Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-02, 23:27   #1
ladyGagaa
Raczkowanie

Mandat pkp, odwołanie

Witam.

Mam pytanie dotyczące odwołania się od mandatu pkp. Opiszę całą sytuację:

Jechałam dziś pociągiem, kupiłam bilet studencki, w pociągu okazało się, że nie mam podbitej legitymacji studenckiej (była ważna do wczoraj), niestety nie miałam przy sobie gotówki, więc nie mogłam dopłacić do normalnego biletu, tym samym Pani konduktor wystawiła mi wezwanie do zapłaty, czyli mandat. Powiedziała mi, że mogę się odwołać i że jest szansa, że mandat zostanie anulowany.

Ponieważ jest to mój pierwszy w życiu mandat, moje pytanie brzmi: Jak ma wyglądać to odwołanie? Co mam w nim zawrzeć?

Wiem tylko, że muszę wpłacić na konto (numer podany z tyłu mandatu) jakąś niewielką kwotę, ponieważ inaczej nie rozpatrzą mojego odwołania, ale nie mam pojęcia jaka to kwota.

Na odwrocie mandatu jest też adres, na który mam wysłać odwołanie, ale jak juz mówiłam, nie mam pojęcia jak ma to wyglądać, jakie załączniki dołączyć?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję !
ladyGagaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 23:38   #2
arrabbiata
Zadomowienie

Dot.: Mandat pkp, odwołanie

Cytat:
Napisane przez ladyGagaa Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pytanie dotyczące odwołania się od mandatu pkp. Opiszę całą sytuację:

Jechałam dziś pociągiem, kupiłam bilet studencki, w pociągu okazało się, że nie mam podbitej legitymacji studenckiej (była ważna do wczoraj), niestety nie miałam przy sobie gotówki, więc nie mogłam dopłacić do normalnego biletu, tym samym Pani konduktor wystawiła mi wezwanie do zapłaty, czyli mandat. Powiedziała mi, że mogę się odwołać i że jest szansa, że mandat zostanie anulowany.

Ponieważ jest to mój pierwszy w życiu mandat, moje pytanie brzmi: Jak ma wyglądać to odwołanie? Co mam w nim zawrzeć?

Wiem tylko, że muszę wpłacić na konto (numer podany z tyłu mandatu) jakąś niewielką kwotę, ponieważ inaczej nie rozpatrzą mojego odwołania, ale nie mam pojęcia jaka to kwota.

Na odwrocie mandatu jest też adres, na który mam wysłać odwołanie, ale jak juz mówiłam, nie mam pojęcia jak ma to wyglądać, jakie załączniki dołączyć?

Proszę o pomoc, z góry dziękuję !

Też kiedyś dostałam mandat, za brak legitymacji- zostawiłam w domu. Pisałam odwołanie, w którym opisałam sytuację i to, że legitymacje posiadam, tylko nie miałam akurat przy sobie- zrobiłam jej ksero i dołączyłam do odwołania. Na odwrocie mandatu był adres i chyba nr konta na które wpłaciłam opłatę manipulacyjną- bodajże 15 zł. Dostałam pismo, że odwołanie przyjęto.

Ale nie wiem, co w sytuacji nieważnej legitymacji- wydaje mi się, że musisz podbić a później skserować i dołączyć do odwołania.

Wpisz w google 'pkp odwołanie' jest dużo takich tematów na rożnych forach.
arrabbiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 23:45   #3
aneszna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Wpisz w google 'pkp odwołanie' jest dużo takich tematów na rożnych forach.
dokladnie
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 23:51   #4
hankas
Raczkowanie

zadzwon na informacje
hankas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 08:43   #5
eyo
Zakorzenienie

podbij legitymacje ( daty podbicia ci tam nie wpisza)

a potem postępuj jak koleżanka która opisała swoje odwołanie

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

Rico - Yorkshire Terrier Biewer
eyo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości