Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek ! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-23, 13:25   #361
Nikita...
Zakorzenienie

Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez lila90 Pokaż wiadomość
Odnośnie trądziku to mam pytanie, czy słuszne jest stwierdzenie że najlepiej po umyciu twarzy wycierać ją ręcznikiem papierowym?
Tak jest. Ja wybieram chusteczkami papierowymi od kilku lat. Normalne reczniki sa siedliskiem bakterii chyba, ze je zmieniasz codziennie.

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 18:43   #362
agnes291
Przyczajenie

Mam pytanie odnosnie zelu DUAC czy ktos stosowal i czy dziala? Zaczne od tego ze mam 35 lat, w mlodosci mialam problemy z tradzikiem ale odkad zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne zniknely. Teraz jestem w uk i do tej pory zazywalam yasmin ale tutaj nie chca mi przepisac bo podobno drogi a antykoncepcja pozostala jest za free. Dali mi tabletki mercillon ale zle sie po nich czulam i zmienili mi na cerazette i zaczal sie wysyp pryszczy. Poszlam znowu do gp i dali mi wlasnie duac zel- taka 50ml tubke i powiedzieli ze trzeba tym smarowac. Smaruje juz 4 dzien i nie widze poprawy;(
agnes291 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 20:42   #363
maacieek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnes291 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnosnie zelu DUAC czy ktos stosowal i czy dziala? Zaczne od tego ze mam 35 lat, w mlodosci mialam problemy z tradzikiem ale odkad zaczelam przyjmowac tabletki antykoncepcyjne zniknely. Teraz jestem w uk i do tej pory zazywalam yasmin ale tutaj nie chca mi przepisac bo podobno drogi a antykoncepcja pozostala jest za free. Dali mi tabletki mercillon ale zle sie po nich czulam i zmienili mi na cerazette i zaczal sie wysyp pryszczy. Poszlam znowu do gp i dali mi wlasnie duac zel- taka 50ml tubke i powiedzieli ze trzeba tym smarowac. Smaruje juz 4 dzien i nie widze poprawy;(

Ja korzystam cos koło miesiaca co i nie narzekam a nawet się sam zdiwiłem ze pomogl prawie ze od razu. Mialem zaskorniki i takie ropne ale po 2 3 zastosowaniach na noc poznikalo skora sie zagoila. I tak było do tego tygodnia bo zaczeły mi znow wyskakiwac co prawda nie tak duzo i takie wielkie jak wczesniej no ale ... wiec dalej stosuje i mam nadzieje ze znow znikna juz na dobre.
Moze sprobuj jeszcze sie smarowac tam w ulotce pisze ze efekty sa bodajze cos kolo po 2 tygodniach trzymam kciuki ze pomoze
maacieek jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:25   #364
aleksandra38
BAN stały

Witam. Chciałam zaprosić wszystkich na mojego bloga o pieskach
Codziennie dodaję nowe artykuły,więc zachęcam do obserwowania na bieżąco. Może znasz kogoś kto interesuje się psami i chciałby dowiedzieć się więcej? Przyślij go na mojego bloga Możesz zostawić miły komentarz.

www.zmiloscidopsow.blogspot.com ZAPRASZAM
aleksandra38 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 22:56   #365
anttreee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agnes291 Pokaż wiadomość
Ja też miałam ten specyfik, ale na mnie jakoś nie zadziałał. Drogie to było, jak za taką mikroskopijną tubeczkę, Poodbarwiał mi ubrania (bo stosowałam też na plecy). Byłam w mega furii, bo nie pomógł, kasy poszło sporo, a smarowałam nim plecy, dekolt i twarz. Miałam pokrywać nim blizny potrądzikowe no i tu tez się nie sprawdził. Ale jeśli już kupiłaś to spróbuj, może Tobie pomoże

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
Głęboko wierze w to, że te moje cierpienia niedługo sie skończą i wszystko ładnie się zagoi a ja na długi czas zapomne co to pryszcze. Zakupiłam masc Acnefan, myję buzię przegotowaną wodą, przemywam rumiankiem i woda utlenioną, robię maseczki z glinki zielonej z olejkiem z drzewa herbacianego oraz maseczke z drożdży. Terminy u dermatologa sa odległe więc póki co próbuje działać coś sama......
Tą wodę to odstaw lepiej, bo może byc gorszy efekt, zwłaszcza, że masz niezły osuszacz - Acnefan. Powodzenia
anttreee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 19:12   #366
Marcusia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Bo brak nawilzania moze powodowac swiecenie buzi wiec musisz wyregulowac gospodarke wodna w buzi.
Poważnie? Nie wiedziałam, że takie jest źródło, ale zaobserwuję to.

Chciałam się podzielić moim planem pielęgnacji. Mam 19 lat i cały czas po 5-9 ropnych bolących pryszczy na twarzy (jest lato więc jak na ten moment dekolt jest ok, a plecy... mniej pryszczy, ale zawsze coś jest). Ostatnio wyskoczyło mi tyle okropnych pryszczy, że stwierdziłam iż muszę jakiś grafik założyć, żeby regularnie dbać o moją twarz.
Nie jem śmieciowego jedzenia typu fastfood, od 17 dni nie miałam ciastka ani czekolady w ręku. Ogólnie jem mało, ale zdrowo. Owoce, nabiał, mięsko z kurczaczka...
Hormony są ok. Dermatolog rozłożyła nademną ręce, kosmetyczka zgania na hormony... a więc nikt nic nie wie...
wieczorem
-myję twarz żelem Vichy, normaderm, jest wspaniały <3
-nawilżam skórę tłustym oliwkowym kremem
rano
-traktuję twarz płynem miceralnym
-nawilżam skórę wodnistym kremem pielęgnacyjnym bambino
*dojrzewające pryszcze traktuję pastą cynkową
*postanowiłam raz w tygodniu wykonywać peeling mechaniczny (coś wymyślonego w domu typu kawa+sól)
*przymierzam się do robienia maseczki z glinki zielonej 1x w tygodniu
*Nie dotykam twarzy rączkami - ciężko, ale można się oduczyć

Moje obserwacje:
- po pryszczach które masowo dojrzały pozostał lekki strupek i zero zaczerwienień (jak po wyciskaniu)
- powoli dojrzewają inne pryszcze, ale to dopiero początek walki, więc domyślam się, że się wszystko odblokowuje i oczyszcza (to znaczy, ze jak przyjdzie następne pryszczowe boom! to oszaleję!)
- jak na ten moment mam dwa pryszcze na brodzie, jeszcze głęboko pod skórą, ale poczułam je bo mnie bolała broda (-.-), a teraz mam dwie sine kropeczki i pewnie będę je miała dopóki nie wyjdą, a nie spieszy się im... i jeden malutki pomiędzy brwią i nosem cała reszta wygląda ok pomijając fakt, że naciągając skórę/nakładając cienko maseczkę łatwo u mnie zaobserwować pod skórą grudki, wyglądają jak niedojrzałe pryszcze, nie są to kaszaki, ale cały czas tam siedzą

i jeszcze pytanie na zakończenie, czy tak dbając o skórę mogę mieć nadzieję, że z czoła znikną mi zmarszczki? bo mam ze 2 długie poprzeczne, minimalne zagięcia na skórze, nie wiem czy to naturalne, ale nie podoba mi się, wydaje mi się, że dziewczyny które mijam na ulicy nie mają takiej zmarszczki... ;/ (dodam, że do 18tego roku życia nie stosowałam żadnych kremów, bo ktoś mi w życiu coś źle wytłumaczył)

1) definicja mojego pryszcza: czerwony dookoła z białą końcówką, często bolący z 2-4 ujściami ;/ ale czasem dojrzewa spokojnie, bez żadnych efektów specjalnych

Myślę, że opisałam wszystko. Ktoś kto zna się na rzeczy niech przeanalizuje mój post i doradzi mi czy robię wystarczająco dużo dla mojej cery, proszę o Waszą radę.

P.S. Ostatnio czytałam, że zielona herbata fajnie oczyszcza cerę, czy to prawda?
Stary 2012-08-18, 21:11   #367
aforyzm
Przyczajenie

Witam
Mam 25 lat cerę cienką . od kilku miesięcy zauważyłam wysyp grudek i zaskórników na brodzie i czole. do tego problem z kurzymi łapkami, i zmarszczkami mimicznymi w okolicach ust. Skore nawilżam, czasem robię piling enzymatyczny
Dermatolog przepisała mi papkę siarkowa (na receptę) którą stosuje od dwóch tygodni i skora mnie swędzi a krostki są nadal tylko pory zmniejszyły sie i nie mam wągrów. moja skora jest sucha i zauważyłam że zmarszczki pogłębiły się
pytanie
czy powodem pogłębienia sie zmarszczek jest wysuszenie skory?
czy stosując ta papkę najpierw powinien być wysyp krostek a potem skora będzie gładka?
zaznaczam ze nawilżam skóre aby nie była przesuszona
aforyzm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:28   #368
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
P.S. Ostatnio czytałam, że zielona herbata fajnie oczyszcza cerę, czy to prawda?
Tu się zgadzam ja używam oleju do mycia twarzy z zieloną herbatą z Biochemii Urody, bo mam/ w sumie to miałam podobny problem do Twojego. Podskórne, czerwone i bolące pryszcze.

Myję nim twarz codziennie, nie pieni się, lekko pachnie ziołami i przyznam szczerze, że poradził sobie o niebo lepiej niż wszystko co do tej pory miałam - a miałam wiele. Kosztuje niecałe 20 zł z przesyłką 31.

Mogę Ci go polecić.
_Shiloh_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:40   #369
Lenee76
Przyczajenie

Witam, jestem po przejrzeniu milionów trądzikowych wątków i wypróbowaniu ogromnej ilości kosmetyków i niestety nadal mam problem. Moja cera nie zawsze była problematyczna i do 34 roku życia tak naprawdę nie wiedziałam co to trądzik, rozszerzone pory czy zaskórniki. Od około dwóch lat niestety stan mojej skóry zmienił się diametralnie i chociaż podejrzewam o to hormony to zewnętrznie też jakoś walczyć muszę. Skórę mam cieniutkąjak papier, przesuszające się i zaczerwienione policzki z wiecznymi krostkami i grudkami (często też wychodzą na brodzie i skroniach), świecący się nos, przesuszające się czoło, rozszerzone pory, zaskórniki, pękające naczynka ....... ogólnie tragicznie.
Boję się trochę kuracji retinoidami i kremami w stylu effeclar bo mam bardzo wrażliwą skórę. Ostatnio zaczęłam myć twarz mydłem laurowym aleppo ale też nic nie pomaga. Martwię się też że powinnam juz zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych i liftingujących bo skóra powoli traci gęstość ale generalnie na większość takich kremów jestem uczulona.

Nie wiem czy mi się uda ale spróbuję dołączyc zdjęcia policzków po umyciu i posmarowaniu kojącym kremem a-derma sensiphase - AR przeciw zaczerwienieniom. Zdjęcia trochę "polepszają" stan skóry bo są nieco niewyraźne, nie widać na nich popękanych naczynek więc ogólny stan skóry jest o jakieś 40% gorszy.

Czy są na taką cerę jakieś zabiegi laserowe? Czy IPL pomógłby? A może kwas migdałowy? Bo jeśli chodzi o kremy to już naprawdę nie wiem czy cokolwiek pomaga....
Czy używając podkładu nie pogarszam sprawy? ale niestety bez podkładu krępuję się pokazać w pracy bo podrażnione policzki wyglądają okropnie.
dziękuję

Edytowane przez Lenee76
Czas edycji: 2012-09-06 o 23:18
Lenee76 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:48   #370
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lenee76 Pokaż wiadomość
Witam, jestem po przejrzeniu milionów trądzikowych wątków i wypróbowaniu ogromnej ilości kosmetyków i niestety nadal mam problem. Moja cera nie zawsze była problematyczna i do 34 roku życia tak naprawdę nie wiedziałam co to trądzik, rozszerzone pory czy zaskórniki. Od około dwóch lat niestety stan mojej skóry zmienił się diametralnie i chociaż podejrzewam o to hormony to zewnętrznie też jakoś walczyć muszę. Skórę mam cieniutkąjak papier, przesuszające się i zaczerwienione policzki z wiecznymi krostkami i grudkami (często też wychodzą na brodzie i skroniach), świecący się nos, przesuszające się czoło, rozszerzone pory, zaskórniki, pękające naczynka ....... ogólnie tragicznie.
Boję się trochę kuracji retinoidami i kremami w stylu effeclar bo mam bardzo wrażliwą skórę. Ostatnio zaczęłam myć twarz mydłem laurowym aleppo ale też nic nie pomaga. Martwię się też że powinnam juz zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych i liftingujących bo skóra powoli traci gęstość ale generalnie na większość takich kremów jestem uczulona.

Nie wiem czy mi się uda ale spróbuję dołączyc zdjęcia policzków po umyciu i posmarowaniu kojącym kremem a-derma sensiphase - AR przeciw zaczerwienieniom. Zdjęcia trochę "polepszają" stan skóry bo są nieco niewyraźne, nie widać na nich popękanych naczynek więc ogólny stan skóry jest o jakieś 40% gorszy.

Czy są na taką cerę jakieś zabiegi laserowe? Czy IPL pomógłby? A może kwas migdałowy? Bo jeśli chodzi o kremy to już naprawdę nie wiem czy cokolwiek pomaga....
Czy używając podkładu nie pogarszam sprawy? ale niestety bez podkładu krępuję się pokazać w pracy bo podrażnione policzki wyglądają okropnie.
dziękuję
Ogólnie rzecz biorąc też mam takie zaczerwienienia na policzkach jak Ty, wiesz kiedy najczęściej mi się pojawiają? Po myciu twarzy wodą. Woda w moim rejonie jest bardzo twarda i wysusza, podrażnia mi buzię. Dodatkowo kosmetyki z całą tablicą Mendelejewa i składnikami zapachowymi...rozogniały ją zawsze. Jeśli podejrzewasz hormony, to zbadaj je...bo może dostaniesz coś na to po diagnozie. Ja wiem, że mam problem z hormonami, ale po kosmetykach, których teraz używam buzia się poprawiła. Zawsze coś tam wyskoczy i mnie wkurza, np. teraz na brodzie czerwona krosta boląca. Nie mniej jednak, spróbuj coś naturalnego, ziołowego, bez chemii...z jakichś sklepów z naturalnymi kosmetykami. Może to mydło wysusza, bo często się spotkałam opinią innych kobiet, że miały wysuszoną twarz po mydłach tego typu. Może jakieś oleje myjace?

Jakiego fluidu uzywasz? Bo może to też on sprawia, że masz trądzik bo jest za ciężki dla niej.

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2012-08-24 o 15:55
Stary 2012-08-24, 16:10   #371
Lenee76
Przyczajenie

Wiesz ja też podejrzewałam wodę i już od roku wodą z kranu nie myję twarzy, uzywam tylko mineralnej i w sprayu Avene lub La Roche. Podkład też jest LaRoche dla cery wrażliwej więc teoretycznie nie powinien podrażniać. Zastanawiam się nad kupieniem w sieci koreańskiego Blemish Balm bo podobno wyciszają cerę i są mniej szkodliwe od podkładów bo nie zapychają ale już sama nie wiem...
Hormony faktycznie muszę zbadać bo podobno po 35 roku życia zaczyna się lekkie szleństwo hormonalne i może to wpływać na cerę. Ja juz nawet to zaczerwienienie przeżyję bo je można zamaskować ale te grudki i krostki mnie doprowadzają do szału.
pozdrawiam
Stary 2012-08-24, 16:19   #372
ClaudiaWiniar
Raczkowanie

Witajcie. Mam problem z cerą jak nikt inny. Niedługo kończę lat 17, a moja twarz wygląda nie najlepiej, głównie z powodu podrażnienia .
Więc mam trądzik parę pryszczy, mnóstwo zaskórników i grudek. Na pewno na jesień te grudki przepoczwarzą się w stany zapalne ;( Nie wiem co robię nie tak, codziennie rano i wieczorem myję twarz mydłem siarkowym, potem przecieram się tonikiem antybakteryjnym nawilżającym, na noc również miejscowo afronis i benzacne, a na dzień krem nawilżająco matujący under20. Do tego zdrowo się odżywiam itp, co dwa dni robię sobie maseczkę z drożdży i łykam tabletki prolady włosy skóra paznokcie.

Znacie jakieś dobre specyfiki, głównie na wągry?? Bo mi ręce opadają, niedługo rok szkolny więc trzeba się ogarnąć. A w przyszłym tygodniu dermatolog- to nieuniknione. Z góry dzięki !

ClaudiaWiniar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:55   #373
Lenee76
Przyczajenie

Witaj nie jestem ekspertem i z cerą też mam problemy (tylko lat trochę więcej niestety..) ale według mnie kremy matujące zapychają. Nie wydaje mi się również żeby krem Under20 był jakoś szczególnie dobrym kremem, poczytaj sobie co o nim dziewczyny piszą na KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...-matujacy.html, raczej nie są zachwycone wynikami na dłuższą metę.
No a wizyta u dermatologa to świetny pomysł i ja bym na razie zdała się na to co powie i zapisze pani/pan doktor. Jak po dwóch miesiącach od wizyty i stosowania przepisanych specyfików nie zauważysz żadnej poprawy to dopiero wtedy myśl co dalej robić
Stary 2012-08-24, 21:20   #374
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lenee76 Pokaż wiadomość
Witaj nie jestem ekspertem i z cerą też mam problemy (tylko lat trochę więcej niestety..) ale według mnie kremy matujące zapychają. Nie wydaje mi się również żeby krem Under20 był jakoś szczególnie dobrym kremem, poczytaj sobie co o nim dziewczyny piszą na KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,40...-matujacy.html, raczej nie są zachwycone wynikami na dłuższą metę.
zgadzam się, ale mnie się wydaje, że za bardzo wysuszasz buzię co też nie jest za dobre dla cery trądzikowej. Powinnaś też ją nawilżać, a mydło siarkowe, czy benzacne to strasznie mocna chemia. Masz 17 lat więc trądzik w takiej postaci jest raczej dopuszczalny

Leene76 ja też mam na buzi małe, podskórne krostki,a czasami na brodzie czerwone i bolące gule

Bywają dni, przez większość miesiąca, że moja buzia jest ok.

A np. dzisiaj już zauważyłam, że mam sporo wyprysków na twarzy. Nie są one duże, nie są bardzo widoczne. Więc się do nich przyzyczaiłam, że czasem sie pojawią- cieszę się, że są takie a nie np. jak inne kobiety (jak idę ulicą i widzę) ogromny trądzik różowaty, bruzdy po kilka cm potrądzikowe. To jest już trudniejsze do zniesienia i podziwiam je, że są wytrwałe w walce.

Tak jak pisałam poeksperymentuj z olejkami myjącymi do twarzy i jakimiś dobrymi hydrolatami.
Stary 2012-08-24, 23:57   #375
Querida5
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ClaudiaWiniar Pokaż wiadomość
Witajcie. Mam problem z cerą jak nikt inny. Niedługo kończę lat 17, a moja twarz wygląda nie najlepiej, głównie z powodu podrażnienia .
Więc mam trądzik parę pryszczy, mnóstwo zaskórników i grudek. Na pewno na jesień te grudki przepoczwarzą się w stany zapalne ;( Nie wiem co robię nie tak, codziennie rano i wieczorem myję twarz mydłem siarkowym, potem przecieram się tonikiem antybakteryjnym nawilżającym, na noc również miejscowo afronis i benzacne, a na dzień krem nawilżająco matujący under20. Do tego zdrowo się odżywiam itp, co dwa dni robię sobie maseczkę z drożdży i łykam tabletki prolady włosy skóra paznokcie.

Znacie jakieś dobre specyfiki, głównie na wągry?? Bo mi ręce opadają, niedługo rok szkolny więc trzeba się ogarnąć. A w przyszłym tygodniu dermatolog- to nieuniknione. Z góry dzięki !

Jakiś czas temu przeczytałam na blogu (to chyba był alinarose.pl, o ile się nie mylę), że na wągry czy zaskórniki dobry jest olejek pichtowy zmieszany z naftą kosmetyczną. Sama wypróbowałam i rzeczywiście działa. Skóra jest znacznie lepiej oczyszczona niż po żelu czy toniku, pory są zamknięte. Tylko olejek pichtowy może podrażniać, więc na wrażliwej skórze może się nie sprawdzić. Ja wymieszałam 40 ml nafty i 10 ml olejku i przecierałam twarz lekko nasączonym wacikiem.
Querida5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 16:01   #376
anttreee
Raczkowanie

Po pierwsze - co to są wągry? Zapchane ujście gruczołu łojowego, właśnie przez łój + bród + rogowaciejący naskórek. Często łój, u osób z problematyczną cerą, produkowany jest w zbyt dużej ilości oraz jest gęstszy Tak naprawdę na wągry ciężko jest coś poradzić. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że wągry to takie okropne cholerki, że kiedy są w skórze to jest źle, bo przerastają i robią się stany zapalne, kiedy je wyciśniemy, też robią się stany zapalne
Polecam więc dużo peelingu, raczej enzymatycznego (szczególnie, gdy mamy ropne bolące gule, bo w takim układzie mechaniczny może nam to wszystko pięknie poroznosić po twarzy), ale wiadomo, te z drogerii to tylko z nazwy są peelingi. Dobry jest, np z Biochemii Urody. lub jakiś inny, który sami będziemy mieszać i zalewać wodą. Mechaniczny też jest fajny, ale wiadomo (to co wyżej). Dobra metoda na wągry, która w moim przypadku działa, to maseczka z zielonej glinki + szczoteczka do myca zębów (zalana Babydreamem + każdorazowo przed użyciem zalana wrzącą wodą, w celu zmiękczenia włosia oraz wybicia tych małych potworków - bakterii). Polecam, może komuś pomoże
Stary 2012-08-27, 08:33   #377
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Po pierwsze - co to są wągry? Zapchane ujście gruczołu łojowego, właśnie przez łój + bród + rogowaciejący naskórek. Często łój, u osób z problematyczną cerą, produkowany jest w zbyt dużej ilości oraz jest gęstszy Tak naprawdę na wągry ciężko jest coś poradzić. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że wągry to takie okropne cholerki, że kiedy są w skórze to jest źle, bo przerastają i robią się stany zapalne, kiedy je wyciśniemy, też robią się stany zapalne
Polecam więc dużo peelingu, raczej enzymatycznego (szczególnie, gdy mamy ropne bolące gule, bo w takim układzie mechaniczny może nam to wszystko pięknie poroznosić po twarzy), ale wiadomo, te z drogerii to tylko z nazwy są peelingi. Dobry jest, np z Biochemii Urody. lub jakiś inny, który sami będziemy mieszać i zalewać wodą. Mechaniczny też jest fajny, ale wiadomo (to co wyżej). Dobra metoda na wągry, która w moim przypadku działa, to maseczka z zielonej glinki + szczoteczka do myca zębów (zalana Babydreamem + każdorazowo przed użyciem zalana wrzącą wodą, w celu zmiękczenia włosia oraz wybicia tych małych potworków - bakterii). Polecam, może komuś pomoże

Ciekawa metoda z ta maseczką i szczoteczką.

Ja myję buzię ściereczka muślinową i ona świetnie złuszcza martwy naskórek i usuwa brud z twarzy. Kupiłam na allegro dwie sztuki i z przesyłką zapłaciłam chyba 15 zł.
Stary 2012-08-27, 13:41   #378
ClaudiaWiniar
Raczkowanie

Drogie Panie, mogłybyście polecić jakiś dobry krem na dzień nawilżający, nadający się pod podkład, który nie zapycha?
Stary 2012-08-27, 13:43   #379
_Shiloh_
Wtajemniczenie

Cytat:
Drogie Panie, mogłybyście polecić jakiś dobry krem na dzień nawilżający, nadający się pod podkład, który nie zapycha?
Podłączam się pod pytanie, chętnie poznam opinie
Stary 2012-08-28, 20:27   #380
Bitt3rsweet
Raczkowanie

U mnie sprawdził się "aktywnie nawilżający krem na dzień do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii" z serii AA Wrażliwa Natura +20
Na mojej cerze sprawdza się doskonale - dobrze nawilża i wchłania się bez problemu

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.

Bitt3rsweet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 10:56   #381
gath
Przyczajenie

Hej
Ja co prawda nie miałam jakiś ogromnych problemów z trądzikiem, raz na jakiś czas wysyp, kilka podskórnych pryszczy, ale nigdy nie przebrało to olbrzymich rozmiarów. (mam 19 lat)
Nie miałam robionych żadnych badań, ale, jako że odżywiam się zdrowo, uznałam, że musi to być spowodowane hormonami.
Gin. poleciła mi tabletki z niepokalankiem jako suplement diety (ja brałam konkretnie Cyklodynon), który miał wyregulować cykl i gospodarkę hormonalną. Biorę go od 3 miesięcy i muszę przyznać, że żadnych problemów . Po pierwszym miesiącu żadnych zmian, po drugim pojawiały się już tylko wągry, ani jednego podskórnego bolącego pryszcza, a terez nawet przed okresem i po zjedzeniu czekolady - nic!
Zastanawiam się, czy jak przestanę brać te tabletki, to czy problem nie powróci (tanie one nie są :/). Na opakowaniu piszą, żeby brać je conajmniej 3 miesiące.
Jestem taka szczęśliwa teraz biorę się już tylko za przebarwienia i pozostałości, które wywołały te pryszcze

Cytat:
Ja używam i polecam Iwostin SENSITIA krem intensywnie nawilżający spf 20

Edytowane przez gath
Czas edycji: 2012-08-29 o 11:06
gath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 22:57   #382
anttreee
Raczkowanie

Ja od siebie polecam kremik dla dzieciaka z Hipp, albo nasz kochany Babydream ten niebieski. Nie matują, ale ja stosuję niewielką ilość pod makijaż i dają radę
Stary 2012-08-31, 11:14   #383
Marcusia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Tu się zgadzam ja używam oleju do mycia twarzy z zieloną herbatą z Biochemii Urody, bo mam/ w sumie to miałam podobny problem do Twojego. Podskórne, czerwone i bolące pryszcze.

Myję nim twarz codziennie, nie pieni się, lekko pachnie ziołami i przyznam szczerze, że poradził sobie o niebo lepiej niż wszystko co do tej pory miałam - a miałam wiele. Kosztuje niecałe 20 zł z przesyłką 31.

Mogę Ci go polecić.
Dzięki, sprawdzę to.
P.S. /Nic mi się ze skórą nie zmiania, od miesiąca się pilnuję i naprawdę priorytetowo dbam o skórę, a przyszcze jak były tak są... ;/ jednego się pozbędę i tego samego dnia drugi dojrzewa.. ;/
Stary 2012-08-31, 22:02   #384
Lenee76
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Podłączam się pod pytanie, chętnie poznam opinie
Shiloh, ty jak stacjonujesz w Japonii to masz jak w niebie jeśli chodzi o kremy, jak by nie były takie drogie w Polsce to nie używałabym nic innego jak Shiseido, Kanebo czy Fancl... szczególnie Shiseido są cudne, nie zapychają i się nie wałkują pod podkładem.

a tak z dostępnych na rodzimym rynku i nie pustoszących portfela to mogę śmiało polecić Dr. Hauschka z płatków róży albo ten z pigwy, oba pachną zabójczo, świetnie nawilżają, nie rolują się i nie zapychają porów ( tylko moim zdaniem są lepsze na jesień niż na lato ale już ciepło długo nie będzie).
A z takich z tańszej półki to nieźle sprawdza się Olay Active Hydrating on chyba z 18 zł kosztuje i niezły jest pod podkład bo dobrze się wchłania. nie wiem czy na dłuższą metę nie powoduje "niespodzianek" bo używałam tylko tydzień i mi go przyjaciółka w potrzebie zwinęła

Jak dotąd wszystkie matujące kremy których używałam mnie zapychały albo się rolowały więc używam nawilżających i stosuję matujące podkłady.
Stary 2012-09-04, 15:05   #385
PaniWoland
Przyczajenie

Chciałabym się dowiedzieć, czy dobrze dobrałam preparaty do pielęgnacji twarzy..Otóż mam 19 lat i problemy z cerą, nie są one tragiczne, ale chciałabym je jaknajbardziej zredukować. W sobotę zakupiłam sobie mydło siarkowe, stosuje je w taki sposób, iż najpierw zwilżam twarz wodą, następnie namydlam ją poczym do akcji wkracza rękawiczka do mycia tawrzy. Po tym zabiegu, gdy buzke mam już osuszoną przemywam ją tonikiem ogórkowym Zaji. Ten specyfik wywołuje u mnie lekkie pieczenie, ale tylko chwilowe. Na koniec nawilżam skórę kremem ogórkowym z tej samej serii, co tonik. Dodam, ze moja cera jest dość tłusta.
PaniWoland jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 18:52   #386
ClaudiaWiniar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PaniWoland Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć, czy dobrze dobrałam preparaty do pielęgnacji twarzy..Otóż mam 19 lat i problemy z cerą, nie są one tragiczne, ale chciałabym je jaknajbardziej zredukować. W sobotę zakupiłam sobie mydło siarkowe, stosuje je w taki sposób, iż najpierw zwilżam twarz wodą, następnie namydlam ją poczym do akcji wkracza rękawiczka do mycia tawrzy. Po tym zabiegu, gdy buzke mam już osuszoną przemywam ją tonikiem ogórkowym Zaji. Ten specyfik wywołuje u mnie lekkie pieczenie, ale tylko chwilowe. Na koniec nawilżam skórę kremem ogórkowym z tej samej serii, co tonik. Dodam, ze moja cera jest dość tłusta.
Ja też przez ok. 3 tygodnie stosowałam mydło siarkowe i strasznie mi cerę podrażniło i poczerwieniło. W ogóle mycie twarzy wysusza mi cerę, obecnie stosuję piankę z iwostin purritin- jest chyba najłagodniejsza. Spróbuj maści benzacne- jak miałam mały problem z trądzikiem to pomagał. A i możesz wypróbować tonik z ziaji rumiankowy. Wg mnie jest delikatniejszy niż ogórkowy , najlepszy jak miałam.

I zastanawiam się nad kupnem płynu micelarnego z biodermy dla skóry tłustej. Zamiast mycia twarzy. Co o tym sądzicie?
Stary 2012-09-04, 20:11   #387
Marcusia
Rozeznanie

Cytat:
I zastanawiam się nad kupnem płynu micelarnego z biodermy dla skóry tłustej. Zamiast mycia twarzy. Co o tym sądzicie?
Płyn miceralny jest zbawieniem dla mnie, trochę poprawił mi stan skóry, do tego doskonale wyregulował wydzielanie sebum (mam cerę mieszaną <tłusta w strefie T i sucha na policzkach) teraz niepowstydziłabym się wrócić do grzywki, którą miałam wiecznie tłustą (czoło)
Co prawda skóra nie jest idealnie normalna, ale jest dużo lepiej.
Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniWoland Pokaż wiadomość
Sama miałam w domu maseczkę z siarką (coś tam z lawą) nie powiem, trochę za nią zapłaciłam. po jakimś czasie poszłam na oczyszczanie do kosmetyczki i pierwsze co mi nakazała to odstawić wszystkie siarkowe produkty (jak wyżej, mam cerę mieszaną)
Przemyśl ten zakup. Z tego co się orientuję to żel do mycia twarzy, płyn miceralny i regularne nawilżanie skóry powinno poprawić kondycję Twojej skóry (Ja tak działam od miesiąca i widzę delikatną poprawę, niestety nikt mi nie powiedział czy to dobrze czy źle, więc jak zamierzyłam tak kontynuuję.
Pozdrawiam!
Stary 2012-09-04, 21:46   #388
Beataboni
Raczkowanie

Może nie zabrzmię wiarygodnie, bo cerę mam jak niemowlak, ale jestem kosmetyczką i kroki które proponowałabym przy trądziku i które proponuję klientkom:
1. Idziemy do laboratorium i robimy wymaz z zaskórnika/zmiany ropnej. Często jest to nawet gronkowiec, więc nie ma po co iść smarować się maściami niepotrzebnymi.
2. Z wynikiem idziemy do dermatologa (jeśli mamy sprawdzonego dermatologa to może sam wypisze skierowanie, więc kroki trzeba zamienić)
3. Jeśli dermatolog nie pomaga - idziemy do ginekologa lub analogicznie do poprzednich punktów najpierw na badania na poziom hormonów.
4. Dopiero na koniec idziemy do kosmetyczki coś z tym zrobić - oczyścić, mikrodermabrazję.

Pielęgnacja domowa:
1. Nie myjemy twarzy mydłem. Mydło przesusza cerę, przez co dochodzi później do nadprodukcji łoju skórnego i trądzik się zaostrza. To samo z opalaniem.
Do mycia twarzy żel do mycia twarzy. Polecam z oriflame tea tree - znam osoby, którym dermatolog nie pomógł a też żel tak. Na początku używania trądzik się zaostrza, po czym jest lepiej. Ewentualnie z tej samej firmy olejek z drzewa herbacianego i dodawać do innych kosmetyków. Drzewo herbaciane jest bardzo dobre na trądzik.
2. Krem 2x dziennie. Trądzikową skórę też trzeba nawilżać.
3. Peeling raz w tygodniu.
4. Lekki podkład bez tony pudru.
5. Najważniejsze. NIE LECZYMY SIĘ SAME! To, że koleżance została maść na receptę i jej pomogła nie znaczy, że nam nie zaszkodzi.

Może komuś pomogę
Beataboni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:30   #389
Marcusia
Rozeznanie

Witam!
Ja chodziłam do dwóch dermatologów (1. prywatnie przez ponad rok regularne wizyty; 2. na NFZ przez 2 lata) dermatolog podsumowała moje leczenie: "nie wiem, ja już Ci więcej nie pomogę idź sobie do kosmetyczki.."
Poszłam do kosmetyczki (nie jakiejś tam po kursie, tylko kobiety po studiach, która potrafi zadbać o klienta, a nie zmasakrować mu twarz bardziej - a takie też znam) ta przeraziła się ale oczyściła mi ładnie twarz, ponownie zapłaciłam jak za zboże, ale pomogło... na około 2 tyg... ta wysłała mnie na badanie hormonów, wiec poszłam prywatnie, ale okazało się, że wszystko mam w normie, już nie mam pojęcia jak się leczyć. Nie jem ostrych potraw, ogólnie jem mało, no ale jest jak jest.
Co do drugiego akapitu. Zawsze myję twarz żelem (od marca takim od Vichy). Krem rano pielęgnacyjny bambino wieczorem tłusty oliwkowy z ziaji. Peeling hum.. jak na ten moment wykonuję co 2. dzień. Pryszczy nie ma, a jak są to bardzo małe i peeling ich nie rusza. Pudru, podkładu ani niczego innego nie używam. Przepraszam, przez zimę stosowałam najjaśniejszy puder z rossmana taki tam za kilka zł, bo się okropnie świeciłam, teraz odświętnie jak mam jakiś występ to go na pryszcze nakładam, bo jednak daje to efekt lekkiego rozjaśnienia, a nie każdy chce oglądać pryszczate piosenkareczki ;P
Pozdrawiam
Stary 2012-09-05, 23:14   #390
anttreee
Raczkowanie

Marcusia - kochana, odstaw tłusty krem z ziaji ( nie wiem jaki ma skład, ale skoro masz pryszcze, a on jest tłusty, więc jak widać tłuszczyk ci nie służy. Są 2 szkoły - olej jest ok dla jesdnych na pryszcze - jako nawilżacz, a dla innych sprawdzają się tylko formuła bez tłuszczowa kremu jest dobra, bo inna zapycha). Bambinio? - nie, nie, bo parafina(!) - bardzo dobry filmik, pokazujący + i - parafiny znajdziesz tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=PGWQf_D7fDk

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

PaniWoland - mydło siarkowe - ok, ale raz na jakiś czas. Po pierwsze, mydło samo w sobie ma niedogodne dla naszej skóry pH, przez co bd wysuszać. Po 2 siarka wysusza, no więc może tu być niezły susz, a skóry z trądzikiem nie wolno przesuszać. Krem ogórkowy z ziaji nie sądzę, żeby był najlepszy dla skóry trądzikowej. Może cetaphil (czy jak to tam się pisze). Może nie ma jakiegoś superaśnego skłądu, ale dużej liczbie osób pomaga. Olejek herbaciany, bardzo fajna rzecz, nie musi byś z Avonu czy Oriflame, wystarczy taki z zielarskiego, albo apteki. Możesz użyć też lawendowego. Płyn micelarny do zmywania makijażu, to bardzo fajna sprawa. Wracając jeszcze do mycia, może zwykły babydream? Albo Ten płyn do higieny intymnej z Rossmanna - Facelle, w końcu jest z kwasem mlekowym. Tonik? - Nie wiem co doradzić, bo sama nie stosuje. Moim zdaniem fajną alternatywą dla toniku jest hydrolat z róży (róża dobra dla trądzikowców).
Odpowiedz

Tagi
#cera, #pielęgnacja, #pomocy, #pryszcze, #trądzik, acne, acne.org, blizny potrądzikowe, buzia, cera mieszana przesuszona, czerwona cera, jak pielęgnować, nawilżanie, pryszcze, sucha skóra, trądzik, trądzik leczenie kuracja, uroda . twarz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości