Kosmetyki Ziaja - cz. III - Strona 59 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-04-10, 09:49   #1741
Falabella
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki Ziaja - cz. III

Jeśli chcecie radzić się o skład kosmetyków, wejdźcie w wątek Kosmetyki Naturalne. Wklejamy skład czegoś, co mamy nadzieję, że jest naturalne, a dziewczyny znające się na rzeczy odpowiadają co, jak i czy się opłaca.
Kupiłam nagietkowe, chociaż skład ma, mówiąc brzydko, do dupy. Użyłam go wieczorem i jestem zadowolona. Ładnie pachnie, miła konsystencja, dobrze zmywa makijaż. Mleczko to kosmetyk, który "siedzi" na twarzy chwilę, potem i tak myję ją mydłem Aleppo, więc aż tak nie zwracam uwagi na skład chociaż...
Szkoda, że Ziaja to robi. Ja rozumiem, że konserwant jest czasem potrzebny, bo lepiej użyć maleńkiej ilości bezpiecznego konserwantu (są takie, tylko firmom się nie opłaca, nie chce, wolą nawkładać tonę konserwantów o szkodliwym działaniu, aby kosmetyk mógł leżeć długo na półce, latami...) niż zatruć się zepsutym produktem, ale po co aż tyle? Spokojnie mogliby się ograniczyć do np. Rokonsalu albo JEDNEGO parabenu. Wystarczyłoby. Taka dobra firma i takie rzeczy, no no no
Obecnie w mojej kosmetyczce z kosmetyków Ziaja znajdują się:
-mleczko nagietkowe do zmywania makijażu (napchane pierdołami bez sensu, ale dobre )
-serum reduktor cellulitu Ziaja Rebuild (cudne składniki aktywne, reszta taka se)
-oliwka Ziaja Lipocell ujędrniająca (skład ok, chyba, że ktoś parafinę ma za złą)
-Ziaja Bloker (oprócz aluminium bardzo ładnie, nawet alkoholu nie zawiera)
-oliwkowa maska do paznokci (jak to w Ziai, pomieszane super składniki z tragedią)
-oliwkowy krem do rąk (jak wyżej)

Nigdy na pewno nie kupię żadnego balsamu tej firmy, kremu ani żeli pod prysznic, bo nie nałożę bez potrzeby na ciało tego, co ma złe składniki i będą one się wchłaniać. Żele pod prysznic z sls mnie podrażniają i wysuszają koszmarnie, więc myję się Białym Jeleniem w kostce, którego polecam

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2011-04-10 o 09:52
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:28   #1742
isi rici
Zadomowienie

Ja właśnie jestem w trakcie zdobywania toniku anty i maseczki z glinką Ziaja Pro
Ciekawa jestem ile tam jest " badziew" jak to mowicie

isi rici jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:11   #1743
Aleetzya
Zadomowienie

Widzę, że kij w mrowisko i dyskusja na temat składów się wywiązała. To dobrze, ktoś pomyśli zanim sięgnie po produkt. Jeszcze bardziej pogłębił się mój dystans do Ziai...
Aleetzya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 17:47   #1744
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

a u mnie bloker ziai - z reszta jak inne bloker - powoduje ze poca mi sie dlonie i nawet stopy, a nigdy w zyciu nie mialamz tym problemu.

Juz nie wiem co gorsze i to nie tylko moja opinia, po etiaxilu znajomy tak mial
Stary 2011-04-12, 18:40   #1745
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Cóż, specjalistką od składów nie jestem, ale staram się jednak ograniczać te złe składniki. Przy czym za złe uważam NADMIERNE ilości składników wypełniających i nieznanych mi silikonów, utrwalaczy, stabilizatorów itp. Ale nie uciekam od drogeryjnych kosmetyków, bo nie widzę większego sensu.

Ziaja składy ma przyzwoite jak na swoją kategorię cenową i kiedy stosowałam jej kremy na twarz, nic złego mi się nie działo - no, może poza BioBalans matującym, ale wyjaśniliśmy sobie nieporozumienie i rozstaliśmy w zgodzie. Oczywiście jak ktoś ma problemy skórne, to wiele składników stosowanych przez Ziaję będzie podrażniać i uczulać - wtedy najczęściej potrzebny jest dermatolog i przydaje się kosmetyka naturalna, samorobiona. Która też posiada pewne ilości konserwantów, ale na pewno mniejsze w zdecydowanej większości przypadków. Korzyść z samodzielnego tworzenia kosmetyków wynika głównie zresztą z niemal 100% kontroli nad składem kosmetyku i to jest ta zaleta, której żaden krem drogeryjny czy apteczny nie nabędzie.

Grunt to nie dać się zwariować i się dokształcać.

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:09   #1746
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
a u mnie bloker ziai - z reszta jak inne bloker - powoduje ze poca mi sie dlonie i nawet stopy, a nigdy w zyciu nie mialamz tym problemu.

Ale w sensie, że co? Stosujesz na pachy (ze skutkiem), a pocą Ci się dłonie i stopy czy jak?
czuprynka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:16   #1747
bita smietana
Zakorzenienie

Mi bloker przy częstszym stosowaniu podrażnia trochę pachy, ale i tak jest o niebo lepszy niż antidral czy ethaxil (pod tym względem oczywiście)

macie już jakieś opinie nt serii Yego? Chciałabym kupić coś TŻtowi, ale nie chcę brać w ciemno. Te kosmetyki są juz w ogóle gdzieś dostępne?
Stary 2011-04-12, 23:18   #1748
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:

A ja wczoraj nie użyłam rano antyperspirantu (mimo Blokera smyram się czymś, ostatnio Lady Speed Stick w sztyfcie) i dobrze, że wróciłam wcześniej do domu, bo miałam mokre pachy i pojawił się brzydki zapach A byłam tylko na zajęciach plus spacer na uczelnię.
Stary 2011-04-12, 23:31   #1749
alkaxy
biegam dla Zabawy

Cytat:

Może tak być, taki "skutek uboczny". Podobnie zdaża się po botoksie zastosowanym przy nadpotliwości pach. Mogą się zacząć pocić dłonie, stopy, plecy, brzuch.
Także faktycznie nie każdemu służy.
alkaxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 10:20   #1750
Luzia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
A ja wczoraj nie użyłam rano antyperspirantu (mimo Blokera smyram się czymś, ostatnio Lady Speed Stick w sztyfcie) i dobrze, że wróciłam wcześniej do domu, bo miałam mokre pachy i pojawił się brzydki zapach A byłam tylko na zajęciach plus spacer na uczelnię.

Też tak mam.. Jak tylko użyje jakiegoś deo to pojawia się na prawdę przykry zapach. Nic takiego nie miałam jak stosowałam antidral.

Luzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:47   #1751
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Ale w sensie, że co? Stosujesz na pachy (ze skutkiem), a pocą Ci się dłonie i stopy czy jak?
szwagier uprawia duuuuzo sportu, nie poci sie w ogole pod pachami (tylko ze on ma etiaxil) a reszta ciala to dwa razy bardziej.

A szczegolnie dlonie i stopy, tak jakby tam ujscie bylo

mi bloker pomaga, ale na lato napewno bede sie wspomagac czyms jeszcze w ciagu dnia
Stary 2011-04-13, 13:16   #1752
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Też tak mam.. Jak tylko użyje jakiegoś deo to pojawia się na prawdę przykry zapach. Nic takiego nie miałam jak stosowałam antidral.
Ale właśnie ja tam mam jak nie użyję, bo sam bloker na mnie nie działa A chyba się nie pocę jakoś strasznie, bo zwykle używam tylko kulek AA, LSS czy Garniera. Nigdy nie miałam potrzeby stosowania czegoś mocniejszego, a Bloker z ciekawości kupiłam, bo taki zachwalany i skuteczny
Stary 2011-04-13, 13:38   #1753
MariaFrancesca
Zadomowienie

A ja mam pytanko, gdybym chciała używać bloker tylko w wyjątkowych sytuacjach np. na imprezę to kiedy musiałabym go użyć, żeby był sens? z góry dzięki za odpowiedź
Stary 2011-04-13, 13:55   #1754
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
A ja mam pytanko, gdybym chciała używać bloker tylko w wyjątkowych sytuacjach np. na imprezę to kiedy musiałabym go użyć, żeby był sens? z góry dzięki za odpowiedź
Ja bym go użyła z 2 razy przed imprezą - np. impreza w piątek to użyłabym we wtorek i czwartek.

Akurat z tego blokera jestem bardzo zadowolona. Kupowałam swój jakoś na początku grudnia, a jeszcze mam go bardzo dużo, pewnie dopiero w czerwcu będę musiała kupić kolejną.
Nie zauważyłam pocenia stóp czy dłoni.

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:15   #1755
Luzia
Zakorzenienie

Cytat:
Ale właśnie ja tam mam jak nie użyję, bo sam bloker na mnie nie działa A chyba się nie pocę jakoś strasznie, bo zwykle używam tylko kulek AA, LSS czy Garniera. Nigdy nie miałam potrzeby stosowania czegoś mocniejszego, a Bloker z ciekawości kupiłam, bo taki zachwalany i skuteczny

Ops sorry, z rana nie doczytałam

To ja mam odwrotny problem.

Luzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:32   #1756
TrzyCytryny
Przyczajenie

GG do TrzyCytryny

Hej dziewczyny . Czy bloker pozostawia po sobie takie zolte plamy na bluzkach?. I jaki antyperspirant najlepiej jest uzywac przy 'kuracji' z tym blokerem?
TrzyCytryny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:07   #1757
Inkarnatka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Dziewczęta, widziałyście nową serię Yego dla Panów? Na fejsie właśnie pokazali
Ładny design opakowań
Widziałam Bardzo bogata gama kosmetyków. Jest nawet płyn do higieny intymnej dla mężczyzn. Przyznam się, ze jeszcze nie widziałam takiego produktu w ofercie innych firm (chociaż chyba Joanna ma, jeśli dobrze kojarzę... )

Cytat:
Napisane przez Eirenn Pokaż wiadomość
Jeśli skład z KWC jest aktualny to w mleczku lawendowym Ziai nie ma glikolu propylenowego.
Nie jest więc aktualny, bo właśnie używam mleczka lawendowego - w nowym opakowaniu, tym smuklejszym - i glikol propylenowy jest na 5 miejscu w składzie.

Inkarnatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:53   #1758
ciriness
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bita smietana Pokaż wiadomość
macie już jakieś opinie nt serii Yego? Chciałabym kupić coś TŻtowi, ale nie chcę brać w ciemno. Te kosmetyki są juz w ogóle gdzieś dostępne?
Ja kupiłam na targach na stoisku Ziaji żel z seri Yego ten Activ pomarańczowy napis i jest świetny, kosztował 5,80, nie uczula mojego TŻ a o to łatwo i cudownie pachnie!
ciriness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:11   #1759
trzecia3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Jeśli chcecie radzić się o skład kosmetyków, wejdźcie w wątek Kosmetyki Naturalne. Wklejamy skład czegoś, co mamy nadzieję, że jest naturalne, a dziewczyny znające się na rzeczy odpowiadają co, jak i czy się opłaca.
Kupiłam nagietkowe, chociaż skład ma, mówiąc brzydko, do dupy. Użyłam go wieczorem i jestem zadowolona. Ładnie pachnie, miła konsystencja, dobrze zmywa makijaż. Mleczko to kosmetyk, który "siedzi" na twarzy chwilę, potem i tak myję ją mydłem Aleppo, więc aż tak nie zwracam uwagi na skład chociaż...
Szkoda, że Ziaja to robi. Ja rozumiem, że konserwant jest czasem potrzebny, bo lepiej użyć maleńkiej ilości bezpiecznego konserwantu (są takie, tylko firmom się nie opłaca, nie chce, wolą nawkładać tonę konserwantów o szkodliwym działaniu, aby kosmetyk mógł leżeć długo na półce, latami...) niż zatruć się zepsutym produktem, ale po co aż tyle? Spokojnie mogliby się ograniczyć do np. Rokonsalu albo JEDNEGO parabenu. Wystarczyłoby. Taka dobra firma i takie rzeczy, no no no
Obecnie w mojej kosmetyczce z kosmetyków Ziaja znajdują się:
-mleczko nagietkowe do zmywania makijażu (napchane pierdołami bez sensu, ale dobre )
-serum reduktor cellulitu Ziaja Rebuild (cudne składniki aktywne, reszta taka se)
-oliwka Ziaja Lipocell ujędrniająca (skład ok, chyba, że ktoś parafinę ma za złą)
-Ziaja Bloker (oprócz aluminium bardzo ładnie, nawet alkoholu nie zawiera)
-oliwkowa maska do paznokci (jak to w Ziai, pomieszane super składniki z tragedią)
-oliwkowy krem do rąk (jak wyżej)

Nigdy na pewno nie kupię żadnego balsamu tej firmy, kremu ani żeli pod prysznic, bo nie nałożę bez potrzeby na ciało tego, co ma złe składniki i będą one się wchłaniać. Żele pod prysznic z sls mnie podrażniają i wysuszają koszmarnie, więc myję się Białym Jeleniem w kostce, którego polecam
A kosmetyki z serii med widziałaś? Może tam coś lepszego dla siebie znajdziesz? Jeśli chodzi o żele pod prysznic to może baza myjąca ziaja med?
trzecia3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:44   #1760
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:
szwagier uprawia duuuuzo sportu, nie poci sie w ogole pod pachami (tylko ze on ma etiaxil) a reszta ciala to dwa razy bardziej.

A szczegolnie dlonie i stopy, tak jakby tam ujscie bylo

mi bloker pomaga, ale na lato napewno bede sie wspomagac czyms jeszcze w ciagu dnia

O widzisz... przyznam, że mnie zdziwiłaś, bo ja nic takiego nie zauważyłam u siebie, no ale wiadomo, że co skóra to inna.
Ja po blokerze czasami odczuwam mały świąd, ale w porównaniu z antidralem to jest niebo a ziemia. Po antidralu nie dość, że szaleńczo swędziało to do tego piekło jak nie wiem, mimo, że nie miałam podrażnionych okolic pach i czasami pojawiała się drobna wysypka, ale stosowałam bo naprawdę działał i wolałam już skutki uboczne niż niechciane "ozdoby" pod pachami Bloker wydaje mi się lepszym zamiennikiem o dużo korzystniejszej cenie i takim samym działaniu. Zobaczymy jak sprawdzi się latem w np. 30- stopniowe upały.
Stary 2011-04-14, 12:41   #1761
isi rici
Zadomowienie

Mój kolejny nabytek Bardzo fajna maseczka. łagodna, fajnie oczyszcza skórę. Nie uczulila mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz yyhhyh 002.jpg (79,1 KB, 30 załadowań)

Stary 2011-04-14, 13:01   #1762
bita smietana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
O widzisz... przyznam, że mnie zdziwiłaś, bo ja nic takiego nie zauważyłam u siebie, no ale wiadomo, że co skóra to inna.
Ja po blokerze czasami odczuwam mały świąd, ale w porównaniu z antidralem to jest niebo a ziemia. Po antidralu nie dość, że szaleńczo swędziało to do tego piekło jak nie wiem, mimo, że nie miałam podrażnionych okolic pach i czasami pojawiała się drobna wysypka, ale stosowałam bo naprawdę działał i wolałam już skutki uboczne niż niechciane "ozdoby" pod pachami Bloker wydaje mi się lepszym zamiennikiem o dużo korzystniejszej cenie i takim samym działaniu. Zobaczymy jak sprawdzi się latem w np. 30- stopniowe upały.
Wiem o czym mówisz, też nie mogłam wytrzymać tej wysypki. Co gorsza, mam bardzo delikatną skórę i (jakkolwiek to nie zabrzmi) mogłam używać Antidralu tylko tam, gdzie wyrastają włoski(wąski pasek). Kiedy przypadkiem wyjechałam poza miałam tak mocno podrażnioną skórę, że do teraz są lekkie blizny...

criness, dzięki za opinię! To teraz wystarczy czekać aż się pojawi w sklepach
Stary 2011-04-14, 16:01   #1763
Falabella
Zakorzenienie

gabs nazywanie składów Ziai "przyzwoitymi" świadczy o Twojej totalnej niewiedzy.

Mi bloker Ziai pomagał, ale po czasie zaczął wręcz wypalać pachy i pociłam się bardziej...

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 16:43   #1764
I am Rock
lokalna gwiazda

Ja mam mały problem z kremem "masło kakaowe" Pierwszy, który miałam pachniał apetycznie, jak mleczna czekolada z orzechami. Nawet pies usiłował mnie wylizać/bo to czekoladowy łasuch/. Zapach był wyczuwalny na odległość. Krem mnie specjalnie nie zachwycił, ale niedawno kupiłam opakowanie dla samego zapachu. I rozczarowanie, bo zapach jest taki krówkowo-mdły. Niespecjalny. Używam go do rąk i bez żalu skończę. Może to skutek używania mydła Yves Rocher Orange & Chocolat, którego zapach był mega boski? A może seria była nieudana? Termin ważności jest ok.
I am Rock jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:04   #1765
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja tez uwielbiam ziaje pozwolicie.. podepne na troche.
na pierwszy odstrzal : czego uzywam? aktualnie ogorskowego mleczka do demakeupu oraz kremu kakaowego [ten brazowy] jest okej, tylko mysle sobie tak - chetnie dodalabym do neigo cos wiecej. czy ktos sie zna troszke na tych mazidlach [nigdy nie kombinowalam] i poleci mi z mazidla.pl / zsk.pl / bu.pl jakis specyfik? sa te kwasy hialuronowe, gliceryny... a ja jestem totalnie blada w temacie... powolutko zglebie to i owo, obiecuje.
tymczasem pomozcie!
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:06   #1766
witch_18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Mój kolejny nabytek Bardzo fajna maseczka. łagodna, fajnie oczyszcza skórę. Nie uczulila mnie
Też ją kiedyś miałam i fajnie wspominam jeszcze maska uspokajająca była super.Szkoda tylko,że te kosmetyki są trudno dostępne w stacjonarnych sklepach.

moje LC
witch_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:11   #1767
isi rici
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Też ją kiedyś miałam i fajnie wspominam jeszcze maska uspokajająca była super.Szkoda tylko,że te kosmetyki są trudno dostępne w stacjonarnych sklepach.
Tak dokładnie. Z tą dostępnoscią jest strasznie. Przyjaciółka mi zamówiła bo ja niestety nie mam wykształcenia kosmetycznego a na allegro tego wymagaja...

Stary 2011-04-15, 09:59   #1768
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość

Tak, ta maska jest super, mam i używam, a zużyć nie mogę, takie wielgachne to pudło jest ale sama maska ok, tylko jak ja nakładam to mam wrażenie, że tam jest mnóstwo silikonów, no ale to akurat mojej cerze nie szkodzi- raz na jakiś czas jest naprawdę ok
Stary 2011-04-15, 10:17   #1769
aante_e
Miss Pudernica

Cytat:
Napisane przez isi rici Pokaż wiadomość
Tak dokładnie. Z tą dostępnoscią jest strasznie. Przyjaciółka mi zamówiła bo ja niestety nie mam wykształcenia kosmetycznego a na allegro tego wymagaja...
Na all nie wymagają bycia kosmetyczką do zakupu produktów profesjonalnych Sama zamawiłam kilka razy serię Pro i nie miałam żadnych problemów, a kosmetyczką nie jestem.
Stary 2011-04-15, 12:31   #1770
isi rici
Zadomowienie

Cytat:
Na all nie wymagają bycia kosmetyczką do zakupu produktów profesjonalnych Sama zamawiłam kilka razy serię Pro i nie miałam żadnych problemów, a kosmetyczką nie jestem.
Hm... To muszę się dokładnie dowiedzieć. Wiem, że jej ulubiony sprzedawca na allegro zastrzedł sobie sprzedaż pro:

Cytat: "Sprzedaż produktów PRO odbywa się po weryfikacji klienta, który potwierdzi swoją przynależność do kanału PRO poprzez:
- podanie wpisu do EDG lub KRS gabinetu, szkoły, itp;
- scan legitymacji studenckiej lub dyblomu potwierdzającego wykształcenie w zakresie kosmetyki "

Odpowiedz

Tagi
ziaja med, ziaja pro

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości