Skóra podczas odchudzania - jak ujędrnić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-08, 18:05   #1
Tereskaa
Zakorzenienie

Skóra podczas odchudzania - jak ujędrnić?

Witajcie.

Mam zamiar wziąć się porządnie za odchudzanie, to znaczy chciałabym zrzucić kilkadziesiąt kilogramów... Naoglądałam się dziś w Rozmowach w Toku o kobietach, które również zrzuciły po kilkadziesiąt kilogramów ale została im teraz obwisła skóra. Wiem, że przy takim ubytku tkanki tłuszczowej nie jest możliwe aby skóra była jędrna i napięta tak jakbym nigdy nie miała jej tak rozciągniętej, ale zastanawiam się czy już teraz, na początku mojej drogi mogę zrobić coś by skóra po zrzuceniu tych kilogramów była we w miarę dobrej kondycji? Jakieś masaże, ćwiczenia, smarowania (tylko czym?). Proszę, poradźcie mi coś

Jem mniej, bramy raju są wąskie

Tereskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 18:19   #2
fiufiufiuuu
Raczkowanie

Dot.: Skóra podczas odchudzania - jak ujędrnić?

Przyłączam się do pytania
Myślicie, że ujędrniające kremy np garniera wystarczą czy zastosować jakiś zmasowany atak??

31.05.2011 - czas start!

"Don't try! Do, or do not. There is no try"
fiufiufiuuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 19:55   #3
nierealnaaa
Zakorzenienie

po 1 to chudnij stopniowo ,np. po 1kg na jakiś czas a nie odrazu 20kg. ;P
nierealnaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 20:30   #4
Tereskaa
Zakorzenienie

Właśnie wiem, że stopniowo trzeba chudnąć, ale jak jeszcze dbać o skórę?

Stary 2010-04-09, 08:23   #5
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Właśnie wiem, że stopniowo trzeba chudnąć, ale jak jeszcze dbać o skórę?
wszelkiego typu balsamy - niekoniecznie ujedrniajace- samo wsmarowywanie jest mini masazem, ktory ujedrmia skore. do tego masaze, np banka chinska, szczotka na sucho - od razu pracujesz na cellem, jesli oczywiscie masz
natryski raz zimna raz letnia woda (unikanie goracej i lodowatej wody).
suplementy na jedrnosc skory - nestle inneov cos takiego ma ale jak dla mnie to drogie okrutnie; na pewno znajdziesz cos tanszego w aptece.
no i oczywiscie duuuzo wody, ktora sprawi, ze nie tylko bedziesz sie czuc lepiej ale tez skora juz po 2 tyg bedzie ladnie wygladac - warto wybierac wody mineralne, ktore nie maja w sobie za duzo mineralow.
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 09:25   #6
Tereskaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
wszelkiego typu balsamy - niekoniecznie ujedrniajace- samo wsmarowywanie jest mini masazem, ktory ujedrmia skore. do tego masaze, np banka chinska, szczotka na sucho - od razu pracujesz na cellem, jesli oczywiscie masz
natryski raz zimna raz letnia woda (unikanie goracej i lodowatej wody).
suplementy na jedrnosc skory - nestle inneov cos takiego ma ale jak dla mnie to drogie okrutnie; na pewno znajdziesz cos tanszego w aptece.
no i oczywiscie duuuzo wody, ktora sprawi, ze nie tylko bedziesz sie czuc lepiej ale tez skora juz po 2 tyg bedzie ladnie wygladac - warto wybierac wody mineralne, ktore nie maja w sobie za duzo mineralow.
Dzięki Ci bardzo za cenne rady

Stary 2010-04-11, 15:11   #7
Nelkomama
Rozeznanie

Też mam zamiar się porządnie za odchudzanie wziąć i zastanawiam się nad problemem obwisłej skóry. Myślę, że pomoże regularne wsmarowywanie balsamów, chyba nie ma tu tak naprawdę ogromnego znaczenia czy to ujędrniający czy nawilżający itd bo głównie chodzi o masaż. Mam też taki przyrząd do masażu antycellulitowego i jak biorę prysznic to masuję nim ciało na dwa sposoby... albo nakładam na mokre ciało oliwkę i masuję kulistymi ruchami od dołu do góry albo robię peeling kawowy i ten peeling tym masażerem wmasowuję...
Dużo wody powinno pomóc i produkty bogate w białko.
Nelkomama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 11:34   #8
jagoda83
Rozeznanie

o rzesz.. watek mi z nieba spada poruszam kwestie ujędrnienia skóry na dwóch innych watkach związanych z kosmetykami czy zdrowiem, wiec jak dowiem się czegoś konkretnego na pewno się podzielę informacją.

od końcówki października do początku marca schudłam z 69kg na 54kg /164cm wzrost/
nie jest to jakaś duża liczba w porównaniu z paniami z programu Drzyzgi (też oglądałam, mama dała cynk że to będzie bo ja wieki nie oglądałam tego programu)

powiem wam szczerze żałuje, że nie obudziłam się wcześniej bo tak naprawdę ćwiczyć zaczęłam jak już schudłam 3/4 tego co mi ubyło do tej pory, za późno.
balsamy wcierałam to się zgadza, ale nie codziennie a tu ważna jest systematyczność.
dieta też była zdrowa, dukana bogata w białko i fakt na poczatku może za szybko mi zeszło ale mniej więcej było to przeciętnie z 1 kg na tydzień, nie mówiąc o tygodniach gdzie waga się utrwalała bo stała.

nie mam takiego dużego problemu z skórą, ale widzę że jest zwiotczała i brak jej jędrności na udach (wewnętrzna część), brzuchu (gdy się zginam) i ramionach (tu zrobiły mi się maleńkie skrzydełka).
przydałoby się ją napiąć i wzmocnić przez co ładnie dopasowałaby się do sylwetki.
na zdjęciach wyglądam super, w lustrze już też widzę się pozytywniej ale jak ćwiczę czy tańczę i spojrzę w lustro jak trzęsie mi się "nadmiar" skóry to wtedy mi się o tym przypomina, tak na co dzień wogle mi to nie przeszkadza

wiec z własnego doświadczenia, mimo że odchudzanie było z głową myślę, że warto działać na wszystkich frontach: dieta, ruch, maści, suplementacja bo tylko wtedy mamy większą szanse, że skóra nam się odwdzięczy i pomożemy jej lepiej przejść przez ten etap.

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-04-13 o 11:48
jagoda83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 15:42   #9
controlca
Raczkowanie

Mi osobiscie duzo dal basen w polaczeniu z masowaniem ciala oliwka/balsamem co tylko mialam pod reka. Do tego wczesnije ostry masaz gabka "syrenka" a poznije wklepywanie podszczypywanie natluszczanie
controlca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 08:43   #10
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nelkomama Pokaż wiadomość
Dużo wody powinno pomóc i produkty bogate w białko.
woda tak, natomiast z bialkiem trzeba uwazac. szcegolnie gdy cierpi sie na choroby ukladu wydalniczego (chore nerki, sklonnosc do "zaziebiania pecherza". nadmiarem bialka mozna sobie wtedy zaszkodzic.
ale jak organizm dziala prawidlowo, to owszem to tez pomaga.
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 10:02   #11
Nelkomama
Rozeznanie

No tak, bo efektem trawienia białek jest dużo syfu ubocznego, który organizm musi usunąć, ale wtedy trzeba pić duuużo wody aby pomóc organizmowi. Niestety nie każdy może
Stary 2010-04-19, 10:09   #12
kaledonia
Zakorzenienie

Pij dużo wody niegazowanej, polecam Cisowiankę, tania, można pić do woli.
Ja stosowałam zwykły balsam w dużej ilości, chyba Venus z algami i ten z bluszczem. Do tego masaże zwykłą szorstką gąbką z wypustkami. Nie mam nadmiary skóry ani rozstępów i nie wiem co to cellulit ,a schudłam 10 kg w pół roku i kolejne 10 przez następny rok.

jagoda83 gratulacje
Stary 2010-04-19, 15:05   #13
jagoda83
Rozeznanie

kaledonia dzięki

wklejam dwa fajne linki, miłej lektury wszystkim
http://odwazsie.gazeta.pl/odwagi/1,9...nij_skore.html
http://www.infodieta.pl/jedrna_skora_dieta.html
Stary 2010-05-27, 15:23   #14
ncgr
Przyczajenie

kaledonia
jaką diete stosowałaś?
ja się odchudzm do 2 tygodni (mój cel to od 94kg. do ok.70 kg przy 176cm wzrostu) ale mam wrażenie ze waga za szybko leci mi w dół bo teraz waże 90.5 kg nie chce miec obwisłej skóry
ncgr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 11:17   #15
Nelkomama
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja stosowałam zwykły balsam w dużej ilości, chyba Venus z algami i ten z bluszczem.
Cudowny jest tani jak barszcz a efekt super i ten zapach

Nie wiem czy zostało to juz powiedziane, ale najważniejsza jest systematyczność! A u mnie z nią niestety ciężko...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości