Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-10, 17:53   #1
Antaro
Raczkowanie

Unhappy

Typowy laluś :P

Witam. Mam 15 lat. Moim problemem są blond włosy, zakrywające uszy a z przodu nachodzące na oczy, które za każdym razem układają się wysoce niechlujnie.

Codziennie rano myję je żelem pod prysznic do ciała i włosów Nivea Sport lub Palmolive Pure Arctic. Następnie wycieram je, specjalnie przyciskając baczki ręcznikiem, aby potem nie odstawały, czeszę grzebieniem o grubych, szeroko rozstawionych ząbkach i zaczynam suszyć na najsilniejszym podmuchu. W połowie suszenia znów czeszę, standardowo, grzywka na twarz, boki przyległe Jednakże po zakończeniu suszenia i już do końca dnia "pejsy" niemiłosiernie, wręcz komicznie mi odstają. Ponadto włosy robią sie oklapłe i muszę dosłownie co dziesięć minut przerzedzać je żeby nabrały wizualnej objętości, co po chwili mija. Wyglądam okropnie.

Prócz tego mam pryszcze i okrągłą twarz.

Chciałbym nareszcie wyglądać normalnie i przestać sie wstydzić przed szydzącą gawiedzią. Co mogę zrobic? Jak i czym się czesać, myć, może jakieś środki przed-po myciu? A co z moim trądzikiem?

Z góry dziękuję
Antaro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 18:45   #2
sweetlittlegirl
Raczkowanie

Dot.: Typowy laluś :P

Po pierwsze musisz wkleić zdjęcie
Co do włosów to zetnij na krótko i po problemie... albo układaj przy pomocy żelu/gumy do włosów na taki artystyczny nieład.
Na pryszcze są kosmetyki, przejrzyj KWC...
sweetlittlegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 21:29   #3
pszczoolkaa
Przyczajenie

Tez mam ten problem tyle ze z grzywka Moze zacznij uzywac prostownicy o duzej temp. jesli masz taka mozliwosc. Jak suszysz wlosy to moze staraj sie je troche podkrecac do strony wewnetrznej,moze to cos pomoze.
Jesli nie to.. to pozostaje ci tylko sciac na krotko
Stary 2010-04-10, 23:11   #4
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango

ja bym je scięła jednak. Mam kolege który ma również okrągłą twarz, blond dluzsze włosy i wygląda jak chomik! tragedia..
co do pryszczy w twoim wieku to normalne, benzacne jest dobry na pryszcze
NeverGoodEnough18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 00:43   #5
kamilak
Zadomowienie

Drogi Antaro,

Podziwiam, ze chce Ci sie tyle czasu poswiecac swoim wlosom. Wedlug mnie one sa przede wszystkim zle obciete. Dobrze obciete wlosy ukladaja sie praktycznie same. Wybierz wiec fryzure, ktora pasuje do natury Twoich wlosow (czyzby mialy tendencje do falowania?) i pojdz do dobrego (niekoniecznie drogiego) fryzjera.
Nie baw sie w prostownice, to juz uwazam za lekka przesade.
Z tradzikiem idz do dermatologa. Benzacne nie kupuj, poniewaz to srodek oparty na nadtlenku benzoilu, ktory ma dzialanie kancerogenne.

Wkleisz swoje zdjecie? Bedzie mozna latwo dobrac odpowiednia dla Ciebie fryzure
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:24   #6
Antaro
Raczkowanie

Wkleję jutro, a przynajmniej się postaram
Antaro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 16:34   #7
blondksiezniczkaa
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2

Cd fryzury nie pomoge bez zdjecia, a cd pryszczy najlepiej bedzie jak pojdziesz do dermatolog i ona Ci przepisze jakąś maść, mnie przepisala 'Clindacne' i po miesiacu wszystkie krostki zeszly, i mam teraz gladką cere
blondksiezniczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 18:35   #8
Emilcia_1616
Zakorzenienie

moze szampon dodajacy objetosci? sprawdz na kwc jaki ma najlepsze rezenzje

24.03.2016

Emilcia_1616 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 20:38   #9
Davis
Przyczajenie

Jedynym kosmetykiem do włosów jakiego używasz jest jakiś żel do ciała? W takim razie nie powinieneś się dziwić, że Twoja fryzura nie wygląda tak, jakbyś chciał. Przede wszystkim powinieneś zakupić prawdziwy szampon, a nie jakieś "2 w jednym". Mało kto ma z natury pięknie wyglądające włosy. Większość długowłosych osób musi korzystać z kilku odpowiednio dobranych kosmetyków, by ładnie wyglądać.

Jeśli chodzi o odstające kosmyki, to najlepiej kup sobie serum wygładzające, na przykład Goldwella: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...gladzajace.htm Sam go używam, bo moje włosy mają skłonność do wywijania się na wszystkie strony i muszę przyznać, że wyraźnie prostuje włosy (oczywiście nie zamieniłoby loków w proste, ale radzi sobie z ujarzmianiem wywijających się końcówek). Należy je nałożyć na włosy po myciu i suszyć suszarką, jednocześnie przeczesując i prostując włosy palcami.

Jednak serum, oprócz prostowania, zwykle zmniejsza też objętość, co dla Ciebie będzie wadą. Jednak objętość na pewno uda Ci się zwiększyć jakimiś innymi kosmetykami. Możesz kupić szampon i odżywkę dodającą objętości.

Poza tym dobrym sposobem na nadanie objętości, szczególnie przy średniej długości włosach, jest odpowiednie ich ułożenie. Spróbuj układać włosy gumą (albo jakimś żelem) w taki sposób, by wszystkie były trochę uniesione, a potem spryskaj całą fryzurę lakierem.
Stary 2010-05-26, 14:22   #10
jolka12350
Przyczajenie

Obetnij włosy...
jolka12350 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
chłopaka, długie, odstające, pryszcze, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości