Tragiczne w這sy - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2003-10-09, 13:13   #1
ag12
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 20

Tragiczne w這sy

Bardzo prosz o pomoc! Moje w這sy s cienkie i delikatne. Wychodz mi ostatnio w nadmiarze i do tego 豉mi si i krusz. Farbuj je od zawsze, ale farbami renomowanych firm. Ko鎍闚ki s przesuszone i wygl康aj jak siano. Od zawsze 造kam witaminy, minera造, jem du穎 warzyw i owoc闚. Stosuj szampon Dove i do tego od篡wk i maseczk 2x w tygodniu, a poza tym serum na suche ko鎍闚ki Avon. Ale nie widz spektakularnej poprawy. Mo瞠 kt鏎a z Was poleci mi jakie kosmetyki do piel璕nacji w這s闚 (mo瞠 apteczne), kt鏎e mnie uratuj? B豉gam o pomoc, jestem zrozpaczona!
Z g鏎y dziekuj.
ag12 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2003-10-09, 13:22   #2
vicky23
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 610
GG do vicky23
Re: Tragiczne w這sy

skarbie proponuje ci bardzo dobre odzywki i maski firmy EKINOS- sa na prawe rewelacyjne, wybor jest duzy, ceny wachaja sie od 30 do 59 z za 50 ml. ale warto wydac te pieniadze, ja mialam kiedys maske do wlos闚 tej firmy i bylam zachwycona,sprobuj
Stary 2003-10-09, 13:47   #3
EDAK
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 409

Witaj! Polecam od篡wk do w這s闚 Rigenol - do nabycia w sklepach fryzjerskich i na Allegro. Moim zdaniem jest bezkonkurencyjna. Uratowa豉 moje w這sy po rozja郾ianiu; kruszy造 si i pootwiera造 逝ski, a ona zdzia豉豉 cuda. Prawd powiedziawszy jest to jedyna od篡wka, kt鏎a dokona豉 takiego "cudu". Z ca貫go serca polecam. Stosuj j oko這 tygodnia a ju po這wa, co ja pisz wi璚ej, 逝sek mi si zamkn窸a, w這sy s jedwabiste, zregenerowane, puszyste i jest ich optycznie wi璚ej. Polecam, 20 z這tych i po k這pocie!
EDAK jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2003-10-09, 14:18   #4
Gonia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 035

To jest nazwa od篡wki czy firma?

Gonia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2003-10-09, 14:22   #5
EDAK
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 409

Jest to nazwa od篡wki - Rigenol. Firma Framesi. www.framesi.com.pl
EDAK jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2003-10-11, 00:37   #6
Mgie趾a
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 782
GG do Mgie趾a

A na moje bardzo suche (i bardzo d逝gie) w這sy Rigenol nie podzia豉 WCALE .
Pisa豉m w innym w徠ku, co mi ratowa這 w這sy, zaraz go poszukam. Znalaz豉m, wklej, mo瞠 si komu przyda:

Wklejam tu swoj wypowied sprzed kilku miesi璚y:
"Zaczn od tego, 瞠 mam bardzo d逝gie, a tym samym dosy zniszczone i bardzo suche w這sy (pl帷z si koszmarnie, je郵i nie potraktuj ich odpowiednio). Od篡wki do w這s闚 to moje nieszkodliwe (mam nadziej ) wariactwo.
No dobra, zaczynam.
Wszystko zale篡 od mo磧iwo軼i finansowych . Zaczynaj帷 od wy窺zej p馧ki - polecam Kerastase Nutritive (seria do suchych w這s闚) - Lait Vital Proteine (to taka lekka od篡wka w mleczku) lub Masquintense (typowa maseczka). Ka盥a po 80 z.
Jedna uwaga - w przypadku suchych w這s闚 najlepsze s maseczki i od篡wki do sp逝kiwania. Bardzo du穎 od篡wek bez sp逝kiwania (nawet do w這s闚 suchych) ma alkohol, co jest prawdziw zbrodni . Ale.. jest par chwalebnych wyj徠k闚.
1. Farouk - Silk Therapy - silikonowy p造n, kilka kropel sprawia, 瞠 w這sy sa jedwabiste, mi瘯kie i lepiej si rozczesuj. Wad jest cena - najmniejsza buteleczka (0,5 oz) kosztuje 10 z. Ale warto kupi. Przynajmniej spr鏏owa. S te wi瘯sze opakowania. W razie, gdyby w這sy jej nie polubi造, mo積a doda do balsamu do cia豉 - efekt: jedwabi軼ie g豉dka sk鏎a.
2. L'anza, seria urban elements - leave-in conditioner. R闚nie nies造chanie wydajna, dobra od篡wka. W這sy s g豉dkie, lekko obci捫one (to mi si akurat podoba). Nie wiem, ile kosztuje, ale gdzie ko這 40 z jak s康z (musz sprawdzi w sklepie).
3. Kerastase serum (do ko鎍闚ek) - nie jest tak g瘰te i t逝ste jak St. Ives Hair Repair No Frizz, cho pewnie maj co wsp鏊nego (to drugie znacznie wydajniejsze, ale mniej skuteczne i przyjemne w u篡ciu).

UWAGA! Od篡wki bez sp逝kiwania maj by dodatkiem w piel璕nacji w這s闚 suchych, podstaw s maseczki. I teraz moje typy (poza powy窺zymi Kerastase).
1. Absolutny hit (jak dla mnie) - Jochem's Hair products - Silicone hair treatment (maschera idronutritiva). W這ska firma do kupienia w sklepach fryzjerskich. 500 ml za 38 z!!!! Jestem zachwycona. Po raz pierwszy nie wkurzam si, 瞠 oszcz璠zi豉m na Kerastase, ale kupi豉m kolejny bubel. Wiem, 瞠 wypr鏏uj jeszcze inne produkty z tej serii. W這sy si idealnie rozczesuj, s mi瘯kie. W po陰czeniu z Biosilkiem Farouk mam cudownie mi瘯kie, spr篹yste w這sy, kt鏎e nawet nie my郵 o pl徠aniu si .
2. Alfaparf - seria Semi di lino, Illumination shine mask with karitex (Maschera di Cristalli con Karitex). Bardzo dobra od篡wka, dla mnie by豉 por闚nywalna z Lait Vital Proteine Kerastase. Z cen mam problem - p鏊 roku temu kupowa豉m j za 25 z (250 ml), potem by豉 po 46 z (!!), teraz widzia豉m powy瞠j 50. Nie rozumiem .
3. L'oreal Professionnel - intense repair (cuti liss system). 150 ml/45 z. Dobra (lekki bananowy zapach) maseczka, ale w por闚naniu z Silicone Hair Treatment, hm, radz zacz望 od tego pierwszego.

To by造 rzeczy, kt鏎e mog poleci w ciemno.

Z maseczek "supermarketowych" dobra jest L'oreala (鄴速a) i Fructis (do w這s闚 suchych).

Maseczki, kt鏎e mnie nie powali造 na kolana:

Schwarzkopf profeessional; bonacure repair; complexe nutritif restructurant (total repair treatment) - kiepska.

Kadus Imunal; REVITAL-MASK for dry and porous hair (dobra, ale bez fajerwerk闚)

DORA (I COSMETICI di DORA) Maseczka do w這s闚 na bazie wyci庵u z bambusa - 豉dnie nab造szcza w這sy, ale nie dzia豉 rewelacyjnie.

Les Karites; Masque capillaire au beurre de karite pour cheveux secs ou abimes - kilka razy pr鏏owa豉m j zrecenzowa na KW, ale za ka盥ym razem wiesza mi si komputer - nie mam szcz窷cia . Zapach powala, natomiast spektakularnych efekt闚 spodziewa si nie nale篡

Rolland Hairtrend; moisturising masque (Una phitology range) - bardzo d逝ga nazwa sk豉dnik闚 naturalnych, czeg騜 tam nie ma. Natomiast dzia豉nie - ot, niez豉, ale nic specjalnego. (opakowanie 500 ml kosztuje 30 z)

Henna Wax - na mnie nie podzia豉豉 spektakularnie.

Avon - maseczka do suchych w這s闚 - dostateczna z minusem.

Ducray Lactocerat - ODRADZAM. Nabijanie ludzi w butelk.

YR Bio-Cure Hydratant (maseczka nawilzaj帷o-regeneruj帷a) - na pewno nie do suchych w這s闚. Mo瞠 na inne podzia豉?

Z innej beczki - s jeszcze olejki w jednorazowych tubkach (w Polsce chyba tylko mo積a dosta St. Ives i Oriflame), do sp逝kiwania. Nie s z貫. Ale ja jednak jestem zwolenniczk tradycyjnych maseczek. Olejki traktuj jako dodatkowy bonus (czyli taka 鈔edniawa maseczka + olejek, wtedy jest w miar OK).

Ufff. Mam nadziej, 瞠 pomog豉m."

Od tej pory ju par innych od篡wek wypr鏏owa豉m , nabra豉m troch dystansu do Jochema . Mam teraz kolejn maseczk Jochema (Olioseta z ceramidami) - 250 ml kosztowa這 ko這 30 z, ale specjalnej r騜nicy pomi璠zy Silicone hair treatment a t nie widz.

I jednak na pierwszym miejscu (po Kerastase Nutritive, a mo瞠 nawet na r闚ni) jest u mnie Alfaparf. Nie potrzebuj po nim 瘸dnej dodatkowej od篡wki bez sp逝kiwania. A w這sy s l郾i帷e i 豉dnie nawil穎ne.
U篡wa豉m te (tylko raz na razie, ale to mi zazwyczaj wystarczy, 瞠by wyrobi sobie opini na temat od篡wki) serii Kerastase Oleo Relax. Po szamponie w這sy znacznie szybciej si przet逝szczaj, maseczka + fluid s niez貫, ale... no w豉郾ie. Oleo Relax ma dyscyplinowa w這sy, a moje s po tych produktach bardzo spr篹yste, 豉dnie wygl康aj, ale mam lekkie (bardzo lekkie, ale jednak) problemy z rozczesaniem, nie s tak jedwabiste jak po Biosilku Farouk. Gdybym mia豉 wybiera, to z wszystkich od篡wek bez sp逝kiwania Farouk by by na pierwszym miejscu.
Jochem ma jeszcze jedn ciekaw rzecz - takie ampu趾i (sporej wielko軼i, chyba 15 ml), kt鏎e maj niby regenerowa w這sy itp, itd, wed逝g producenta tylko nie stepuj . Bez sp逝kiwania. Mam mieszane uczucia, bo moje w這sy usztywni造, a tego nie lubi. Mo瞠 od篡wi造 (cho tam chyba g堯wnie silikony, m闚i "chyba", bo nie pami皻am ), ale ja nie lubi 瘸dnego usztywniania. No i nie popisa造 si je郵i chodzi o rozczesywanie.

Ja kupuj Biosilk tam, gdzie dziewczyny m闚i造, w W-wie na Koszykowej, w sklepie fryzjerskim, w kt鏎ym wyb鏎 produkt闚 zawsze doprowadza mnie do rozpaczy - tylu jeszcze rzeczy nie pr鏏owa豉m . Najmniejsze opakowanie Biosilku kosztuje chyba 12 z (15 ml) i bardziej si op豉ca, ni te wi瘯sze (50 ml kosztuje powy瞠j 50 z, chyba 56). Zadziwiaj帷e. S tam te inne odzywki i szampony z tej serii, zwyk豉 od篡wka kosztuje co ko這 35 z, tyle szampon. Maseczka - 70 z.

UWAGA!
Jeszcze jedna rzecz, kt鏎a jest bardzo wa積a, a o kt鏎ej nie my郵imy. BARDZO wa積y jest szampon, kt鏎ego u篡wamy, kt鏎y r闚nie potrafi niszczy i wysusza w這sy. I apeluj - NIE PATRZCIE na to, co pisze o nim producent na opakowaniu - 瞠 jest super delikatny, nawil瘸j帷y itp, itd. Sp鎩rzcie na sk豉d. Je郵i na drugim miejscu po wodzie b璠zie lauryl sulfate lub sodium laureth, to go nie kupujcie. Najlepiej, 瞠by na drugim miejscu nie by這 瘸dnych "sulfat闚" (a ju w og鏊e pi瘯nie, je郵i ich nie ma do trzeciego miejsca , w Polsce nie ma co liczy, 瞠 jaki b璠zie bez tych detergent闚). Spr鏏ujcie poszuka takich szampon闚, oka瞠 si to wcale nie takie proste. Ja do tej pory znalaz豉m takie dwa - J&J baby shampoo u豉twiaj帷y rozczesywanie (czerwony) i dzieci璚y Nivei (tego jeszcze nie pr鏏owa豉m). Uwierzcie mi, 瞠 tym szamponem myje si w這sy dok豉dnie tak jak tymi "agresywnymi", nie s gorsze. Bo inaczej same siebie nabijamy w butelk - stosujemy silne maseczki, a chwil wcze郾iej niszczymy w這sy mocnymi detergentami.

UWAGA!
Powy瞠j polecam sporo od篡wek z silikonami. Dla mnie s idealne, ale uprzedzam, 瞠 nie wszystkim mog pasowa, silikony mog si "zbiera" na w這sie i go obci捫a. Dlatego nie bior odpowiedzialno軼i za ewentualne efekty .

Pozdrawiam (czy kto w og鏊e doszed do ko鎍a mojej wypowiedzi???)
Mgie趾a jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2003-10-11, 08:19   #7
systematica
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 186

Je郵i w這sy masz mocno zniszczone, najlepsz metod jest je lekko podci望, 瞠by pozby si zniszczonych ko鎍闚ek, to po pierwsze. Piszesz, 瞠 od zawsze farbujesz w這sy, ale nie napisa豉, czy robisz to domowym sposobem, czy u fryzjera.

W ka盥ym wypadku rozwa na pierwszym miejscu zmian farby. By mo瞠 u篡wasz produkt闚, kt鏎e nie odpowiadaj Twoim w這som (np. ja nie mog korzysta z uznanych i chwalonych farb profesjonalnych Welli, kt鏎e tragicznie niszcz moje w這sy, a ich produkty rynkowe bardzo sobie chwal). Moje do鈍iadczenie jest takie, 瞠 farby renomowanych firm dost瘼ne w powszechnej sprzeda篡 s MNIEJ agresywne dla w這s闚 ni produkty profesjonalne. Przez lata samodzielnie farbowa豉m w這sy i by造 pi瘯ne; przesuszy造 si i zniszczy造 dopiero po farbach profesjonalnych. Brzmi szokuj帷o ? By mo瞠 ale zaraz wyja郾iam, 瞠 gdy sama farbowa豉m w這sy, u篡wa豉m wy陰cznie szampon闚 koloryzuj帷ych lub farb o ciemnych kolorach - bez wody utlenionej, no i oczywi軼ie tylko dobrych firm - L'Oreala, Welli, Schwarzkopfa. Wniosek: to nie FARBOWANIE niszczy w這sy, tylko rozja郾ianie. Problem w tym, 瞠 obecnie wi瘯szo嗆 (je郵i nie wszystkie) ja郾iejszych odcieni farb trwale koloryzuj帷ych dost瘼nych w sklepach zawiera wod ultenion (albo i inne rozja郾iacze - za ma這 wiem o tym - mo瞠 Gra篡nka pomog豉by rozszyfrowa sk豉dy farb - w ka盥ym razie chodzi o to, 瞠by kolor "wyszed" taki jak na opakowaniu), ale rzadko - informacj o tym, jaki jest udzia % tej wody.

Wniosek: zastan闚 si, na jaki kolor farbujesz w這sy i je郵i MUSISZ farbowa, czy nie zmieni kolorku na ciemny, nie wymagaj帷y rozja郾ienia. Zmie go na tak d逝go, jak d逝go zdrowe w這sy b璠a odrasta.

Teraz o od篡wkach: te kt鏎e u篡wasz, znam i uwa瘸m je za bardzo s豉be. To dobra wiadomo嗆 bo jest szansa 瞠 dobierzesz sobie skuteczniejsze produkty i w這ski si poprawi.

W pe軟i podpisuj si od opini Mgie趾i o produktach Kerastase (chyba zreszt oceni豉m je w katalogu ). Ale polec Ci jeszcze skuteczniejsze (w moim wypadku, a ja mam te suche i zniszczone, ale grube w這ski):

- od篡wka Kerastase Aquaoleum,
- linia Kerastase Resistance z vita-cimentem do w這s闚 d逝gich i zniszczonych (zielone opakowania z bia造m paskiem) - szczeg鏊nie godna polecenia, poniewa opatentowana przez Kerastase substancja Vitaciment potrafi "remontowa" struktur w這sa.
Jak mo瞠 wiesz, w這s potraktowany odbarwiaczem lub farb, kt鏎a "wyp逝kuje" naturalny pigment i zast瘼uje go w豉snym jest trwale zniszczony - staje si porowaty, suchy i 豉mliwy. Vitaciment wype軟ia wyrwy powsta貫 po sztucznie wyp逝kanym naturalnym barwniku i rzywraca w這som elastyczno嗆.
Ca陰 lini zg這si豉m i oceni豉m w KW, tam znajdziesz wi璚ej informacji.

Je郵i chcesz zacz望 od ta雟zych, dost瘼nych w sklepach produkt闚, to poleci豉bym Ci pomara鎍zow seri L'Oreala (bodaj瞠 z nutriceramidami ona jest) - taka do w這s闚 farbowanych i bardzo suchych w豉郾ie.

powodzenia
Stary 2003-10-11, 22:40   #8
gaga
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 305
GG do gaga

Sorki , ale nie zgodze sie z tym, ze farby profesjonalne, czyli takie, kt鏎e s dost瘼ne tyklo w salonach fryzjerskich, niszcz wlosy bardziej niz te ze sklepu.Wszystko zalezy od fryzjera, od jego umiejetnosci.Sa one napewno delikatniejsze niz sklepowe.J anie moge rozszyfrowac aki jest jest sklad, tych produktow, bo ich nie uzywam, wiem jednak ze %wody utlenionej , nie jest adekwatny do do farb profesjonalnych.Ju kiedy pisa豉m, ze szampony koloryzujace nie moga dawac odrostu, a te sklepowe daja, to swiadczy chyba o tym jak mocny jest produkt!
ag12 nie piszesz dokladnie jaki kolor nosisz, jakich profesjonalnych produktow uzywasz? podaj wiecej info!
Stary 2005-01-14, 21:22   #9
Justar
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

Na stronie www.ekologiczny.pl s szampony bez Sodium Laureth Sulfate - eco-cosmetics, sprowadzane z Niemiec, kupi豉m, stosuj i polecam.
Justar jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.