Kosmetyki Vichy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-12, 15:08   #1
Labirynth
Zakorzenienie

Kosmetyki Vichy

Jestem wielbicielką tych kosmetyków, najwięcej mam właśnie ich. zauważyłam jednak dziwną tendencję - naprawdę fajne, dobre kosmetyki tej firmy często zostają wycofywane, niby ulepszane, trafiają spowrotem albo w nowym opakowaniu i lepszej formule, ale często jednak jakościowo poprzedniki były lepsze.
Np. balsam do ciała Lipidiose 1 i 2, peeling Lipidiose wycofano, wprowadzono w innej formule i opakowaniach, moim zdaniem gorsze jakościowo.
Teraz wycofują Lipidiose Nutri Sun, czy coś wprowadzą w zamian? Jeszcze tego nie wiemy...
Podzielcie się swoimi wrażeniami, czy macie podobne doświadczenia z Vichy?

Labirynth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:35   #2
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71
Dot.: Kosmetyki Vichy

To nie tylko Vichy robi takie "innowacje"a szkoda bo jak jest coś dobre to po cholere to ruszać
Stary 2010-04-13, 20:43   #3
Labirynth
Zakorzenienie

Właśnie!!!!!!!!!!
Ogólnie mam pecha!!!!! Bo gdy mam jakiś swój ulubiony kosmetyk, znika nagle ze sklepów, aptek.
Np. dawny dawny perfum B. U., jeszcze przed zmianą na nowszą wersje (która i tak była gorsza ) różowe dla ścisłości, nawet był wątek o tym na Wizazu

Teraz nie pamiętam, ale było tych kosmetyków trochę, żal mi tez tego peelingu Vichy, nie trzeba było sie po nim balsamować, tak fajnie nawilżał, przynajmniej mnie. Gdy czytałam na KWC recenzje, dziewczyny miały jednak podobne odczucia!
Stary 2010-04-13, 20:53   #4
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
To nie tylko Vichy robi takie "innowacje"a szkoda bo jak jest coś dobre to po cholere to ruszać

Dokladnie,Vichy to nie jedyna firma na rynku ktora funduje "ulepszenia" ale niestety nikt nie liczy sie ze zdaniem klientow....

Mam tez porownanie do Normadermu(wersja nawilzajaca),ktory w moim odczuciu w nowej formule jest lepszy niz poprzednik-ale to tylko mala kropla....

Ogolnie z Vichy jest kilkanascie rzeczy,ktore lubie-w sumie firma ma lepsze i gorsze produkty a kazdy cos tam znajdzie dla siebie.
Stary 2010-04-13, 21:31   #5
Labirynth
Zakorzenienie

To tak jak ja. Mam dużo kosmetyków tej firmy, ale boję się, że bardziej z przyzwyczajenia i lenistwa w szukaniu innych odpowiedników.
Lubiłam bardzo peeling Lipidiose.
I może jecsze Vichy aqualia UV.
A tak powaznie się zastanawiam dlaczego mam pozostałe.
Mam puder Vichy dermablend już 2 lata i pewnie drugie tyle będę go uzywać.

Jest też cos takiego jak moda w kosmetykach. Np tego lata wiosny będzie, jest modne właśnie takie mega rozświetlenie, beże, takie kolory jasne (zarówno w ubiorze jak i makijażu, jak jest inaczej poprawcie mnie), widziałam już to w Dublinie miesiąc temu. Ciuchy - łosoś, ecru, róże pudrowe itp i podobnie w makijażach. Dziewczyny miały fajne takie blade właśnie rozświetlone makijaże. I oto proszę nie wiem kiedy dokładnie, ale widzę dziś w aptece dwa NEW kremy rozświetlające Vichy! Ja nie mówie, że to reguła, ale takie sobie mam spostrzeżenia.
Może ta moda na beże, pudrowe kolory, paastele u nas już jest dawno, a ja mało spostrzegawcza jestem, ale z tego co widze na ulicy miasta 50 tys, to dziewoje tu dopiero się o tym dowiadują ..... chyba

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-13 o 21:33
Stary 2010-04-14, 11:17   #6
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10

hej, w może któraś z was już przetestowała nowe wersje podkładów Vichy? Mają w skladzie minerały... Są także reklamowane jako nowość o działaniu antyrodnikowym...
caffeine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 11:19   #7
Labirynth
Zakorzenienie

A o jakie podkłady konkretnie Ci chodzi?
Stary 2010-04-15, 12:34   #8
caffeine
Wtajemniczenie

Aera Teint, mój ulubiony nawilżający podkład... jest nowa wersja z dopiskiem "pure", z minerałami i antyoksydantami. (Vichy, Aera Teint Pure)
Pojawiła sie chyba takze nowa wersja Vichy, Flexilift Teint

Całkiem dobre recenzje ma także nowość Aera Teint Mineral (Mineralny podkład pudrowy SPF 20)
Jakie są wasze opinie?

Edytowane przez caffeine
Czas edycji: 2010-04-15 o 12:40
Stary 2010-04-15, 14:33   #9
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Aera Teint, mój ulubiony nawilżający podkład... jest nowa wersja z dopiskiem "pure", z minerałami i antyoksydantami. (Vichy, Aera Teint Pure)
Pojawiła sie chyba takze nowa wersja Vichy, Flexilift Teint

Całkiem dobre recenzje ma także nowość Aera Teint Mineral (Mineralny podkład pudrowy SPF 20)
Jakie są wasze opinie?
Niestety nie używałam żadnego kosmetyku z tych, które pokazałaś. nie mam doświadczenia
Stary 2010-04-18, 14:36   #10
Leseratte
Zadomowienie

Mam pytanie odnoścnie kremu pro mat - czy może wysuszać? Mam problematyczną cerę mieszaną i nie chce jej jeszcze pogorszyc
Leseratte jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:29   #11
caffeine
Wtajemniczenie

Kryje dobrze, ale jednocześnie daje efekt maski... nie można mieć wszystkiego
Stary 2010-04-19, 21:59   #12
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Andzi84 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o korektorze vichy dermablend?? naprawde tak dobrze kryje jak pokazują w reklamie??
Ja mam tylko puder, ale wczesnie dostałam próbki i własnie gdy ich uzyłam swteirdziła, że nie kupię tego podkładu. Jest bardzo cięzki, turdny do rozprowadzenia na buzi, efekt maski o czym pisze wiele innych dziewczyn. Mam za to Normateint 15, ale tylko pod oczy, lekko na czoło, nos, bardziej jako rozświetlacz, niz podkład na cała buzie go używam.
Stary 2010-05-11, 14:26   #13
la'Mbria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Andzi84 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o korektorze vichy dermablend?? naprawde tak dobrze kryje jak pokazują w reklamie??

to zależy o który "korektor" pytasz....bo jest coś takiego jak zwykły korektor dermablend bodajże tylko w 2 odcieniach (jasny i ciemny, czy opalony), no i jest jeszcze "podkład w sztyfcie" dermablend
Akurat jeśli chodzi o kosmetyki z tej serii mam wszystkie, bo mam okropne brązowe przebarwienia posłoneczne na buzi, w dodatku trochę pozostałości po wyciskaniu i lekko naczynkową skórę w okolicach nosa- bez make up'u lepiej się facetowi nie pokazywać
Także testowałam na sobie wszelkie możliwe pudry/podkłady/korektory/sztyfty i ogólnie wszelkie mazidła kryjące.
Ze smutkiem przyznaję- Vichy dermablend jest najlepszy a ze smutkiem dlatego, ze spływa po 3-5 godzinach (jesli się ma tłustą skórę, a weź nie miej tłustej po filtrach!!) no i cena jest średnio atrakcyjna..
Natomiast z całej serii zdecydowanie najmocniej kryje sztyft- to już dla taki extremalny "ukrywacz"...ale trzeba go umieć nakładać- ja wypaćkałam prawie całe pudełko zanim się nauczyłam...te kosmetyki Vichy doskonale kryją i naprawdę nie robią efektu maski pod warunkiem ze rozgrzejesz je w palcach przed nałożeniem na buzie- ot cała filozofia
pzdr
a tak w ogóle, oprócz kolorówki to Vichy dla mnie jest raczej średnio-kiepskie...zdecydowanie lepsze kremy robi La Roche Possay (dla mnie)...filtry Avene, a balsamy i kremy do ciała- ja sama

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 18:27   #14
Labirynth
Zakorzenienie

A ja rezygnuje z Vichy

STała się dla mnie mocno przeciętna... jedyna rzecz, która póki co mi sie podoba to nowe fluidy Antiox, ale to pewnie do momentu gdy, nie znajde czegoś fajniejszego
Stary 2010-06-06, 12:44   #15
xena2012
Raczkowanie

Ja mam swoje 2 kosmetyki z vichy które są dla mnie idealne i mam nadzieję, że ich skład nigdy się nie zmieni (tak, wiem, nadzieja matką głupich...) - puder sypki i normaderm krem na noc. Podkłady dermablend też są niezłe, ale ciężkie, dlatego używam ich rzadko i raczej tylko zimą.
xena2012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:25   #16
Labirynth
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xena2012 Pokaż wiadomość
Ja mam swoje 2 kosmetyki z vichy które są dla mnie idealne i mam nadzieję, że ich skład nigdy się nie zmieni (tak, wiem, nadzieja matką głupich...) - puder sypki i normaderm krem na noc. Podkłady dermablend też są niezłe, ale ciężkie, dlatego używam ich rzadko i raczej tylko zimą.
Hej o!!! Ja mam puder Vichy sypki i chce się go pozbyć... bo własnie jest dla mnie nijaki....

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości