Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-04, 10:14   #3211
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Oooo... ja dopiero pierwszy raz z prawdziwą mam do czynienia, a planuję tak co miesiąc/dwa nakładać. I nie martw się, moje włosy też są kolorowe. Zobacz galerię
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-04, 10:31   #3212
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mnie tak meczy to przygotowanie henny i nakladanie itp ze mam ochte isc do fryzjera na chemiczna farbe

musze dojsc do wprawy ..
Cytat:
no wlasnie przez to ze jest to dla mnie bardzo meczace (proces przygotowania nalozenia, zmywania itp) robie to nieregularnie.. :/

ja nie wiem jak niektore dziewcyzny moga to nakladac co 2,3 tyg.. ja bym sie wsciekla, ale gdybym opanowala dobra technike moglabym t robic c te 2 tyg

bo teraz mam 15 kolrow na wlosach i marze o nalzeniu znowu henny ktora juz od miesiaca lezy u mnie pd biurkiem i czeka na swoja kolej
ja robilam w sobote pierwszy raz i bylam zachwycona, jutro robie poprawke bo chce intensywniejszy kolor

robie to w wannie, bardzo gleboki wielki talerz do zupy wkladam do wanny, to talerza wsypuje henne, zalewam (robilam sokiem pomaranczowym, teraz bedzie cytrynowy), mieszam, przykrywam folia i odstawiam pod kaloryfer w lazience

rano znow talerz do wanny, na brzeg pod sciana stawiam lusterko, takie cos 20x15 cm, pochylam sie nad wanna i spokojnie nakladam, to nie farba wiec jest kupa czasu, potem prostuje sie i przed lustrem nad zlewem wycieram czolo i uszy, zawijam w folie, na to czepek foliowy i na to duzy recznik, splukiwanie tez nie jest bardziej skomplikowane niz splukiwanie farby, pochylam sie nad wanna i splukuje henna, potem mylam odzywka i tyle

wedlug mnie poprostu potrzeba czasu, na codzien jestem zalatana strasznie ale kazda z nas potrzebuje chwilki dla siebie, ja ten czas gdy trzymam henne zamierzam przeznaczyc na zabiegi upiekszajaco-relaksujace, jutro bedze sobie wcinac pyszne rzeczy i ogladac ulubione filmy podczas 6 godzin trzymania

najwazniejsze to robic wszystko spokojnie, ja mysle ze najlepiej w wannie, w bardzo duzej misce (podczas mieszania mnie nic nie polecialo poza), jedyny problem jaki mialam to kot, chcial wsadzic lape w henne jak nakladalam na glowe i gdyby to zrobil to mialabym farbowanego kota i henne po calym domu rozpackana dlatego mielismy mala scysje i kot pogniewal sie na mnie na 2 godziny, jutro zamierzam poprostu zamknac drzwi od lazienki w czasie nakladania henny

wiele lat farbowalam farbami sama w domu (nie ufam fryzjerom niestety) i roznice miedzy farba a henna dla mnie sa takie:
- zapach henny nie gryzie w oczy
- jest kupa czasu aby dokladnie pokryc wloski
- potrzeba wiecej czasu
- wloski moga byc wysuszone lekko (choc ja po pierwszym razie tego nie doswiadczylam) ale nie sa zniszczone chemia i dzieki odzwykom mozna je szybko nawilzyc
- dzieki hennie mozna osiagnac trwalszy kolor, no i w przypadku uzywania czystej henny, 100%, kolor wyglada nieziemsko (przynajmniej u mnie)
Stary 2011-03-04, 10:33   #3213
ckin2u
Zakorzenienie

kurde a mi sie np strasznie ja splukiwalo bo ona zastylga w wrecz kamien i myslalam ze wsyztskie wlosy powyrywam..
ckin2u jest offline  
Stary 2011-03-04, 10:36   #3214
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
kurde a mi sie np strasznie ja splukiwalo bo ona zastylga w wrecz kamien i myslalam ze wsyztskie wlosy powyrywam..
a przykrylas dobrze, caly widz polega na tym aby folia byla szczelnie owinieta aby papka nie wyschla, taka wilgotna latwo sie splukuje, to jest tak samo jak z maska z oliwy i zoltka, jak pozwolisz zaschnac to mogila, bedziesz splukiwac 100 lat

aha no i jak papka jest caly czas wilgotna to barwnik z henny lepiej pracuje

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2011-03-04 o 10:37
Rybiorek jest offline  
Stary 2011-03-04, 10:40   #3215
ckin2u
Zakorzenienie

musze to wszystk na spkojnie kiedys zrobic
chcialabym regularnie nakladac henne, bo marza mi sie jednolite, zdrowe wloski..
ckin2u jest offline  
Stary 2011-03-04, 11:11   #3216
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Ciekawe czy fryzjerka nalozylaby henne. jakbym poszla z naszykowana papka

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-03-04, 11:14   #3217
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
mnie tak meczy to przygotowanie henny i nakladanie itp ze mam ochte isc do fryzjera na chemiczna farbe

musze dojsc do wprawy ..
Mnie też
Ale się nie poddam

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-03-04, 13:11   #3218
optyma
Raczkowanie

zrobiłam to
połozyłam sobie henne color w płynie,
kolor fajny, chociaz odrosty słabiej chwyciły , włosy rzeczywiście jakby grubsze, ale straszne siano mam na głowie pomocy ! czy mogę nałożyć od razu jakieś serum ?????? czy muszę czekać z tym sianem 24 godziny ????
optyma jest offline  
Stary 2011-03-04, 15:41   #3219
Rybiorek
Zakorzenienie

Dziewczyny znalazlam pare informacji o hennowaniu (szukam jak najwiecej bo chce tak zaaplikowac henne aby miec jak najbardziej czerwone wloski), jesli ktos probowal to niech sie wypowie (to jest ze stron anglojezycznych)

1. Podobno dobrze jest wymieszac henne z cieplawym sokiem cytrynowym co uwolni wiecej barwnika ale nie zrobi pomaranczowego koloru

2. Henne mozna nakladac na suche lub wilgotne wlosy (ale umyte) - nakladanie na wilgotne ulatwia nalozenie nie wplywajac ujemnie na proces farbowania

3. aby uzyskac bardziej czerwony odcien mozna dodac hibiskusa albo papryke, bylo tez o czerwonym winie ale na mehendi nie polecaja tego ze wzgledu na fatalny zapach ktory moze nawet spowodowac bol glowy

4. Utrzymanie koloru - dodac proszek henny, 1-3 lyzki do odzywki i nalozyc na wlosy na 30-60 minut jako maske nawilzajaca, nie bylo czestotliwosci ale mysle ze 1 raz tygodniowo wplyneloby pozytywnie na kolor, ja napewno wyprobuje
Stary 2011-03-04, 16:46   #3220
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
a przykrylas dobrze, caly widz polega na tym aby folia byla szczelnie owinieta aby papka nie wyschla, taka wilgotna latwo sie splukuje, to jest tak samo jak z maska z oliwy i zoltka, jak pozwolisz zaschnac to mogila, bedziesz splukiwac 100 lat

aha no i jak papka jest caly czas wilgotna to barwnik z henny lepiej pracuje
no pięknie. ;x moja henna przykryta jest co prawda szczelnie, ale jedynie ręcznikiem papierowym. ;x
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-04, 16:52   #3221
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
no pięknie. ;x moja henna przykryta jest co prawda szczelnie, ale jedynie ręcznikiem papierowym. ;x
to przykryj czym predzej folia, to wazne, tak samo potem na wlosach - szczelnie folia, na to ewentualnie czepek (ja tak robie) i potem recznik
Stary 2011-03-04, 17:20   #3222
kocurzyca
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny znalazlam pare informacji o hennowaniu (szukam jak najwiecej bo chce tak zaaplikowac henne aby miec jak najbardziej czerwone wloski), jesli ktos probowal to niech sie wypowie (to jest ze stron anglojezycznych)
Co do wymienionych przez Ciebie to nie bardzo wiem, ale jak chcesz czerwony to uzyj hennyBAQ, mehandi. BAQ henna zawiera wiecej barwnika niz henna do wlosow.

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-03-04, 17:34   #3223
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Co do wymienionych przez Ciebie to nie bardzo wiem, ale jak chcesz czerwony to uzyj hennyBAQ, mehandi. BAQ henna zawiera wiecej barwnika niz henna do wlosow.
mam dokladnie ta henne
Stary 2011-03-04, 18:45   #3224
sylvia_doll
Zakorzenienie

Rybiorek dałaś miłe informacje nam, dziękujemy ;]

Ehh.. zapomniałam zakryć tą folią oby łaadnie się rozprowadziła w miarę.. a z rego co czytałam problem ze zmywaniem będzie i tak nieuchronny przez to.
A może dodać odżywki - w celu lżejszej konsystencji, rzadszej? [btw, konsystencję jogurtu uzyskałam od razu - dobre 100ml wody] soczek z ćwiartki cytryny dodany został po godzince.
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-04, 19:16   #3225
Rybiorek
Zakorzenienie

Exclamation Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Sylvia nie kombinuj za bardzo bo nic nie wyjdzie, babki dodaja rozne rzeczy ale nie odzywki, w odzywce sa rozne skladniki i moze ktorys byc nie pasujacy, a juz zwlaszcza jak to odzywka proteinowa to moze byc katastrofa

dla lepszego rozprowadzenia i unikniecia szorstkosci wlosow niektore kobietki (czytalam dyskusje ze stanow) dodaja gliceryne, na porcje henny 1 oz gliceryny

czytalam tez o zmywaniu i zdania sa podzielone,jednak przewaza poglad ze nie ma znaczenia czy spluka sie tylko, zmyje szamponem czy odzywka, w ostatnim przypadku wloski moga od razu 'zapomniec' o szorstkosci, to co ma sie wyplukac to sie wyplucze a barwnik ktory juz wszedl w reakcje z keratyna i tak zostanie, to co pozostalo na powierzchni wlosa to nak naprawde da iluzje mocniejszego koloru ale juz nie doda wiecej go bo jak wlosy wyschna to henna przestaje pracowac

przeczytalam dzisiaj sporo takich dyskusji i te poglady sa wiodace, co myslicie?
Stary 2011-03-04, 19:22   #3226
kocurzyca
Zakorzenienie

Cytat:
Rybiorek dałaś miłe informacje nam, dziękujemy ;]

Ehh.. zapomniałam zakryć tą folią oby łaadnie się rozprowadziła w miarę.. a z rego co czytałam problem ze zmywaniem będzie i tak nieuchronny przez to.
A może dodać odżywki - w celu lżejszej konsystencji, rzadszej? [btw, konsystencję jogurtu uzyskałam od razu - dobre 100ml wody] soczek z ćwiartki cytryny dodany został po godzince.
Nie , nie dodawaj odzywki
Cytat:
czytalam tez o zmywaniu i zdania sa podzielone,jednak przewaza poglad ze nie ma znaczenia czy spluka sie tylko, zmyje szamponem czy odzywka, w ostatnim przypadku wloski moga od razu 'zapomniec' o szorstkosci, to co ma sie wyplukac to sie wyplucze a barwnik ktory juz wszedl w reakcje z keratyna i tak zostanie, to co pozostalo na powierzchni wlosa to nak naprawde da iluzje mocniejszego koloru ale juz nie doda wiecej go bo jak wlosy wyschna to henna przestaje pracowac

przeczytalam dzisiaj sporo takich dyskusji i te poglady sa wiodace, co myslicie?
Henna intensywnieje przez kilka dzni. jesli zmyjesz samponem to zatrzymasz ten proces, a jesli zmyjesz woda,to kolor bedzie sie znmienial jeszcze przez jakis czas (dzien, dwa)
Sprawdzone na wlasnej skorze(wlosach)

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-03-04, 20:36   #3227
sylvia_doll
Zakorzenienie

Ja na pewno będę spłukiwała wodą, chociaż zdaję sobie sprawę, że może nie być to łatwe.
Ok, nie ryzykuję. Widzę, że będę mogła nałożyć na suche włosy, już wyschły po myciu... A właściwie.. nie lepiej lekko je zmoczyć? Dużo z was pisze, że to nie wpływa na kolor ani trwałość henny Wolę zwilżyć jakoś...

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-04 o 20:37
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-04, 21:35   #3228
black_sun
Rozeznanie

sylvia - jak będzie za dużo wody to ci będzie ciekło po karku, nic przyjemnego :P jak wyschła bez przykrycia to rozmieszaj przed nakładaniem to co zaschło, w razie czego trochę wody więcej jak wyschło jednak za bardzo. i głowę przykryj folią czy czymś - bo potwierdzam, to co wyschnie [na przykład tuż przy uszach, ten centymetr czy dwa co wystają ] zmyć ciężej dużo niż resztę która się kisi w papce na mokro
black_sun jest offline  
Stary 2011-03-04, 22:16   #3229
sylvia_doll
Zakorzenienie

Aaaaa od godzinki już włosy otoczone są henną i reklamówką. Oświadczam - 1. farba nie była wyschnięta, najwyraźniej szczelnie opatuliłam ścierką i gumeczką recepturką. 2. niestety się obawiam, że kolor nie złapie wszystkich włosów, albo gdzieniegdzie złapie mniej.
Jeszcze mam obawę - czy na moich włosach trzymanie dwie godziny nie skończy się marchewką? Zobaczcie gallery, i poradźcie co do czasu trzymania henny.
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-05, 09:20   #3230
Rybiorek
Zakorzenienie

Sylvia i ile trzymalas?

Ja wlasnie nalozylam henne, jak poprzednio owinelam folia przezroczysta, na to czepek i na to recznik, jak wczoraj przygotowywalam papke to dalam tylko sok cytrynowy (maz nawet zaoferowal sie ze wycisnie cytryny), nie dawalam olejku (tydzien temu dalam lawendowy) bo mnie jednak zapach henny nie drazni, pachnie ziolami ale ja ziola pije i stosuje do roznych masek od lat wiec moze dlatego mi nie wadzi

no i teraz 6 godzinek sobie posiedze
Stary 2011-03-05, 12:33   #3231
sylvia_doll
Zakorzenienie

i folia, i czepek, i recznik? whoahhh... mi by włosie wypadło całe
Więc... trzymałam prawie 2 godziny i na naturalnych wyszła wręcz marchewka, na reszcie uzyskałam pobłysk mahoniowy/czerwonawy. Poczekam jak to piszą /cierpliwie/ do jutra czy ulegnie ten efekt zmianie. Wg papka nie zaschła, szybko się spłukała wodą, sam proces w porządku ale raczej nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona .. Zrobie zdjęcia wieczorem.
Aha, tak sobie myślę, że następnym razem będę musiała załapać je na dłużej żeby wyszły ciemniejsze, i dodać więcej cytryny, zamiast wody nawet całkiem.
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-05, 14:23   #3232
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
i folia, i czepek, i recznik? whoahhh... mi by włosie wypadło całe
tak sie trzyma henne przy nalozeniu farby zrobienie czegos takiego gwarantuje spalenie wlosow i lysine, przy hennie chodzi o to aby glowa byla przykryta bo wytwarza sie wtedy cieplo potrzebne do wypuszczenia barwnika, cieplo i czas daja mocniejszy kolor, bardziej nasycony, bardziej czerwony niz pomaranczowy

mnie zostala jeszcze godzina trzymania
Stary 2011-03-05, 14:44   #3233
sylvia_doll
Zakorzenienie

Mówisz z sensem, rety! Wymyśliłam coś fajnego, sposób na waxa nasz: Ciepłym nawiewem suszarki potraktuję nahennowane włosy.. już owinięte ręcznikiem [ naturalnie z odległości ]

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-05 o 14:46
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-05, 14:57   #3234
kocurzyca
Zakorzenienie

Cytat:
tak sie trzyma henne przy nalozeniu farby zrobienie czegos takiego gwarantuje spalenie wlosow i lysine, przy hennie chodzi o to aby glowa byla przykryta bo wytwarza sie wtedy cieplo potrzebne do wypuszczenia barwnika, cieplo i czas daja mocniejszy kolor, bardziej nasycony, bardziej czerwony niz pomaranczowy

mnie zostala jeszcze godzina trzymania
I jeszcze mozna suszara podgrzewac, lub nakaldac recznik nagrzany na kaloryferze

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:56 ----------

Cytat:
Mówisz z sensem, rety! Wymyśliłam coś fajnego, sposób na waxa nasz: Ciepłym nawiewem suszarki potraktuję nahennowane włosy.. już owinięte ręcznikiem [ naturalnie z odległości ]

Tak sie robi wlasnie

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-03-05, 15:10   #3235
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
I jeszcze mozna suszara podgrzewac, lub nakaldac recznik nagrzany na kaloryferze

Curly Nikki (wlascicielka stronki o lokach) naklada czepek, recznik i na to micro heat cap czyli taki specjalny czepek do podgrzewania masek, ale wybralam dzisiaj opcje siedzenia 6 godzin i cieplo dzisiaj w domu wiec nie bawilam sie suszarka

czas zmywac

Stary 2011-03-05, 15:18   #3236
kocurzyca
Zakorzenienie

Cytat:

Curly Nikki (wlascicielka stronki o lokach) naklada czepek, recznik i na to micro heat cap czyli taki specjalny czepek do podgrzewania masek, ale wybralam dzisiaj opcje siedzenia 6 godzin i cieplo dzisiaj w domu wiec nie bawilam sie suszarka

czas zmywac

Mi sie marzy ta niby sauna na glowe

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-03-05, 16:01   #3237
sylvia_doll
Zakorzenienie

sauna
Oooo, ogladalam galerię rudowłosych i natrafiłam na Twojego av, kocurzyca!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-03-05, 16:05   #3238
kocurzyca
Zakorzenienie

Cytat:
sauna
Oooo, ogladalam galerię rudowłosych i natrafiłam na Twojego av, kocurzyca!
No wstawialam go tam na prosbe ktorejs z dziewczyn.

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-03-05, 18:40   #3239
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:

czas zmywac

Poka efekt, poka

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-03-05, 19:37   #3240
Rybiorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Poka efekt, poka
chcialam zaczekac az beda 100% suche ale w sumie kolor i tak widac, dzisiaj nie robilam stylizacji, ostatnio nakladalam odzywke bs i zel ale dzisiaj zrezygnowalam, mycie zamierzam uskutecznic dopiero we wtorek, zobaczymy czy dam rade

przed hennowaniem umylam wlosy szamponem bez sls (ja nie stosuje silikonow, pq) i nie nakladalam zadnej odzywki, zostawilam do wyschniecia i jak byly ok 80% suche to nalozylam henne, nakladalam pol godziny ale bylo warto, trzymalam 6 godzin (cos czuje ze za miesiac potrzymam cala noc)

wloski sa w 90% suche, przy skalpie jeszcze wilgotne

powiem tak: kocham henne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 henna b.jpg (35,8 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 henna a.jpg (31,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 henna.jpg (32,2 KB, 50 załadowań)

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości