Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-04, 11:18   #4531
majreg
Wtajemniczenie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Cassię wystarczy zalać ciepłą wodą i możesz nakładać. Nie trzeba dodawać cytryny. Mam cienkie włosy i do tego jasne(odrosty). U mnie nie było żadnego zielonego koloru, tylko taki żółto-szary. Jeśli ty masz ciemnobrązowe włosy, to podejrzewam, że po cassji efekt kolorystyczny będzie żaden. IMO sama cassia do odżywiania się nie nadaje. Ja miałam po niej szorstkie włosy, elektryzujące się i nie do rozczesania.

Można dodawać odżywkę do henny, ale powinna być bezsilokonowa o w miarę prostym składzie.
Sama cassia się nadaje do odżywiania. Włosy są po niej nawilżone i megabłyszczące. Podobno nalezy do niej dodać odrobine henny żeby zwiększyć możliwość penetracji zawartych w niej składników wgłąb włosa. Efekt nawilżenia występuje dopiero po kilku użyciach, nie od razu. Na początku włosy są jakby pokryte warstewką i pogrubione, mogą sprawiać wrażenie tępych.
W cassii zawarte sa barwniki antrachinon i jakiś kwas chryzofanowy które moga nadac wlosom delikatna żółtą barwę. Substancje czynne w cassi łączą się z keratyna dzialajac wzmacniajaco na wlos - nablyszczają, pogrubiają, odzywiają etc, mozna stosowac nawet dla wzmocnienia uszkodzonych chemia rozjasnianych wlosow. Cassiowe barwniki maja jednoczesnie dzialanie przeciwgrzybiczne , przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Żeby uwolnil sie kwas chryzofanowy z cassii trzeba ja zakwasic (np sok z cytryny) i odstawic.

Ja znalazłam takie oto informacje. Hmmm. Całkiem odwrotne. Nie wiem gdzie lezy prawda. Pewnie gdzieś posrodku. Ja lubie cassię i mam po niej bardzo dobre wrażenia. Połysk, grubość, mięsistość, brak elektryzowania. Jedynie kolorek niezbyt. Bo taki szarożółty.

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Nie robię nic nadzwyczajnego. Stosuję polecane na wizażu oleje: rycynowy i kosowy oraz oliwę z oliwek. Myję włosy codziennie szamponami dla dzieci albo alterrą. Codziennie używam innej odżywki, głównie te najtańsze, o prostym składzie, np. rossmannowskie. Zero suszenia i stylizacji. Piję herbatę z pokrzywy.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Na moim blogu wszystko opisałam.
http://czarodzielnica.blogspot.com/2011/05/henna.html

Nie zauważyłam. Dziękuję.:roz a: Naprawdę cudowny kolorek.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-05-04 o 11:16
majreg jest offline  
Stary 2011-05-04, 15:36   #4532
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość

Lisbeth tylko czym je zmielic.. ? mam młynek do pieprzu nada sie?
Mam do tego taki bardzo stary młynek elektryczny. Pierwotnie był do kawy.

Cytat:
Napisane przez majreg
Sama cassia się nadaje do odżywiania. Włosy są po niej nawilżone i megabłyszczące. Podobno nalezy do niej dodać odrobine henny żeby zwiększyć możliwość penetracji zawartych w niej składników wgłąb włosa. Efekt nawilżenia występuje dopiero po kilku użyciach, nie od razu. Na początku włosy są jakby pokryte warstewką i pogrubione, mogą sprawiać wrażenie tępych.
W cassii zawarte sa barwniki antrachinon i jakiś kwas chryzofanowy które moga nadac wlosom delikatna żółtą barwę. Substancje czynne w cassi łączą się z keratyna dzialajac wzmacniajaco na wlos - nablyszczają, pogrubiają, odzywiają etc, mozna stosowac nawet dla wzmocnienia uszkodzonych chemia rozjasnianych wlosow. Cassiowe barwniki maja jednoczesnie dzialanie przeciwgrzybiczne , przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Żeby uwolnil sie kwas chryzofanowy z cassii trzeba ja zakwasic (np sok z cytryny) i odstawic.

Ja znalazłam takie oto informacje. Hmmm. Całkiem odwrotne. Nie wiem gdzie lezy prawda. Pewnie gdzieś posrodku. Ja lubie cassię i mam po niej bardzo dobre wrażenia. Połysk, grubość, mięsistość, brak elektryzowania. Jedynie kolorek niezbyt. Bo taki szarożółty.
Na mnie to nie działa A próbowałam już cassji w różnych konfiguracjach. Sprawdza się tylko jako jako domieszka do henny w celu uzyskania pomarańczowego koloru.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-05-04, 19:23   #4533
agairl
Raczkowanie

Cytat:
Cassię wystarczy zalać ciepłą wodą i możesz nakładać. Nie trzeba dodawać cytryny. Mam cienkie włosy i do tego jasne(odrosty). U mnie nie było żadnego zielonego koloru, tylko taki żółto-szary. Jeśli ty masz ciemnobrązowe włosy, to podejrzewam, że po cassji efekt kolorystyczny będzie żaden. IMO sama cassia do odżywiania się nie nadaje. Ja miałam po niej szorstkie włosy, elektryzujące się i nie do rozczesania.

Można dodawać odżywkę do henny, ale powinna być bezsilokonowa o w miarę prostym składzie.

Dziekuje Lisbeth,

mimo wszystko sprobuje tej cassji dzis wieczorkiem, zobaczymy co to bedzie.
Jestem CG wiec silikonow w mojej diecie wlosowej nie ma. Dobrze,ze mam taka jedna maloskladnikowa odzywke to sie nada.
Nie moge sie doczekac piatku bo moja henna (Jamila)pojdzie w ruch. Zobaczymy co wyprawi na moich wloskach.

Czy ktoras z was uzywala Jamili ???

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Nie zauważyłam. Dziękuję.:roz a: Naprawdę cudowny kolorek.

Czyli jednak do cassji trzeba soku z cytryn lub cytrusa i odstawic.. w takim razie nastawie sobie cassie dzis na noc,aby miec ja gotowa na jutro popoludniu. Chce jej sporbowac kilka razy przynajmniej, aby zobaczy jaki jest naprawde rezultat (mysle,ze raz nie wystarczy). Jak sprobuje to dam znac jakie efekty.
Dzieki
agairl jest offline  
Stary 2011-05-04, 20:13   #4534
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

A ja już 6 dni czekam na hennę i seskę, jakieś 'maturalne' opóźnienia czy jak? żartuje. ale swoją drogą, możecie napisać za mnie rozszerzony angielski w piątek bo strasznie się boję!

mam ochotę na Cassie, jak wszystko wypróbuję z aktualnej wish [czyli za rok zapewne] to ja sprobuje, laczac z zółcącą dodatkowo kurkuma oraz minimalna ilosci henny czystej
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-04, 23:27   #4535
pickett99
Raczkowanie

co to znaczy kosmetyki zgodne z CG?
pickett99 jest offline  
Stary 2011-05-05, 00:12   #4536
sikorka1408
Rozeznanie

ja czekam do weekendu na malowanie bo w tygodniu nie mam czasu. henna dzis przyszla i mnie kusi moj TZ nie narzeka na zapach, chyba jest mu to obojetne i chetnie pomaga przy malowaniu. czuc sianem ale lepsze to niz amoniak . w sobote moze mi sie uda cos juz pokazac

wymianka LIPIEC kosmetyki
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=544906
sikorka1408 jest offline  
Stary 2011-05-05, 09:06   #4537
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez pickett99 Pokaż wiadomość
co to znaczy kosmetyki zgodne z CG?
Kosmetyki zgodne z Curly Girl, tzn dieta bezsilikonowa, etc.

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-05, 12:03   #4538
magdaavon
Raczkowanie

Kochane, orientujecie sie czy zamiast darmowej henny khadi mozna wziac jakis olejek w tej cenie, albo cos innego?
Juz raczej nie bede hennowac wlosow, a dostalam maila, ze mam sobie wybrac farbe.
Jeszcze mi nie odpisali czy moge wziac w zamian cos innego dlatego pytam
magdaavon jest offline  
Stary 2011-05-05, 12:06   #4539
Haylee
Zakorzenienie

nie, możesz wybrać tylko farbę. ew. może cassię wybierz?
albo weź farbę i sprzedaj na all
Stary 2011-05-05, 12:56   #4540
magdaavon
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
nie, możesz wybrać tylko farbę. ew. może cassię wybierz?
albo weź farbę i sprzedaj na all
no to chyba wezme cassie jak tak.
na all chyba nie schodza, bo kazdy chcialby dostac darmowa farbe i kupuje u nich
najwyzej wezme czysta henne albo z a&j dla tesciowej jak jej podpasuje
magdaavon jest offline  
Stary 2011-05-05, 19:11   #4541
agairl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Kosmetyki zgodne z Curly Girl, tzn dieta bezsilikonowa, etc.
CG bez zadnej chemii

Dobra musze sie z wami podzielic moimi przejsciami z cassia...
Wczoraj wieczorkiem, nastawilam sobie cassie z ciepla woda (odczekalam troszeczke, tyle coby sobie przygotowac miejsce do "rytulalu", bardzo ladnie mi sie rozporowadzila z woda, bez zadnych grudek, do konsystencji smietany) umylam glowke odzywka - oczywiscie, i nalozylam cassie tak jak naklada sie henne. Trzymalam ok. 1,20h pod folia, koszulka i czepkiem - dla ciepelka . Po godzinie bardzo latwo mi sie splukala z wloskow, nad wanna pod prysznicem
nawet nie mylam po raz kolejny wlosow, zostawilam do wyschniecia. W, dotyku byly ciezkie i mialam wrazenie, ze sie sie splataly, ale po wstrzasnieciu glowa w dol..... wloski sie ulozyly w spiralki(mam krecone wlosy) jeszcze na mokrych wlosach widzialam roznice, byly jakby bardziej lsniace... Poszlam spac z lekko mokrymi wlosami (zbyt leniwa z rana aby je myc o tak wczesnej porze) A rano - nie do uwierzenia - szal-pal na glowie - moje wloski sa cienkie i mam przeswity na czubku - wlosow mialam cala mase Nic nie przyklaplo po nocy, leciutkie, miekie w dotyku, puszyste!!! ZAKOCHALAM SIE W MOJEJ CASSJI Napewno na dlugo zostanie w mojej lodowce z kosmetykami

Dla mnie super, sprobuje jeszcze dodac soku z cytryny i zobacze jak zadziala na moje brazowe wloski

Edytowane przez agairl
Czas edycji: 2011-05-05 o 19:13
agairl jest offline  
Stary 2011-05-05, 20:18   #4542
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
CG bez zadnej chemii

Wczoraj wieczorkiem, nastawilam sobie cassie z ciepla woda (odczekalam troszeczke, tyle coby sobie przygotowac miejsce do "rytulalu", bardzo ladnie mi sie rozporowadzila z woda, bez zadnych grudek, do konsystencji smietany) umylam glowke odzywka - oczywiscie, i nalozylam cassie tak jak naklada sie henne. Trzymalam ok. 1,20h pod folia, koszulka i czepkiem - dla ciepelka . Po godzinie bardzo latwo mi sie splukala z wloskow, nad wanna pod prysznicem
nawet nie mylam po raz kolejny wlosow, zostawilam do wyschniecia. W, dotyku byly ciezkie i mialam wrazenie, ze sie sie splataly, ale po wstrzasnieciu glowa w dol..... wloski sie ulozyly w spiralki(mam krecone wlosy) jeszcze na mokrych wlosach widzialam roznice, byly jakby bardziej lsniace... Poszlam spac z lekko mokrymi wlosami (zbyt leniwa z rana aby je myc o tak wczesnej porze) A rano - nie do uwierzenia - szal-pal na glowie - moje wloski sa cienkie i mam przeswity na czubku - wlosow mialam cala mase Nic nie przyklaplo po nocy, leciutkie, miekie w dotyku, puszyste!!! ZAKOCHALAM SIE W MOJEJ CASSJI Napewno na dlugo zostanie w mojej lodowce z kosmetykami

Dla mnie super, sprobuje jeszcze dodac soku z cytryny i zobacze jak zadziala na moje brazowe wloski
ooooojej, wspaniale, cieszymy się z Tobą jeśli dodasz cytrynki to wzmocni się działanie casji, także możesz uzyskać poblask miodowy lub też dodać kurkumy i bardziej intensywny miedziany poblask
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-06, 07:14   #4543
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
CG bez zadnej chemii

mi też cassia służy,rezygnacja z chemii bardzo służy moim włoskom

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2011-05-06, 10:29   #4544
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Ja chyba nigdy tej henny nie naloze.
Najpierw nie moglam dotrzec do sklepu po henne, potem TZpojechal to nie bylo. Przedwczoraj pojechal znow i byla tylko jedna paczka. Moze dzis mi dokupi druga. I jutro bede mogla farbowac.

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-05-06, 15:46   #4545
Shade_23
Zadomowienie

Witajcie!
Dołączam do wątku, bo porzuciłam odwieczne farbowanie chemią (maniaczka zimnych brązów i popieli) i przeszłam na hennę.

Farbuję Khadi Orzechowy Brąz, obecnie leci do mnie Ciemny Brąz, bo marzy mi się jednak ochłodzenie kolorku. Zamówiłam też próbki Indygo i Cassii.

Oprócz tego olejkuję włoski i męczę maską z Amli. Jest czad!
Kondycja włosów genialna, "lustro" i sprężystość po każdym zabiegu powalające...

Jedyny potężny minus to SMRÓD! To wszystko śmierdzi zgniłym sianem, albo... za przeproszeniem - zaniedbanym chomikiem!

Straszne..... I niczym tego zabić się nie da. Cóż... Trzeba cierpieć.
No i fajnie by było, gdyby brąz wychodził chłodniejszy jednak...
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-06, 15:50   #4546
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Shade_23 - próbowałaś goździków na smród?
Jestem ciekawa czy tylko u mnie działają.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-05-06, 15:55   #4547
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Shade_23 - próbowałaś goździków na smród?
Jestem ciekawa czy tylko u mnie działają.
Hmm.... Ale goździki same w sobie też mi nie pachną Kurcze, jakoś tak mi żal, bo uwielbiałam zawsze pachnące włosy

A teraz jeszcze odstawiłam szampony z silikonami - a te ziołowe bez nich mają słabe zapachy.
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-06, 16:09   #4548
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Hmm.... Ale goździki same w sobie też mi nie pachną Kurcze, jakoś tak mi żal, bo uwielbiałam zawsze pachnące włosy

A teraz jeszcze odstawiłam szampony z silikonami - a te ziołowe bez nich mają słabe zapachy.
To może cynamon?
Tylko on niestety może wpływać na kolor, bo wydziela dziwny śluz.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-05-06, 16:19   #4549
magdaavon
Raczkowanie

Cytat:
To może cynamon?
Tylko on niestety może wpływać na kolor, bo wydziela dziwny śluz.
cynamon moze wyplukac henne?!:O
cos dla mnie widze

ehh zle przeczytałam
poradźcie czego mogę jeszcze spróbować na wypłukanie henny?
Myje włosy po 5 razy dziennie i nie widzę różnicy.
próbowałam już sody oczyszczonej, ale nie działa.
miód nałożyłam na włosy i wtedy w trakcie płukania woda była bardzo zielona, jednak nie widze różnicy w kolorze włosów.
Zrobilam probke na pasemku szamponetka, i chyba nawet nie chwyciło:/

Edytowane przez magdaavon
Czas edycji: 2011-05-06 o 16:25
magdaavon jest offline  
Stary 2011-05-06, 16:37   #4550
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Wydaje mi się (narazie tylko wydaje, bo doświadczenia za mało), że cynamon może trochę zmienić odcień hennowanych włosów, ale wypłukaniem bym tego nie nazwała. Kilka razy użyłam mieszanek z cynamonem na kilka godzin i mam teraz odrobinę mniej czerwone i bardzieh rude włosy. To raczej subtelna różnica i sama bym się nie zorientowała gdyby otoczenie nie zareagowało.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-05-06, 16:45   #4551
123sciri
Rozeznanie

Shade witaj wśród hennowych maniaczek- mnie zmiana na "naturkę" na prawdę posłużyła.

A próbowała któraś z was olejków eterycznych jako dodatek do henny - gdzieś o tym czytałam.
Mnie osobiście zapach nie przeszkadza ale fajnie by było po pachnieć lawendom czy różami.

zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2011-05-06, 16:55   #4552
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
Shade witaj wśród hennowych maniaczek- mnie zmiana na "naturkę" na prawdę posłużyła.

A próbowała któraś z was olejków eterycznych jako dodatek do henny - gdzieś o tym czytałam.
Mnie osobiście zapach nie przeszkadza ale fajnie by było po pachnieć lawendom czy różami.
to by było zbyt piękne, żeby było prawdziwe... ale przy użyciu henny nie powinno się dodawać żadnych oleistych substancji, bo henna nie będzie tak przylegać do włosów?
Stary 2011-05-06, 17:04   #4553
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Olejki eteryczne są bardzo mocne i niewiele ich trzeba, aby coś wyperfumować. Kropla w misce błota może się sprawdzić.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-05-06, 17:20   #4554
123sciri
Rozeznanie

Cytat:
to by było zbyt piękne, żeby było prawdziwe... ale przy użyciu henny nie powinno się dodawać żadnych oleistych substancji, bo henna nie będzie tak przylegać do włosów?
no i właśnie- co z tymi olejami do henny?

W hennie Lusha oleje bodajże kokosowy jest główny w składzie i efekty są super- można zobaczyć na youtube'ie

zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2011-05-06, 18:03   #4555
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
no i właśnie- co z tymi olejami do henny?

W hennie Lusha oleje bodajże kokosowy jest główny w składzie i efekty są super- można zobaczyć na youtube'ie
maslo kakakowe

sklad henny Lush:
Red Henna (Lawsonia inermis), Cocoa Butter (Theobroma cacao), Fresh Organic Lemon Juice (Citrus limonum), Powdered Rosemary (Rosmarinus officinalis), Clove Bud Oil (Eugenia caryophyllus), *Citral, *Eugenol, *Geraniol, *Citronellol, *Limonene, *Linalool, Perfume * Occurs naturally in essential oils Vegan
Stary 2011-05-06, 20:11   #4556
Haylee
Zakorzenienie

Rybiorku, co sądzisz o dodawaniu tych olejków eterycznych do henny?
Stary 2011-05-06, 20:45   #4557
agairl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
ooooojej, wspaniale, cieszymy się z Tobą jeśli dodasz cytrynki to wzmocni się działanie casji, także możesz uzyskać poblask miodowy lub też dodać kurkumy i bardziej intensywny miedziany poblask
Cytat:
mi też cassia służy,rezygnacja z chemii bardzo służy moim włoskom
Chwilke temu nastawilam sobie Jamile z sokiem cytrynowym do jutrzejszego nalozenia - (niestety kurkumy nie maialam pod reka), dodalam tez moja cassie - mam nadzieje, ze nie wyjdzie za jasny na moich braz wlosach. Zrobilam porbke samej Jamili kilka dni temu i wyszedl ladny brazowo-czerwonawy kolorek , moze troszke jasny, ale pewnie by sciemnial. W kazdym razie cokolwiek wyjdzie bede zadowolona bo wiem , ze wloska to posluzy, nie moge sie doczekac Dam znac jak wyszlo

Edytowane przez agairl
Czas edycji: 2011-05-06 o 20:46
agairl jest offline  
Stary 2011-05-06, 21:07   #4558
sylvia_doll
Zakorzenienie

Nie myślcie , że Was na bieżaco nie czytam
jestem absolutnie ze wszystkim co piszecie za pan brat.

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać jak pomóc zadbać mamie o włosy - otoz ma blond dlugie, ale przekroczyla wlasnie 40stke i niestety rosnace teraz wloski sa juz mniej miodowe... wiem wiem, za kilka lat zacznie sie proces nieuniknionego [u osob bez tendencji do lysienia] siwienia... Skarby, ona nie chce radykalnej różnicy ale jej byłaby rada gdyby udalo sie pogłębić nieznacznie blondzik [KASJA, hmmm?] i oczywiscie te rosnace poskromic zeby nabraly intensywnosci.
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-06, 21:20   #4559
Rybiorek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Rybiorku, co sądzisz o dodawaniu tych olejków eterycznych do henny?
ja dodaje olejek lawendowy, tak na oko 5 kropelek, chetnie dodalabym gozdzikowy ale na razie nie natknelam sie na niego
Stary 2011-05-06, 21:22   #4560
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
ja dodaje olejek lawendowy, tak na oko 5 kropelek, chetnie dodalabym gozdzikowy ale na razie nie natknelam sie na niego
i faktycznie włosy nie pachną tak siankiem?

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości