Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-24, 13:14   #4801
Relyah
Raczkowanie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

proszę mi tu na rudości nie psioczyć
Byłam dzisiaj specjalnie po ksztanka eld, ale nie było
Do przyszłego tyg. muszę czekać na farbowanko
Wrzucajcie fotki do naszej galerii --> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604
Relyah jest offline  
Stary 2011-05-24, 14:11   #4802
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
proszę mi tu na rudości nie psioczyć
Byłam dzisiaj specjalnie po ksztanka eld, ale nie było
Do przyszłego tyg. muszę czekać na farbowanko
Wrzucajcie fotki do naszej galerii --> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504604
Ależ nikt nie psioczy! Mi się szalenie podobają rudości! Tyle, że nie na mojej głowie...
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-24, 14:41   #4803
patrag
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A ja już nie wytrzymuję tego smrodu!!!! Wszędzie go czuję Wczoraj mnie aż głowa bolała Niektórym ten zapach nie przeszkadza, ale mnie te "mokre, zgniłe siano" doprowadza do białej gorączki... To jedyny minus hennowana ale jak dla mnie to potężny!

Dziweczyny co z tym zrobić?? Czego tam dodać żeby zneutralizować ten smrodek? Goździki? A inne pachnidła?

I takie mam niedomyte te włosy, buu! Kolor cudny, ale już mam je ochotę umyć i pozbyć się tego sianka

A jeszcze coś!! Żeby włoski się nie przesuszały czytałam, że można dodać do henny odżywkę? Co polecacie? Wax? A Gloria mogła by być?

He he, ja też przeszłam na hennę, zaczęłam od ciemnego brązu, ale pierwsza przygoda wyszła zerowo - zupełnie bez efektu, domówiłam ciemny brąz i indygo, przed farbowaniem użyłam szamponu oczyszczającego (powitanie z afryką - taka saszetka), położyłam na włosy mieszankę pół na pół ciemnego brązu i indygo. Zapach akurat uwielbiam, ale RADA DLA CIEBIE: proszek rozmieszałam w naparze mocnej kawy - bardzo skutecznie zniwelował zapach henny, do tego stopnia, że teraz włosy po 2 myciach dalej pachną kawą, nie proszkiem. Na drugi dzień "dobiłam" włosy samym indygo. Efekt bardzo ciemny, zimny, cudny! Choć też się wymywa mocno i szybko, buuuuuu! Co do utleniania koloru i umycia ich dopiero 2 dni po farbowaniu - doprowadza mnie to do szału, bo sama woda nie wymyje papki z głowy i włosów, potem przez 2 dni mam brudne ręce i paznokcie od każdego zetknięcia z włosami, to najgorsze i najtrudniejsze dla mnie chwile.
patrag jest offline  
Stary 2011-05-24, 14:49   #4804
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
He he, ja też przeszłam na hennę, zaczęłam od ciemnego brązu, ale pierwsza przygoda wyszła zerowo - zupełnie bez efektu, domówiłam ciemny brąz i indygo, przed farbowaniem użyłam szamponu oczyszczającego (powitanie z afryką - taka saszetka), położyłam na włosy mieszankę pół na pół ciemnego brązu i indygo. Zapach akurat uwielbiam, ale RADA DLA CIEBIE: proszek rozmieszałam w naparze mocnej kawy - bardzo skutecznie zniwelował zapach henny, do tego stopnia, że teraz włosy po 2 myciach dalej pachną kawą, nie proszkiem. Na drugi dzień "dobiłam" włosy samym indygo. Efekt bardzo ciemny, zimny, cudny! Choć też się wymywa mocno i szybko, buuuuuu! Co do utleniania koloru i umycia ich dopiero 2 dni po farbowaniu - doprowadza mnie to do szału, bo sama woda nie wymyje papki z głowy i włosów, potem przez 2 dni mam brudne ręce i paznokcie od każdego zetknięcia z włosami, to najgorsze i najtrudniejsze dla mnie chwile.
Ehehe Widzę masowa emigracja z wątku o zimnych brązach na hennowy "Sami swoi"

KAWA???? A skąd Ty taki przepis wynalazłaś? Brzmi super, bo jestem kawomaniaczką ogólnie

Zielone łapy mam non stop, bo lubię miziać we włosach a teraz wyglądam jak Shrek! Dziś już związałam włosy, żeby nie kusiło! Myję dopiero jutrooo buuu!

Słuchajcie... Orientujecie się czy bardzo szkodliwa jest (silikony itd.) mgiełka odżywcza do włosów Kwiat Wiśni z Avonu? Zamówiłam ją, bo wyczytałam, że ma długoutrzymujący się zapach - może jak psiknę na włosy to jakoś odgonię te zgnite trawsko...... :/

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2011-05-24 o 14:50
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-24, 14:55   #4805
patrag
Raczkowanie

kawa jest w instrukcji khadi - kawa, herbata, albo sól. szczerze, to dałam to wszystko... załączam foty - dla zachwytu, nie tylko własnego (ale ze mnie skromność bije ). i dzięki dziewczyny - gdyby nie Wy, do których pisałam, pytałam i podążałam Waszym tropem - nie byłoby mej radości!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdj¦Öcie0625.jpg (156,1 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj¦Öcie0626.jpg (122,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj¦Öcie0627.jpg (111,1 KB, 48 załadowań)
patrag jest offline  
Stary 2011-05-24, 14:57   #4806
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Ha! A jednak się udało olejuj po hennie, pomoże utrzymać kolor...
Ale piękne! Naprawdę tak naturalnie wyszło, jestem zaskoczona...masz ładniejsze od moich teraz zazdraszczam domówię indygo chyba, przez Ciebie a włosy spiąć do kolejnego mycia i nie dotykać.

Cytat:
KAWA???? A skąd Ty taki przepis wynalazłaś? Brzmi super, bo jestem kawomaniaczką ogólnie
Można też czarną herbatą, ale wysusza włosy sprawdzone...co do kawy to nie wiem, bo zawiera olejki a do papki nie powinno się ich dawać chociaż przy tak małej ilości...pewnie nie wadzi, skoro u patrag działa

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-05-24 o 15:02
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-24, 15:02   #4807
Shade_23
Zadomowienie

Patrag! Genialnieeeeeeeee!!!!

DMkAnia ale skoro zalecają kawkę no to chyba nie ma strachu...
Mam nadzieję, że w połączeniu z indygo nie zrobi jakiegoś "kuku"
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-24, 15:03   #4808
patrag
Raczkowanie

jak to nam niewiele do radości trzeba!
Gdyby nie Wy, pewnie bym do tego nie doszła, więc to me pokłony dla Was. Dodam, że zdjęcie robione bez lampy, w słoneczny dzień, w cieniu.
patrag jest offline  
Stary 2011-05-24, 15:06   #4809
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Patrag! Genialnieeeeeeeee!!!!

DMkAnia ale skoro zalecają kawkę no to chyba nie ma strachu...
Mam nadzieję, że w połączeniu z indygo nie zrobi jakiegoś "kuku"
Też mi się podoba bardzo
Jeśli faktycznie jest w instrukcji to pewnie nie pamiętałam o tym jak widać indygo nie zrobiło złego

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Gdyby nie Wy, pewnie bym do tego nie doszła, więc to me pokłony dla Was. Dodam, że zdjęcie robione bez lampy, w słoneczny dzień, w cieniu.
w ogóle to dużo masz włosków i na grube wyglądają zdrowe także. A kiedy hennowałaś i jak długo trzymałaś papkę, bo nie zarejestrowałam? Wrzuć zdjęcia za kilka dni z aktualizacją

DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-24, 15:07   #4810
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Teraz tylko wymyślmy jak zabić najskuteczniej smród i sprawić, żeby te nasze lodowatości trwały przy nas jak najdłużej...
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-24, 15:55   #4811
patrag
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Też mi się podoba bardzo
Jeśli faktycznie jest w instrukcji to pewnie nie pamiętałam o tym jak widać indygo nie zrobiło złego

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

w ogóle to dużo masz włosków i na grube wyglądają zdrowe także. A kiedy hennowałaś i jak długo trzymałaś papkę, bo nie zarejestrowałam? Wrzuć zdjęcia za kilka dni z aktualizacją

Owszem, dużo, a przy tym podatne na wymywanie i niszczenie, bo dużo ich, ale cienkie w sensie pojedynczego włosa. Trzymałam 4 godz. Hennowałam pierwszy raz jakiś miesiąc temu, tydzień temu robiłam ten ciemny brąz zmieszany z połową indygo, na drugi dzień kładłam same indygo. Jestem po 2 myciach, spływa to zimno, zwłaszcza z tych, co były wcześniej chemicznymi traktowane, widzę już teraz(trudno nie wierzyć w powrót przebitek rudości, gdy takie były!). Zaktualizuję, pewnie. Zamierzam poprawić samym indygo za jakiś czas. Olejuję, teraz jojoba+avocado - na włosy, twarz też.
patrag jest offline  
Stary 2011-05-24, 18:26   #4812
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Właśnie odebrałam paczkę z helfów
Jak to pięknie pachnie: http://helfy.pl/olejek-na-wypadanie-wlosow-amla

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-05-24, 19:59   #4813
moee
Zakorzenienie

Kasztan dziewczyny zlazl mi nad-spodziewanie szybko, az sie zdziwilam chna trzyma jak szalona - moze to to ze ma jakas domieszke . W kazdym razie sie duzo nie zastanawiajac walnelam znowu chne zdziwilam sie ze kolor kladziony w sumie na dosc ciemnawy , wyszedl tak intensywny i jasny :O

na zdjeciu to co zostalo z kasztanu i nowy kolor
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 5.jpg (20,2 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 6.jpg (46,4 KB, 62 załadowań)
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline  
Stary 2011-05-24, 20:17   #4814
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Kasztan dziewczyny zlazl mi nad-spodziewanie szybko, az sie zdziwilam chna trzyma jak szalona - moze to to ze ma jakas domieszke . W kazdym razie sie duzo nie zastanawiajac walnelam znowu chne zdziwilam sie ze kolor kladziony w sumie na dosc ciemnawy , wyszedl tak intensywny i jasny :O

na zdjeciu to co zostalo z kasztanu i nowy kolor
piękny kolor
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-05-24, 23:14   #4815
sylvia_doll
Zakorzenienie

No ja jestem wprost zachwycona! Mowisz, ze stosujesz eld... niecodzienny efekt!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-24, 23:31   #4816
moee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
No ja jestem wprost zachwycona! Mowisz, ze stosujesz eld... niecodzienny efekt!
Zai dziekuje

Sylvia - kiedys stosowalam jakas insza kupowana na helfy - jasny braz przez jakis czas ( nie bylam zadowolona, ciezko sie nakladalo i kolor tez nie zachwycal) , ale najbardziej chwale sobie eld i zwykla chne .Jak dla mnie tania i lapie super Nie bawie sie w zadne cytryny ,nie zakiszam przez kilka godzin, zalewam ja wrzatkiem i ciepla nakladam
Tu sie sama zszokowalam bo.. trzymalam tylko poltorej godziny ( chcialam nadac polysku , moze troszke rudosci wiecej ) ale nie spodziwalam sie ze mi tak chwyci i na taki kolor :O moze dlatego ze swiezutka bardzo , dzisiaj mi przywiezli na zamowienie

o i zdjecie na sloncu jak wygladaja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 7.jpg (46,0 KB, 69 załadowań)
moee jest offline  
Stary 2011-05-25, 10:23   #4817
sylvia_doll
Zakorzenienie

Ja jestem przede wszystkim tym zszokowana, że taki intesywny kolor uzyskałaś po nałożeniu na włosy - jak się wydaje - ciemniejsze przed farbowaniem Jak widzimy - a jestes tego zywym przykladem - henna nie wymaga rozjasniaczy itd.
Niedlugo bede probowala a&j , miejmy nadzieje , ze wyjdzie intensywniej [i nigdy wiecej na suchce! zmarnowalam tylko henne! ]
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:06   #4818
Shade_23
Zadomowienie

Dark Noir jaki zapach ma ten olejek? Możesz to określić?

Jestem po pierwszym myciu. Na noc trzymałam olejek Amla (ten śmierdzi jak diabli) Włoski piękne! Gładziutkie, mięciutkie - super! Jakieś tam przebłyski rudawe chyba są, ale jeszcze mam trochę wilgotne, więc ocenię później.
Shade_23 jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:18   #4819
Redhaired Witch
Nindżopesz

Moee, zazdroszczę ognistego koloru Chyba wyróbuję kiedyś Eld. A powiedz jak z trwałością?

Ja kładłam khadi na suche włose włosy, następnym razem spróbuję na wilgotne.

A zapach henny bardzo mi się podoba - jak stóg siana - ale w dzieciństwie większość wakacji spędzałam na wsi więc może mam sentyment

Będę robić cassja gloss
Redhaired Witch jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:31   #4820
moee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Moee, zazdroszczę ognistego koloru Chyba wyróbuję kiedyś Eld. A powiedz jak z trwałością?

A zapach henny bardzo mi się podoba - jak stóg siana - ale w dzieciństwie większość wakacji spędzałam na wsi więc może mam sentyment

Będę robić cassja gloss
Ja osobiscie czesto klade , zmieniam na inny kolor , mieszam dwie inne wiec nie umiem powiedziec tak dokladnie, mi chna osobiscie trzyma fest , wiadomo ze sie wyplukuje na jasniejsze - dwa razy w miesiacu na bank nakladam tyle ze ja nie chce dopuscic do dluzszych odrostow , jak nakladam na duzy odrost to mi albo nie zlapie , albo inaczej lapie . Nakladajac czesto nie dopuszczam do powstawania odrostow

co do zapachu henny w ogole mi nie przeszkadza , podchodze obojetnie.Moj Tz za to wacha mnie jak glupi - strasznie lubi zasypia nosem w moich wlosach jak jestem tuz po farbowaniu
moee jest offline  
Stary 2011-05-25, 11:33   #4821
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ja kładłam khadi na suche włose włosy, następnym razem spróbuję na wilgotne.

Będę robić cassja gloss
Kładłam na wilgotne, złapało jak cholera a krótko trzymałam, więc jak widać można faktycznie łatwiej się nakłada, ale znów niepotrzebnie bawiłam się pędzelkiem do farb...

Ten zapach także uwielbiam przez 25lat mieszkałam na wsi, więc zapach nie jest mi obcy.
Kurde, ale jestem dupa...miałam wrzucić Wam zdjęcia dzień po farbowaniu nie zabrałam ich do pracy...wrrr...zrobię to jak wrócę do domu. Rudości widać w słońcu, ale co tam mi nie przeszkadza aż tak bardzo

DMkAnia jest offline  
Stary 2011-05-25, 13:02   #4822
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
Dark Noir jaki zapach ma ten olejek? Możesz to określić?

Jestem po pierwszym myciu. Na noc trzymałam olejek Amla (ten śmierdzi jak diabli) Włoski piękne! Gładziutkie, mięciutkie - super! Jakieś tam przebłyski rudawe chyba są, ale jeszcze mam trochę wilgotne, więc ocenię później.
Pachnie jak kadzidło, takie specyficzny indyjski zapach ma

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-05-25, 13:05   #4823
Relyah
Raczkowanie

Moee, Ty ostrzegaj bo takie zdjęcia dają po oczach
Takiego neonu po hennie jeszcze nie widziałam.

Świetny pomysł z tą kawą, na pewno wypróbuję, bo mnie ten zapach doprowadza do szału

ja chcę już kasztanek

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-05-25 o 13:18
Relyah jest offline  
Stary 2011-05-25, 13:36   #4824
sylvia_doll
Zakorzenienie

A ja chcę całe mieć takie jak w Twoim avatarze!
Myślicie, że rozjaśnioby mi wystarczająco moje końcówki rabarbarem (cieemny brąz) na tyle, by sztachnąć je następnie intensywnym a&j?
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-05-25, 13:54   #4825
Relyah
Raczkowanie

spróbuj rozjaśniaczem w spray'u Joanny

zdjęcia poniżej
Zmieszam kasztan Eldu z Henną z Amlą.. Mam nadzieję, że wyjdzie coś podobnego.. Jak myślicie? (moje obecne włosy w galerii - teraz troche ciemniejsze, bo po hennie z amlą)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 123.jpg (18,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (12,3 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (14,7 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-05-25 o 16:40
Relyah jest offline  
Stary 2011-05-25, 21:26   #4826
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

http://helfy.pl/olejek-na-wypadanie-wlosow-amla
Zakochałam się
Zapach, włosy lejące, gładkie, lśniące. Istne cudo do włosów

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-05-25, 23:04   #4827
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A ja chcę całe mieć takie jak w Twoim avatarze!
Myślicie, że rozjaśnioby mi wystarczająco moje końcówki rabarbarem (cieemny brąz) na tyle, by sztachnąć je następnie intensywnym a&j?
Myślę,że minimalna szansa.
majreg jest offline  
Stary 2011-05-25, 23:20   #4828
Relyah
Raczkowanie

Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy do tych włosów co dałam jakieś 3 posty wyżej - kasztan z połyskiem rudego.. nie potrzebna mi będzie odrobina brązu? np. orzechowy brąz khadi? wzięłabym próbkę z helfów..

Bo na razie mam tylko w planach kasztan eld + henna z amlą..
Relyah jest offline  
Stary 2011-05-26, 00:21   #4829
moee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie mi proszę. Czy do tych włosów co dałam jakieś 3 posty wyżej - kasztan z połyskiem rudego.. nie potrzebna mi będzie odrobina brązu? np. orzechowy brąz khadi? wzięłabym próbkę z helfów..

Bo na razie mam tylko w planach kasztan eld + henna z amlą..
Relyah, mi osobiscie ksztan ladnie sie trzymal przez kilka dni, splukiwal sie do takich jak dalam zdjecie przy tych nowo farbowanych dosc szybko . Szybko zszedl jakis tam braz ktory byl w tym i zostal taki wlasnie ni to miedziany ni czerwonawy etc. Codziennie myje glowe moze przez to . Teraz jakbym miala przyciemnic , dodalabym brazu i zmieszala
moee jest offline  
Stary 2011-05-26, 11:31   #4830
Haylee
Zakorzenienie

ponownie zafarbowałam odrosty ciemnym brązem, dodałam pół na pół: mocnej kawy i wody w końcu widzę wyrównanie koloru i jestem jak na razie zadowolona będę informować, jak szybko wypłukuje się kolor po użyciu kawy

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości