Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-05-23, 16:35   #601
elsang
Raczkowanie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

kupiłam chne eld, jak tylko moja przyjaciółka wróci z weekendu, napiszę jaki efekt uzyskałam i jak się trzymają moje włoski
Stary 2008-05-25, 15:21   #602
justyna2309
BAN stały

Dot.: chna a stan włosów

Witam. Nie wiem czy dobrze zrobilam. Od roku farbowalam wlosy zwzkla farba na czarno z Joanny. Wczoraj pierwszy raz zafarbowalam wlosy henna z Venity kolor czarna czekolada. Prosze o rade czy teraz moje wlosy beda zdrowsze. Czy ja dobrze zrobilam.
justyna2309 jest offline  
Stary 2008-05-26, 19:11   #603
elsang
Raczkowanie

Cel osiągnięty, zaaplikowałam dziś chne eld włoski lekko przyciemnione w ładnym odcieniu, ale nie jakać drastyczna, zmiana, super teraz zbietam na prawdziwą henne na takie farbowanie nie dość, że zdrowe i bez niespodzianek, za bezcen to ja się piszę
Stary 2008-05-26, 19:14   #604
EmilkaZ
Wtajemniczenie

GG do EmilkaZ

dziewczyny a czy wam z uplywem czasu henna dluzej sie utrzymuje i czy kolor jest intensywniejszy? tj. widac go.

Od 3 miesiecdy uzywam henny i nie wiem czy nie powrocic do castingu...
EmilkaZ jest offline  
Stary 2008-05-31, 11:28   #605
kropla w morzu
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez justyna2309 Pokaż wiadomość
Witam. Nie wiem czy dobrze zrobilam. Od roku farbowalam wlosy zwzkla farba na czarno z Joanny. Wczoraj pierwszy raz zafarbowalam wlosy henna z Venity kolor czarna czekolada. Prosze o rade czy teraz moje wlosy beda zdrowsze. Czy ja dobrze zrobilam.
czy mogłabyś pochwalić się jaki jest efekt kolorystyczny- np za pomocą zdjęcia ?
jaki miałaś kolor wyjściowy ? nałożyłaś na zafarbowane joanną czy też np na swoje odrosty ?
rozpatruję zastosowanie czarnej czekolady i jestem ciekawa rezultatów.
kropla w morzu jest offline  
Stary 2008-06-06, 13:09   #606
paulinka1128
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Wie ktoś może gdzie dosanę henne w Poznaniu?
Tylko nie chodzi mi o balsamy z dodatkiem henny ale taką normalną!
Stary 2008-06-11, 14:15   #607
narcy
Wtajemniczenie

zakupiłam dzisiaj brązową hennę eld mam nadzieję, że sobie z nią poradzę, bo instrukcja na opakowaniu brzmi co najmniej przerażająco

edit: a czym nakładacie hennę? musi to być pędzelek, rękami się nie da?

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline  
Stary 2008-06-15, 16:26   #608
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Mam problem, kupiłam henne ELD i nie chce sie rozpuścic, zalewam ją goraca wodą (jak w instrukcji) i nic, zamiast ładnej papki mam kawałki "trawek", macie jakiś pomysł?
virtual_reality jest offline  
Stary 2008-06-19, 23:49   #609
una creatura bella
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Mam problem, kupiłam henne ELD i nie chce sie rozpuścic, zalewam ją goraca wodą (jak w instrukcji) i nic, zamiast ładnej papki mam kawałki "trawek", macie jakiś pomysł?
Tak, henna lepszej jakości
Stary 2008-06-21, 11:15   #610
narcy
Wtajemniczenie

wczoraj farbowałam henną, ale nie jestem zbyt zadowolona. henna trochę "podbiła" kolor, ale nie przyciemniła włosów tak bardzo, jakbym chciała:/ myślicie, że mogę nałożyć jeszcze jedną, "chwyci" włosy i przyciemni?

aktualnie na W. tylko czytam tematy i odbieram pw, nic nie pisze.
narcy jest offline  
Stary 2008-07-05, 14:23   #611
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Wiele razy pomoglo mi to forum, mam nadzieje, ze i teraz pomozecie mi
Farbowalam wlosy Palette na czekoladowy braz, ciemny braz, aksamitny braz, dokladnie w tej kolejnosci. Wlosy na ogol wygladaja na czarne, tylko w sloncu widac ta poswiate brazu. mam odrosty 1,5cm. Nauralny kolor to taki sredni, chlodny braz-mysi. Chcialam przejsc wlasnie na henne, ostatnie farbowanie robilam 6tygodni temu. Czy moge spokojnie kupic henne i nalozyc na wlosy?
Obecnie sa troche podniczszone tymi chemicznymi farbami, chce je rozjasnic, zejsc z tego prawie czarnego koloru, na ladny, zywy braz. Wlosy mam kawalek za ramiona, grube, krecone. I teraz zaczynaja sie moje pytania:
1) czy henna pokryje mi te odrosty, i to farbowanie da mi w ogole jakies efekty, czy kolor bedzie widac po ktoryms uzyciu? jak to sie stosunkowo do chemicznych farb, zawsze henna zlapie nam kolor, czy tez najpierw mam nakladac na odrosty pozniej na calosc? (podobno jest trudna w nalozeniu dlatego prosze o rady)
2) ciemne kolory henny tez przygotowuje sie z cytryna, 12h w cieplym pomieszeniu, tak?
3) jak czesto moge farbowac wlosy henna?
4) uzywam szamponu Subrina Recept preciwlupiezowy do wlosow suchych, czy bede musiala z niego zrezygnowac? Czy sa jakies ograniczenia co do stosowania szamponow, odzywek?
Kochane, czego Wy uzywacie do pielegancji wlosow po hennie? Doradzcie mi czy moge zafarbowac sie na braz (jak brzmi nazwa, nr o tym kolorze, jezeli znacie bardzo prosze, ulatwi mi to zakup , i czy henna pomoze powoli mi dojsc z tych ciemnych wlosow do ladnego brazu.
Czekam na jakies rady, jezeli sie powstarzam to przepraszam, ale juz glupieje jak czytam o tych roznych kolorach henny pozdawiam
caate jest offline  
Stary 2008-07-07, 17:38   #612
tulipanna.
Zakorzenienie

Mam pytanie do dziewczyn, które mają doświadczenie z henną (najlepiej z mazideł) W jakich proporcjach powinnam jej użyć do gęstych, kręconych włosów sięgających ramion? Zależy mi na pokryciu moich pojedynczych siwków. Straszne koszta, jesli stosować się do proporcji podanych na stronie.

Aha - zależy mi na uzyskaniu czerni, nie chcę żeby miała błękitny połysk. Czy powinnam użyć samego indygo, czy również henny?
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-07-08, 15:46   #613
zielonka88
Raczkowanie

dziewczyny, ja mam tez pytanie. Mam ciemne włosy, takie brązowe mocno. No i uzywam henny Venity(wiem, to nie do konca sama natura;P) ale za bardzo nie widac efektu marzr o takich mocnych ciemnych rudych refleksach i nigdy nie mogę uzyskac takiego efektu doraźcie co robic
zielonka88 jest offline  
Stary 2008-07-10, 18:32   #614
alerut
Przyczajenie

GG do alerut
Hej dziweczyny.
a ja mam do was pytanie.
Czy jak mam pomalowane włosy farbą trwałą kolor blond-miodowy + z 4-5 cm odrostów koloru mysi ciemny blond to jak pomaluję basmą to co się stanie?
Czy mi przyciemni tylko odrosty, czy złapie wszystko, czy włosy mi wyjdą rude?

Proszę o radę

a i jeszcze jedno pytanie

Jak się w ogóle nakłada tą hennę? tzn . taką w proszku bo ne wiem ;(

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-07-20 o 13:56 Powód: Post pod ostem, proszę używać funkcji edycji.
alerut jest offline  
Stary 2008-07-11, 10:01   #615
koletynka
Rozeznanie

GG do koletynka

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, które mają doświadczenie z henną (najlepiej z mazideł) W jakich proporcjach powinnam jej użyć do gęstych, kręconych włosów sięgających ramion? Zależy mi na pokryciu moich pojedynczych siwków. Straszne koszta, jesli stosować się do proporcji podanych na stronie.

Aha - zależy mi na uzyskaniu czerni, nie chcę żeby miała błękitny połysk. Czy powinnam użyć samego indygo, czy również henny?
Nie mam jeszcze doswiadczenia z henna z mazidel, ale mam doswiadczenie z cassia obovata. Na moje wlosy (proste, siegajace ramion) bylo podane 300gr proszku, ja zrobilam 200gr i czesc papki zamrozilam do ponownego uzycia, bo bylo tego za duzo... wszystko zalezy od grubosci wlosow ... ale lepiej miec za duzo niz za malo
Co do indygo - uzycie samego indygo da Ci wlasnie niebieski polysk. Jesli znasz angielski polecam Ci ksiazke o farbowaniu henna - do sciagniecia ze strony mazidel. Jest tam duzo zdjec i efekty kolorystyczne poszczegolnych mieszanek, warto sciagnac i przejrzec

koletynka jest offline  
Stary 2008-07-16, 14:14   #616
aciunia
Raczkowanie

up
2 tyg temu robiłam włoski szamponetką w kolorze "ciemny brąz", zachęcona ochami i achami Wizażanek dziś poleciałam po hennę równiez w kolorze "brąz".
I tu pojawia się pytanie: Czy moge je już mazać tą henną? Chyba z koloryzacji brąz na brąz nie wyjdzie zieleń:confused :.
Czy bezpieczniej będzie pomęczyć włoski szamponem przeciwłupieżowym żeby zmyć najpierw szamponetkę, przed henną?
A... szamponetka była Palette
aciunia jest offline  
Stary 2008-07-20, 13:51   #617
kurczak31
Raczkowanie

Witam,
Ostatnio bardzo zainteresowało mnie farbowanie henną. W tym wątku znalazłam wiele potrzebnych informacji. Wiem na jakiej zasadzie działa henna itd.
Jestem zielona jeśli chodzi o farbowanie czupryny (farbowałam się tylko raz używając szamponu koloryzującego). Postanowiłam, że użyję henny, tylko nie wiem w jakiej formie. Czytałam wiele opinii na ten temat. Jedni uważają, że henna w proszku jest lepsza, bo zawiera mniej chemii, inni, że się źle nakłada... Nie wiem ile w tym prawdy. Zależy mi bardziej na wygodzie niż zawartości chemikaliów, by tych dziś wszędzie pełno.
Jakiej henny użyć? Czy taka w formie kremu będzie dobra?
P.S. Przepraszam jeśli dubluję pytanie, ale nie znalazłam takowego na forum. Jeśli pominęłam - przepraszam.
Stary 2008-07-28, 21:36   #618
carmilla999
Przyczajenie

ja od siebie chciałam tylko dodać, że farbowałam włoski białą chną, nakładałam na rozjaśniane przedtem normalną farba chemiczną, i wyszedł mi prawie biały kolor z czego niezmiernie sie cieszyłam, ale potem zamarzyłam o popielatym, nałozyłam garnier 111 i mam popielaty.

jestem więc zaprzeczeniem tego, że nie wolno mieszać henny z chemicznymi farbami
carmilla999 jest offline  
Stary 2008-07-30, 18:46   #619
monisia2993
Przyczajenie

Prosze o pomoc, bo nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytania
Mam wlosy koloru jasny brąz (naturalne) i chcialabym je przyciemnic na b. ciemny braz ale nie czarny. Moje pytanie brzmi: czego mam urzyc zeby uzyskac taki efekt? Basmy, henny, indygo, czy moze jakiejs mieszaniki? A drugie pytanie to gdzie to COŚ kupie (nie chce przez internet).
Pomozcie!);*
monisia2993 jest offline  
Stary 2008-07-31, 10:58   #620
aciunia
Raczkowanie

Henna ma kolor ciemno brązowy.
Ja też miałam coś niby brąz na głowie, użyłam henny i mam ciemnobrązowe.
Jeśli kupisz hennę ELD (jest na KWC) to jest na niej napisane "brąz".
A kupisz na bazarku w zielarskim, może jakimś "czarodziejskim" sklepie, w drogerii, w kosmetycznym. Jest w wielu miejscach tylko trzeba troszkę poszukać
aciunia jest offline  
Stary 2008-08-01, 16:59   #621
monisia2993
Przyczajenie

Dziekuję bardzo za odpowiedź Szukalam w wielu miejscach tej henny ELD ale nigdzie jej nie dostalam! Gdy sie pytlalam o henne do włosów w różnych miejscach to wszyscy byli bardzo zaskoczeni że wogole cos takiego istnieje.. Mieszkam w Lublinie, może ktos ma mozliwosc mi podac konkretne miejsce, w ktorym kupię tą hennę?
monisia2993 jest offline  
Stary 2008-08-16, 11:17   #622
knowall
Przyczajenie

GG do knowall

a ja mam takie pytanie do wszystkich używających henn itp... ostatnio (5 dni temu) zafarbowałam sobie włosy venitą (tycjan) wszystko pięknie ładnie... wyszedł mi prześliczny rudawo-czerwonawy kolor... tylko przy każdym myciu głowy woda jest lekko pomarańczowa... :/ w przyszłym tygodniu chce iść na basen... i tu mam pytanie czy to dobry pomysł?
knowall jest offline  
Stary 2008-08-18, 15:34   #623
ewa007
Rozeznanie

witam!
Dziewczyny myślę, że trzeba zapodać temat o tej najnowszej hennie w kremie, chodzi mi o balsam koloryzujący henna venita. Mam straszne wątpliwości co do tego specyfiku, ile w tym jest henny a ile chemii? Nie widzę nigdzie informacji na ten temat. Henna z venity w proszku, którą tak lubiłam już podobno wychodzi z produkcji i zamiast niej jest ta henna w balsamie. Owszem nakładanie jej jest o wiele bardziej komfortowe ale to nie o nakładanie tu chodzi ale o działanie. Boję się, ze w tej hennie jest tak na prawdę sama chemia. Np. co to są "aktywne składniki barwiace"? Nie mam pojęcia co to znaczy,a le przecież barwić chyba powinna ta sama henna a nie jakieś składniki barwiące więc czemu je tam wrzucają? Proszę was bardzo o odpowiedź, moze ktoś z was wie więcej niż ja na ten temat?
ewa007 jest offline  
Stary 2008-08-18, 15:42   #624
knowall
Przyczajenie

GG do knowall

a powiedzcie mi... czy kolor przy każdym myciu się wypłukuje...? żebym potem wody na basenie nie zafarbowałam... bo ładny wstyd by był... co do tych składników w tej hennie to tez sie zastanawiałam co to są te "aktywne składniki barwiace"
knowall jest offline  
Stary 2008-08-18, 15:52   #625
Heroldin
Zakorzenienie

Sub.
Heroldin jest offline  
Stary 2008-08-18, 23:18   #626
ewa007
Rozeznanie

"aktywne składniki barwiące" a no właśnie -brzmi tajemniczo. Przecież farbować powinna henna sama w sobie, a tu wciskają nam jakieś aktywne składniki barwiące i nawet nie wyjaśniają co to jest. znaczy ja piszę cały czas o hennie w balsamie z venity. Gdyby któraś z was coś o tym wiedziała bardzo prosimy się podzielić na forum. Wiedza się przyda, tym bardziej, ze na pewno każda z was pragnie farbować włosy prawdziwą henną, a nie tą z domieszką chemii....
ewa007 jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:42   #627
knowall
Przyczajenie

GG do knowall

widzę, że nikt nie raczy mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie...
knowall jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:46   #628
tulipanna.
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez knowall Pokaż wiadomość
widzę, że nikt nie raczy mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie...
Nie raczy, bo juz to bylo walkowane we wczesniejszej czesci watku. Podobnie jak analiza henny Venita w stosunku do henny z np. mazidla.com
Proponuje przeczytac watek od poczatku do konca i dopiero zadawac pytania - jesli oczywiscie jeszcze jakies sie pojawia. Byl tez podawany link do ksiazki o hennie www.hennaofhair.com
tulipanna. jest offline  
Stary 2008-08-19, 11:51   #629
knowall
Przyczajenie

GG do knowall

no to teraz chociaż, przynajmniej wiem, że znajdę odpowiedz na moje pytanie w treści...
knowall jest offline  
Stary 2008-08-19, 12:36   #630
una creatura bella
Wtajemniczenie

Chciałabym poruszyć problem komfortu aplikacji henny i indygo, który pojawia się w wielu postach.

Otóż jeśli henna jest naprawdę wysokiej jakości, drobno zmielona, to nakładanie jej naprawdę nie jest bardziej problemowe niż pokrycie włosów farbą w kremie. Podobnie ma się sprawa z indygo. I nie trzeba żadnych waxów, odżywek, ani innych środków zagęszczających. Wystarczy przygotować pastę o odpowiedniej konsystencji i nic się nie powinno sypać, kapać, ściekać etc.

Taka henna jest też bardziej wydajna.

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości