Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-01, 11:48   #1111
margalit
Raczkowanie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ok, dziękuję bardzo Kobietki W takim razie kupuję naturalną hennę, nie ma co się bawić z Sipą itp.
Ale tak myślę, że może by dla pewności dodać trochę herbaty, bo wcześniej ktoś pisał, że to nadaje hennie brązowego odcienia. Bo boję się żeby mi nie wyszedł zbyt czerwony..
margalit jest offline  
Stary 2009-07-01, 11:50   #1112
201608170918
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
a jaką henną farbujesz?mi delikatnie blaknie,ale nadal jest ogniście rudy do następnego farbowania.
Jak narazie wypróbowałam jedynie henne eld, ale jak pisałam są to moje pierwsze próby z zielonym błotkiem
A Ty, Kajolka co polecasz?
201608170918 jest offline  
Stary 2009-07-01, 12:28   #1113
nerla
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Tak tylko mi chodzi, że jeśli użyjemy samej henny to na pewno trzeba spodziewać się choćby rudawych refleksów.
Przynajmniej tak zawsze mówiono, że sama henna= rudy.

Ps. Śliczny Kolor
Oczywiście, tylko margalit chyba chodziło o taki brązowo- rudy przynajmniej taki kolor miala na zdjeciach
Dziękuję, ale wyglądam w nim czasami chorobliwie blado a ja tak nie lubię więc próbuję go troche rozjaśnić

Cytat:
Napisane przez margalit Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję bardzo Kobietki W takim razie kupuję naturalną hennę, nie ma co się bawić z Sipą itp.
Ale tak myślę, że może by dla pewności dodać trochę herbaty, bo wcześniej ktoś pisał, że to nadaje hennie brązowego odcienia. Bo boję się żeby mi nie wyszedł zbyt czerwony..
Daj tylko troche soku z cytryny, a resztę mocnego naparu z herbaty.
Czerwony? Po farbach chemicznych owszem, można się spodziewać czerwonego odcienia ale dzięki chnie bardzo wątpię, właśnie z tego jestem bardzo zadowolona jeśli chodzi o nią, że poświata jest raczej marchewkowa a nie czerwona. Zresztą kilka dziewczyn próbowalo zmieszać chne z papryką żeby mieć czerwowawe a i to im się chyba nie udało Także spokojnie
Stary 2009-07-01, 18:12   #1114
kajolka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sehmet Pokaż wiadomość
Jak narazie wypróbowałam jedynie henne eld, ale jak pisałam są to moje pierwsze próby z zielonym błotkiem
A Ty, Kajolka co polecasz?
jak już kilka razy pisałam,używam i bardzo mi pasuje henna z mazideł
kajolka jest offline  
Stary 2009-07-02, 00:25   #1115
raskolnikovna
Przyczajenie

Witam wszystkich!
Mam pytanie... Chcę uzyskać ciemny brąz o zimnym odcieniu. Mam jednak wątpliwości czy zmieszać hennę, indygo i amlę czy może sama henna i amla wystarczą? I w jakich proporcjach te mieszanki?
raskolnikovna jest offline  
Stary 2009-07-03, 15:14   #1116
Amusiekj
Przyczajenie

A ja mam takie trochę nietypowe (chyba ; p) pytanie. Na hennie Eld (odcień chna) jako jedyny składnik wymienione jest ziele lawsonii, czyli ta henna to jest ta sama, która jest używana do wykonania tatuażu czyli henna naturalna?
Amusiekj jest offline  
Stary 2009-07-03, 18:18   #1117
nerla
Zadomowienie

Tak, możesz nią wykonać tatuaż
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 07.jpg (14,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tatuaz_dlon_duze.jpg (89,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tatuaz_z_henny_2.jpg (22,8 KB, 20 załadowań)
Stary 2009-07-03, 18:31   #1118
Amusiekj
Przyczajenie

A ktoś testował jak najlepiej to rozrobić? Czytałam że trzeba odstawiać na 12 godzin, zaś na wiki pisze że należy mieszankę jak najszybciej uzyć co do reszty - dodawania goździków i soku z cytryny - znalazłam jednoznaczne odpowiedzi.
Amusiekj jest offline  
Stary 2009-07-03, 21:03   #1119
nerla
Zadomowienie

Zalej czyms co ją przyciemni, np. mocna herbata- bedziesz miala ciemniejszy tatoo. wg mnie lepiej odstawic aby barwnik "puścił".
Stary 2009-07-04, 10:10   #1120
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Amusiekj Pokaż wiadomość
A ktoś testował jak najlepiej to rozrobić?.
Co ?! Tatuaż czy włosy farbować ?!
Heroldin jest offline  
Stary 2009-07-04, 13:13   #1121
Amusiekj
Przyczajenie

No teraz mi chodzi o tatuaż, ale już nie będę offtopować tylko pójdę przetestować na sobie ; p
Amusiekj jest offline  
Stary 2009-07-05, 16:05   #1122
PaniPyratka
Przyczajenie

Witam wszystkie Wizażanki
zajrzałam na to forum, ponieważ mam pytanie związane z henną. Miesiąc temu farbowałam włoski ziołowym balsamem Henna Color z Venity, kolor niestety się już spłukał i po czarnej czekoladzie nie ma ani śladu Chciałabym teraz pofarbować włosy na Czarny Heban (L'Oreal Casting Creme Gloss), słyszałam jednak, że nie powinno się stosować farby w niedalekim odstępie od henny. W związku z tym mam pytanie, czy miesiąc wystarczy? Czy nie zniszczę sobie włosów i czy na pewno wyjdzie mi czarny heban?? Z góry dziękuję za odp.
PaniPyratka jest offline  
Stary 2009-07-05, 16:19   #1123
nerla
Zadomowienie

Hah i w związku z tym przypomniało mi sie jak kiedyś właśnie robiłam jakimś brązem-mieszanka z venity i na to potem postanowilam polozyć farbę czekolada(odstęp wlasnie niecaly miesiac, a wtedy wogole nie znalam sie na tych naturalnych specyfikach i nie wiedzialam ze nie wolno) no i wyszły mi piękne pomarańczowe plamy na włosach wyglądało to komicznie, koleżanka od razu pobiegla do sklepu po szampon do 8 myć ciemna czekolada i to już chwyciło na szczęście także najpierw może wyproboj cos takiego jak szamponetka albo odczekaj jeszcze jakiśczas(płucz włosy płukanką octowa lub cytrynowa, mocny szampon przeciwłupieżowy i dopiero farbuj)

A jesli chcesz czarne to nie lepiej spróbować z naturalnym indygo zamiast chemią? To ci napewno zlapie
Stary 2009-07-06, 17:04   #1124
201608170918
Konto usunięte

Zafarbowałam się i wyszło naprawdę bardzo ładnie, tylko mam duże "ale":praktycznie nie chwyciły mi odrosty
Gdy wezmę pasmo widać ok 3cm moich ciemno blond włosów z lekką poświatą ciemnego rudego i potem marchewka, która zapewne do jutra ściemnieje.
Poradźcie co robić trzymać dłużej? Zmienić hennę?
Trzymałam 2h hennę eld i bardzo ale i to bardzo nie chce wracać do farbowania chemicznego
Stary 2009-07-06, 18:06   #1125
nerla
Zadomowienie

Chyba musi być cieplej a nie dłużej? Albo naturalny odrost masz dużo ciemniejszy od wczesniej farbowanych i to dlatego..
Stary 2009-07-06, 18:51   #1126
kajolka
Raczkowanie

Cytat:
Zafarbowałam się i wyszło naprawdę bardzo ładnie, tylko mam duże "ale":praktycznie nie chwyciły mi odrosty
Gdy wezmę pasmo widać ok 3cm moich ciemno blond włosów z lekką poświatą ciemnego rudego i potem marchewka, która zapewne do jutra ściemnieje.
Poradźcie co robić trzymać dłużej? Zmienić hennę?
Trzymałam 2h hennę eld i bardzo ale i to bardzo nie chce wracać do farbowania chemicznego
potrzymaj dłużej,powinno złapać.
mi łapie odrosty bez problemu.różnica w odcieniach może być.wiadomo-włosy farbowane są bardziej zniszczone niż te nie męczone farbą,więc zawsze złapią jaśniej(jeśli rozjaśniałaś).po kilku farbowaniach różnica będzie mała,prawie niezauważalna.
kajolka jest offline  
Stary 2009-07-06, 20:24   #1127
201608170918
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Chyba musi być cieplej a nie dłużej? Albo naturalny odrost masz dużo ciemniejszy od wczesniej farbowanych i to dlatego..
Było ciepło a nawet cieplej bo systematycznie podgrzewane suszarą
A odrost jest inny, bo ciemny blond, typowo polski - mysi, a reszta włosów ruda. Jak się nic nie zmieni to dość zabawnie będzie wyglądać za ok 2-3 miesiące
Stary 2009-07-07, 09:02   #1128
Amna
Przyczajenie

Witam wszyskich na forum,nie było mnie tu baaaaaaaaaaaardzo długo.
Do PaniPyratka nie zaleca się farbowania produktami chemicznymi po wcześniejszym stosowaniu prodktów roślinnych z prostego względu.
Farba chemiczna nałożona na włosy spłynie z nich.
Henna podczas farbowania nie wnika we włosy tylko otacza łuski kolorem dlatego też efekt koloru jest krystaliczny a włosy są sztywnawe.
Farba chemiczna w wnika głeboko w strukture włosa zmieniając melanine.
Jeśli życzysz sobie nałożyć chemię na włosy to bezwzględnie musisz odczekać na odrośnięcie całkowicie włosów,ewentualnie ściąć je lub zrezygnować i powrócić do henny.
Pamiętaj proszę że farbując ciągle henną po jakimś czasie musisz ściągnąć barwnik z włosów płukanką ponieważ włosy będą twarde ,bez połysku,ciężko się będą rozczesywać.
Pozdrawiam
Amna jest offline  
Stary 2009-07-07, 09:08   #1129
201608170918
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Amna Pokaż wiadomość
Pamiętaj proszę że farbując ciągle henną po jakimś czasie musisz ściągnąć barwnik z włosów płukanką ponieważ włosy będą twarde ,bez połysku,ciężko się będą rozczesywać.
Pozdrawiam
Jaką płukanką? I po jakim czasie?
Stary 2009-07-08, 01:09   #1130
nerla
Zadomowienie

Cytat:
Witam wszyskich na forum,nie było mnie tu baaaaaaaaaaaardzo długo.
Do PaniPyratka nie zaleca się farbowania produktami chemicznymi po wcześniejszym stosowaniu prodktów roślinnych z prostego względu.
Farba chemiczna nałożona na włosy spłynie z nich.

Jeśli życzysz sobie nałożyć chemię na włosy to bezwzględnie musisz odczekać na odrośnięcie całkowicie włosów,ewentualnie ściąć je lub zrezygnować i powrócić do henny.
No ja akurat nie musiałam scinać jak kiedyś wracałam do chemii - za pierwszym razem fakt, polowa spłyneła, połowa wyszla dość dziwnie-ale jak nałożyłam na to od razu szamponetke, żeby to zakryć to już było w porządku i przy następnych farbowaniach chemią też.
Także nie zawsze ścięcie jest ostatecznością

Cytat:
Pozdrawiam
Ooo... ja również nie słyszałam? Jaka płukanka i po jakim mniej więcej czasie?
Stary 2009-07-08, 08:57   #1131
Narin
Raczkowanie

Cytat:
Pozdrawiam
No właśnie, po jakim czasie? Farbuję co miesiąc od zimy i jakoś nie zauważyłam, żeby włosy stawały się matowe albo sztywne. Henna nie oblepia włosów. Cząsteczki barwnika (lawson) przenikają do powłoczki keratynowej włosa i sprawiają, że włos nabiera rudego połysku. Myślę, że henna może uzupełnić niewielkie ubytki w powłoczce keratynowej ale na pewno nie tworzy nowych warstw na włosie.
Pisze cały czas o naturalnej hennie, nie o kilkuskładnikowych farbach na bazie henny, które to faktycznie mogą włosy oblepiać i obciążać.
Narin jest offline  
Stary 2009-07-08, 10:21   #1132
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
nie zaleca się farbowania produktami chemicznymi po wcześniejszym stosowaniu prodktów roślinnych

Że się nie zaleca, to wiemy. Czasem może nastąpić niepożądana kolizja.
Mnie zdarzyło to się raz na wieeeele lat używania henny i chemii - bardzo często : przemiennie. Ale to z powodu mojego skąpstwa : zachciało mi się kupić w sklepiku zielarskim tanią hennę z domieszka innych ziół . Moja głupota, moja strata. Ale .... nie zaleca się mieszać.

Farbuję henną włosy już wiele lat i przeczytałam sporo poradników, publikacji na ten temat. Jednak po raz pierwszy słyszę o jakimś : "ściąganiu barwnika".
No, ale człowiek uczy się całe życie. Amna - czy mogę prosić o szczegóły.
Heroldin jest offline  
Stary 2009-07-08, 12:16   #1133
metice
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Hej dziewczyny, długo mnie tu nie było, w tak zwanym między czasie zdążyłam zafarbować włosy henną z mazidłem. Szczerze powiedziawszy byłam średnio zachwycona z efektów, wolałam hennę ANZY, ale cóż - po pierwsze jej nie ma już w sprzedaży, a po drugie dwa lata chemii jednak robią swoje....
Tak czy siak zabieg zamierzam powtórzyć, bo już mam 2 cm odrosty. Stąd pytanie - ostatnim razem zamroziłam część henny w lodówce, zastanawiam się teraz czy jest ona zdatna do użytku ?
Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo nie wiem, czy zamawiać większą, czy mniejszą ilość

pozdrawiam
metice jest offline  
Stary 2009-07-08, 15:21   #1134
Narin
Raczkowanie

metice a czemu nie jesteś zadowolona? Bo ja się właśnie przymierzam do kupna mazidłowej...
Henna przechowywana w lodówce zachowuje swoje właściwości, więc można spokojnie ją użyć.
Narin jest offline  
Stary 2009-07-09, 12:03   #1135
moee
Zakorzenienie

Cytat:
Było ciepło a nawet cieplej bo systematycznie podgrzewane suszarą
A odrost jest inny, bo ciemny blond, typowo polski - mysi, a reszta włosów ruda. Jak się nic nie zmieni to dość zabawnie będzie wyglądać za ok 2-3 miesiące
mialam ten sam problem , po farbowaniu chna ale jak juz mi urosly odrosty dosc duze i za ktoryms tam razem nie zlapaly po farbowaniu chna .. to stwierdzilam ze i tak wiekszej szkody taka farba nie narobie i zmieszalam chenne ->z jedna saszeta tycjana z eld w ziolach . Wlosy zlapaly na jednolity kolor , bardziej miedziany,pod czerwony - moim zdaniem sliczne i przede wszystkim pozbylam sie widocznych odrostow . Nastepne farbowania znowu sama chna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 184.jpg (43,6 KB, 121 załadowań)
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline  
Stary 2009-07-10, 09:27   #1136
metice
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
metice a czemu nie jesteś zadowolona? Bo ja się właśnie przymierzam do kupna mazidłowej...
Henna przechowywana w lodówce zachowuje swoje właściwości, więc można spokojnie ją użyć.
Ale moja henna jest już "zpapkowana" i zamrożona , więc stąd moje wątpliwości.

Ogólnie to jestem zadowolona. Spodziewałam się po prostu, że po prawie 7 godzinach trzymania henny na głowie, nawet pomimo faktu, że wcześniej farbowałam chemią, kolor chwyci o wiele wiele mocniej i będzie ciemniejszy. A wyszedł mi taki miedziano-tycjanowy.

Anzę trzymała do 3 godzin maks, zalewałam wrzątkiem, czyli teoretycznie "zabijałam" lawson, a mimo wszystko kolor był o wiele piękniejszy i bardziej głęboki.
No ale mówię - to pewnie kwestia wcześniejszych farbowań chemicznych.

Teraz znowu powtórzę i mam nadzieję, że tym razem będzie o wiele lepiej

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

moee - przepiękny kolor!!!! Własnie taki uzyskiwałam wcześniej Anzą! W jakich proporcjach zmieszałaś tę hennę z eld???
metice jest offline  
Stary 2009-07-10, 10:27   #1137
moee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość

moee - przepiękny kolor!!!! Własnie taki uzyskiwałam wcześniej Anzą! W jakich proporcjach zmieszałaś tę hennę z eld???
metice , ja uzywam zwyklej chny z eld (3 torebki mi starczaja i jeszcze zostaje w misce) . Tym razem dalam 2 torebki chny i jedna tego tycjana (jedna torebka ma 25g) ale mowie co najwazniejsze zlapalo mi rownomiernie odrosty bo o to mi chodzilo jak farbowalam je sama chna to lapaly lekko pod ciemne rude po tygodniu schodzilo i zostawaly widoczne mocno a ze odrost mial juz kolo 4 cm wiec okropnie to wygladalo
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline  
Stary 2009-07-10, 12:16   #1138
metice
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
metice , ja uzywam zwyklej chny z eld (3 torebki mi starczaja i jeszcze zostaje w misce) . Tym razem dalam 2 torebki chny i jedna tego tycjana (jedna torebka ma 25g) ale mowie co najwazniejsze zlapalo mi rownomiernie odrosty bo o to mi chodzilo jak farbowalam je sama chna to lapaly lekko pod ciemne rude po tygodniu schodzilo i zostawaly widoczne mocno a ze odrost mial juz kolo 4 cm wiec okropnie to wygladalo
dzięki chyba dzisiaj się zaopatrzę w elda i wypróbuję, może okaże się lepszy od mazideł

Zapomniałam dodać w sprawie henny mazidłowej - rozprowadza się owszem super, ale już gorzej jest ze spłukiwaniem Pierwszy raz po hennie miałam taki problem. Mimo że, płukałam włosy chyba z 20 minut zostały mi na nich takie zielono-przezroczyste gluty , które za nic w świecie nie chciały się wypłukać. Zaangażowałam nawet ,mojego TZta, który siedział ze mną w wannie i pomagał mi płukać czuprynę, ale nic z tego nie wyszło. Dopiero po wyschnięciu udalo mi się wyczesać te obrzydlistwo
metice jest offline  
Stary 2009-07-10, 20:00   #1139
kajolka
Raczkowanie

: O
ja nigdy tak nie miałam,a farbowałam już z 5 razy.
w jaki sposób ją rozrobiłaś?
kajolka jest offline  
Stary 2009-07-11, 01:11   #1140
metice
Rozeznanie

sokiem z cytryny i grejfruta...
metice jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości