Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-11, 11:02   #1141
Narin
Raczkowanie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

metice ale numer z tym spłukiwaniem... Może do mazidłowej dodają jakiegoś składnika zagęszczającego co powoduje, że robi się z niej taki niby-żel? Chyba jej nie kupię jednak. Moja jest drobniutko zmielona, nakłada się świetnie a spłukuje całkiem bezproblemowo i chyba przy niej zostanę. Mimo tego braku daty ważności.
Narin jest offline  
Stary 2009-07-11, 11:09   #1142
Deborah100
Zakorzenienie

Tak patrze na Wasze farbowanie henną i sama już bym chciała zafarbować Tylko jak na złość moja chemiczna farba słabo się zmywa
Deborah100 jest offline  
Stary 2009-07-11, 12:52   #1143
Wenress
Zakorzenienie

A ja mam mega odrosty i czekam na henne z mazideł, ale mnie troche wystraszyłyście tym spłukiwaniem....
A w temacie mazideł, odbierała któraś zakupy osobiście? Bo chciałabym ale podali troche niedokładnie adres i nie wiem gdzie to :/ Na maile też średnio odpisują.

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-07-11, 15:21   #1144
madzienka79
BAN stały

Farbowalam kiedys henna wlosy i byly one piekne, mocne, geste. Czytajac wczesniejsze watki nie zgadzam sie z tym, ze po jakims czasie henna niszczy wlosy, na szczescie roznice miedzy oryginalna henna a polproduktami zostaly wyjasnione w paru krotkich zdaniach przez jedna dziewczyne. Po wielu latach powrocilam do farbowania henna i trzymam sie z dala od farb chemicznych. Uzywam produktow oryginalnych z Indii i Pakistanu i jestem bardzo zadowolona z efektow, wlosy sa mocne i blyszczace.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Tak patrze na Wasze farbowanie henną i sama już bym chciała zafarbować Tylko jak na złość moja chemiczna farba słabo się zmywa
Sprobuj zmywac farbe szamponem do oczyszczania wlosow. Mi to pomoglo, dodatkowo mixtura z zoltek nalozona na wlosy tez nieco spierala farbe bynajmniej na moich wlosach.
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-07-11, 16:58   #1145
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Farbowalam kiedys henna wlosy i byly one piekne, mocne, geste. Czytajac wczesniejsze watki nie zgadzam sie z tym, ze po jakims czasie henna niszczy wlosy, na szczescie roznice miedzy oryginalna henna a polproduktami zostaly wyjasnione w paru krotkich zdaniach przez jedna dziewczyne. Po wielu latach powrocilam do farbowania henna i trzymam sie z dala od farb chemicznych. Uzywam produktow oryginalnych z Indii i Pakistanu i jestem bardzo zadowolona z efektow, wlosy sa mocne i blyszczace.

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Sprobuj zmywac farbe szamponem do oczyszczania wlosow. Mi to pomoglo, dodatkowo mixtura z zoltek nalozona na wlosy tez nieco spierala farbe bynajmniej na moich wlosach.
Stosuję tylko naturalne szampony np. z glinką beloun, więc raczej nie chcę nic nowego kombinować ale ta mixtrura z żółtek dość ciekawie brzmi Jak ją przyrządzić?
Kiedyś robiłam taką odżywkę z żółtek i nafty kosmetycznej ale nie wiem czy to jest ta sama...
Deborah100 jest offline  
Stary 2009-07-11, 19:34   #1146
metice
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Ja teraz się właśnie zastanawiam, czy znowu zamawiać z mazideł, czy kupić eld...
Rozumiem, że ELD przyrządzacie również sokiem z cytryny? Bo wydaje mi się, że producent pisał, żeby zalewać gorącą wodą...
No i jak z "chemicznymi" ELDu? Też cytryną?
metice jest offline  
Stary 2009-07-11, 21:29   #1147
nerla
Zadomowienie

Ja tam sie producenta nie słucham (osobiście uważam że te instrukcje na odwrocie są błędne )i zalewam sokiem z cytryny a ostatnio dodatkowo dodalam mocnego naparu z rumianku-myślałam że może wyjdzie coś jaśniej ale wyszlo tak samo

Wogóle co do tych płukanek rozjaśniajacych z rabarbaru, cytryny i rumianku to po intensywnym stosowaniu jedyne co zauważyłam to to że wypłukały mi chne i moje odrosty sa jaśniejsze przez co dzisiaj mi mocniej chwycilo chną jak farbowałam(przyjaciółka mi wczoraj powiedziała że mam brązowe to trzeba było działać)
Stary 2009-07-11, 21:32   #1148
milk
Rozeznanie

zrobilam gloss z waxem octem winnym( z braku cytryn) i kurkumą, kolor niesamowicie intensywny
milk jest offline  
Stary 2009-07-11, 21:34   #1149
nerla
Zadomowienie

Aj prosze napisz dokładne proporcje
Stary 2009-07-11, 23:58   #1150
madzienka79
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Stosuję tylko naturalne szampony np. z glinką beloun, więc raczej nie chcę nic nowego kombinować ale ta mixtrura z żółtek dość ciekawie brzmi Jak ją przyrządzić?
Kiedyś robiłam taką odżywkę z żółtek i nafty kosmetycznej ale nie wiem czy to jest ta sama...
Nakladalam same zoltka oczywiscie nie w calosci a rozmieszane, czasami dodawalam odrobine rycyny ale tylko w celu odzywienia wlosow. Na spokojnie mozesz uzyc szamponu Pregaine jest to "bezpieczny" szampon oczyszczajacy i ogolnie dostepny, fajnie spiera sie nim farbe do wlosow. Jest takze polecany przed roznego rodzaju kuracjami na wlosy przez to, ze wlasnie dokladnie oczyszcza skore glowy i wlosy. Nie musisz uzywac go codziennie, mozesz stosowac go na przemian z dotychczasowym szamponem, ktorego uzywasz.
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-07-12, 19:15   #1151
Cherry82
Raczkowanie

Dziewczyny proszę doradźcie mi coś, przez kilka lat farbowałam się na kolor blond strasznie zniszczyły mi się przez to włosy. Kilka miesięcy temu przefarbowałam je na kolor kasztanowy i chce już przy nim zostać, tylko że ten kolor trzyma się na włosach kilka tygodni, potem szczególnie z końcówek włosów całkowicie się spiera, nie chce już używać farb chemicznych, więc proszę o doradzenie jakieś dobrej farby roślinnej lub henny w kolorze kasztanowym
Stary 2009-07-12, 21:07   #1152
nerla
Zadomowienie

Basma chyba bedzie najlepsza, ewentualnie może dodać do niej troche czystej chny żeby troche jaśniejszy wychodził?
Stary 2009-07-12, 22:18   #1153
malago30b
Przyczajenie

Hey dziewczyny, od jakiegoś czasu farbuję włosy henną venity, ale szybko się zmywa i tylko jeden kolor mi pasuję, którego obecnie nie mogę dostać. Mam włosy koloru średni brąz, a chciałabym uzyskać piekną jasną czerwień lekko wpadającą w rudy. Macie może jakieś sposoby by uzyskac ten kolor, albo polecicie mi jakąś firmę produkującą hennę? Jestem z Łodzi może którać z Was również jest z tego miasta i wie gdzie ewentualnie mogłabym kupić hennę, bo patrzyłam w niektorych drogeriach i same farby chemiczne są Serdecznie pozdrawiam
malago30b jest offline  
Stary 2009-07-13, 19:58   #1154
milk
Rozeznanie

dokładnie nie powiem bo nigdy nie zwracam na to uwagi, na pewno było dużo octu winnego czerwonego i jakieś pół paczki kurkumy, mieszanka stała kilka godzin potem dodałam łyżke albo dwie stołowe waxu, dowaliłam tez trochę oliwy. Kurkuma mocno barwi skóre, ale schodzi koło 3 mycia
milk jest offline  
Stary 2009-07-13, 20:24   #1155
Deborah100
Zakorzenienie

Cytat:
Nakladalam same zoltka oczywiscie nie w calosci a rozmieszane, czasami dodawalam odrobine rycyny ale tylko w celu odzywienia wlosow. Na spokojnie mozesz uzyc szamponu Pregaine jest to "bezpieczny" szampon oczyszczajacy i ogolnie dostepny, fajnie spiera sie nim farbe do wlosow. Jest takze polecany przed roznego rodzaju kuracjami na wlosy przez to, ze wlasnie dokladnie oczyszcza skore glowy i wlosy. Nie musisz uzywac go codziennie, mozesz stosowac go na przemian z dotychczasowym szamponem, ktorego uzywasz.
Dziękuję Na pewno przetestuję
Deborah100 jest offline  
Stary 2009-07-13, 21:49   #1156
201604211131
Konto usunięte

Dziewczyny - zastanawiam się nad jednym... Moje włosy były prawie rok farbowane chemicznie - czy henna da bardziej czerwony odcień? Niż te farby chemiczne? Bo chcę uzyskać ciemną głęboką czerwień. Jak sądzicie? I czy da się je farbować henną po farbie? Co mam zrobić by przejść na hennę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia Obraz 009.jpg (35,8 KB, 104 załadowań)

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-07-13 o 21:52
201604211131 jest offline  
Stary 2009-07-14, 10:46   #1157
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Dziewczyny - zastanawiam się nad jednym... Moje włosy były prawie rok farbowane chemicznie - czy henna da bardziej czerwony odcień? Niż te farby chemiczne? Bo chcę uzyskać ciemną głęboką czerwień. Jak sądzicie? I czy da się je farbować henną po farbie? Co mam zrobić by przejść na hennę?
wszystkie odpowiedzi znajdziesz w watku
Stary 2009-07-14, 15:24   #1158
przykre
Raczkowanie

Chciałam tylko podziękować za ten wątek. Czytałam go bardzo długo i w końcu się zdecydowałam. Kolor wyszedł dokładnie taki, jaki miał wyjść. Udało mi zrobić z włosami to co chciałam . Wcześniej rudawe końcówki i tył są prawie jak przedtem, ale trochę mocniej rude, a czubek głowy i blond pasemka na przodzie, które zawsze psuły efekt i sprawiały wrażenie, ze mam brązowo-rudawo-blond włosy zrobiły sie takie jak reszta. Jestem zadowolona, jedyne co mnie martwi to to, że włosy rzeczywiście są miękkie i gładkie, ale wydają się cieńsze,a nie jak wszyscy mówili - grubsze. W moim przypadku nie jest to wielka tragedia, zawsze było ich za dużo, ale trochę dziwnie się czuję. W każdym bądź razie, cieszę się, że tu trafiłam.
przykre jest offline  
Stary 2009-07-17, 19:42   #1159
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Zafarbowalam wlosy chna kilka dni temu, za kazdym razem gdy myje wlosy leci pomaranczowa woda. Mam wrazenie z eona sie wyplukuje

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2009-07-17, 20:02   #1160
nerla
Zadomowienie

Bo się niestety wypłukuje,chociaż ja tego tak w sumie nie odczuwam bo farbuje co dwa tygodnie

Myj delikatnym szamponem i stosuj plukanke octowa, troche dłuzej wtedy sie trzyma
Stary 2009-07-17, 20:34   #1161
madzienka79
BAN stały

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Zafarbowalam wlosy chna kilka dni temu, za kazdym razem gdy myje wlosy leci pomaranczowa woda. Mam wrazenie z eona sie wyplukuje
Uzylam henny heenara ponad miesiac temu, kolor pozostal nieskazitelny do tej pory. Na poczatku moje ciemne wlosy zamienily sie w miedziane a teraz sa w kolorze kasztanowym z rudymi refleksami. Henna wyplukiwala sie jedynie przez trzy dni ale myjac wlosy szamponami oczyszczajacymi jeszcze pozniej woda miala "rudy" kolor. Proponuje ci uzywanie szamponow z henna, dluzej trzyma sie kolor.
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-07-17, 21:20   #1162
Amusiekj
Przyczajenie

A tak w ogóle to mazidłowa henna przychodzi w tych ładnych plastikowych opakowaniach które sa na zdjęciach czy w jakiś innych pojemniczkach?
Amusiekj jest offline  
Stary 2009-07-17, 21:26   #1163
madzienka79
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Amusiekj Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to mazidłowa henna przychodzi w tych ładnych plastikowych opakowaniach które sa na zdjęciach czy w jakiś innych pojemniczkach?
Ja moja kupuje w sklepie.
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-07-17, 22:42   #1164
Wenress
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Amusiekj Pokaż wiadomość
W tych albo prawie identycznych w każdym razie plastikowe pudełeczko jak do tabletek

Nie mogę się doczekać kiedy nią zafarbuje włosy, bo dzień przed jej odbiorem zrobiłam sobie eldem i teraz czekam

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-07-18, 12:04   #1165
mandarynkaaa
Raczkowanie

henna zniszczyła mi włosy, zrobiły sie okropne, matowe, kolor fatalny, taki niby bordo, niby czerwień. Długo nie mogłam ich po tmy pozbierac, zmyc sie nie chciala. Na szczęscie pallete 10 minut kolor zloty brąz uratowala mi wlosy i jako tako wygladają. Ale z henną lepiej nie zaczynać. Na początku bylam nią zachwycona, wlosy miękkie i sliczny kolor, ale po jaims czasie wszystko sie odwraca:/.

- Fiodor Dostojewski -
mandarynkaaa jest offline  
Stary 2009-07-18, 12:20   #1166
madzienka79
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mandarynkaaa Pokaż wiadomość
henna zniszczyła mi włosy, zrobiły sie okropne, matowe, kolor fatalny, taki niby bordo, niby czerwień. Długo nie mogłam ich po tmy pozbierac, zmyc sie nie chciala. Na szczęscie pallete 10 minut kolor zloty brąz uratowala mi wlosy i jako tako wygladają. Ale z henną lepiej nie zaczynać. Na początku bylam nią zachwycona, wlosy miękkie i sliczny kolor, ale po jaims czasie wszystko sie odwraca:/.
Jezeli uzylas henny z domieszka chemii to sie nie dziwie bo naturalna henna barwi wlosy na miedziany kolor a nie bordowy czy tez czerwony. Nigdy nie uwierze, ze chemiczna farba odratowala ci wlosy na dodatek firmy Schwarzkopf, ktora jest tak silnie dzialajaca chemicznie farba co jest oplakane w skutkach. Czysta henna bez dodatkow barwiacych NIGDY nie zniszczy ci wlosow. Mi henna uratowala wlosy zniszczone po zabiegach farbowania chemia.
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-07-18, 12:40   #1167
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Czysta henna bez dodatkow barwiacych NIGDY nie zniszczy ci wlosow. .
Czasem może źle wpłynąć na włosy . Wiem z własnego doświadczenia.
Heroldin jest offline  
Stary 2009-07-18, 12:57   #1168
Wenress
Zakorzenienie

Moje włosy od henny sie chyba wysuszyły i nie są już takie miękkie ani delikatne, zrobiły sie troche sztywne. Dlatego biorę sie za nie i mam zamiar używać odżywki, wcześniej robiłam to bardzo rzadko.. Poza tym żadnych szkód nie zauważyłam, włoski wyglądają na grubsze i bardziej gęste Nie ma sie co bać henny, to farby chemiczne niszczą włosy.

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-07-18, 13:40   #1169
madzienka79
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Czasem może źle wpłynąć na włosy . Wiem z własnego doświadczenia.
Przez ponad 6 lat farbowalam wlosy henna i bez efektow ubocznych za to z widocznymi efektami. Uzywalas "czystej henny"??? Moze zniszczone wlosy henna moze przesuszyc.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-07-18 o 13:47
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-07-18, 20:10   #1170
Tusio
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

ja uzywam henny od trzech lat i nie zauwazylam zadnego niepozadanego dzialania ani pogorszenia kondycji wlosow.

czy ktoras z was sie orientuje, jaki kolor moglabym uzyskac, uzywajac ktoregos z blondow venity (tej w tubkach, z henna wlasnie; uzywalam moze dwa razy odcienia "chna")?
po takim czasie zabaw z henna troszke mi sie znudzila miedz na glowie, a marzy mi sie obecnie miodowy blond. nie wiem, czy te farbki rozjasniaja (wiem, ze henna tylko przyciemnia), daloby to cos? czy ryzyko przeobrazenia sie w pomaranczowa wiedzme jest duze? a moze powinnam sprobowac farby? czy to bezpieczne, moze mi ktos pomoc?
Tusio jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości