Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-08, 15:00   #2191
dziuniaaa
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

acha, to będę kombinować dzięki za pomoc

ostatnio szamponetka Joanny, ta do 24 myć trochę przesuszyła mi włosy ;/ może to dlatego że na całości ją pół godz trzymałam, a ma wodę 6%

włosy - zapuszczanie i dbanie

Edytowane przez dziuniaaa
Czas edycji: 2010-08-08 o 15:01
dziuniaaa jest offline  
Stary 2010-08-08, 15:43   #2192
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Dla mnie szamponetka to coś do 6-8 myć bez oxydantu
Balsamy Venita i Delia nie mają utleniaczy i daltego się zmywają. Jeśli coś ma wodę utlenioną, to moim zdaniem nie ma co liczyć, że nie poczyni zniszczeń i zmyje się w całosći
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-08, 17:20   #2193
miss_alchemist
Raczkowanie

Używałam kiedyś balsamu Venity - całkiem miło pachniał, kolorki ładne, nie wysuszał mi włosów, w odróżnieniu od chemicznej farby, która całkowicie zniszczyła mi włosy, po czym i tak się zmyła Balsam zmywał się szybko, tym bardziej, że myję głowę codziennie.

Teraz przerzuciłam się na hennę z Eldu. Przy pierwszym farbowaniu zmyła się po tygodniu, przy drugim po dwóch. Na początku lipca pociapałam się bodaj po raz czwarty - kolor był żywy i niemal taki sam przez dwa tygodnie, później zaczął się zmywać. Po trzech tygodniach miałam już dużo jaśniejsze włosy, ale nadal z fajnym rudym połyskiem. Ogólnie jednak wolę kolor zmywający się - nie jestem zbyt systematyczna, a nawet przy trwałym kolorze trzeba co jakiś czas farbować przynajmniej odrosty. A tak ładnie, równo schodzi i jak nie będzie mi się chciało pofarbować, to nie pofarbuję po prostu

Myślałam o hennie z mazideł, ale zabiła mnie cena oraz instrukcja obsługi Może kiedyś się odważę, o ile znajdę kogoś chętnego do pofarbowania mnie. Moją siostrę trzeba przekupywać, żeby zgodziła się pofarbować mnie eldowską henną, bo jej śmierdzi i nie tak wygodnie, jak farbą :P
miss_alchemist jest offline  
Stary 2010-08-09, 15:20   #2194
alexandra84
Raczkowanie

Dziewczyny, to znowu ja, pomóżcie!
Popełniłam kolejną zbrodnię na swoich włosach - balsamy, które polecałyście, wymywały się całkowicie po 3 myciach.... więc zrezygnowałam i chcąc wrócić do naturalnego koloru włosów, zafarbowałam u fryzjera na ciemny blond. Na rudym, czyli rozjaśnianym. I co? Zeszło dość mocno, to nałożyłam jeszcze jedną farbę ciemny blond..... i znowu złazi (trwała koloryzacja ;] ). Nie chcę ich katować kolejnymi farbami, czy możecie polecić coś z mazideł, co dałoby kolor zbliżony do ciemnego blondu? Coś a'la jasny brąz... Bardzo proszę o instrukcję,, bo w ogóle nie znam się na tych mazidłach!!
P.S. te farby były bez amoniaku, może dlatego gorzej trzymają....wcześniej zawsze robiłam na ciemne kolory, myślałam, że z jaśniejszego na ciemniejszy jest łatwo przejść...
alexandra84 jest offline  
Stary 2010-08-10, 08:59   #2195
agnes098
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem. Kupuję opakowanie 500g. A za jednym zamachem zużywam ok. 100g na moją długość włosa za ramiona. proporcje wypracowane metodą prób i błędów. Za każdym razem nakładam na oko łyżką ok. 1/5 część opakowania. Przez pierwsze dwa razy rozrobiłam dużo za dużo papki;D

Dasz sobie rade, zaufaj sobie. Nie możesz nic zepsuć tak naprawdę. Na samo indygo nie trzeba czekać na utlenienie 12 h jak w przypadku henny, dlatego zawsze możesz szybciutko dorobić. Nie ma presjia chwyta tak samo mocno przy mniejszej jak i większej ilości. Dużo na głowie wcale nie oznacza lepszego efektu.
Powodzenia;D
Dzięki za rady nastepnym razem zamówie henne mazidłową i będe próbować sama mięszać proporcje.
agnes098 jest offline  
Stary 2010-08-10, 13:57   #2196
Taani
Zakorzenienie

Hej czy można po farbowaniu chną użyć prostownicy - czy to zepsuje cały efekt?
A któraś może maskę Waxa nakładała zaraz po farbowaniu?
Będę wdzięczna za pomoc

W planach
Indochine PG/Zucchero /viloressi teint de neige/Qessence Missala/ Marrakech Aesop /Visa Robert Piguet/ tea for two
/ les parfums de rosine secrets de rose / Une Rose d'Amour

Taani jest offline  
Stary 2010-08-10, 20:33   #2197
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Taani Pokaż wiadomość
Hej czy można po farbowaniu chną użyć prostownicy - czy to zepsuje cały efekt?
A któraś może maskę Waxa nakładała zaraz po farbowaniu?
Będę wdzięczna za pomoc
Prostownica nie zepsuje efektu. Raz miałam taką sytuację u fryzjera, kobieta przed podcięciem końcówek wyprostowała mi włosy (w sumie nie wiem po co, bo mam zupełnie proste). To było bardzo niedługo po farbowaniu, a na prostownicy zostało po prostu trochę rudego koloru. Włosy wyglądały tak samo.
Maski Wax nie używałam. Mam za to Biovaxa i jego nakładałam już długo po farbowaniu. Trochę zmywał kolor. Słyszałam też o mieszaniu papki z maską przed farbowaniem.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-11, 18:53   #2198
zulka35
Przyczajenie

Farbowanie henną...

Witam Was dziewczyny. Koleżanka namówiła mnie na farbowanie włosów henną i stąd moje zapytanie: kiedy będę mogła użyć zwykłej farby do włosów? Czy nie będzie żadnych skutków ubocznych?
zulka35 jest offline  
Stary 2010-08-11, 19:23   #2199
ciare
Raczkowanie

Dot.: Farbowanie henną...

nie rób tego!! henna to najgorsze dziadostwo wiem co mowie tez mialam pasemko farbowane henna na czarno potem zrobilo sie zielone! moga Ci później wyjsc różne kolory gdy nałozysz na wlosy zwyklla farbe. lepiej zainwestuj w sampon koloryzujacy albo cos w tym stylu
ciare jest offline  
Stary 2010-08-11, 19:37   #2200
kotka20093
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

ja kiedys farbowałam włosy henną eld w proszku i byłam raczej zadowolona. farbowałam na kolor braż i wychodził brąz tylko z taka ruda poświata. potem przerzucilam sie na farby chemiczne tez farbuje brązem i kolor jest ok, odczekiwałam chyba miesiąć albo dwa.
kotka20093 jest offline  
Stary 2010-08-11, 23:41   #2201
Taani
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Prostownica nie zepsuje efektu. Raz miałam taką sytuację u fryzjera, kobieta przed podcięciem końcówek wyprostowała mi włosy (w sumie nie wiem po co, bo mam zupełnie proste). To było bardzo niedługo po farbowaniu, a na prostownicy zostało po prostu trochę rudego koloru. Włosy wyglądały tak samo.
Maski Wax nie używałam. Mam za to Biovaxa i jego nakładałam już długo po farbowaniu. Trochę zmywał kolor. Słyszałam też o mieszaniu papki z maską przed farbowaniem.
Dziękuję bardzo za pomoc - ja też mam biowaxa - to się chyba wstrzymam
a z tą prostownicą zaryzykuję

W planach
Indochine PG/Zucchero /viloressi teint de neige/Qessence Missala/ Marrakech Aesop /Visa Robert Piguet/ tea for two
/ les parfums de rosine secrets de rose / Une Rose d'Amour

Taani jest offline  
Stary 2010-08-12, 08:16   #2202
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ciare Pokaż wiadomość
nie rób tego!! henna to najgorsze dziadostwo wiem co mowie tez mialam pasemko farbowane henna na czarno potem zrobilo sie zielone! moga Ci później wyjsc różne kolory gdy nałozysz na wlosy zwyklla farbe. lepiej zainwestuj w sampon koloryzujacy albo cos w tym stylu
Wcale nie musi tak być ... Wiele dziewczyn z tego wątku farbowało później farbami i było ok. Co do koloru czarnego musiałaś mieć mieszankę z indygo bo sama henna daje kolor rudy no i pisałyśmy już że do następnego mycia może pojawić się zielonkawa poświata która oczywiście znika. A jakie jest Twoje doświadczenie z henną oprócz tego pasemka że tak przestrzegasz inne dziewczyny? Ja po hennie robiłam venitą i delią ( która oczywiście henną nie jest) i nie było żadnych niespodzianek, włosy równo pokryte ...

Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-08-12, 19:49   #2203
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez zulka35 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny. Koleżanka namówiła mnie na farbowanie włosów henną i stąd moje zapytanie: kiedy będę mogła użyć zwykłej farby do włosów? Czy nie będzie żadnych skutków ubocznych?
Jeśli farbujesz naturalną henną, to najlepiej poczekaj aż kolor się zmyje tzn. przy myciu włosów nie będzie brudnej wody. Niestety po farbowaniu henną może ci chemiczna farba wyjść nierówno.
A jeśli farbujesz balsamem z dodatkiem henny, to właściwie nie ma problemu z farbowaniem chemicznym po tym. One się bardzo szybko zmywają.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-13, 09:29   #2204
agnes098
Raczkowanie

No i dziewczynki wczoraj farbowałam włoski henna khadi-ciemny braz,kolorek wyszedł naprawde ciemny,prawie czarny,nie pokryło mi równomiernie włosów ale to dlatego że mój wcześniejszy kolor też był nie równy ,pewnie przy 2 farbowaniu sie ujednolici.Na moich wlosach to duża różnica bo kolor miałam taki jasno kasztanowy a teraz czarnulka ja jestem zadowolona ze zmiany,a wogóle włosy mi pieknie błyszcza.Zastanawiam sie jak by kupić khadi jasny braz ,dodac amli co to by wyszło bo jednak bym wolała troche jasniejszy braz,no cóż narazie poczekam i zobacze jak szybko u mnie bedzie sie wypłukiwać henna.A dzisiaj na noc chcę naolejować włosy czy to nie za wczesnie? bo nie chce zaszkodzic procesowi utleniania koloru.
agnes098 jest offline  
Stary 2010-08-13, 09:39   #2205
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
No i dziewczynki wczoraj farbowałam włoski henna khadi-ciemny braz,kolorek wyszedł naprawde ciemny,prawie czarny,nie pokryło mi równomiernie włosów ale to dlatego że mój wcześniejszy kolor też był nie równy ,pewnie przy 2 farbowaniu sie ujednolici.Na moich wlosach to duża różnica bo kolor miałam taki jasno kasztanowy a teraz czarnulka ja jestem zadowolona ze zmiany,a wogóle włosy mi pieknie błyszcza.Zastanawiam sie jak by kupić khadi jasny braz ,dodac amli co to by wyszło bo jednak bym wolała troche jasniejszy braz,no cóż narazie poczekam i zobacze jak szybko u mnie bedzie sie wypłukiwać henna.A dzisiaj na noc chcę naolejować włosy czy to nie za wczesnie? bo nie chce zaszkodzic procesowi utleniania koloru.
Ja zawsze po hennowaniu do 3 dni nie myłam włosów więc chyba za szybko jak już dziś chcesz je naolejować ... A zmywałaś samą wodą? Nakładałaś coś na włosy po hennie?

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-08-13, 10:49   #2206
agnes098
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
Ja zawsze po hennowaniu do 3 dni nie myłam włosów więc chyba za szybko jak już dziś chcesz je naolejować ... A zmywałaś samą wodą? Nakładałaś coś na włosy po hennie?
Długo spłukinałam sama woda a potem nałożylam troche emulsji glorii bo włosy byly szorstkie i nie chciały sie rozczesywac.Wlosy umyje co dopiero w niedziele bo jednak jutro rano to za wcześnie.
agnes098 jest offline  
Stary 2010-08-13, 11:36   #2207
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
Długo spłukinałam sama woda a potem nałożylam troche emulsji glorii bo włosy byly szorstkie i nie chciały sie rozczesywac.Wlosy umyje co dopiero w niedziele bo jednak jutro rano to za wcześnie.
najlepiej nic nie dawać też byślałam że moje loczki się nie rozczeszą po hennie ale dawałam radę

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-08-15, 12:52   #2208
agnes098
Raczkowanie

Dziewczyny wiecie co jestem zdziwiona dzisiaj pierwszy raz po farbowaniu myłam włosy i woda była czysta ,no może leciutko piana była zabarwiona na braz ale to raczej po zabrudzonej skórze głowy.Wysuszyłam włosy dalej prawie czarne,zobacze co bedzie po kolejnym myciu,jak sie tak szybko nie wyplukuje kolor to super,aczkolwiek jak pisałam wcześniej wolałabym jasny braz,póki co musze przyzwyczjc sie do tekstów :O przefarbowałas sie,czarna jestes!
agnes098 jest offline  
Stary 2010-08-18, 23:49   #2209
carmen999
Raczkowanie

ja też zamówiłam khadi ciemny brąz, czekam na przesyłkętylko ja wolałabym, żeby wyszedł ten tytułowy brąz, bo nie widzę się w czarnym czytałam na stronie helfów, że do tych ziół można dodać trochę odżywki, żeby wyeliminować suchość włosów. czy któraś z Was próbowała tego z khadi?
carmen999 jest offline  
Stary 2010-08-19, 07:47   #2210
kurtyzana
Raczkowanie

hej. mam takie pytanie: poniewaz mialam farbowac wlosy kilka dni temu, rozrobilam wiec henne z cytryna i postawilam na parapecie. o farbowaniu zapomnialam i wyjechalam na tydzien. henna stoi, jest na niej odrobinka plesni. gdybym ja zebrala i wstawila do lodowki - moglabym nia jeszcze pofarbowac wlosy? pytam, poniewaz mam juz straszne odrosty a henna juz mi sie skonczyla. tylko czy wlasciwosci henny pozostaly niezmienione?
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie

drozdze od 24.01.11

wymiankowy: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline  
Stary 2010-08-19, 10:22   #2211
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
hej. mam takie pytanie: poniewaz mialam farbowac wlosy kilka dni temu, rozrobilam wiec henne z cytryna i postawilam na parapecie. o farbowaniu zapomnialam i wyjechalam na tydzien. henna stoi, jest na niej odrobinka plesni. gdybym ja zebrala i wstawila do lodowki - moglabym nia jeszcze pofarbowac wlosy? pytam, poniewaz mam juz straszne odrosty a henna juz mi sie skonczyla. tylko czy wlasciwosci henny pozostaly niezmienione?
nie ryzykowałabym na Twoim miejscu... Nie wiem jak z barwnikiem czy się ulotnił czy jak to wygląda ... Jak chcesz to spróbuj włosy na pewno nie wypadną najwyżej nie załapie

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-08-19, 10:24   #2212
Lisbeth
☠ ☢ ☠

carmen999 -> Ja próbowałam tego z inną henną, ale nie w celu wyeliminowania suchości. Chiałam zwiększyć ilość papki. Kolor był w porządku. A farbą khadi (czysta lawsonia) farbowałam przedwczoraj, nie dodawałam odżywki i włosy nie były przesuszone. Na drugi dzień od farbowania były jeszcze bardzej miękkie. Jeśli chcesz dodawać odżywkę do ziół to musisz pamiętać, aby nie zawierała silikonów. Może ci to trochę rozjaśni ten ciemny brąz, bo on naprawdę wychodzi czarny. Na stronie Khadi, na forum, są fotki z efektami farbowania, możesz zobaczyć jak wyszedł.
tu jeden przykład http://www.khadi.pl/sites/default/files/end.jpg

kurtyzana -> Jeśli henna ci spleśniała, to lepiej sobie odpuść. Nie wiadomo co by się stało z twoimi włosami. Barwnik może i się uchował w stanie chemicznie niezmienionym, ale ta pleśń... :/
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-19, 13:26   #2213
nelka07
Przyczajenie

GG do nelka07

hej wszystkim. czytam już długo ten wątek i postanowiłam spróbować z henną.
na tych wakacjach miałam już trzy kolory na głowie
na początku robiłam szamponetkę z delli "rudy 7.4" i wyszedł naprawdę ładny kolor tylko baardzo szybko się zmyl http://img231.imageshack.us/i/p2506101532.jpg/
póżńej robiłam henna color z delii( mahoniowy brąz)co wyszedł baardzo ciemny z fioletową poświatą(...) i z czasem sprał się do wyblakłego rudo-czerwonego koloru.
I ostatnio (7 sierpnia) znów henna color(tym razem rubin) co najpierw był bardziej czerwony. A obecnie mam taki brąz,lekko rudy. kolor w sumie ładny,ale zbyt mdły dla mnie. wiem,że te z delli miały w sobie więcej chemii,więc zastanawiam się czy w ogóle mi henna złapie.

inna sprawa,że chciałabym uzyskać coś takiego
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1239584641
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1269531885
a martwie się,że będą mocno czerwone,bo nie mam bardzo ciemnych włosów
Najpierw będę szukała henny eld. Jak się sprawdzi to kupię coś lepszego(no i zobaczę ile gram potrzebuję) .

Czy z poniższych któraś jest lepsza czy wszystkie jednakowe??:
-henna z mazideł http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
-henna kadhi (ktoś wie ile ma gramów w opakowaniu??) http://www.khadi.pl/naturalna-henna
-henna sipa(wygląda trochę chemicznie :/ ze względu na tą gamę kolorów) http://alejka.pl/njd-henna-w-proszku-miedz-cuivre.html
-czy jakaś inna henna w proszku
mam nadzieję,żę wreszcie będę miała połysk na włosach bo tego mi brakowało. czy ktoś zna jakiś sposób żeby kolor był bardziej rudy niż czerwony(może coś dodać) i mógłby doradzić którą z tych henn w proszku kupić(bo to już wydatek i chciałabym coś porządnego) będę baardzo wdzięczna
nelka07 jest offline  
Stary 2010-08-19, 14:00   #2214
Lisbeth
☠ ☢ ☠

nelka07, ja ci mogę polecić hennę Khadi. Ta która podałaś w linku ma 100g, co mi wystarczyło na włosy długości ok.54cm lekko wycieniowane. Farbowałam na dość wypłukaną hennę Venity (nie balsam tylko proszek) + 4cm szary jasny odrost. Kolor wyszedł jak dla mie doskonały, trochę ciemniejszy niż tu http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1239584641. Nie jest czerwony tylko miedziany. Dokładnie tego oczekiwałam.
Rozrabianie tej farby jest trochę kłopotliwe (ma stać 12h w ciepłym miejscu wymieszana z sokiem z ctryny). Zmieniłam tą procedurę i nie dodałam samego soku z cytryny, tylko cytryna+czerwona herbata+woda. Pewnie dlatego kolor wyszedł ciemniejszy niż zapowiadany. Warto jeszcze wziąć pod uwagę, że kolor tuż po farbowaniu jeszcze trochę ciemnieje. Dla rozjaśnienia trzeba dać sok z kilku cytryn do rozrabiania papki.

Nie próbowałam henny z mazidel ani sipy, ale warto dokładnie sprawdzić skład przed zakupem. Jakieś dodatki, nawet roślinne, naturalne, nie dadzą tak rudego koloru jak sama lawsonia. Khadi ma wiele mieszanek (wszystkie naturalne), więc jeśli się zdecydujesz, to patrz koniecznie czy to 100% lawsonia.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-20, 14:36   #2215
nelka07
Przyczajenie

GG do nelka07

Lisbeth, dziękuję za odpowiedź chyba zdecyduję się jednak na tę z mazideł(też ma 100% lawsoni) a wezmę od razu 200 g(wyjdzie 15 zł taniej niż z khadi) Jestem ciekawa czy ktoś próbował mieszać hennę z cassią(lub dodawać łyżeczkę kurkumy-gdzieś czytałam żę daje to złote refleksy)

Czy do rozjaśnienia można użyć jedynie soku z cytryny? Zastanawiałam się nad rozrobieniem papki z sokiem z pomarańczy lub grejfruta,bo dużo jest opinii, że cytryna wysusza. Nie wiem,czy jednak ze względu na kolor nie lepiej zdecydować się na cytrynę. A może cytryna+pomarańcze(zamias t wody) hmm..

Czy za pierwszym razem wystarczy trzymać 2,5 h (zeby kolor był trwały)?
i henne spłukuje się SAMĄ wodą(myje się dopiero po trzech dniach)?

ktoś pisał że trwałość henny zależy od użytego szamponu. Obecnie myję head&schoulders ale chyba zmienię na Farmonę(ogólnie coś bez silikonów) Chyba że wy macie jakieś szampony do polecenia po ziołowym farbowaniu?
nelka07 jest offline  
Stary 2010-08-20, 19:30   #2216
Lisbeth
☠ ☢ ☠

http://www.helfy.pl/henna-naturalna-lawsonia-inermis tu jest jakby co jeszcze jedna henna, też tańsza od khadi.

Myślę, że można dodać coś innego niż cytryna. Tu nie chodzi o samą cytrynę, tylko o kwaśne środowisko dla henny - wtedy, z tego co wiem, uaktywnia się barwnik. Możesz nawet ocet dodać, ale on śmierdzi. O pomieszaniu henny z cassią sama myślałam, ale jeszcze nie próbowałam.

Co do czasu trzymania papki na głowie, to wydaje mi sie, że po np, 2,5h kolor też będzie trwały. Jak farbowałam inną henną, to trzymałam krócej i kolor trwał dłuuugo. Przy ostatnim farbowaniu wytrzymałam 6 godzin, bo miałam wolny cały dzień akurat. Efekt lepszy, ale może to 'wina' farby.

Spłukiwanie samą wodą. Potem nie należy myć włosów, bo kolor tam 'dojrzewa' tzn. wżera się we włosy właśnie ze 2-3 dni. Także jak coś ci się nie spodoba to jeszcze masz szanse to trochę bardziej zmyć. A szampon najlepiej jak najprostszy, ale też nie ma co się zbytnio przejmować. Ja tam myłam różnymi szamponami i jakoś cały czas jestem ruda
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-21, 19:31   #2217
Mysibaba
Przyczajenie

Mam zamiar zmieszać dwa odcienie henny firmy venita: CHNA i ORZECH LASKOWY. Myślicie, że może mi wyjść coś nieciekawego na głowie , np. jakaś zieleń , fiolet czy coś w te klocki?

Nigdy nie mieszałam ani farb, ani tym bardziej henny. Jestem naturalną blondynką, ale od jakiegoś czasu farbuję włosy właśnie odcieniem ORZECH LASKOWY (ostatnio nakładałam w maju).

Dzięki za ewentualną pomoc .

Aha, dodam jeszcze, że chodzi mi o hennę sproszkowaną, nie tą w kremie...
Stary 2010-08-21, 21:37   #2218
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Mysibaba, dlaczego właśnie te 2 kolory? Co chcesz uzyskać?
Wnioskując ze składu Venity, to nic odjazdowego ci nie wyjdzie . Kolor chna na blondzie wychodził rudo-czerwony, to w połączeniu z orzechem laskowym wyjdzie pewnie coś jak kasztan. A Venita ma też kasztan w swojej palecie, bez mieszania.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-08-24, 19:04   #2219
gad
Rozeznanie

Gdzie w stolicy kupie henne eld, poszukuje koloru chna? Dopadlam dzis te henny, kupilam miedziany, ale boje sie ze mi wyjdzie czerwony, chny nie bylo i ponoc rzadko jest- drogeria na swietokrzyskiej, jesli ktos wie, to prosze o pomoc, bardzo mi zalezy

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504842

gad jest offline  
Stary 2010-08-24, 22:06   #2220
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Przy placu Konstytucji jest zielarski i tam Pani ma, a jak nie ma to zamawia i następnego dnia są

neitka
neitka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości