Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-17, 10:46   #2281
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Oblepienie uważam za mit. Nie ma siły, aby coś przyklejonego do włosów trzymało się całymi miesiącami. Może na początku tak, ale potem w trakcie mycia nie leci kolorowa woda, a kolor zostaje. Sprawdzałam wielokrotnie. Poza tym po latach farbowania miałybyśmy włosy od skalpu do końcówek coraz grubsze. Ja bym raczej przypisała hennie odżywcze właściwości. Przynajmiej na mnie tak działa, ale jak wiadomo na każdą jedną osobę będzie to działać inaczej.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-17, 15:47   #2282
curry
Zadomowienie

Dziewczyny zwracam sie do was z pytaniem.
Trzy miesiace temu zafarbowalam wlosy chna(wysokiej jakosci, z mazidel). Mija 3ci miesiac, co drugi dzien myje wlosy szamponem przeciwłupieżowym a rudy nadal trzyma. Chce powrocic do mojego zimnego, jasnego brazu. Czy zwykla farba pokryje wlosy i zlikwiduje rudosc? Czy potrzebna jest dekoloryzacja?

curry jest offline  
Stary 2010-09-17, 19:20   #2283
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Po 3 miesiącach powinna ci chwycić farba. Nie wiem jak z dekoloryzacją, nie mam o tym pojęcia niestety. Dziewczyny pisały, że farbowały chemicznie po hennie i nic złego się nie stało. Gorzej z kolorem, który ci wyjdzie i to niekoniecznie ze względu na rudość, którą już masz. Trudno uzyskać chłodny brąz chemicznie, bo brązy i tak najczęściej zawierają czerwony barwnik. Radzę ci poczytać wątki o farbowaniu na brązowo.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-18, 15:25   #2284
G12acka
Raczkowanie

Wczoraj pierwszy raz pomalowałam włosy henną. Użyłam khadi ciemnego brązu. Wcześniej farbowałam włosy chemicznie na podobny kolor. Póki co, jestem zadowolona z efektów - włosy są gęstsze, mocniejsze, kolor wyszedł ładny, aczkolwiek naturalny, równomierny. Na drugi dzień włosy układają się bardzo dobrze, jak nigdy. Spodziewałam się tylko większego blasku.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline  
Stary 2010-09-19, 10:31   #2285
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz pomalowałam włosy henną. Użyłam khadi ciemnego brązu. Wcześniej farbowałam włosy chemicznie na podobny kolor. Póki co, jestem zadowolona z efektów - włosy są gęstsze, mocniejsze, kolor wyszedł ładny, aczkolwiek naturalny, równomierny. Na drugi dzień włosy układają się bardzo dobrze, jak nigdy. Spodziewałam się tylko większego blasku.
Napisz, czy myłaś szamponem włosy zaraz po? Czy tylko je dokładnie płukałaś?
Powinno się nie myć ok 2 dni, co by barwniki mogły się w pełni objawić... Ale zastanawiam się, czy sama wytrzymam bez umycia szamponem? Czy nie będą brudzić na niebiesko, w mojej mieszance większość to indygo. Poprzednio płukałam bardzo długo, proszku już na pewno nie było, ale włosy były bardzo matowe, jakby niedomyte..

Mam pytanie: jak często olejiwicie włosy? Czy oleje nie wypłukują bardziej niż woda barwników?
Kupiłam olejek Amla i najchętniej nosiłabym to na włosach cały czas tak pięknie pachnie. Smaruję na noc, dosyć długo staram się masować skórę no i nie chciałabym pozbywać się koloru zbyt szybko...
Savanoja jest offline  
Stary 2010-09-19, 10:47   #2286
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Ja wcale nie stosuje olejowania. Tylko szampon i czasem jakaś odżywkę jak akurat mam ochotę. Po szamponie leci czasem bura woda, ale kolor włosów się nie zmienia. Nawet pasemka zrobione na szybko ciemnym brązem nadal się trzymają.
Do farb Khadi kupowanych na helfach zawsze dodają instrukcję obsługi i tam jest napisane, że oleje zwiększają trwałość koloru (Oczywiście polecają oleje swojej firmy )
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-19, 10:51   #2287
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Napisz, czy myłaś szamponem włosy zaraz po? Czy tylko je dokładnie płukałaś?
Powinno się nie myć ok 2 dni, co by barwniki mogły się w pełni objawić... Ale zastanawiam się, czy sama wytrzymam bez umycia szamponem? Czy nie będą brudzić na niebiesko, w mojej mieszance większość to indygo. Poprzednio płukałam bardzo długo, proszku już na pewno nie było, ale włosy były bardzo matowe, jakby niedomyte..

Mam pytanie: jak często olejiwicie włosy? Czy oleje nie wypłukują bardziej niż woda barwników?
Kupiłam olejek Amla i najchętniej nosiłabym to na włosach cały czas tak pięknie pachnie. Smaruję na noc, dosyć długo staram się masować skórę no i nie chciałabym pozbywać się koloru zbyt szybko...
Ja nie myłam po farbowaniu nigdy szamponem by barwniki mogły się ULOTNIĆ. W mojej mieszance też było więcej indygo niż henny i włosy nic nie brudziły a jeżeli już to na zielono, tak jak poświata może zostać zielona (przez kilka godzin po farbowaniu) , nie wiem jak Twoje indygo moje z mazideł było koloru zielonego...

Olejuję włosy 1-2 razy w tyg, myję co 3 dni. Zdania co do wypłukiwania henny przez oleje są podzielone. Mi bardziej maski i odżywki trzymane pod czepkiem i podgrzewane wypłukiwały kolor niż oleje. Amla niby przyciemnnia włoski więc musisz sama zobaczyć jak z tym wypłukiwaniem u Ciebie.

Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-09-19, 10:55   #2288
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Właśnie, mój ciemny brąz jeszcze w postaci proszku miał zielony kolor. Gdy trochę błota spadło do zlewu, to robiło niebieski strugi. Na włosach natomiast wyszedł brązowy kolor z chłodną zieloną poświatą i potem to wszystko bardzo sciemniało.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-19, 11:37   #2289
Savanoja
Rozeznanie

Moja paćka też była zielona, ale po spłukaniu i po późniejszym wysuszeniu włosy trochę brudziły na czarnawo-granatowo(?), no i były matowe. Jak umyłam szamponem to zrobiły się normalne.. Ale ja wcześniej farbowałam chemią (też na czekoladowe brązy) i może to ma jakiś wpływ...
Co do olejku to uspokoiłyście mnie Będę używała, bo to sama przyjemność, no i mam nadzieję, że wzmocnię cebulki bo ostatnio trochę za bardzo mi wypadały.
Kupowałam olejek "Amlę" na Helfach i przy okazji skusiłam sie na szampon z Amlą, ale okazało się że ma w składzie silikon... tak więc poszedł w odstawkę

Edytowane przez Savanoja
Czas edycji: 2010-09-19 o 11:46
Savanoja jest offline  
Stary 2010-09-20, 11:25   #2290
anusiuniaa
Zakorzenienie

ja sie juz zakreciłam...
teraz mam zafarbowane balsamem z henną ciemny braz
zastanawiam się nad zafarbowaniem samą henna naturalna (przywiozłam z turcji) tylko co musze dodac jak wymieszac zeby wyszedł ciemny kolor ( nie chce rudego)?
Stary 2010-09-20, 11:32   #2291
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
ja sie juz zakreciłam...
teraz mam zafarbowane balsamem z henną ciemny braz
zastanawiam się nad zafarbowaniem samą henna naturalna (przywiozłam z turcji) tylko co musze dodac jak wymieszac zeby wyszedł ciemny kolor ( nie chce rudego)?
cały wątek jest o tym :/
http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf

tu jest wszystko opisane ...

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-09-20, 11:38   #2292
anusiuniaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
cały wątek jest o tym :/
http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf

tu jest wszystko opisane ...

dziękuje
ale nie wiem dlaczego u mnie otwiera sie to jako ciąg przekreslonych dziwnych znaków
Stary 2010-09-20, 11:41   #2293
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
dziękuje
ale nie wiem dlaczego u mnie otwiera sie to jako ciąg przekreslonych dziwnych znaków
to wejdz na tą stronkę
http://hennaforhair.com/
i wybierz free ebok w języku polskim

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-09-20, 11:55   #2294
anusiuniaa
Zakorzenienie

dziękuję
Stary 2010-09-20, 21:55   #2295
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Witam was.
Postanowiłam zajrzeć na ten wątek, ponieważ wracam z podkulonym ogonem do henny.
Dawno temu zaczęłam swoją przygodę z farbowaniem. Najpierw szamponetki, potem henna, następnie szampony do 24 myć, a potem podkusiło mnie żeby zafarbować farbą trwała.
Niestety po zaledwie 2 farbowaniach stwierdziłam ze mam zniszczone włosy. Nie chcę już ich niszczyć bardziej.
Już zakupiłam hennę, tylko ze właśnie zdałam sobie sprawę ze chyba mam zły kolor. Kupiłam "red henna", a ta sama firma ma w ofercie też "orange". Ponieważ mi zależy na rudym to wydaje mi się ze orange byłaby lepsza.
Jeszcze trochę poczekam z farbowaniem i zastanowię się czy nałożyć tą czerwoną.
A może któraś z was miała taka hennę?
Ja mam taką jak w załączniku tylko red.

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2010-09-21, 07:33   #2296
majreg
Wtajemniczenie

Na tym wątku jest mało zdjęć włosków. Jak macie doświadczenia z farbami naturalnymi to wstawiajcie fotki dziewczynki. Sama szukam czegoś miedzianego. Zrobiłabym hennę, ale boję się,że wyjdzie kicha i nie będzie już nawet możliwości szybkiego przemalowania.
majreg jest offline  
Stary 2010-09-21, 09:50   #2297
Lisbeth
☠ ☢ ☠

kocurzyco, zobacz co ta henna ma w składzie. Jeśli to lawsonia bez dodatków, to możesz bez obaw farbować. Jakieś sztuczne dodatki mogą być nieprzewidywalne, ale z drugiej strony spodziewałabym się wtedy mniejszej trwałości.

majreg, masz rację z tymi fotkami. Chciałam tu wstawić swoje efekty farbowania, ale akurat wysiadł mi apart. Zdjęcia z komórki się nie kwalifikują - marna jakość i przekłamane kolory (jedno z nich w mam w avatarze, po zminiejszeniu wygląda w miarę przyzwoicie)
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-21, 18:41   #2298
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

dziś w naturze dojrzałam henny chyba delia i tam były różne odcienie od blondu do czarnego, ale nie przyjrzałam im się bardziej

czy ten kolor z opakowania wychodzi taki sam czy inny? chodzi mi o brązy, chciałabym przyciemnić włosy na ciemny blond i się zastanawiam czy tego nie zrobić henną

gdzieś wyczytałam że henna spiera się na rudo, czy to prawda?

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2010-09-21, 19:37   #2299
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
dziś w naturze dojrzałam henny chyba delia i tam były różne odcienie od blondu do czarnego, ale nie przyjrzałam im się bardziej

czy ten kolor z opakowania wychodzi taki sam czy inny? chodzi mi o brązy, chciałabym przyciemnić włosy na ciemny blond i się zastanawiam czy tego nie zrobić henną

gdzieś wyczytałam że henna spiera się na rudo, czy to prawda?
Prawdziwą henną nigdy nie uzyskasz żadnego blondu.
Jeśli dostrzegłaś coś w naturze, to na pewno balsamy z ekstraktem z henny. One wychodzą dosyć podobnie do tego, co widać na opakowaniu, ale nawet jak wyjdą źle to mały problem. Zmywają się błyskawicznie. A czy henna spiera się na rudo? Henna jest po prostu ruda. A taki balsam jak Delia spiera się na niewiadomoco a potem znika. Jeśli wybierzesz jakiś brązowy kolor, to na rudo się nie spierze raczej. Traktuj to bardziej jak szamponetkę.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-22, 00:39   #2300
kocurzyca
Zakorzenienie

Lisbeth, dzięki.

A mam do ciebie jeszcze pytanko. Ile ty henny bierzesz na swoje włosy? Znaczy wagowo ile proszku. Ja ostatnio farbowałam henną eld (chna) z 7 lat temu i chyba brałam 2 opakowania. I to będzie moje pierwsze doświadczenie z indyjską henną.
A włosy mam podobnej długości do twoich wiec będę potrzebowała taką samą ilość henny jak ty.

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2010-09-22, 09:46   #2301
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Zużywam 100g proszku na włosy długości ponad pół metra, z resztkami cieniowania. Taka ilość wystarcza mi tak w sam raz, nic nie zostaje. Po rozrobieniu proszku z cytryną i wodą wychodzi spora miska błota.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-22, 21:20   #2302
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Zużywam 100g proszku na włosy długości ponad pół metra, z resztkami cieniowania. Taka ilość wystarcza mi tak w sam raz, nic nie zostaje. Po rozrobieniu proszku z cytryną i wodą wychodzi spora miska błota.
Nie wiem jak to robicie, że tak niewiele henny używacie... Na moje dosyć krótkie poszło ok 2/3 paczuszki 100 gramowej. Fakt, że nawet mi zostało i nie oszczędzałam wcale. Ale ja nawet nie potrafię oszczędzać, choć przydało by się, bo zapuszczam na takie do łopatek.

A dzisiaj przekonałam się, że to co wyczytałam o ciemnieniu kolorku to PRAWDA! Przyznaję, że kiedyś zawsze myłam szamponem PO, a tym razem zostawiłam tylko wypłukane, nie kładłam już nic, nawet odżywki. Bo dziś po raz drugi kładłam swoją brązową mieszankę, dodałam tylko mocną herbatę i łyżeczkę soli (w składzie jest większość indygo) i łyżeczkę cynamonu dla zapachu Wysmarowałam się, opakowałam folią i poszłam spać (trochę z duszą na ramieniu czy aby rano nie wstanę kruczo czarna). Ale nic z tego... To co nie siwe zrobiło się kasztanowo - brązowe, raczej jasne niż ciemne, a to co siwe złocisto-rudawe. Za to teraz (po 12 godzinach) to kasztanowe zrobiło się piękne! A siwe ściemniało jak rasowa miedź Ciągle biegam do lusterka i napatrzeć się nie mogę Jeszcze nie myłam niczym, a tak pięknie błyszczą i są takie... no słów mi brak!
Jakby kto się pytał jaki mam naturalny kolor, to nie wiem... Z przodu ciemny blond, a z tyłu i w głębi już chyba szatynka jestem... Od wielu lat farbowałam chemią co miesiąc na gorzką czekoladę, a teraz ta henna zrównała się z odrostami! I dodatkowo porobiły się piękne refleksy dzięki jaśniejszym pasmom
Ciekawe co będzie jutro....
Savanoja jest offline  
Stary 2010-09-22, 21:33   #2303
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Co do ilości zużywanej henny - na wielu stronach sklepów internetowych są powyliczane zalecane 'dawki' i to jest dużo więcej niż ja zużywam. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Mam długie włosy, normalnej gęstości i nie są jakieś wybitnie cienkie, nie oszczędzam papki i uda mi się dokładnie wymazać tym błotem, a mimo wszystko to 100g wystarcza.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-22, 21:53   #2304
myslenieszkodzi
Raczkowanie

na moje włosy za ramiona spokojnie wystarcza jedna saszetka chny ELD (25 g). Nie mogłam wyjść ze zdumienia, kiedy przeczytałam na stronie pewnego sklepu ile chny powinnam zużyć

Dziś natomiast po raz pierwszy nie udało mi się uzyskać jednolitego koloru na całej długości włosów :/ te 13-15 cm włosów farbowanych tylko chną wzięło dobrze, a reszta, którą jeszcze kilka miesięcy temu traktowałam zwykłymi farbami jest tylko odświeżona. Nie wiem, zły dzień cyklu, konstelacja planet nie ta, czy co. Będę musiała powtórzyć.
myslenieszkodzi jest offline  
Stary 2010-09-22, 22:45   #2305
kocurzyca
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki
Cytat:
Napisane przez myslenieszkodzi Pokaż wiadomość
na moje włosy za ramiona spokojnie wystarcza jedna saszetka chny ELD (25 g). Nie mogłam wyjść ze zdumienia, kiedy przeczytałam na stronie pewnego sklepu ile chny powinnam zużyć
Ja na włosy tak gdzieś do zapięcia stanika używałam 2 opakowania ELD.
Teraz mam dużo dłuższe i nigdy nie bawiłam się z indyjskimi hennami. W ogóle ta moja henna to jakaś dziwna jest.
Ale cóż. Spróbuje to zobaczę. Jeszcze trochę się zejdzie zanim ja nałożę.

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2010-09-23, 13:50   #2306
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Co do ilości zużywanej henny - na wielu stronach sklepów internetowych są powyliczane zalecane 'dawki' i to jest dużo więcej niż ja zużywam. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Mam długie włosy, normalnej gęstości i nie są jakieś wybitnie cienkie, nie oszczędzam papki i uda mi się dokładnie wymazać tym błotem, a mimo wszystko to 100g wystarcza.
Napisz proszę, jakiej konsystencji jest Twoja paćka i czego ile dodajesz? (jeśli możesz oczywiście) I czy kładziesz na wilgotne włosy, czy suszysz je wcześniej?
Savanoja jest offline  
Stary 2010-09-23, 14:26   #2307
kocurzyca
Zakorzenienie

Ale ja jestem zakręcona. Wcale nie mam takiej henny jak wstawiałam wcześniej.
Mam taką jak w tym załączniku.
Tylko kolor oczywiście red.
Dziwna ona jest. W paczce jest 6 saszetek po 10 gram. Zapakowane tak że sie do nich dobrać nie mogłam.
I ma dziwaczną instrukcję.
Jest napisane żeby wymieszać z wodą i natychmiasta nakładać, bo jeśli odstawisie ją na dłuzszy czas to traci właściwości/wydajność.
Zwykle hennę trzeba odstawić na kilka godzin.
Potem trzeba zostawić na włosach aż wyschnie (można wysuszyć suszarką dla szybkiego efektu), a moja dotychczasowa wiedza mówiła, że należy przykryć czepkiem i ciepłym ręcznikiem, żeby lepiej chwyciło.
Nie jest też napisane czy zalać wodą ciepła czy zimną, nie ma nic o cytrynie
Ach te indyjskie ulotki

Muszę jeszcze poszperać w necie na jej temat, bo nie wiem czy robić tak jak jest napisane czy tradycyjnie.

rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011

kocurzyca jest offline  
Stary 2010-09-23, 14:48   #2308
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Savanoja -> Robię tak, że do miski wsypuję proszek i dodaję do niego ocet albo cytynę. Nie daję dużo kwasu, o wiele mniej niż niekiedy jest zalecane. Kiedyś nie dodałam nic kwaśnego. Ostatnio dałam chyba pół cytryny. To wynika z tego, że po prostu rzadko kiedy mam jej więcej w domu Nigdy nie zwracam dokładnie uwagi na ilość dodatków, po prostu wlewam trochę i mieszam. Dodałam też czerwoną herbatę, bo akurat sobię piłam i pomyślałam, że będzie pasować. Niedobory płynu uzupełniam wodą w razie potrzeby. Konsystencja papki to coś jakby śmietana, łatwo rozprowadza się na włosach. Jeśli przy samym farbowaniu okazuje się za gęsta, to dolewam kranówy Kiedyś dolałam też odżywki gdy miałam za mało papki.
I kładę papkę na suche włosy. Tak mi jest łatwiej.
kocurzyca -> Pierwsze słyszę, o tym, aby henna miała wyschnąć na włosach. W ogóle instrukcja obsługi wydaje się dziwna. Najlepiej zrób po swojemu, nie ma co zbytnio się przejmować.

Edytowane przez Lisbeth
Czas edycji: 2010-09-23 o 14:50
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-09-23, 14:58   #2309
Mini1991
Zakorzenienie

kocurzyca piszesz ze najpierw miałas henne a pozniej stosowałas farby chemiczne a pozniej znowu henne .. mozna tak??
to ja głownie nie uzyłam nigdy henny bo sie boje.. ze bede ruda (a nie chce) i nie bede mogla poprawic tego niczym..

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-09-23, 15:48   #2310
malamaluczka87
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
kocurzyca piszesz ze najpierw miałas henne a pozniej stosowałas farby chemiczne a pozniej znowu henne .. mozna tak??
to ja głownie nie uzyłam nigdy henny bo sie boje.. ze bede ruda (a nie chce) i nie bede mogla poprawic tego niczym..
Mini- wszystko zależy od proporcji. Ja swój bazowy mam orzechowy brąz- bardziej jasny z roznymi refleksami niż ciemny. Stosuję różne proporcje raz więcej indygo, raz więcej henny i mam śliczny cieply ciemny brąz. Mało tego. Muszę wszem i wobec potwierdzić: pierwszy raz nie mam zniszczonych włosów po stałym farbowaniu. Do tego raz w tygodniu olej na głowę- kokosowy lub Khadi- Vitalising hair oil i czuję, że moje włosy ożywają coraz bardziej.

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości