Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-13, 09:27   #2431
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cześć
Mam kolejne pytanie. Delia Henna Creme nakładacie bezpośrednio z tubki? Czy zawartość wyciskacie np. do miseczki i nakładacie pędzlem?

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-10-13, 09:33   #2432
anusiuniaa
Zakorzenienie

ile kosztuje przesyłka na helphy?
bo zastanawiam się skąd najkorzystniej khadi zamówić.
Nie sa one dostepne w sklepach/aptekach, prawda?
Stary 2010-10-13, 10:50   #2433
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Cześć
Mam kolejne pytanie. Delia Henna Creme nakładacie bezpośrednio z tubki? Czy zawartość wyciskacie np. do miseczki i nakładacie pędzlem?
ja przelewam do miseczki i nakładam pędzlem mam wtedy większą kontrolę. Ale raz zdarzyło mi się nakładać bezpośrednio z tubki na włosy i też się dało

Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-10-13, 11:25   #2434
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
ja przelewam do miseczki i nakładam pędzlem mam wtedy większą kontrolę. Ale raz zdarzyło mi się nakładać bezpośrednio z tubki na włosy i też się dało
dzięki za odpowiedź

Zdecydowałam, że farbuję w ten weekend ;]
Mam już spore odrosty i źle się w nich czuje...

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-10-13, 12:48   #2435
Anastazis
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
Wzmacnia skręt mnie by się przydało bo mi się skręt zmienił na gorszy

To może ja też coś powiem o swoim doświadczeniu z henną, bo chyba z każdymi włosami inaczej jest..
Co do skrętu to gdzieś "kręcone" dziewczyny mowiły że po hennie tęsknią za objętością, bo domyka łuski i skręt staje się mniejszy a więc i objętość-- ale to jest efekt uboczny zauważalny chyba tylko u "kręconych/falowanych".. i być może nie u wszystkich. Mi się włosy falują i mają tendencję do kręcenia, i u mnie ten efekt wystąpił.

A co do koloru, to ja się dziwię że wam się nie wypierają ciemnie kolory. Bo np u mnie niemożliwe jest uzyskanie czerni. Mam odrosty ciemny blond i robiłam metodą etapową która gwarantuje czerń, czyli najpierw henna( wyszedł jasny rudy i ten trzyma się dobrze) potem indygo (wyszedł rudawy brąz, spieralny prawie całkowice po paru myciach tak że wraca do rudego). Dodałam nawet soli do indygo żeby lepiej chwyciło, za drugim razem wyszedł ciemny brąz, ale też po dwóch myciach rudość. I wcale nie widziałam efektu ciemnienia po 3 dniach, a specjalnie nic nie nakładałam ani nie myłam włosów.
Zielonej poświaty też brak.
Czyli wniosek na moich włosach: rudy owszem wyjdzie i się trzyma, ciemny
Zarówno hennę i indygo miałam z mazideł.
Anastazis jest offline  
Stary 2010-10-13, 12:53   #2436
black_sun
Rozeznanie

jestem po pierwszym myciu od nałożenia papki i jeju, ta ziołowa breja naprawdę ma jakiś podejrzanie dobry wpływ na włosy są lśniące jak nie wiem co, nawet moje końcówki - obraz nędzy i rozpaczy, matowe postrzępione porozdwajane czekające na podcięcie - wyglądają nieźle, lśnią, prawie nie widać rozdwojonych końców - posklejały się czy co i tak je podetnę ale już nie wyglądają tak fatalnie
i tak jak się spodziewałam - odrosty mi słabo złapało i chciałabym niedługo poprawić jakoś - chyba częste stosowanie hennopodobnych mieszanek nie powinno zaszkodzić, a wręcz przeciwnie? myślałam nad basmą w proszku eld - tanie i łatwo dostępne, gdzieś mi się obiło o oczy że chna i basma z tych proszków nie zawierają barwników w przeciwieństwie do pozostałych kolorów, to może by nic dziwnego nie wyszło. i basma to co to jest, coś ciemnoczarnego nie?

edit. czy balsam z venity złapie mi na włosy po hennie? kupiłam też basmę z eld w proszku i będę sprawdzać czy to mi może lepiej złapie odrosty.. i znalazłam hennę SIPY w sklepie, co prawda za 20, więc drożej niż na allegro, ale biorąc pod uwagę przesyłkę to nawet taniej wychodzi

Edytowane przez black_sun
Czas edycji: 2010-10-14 o 12:05
black_sun jest offline  
Stary 2010-10-14, 12:40   #2437
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
jestem po pierwszym myciu od nałożenia papki i jeju, ta ziołowa breja naprawdę ma jakiś podejrzanie dobry wpływ na włosy są lśniące jak nie wiem co, nawet moje końcówki - obraz nędzy i rozpaczy, matowe postrzępione porozdwajane czekające na podcięcie - wyglądają nieźle, lśnią, prawie nie widać rozdwojonych końców - posklejały się czy co i tak je podetnę ale już nie wyglądają tak fatalnie
i tak jak się spodziewałam - odrosty mi słabo złapało i chciałabym niedługo poprawić jakoś - chyba częste stosowanie hennopodobnych mieszanek nie powinno zaszkodzić, a wręcz przeciwnie? myślałam nad basmą w proszku eld - tanie i łatwo dostępne, gdzieś mi się obiło o oczy że chna i basma z tych proszków nie zawierają barwników w przeciwieństwie do pozostałych kolorów, to może by nic dziwnego nie wyszło. i basma to co to jest, coś ciemnoczarnego nie?

edit. czy balsam z venity złapie mi na włosy po hennie? kupiłam też basmę z eld w proszku i będę sprawdzać czy to mi może lepiej złapie odrosty.. i znalazłam hennę SIPY w sklepie, co prawda za 20, więc drożej niż na allegro, ale biorąc pod uwagę przesyłkę to nawet taniej wychodzi
Oj tak, ta breja sprawia, że włosy są piękne i szczęśliwe
Odrosty po chemii na pewno łapią kolor inaczej. Ano niestety drastyczne zmiany naturalnego koloru ciężko zatuszować metodami naturalnymi. Bo można by wrócić do swojego koloru chemią i później na to kłaść już same ziółka, ale to trzeba by zaplanować wcześniej. A z drugiej strony było by to kolejne maltretowanie siebie chemią...
Venitę można spokojnie kłaść na hennowane włosy, ale to nie jest sama natura i wymywa się bardzo szybko... Ale można
Savanoja jest offline  
Stary 2010-10-14, 14:41   #2438
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Oj tak, ta breja sprawia, że włosy są piękne i szczęśliwe
Odrosty po chemii na pewno łapią kolor inaczej. Ano niestety drastyczne zmiany naturalnego koloru ciężko zatuszować metodami naturalnymi. Bo można by wrócić do swojego koloru chemią i później na to kłaść już same ziółka, ale to trzeba by zaplanować wcześniej. A z drugiej strony było by to kolejne maltretowanie siebie chemią...
Venitę można spokojnie kłaść na hennowane włosy, ale to nie jest sama natura i wymywa się bardzo szybko... Ale można
noo, jak szybko spłynie to trudno, byle choć trochę złapało jeszcze mnie kobitka namówiła na szampon venity z henną co niby też dociemni jak myję codziennie - o to takie http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lour-Shade.htm - więc sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie [dobrze, że miałam tylko trochę drobnych przy sobie, choć i tak wszystko wydałam ]
obecnie mam na głowie małego kleksa z eldowej basmy - konsystencja grudkowata i z drobnymi śmieciami taka sama jak SIPA, kolor [burozielony] i smrodek ziołowy też bardzo podobny, zobaczę co mi z tego wyjdzie

trochę się teraz czuję rozdarta i wkopana - z jednej strony rozczarowanie, że te odrosty jaśniejsze [a te kilka siwulców, złośliwie ulokowanych obok przedziałka, ufarbowało się na piękny słomkowy blond ], i że muszę kombinować czym by je tu dociemnić, takich dylematów przy farbowaniu zwykłym nie miałam raczej,
a z drugiej - niesamowite te włosy są. wiadomo - że z moich cienkich delikatnych piórek nie zrobią się ciężkie gęste grube sploty, ale faktura włosów jest inna - takie gładkie śliskie mięsiste się zrobiły
black_sun jest offline  
Stary 2010-10-14, 16:48   #2439
candace1
Zakorzenienie

a ja dziś farbnęłąm sobie pasemko henną venity i czekam na rezultat.
Mam nadzieję, ze nie będzie to pasemko zielone i jak ładnie jakoś wyjdzie to jutro sobie nałożę venitę na całe włosy a jak to mi się spodoba to później kupię sobię papkę naturalną hennę
Trzymajcie kciuki
candace1 jest offline  
Stary 2010-10-14, 19:39   #2440
black_sun
Rozeznanie

ja zrobiłam małą próbkę henną venity - w paście - kolor czarna czekolada nr 19 - i zaskakująco fioletowawe to-to wyszło próbowałam wyszukać w tym wątku jakichś recenzji tego koloru i było trochę o tym fiolecie a trochę że ciemny brąz jednak. eh
zastanawiam się, co by mogło wyniknąć z takiego eksperymentu - jedna saszetka basmy eldu zaparzona, zmieszana z tą venitą i hop na głowę
black_sun jest offline  
Stary 2010-10-14, 19:53   #2441
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
noo, jak szybko spłynie to trudno, byle choć trochę złapało jeszcze mnie kobitka namówiła na szampon venity z henną co niby też dociemni jak myję codziennie - o to takie http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lour-Shade.htm - więc sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie [dobrze, że miałam tylko trochę drobnych przy sobie, choć i tak wszystko wydałam ]
obecnie mam na głowie małego kleksa z eldowej basmy - konsystencja grudkowata i z drobnymi śmieciami taka sama jak SIPA, kolor [burozielony] i smrodek ziołowy też bardzo podobny, zobaczę co mi z tego wyjdzie

trochę się teraz czuję rozdarta i wkopana - z jednej strony rozczarowanie, że te odrosty jaśniejsze [a te kilka siwulców, złośliwie ulokowanych obok przedziałka, ufarbowało się na piękny słomkowy blond ], i że muszę kombinować czym by je tu dociemnić, takich dylematów przy farbowaniu zwykłym nie miałam raczej,
a z drugiej - niesamowite te włosy są. wiadomo - że z moich cienkich delikatnych piórek nie zrobią się ciężkie gęste grube sploty, ale faktura włosów jest inna - takie gładkie śliskie mięsiste się zrobiły
Moje siwulce też takie złotawe wyszły, no i wymywało mi się to jakoś szybko... :/ Kupiłam zwykłą, czystą hennę ELD i osobno basmę też ELD i postanowiłam kłaść to dwuetapowo. Ale efekt po hennie tak mi się spodobał, że basma sobie leży i czeka... może kiedyś mnie na nią najdzie
A ten szampon jak zerknęłam całkiem ciekawie jest komentowany i ponoć rzeczywiście efekt przyciemnienia jest widoczny (bo na tym brązie się skupiłam).
Ja póki co używam ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...siezniczek.htm i bardzo mi odpowiada. Nie ma w składzie SLS, jest bardzo delikatny ale doskonale radzi sobie z olejkami. Brokat się wypłukuje...
Savanoja jest offline  
Stary 2010-10-14, 19:58   #2442
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Moje siwulce też takie złotawe wyszły, no i wymywało mi się to jakoś szybko... :/ Kupiłam zwykłą, czystą hennę ELD i osobno basmę też ELD i postanowiłam kłaść to dwuetapowo. Ale efekt po hennie tak mi się spodobał, że basma sobie leży i czeka... może kiedyś mnie na nią najdzie
A ten szampon jak zerknęłam całkiem ciekawie jest komentowany i ponoć rzeczywiście efekt przyciemnienia jest widoczny (bo na tym brązie się skupiłam).
Ja póki co używam ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...siezniczek.htm i bardzo mi odpowiada. Nie ma w składzie SLS, jest bardzo delikatny ale doskonale radzi sobie z olejkami. Brokat się wypłukuje...
no właśnie miałam do Ciebie napisać z zapytaniem o efekty na siwulcach - bo się boję że ta basma też mi nie złapie za bardzo. niestety u mnie opcja samej chny odpada bo to byłby zbyt oryginalny look - odrosty rude a reszta czarnobrązowa
jutro powinna mi vatika przyjść, więc się okaże czy hennowy szampon venity daje radę zmyć coś tłustszego, jak nie to johnsona dla dzieci. i czy będą efekty przyciemniające - też się okaże postaram się zrecenzować po kilku użyciach
black_sun jest offline  
Stary 2010-10-14, 20:21   #2443
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
no właśnie miałam do Ciebie napisać z zapytaniem o efekty na siwulcach - bo się boję że ta basma też mi nie złapie za bardzo. niestety u mnie opcja samej chny odpada bo to byłby zbyt oryginalny look - odrosty rude a reszta czarnobrązowa
jutro powinna mi vatika przyjść, więc się okaże czy hennowy szampon venity daje radę zmyć coś tłustszego, jak nie to johnsona dla dzieci. i czy będą efekty przyciemniające - też się okaże postaram się zrecenzować po kilku użyciach
moje odrosty samą henną wyszły mahoniowe, siwulce miedziane, a reszta jest wcześniej robiona kawą paloną Joanny, czyli ciemnym brązem. Ale ta kawa już dawno zjaśniała a moje naturalne są ni to szatyn ni to ciemny blond. Henna na moim kolorze daje mahoń. Obcięte mam w taki sposób, że to wszystko się ciekawie miesza i nie widać drastycznej różnicy między odrostami.
Savanoja jest offline  
Stary 2010-10-14, 20:40   #2444
Bejjka
Zakorzenienie

moje siwulce też farbują się na miedziany kolor a reszta wpada w mahoń nie bardzo mi się to podoba
mieszanka ciemny brąz z khadi sprawa, że włosy robią się czarne i nie bardzo mi się to podoba
Bejjka jest offline  
Stary 2010-10-14, 21:00   #2445
ColaKoala
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez anusiuniaa Pokaż wiadomość
ile kosztuje przesyłka na helphy?
bo zastanawiam się skąd najkorzystniej khadi zamówić.
Nie sa one dostepne w sklepach/aptekach, prawda?
To zależy gdzie mieszkasz. Ostatnio okazało się, że hennę khadi można dostać we wrocławskiej aptece. Siostra odnalazła adres za pośrednictwem...allegro. Możliwe, że również odnajdziesz coś na allegro.

Ze wszystkich henn jakich korzystałam z czystym sercem mogę polecić Khadi. Z helfów próbowałam różne oraz do kolekcji dołączam jeszcze Eld i Sante , ale tylko Khadi naprawdę daje kolor rudy taki jaki powinien dawać. Nawet na moich bardzo ciemnych włosach wychodził kasztanowy. Co prawda teraz obawiam się znowu nałożyć czystą hennę na włosy, bo to jak z rosyjską ruletką. Nigdy nie wiadomo, jaki dokładnie kolor wyjdzie.
Chemiczne henny odradzam. Są one tak samo niebezpieczne jak zwykłe chemiczne szamponetki, a do tego bardzo nietrwałe.

Ja mam inny problem marzą mi się żywy kasztanowy kolor i się zastnawiam jak mogę włosy delikatnie rozjaśnić, żeby złapała henna...
Stary 2010-10-15, 19:38   #2446
candace1
Zakorzenienie

no to już jestem po zabiegu i nie jest źle.
Siwulce są miedziane jak ja bym chciała żeby całość była taka jak wyschnie ale szanse marne

Chciałam spytać czy któraś z Was kupowała hennę tej firmy.
Bo mają kolor miedziany do wyboru - jest to henna w proszku i bardzo by mnie interesowała
O taka:Załącznik 3472441
candace1 jest offline  
Stary 2010-10-15, 20:30   #2447
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez candace1 Pokaż wiadomość
no to już jestem po zabiegu i nie jest źle.
Siwulce są miedziane jak ja bym chciała żeby całość była taka jak wyschnie ale szanse marne

Chciałam spytać czy któraś z Was kupowała hennę tej firmy.
Bo mają kolor miedziany do wyboru - jest to henna w proszku i bardzo by mnie interesowała
O taka:Załącznik 3472441

no to jest tzw. henna SIPA, henna francuska, NJD czy jak ją tam jeszcze zwać.
ja jej używałam i niestety kolor czarny zmieszany z brązowym moje siwulce zabarwił na słomkowy blond, naturalny mysi średni blond niewiele przyciemnił. ale włoski - bajka
black_sun jest offline  
Stary 2010-10-16, 10:51   #2448
candace1
Zakorzenienie

Cytat:
no to jest tzw. henna SIPA, henna francuska, NJD czy jak ją tam jeszcze zwać.
ja jej używałam i niestety kolor czarny zmieszany z brązowym moje siwulce zabarwił na słomkowy blond, naturalny mysi średni blond niewiele przyciemnił. ale włoski - bajka
O dzięki - to to jest ta SIPa bo często tu się w wątku przewija ta nazwa.

Będę dziś szukać henny w proszku dla siebie
candace1 jest offline  
Stary 2010-10-16, 18:09   #2449
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Mam jeszcze jedno pytanie Delia Henna Creme kładzie się bezpośrednio na umyte włosy?
Bo dziś w sklepie babka mnie przekonywała, że do niej dodaje się wodę. już zgłupiałam...

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-10-16, 18:33   #2450
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie Delia Henna Creme kładzie się bezpośrednio na umyte włosy?
Bo dziś w sklepie babka mnie przekonywała, że do niej dodaje się wodę. już zgłupiałam...
Eee.. woda do Delii? Po co?
Nie dodaje się do tego wody I wszystko jedno czy położysz to na suche czy na mokre włosy.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-10-16, 18:36   #2451
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Eee.. woda do Delii? Po co?
Nie dodaje się do tego wody I wszystko jedno czy położysz to na suche czy na mokre włosy.
Tak myślałam, że coś jej się pochrzaniło

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-10-16, 19:37   #2452
Chooo
Rozeznanie

Dot.: Re: Chna, basma

Zafarbowałam
Khadi ciemny brąz.
Rozrobiłam całe 100g z wodą. Miałam prawie wrzątek, dolałam zimnej i po mału zalewałam proszek mieszając widelcem. Pomieszałam "ciacho" z 3min i otrzymałam "śliczną zieloną papkę" Pachniała, jak to zioła, niemiły zapach, ale łatwiej to wdychać niż chemię typu Schwarzkopf. Nałożyłam patyczkiem do farby, choć, nie powiem ciężko było, nie chodzi o to, że mi zlatywała, skręcała się itp (bo tak nie było) tylko taka ciut gęstsza od farby była i niedokładnie nałożyłam na włosy, skończyło się, że ostatnie kawałki to brałam na palce w rękawiczkach i wcierałam we włosy Posiedziałam 2h i spłukałam wodą, ptoem nałożyłam odżywkę.
Wyszedł WSPANIAŁY odcień brązu, baaardzo naturalny, choć u czubka głowy minimalnie jaśniejszy (odrostów nie miałam w ogóle, więc nie wiem czemu). Włosy wydają się jakby gęstsze, bardziej miękkie, ale za razem jakby bardziej szorstkie. Moich i tak popalonych końcówek nawet ot nie uratowało, ale jak podetnę to będzie wspaniale!
W ogóle kolor baaaardzo naturalny ciemny brąz, więc jednak nie zdecyduję się na czerń, a będę ten ciemny brązik sobie kłaść. Jest boski choć przez to moje niezbyt precyzyjne nakładanie mam z tyłu trochę (no może więcej niż trochę ) prześwitów, ale to jakoś za miesiąc skoryguję znowu nakładając Khadi.
Podsumowując - tak,tak,tak. Nigdy więcej chemii, bo i kolor mi się podoba, i fakt, że nie ma chemii a i stan włosów jakby troche inny.

(po weekendzie jakoś postaram się dodać foto )
Stary 2010-10-16, 21:08   #2453
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Zafarbowałam
Khadi ciemny brąz.
Rozrobiłam całe 100g z wodą. Miałam prawie wrzątek, dolałam zimnej i po mału zalewałam proszek mieszając widelcem. Pomieszałam "ciacho" z 3min i otrzymałam "śliczną zieloną papkę" Pachniała, jak to zioła, niemiły zapach, ale łatwiej to wdychać niż chemię typu Schwarzkopf. Nałożyłam patyczkiem do farby, choć, nie powiem ciężko było, nie chodzi o to, że mi zlatywała, skręcała się itp (bo tak nie było) tylko taka ciut gęstsza od farby była i niedokładnie nałożyłam na włosy, skończyło się, że ostatnie kawałki to brałam na palce w rękawiczkach i wcierałam we włosy Posiedziałam 2h i spłukałam wodą, ptoem nałożyłam odżywkę.
Wyszedł WSPANIAŁY odcień brązu, baaardzo naturalny, choć u czubka głowy minimalnie jaśniejszy (odrostów nie miałam w ogóle, więc nie wiem czemu). Włosy wydają się jakby gęstsze, bardziej miękkie, ale za razem jakby bardziej szorstkie. Moich i tak popalonych końcówek nawet ot nie uratowało, ale jak podetnę to będzie wspaniale!
W ogóle kolor baaaardzo naturalny ciemny brąz, więc jednak nie zdecyduję się na czerń, a będę ten ciemny brązik sobie kłaść. Jest boski choć przez to moje niezbyt precyzyjne nakładanie mam z tyłu trochę (no może więcej niż trochę ) prześwitów, ale to jakoś za miesiąc skoryguję znowu nakładając Khadi.
Podsumowując - tak,tak,tak. Nigdy więcej chemii, bo i kolor mi się podoba, i fakt, że nie ma chemii a i stan włosów jakby troche inny.

No to teraz mów co dokładnie kupiłaś i gdzie :P

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-10-16, 23:26   #2454
Chooo
Rozeznanie

Khadi ciemny brąz na Allegro. Z przesyłką 31zł. Kupiłam niby niemieckie bo pt. DUNKELBRAUN, ale normalnie ma polską instrukcję w środku Nick sprzedającego: Yo_no1 (ma wszystkie odcienie Khadi jakie są możliwe ) Kupiłam w środę rano, przelałam pieniądze przez neta a w czwartek o 16 była już u mnie
Stary 2010-10-17, 14:11   #2455
kontoanny
Raczkowanie

GG do kontoanny

hej dziewczyny!
Jako naturalna, jasna blondynka... i ja zapragnęłam zrobić coś ze swoimi włosami.
Ile w końcu można nie farbować...Wszyscy coś robią do okoła tylko nie ty... człowiek czuje się osamotniony i jak z ery dinozaurów

Blond włosy.... kupiłam Henne Color: gloden blond.
Jako golden blond, spodziewałam się złotawego blondu. Pomyślałam "złotawy, ok..., może wyjść ciekawa kombinacja".
W istrukcji napisane było: henna nie koloryzuje włosów, jedynie co to może podkreślić naturalny blond i dodać błysku.

Rezultat: HMMMMMMMMMM!!!!
Nikt nie mówił, że BLOND henna przyciemnia włosy

Porażka... w dodatku nałożyłam henne tylko na 35 minut!
Wcześniej na puklu sprawdzałam, ale widać za mały by zauyważyć jakąkolwiek różnicę.
Wróciłam tuż z wakacji i miałam piękne, rozjaśnione naturalnie słońcem włosy...
Henna... królowa blasku i naturalnego podkreślania koloru włosów.
a) wcale nie dodała mi jakoś super blasku.... moje włosy błyszczały i bez tego
b) przyciemniła włosy...

Teraz minęły z jakieś 4 mc i moje naturalne odrosty wydają się szare przy tym złotym blondzie i jaśniejsze!!!
Pięknie rozjaśnione pukle na słoncu po hennie są wciąż słomkowe. Dość dziwnie to wygląda.

Myślę, że jeśli ktoś ma takie brzydkie, szare, blond włosy, to warto.... Jednak, jeśli macie jasne, piękne, blond włosy to odradzam, bo henna przyciemnia włosy.
Ciekawa jestem jaki rezultat bym osiągneła, po zalecanym maksymalnym czasie trzymania= 2 godzinach!

Mieszkam za granicą i o kupnie henny naturalnej mogę sobie zapomnieć.
Teraz mam dylemat... brnąć w ten złoty blond czy lepiej całowicie odpuścić sobie farbowanie henna.
W końcu ona obkleja włosy i potem po zaprzestaniu jej stosowania, włosy stają się podobno jeszcze cieńsze.
Pewnie po 1 razowym użytku, takiej różnicy nie zauważę, ale jeśli zdecyduję się na wieloletnie stosowanie henny.... to może w pewnym momencie gdy skonczę z henną to stwierdzę, że jednak nie było warto, bo efekt objętości jest tylko wtedy, jeśli używasz henny?

Człowiek tak bardzo chce coś zrobić "dobrego" dla swojej urody. A zastanawia mnie jednak czy najlepszym "sposobem/robieniem" będzie poprostu "NIE ROBIENIE"??????
kontoanny jest offline  
Stary 2010-10-17, 14:45   #2456
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez kontoanny Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
Jako naturalna, jasna blondynka... i ja zapragnęłam zrobić coś ze swoimi włosami.
Ile w końcu można nie farbować...Wszyscy coś robią do okoła tylko nie ty... człowiek czuje się osamotniony i jak z ery dinozaurów

Blond włosy.... kupiłam Henne Color: gloden blond.
Jako golden blond, spodziewałam się złotawego blondu. Pomyślałam "złotawy, ok..., może wyjść ciekawa kombinacja".
W istrukcji napisane było: henna nie koloryzuje włosów, jedynie co to może podkreślić naturalny blond i dodać błysku.

Rezultat: HMMMMMMMMMM!!!!
Nikt nie mówił, że BLOND henna przyciemnia włosy

Porażka... w dodatku nałożyłam henne tylko na 35 minut!
Wcześniej na puklu sprawdzałam, ale widać za mały by zauyważyć jakąkolwiek różnicę.
Wróciłam tuż z wakacji i miałam piękne, rozjaśnione naturalnie słońcem włosy...
Henna... królowa blasku i naturalnego podkreślania koloru włosów.
a) wcale nie dodała mi jakoś super blasku.... moje włosy błyszczały i bez tego
b) przyciemniła włosy...

Teraz minęły z jakieś 4 mc i moje naturalne odrosty wydają się szare przy tym złotym blondzie i jaśniejsze!!!
Pięknie rozjaśnione pukle na słoncu po hennie są wciąż słomkowe. Dość dziwnie to wygląda.

Myślę, że jeśli ktoś ma takie brzydkie, szare, blond włosy, to warto.... Jednak, jeśli macie jasne, piękne, blond włosy to odradzam, bo henna przyciemnia włosy.
Ciekawa jestem jaki rezultat bym osiągneła, po zalecanym maksymalnym czasie trzymania= 2 godzinach!

Mieszkam za granicą i o kupnie henny naturalnej mogę sobie zapomnieć.
Teraz mam dylemat... brnąć w ten złoty blond czy lepiej całowicie odpuścić sobie farbowanie henna.
W końcu ona obkleja włosy i potem po zaprzestaniu jej stosowania, włosy stają się podobno jeszcze cieńsze.
Pewnie po 1 razowym użytku, takiej różnicy nie zauważę, ale jeśli zdecyduję się na wieloletnie stosowanie henny.... to może w pewnym momencie gdy skonczę z henną to stwierdzę, że jednak nie było warto, bo efekt objętości jest tylko wtedy, jeśli używasz henny?

Człowiek tak bardzo chce coś zrobić "dobrego" dla swojej urody. A zastanawia mnie jednak czy najlepszym "sposobem/robieniem" będzie poprostu "NIE ROBIENIE"??????
OMFG! Nie obkleja! Farbowałaś raz i to czymś hennopodobnym, więc nie opowiadaj takich rzeczy. W instrukcji tego twojego specyfiku były napisane pierdoły.
Od lat używam henny. Farbowałam już dziesiątki razy. Obserwacje: zero zmian w objętości i brak pogorszenia kondycji włosów. Robiłam też dłuższe przerwy w absolutnie żaden sposób stan włosów się nie pogarszał, nie robiły się cieńsze, nie łamały się i nie błakły.
Poczytaj kilka stron do tyłu i proszę, nie opowiadaj o obklejaniu i pogrubianiu, to bzdury.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-10-17, 14:48   #2457
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Ile czasu powinnam trzymać Delię?

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-10-17, 14:56   #2458
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość
Zafarbowałam
Khadi ciemny brąz.

koniecznie wklej foto zwłaszcza że o ile pamiętam kładłaś na jasne włosy, na blond, i złapało na ciemno? może następnym razem też skuszę się na khadi skoro jest szansa że mi jednak moje naturalne porządnie złapie..
a jak z ilością - jedno opakowanie na spokojnie wystarczyło czy na styk?

a ja teraz siedzę na głowie z mieszanką wybuchową.. jedna saszetka basmy Eld zmieszana z venitą w paście czarna czekolada.. ta basma to chyba bardziej odżywczo niż kolorystycznie, ale zobaczymy.. potrzymam to-to ile się da i będę miała w końcu ciemne odrosty choć przez kilka dni
black_sun jest offline  
Stary 2010-10-17, 15:29   #2459
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
a ja teraz siedzę na głowie z mieszanką wybuchową.. jedna saszetka basmy Eld zmieszana z venitą w paście czarna czekolada.. ta basma to chyba bardziej odżywczo niż kolorystycznie, ale zobaczymy.. potrzymam to-to ile się da i będę miała w końcu ciemne odrosty choć przez kilka dni
Nie sądzę, żeby zmieszanie Eld w proszku z balsamem cokolwiek dało. Proszek pewnie nawet koloru nie puści. Odżywczo, moze, ale też nie wydaje mi sie zeby miało to sens.

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2010-10-17 o 15:31
kocurzyca jest offline  
Stary 2010-10-17, 15:45   #2460
olenieek
Raczkowanie

Mam naturalne włosy ciemny blond. Zafarbowałam na brąz (naturalną farbą) i wyszedł taki kolor wpadający w bordo.. Zmyć coś się nie chce.

Czy jeżeli na ten kolor nałoże brąz (z innej firmy!!!) to wyjdzie?
Czy bedzie jeszcze gorzej ?

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości