Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-22, 10:30   #2611
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paradiso Pokaż wiadomość
Insane,a jaka to dokładnie henna? Ja pofarbowałam Venita czekolada,efekt jest świetny,ale tak szybko się zmywa,że chcę się przerzucić na naturalną hennę...Tylko pytanie jaką
Ja pierwszym razem farbowałam Venitą, później Eld - ale to jednorazowe przygody.
Później już tylko i wyłącznie Mazidłowa Henna Jamila jestem zadowolona, więc nie szukam niczego innego...
Stary 2010-11-22, 10:36   #2612
Szamanka71
BAN stały

Ja od wielu lat używam firmy ELD zwyczajny prszek. Czasem mieszam Basmę z Chna lub odrobina Rubiny. Efekty dobre.
Gotowe produkty w pastach juz tracą dla mnie chemią. Dlatego wolę te samodzielnie przygotowane z proszku. Poza tym te z tubek bardzo szybko mi się zmywają, a z proszków są bardzo trwałe.
Przynam natomiast, ze ostatnio w Niemczech kupiłam Color Naturante
o ten:

i... Jestem niezadowolona.
Kolor nie wyszedł ładnie, nie złapał siwizn jak należy a trzymałam jak zwykle ponad 2 godziny.
Szamanka71 jest offline  
Stary 2010-11-22, 10:41   #2613
majreg
Wtajemniczenie

Dziewczynki! Naprawdę żadna z Was nie kładła złotego blondu z henny? Poratujcie fotką, może być na priva.
majreg jest offline  
Stary 2010-11-22, 10:43   #2614
paradiso
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dokładnie o to samo miałam zapytać wczoraj farbowałam mieszanką Venity (balsam) Bronze i Czekolada, oczywiście wyszły ciemne z ciepłym refleksem, ale tego się spodziewałam. Nawet dość ładnie siwki pokryło ciekawe czy spierze się na zielono, bo takie jakieś przebłyski widzę, ale może mi się wydaje tylko (oby) Świetna konsystencja jak dla mnie i bardzo dobrze się nakłada i rozprowadza, również wydajna wg mnie (ale ja dużo włosów nie mam niestety...). Paradiso jak długo trzymałaś tę czekoladę na włosach?
Ja już drugi raz farbowałam Venitą,naturalnie mam brązowe włosy,poprzednio farbowałam Bronze i trzymałam 40 minut i się sprało po 2 myciach. Teraz farbowałam Czekoladą i trzymałam 1,5 godziny,więc mam nadzieję,ze trochę dłużej się będzie trzymało. przyznam,że też mi się ta Venita podoba,kolor jest świetny,ciemny z rudym blaskiem,włosy są miękkie,lejące. Ale ta trwałość...

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Ja pierwszym razem farbowałam Venitą, później Eld - ale to jednorazowe przygody.
Później już tylko i wyłącznie Mazidłowa Henna Jamila jestem zadowolona, więc nie szukam niczego innego...
Ale Ty na rudo się farbujesz? Ja bym chciała własnie ciepły ciemny brąz i się zastanawiam,muszę doczytać ten wątek Bo tych rodzajów jest tyle,że trudno mi się na razie połapać

Chudniemy...?
paradiso jest offline  
Stary 2010-11-22, 10:52   #2615
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

paradiso, tak ja na rudo zaraz załączę zdjęcia mojego koloru.

Jak chcesz brąz, to musiałabyś mieszać z Basmą, jeśli chłodny brąz, to również z Amlą

takie zdjęcia znalazłam w miarę aktualne.
Jak widać, nie jest to marchewka, raczej miedziany rudy
(przepraszam za to dziwne drugie zdjęcie, ale było robione w innym celu )

To są zdjęcia sprzed farbowania, teraz kolor (świeżo po farbowaniu) jest żywszy i intensywniejszy, ale zdjęcie mogę zrobię za 2-3 dni, jak zejdzie mi wszystko z czoła i uszu

Edytowane przez *Insane
Czas edycji: 2010-11-22 o 10:57
*Insane jest offline  
Stary 2010-11-22, 18:56   #2616
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do was pytanie. Mam krótkie naturalne włosy blond. Niestety są ciemne i myszowate. Nie chcę ich farbować farbą czy szamponetką. Myślałam o hennie blond. Co mogłybyście mi polecić? Jak długo kolor utrzymuje się na włosach?
Henna blond nie istnieje. Jeśli masz na myśli balsam (działający jak szamponetka) to możesz użyć któregoś z blondów Venity. Normalnie wychodzą rude, ale jak potrzymasz krótko, to tylko ocieplają kolor. Ostatnio to zauważyłam jak próbowałam przykryć odrost. Niestety Venita tak śmierdziała, że zmyłam ją po 15 min i włosy z chłodnych szarych zrobiły się trochę cieplejsze. Efekt trzymał się bardzo krótko, ale jak wytrzymasz z tym dłużej na głowe (z 40 minut) to jest szansa, że kolor wytrzyma aż do pojawienia się odrostów.
Możesz też użyć normalnej henny wymieszanej z dużą ilością bezsilikonowej odżywki. Efekt powinien być rudy ale nie tak intensywny jak po samej hennie.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-11-23, 22:23   #2617
paradiso
Zadomowienie

Czytam wątek,poszperałam na mazidłach i helfach i mam takie pytanie...
Chciałabym uzyskać ciemny brąz,ale o ewidentnie ciepłym odcieniu,rudych refleksach,tak jak teraz udało mi się uzyskać Venita(i wszyscy mówia,ze mi pieknie w tym kolorze!).
Z tego co czytam,to ciemny brąz khadi ma zimny odcień... Z kolei z eldu kompletnie nie wiem,który kolor byłby ciemnym brązem,basma? Czy basma ma odcień zimny czy ciepły?

Czy w takim razie pozostaje mi tylko kupić na mazidłach amlę i hennę i próbować sama metodą prób i błędów stworzyć idealną mieszankę?

Chudniemy...?
paradiso jest offline  
Stary 2010-11-23, 22:30   #2618
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Czytam wątek,poszperałam na mazidłach i helfach i mam takie pytanie...
Chciałabym uzyskać ciemny brąz,ale o ewidentnie ciepłym odcieniu,rudych refleksach,tak jak teraz udało mi się uzyskać Venita(i wszyscy mówia,ze mi pieknie w tym kolorze!).
Z tego co czytam,to ciemny brąz khadi ma zimny odcień... Z kolei z eldu kompletnie nie wiem,który kolor byłby ciemnym brązem,basma? Czy basma ma odcień zimny czy ciepły?

Czy w takim razie pozostaje mi tylko kupić na mazidłach amlę i hennę i próbować sama metodą prób i błędów stworzyć idealną mieszankę?
Amla ochładza odcień i delikatnie go przyciemnia (podobno ), więc jej nie dodawaj.
Henna + basma powinna dać brąz z rudawą poświatą - w zależności od mieszanki.
Im więcej henny w stosunku do basmy - tym więcej rudości

Mieszając dwa ziółka, pamiętaj, że henna musi dojrzewać około 12 godzin przed nałożeniem.

Dużo też zależy od koloru wyjściowego - ja np. miałam mysi, chłodny blond (w ogóle mam chłodny typ urody) i na mnie henna wychodzi w chłodnych tonacjach - w odcieniach miedzi
A nie mieszam z niczym. A są przecież osoby, którym czysta henna wychodzi jak ciepła marchewka
Stary 2010-11-23, 22:48   #2619
paradiso
Zadomowienie

No tak,już mi się wszystko pomieszało Na Mazidłach jest oczywiście napisane,żeby dodać do henny indygo,jeśli chcę się otrzymać ciepłe odcienie. Mój wyjściowy kolor jest dość ciemny,ale czy ja wiem czy zimny czy ciepły? Trudno mi jest to ocenić.

No nic,poczytam jeszcze troche,pozamawiam i bede sie bawic w królika doświadczalnego Dziękuję za taką szybką i rzetelną odpowiedź!

Chudniemy...?
paradiso jest offline  
Stary 2010-11-24, 13:45   #2620
majreg
Wtajemniczenie

No więc, po wielu wątpliwościach położyłam dziś henne blond z tych henn natur (fotka kilka postów wyżej). Włosy miałam malowane wcześniej farbą chemiczną, gdzieś na poziomie 8, taki średniojasnomiedziany blond i centymetrowe odrosty z siwymi.
Kolor wyszedł taki sraczkowatożółty (sorki, ale nie wiem jak go określić), z lekkim odcieniem miedzianym. Niezbyt twarzowy niestety. Nie dodaje urody. Odrosty i siwe wzięło słabo.Za to same włosy są super. Bez porównania z farbowaniem chemicznym. Grubsze, mięsiste, sprawiają wrażenie gęściejszych i mają połysk. Nic a nic nie przesuszone. Myślę,że w przyszłości dołożę nieco miedzi żeby kolor był mniej kurczakowaty. Mam nadzieję,że odrosty pokryje za drugim razem mocniej.
majreg jest offline  
Stary 2010-11-24, 21:35   #2621
paradiso
Zadomowienie

Zdecydowałam się na mieszankę henny i indygo z mazideł. I teraz ma pytanie,mam włosy raczej grube,długość prawie do zapięcia biustonosza. Ile mam w takim razie gr zużyję? 200? Insane,ile Ty gramów henny używasz?

Chudniemy...?
paradiso jest offline  
Stary 2010-11-25, 04:28   #2622
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Zdecydowałam się na mieszankę henny i indygo z mazideł. I teraz ma pytanie,mam włosy raczej grube,długość prawie do zapięcia biustonosza. Ile mam w takim razie gr zużyję? 200? Insane,ile Ty gramów henny używasz?
Jak miałam dłuższe włosy (teraz mam do łopatek, ale cieniowane), to brałam 200g, ale nigdy całej nie zużyłam (a nakładam naprawdę duuużo ) - ale końcówkę zawsze mroziłam.
Więc wychodziło mniej więcej 2 farbowania + 3 "gratis" z mrożonej henny

Nigdy nie zauważyłam różnicy w działaniu przy użyciu henny zamrożonej poza tym, że krócej się czeka, bo henna jest już dojrzała (odstała przecież swoje 12 godzin przed zamrożeniem ) - i tuż po rozmrożeniu można nakładać na czuprynę.

Obecnie mam włosy do łopatek (może trochę za), ale cieniowane i używam 100g henny - a i jeszcze mi zostaje trochę

Ale ja nie mam grubych włosów
Stary 2010-11-26, 19:11   #2623
paradiso
Zadomowienie

Dzięki za odpowiedź. Kurczę,cały czas się waham,czy lepiej khadi czy tę z mazideł...

Albo Sipę,albo Eld. Zwariowałam już im wiecej czytam,tym wiekszy mam metlik w glowie:P Najchetniej chciałabym,zeby kolor był identyczny jak czekolada venity,bardzo mi sie podoba efekt,tylko zeby sie tak nie spierał...

Chudniemy...?

Edytowane przez paradiso
Czas edycji: 2010-11-26 o 20:03
paradiso jest offline  
Stary 2010-11-28, 09:25   #2624
nevershoutnever
Raczkowanie

Hej dziewczyny, podoba mi się kolor włosów ze skrajnie obrobionego w Photoshopie zdjęcia z kampanii reklamowej Timotei, czy coś takiego można uzyskac henną?
nevershoutnever jest offline  
Stary 2010-11-28, 12:16   #2625
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, podoba mi się kolor włosów ze skrajnie obrobionego w Photoshopie zdjęcia z kampanii reklamowej Timotei, czy coś takiego można uzyskac henną?
Myślę, że tak, ale nie możesz mieć przed farbowaniem ciemniejszych włosów niż te na zdjęciu. Na pewno trzeba będzie dodać trochę indygo, ale dokładnych proporcji to już nie wymyślę
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-05, 11:37   #2626
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Wstawiam obiecane kiedyś zdjęcia po użyciu Kalpi Tone (pierwsze przed, drugie i trzecie po). Oświetlenie lekko się różni, ale już na pierwszy rzut oka widać, że te ziółka poprawiają wygląd włosów. Jest też lekkie przyciemnienie koloru.
A skład mieszanki to:
Amla Fruit (Phyllanthus Emblica Linn) 10%
Maka Leaves (Eclipa Aba) 10%
Mandoor (Iron Rust) 10%
Jaswandh Flower (Hibiscus Rosa) 9%, Narangichal (Citrus Aurantium) 8%, Shikakai Fruit (Acacia Conncinna) 7%, Kumari Leaves (hedychium Spicatum) 7%,
Kapur Kachili (Hedychium Spicatum) 6%, Brahmi (Herpestis Monniera) 5%, Methi Seed (Trigonalafinum Greekum) 5%, Wala (Andropogan Muricatus) 5%,
Khadir Stem (Acacia Katechu wild) 3%, Chandan (Santalum Album) 2%, Neem (Azadirachta Indica), Sitaphal Seeed Powder(Squamosa), Sugandh Dravya (Q.S.).

Trzymałam to na głowie około 2h
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PRZED.jpg (126,1 KB, 228 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po1.jpg (198,8 KB, 219 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po2.jpg (66,9 KB, 184 załadowań)
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-05, 12:27   #2627
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Wstawiam obiecane kiedyś zdjęcia po użyciu Kalpi Tone (pierwsze przed, drugie i trzecie po). Oświetlenie lekko się różni, ale już na pierwszy rzut oka widać, że te ziółka poprawiają wygląd włosów. Jest też lekkie przyciemnienie koloru.
A skład mieszanki to:
Mandoor (Iron Rust) 10%
Jaswandh Flower (Hibiscus Rosa) 9%, Narangichal (Citrus Aurantium) 8%, Shikakai Fruit (Acacia Conncinna) 7%, Kumari Leaves (hedychium Spicatum) 7%,
Kapur Kachili (Hedychium Spicatum) 6%, Brahmi (Herpestis Monniera) 5%, Methi Seed (Trigonalafinum Greekum) 5%, Wala (Andropogan Muricatus) 5%,
Khadir Stem (Acacia Katechu wild) 3%, Chandan (Santalum Album) 2%, Neem (Azadirachta Indica), Sitaphal Seeed Powder(Squamosa), Sugandh Dravya (Q.S.).

Trzymałam to na głowie około 2h
też mam kalpi ale u mnie na włosach brązowych przyciemnienia nie widać za bardzo

Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline  
Stary 2010-12-05, 12:30   #2628
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Lisbeth
Używałaś tego?
http://www.helfy.pl/ziola-wlosy-wzmo...nacja-ajurweda

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-12-05, 12:46   #2629
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Tak, używałam Kalpi Tone z helfów.
Jeszcze dodam, że przy ostatnim farbowaniu zostawiłam sobie trochę szarego-blond odrostu na skroniach, żeby sprawdzić jak zadziała ta maska na naturalnych. Okazało się, że przyciemniła włosy o wiele mocniej niż w przypadku farbowanej części i odniosłam wrażenie, że jeszcze ochłodziła ten naturalny kolor.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-05, 12:46   #2630
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2010-12-05, 13:01   #2631
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
Tak, używałam Kalpi Tone z helfów.
Jeszcze dodam, że przy ostatnim farbowaniu zostawiłam sobie trochę szarego-blond odrostu na skroniach, żeby sprawdzić jak zadziała ta maska na naturalnych. Okazało się, że przyciemniła włosy o wiele mocniej niż w przypadku farbowanej części i odniosłam wrażenie, że jeszcze ochłodziła ten naturalny kolor.
A to można użyć na brązowych włosach i przyciemni mi do ciemnego, czekoladowego brązu?

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-12-05, 13:28   #2632
Lisbeth
☠ ☢ ☠

DarkNoir - nie sądzę, aby ta maska miała aż taki potencjał przyciemniający
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-05, 15:45   #2633
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
A skład mieszanki to:
Mandoor (Iron Rust) 10%

)
Niezwykłe, piękne, długie włosy... następnym razem zamówię też tą z helfy.pl Widać, że po ziółkach ładniejsze, wow

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-12-05, 19:00   #2634
arbuzowaaa
Raczkowanie

hej . chciałabym sie dowiedzieć, czy można farbować doczepiane włosy henną ? któraś z Was już próbowała ?

18.o4.2o1o - zdrowe odżywanie.

arbuzowaaa jest offline  
Stary 2010-12-05, 21:07   #2635
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez arbuzowaaa Pokaż wiadomość
hej . chciałabym sie dowiedzieć, czy można farbować doczepiane włosy henną ? któraś z Was już próbowała ?
Na pewno można pofarbować doczepiane włosy henną. Oczywiście jeśli są naturalne
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-05, 21:22   #2636
arbuzowaaa
Raczkowanie

Cytat:
Na pewno można pofarbować doczepiane włosy henną. Oczywiście jeśli są naturalne
są naturalne. ale boję się że nie łapnie mi tak samo koloru jak moich włosów . i bede miała dwa kolory .
i teraz nie wiem.. bo jakos nie widzi mi sie żeby farbować znow normalną farbą włosów, z tego względu że strasznie sie niszczą ;/ a dość sporo zapłaciłam za przedłużane

18.o4.2o1o - zdrowe odżywanie.

arbuzowaaa jest offline  
Stary 2010-12-06, 01:54   #2637
black_sun
Rozeznanie

Lisbeth - jeju, cuuudne włosy
co ja bym dała za takie
mój ostatni eksperyment polegał na zmieszaniu 2 saszetek chny venity - wg składu to sama lawsonia i talk. do 1/3 mieszanki dodałam pół tubki venity brązu, i to na odrosty a reszta na długość. i muszę przyznać że efekt jest ciekawy - brąz o ruuuudym odcieniu i - bordo się jeszcze nie dopatrzyłam a kładłam z tydzień temu i się trochę pospierało.
a najlepsze w efekcie jest to, poza brakiem bordo, że te kilka siwulców obok przedziałka złapało na ognistą miedź i wygląda to bombowo aż się chce mieć więcej tego siwego
może mam zwidy już, ale chyba końce mi się baaardzo powoli wypłukują z castinga.. zastanawiam się, czy mam szansę do wypłukać jakoś jeszcze bardziej i rozjaśnić? jeśli mi się uda zrobić sensowne zdjęcie to wstawię, ale zwykle na fotce nijak nie widać u mnie kolorów
black_sun jest offline  
Stary 2010-12-06, 09:05   #2638
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Witam
Sipa zmyła mi się całkowicie po dwóch tygodniach (myję włosy codziennie). Wczoraj pokusiłam się o Venitę-czekolada. Ależ to chemią śmierdzi... Włosy po spłukaniu miałam sztywne jak po farbowaniu chemią... Odżywka i jedwab je uratowała. Nigdy więcej. Kolor wyszedł ładny-ciemny brąz, czekoladowy.

Następnym razem kupię Henna Color Cream z Delia.

DarkNoir jest offline  
Stary 2010-12-06, 10:15   #2639
paradiso
Zadomowienie

Ja wczoraj po raz drugi kładłam venitę czekolada i jestem bardzo zadowolona! Włosy mięciutkie,kolor błyszczący,piękny. Jedyne,do czego mam zastrzeżenia,że końcówki mam ciemniejsze,takie rudawe.To chyba dlatego,że myję włosy metodą omo...

A używacie jakiegoś szamponu przedłużającego trwałość koloru? Ostatnio widziałam czekoladową Delię i pani ekspedientka zachwalała,mówiąc,że sama używa i kolor mniej się spiera.

Chudniemy...?
paradiso jest offline  
Stary 2010-12-06, 10:16   #2640
kropcia007
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
A to można użyć na brązowych włosach i przyciemni mi do ciemnego, czekoladowego brązu?
napisałam wyżej że na moich brązowych włosach przyciemnienia nie widać nawet o 1-2 tony a co dopiero do ciemnego brązu

Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości