Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-12-17, 13:34   #2701
natalie1988
Raczkowanie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnes098 Pokaż wiadomość
Super kolorek , ja tez bym taki chciala ale cały czas wychodzi mi bardzo ciemny kolor, a probowałam khadi- ciemny brąz(wyszedl prawie czarny)potem 2 razy farbowałam orzechowym brązem ale też wyszedl bardzo ciemny mimo tego ze trzymalam 1h.Chyba poczekam ,aż się henna trochę wypłucze i poloże mieszanke w twoich proporcjach,bo kolorek jest naprawdę fajny.
Jeszcze pewnie dużo zależy od naturalnego koloru włosów, ja mam taki mysi jasny brąz, może bardzo ciemny blond . W niedzielę znowu nakładałam hennę, jak zwykle opakowanie jasnego brązu + 2 próbki ciemnego brązu + tym razem 1,5 próbki henna z amlą i jatrophą. W efekcie do tego co na zdjęciu doszła piękna kasztanowo-ruda poświata. Koleżanki w pracy zazdroszczą . Kusi mnie żeby przy kolejnym farbowaniu dodać jeszcze więcej henny z amlą i jatrophą-chcę więcej rudości!
natalie1988 jest offline  
Stary 2010-12-17, 13:45   #2702
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Dziewczyny, a czy któraś z Was farbowała tylko odrosty henną?

Jeśli tak, to jak to nakładacie? Bo jak całe włosy, to wiadomo - równomiernie papkę na głowę + wcieranie, zawinięcie i kilka godzin siedzenia

A same odrosty?
Stary 2010-12-17, 20:05   #2703
ckin2u
Zakorzenienie

doszla mi ta ciemny braz ale sie tak boje, ze wyjda czarne, ona sie zmywa? do koloru wyjsciowego?
ckin2u jest offline  
Stary 2010-12-17, 20:27   #2704
Lisbeth
☠ ☢ ☠

*Insane - ja nakładałm hennę tylko na odrosty. Pokrywam je przedziałek po przedziałku, a potem zawijam razem z resztą włosów w folię i ręcznik na kilka godzin. Czasem kładę też hennę na jakąś partię włosów, żeby się skleiły i lepiej trzymały w tym zwoju. Efekt jest kolorystyczny jest taki sam jak przy farbowaniu wszystkiego.

Noc(nik) - Te brązy, które wstawiłaś wyglądają na możliwe do uzyskania, tylko musisz pamiętać, że chłodny brąz robi się mieszanką ziół zawierającą amlę. Taki z rudą poświatą, to po prostu henna + indygo.

ckin2u - mi się próbka nie zmyła. Zawsze możesz spróbować na pasemku i nie będzie strachu. Wybierz jakieś niewidoczne. Zobaczysz jaki wyjdzie kolor i czy będzie się zmywał.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-17, 20:33   #2705
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Lisbeth, a ile zużywasz tej henny tylko na odrosty? Została mi jakaś jej część po ostatnim farbowaniu (mam zamrożoną) i w sumie nie wiem, czy robić tylko odrosty przed świętami, czy farbować całość po nowym roku
Stary 2010-12-17, 20:43   #2706
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Trudno mi powiedzieć ile dokładnie to będzie, ale myślę, że gdzieś 1/3 opakowania (opakowanie - 100g proszku).
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-17, 20:45   #2707
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Trudno mi powiedzieć ile dokładnie to będzie, ale myślę, że gdzieś 1/3 opakowania (opakowanie - 100g proszku).
dziękuję za informację
Stary 2010-12-17, 20:55   #2708
Chooo
Rozeznanie

Słuchajcie dziewczyny, będę nakładała hennę teraz po raz trzeci, nakładana była na rozjaśniany blond. Dwa razy Khadi ciemny brąz. Sprał mi się teraz,że mam taki brąz ciemnawy i dość sporo przebitek i poświata złotawa. Chciałabym nałożyć jakąś hennę, albo czarną z lekką poświatą rudości, albo coś typu jasny orzech z poświatą też złotawą. Co proponujecie z sobą wymieszać? bo kompletnie się nie snam na chnie, basmie itd, wiem tylko,że indygo nadaje kolor czerni i niebieskawej poświaty.
Aha,i odpada zakup przez Interner,bo chciałabym zrobić to przed Świętami, jestem ze Szczecina i nie wiem czy jakaś apteka, czy sklep?
POMOCY
Stary 2010-12-17, 21:57   #2709
Noc(nik)
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Noc(nik) - Te brązy, które wstawiłaś wyglądają na możliwe do uzyskania, tylko musisz pamiętać, że chłodny brąz robi się mieszanką ziół zawierającą amlę. Taki z rudą poświatą, to po prostu henna + indygo.
Czyli nie mam co liczyć na gotowca np. z Khadi? Mogłabyś zasugerować jakieś proporcje? Byłabym w stanie utrzymać taką jasność koloru? Czy czasem z każdym użyciem włosy nie są ciemniejsze? Widzę, że znasz się na rzeczy

Noc(nik) jest offline  
Stary 2010-12-17, 22:23   #2710
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Czyli nie mam co liczyć na gotowca np. z Khadi? Mogłabyś zasugerować jakieś proporcje? Byłabym w stanie utrzymać taką jasność koloru? Czy czasem z każdym użyciem włosy nie są ciemniejsze? Widzę, że znasz się na rzeczy
Khadi ma gotowce z amlą, ale nie próbowałam na sobie (poza próbką ciemnego brązu). Widziałam tylko zdjęcia na stronie producenta, np. tu http://khadi.pl/orzechowy-braz-khadi
Nie mam pojęcia jak samodzielnie dobrać proporcje, ale na pewno zależy to od pierwotnego koloru włosów. Właściwie z brązami nie mam doświadczenia i ciężko mi tu coś doradzić. Nie wiem też czy włosy będą ciemniejsze przy następnych farbowaniach. Moje rude nie robią się ciemniejsze i wydaje mi się, że przy używaniu za każdym razem takiej samej mieszanki (nieważne jakiego koloru) kolor nie powinien ciemnieć.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-18, 14:48   #2711
black_sun
Rozeznanie

a ja cofam swoje wszystkie złe opinie na temat nakładania, że trudno, że sypie się, że cała łazienka upaćkana i konieczne dziesięć osób do pomocy :P
okazuje się, że wszystko9 zależy od mieszanki.. te zue doświadczenia miałam po nakładaniu mieszanki SIPY, po nakładaniu Eldowej basmy z dodatkiem balsamu venity, a nawet po chnie-czy-tam-hennie proszkowej venity z dodatkiem balsamu venity - nawet wersje z balsamem choć dużo lepiej się nakładało - i tak się cuś tam osypało.
dziś nałożyłam dwie saszetki chny z Eldu - przygotowanej wczoraj wieczorem z zaprawą cytrynową i ciepłą wodą, przenocowało to to na okrytym kaloryferze [bo tak dają czadu że by się ta henna ugotowała jakby stało bez izolacji na kaloryferze ;P]. wyszła z tego idealnie gładka masa, żadnych grudek, żadnych kawałków - idealnie przemielona jak mąką nakładanie - bomba nałożyłam sama na odrosty a potem na długość włosów, na tył mi ciut brakło, 3 saszetki czyli 75g na ci9enkie włosy do łokcia by było "na bogato". babrałam się z tym długo bo sama, a i tak nic nie zaczęło schnąć i spadać. bomba powiem wam kobitki i się zastanawiam co mi wyjdzie - oby jakiś mocno ciemny rudzielec aby nie gryzło się z ciemniejszymi końcami.. i dumam co by teraz robić, może na mazidłach czy gdzieś zacznę czystą hennę zamawiać jak to tak się fajnie nakłada?
wybaczcie monolog ale odkrycie mnie ucieszyło że nie jestem skazana na babranie się
black_sun jest offline  
Stary 2010-12-18, 14:57   #2712
MaDaLennA
Raczkowanie

Czy któraś z Wizażanek próbowała może tej odżywki-> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...al.html&next=1. Produkt nie ma jeszcze opinii, ale w opisie zachęca mnie ta część: "nadaje jasnoblond włosom miodowy, złotawy kolor", "jeśli macie blond włosy neutralna henna Cassia nada włosom złoty połysk".

Myślicie, że odżywka zda egzamin? Nawet jeśli nie nada żadnego odcienia to pal licho, ale bardzo nie chciałabym skończyć z głową w zupełnie innym kolorze niż wyjściowy (rudym na przykład).
MaDaLennA jest offline  
Stary 2010-12-18, 15:41   #2713
Deborah100
Zakorzenienie

Znalazłam u siebie w mieście hennę khadi, możecie ocenić czy jest oryginalna?
http://www.bioandeco.pl/farbowanie/9...emny-braz.html

Na stronie helfy jest zielone pudełko
Deborah100 jest offline  
Stary 2010-12-18, 15:53   #2714
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
a ja cofam swoje wszystkie złe opinie na temat nakładania, że trudno, że sypie się, że cała łazienka upaćkana i konieczne dziesięć osób do pomocy :P
okazuje się, że wszystko9 zależy od mieszanki.. te zue doświadczenia miałam po nakładaniu mieszanki SIPY, po nakładaniu Eldowej basmy z dodatkiem balsamu venity, a nawet po chnie-czy-tam-hennie proszkowej venity z dodatkiem balsamu venity - nawet wersje z balsamem choć dużo lepiej się nakładało - i tak się cuś tam osypało.
dziś nałożyłam dwie saszetki chny z Eldu - przygotowanej wczoraj wieczorem z zaprawą cytrynową i ciepłą wodą, przenocowało to to na okrytym kaloryferze [bo tak dają czadu że by się ta henna ugotowała jakby stało bez izolacji na kaloryferze ;P]. wyszła z tego idealnie gładka masa, żadnych grudek, żadnych kawałków - idealnie przemielona jak mąką nakładanie - bomba nałożyłam sama na odrosty a potem na długość włosów, na tył mi ciut brakło, 3 saszetki czyli 75g na ci9enkie włosy do łokcia by było "na bogato". babrałam się z tym długo bo sama, a i tak nic nie zaczęło schnąć i spadać. bomba powiem wam kobitki i się zastanawiam co mi wyjdzie - oby jakiś mocno ciemny rudzielec aby nie gryzło się z ciemniejszymi końcami.. i dumam co by teraz robić, może na mazidłach czy gdzieś zacznę czystą hennę zamawiać jak to tak się fajnie nakłada?
wybaczcie monolog ale odkrycie mnie ucieszyło że nie jestem skazana na babranie się
Baardzo Ci dziękuję za ten monolog , na drugi raz również spróbuję z ciepłą wodą. Daj znać, jaki odcień rudości wyszedł, bo ja lubię taki głębszy - to bym może następnym razem chnę zrobiła. (ostatnio używałam burgund eld). Jak nie, to może wymieszam chne+burgund. Czym nakładasz hennę?

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie

Edytowane przez _Czarodzielnica_
Czas edycji: 2010-12-18 o 15:54
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-12-18, 15:54   #2715
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

ja widziałam różne kolory pudełek tego samego koloru - mniemam że to kwestia różnych źródeł tej henny, w sensie różny dystrybutor - na rynek niemiecki taki kolor pudełka, na angielski inny, etc.
black_sun jest offline  
Stary 2010-12-18, 18:31   #2716
Iwona75
Zakorzenienie

Chciałabym zapytać czy farbując włosy co trzy miesiące farbą z amoniakiem mogę w miedzyczasie dla odświeżenia koloru pofarbować włosy Venitą w tubce, np.po miesiacu od pofarbowania włosów farbą i potem znów po ok.miesiącu.Czy Venita pokryje siwe włosy,nie mam ich dużo.Z góry dziękuję za odpowiedź
Iwona75 jest offline  
Stary 2010-12-18, 18:50   #2717
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Deborah100 - na helfach wszystkie pudełka na zdjęciach są takie szarozielone, ale naprawdę każdy kolor ma inne pudełko. Prawdziwe opakowania są na khadi.pl

Iwona75 - możesz. Ta Venita to produkt chemiczny jak zwykła szamponetka. Nie wiem czy pokryje ci siwe włosy, ale nie zaszkodzi spróbować. I tak się zmyje.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-18, 21:00   #2718
Deborah100
Zakorzenienie

Dziękuję Po świętach kupię, zobaczę czy wyjdzie brązik
Deborah100 jest offline  
Stary 2010-12-19, 10:52   #2719
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

a co o tym kochane kobietki powiecie mi? http://www.bioandeco.pl/farbowanie/5...oszku-brz.html czytywałam w gazecie jakiejś o tych naturalnych farbiskach ale dalej nie wiem na jaką się zdecydować. sante/eld/venita
pomocy
sylvia_doll jest offline  
Stary 2010-12-19, 12:39   #2720
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Dziewczyny, zdecydowałam się do mojego pierwszego hennowania użyć Khadi, tylko nie mogę się zdecydować – jasny brąz czy orzechowy brąz? Chciałabym uzyskać kolor typowego brązu, ewentualnie czekolady, ale nic ciemniejszego. Z tym, że trochę mnie zaskoczył skład tych farb, bo oba te kolory mają identyczny skład…. To jakim cudem jedna jest niby jaśniejsza, a druga orzechowa?
Który z tych dwóch kolorów bardziej polecacie?
magrest jest offline  
Stary 2010-12-19, 13:08   #2721
Lisbeth
☠ ☢ ☠

magrest - Te farby mają identyczne składiki, ale w innych proporcjach, czego w składzie się nie podaje. Nie używałam tych kolorów, jednak radzę ci wybrać na początek jaśniejszy. Zawsze możesz przyciemnić potem włosy następną farbą. Z rozjaśnieniem jest gorzej...
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-19, 20:09   #2722
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Rozumiem. Dzięki Lisbeth
magrest jest offline  
Stary 2010-12-19, 20:22   #2723
Sandora
Raczkowanie

GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora

Hej, mam problem. Chciałam sobie zafarbowac włosy normalna farbą, ale niestety farbowałam je już henną. Czy mogę je zafarbowac trwałą farbą?
Sandora jest offline  
Stary 2010-12-19, 21:13   #2724
Chooo
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość

Ja miałam taką, zawsze zmawiana ze storny khadi,raz dostałam zielonkawe,raz takie pomarańczowawe. Dwa rady kolor wyszedł praktycznie tak samo. Choc pierwszy ciemniej,bo trzymałam ponad godzinę dłużej.
Stary 2010-12-19, 22:19   #2725
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Sandora Pokaż wiadomość
Hej, mam problem. Chciałam sobie zafarbowac włosy normalna farbą, ale niestety farbowałam je już henną. Czy mogę je zafarbowac trwałą farbą?
A czym dokłanie farbowałaś? Jeśi to była całkowicie naturalna henna, to możesz farbować włosy chemicznie. Jeśli nie, to uważaj. Sprawdź na pasemku czy od kontaktu z amoniakiem nie dzieją się z twoimi włosami jakieś dziwne rzeczy.
Lisbeth jest offline  
Stary 2010-12-19, 22:28   #2726
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

dziewczyny, jeśli któraś z Was umie, to wstawmy do tego wątku sondę "najlepsza farba roślinna"
sylvia_doll jest offline  
Stary 2010-12-20, 13:08   #2727
black_sun
Rozeznanie

a czy któraś z was miała do czynienia z taką henną?
http://helfy.pl/karishma-henna-do-wlosow-mehendi-tatoo
cena dość atrakcyjna, opinie wyguglałam tylko jedną - że wrażenia dooobre, tylko ziarnista jest.

a co do koloru który mi wyszedł po chnie Eldu - zdjęcia nie dam, bo gdzieś mi poginęły akumulatory do aparatu, komórką wychodzą okropnie żółte ale kolor jest faaajny, ciemno rudy, co ja bym dała żeby mieć takie wszystkie niestety dalej jest ciemniej i nie wiem jak to wygląda.. chyba średnio, ale zachwycam się tymi kilkoma centymetrami odrostu na rudo złapanego
black_sun jest offline  
Stary 2010-12-20, 15:32   #2728
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
a czy któraś z was miała do czynienia z taką henną?
http://helfy.pl/karishma-henna-do-wlosow-mehendi-tatoo
cena dość atrakcyjna, opinie wyguglałam tylko jedną - że wrażenia dooobre, tylko ziarnista jest.

a co do koloru który mi wyszedł po chnie Eldu - zdjęcia nie dam, bo gdzieś mi poginęły akumulatory do aparatu, komórką wychodzą okropnie żółte ale kolor jest faaajny, ciemno rudy, co ja bym dała żeby mieć takie wszystkie niestety dalej jest ciemniej i nie wiem jak to wygląda.. chyba średnio, ale zachwycam się tymi kilkoma centymetrami odrostu na rudo złapanego
Ciemnorude? w takim razie na Sylwestra kupię sobie chne eld.

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-12-20, 18:45   #2729
black_sun
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Ciemnorude? w takim razie na Sylwestra kupię sobie chne eld.
na moich naturalnych w kolorze średnio-jasno-szatynowatego-blondu-mysiego-zwyczajnego z warstwami SIPY, balsamów venity, Eldowej basmy, venitowej henny w proszku - wyszło to ciemnorudo, siwe miedziane gwarantować efektu nie będę ale mnie się wydawało, że wyjdzie jakiś jaśniejszy rudzielec, niż wyszedł
black_sun jest offline  
Stary 2010-12-20, 21:29   #2730
Chooo
Rozeznanie

A ja znów pytam... czarne włosy z czerwonawą poświatą,albo brązik z połyskiem złotawym? Co mogę nałożyć na włosy rozjaśnione na jasny blond,które zostąły dwa razy zafarbowane khadi ciemny brąz - teraz sprane do takiego orzechowatego?
Potrzebuję jakiejś henny łatwo dostępnej, by w Szczecinie ją dostać to do Sylwestra sobie kupię i nałożę. HELP!

Tagi
chna, farby, henna, pytania do fryzjerki, włosy, zioła

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości