Farby Khadi - opinie - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-09, 00:06   #391
vvviolaaa
Przyczajenie

Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nigdzie w Trójmieście tego nie dostaniesz. Musisz kupić przez internet.
W Sopocie na Boh. Monte Cassino na prawo od McDonalda jest niewielki dom handlowy. Nie pamiętam jego nazwy niestety. Ale tam na I piętrze są henny Khadi, oleje np. Dabur Amla czy Vitaka, mgiełki i szampony Green Pharmacy, a także półprodukty z ZSK. Sklep mały i nie mają super wielkiego asortymentu, ale sądzę, że można zamówić i sprowadzą co trzeba. Byłam tam w piątek i zła jestem, że nie wzięłam numeru tel.
vvviolaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 09:09   #392
say-hello
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vvviolaaa Pokaż wiadomość
W Sopocie na Boh. Monte Cassino na prawo od McDonalda jest niewielki dom handlowy. Nie pamiętam jego nazwy niestety. Ale tam na I piętrze są henny Khadi, oleje np. Dabur Amla czy Vitaka, mgiełki i szampony Green Pharmacy, a także półprodukty z ZSK. Sklep mały i nie mają super wielkiego asortymentu, ale sądzę, że można zamówić i sprowadzą co trzeba. Byłam tam w piątek i zła jestem, że nie wzięłam numeru tel.
potwierdzam, kupiłam tam swoją hennę - cena taka sama jak w internecie.

23/40

say-hello jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:14   #393
guapa89
Przyczajenie

Witam!
Jestem tu nowicjuszką, napotkałam na wątek o farbowaniu henną i bardzo mnie zainteresował ten rodzaj farbowania. Kilka lat eksperymentowałam z chemicznymi farbami, a ostatni rok włosy miałam rozjaśniane na blond, jednak dwa tyg temu pofarbowałam na intensywny rudy. Jednak nieskazitelny kolor utrzymał się kilka dni i całkiem się sprał i moje pytanie,
1) czy mogę nałożyć bez obaw hennę na chemicznie farbowane włosy czy muszę odczekać?
2) jaki rodzaj henny wybrać oby otrzymać intensywny rudy, ale nie czerwony kolor?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
i zazdroszczę tym co mają tak śliczne włosy po hennie liczę, że niedługo dołączę do waszego grona

Edytowane przez guapa89
Czas edycji: 2012-07-09 o 13:17
guapa89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:23   #394
say-hello
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez guapa89 Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem tu nowicjuszką, napotkałam na wątek o farbowaniu henną i bardzo mnie zainteresował ten rodzaj farbowania. Kilka lat eksperymentowałam z chemicznymi farbami, a ostatni rok włosy miałam rozjaśniane na blond, jednak dwa tyg temu pofarbowałam na intensywny rudy. Jednak nieskazitelny kolor utrzymał się kilka dni i całkiem się sprał i moje pytanie,
1) czy mogę nałożyć bez obaw hennę na chemicznie farbowane włosy czy muszę odczekać?
2) jaki rodzaj henny wybrać oby otrzymać intensywny rudy, ale nie czerwony kolor?
i zazdroszczę tym co mają tak śliczne włosy po hennie liczę, że niedługo dołączę do waszego grona
przeczytaj cały wątek, znajdziesz wszystkie odpowiedzi. nie jest aż taki długi

23/40

say-hello jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:37   #395
guapa89
Przyczajenie

czytalam, jednak mnie interesuje w tym konkretnym przypadku, kiedy farbowanie chem. było dość niedawo i chodzi mi o konkretny kolor włosów
Stary 2012-07-09, 14:35   #396
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez vvviolaaa Pokaż wiadomość
Wielkie dzięku za informację Na pewno tam pójdę. Już wiele razy przeszukiwałam 3miasto i znalazłam tylko sklepik z nędzmym Eldem.

Cytat:
Napisane przez guapa89
Witam!
1) Możesz bez obaw kłaść od razu.
2) Jeśli masz jasne włosy, to możesz wybrać jakikolwiek rudy rodzaj Khadi (są 3). Czerwony efekt dość mocno ogranicza dodanie Cassji, która zawiera żółty barwnik. Dobry efekt daje zmieszanie 2:1 (henna:cassia).
Każda ruda Khadi zawiera właściwie tylko jedną farbującą roślinę (lawsonię), a inne zioła nie służą farbowaniu. Kolor docelowy i tak będzie ten sam. Polecam wybrać mieszanki z dodatkiem amli, bo wtedy odpada zakwaszenie (amla jest kwaśna).
I jeszcze jedna sprawa: Henna z amlą (puszka 150g) zawiera na końcu składu indygo, ale z doświadczenia wiem, że nie wpływa to na kolor
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 10:43   #397
kuleczkka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość
W tym problem, że nawet po zafarbowaniu kolor powinien byc choć trochę widoczny. Dziś minął 2 dzień od hennowania i nie ma nawet śladu jakiejkolwiek czerwonawej poświaty na moich ciemno blond włosach Co dopiero mówić o intensywnym kolorze. Dodatkowo henna skutecznie zmatowiła mi włosy i spowodowała, że się skołtuniły. Czesanie było mordęgą
a oczyściłaś włosy przed hennowaniem?
kuleczkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:56   #398
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Mąż wrócił, henna kupiona - jak tylko dotrze to go wykorzystam

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:10   #399
Laura_Palmer
Raczkowanie

Cześć

Mam pytanie do ekspertek. Nigdzie nie udało mi sie znaleźć odpowiedzi. Kupiłam przez neta doczepianą grzywkę z naturalnych włosów w kolorze jasny brąz. Jest on jednak o ok 3 tony jasniejszy niż moje kudełki, które po wielu latach farbowania chemią zaczełam traktować Khadi jasny brąz i dzisiaj planuję odświeżenie koloru tym samym jasnym brązem. Czy myslicie, że mogę na tą grzywkę też nałożyć "zielone błotko" i zmyć z niej po 2h? Złapie? Zaszkodzi? Może lepiej spróbować jakiejś szamponetki w podobnym odcieniu?
Stary 2012-07-11, 14:17   #400
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Możesz farbować jakiekolwiek naturalne włosy, ale kolor prawie na pewno będzie się nadal odróżniać od reszty.
Stary 2012-07-11, 21:27   #401
Laura_Palmer
Raczkowanie

Cytat:
Możesz farbować jakiekolwiek naturalne włosy, ale kolor prawie na pewno będzie się nadal odróżniać od reszty.

Właśnie siedzę z błotkiem na głowie, a grzywka "maceruje" się w misce. Za godzinę mycie no i się okaże co tam wyszło
Stary 2012-07-13, 06:42   #402
guapa89
Przyczajenie

A jeszcze jedo pytanko, ile cytryn użyć do rozrobienia henny naturalnej? czy ma to jakieś znaczenie ile soku użyje ( czy z jednej czy z dwóch), bo zauważyłam, że dziewczyny różnie używają. Wiem do czego jest potrzebny sok cytrynowy, ale czy jest jakaś zależność, że im więcej soku to kolor wyjdzie intensywniejszy? Jeśli tak to ile wykorzystać cytryn aby kolor wyszedł typowo rudy? I czy napewno nie mam się czego obawiać, że po farbowaniu chemicznym na rudo nie wyjdzie mi jakiś mix zielono- różowy na głowie?
Stary 2012-07-13, 23:27   #403
ewa787
Przyczajenie

Witam. Jasny brąz nałożona na rozjaśniane włosy z odrostem ciemny blond. Nie czekałam 2 dni z myciem włosów, bo bałam się większego przyciemnienia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0213.jpg (52,2 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0212.jpg (35,3 KB, 79 załadowań)
ewa787 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 23:39   #404
ewa787
Przyczajenie

A tutaj efekt z kilka dni temu: khadi cassia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0215.jpg (37,4 KB, 83 załadowań)
ewa787 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 22:35   #405
ejzii
Rozeznanie

Przeczytałam całe 14 stron i poradnik. I własnie w tym poradniku była dziewczyna z rudymi odrostami i czarnymi włosami. Dlaczego to jej tak ufarbowało?
Zastanawiam sie nad jakas rudoscia tylko chce zeby mi odrosty pokryło równomiernie...
Czy najpierw mam trzymać na odrostach a później reszcie?
I co zrobić żeby nie otrzymać czerwieni? mam miedziane włosy .

ejzii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 22:39   #406
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Napisz dokładniej co zamierzasz zrobić, jaki kolor chcesz uzyskać.
Stary 2012-07-21, 22:50   #407
ejzii
Rozeznanie

mam kolor taki jak na zdj 1, odrost na zdj 2.
Chciałabym otrzymać taki rudy http://starlife.com.ua/media/photo/big/4C70KVGT1Y.jpg , http://www.khadi.pl/sites/khadi.pl/f...arbowaniu2.jpg , nie chce takiego intensywnego ,takiej marchewy, ani tymbardziej czerwieni. I chce zeby ladnie mi pokryly te mysie odrosty.
którą farbe wybrac? tą z amla i jatrophą? ona na jasnych wlosach da czerwien no chyba ze Henna z AMLĄ.
zaczaje sie na którąś na allegro i zamówie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (51,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dd.jpg (41,6 KB, 22 załadowań)

Stary 2012-07-21, 23:04   #408
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Wszystkie Khadi rude (z amlą, z a. i j., czysta) wyjdą tak samo. Nie ma żadnej możliwości żeby wyszedł czarny kolor jak pisałaś w poprzednim poście.
Ponieważ henna ma kolor pomiędzy czerwonym a rudym, chcąc uzyskać sam rudy należy ten barwnik "rozcieńczyć". W tym celu najlepiej pomieszać dowolną rudą Khadi z cassią (może być 2:1).
Inna opcja to użycie zupełnie inneh farby. Na przykład najjaśniesze odcienie Logony lub Sante. Nawet jeśli wyjdzie zbyt jasno czy za mało rudo, to łatwiej naprawić taką sytuację niż usuwać czerwień.
No i ostatnia możliwość: pokrycie henny chemiczym blondem. To tez może być dobre jeśli nie jesteś przeciwniczką farb chemicznych.
Stary 2012-07-22, 10:50   #409
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
Wszystkie Khadi rude (z amlą, z a. i j., czysta) wyjdą tak samo. Nie ma żadnej możliwości żeby wyszedł czarny kolor jak pisałaś w poprzednim poście.
Ponieważ henna ma kolor pomiędzy czerwonym a rudym, chcąc uzyskać sam rudy należy ten barwnik "rozcieńczyć". W tym celu najlepiej pomieszać dowolną rudą Khadi z cassią (może być 2:1).
Inna opcja to użycie zupełnie inneh farby. Na przykład najjaśniesze odcienie Logony lub Sante. Nawet jeśli wyjdzie zbyt jasno czy za mało rudo, to łatwiej naprawić taką sytuację niż usuwać czerwień.
No i ostatnia możliwość: pokrycie henny chemiczym blondem. To tez może być dobre jeśli nie jesteś przeciwniczką farb chemicznych.
na drugą farbe tą cassie mnie juz nie stac(jeszcze inne kosmetyki do wlosow musze kupic, olejki itd)
kurde no to nei wiem
a uprzednio trzeba farbowac odrosty a pozniej całosc:? nie chce zeby sie odóznialo.

Stary 2012-07-22, 16:25   #410
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
na drugą farbe tą cassie mnie juz nie stac(jeszcze inne kosmetyki do wlosow musze kupic, olejki itd)
kurde no to nei wiem
a uprzednio trzeba farbowac odrosty a pozniej całosc:? nie chce zeby sie odóznialo.
Możesz zamiast cassi dodać ewentualnie dużo odżywki. Albo tak jak mówiłam - kupić inną farbę o przewidywanym jaśniejszym kolorze docelowym.
Jeśli chodzi o farbowanie odrostów osobno, to nie sądzę aby to miało więszy sens. Hennę i tak trzeba trzymać kilka godzin. Technika nakładania papki też nie sprzyja precyzji przy pokrywaniu małej długości włosów. Po zmyciu kolor jeszcze ustala się przez co njamniej 2 dni. Czy odcień odrostu będzie sie odróżniać od reszty jest nie do przewidzenia. Równie prawdopodobne jest, że nie będzie widać żadnego przejścia między kolorami.
Stary 2012-07-22, 17:50   #411
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
Możesz zamiast cassi dodać ewentualnie dużo odżywki. Albo tak jak mówiłam - kupić inną farbę o przewidywanym jaśniejszym kolorze docelowym.
Jeśli chodzi o farbowanie odrostów osobno, to nie sądzę aby to miało więszy sens. Hennę i tak trzeba trzymać kilka godzin. Technika nakładania papki też nie sprzyja precyzji przy pokrywaniu małej długości włosów. Po zmyciu kolor jeszcze ustala się przez co njamniej 2 dni. Czy odcień odrostu będzie sie odróżniać od reszty jest nie do przewidzenia. Równie prawdopodobne jest, że nie będzie widać żadnego przejścia między kolorami.
np isane babassu? i ona rozjasni?

Stary 2012-07-22, 18:01   #412
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
np isane babassu? i ona rozjasni?
Może być Isana. Alterry też są niezłe do tego. Dzięki dodatkowi odżywki kolor wychodzi nie tyle jaśniejszy, co mniej intensywny. No i łatwiej się nakłada. Możesz jeszcze dodać kilka rzeczy dostępnych często w domu:
-cynamon
-zmielone goździki
-kurkumę (uwaga, jest bardzo żółta)
Stary 2012-07-25, 11:06   #413
NinaSimone
Zakorzenienie

Prosze o o pomoc. Kupilam henne khadi ciemny braz w takim opakowaniu : http://img09.allegroimg.pl/photos/or.../92/2511329292

Niestety? Przyszlo do mnie takie opakowanie: http://img11.allegroimg.pl/photos/or.../40/2490194056

Nazwy te same, ale czy odcienie sie od siebie rożnia? Czy to nadal 2 chlodne brazy czy ten drugi wchodzi w czern?
NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 12:59   #414
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Prosze o o pomoc. Kupilam henne khadi ciemny braz w takim opakowaniu : http://img09.allegroimg.pl/photos/or.../92/2511329292

Niestety? Przyszlo do mnie takie opakowanie: http://img11.allegroimg.pl/photos/or.../40/2490194056

Nazwy te same, ale czy odcienie sie od siebie rożnia? Czy to nadal 2 chlodne brazy czy ten drugi wchodzi w czern?
- To ten sam ciemny brąz.
- On zawsze wchodził w czerń. To moim zdaniem "najczarniejszy" odcień Khadi.
- Ostatnio Khadi chyba zmieniło szatę graficzną opakowań. Kupowałam niedawno hennę z amlą (150g w puszce) i jest inny kolor naklejki na opakowaniu. Skład ten sam.
Stary 2012-07-25, 20:39   #415
NinaSimone
Zakorzenienie

Jestem po farbowaniu. Zadowolona z koloru. Jednak jest jeden "maly" problem. Nalozylam henne na wlosy i po ok godzinie zaczela mnie migrenowo bolec glowa. Zmylam farbe.. niestety bol niemilosiernie sie nasilil. Mialam zawroty glowy, mdlosci i w konsekwencji wymioty. Czy to objaw uczulenia? Dodam, ze nie mam podraznionej skory. Nic tez mnie nie swedzilo i nie pieklo podczas aplikacji. Czy da sie zneutralizowac ten zapach?
Stary 2012-07-25, 21:45   #416
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jestem po farbowaniu. Zadowolona z koloru. Jednak jest jeden "maly" problem. Nalozylam henne na wlosy i po ok godzinie zaczela mnie migrenowo bolec glowa. Zmylam farbe.. niestety bol niemilosiernie sie nasilil. Mialam zawroty glowy, mdlosci i w konsekwencji wymioty. Czy to objaw uczulenia? Dodam, ze nie mam podraznionej skory. Nic tez mnie nie swedzilo i nie pieklo podczas aplikacji. Czy da sie zneutralizowac ten zapach?
Dodałaś do proszku kawy albo herbaty?
Zapach można trochę zabić dodając cynamon lub/i goździki, ale to podczas farbowania. Potem już tylko możesz czekać aż zapach sam zginie.
Stary 2012-07-25, 21:54   #417
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
- Ostatnio Khadi chyba zmieniło szatę graficzną opakowań. Kupowałam niedawno hennę z amlą (150g w puszce) i jest inny kolor naklejki na opakowaniu. Skład ten sam.
a farbowalas juz ? bo tez sie zastanawiam nad henną z amlą .

Stary 2012-07-25, 21:56   #418
Lisbeth
☠ ☢ ☠

W ogóle tak, nowym opakowaniem jeszcze nie.
Henna z amlą wychodzi tak samo jak henna czysta i henna z amlą i jatrophą.
Stary 2012-07-25, 23:00   #419
NinaSimone
Zakorzenienie

Cytat:
Dodałaś do proszku kawy albo herbaty?
Zapach można trochę zabić dodając cynamon lub/i goździki, ale to podczas farbowania. Potem już tylko możesz czekać aż zapach sam zginie.

Nic nie dodalam. Dodanie kawy jaki daje efekt? Sypanej?
Stary 2012-07-25, 23:19   #420
ejzii
Rozeznanie

Cytat:
W ogóle tak, nowym opakowaniem jeszcze nie.
Henna z amlą wychodzi tak samo jak henna czysta i henna z amlą i jatrophą.
a no chyba ze tak wlasnie porównywałam te wszystkie trzy, bo nie chce otrzymać czerwieni ale tu i tu tak samo wychodzą . poza tym opakowanie 150 g bardziej mi sie widzi

Odpowiedz

Tagi
farby naturalne, henna, khadi

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości