Farby Khadi - opinie - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-11, 21:56   #451
Dum pugnas victor es
Raczkowanie

Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Airiana Pokaż wiadomość
Moje kolejne doświadczenie: henna naturalna + henna z amlą i jatropha na jeszcze nie do końca zmyty indygo. Nie wiem co tam ma w sobie henna, ale włosy mam po niej rewelacyjne

Niestety - dość kiepska jakość zdjęcia oświetlenie złe
Kto ciekawy - dla porównania można spojrzeć do mojego albumu
Piękna głęboka czerń, bardzo ładnie włoski wydają się grubsze
Stary 2012-08-15, 13:29   #452
ejzii
Rozeznanie

Niedługo będę się brała za farbowanie, mam jeszcze kilka pytań dot farbowania henny z amlą.
Na moje długie włosy(pod popisem zdjęcia w galerii) ile wziąć henny? Mam opakowanie 150g. Ile do tego dolać wody? w jakich stopniach celsjusza? i wcisnąc cytryny? Czym się będzie różniło jeśli odstawie na noc, a jeśli nie odstawie (bo h&a ponoc nie trzeba).
Czy mogę teraz otworzyć proszek zmieszać z wodą, cytryną i ufarbować pasemko kontrolne? Czy nie można bo zapach się ulotni itd.?
Nie chcę otrzymać czerwieni, ani mahoniu żadnego, najbardizej pasowałby mi ten kolor: http://4.bp.blogspot.com/-gUuhivnqNv...0/DSC_0320.JPG
Sory poczatkujaca jestem, wlasnie przewertowałam drugi raz od poczatku cąałe 13 stron(wiecej nie dałam rady) , przeczytałam poradnik i dalej jestem ciemna

Edytowane przez ejzii
Czas edycji: 2012-08-15 o 13:30
ejzii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:47   #453
steplenka
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!

chciałabym zacząć farbować włosy henną Khadi ciemny brąz. Mój aktualny kolor to ciemny brąz (po 5 letnim farbowaniu chemicznym). Niestety włosy mam w opłakanym stanie i nie mogę już dłużej stosować tej okropnej chemii, bo niedługo mi się wszystkie skruszą. Byłabym wdzięczna za odpowiedź na kilka pytań, które ułatwią rozpoczęcie mojej przygody z henną

1. Jaki kolor wybrać, aby uzyskać ciemny (nie czarny) zimny brąz? Wystarczy sama Khadi ciemny brąz czy muszę coś wymieszać, żeby nie mieć rudej poświaty, która kompletnie nie pasuje do mojego typu urody?

2. Jak przygotować włosy do farbowania henną? Wystarczy raz umyć włosy szamponem bez silikonu?

3. Czy hennę kładzie się na świeżo umyte włosy?

4. Czytałam, że po farbowaniu wcieracie olejki do włosów. Jakich konkretnie olejków używacie i czy bezpośrednio po farbowaniu, czy po np. 2 dniach?

Wiem, że niektóre z was pomyślą, że powinnam przeczytać cały wątek, ale niestety internet mam tylko w pracy a tu nie za bardzo mam na to czas.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
steplenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 21:10   #454
WeronikaAntonina
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez steplenka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

chciałabym zacząć farbować włosy henną Khadi ciemny brąz. Mój aktualny kolor to ciemny brąz (po 5 letnim farbowaniu chemicznym). Niestety włosy mam w opłakanym stanie i nie mogę już dłużej stosować tej okropnej chemii, bo niedługo mi się wszystkie skruszą. Byłabym wdzięczna za odpowiedź na kilka pytań, które ułatwią rozpoczęcie mojej przygody z henną

1. Jaki kolor wybrać, aby uzyskać ciemny (nie czarny) zimny brąz? Wystarczy sama Khadi ciemny brąz czy muszę coś wymieszać, żeby nie mieć rudej poświaty, która kompletnie nie pasuje do mojego typu urody?

2. Jak przygotować włosy do farbowania henną? Wystarczy raz umyć włosy szamponem bez silikonu?

3. Czy hennę kładzie się na świeżo umyte włosy?

4. Czytałam, że po farbowaniu wcieracie olejki do włosów. Jakich konkretnie olejków używacie i czy bezpośrednio po farbowaniu, czy po np. 2 dniach?

Wiem, że niektóre z was pomyślą, że powinnam przeczytać cały wątek, ale niestety internet mam tylko w pracy a tu nie za bardzo mam na to czas.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
2.Nejlepiej stosowac pielegnacje bezsylikonową na tydzien przed hennowaniem.
3.tak
4.po zmyciu henny tylko wodą!! odczekujemy 214-48h ja po tym czasie nakładam olejek sesa na całą noc.
Wszystko jest napisane w ulotce dołączonej do henny.
WeronikaAntonina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 10:24   #455
Airiana
Raczkowanie

Zgadzam się z Weroniką co do stosowania henny i od siebie dodam, że polecam właśnie olejek sesa. Wyleczyłam sobie nim przetłuszczającą się skórę głowy Kupiłam ostatnio Khadi na szybszy wzrost włosów i naprawdę nie ma po nim tego efektu dla włosów jak po sesie, na kilometr czuć kamforę mieszam go troszkę razem z sesą - bo pewnie właściwości jakieś tam ma - i zapach sesy tłumi kamforę. Jak dla mnie sesa bardzo ładnie pachnie.
Airiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:45   #456
ejzii
Rozeznanie

a jeśli tylko 2 razy sie oczysci szamponem z slsem przed hennowaniem to nie wystarczY? trzeba tydzien przed zrezygnować?
bo ostatnio byłam u fryzjera, no to wiadomo silikony, i pozniej odzywki z nivea tez uzylam a chce juz farbowac..

ejzii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 14:47   #457
Airiana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
a jeśli tylko 2 razy sie oczysci szamponem z slsem przed hennowaniem to nie wystarczY? trzeba tydzien przed zrezygnować?
bo ostatnio byłam u fryzjera, no to wiadomo silikony, i pozniej odzywki z nivea tez uzylam a chce juz farbowac..
Jest ryzyko, że kolor nie przyjmie. Oczywiście możesz zaryzykować. Ja też zaryzykowałam i wszystko było ok.

Edytowane przez Airiana
Czas edycji: 2012-08-25 o 14:48
Stary 2012-08-26, 19:51   #458
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Niedługo będę się brała za farbowanie, mam jeszcze kilka pytań dot farbowania henny z amlą.
Na moje długie włosy(pod popisem zdjęcia w galerii) ile wziąć henny? Mam opakowanie 150g. Ile do tego dolać wody? w jakich stopniach celsjusza? i wcisnąc cytryny? Czym się będzie różniło jeśli odstawie na noc, a jeśli nie odstawie (bo h&a ponoc nie trzeba).
Czy mogę teraz otworzyć proszek zmieszać z wodą, cytryną i ufarbować pasemko kontrolne? Czy nie można bo zapach się ulotni itd.?
Nie chcę otrzymać czerwieni, ani mahoniu żadnego, najbardizej pasowałby mi ten kolor: http://4.bp.blogspot.com/-gUuhivnqNv...0/DSC_0320.JPG
Sory poczatkujaca jestem, wlasnie przewertowałam drugi raz od poczatku cąałe 13 stron(wiecej nie dałam rady) , przeczytałam poradnik i dalej jestem ciemna
Też by mi chodziło o podobny kolor, dlatego boję się henny Ale po sklepowych też mam masakrę Jakieś rady? Jak żyć?

magyarparaszt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 09:30   #459
steplenka
Przyczajenie

Dziękuję za pomoc!
Jeszcze jedno pytanie, czy po farbowaniu henną muszę już zrezygnować z produktów z silikonem? Czy chodzi tylko o przygotowanie włosów przed farbowaniem?
steplenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 10:31   #460
blackmarta
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4

A ja też mam pytanie.
Jak do tej pory miałam do czynienia jedynie z ciemnym brązem z zasobów Khadi. Chciałabym pokombinować z naturalną henną, lub tą z amlą czy jatrophą, ale... No właśnie, zależałoby mi na wydobyciu jak najbardziej czerwonego odcienia na włosach. Mam teraz wypłukany ciemny brąz więc jedyne co mi "grozi" to poświata, jednak chciałabym, żeby była jak najbardziej czerwona. Powiecie mi, którą najlepiej wybrać i w jaki sposób rozrobić, z czym itd? Chcę w końcu zobaczyć jak wpływa na włosy henna bez indygo

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:15   #461
agulaaaa
Zakorzenienie

ja 2 razy użyłam już orzechowego brązu i wiecie co bardzo szybko mi się wypłukał kolor, na początku dajne ciemniejsze, dosłownie tydzień i już mi zjaśniały, jedyny plus to, że ujednolicił mi się kolor włosów i nie widać już wcześniejszych odrostów
agulaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:32   #462
Ekstazaa
Rozeznanie

Mnie tak samo sie szybko wypłukało, a farbowałam ciemnym brązem.. w najbliższym czasie zamierzam jeszcze z indygo spróbować, zobaczymy.
Ekstazaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:01   #463
mephala2
Raczkowanie

GG do mephala2

Mi orzechowy brąz też szybko wypłukuje. I nawet by mi to nie przeszkadzało, bo nawet mi się kolor później podoba, ale mam problem z odrostami, bo robią się rude. Zastanawiam się czy następnym razem nie farbować na dwa etapy.
Stary 2012-09-12, 11:41   #464
agulaaaa
Zakorzenienie

ja za 2 tygodnie tym razem ciemny brąz i kurczę na stałe bym chciała mieć ciemne, a nie chcę wracać do chemicznych
chyba, że jakąś bez amoniaku, delikatną dajmy na to do 24 zmyć, a po jakimś czasie na to henna, ściemnieją mi? bo wolę siebie w ciemniejszych, a bez sensu tyle kasy na hennę wydawać, jak trzyma się bardzo krótko
Stary 2012-09-12, 20:43   #465
Airiana
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ekstazaa Pokaż wiadomość
Mnie tak samo sie szybko wypłukało, a farbowałam ciemnym brązem.. w najbliższym czasie zamierzam jeszcze z indygo spróbować, zobaczymy.
Myślę, że to właśnie indygo tak szybko się wypłukuje, a zawsze jest w składzie brązów. Naturalna henna trzyma dłużej. Osobiście nie narzekam, u mnie jakoś trzyma - ostatnio zrobiłam mieszankę: orzechowy brąz, indygo i amla. Wyszło ok. Ja myję szamponami bez parabenów i silikonu Timotei Organic Delight - może to kwestia własnie szamponu bez SLS i takich tam różnych?

Edytowane przez Airiana
Czas edycji: 2012-09-12 o 20:57
Stary 2012-09-12, 21:01   #466
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Airiana Pokaż wiadomość
Myślę, że to właśnie indygo tak szybko się wypłukuje, a zawsze jest w składzie brązów. Naturalna henna trzyma dłużej. Osobiście nie narzekam, u mnie jakoś trzyma - ostatnio zrobiłam mieszankę: orzechowy brąz, indygo i amla. Wyszło ok. Ja myję szamponami bez parabenów i silikonu Timotei Organic Delight - może to kwestia własnie szamponu bez SLS i takich tam różnych?
ja myję BD
Stary 2012-09-12, 21:37   #467
mephala2
Raczkowanie

GG do mephala2

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
ja myję BD
Ja również. SLS tylko raz na jakiś czas żeby lepiej oczyścić włosy. Ale to wypada tylko kilka razy w miesiącu. Już się zastanawiałam, czy nie potraktować najpierw odrostów henną, a na to później brąz.
Stary 2012-09-12, 21:39   #468
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mephala2 Pokaż wiadomość
Ja również. SLS tylko raz na jakiś czas żeby lepiej oczyścić włosy. Ale to wypada tylko kilka razy w miesiącu. Już się zastanawiałam, czy nie potraktować najpierw odrostów henną, a na to później brąz.
a jakbym wzięła najpierw joanną multi color czekoladowy brąz, a za jakieś 3 tygodnie henne ciemny brąz? ma to sens, boję się, że jak teraz nałożę hennę to tydzień i będzie po moim kolorze
Stary 2012-09-13, 09:37   #469
Airiana
Raczkowanie

Cytat:
a jakbym wzięła najpierw joanną multi color czekoladowy brąz, a za jakieś 3 tygodnie henne ciemny brąz? ma to sens, boję się, że jak teraz nałożę hennę to tydzień i będzie po moim kolorze
Myślę, że to jest kwestia Twojego wyboru. Ja tam nie zamienię na nic swojego zestawu: Khadi henna, Khadi olejek do włosów i SESA
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z poswiata.jpg (150,6 KB, 72 załadowań)
Stary 2012-09-13, 14:31   #470
agulaaaa
Zakorzenienie

chcę mieć ciemniejsze i nie wiem..
Stary 2012-09-13, 21:39   #471
mephala2
Raczkowanie

GG do mephala2

Ja na pewno jeszcze będę z Khadi eksperymentować. Nie chcę wracać do farb chemicznych. A myślę, że w końcu uda się mi znaleźć idealny sposób farbowania, żeby kolor ładnie na odrostach łapał i żeby się trzymał
Szkoda mi niszczyć znowu włosy, bo widzę, że ich kondycja bardzo się poprawiła. I w końcu głowa przestała mnie swędzieć co było normą przy chemii.
Stary 2012-09-14, 07:34   #472
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mephala2 Pokaż wiadomość
Ja na pewno jeszcze będę z Khadi eksperymentować. Nie chcę wracać do farb chemicznych. A myślę, że w końcu uda się mi znaleźć idealny sposób farbowania, żeby kolor ładnie na odrostach łapał i żeby się trzymał
Szkoda mi niszczyć znowu włosy, bo widzę, że ich kondycja bardzo się poprawiła. I w końcu głowa przestała mnie swędzieć co było normą przy chemii.
dokładnie też nie chcę wracać do chemicznych, to jak znajdziesz sposób, jak zatrzymać hennę na dłużej to daj znać
Stary 2012-09-14, 19:47   #473
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Używam Khadi od roku, wcześniej były farby chemiczne. I wiecie co? Nie zamierzam wracać do farb chemicznych. Rożnica w jakości i wyglądzie włosów jest kolosalna:
-piękny, zdrowy kolor i błysk, jak z Photoshopu
-naturalny wygląd
-wyraźne zagęszczenie włosów (stwierdziła to moja fryzjerka kilka dni temu)
-koniec problemów ze skórą głowy, łupieżem , swędzeniem itp.

W sumie przeszłam na Khadi ponieważ staram się rugować zbędną szkodliwą chemię ze swojego otoczenia, mając nadzieję, że będę wyglądać nie gorzej niż na farbach chem., nie liczyłam na cuda, tymczasem różnica na zdjęciach 2011 i 2012 jest niewiarygodna.

Żeby nie było, są też minusy, a właściwie jeden. Mianowicie o ile farbą mogłam farbować co 4-5 tygodni, to henną muszę farbować częściej, tzn.zimą co 3-4 tyg. a latem co 2-3 tyg. W sumie nie przeszkadza mi to, to nawet jest to miły zabieg pielęgnacyjny na piątkowy wieczór
Co rzekłszy, idę mieszać ciapcialinkę
rozważna_i_romantyczna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:37   #474
Airiana
Raczkowanie

Dokładnie podzielam Wasze zdanie co do efektów mi również nie przeszkadza częstsze farbowanie. Nawet rytuałem stało się dla mnie olejowanie włosów przed każdym myciem - a kiedyś stosowałam odżywki bez spłukiwania dla wygody widzę efekty - kiedy byłam na keratynowym zabiegu fryzjerki prawie szydziły ze stanu moich włosów :/ co niemile wspominam. Teraz moje pióra odzyskują nawilżenie i połysk

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
chcę mieć ciemniejsze i nie wiem..
Wiesz, że ciemne to tylko po indygo... ale no cóż, coś za coś - musisz się raczej nastawić na częstsze farbowania tak myślę. Gdzieś wyczytałam, albo ktoś pisał, że henna wiąże się z keratyną i od jej zawartości zależy kolor, ale może i długość utrzymywania się na włosach również? Może mi pomógł troszkę ten zabieg keratynowy?

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

ja miałam ten zabieg Kerapro K5: http://hairs.pl/kuracja-keratynowa-k...hurtownia.html

Ale wcześniej miałam Global Keratin i ten był o niebo skuteczniejszy a Global dostępny jest tylko w salonach fryzjerskich.

Edytowane przez Airiana
Czas edycji: 2012-09-14 o 20:39
Stary 2012-09-14, 20:53   #475
agulaaaa
Zakorzenienie

ja na taki zabieg się nie zdecyduję nigdy za bardzo uwielbiam swoje kręcioły, proste nie dla mnie, a z tym przyciemnianiem będę coś kombinować...
Stary 2012-09-14, 21:21   #476
Airiana
Raczkowanie

Cytat:
ja na taki zabieg się nie zdecyduję nigdy za bardzo uwielbiam swoje kręcioły, proste nie dla mnie, a z tym przyciemnianiem będę coś kombinować...
ale ja nie prostowałam ja tylko odżywiłam włosy - nie trzeba prostować
No tym bardziej, że byłam po trwałej - prostowanie by było bez sensu. A bez prostowania zabieg jest tańszy

Edytowane przez Airiana
Czas edycji: 2012-09-14 o 21:24
Stary 2012-09-17, 13:30   #477
dziuwlenka
Raczkowanie

GG do dziuwlenka

czytam was tak i już sama nie wiem czy te henny khadi są trwałe czy nie są w końcu?
dawniej chciałam mieć rude włosy, ale próbowałam z balsamem hennowym na rudo i jakoś się nie udało, tylko na ciemnych włosach leciutka ruda poświata. z resztą pewnie i tak by mi było brzydko, bo mam typową urodę nie do rudego :P
więc zdecyduje się na indygo jeśli już (w czarnych mi ponoć dobrze/ładnie) jeśli mi brat kupi w indiach (obecnie przebywa), a jak nie kupi to kupię gdzieś i tyle
mam tyle kolorów teraz na głowie, że wstyd się w nich gdziekolwiek pokazywać, dobrze, że się kręcą dość ładnie to trochę tonują tą tęczę.. :P

Ćwiczę od 08.11.2012

(część ciała : ile cm mniej)
pod piersiami: -4 cm
w piersiach: -8 cm
okolice pępka: -9 cm
talia: -6 cm
biodra: -7 cm
uda: -2 cm
łydki: -2 cm
dziuwlenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 11:33   #478
blackmarta
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4

jedna z dziewczyn tu na forum pisała, że lepiej się te brązy trzymają na hennie. Zamówiłam więc Khadi z amla i jatropha oraz ciemny brąz. Zaraz nałożę hennę, poczekam na efekt, jak będzie w miarę, to tak pochodzę, a jak nie to od razu walnę ciemny brąz. Sama jestem ciekawa czy po tym chociaż jednym hennowaniu mieszanką bez indygo, nałożny następnie ciemny brąz dłużej wytrzyma.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:04   #479
fleur_deLys
Raczkowanie

Cześć dziewczyny!

Przepraszam, że się Wam wtrącam do wątku, ale byłabym niezmiernie wdzięczna za poradę odnośnie farb Khadi, jako że w necie jest tak wiele sprzecznych opinii odnośnie efektów jej stosowania, że już się kompletnie pogubiłam, a przebrnąć przez wszystkie wątki na wizażu na jej temat nie dam rady
Ad rem, mam włosy do pasa, umiarkowanej grubości (nie cienkie, ale też nie porażające grubością), puszące się, naturalnie jasnobrązowe z pojedynczymi siwymi włoskami, od paru miesięcy traktowane balsamem Venity w odcieniu jasna czerwień. Efekt jest całkiem przyjemny dla oka, ale po pierwsze, Venita to nie henna i w związku z tym obawiam się zniszczenia włosów, zwłaszcza że wypłukuje się w zastraszającym tempie , brudzi ręczniki etc.

Pragnęłabym przejść na Khadi, ponieważ wiele słyszałam o jego odżywczym oddziaływaniu na włosy. Jednakże mam kilka wątpliwości, które mam nadzieję pomożecie mi przezwyciężyć:
- primo: zastanawiam się nad opcją z amlą i jathropą, jednakże obawiam się odcieni zbyt ciemnego mahoniu, albo fioletowawych refleksów, ponieważ dążę do czerwieni, kasztanowych refleksów, ogólnie z gamy czerwonych barw, nie pomarańczowych. Jakie są Wasze doświadczenia z tym konkretnym odcieniem? Pytanie kieruję zwłaszcza do osób z podobnymi włosami Co sądzicie o polecanej na stronie firmy metodzie dodawania czerwonego wina do mieszanki, w celu wzmocnienia czerwonego pigmentu? I jak się do tego zabrać, bo o tym to już na stronie Khadi nie ma ani słowa
- secundo: czy jeśli kolor wyjdzie koszmarny, to czy będę mogła go zniwelować przy pomocy odcieni brązu Khadi? albo np. balsamu Venity? Bardzo bym nie chciała ścinać włosów, ani chodzić z jakimś ohydztwem na głowie w oczekiwaniu, aż włosy odrosną (chyba bym wcześniej osiwiała
- tertio- czy przy takiej długości poradzę sobie sama, czy nie poplączę włosów na amen? I czy przesuszenie po Khadi, o którym słyszałam, ustępuje po pierwszym myciu?

Przepraszam za elaborat, jeśli by któraś z Was miała jednak cierpliwość przebrnąć przezeń i udzielić mi odpowiedzi, byłabym bardzo wdzięczna

Pozdrawiam serdecznie
fleur_deLys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:21   #480
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
- primo: zastanawiam się nad opcją z amlą i jathropą, jednakże obawiam się odcieni zbyt ciemnego mahoniu, albo fioletowawych refleksów, ponieważ dążę do czerwieni, kasztanowych refleksów, ogólnie z gamy czerwonych barw, nie pomarańczowych. Jakie są Wasze doświadczenia z tym konkretnym odcieniem? Pytanie kieruję zwłaszcza do osób z podobnymi włosami Co sądzicie o polecanej na stronie firmy metodzie dodawania czerwonego wina do mieszanki, w celu wzmocnienia czerwonego pigmentu? I jak się do tego zabrać, bo o tym to już na stronie Khadi nie ma ani słowa
Mahoń na jasnym brązie może wyjść. Fiolet nigdy. Generalnie nie ma znaczenia którą Khadi "red" wybierzesz. Do wyboru masz naturalną (bez innych ziół), z amlą oraz z amlą+jatrophą. W każdej z nich ziołem barwiącym jest henna, a więc de facto zawsze dokładnie ten sam barwnik. Dodatkowe zioła mogą mieć jakieś domniemane działanie pielęgnacyjne.
Dodawanie czerwonego wina uważam za bezsensowne. To może dać efekt najwyżej do 1-2 mycia włosów. Coś jak płukanka.
Cytat:
- secundo: czy jeśli kolor wyjdzie koszmarny, to czy będę mogła go zniwelować przy pomocy odcieni brązu Khadi? albo np. balsamu Venity? Bardzo bym nie chciała ścinać włosów, ani chodzić z jakimś ohydztwem na głowie w oczekiwaniu, aż włosy odrosną (chyba bym wcześniej osiwiała
Zależy co uważasz za koszmarne ohydztwo. Na pewno nie wyjdzie nic zielonego albo fioletowego
Jeśli mimo to kolor ci się nie spodoba, to możesz potem farbować czym chcesz. Khadi, Venita, farba z amoniakiem, cokolwiek.
Cytat:
- tertio- czy przy takiej długości poradzę sobie sama, czy nie poplączę włosów na amen? I czy przesuszenie po Khadi, o którym słyszałam, ustępuje po pierwszym myciu?
Zależy od własnych zdolności manualnych. To jest możliwe, ale musisz wiedzieć, że ziołową papkę nakłada się zupełnie inaczej niż 'gładki' balsam w stylu Venity.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
farby naturalne, henna, khadi

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości