Farby Khadi - opinie - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-01, 21:31   #571
anka1892
Zadomowienie

Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Wydaje mi się - na podstawie tego, co mówi koleżanka z Wrocławia, sama nigdy tam nie byłam - że to bardziej dom prywatny z małym punktem połączony. Lepiej zamówić przez internet i umówić się, będą przygotowani na odbiór. Po co chodzić dwa razy?
takiego maila dostałam od helfy:
"Witam serdecznie

Na ul. Hallera 8 i na ul. Mikołaja 40 jest możliwość zakupów bezpośrednich. Część asortymentu znajduje się w dwóch wymienionych punktach.

Pozdrawiam
Beata Patacz
Doradca Klienta"
anka1892 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 19:06   #572
argininka
Raczkowanie

Cześć, dziewczyny

Do Wrocławianek - w sobotę byłam w Marino i znalazłam tam stoisko z naturalnymi kosmetykami, w tym z hennami Khadi Zaopatrzyłam się w hennę z amlą i jak podetnę końcówki to zafarbuję. Jestem ciekawa efektu, bo to będzie moje pierwsze ziołowe farbowanie, wcześniej były tylko szamponetki

Aha, ceny na tym stoisku są identyczne jak na stronie Khadi, czyli 26 zł za hennę w kartoniku (100g), a 29 zł za hennę z amlą w puszeczce (150g).
Fajnie, bo miałam zamawiać, a tu przynajmniej odpadły mi koszty przesyłki.

razem od 25.04.2007
argininka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 20:14   #573
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez argininka Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny

Do Wrocławianek - w sobotę byłam w Marino i znalazłam tam stoisko z naturalnymi kosmetykami, w tym z hennami Khadi Zaopatrzyłam się w hennę z amlą i jak podetnę końcówki to zafarbuję. Jestem ciekawa efektu, bo to będzie moje pierwsze ziołowe farbowanie, wcześniej były tylko szamponetki

Aha, ceny na tym stoisku są identyczne jak na stronie Khadi, czyli 26 zł za hennę w kartoniku (100g), a 29 zł za hennę z amlą w puszeczce (150g).
toż to Marino na końcu świata (Czyt. Wrocławia :P)
Stary 2012-12-02, 20:26   #574
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Aaaaa... do wrocka to mnie dzielą setki km, znalazłam dobrą naprawdę ofertę na all - 29 PLN z przesyłką i gratis 15ml olejku Skuszę się chyba, tylko mam obawy, czy na pewno będzie 100% świeża i oryginalna. Helfom można ufam całkowicie ale potrzebuję obecnie tylko henny a tam z przesyłka wyjdzie mi drożej

Postanowiłam teraz wziąć hennę z a&j (już ja próbować przyjemność miałam dwukrotnie, mocniej mi farbuje niż czysta henna, w końcu amla i jant.) - wydaje mi się też bardziej odżywcza dzięki temu składowi swojemu. Mam rację?
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 09:29   #575
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez argininka Pokaż wiadomość

O, nie wiedziałam, że jest wersja w puszce

magyarparaszt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 18:03   #576
argininka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
toż to Marino na końcu świata (Czyt. Wrocławia :P)
E tam, ja mam bliżej do Marino niż na Hallera na przykład

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
O, nie wiedziałam, że jest wersja w puszce
Ano jest, ale chyba tylko wersja henny z amlą.

razem od 25.04.2007
argininka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 17:52   #577
fleur_deLys
Raczkowanie

Hej!
A ja mam jedno pytanie: otóż, czy któraś z Was odnotowała po zastosowaniu henny (khadi) wzmożone wypadanie włosów?? Bo ja jestem już po drugiej aplikacji i włosy mi strasznie zaczęły lecieć..mam nadzieję, że może jednak przyczyna jest inna, ale z drugiej strony morfologię mam ok, diety nie zmieniłam, leków nowych nie biorę, więc.. sama nie wiem, jakiej szukać przyczyny, ale przeraża mnie widok pasm(!) w wannie po myciu- może ulegam złudzeniom, bo mam bardzo długie włosy, ale wcześniej nie widziałam żebym traciła ich aż tyle
Ponadto, kolor owszem piękny, ale jednak się spłukuje (wystrzegam się silikonów) i bardzo szybko te parę siwych włosków, które mam, ponownie widać, a że głównie z ich powodu zdecydowałam się farbować włosy, to
Może mogłybyście mi coś doradzić? Jaka jest najzdrowsza opcja trwałego farbowania włosów nie licząc henny (albo khadi)? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź

pozdrawiam serdecznie
fleur_deLys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:09   #578
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
Hej!
A ja mam jedno pytanie: otóż, czy któraś z Was odnotowała po zastosowaniu henny (khadi) wzmożone wypadanie włosów?? Bo ja jestem już po drugiej aplikacji i włosy mi strasznie zaczęły lecieć..mam nadzieję, że może jednak przyczyna jest inna, ale z drugiej strony morfologię mam ok, diety nie zmieniłam, leków nowych nie biorę, więc.. sama nie wiem, jakiej szukać przyczyny, ale przeraża mnie widok pasm(!) w wannie po myciu- może ulegam złudzeniom, bo mam bardzo długie włosy, ale wcześniej nie widziałam żebym traciła ich aż tyle
Ponadto, kolor owszem piękny, ale jednak się spłukuje (wystrzegam się silikonów) i bardzo szybko te parę siwych włosków, które mam, ponownie widać, a że głównie z ich powodu zdecydowałam się farbować włosy, to
Może mogłybyście mi coś doradzić? Jaka jest najzdrowsza opcja trwałego farbowania włosów nie licząc henny (albo khadi)? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź

pozdrawiam serdecznie
Przyczyna może być zupełnie inna, np. chora tarczyca. Także opcja wypadania po Khadi wcale nie jest taka pesymistyczna.

Oprócz ziółek są farby chemiczne z obniżoną zawartością toksycznych składników, np. Biokap i Sanotint.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 18:13   #579
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
Hej!

pozdrawiam serdecznie
Tak, też tak miałam na początku. W ostatnim hennowaniu dodałam piwa (podgrzanego) zamiast wody i zauważyłam duuużo mniej wypadających włosów, moze to przypadek , a moze nie. Teraz piwo będę dawać ciagle na włosy dziś zrobiłam sobie włąsnie mgiełkę na włosy i skalp.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-12-10 o 18:15
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 15:20   #580
helk0t
Przyczajenie

witam wszystkich
W czwartek po raz pierwszy pomalowałam włosy henną khadi (naturalną)
Pomijając już fakt, że kolor jest zupełnie inny niż spodziewany, od tego czasu strasznie przetłuszczają mi się włosy Zawsze miałam z tym problem, ale nie aż w takim stopniu! Myję głowę wieczorem i następnego dnia ok 10 już nie wyglądają za fajnie.. Może ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć? Jak temu zapobiec?
helk0t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 19:54   #581
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez helk0t Pokaż wiadomość
witam wszystkich
W czwartek po raz pierwszy pomalowałam włosy henną khadi (naturalną)
Pomijając już fakt, że kolor jest zupełnie inny niż spodziewany, od tego czasu strasznie przetłuszczają mi się włosy Zawsze miałam z tym problem, ale nie aż w takim stopniu! Myję głowę wieczorem i następnego dnia ok 10 już nie wyglądają za fajnie.. Może ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć? Jak temu zapobiec?
Mi odwrotnie henna wysuszyła włosy (lekko) A co z kolorem nie tak? (jak farbowałaś, jaki miałaś wyjściowy ) na wlosach blond lub rudych powinna wyjść ruda po kasztan, a na ciemnych machoń.
Stary 2012-12-11, 20:55   #582
helk0t
Przyczajenie

Rousse, miałam taki mocno sprany rudy (który już właściwie nie wyglądał jak rudy z 1-2cm odrostem "mysi blond". Całe włosy są takie wręcz pomarańczowe, jasnorude, a odrost strasznie ciemny Farbowałam wg instrukcji -> farba wymieszana z sokiem z cytryny grzała się owinięta 12 godzin, trzymałam na głowie 2,5 godziny.
Ale już ten kolor mnie tak nie "boli", najgorsze to przetłuszczanie..
helk0t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 14:28   #583
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez helk0t Pokaż wiadomość
Rousse, miałam taki mocno sprany rudy (który już właściwie nie wyglądał jak rudy z 1-2cm odrostem "mysi blond". Całe włosy są takie wręcz pomarańczowe, jasnorude, a odrost strasznie ciemny Farbowałam wg instrukcji -> farba wymieszana z sokiem z cytryny grzała się owinięta 12 godzin, trzymałam na głowie 2,5 godziny.
Ale już ten kolor mnie tak nie "boli", najgorsze to przetłuszczanie..
Mi też odrost mocniej łapie, mam wrażenie, że tam gdzie moje włosy pamietają chemiczną farbę (końcówki pamietają jeszcze farby sklepowe ) henna łapie słabiej i szybciej się wypłukuje, na zdrowych włosach przy skórze mocniej i bardziej czerwono wychodzi .
Co do przetłuszczania nie mam pojęcia jaka przyczyna...
Stary 2012-12-12, 15:45   #584
Airiana
Raczkowanie

Ja też mam przetłuszczające się włosy. Jeżeli przetłuszczają się przy skórze, to po prostu należy ją wyleczyć. Mi bardzo pomagają - wbrew pozorom- olejki do włosów, one wcale nie natłuszczają w nadmiarze, a nawilżają. Polecam Sesę - jej skład jest bardzo bogaty w zioła, które bardzo dobrze wpływają na skórę głowy.
Pozdrawiam
Airiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:37   #585
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Airiana Pokaż wiadomość
Ja też mam przetłuszczające się włosy. Jeżeli przetłuszczają się przy skórze, to po prostu należy ją wyleczyć. Mi bardzo pomagają - wbrew pozorom- olejki do włosów, one wcale nie natłuszczają w nadmiarze, a nawilżają. Polecam Sesę - jej skład jest bardzo bogaty w zioła, które bardzo dobrze wpływają na skórę głowy.
Pozdrawiam
Oleje normalizują skórę głowy, są emolientami. Rzeczywiście dobrze wpływają na przetłuszczanie [cery, włosów].
Mnie po khadi włosy właśnie mniej się przetłuszczają. Za to cierpiałam po farbach chemicznych,
201607231719 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 00:39   #586
Airiana
Raczkowanie

zgadza się. Zamiast kremów również używam olejków w ogóle zakochałam się w olejkach
Stary 2012-12-13, 09:21   #587
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
zgadza się. Zamiast kremów również używam olejków w ogóle zakochałam się w olejkach
Tylko, że olejek, a krem, mają inne zadanie Kiedyś skóra upomni się o krem, bo olej to na dłuższą metę za mało. Jako uzupełnienie pielęgnacji, jak najbardziej. Ale nie zastąpi całej. Mnie OCM rozwiązało prawie wszystkie problemy z cerą, ale po jakimś czasie upomniała się o krem nawilżający.

No, ale wróćmy do tematu

Jestem zadowolona z khadi... Myślałam, że będzie się szybko wypłukiwać, a tu trzyma
Stary 2012-12-13, 15:21   #588
anka1892
Zadomowienie

Byłam dzisiaj na Hallera 8 i jest tam powiedzmy "normalny sklep", asortymentu dość dużo, ja się zbytnio nie rozglądałam, wzięłam Hennę Orzechowy brąz (opakowanie po ang. i niemiecku, a więc tak jak na allegro ) i olejek Sesa, który był zachwalany powyżej 51zł zapłaciłam

dzisiaj chce nakładać, ale baaardzo się boję. Kupiłam specjalnie w carrefourze szklaną "miseczkę"(bulionówkę raczej) co by mieć gdzie wymieszać i teraz nie wiem czym wymieszać(drewnianym czymś czy mogę zwykłą metalową łyżeczką?) i czym nakładać(bo nie mam pędzelka, został w domu), ale czytałam że wiele osób nakłada ręcznie
Stary 2012-12-14, 15:48   #589
Airiana
Raczkowanie

Cytat:
Tylko, że olejek, a krem, mają inne zadanie Kiedyś skóra upomni się o krem, bo olej to na dłuższą metę za mało. Jako uzupełnienie pielęgnacji, jak najbardziej. Ale nie zastąpi całej. Mnie OCM rozwiązało prawie wszystkie problemy z cerą, ale po jakimś czasie upomniała się o krem nawilżający.
No nie do końca z tym brakiem nawilżenia. Nie wiem jakich olejków używasz, ale moim problemem była zbyt sucha skóra i po olejku z róży rdzawej, z pestek truskawek i serum 3 róże z BU (stosuję na zmianę) jest rewelacyjnie nawilżona i żadnych kremów od jakiegoś pół roku.

Pozdrowionka
Stary 2012-12-14, 17:24   #590
anka1892
Zadomowienie

Jestem już po "hennowaniu", nakładanie mordęga, spłukiwanie też - pół łazienki zielona Zbyt dużych problemów z rozczesaniem nie miałam. Troszkę włosów wyrwałam. Wkurza mnie to, że miałam na twarzy zieloną powłokę - zarówno wczoraj po spłukaniu jak i dziś rano myję twarz tylko wacikami rano więc zauważyłam, że są zielone. Ponadto jak drapię się po włosach to też mam zielone za paznokciami. A zmywałam hennę dwa razy...
Już nie mogę się doczekać mycia włosów
Stary 2012-12-14, 18:07   #591
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
No nie do końca z tym brakiem nawilżenia. Nie wiem jakich olejków używasz, ale moim problemem była zbyt sucha skóra i po olejku z róży rdzawej, z pestek truskawek i serum 3 róże z BU (stosuję na zmianę) jest rewelacyjnie nawilżona i żadnych kremów od jakiegoś pół roku.

Pozdrowionka
Olejek utrzymuje wodę w skórze, poprzez utrwalenie warstwy lipidowej. Woda nie "ucieka". Ale to nie równa się nawilżeniu
Stary 2012-12-15, 00:58   #592
Airiana
Raczkowanie

Ok. Na razie zostanę przy olejkach jednak 3x róża z BU jest z dodatkami, może wystarczy ale nie rozumiem w takim razie co to jest nawilżenie, skoro nie utrzymanie się wody w skórze... ale to może rozważę na innym topiku, bo tu henna przecież na tapecie
Właśnie, dawno nie nakładałam henny trzeba położyć, chociaż ze zdziwieniem patrzę na moje odrastające włosy kiedyś miałam taki mysi kolor, a teraz mam ładny brąz. I to bez siwych nitek dobrze
Stary 2012-12-15, 14:52   #593
la_fey
Raczkowanie

Mam pytanie odnośnie henn khadi: ile jej zużyć? Mam króciutką fryzurę, w porywach najdłuzsze włosy mają możę z 3 cm długośći,
Jakiś rok temu używałam normalnych farb i wtedy na moje włosy szła jakaś 1/3 opakowania, reszta szla do kosza siłą rzeczy. czy mogę zkładać że z henną będzie podobnie?
bo skoro to proszek, to moglabym część zostawić w spokoju w opakowaniu do następnego farbowania... tylko nie wiem jaką częśc konkretnie
la_fey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 14:56   #594
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez la_fey Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie henn khadi: ile jej zużyć? Mam króciutką fryzurę, w porywach najdłuzsze włosy mają możę z 3 cm długośći,
Jakiś rok temu używałam normalnych farb i wtedy na moje włosy szła jakaś 1/3 opakowania, reszta szla do kosza siłą rzeczy. czy mogę zkładać że z henną będzie podobnie?
bo skoro to proszek, to moglabym część zostawić w spokoju w opakowaniu do następnego farbowania... tylko nie wiem jaką częśc konkretnie
Powinna wystarczyć czubata łyżka proszku. Na wszelki wypadek daj na początek dwie
Resztę proszku można przechowywać, najlepiej w lodówce.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 16:17   #595
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Jestem już po "hennowaniu", nakładanie mordęga, spłukiwanie też - pół łazienki zielona Zbyt dużych problemów z rozczesaniem nie miałam. Troszkę włosów wyrwałam. Wkurza mnie to, że miałam na twarzy zieloną powłokę - zarówno wczoraj po spłukaniu jak i dziś rano myję twarz tylko wacikami rano więc zauważyłam, że są zielone. Ponadto jak drapię się po włosach to też mam zielone za paznokciami. A zmywałam hennę dwa razy...
Już nie mogę się doczekać mycia włosów
O, to ciekawe Ja nie miałam nic zielonego

magyarparaszt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 16:24   #596
la_fey
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Powinna wystarczyć czubata łyżka proszku. Na wszelki wypadek daj na początek dwie
Resztę proszku można przechowywać, najlepiej w lodówce.
Dziękuję
la_fey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 19:37   #597
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
O, to ciekawe Ja nie miałam nic zielonego
serio?

bo ja w ogóle się zastanawiam, czy nie zrobiłam czegoś źle Bo hennę nakłada się na SUCHE włosy?
jeśli tak to zrobiłam bardzo źle, bo nałożyłam ją na mokre...tzn. osuszone tylko ręcznikiem.... I ogólnie jestem już po myciu (ledwo wytrzymałam te ok. 40 godzin) i piana była baardzo zielona i nadal czuję sianko a koloru jeszcze ocenić nie mogę, bo do tego trzeba dziennego światła. Ale przy sztucznym wpada w rudy przy skórze głowy.
Stary 2012-12-15, 21:12   #598
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
serio?

bo ja w ogóle się zastanawiam, czy nie zrobiłam czegoś źle Bo hennę nakłada się na SUCHE włosy?
jeśli tak to zrobiłam bardzo źle, bo nałożyłam ją na mokre...tzn. osuszone tylko ręcznikiem.... I ogólnie jestem już po myciu (ledwo wytrzymałam te ok. 40 godzin) i piana była baardzo zielona i nadal czuję sianko a koloru jeszcze ocenić nie mogę, bo do tego trzeba dziennego światła. Ale przy sztucznym wpada w rudy przy skórze głowy.
Można na suche, można na mokre. Jest przy spłukiwaniu takie błotko zielono-brunatne. Ja miałam bardziej brązowe, bo henna odstała, a na włosach trzymałam ją 2h. Mnie łazienki nie pobrudziło. Myślę, że to zależy od techniki spłukiwania
Może zrobiłaś za rzadkie, że miałaś papkę na twarzy?
Najłatwiejsza metoda nakładania to chyba "supełkowa" i najszybsza.
Stary 2012-12-16, 10:39   #599
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
Można na suche, można na mokre. Jest przy spłukiwaniu takie błotko zielono-brunatne. Ja miałam bardziej brązowe, bo henna odstała, a na włosach trzymałam ją 2h. Mnie łazienki nie pobrudziło. Myślę, że to zależy od techniki spłukiwania
Może zrobiłaś za rzadkie, że miałaś papkę na twarzy?
Najłatwiejsza metoda nakładania to chyba "supełkowa" i najszybsza.
uff, już myślałam, że wszystko źle przez to, że nałożyłam na mokre włosy. Papka nie była za rzadka, raczej za gęsta, a to co miałam na twarzy to tylko taka zielona poświata, niewidoczna dla oka, zauważalna tylko na płatku kosmetycznym. myślę,że to albo z włosów przeszło na twarz, albo z włosów na poduszkę a z poduszki na twarz;p

A z tą brudną łazienką to po prostu zielona wanna i jak chlapłam gdzieś to też.. ale to dlatego że ja zawsze podczas spłukiwania włosów tak chlapie
Drugim razem się poprawię i poczytam PRZED nałożeniem, a nie po
Stary 2012-12-16, 22:51   #600
_Justysia_
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny.
Moje włosy mają długość ok. 70 cm. Trochę za pas. Planuję w najbliższych dniach skrócić włosy o jakieś 10 cm i zastosować hennę Khadi z Amlą i Jatrophą lub Naturalną Hennę. Mój naturalny kolor to bardzo ciemny brąz. Ostatni raz włosy farbowałam farbą chemiczną na Wielkanoc 2011 roku, więc kawał czasu temu. Teraz zależy mi na kolorze mahoń lub kasztan. Mam do Was pytanie, czy któraś farbowała takie długie włosy henną Khadi, czy jedno opakowanie wystarczy na taką długość? Moje włosy nie są cienkie, ani jakość specjalnie grube. A także czy ciężko samej nałożyć hennę? Zawsze sama nakładałam sobie farbę i nie miałam z tym problemów, ale henny się obawiam
_Justysia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
farby naturalne, henna, khadi

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości