Farby Khadi - opinie - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-06-10, 21:16   #961
xoxozuz
Raczkowanie

Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Rosi23 Pokaż wiadomość
pomyslałam że miedz bedzie w miare naturalna po moim jasnym blondzie, pozniej z czasem chciałabym wejśc w czerwienie, kiedyś takie miałam i bardzo mi sie podobały.

nie nigdy, chociaz myslałam o takim zabiegu

w sklepie np. helfy.pl
Aha Dziękuje a powiedzcie mi jak wygląda farbowanie?
xoxozuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 23:15   #962
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xoxozuz Pokaż wiadomość
Aha Dziękuje a powiedzcie mi jak wygląda farbowanie?
Na stronie khadi masz caly opis

http://www.khadi.pl/naturalna-henna

generalnie zalezy to troche od wybranego koloru
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 05:24   #963
Rosi23
Raczkowanie

Cytat:
) ze strony helfy kupila henne z amla khadi ( nie mowie, ze ta co kupiles jest zla ale helfy jest oficjalnym dystrybutorem khadi)
zamowiłam ze strony helfy , własnie te która poradziłas
http://www.helfy.pl/henna-amla-ziolowe-farby-do-wlosow

pozdrawiam
Rosi23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 09:25   #964
rousse
BAN stały

Cytat:
moje naturalne odrosty to ciemny blond a reszta taki jasny blond ale nie biały.

kupiłam puszkę 150 gram , włosy mam za ucho , więc zrobiłam po 50 gram, odwazyłam na elektronicznej wadze kuchennej i zalałam gorąca woda, nie wrzacą , wymieszałam , przestudziłam i nałozyłam na włosy , trzymałam 2 godziny, za drugim razem nałozyłam na wilgotne włosy , tyrzymałam przez 2,5 godziny , nic nie było widac na moich włosach ,nie wiedziałam że tak nie mozna ale nałożyłam sobie olejek Amla, jeszcze w rezultacie złapał mnie deszcz, zmokłam , wiec umyłam włosy szamponem be silikonów ale i bez SLS-ów , teraz wiem że to błąd a za trzecim razem rozmieszałam henne dodatkowo z cytryną, zostawiłam na 12 godzin i dopiero nałozyłam na włosy tym razem suche, trzymałam pona 4 godziny i..efekty marne.

Sklep Magiczne Indie to ten kolor:

Od wczoraj włosy zrobiły mi sie bardziej złote ale do miedzianego to im nadal daleko, odrosty jak miałam tak mam, choc pojawiły sie na nich delikatne refleksy równiez w kolorze złota.

Postanowiłam dać Khadi jeszcze jedna szansę i teraz chcę zamówić jasny brąz , który mam nadzieje sobie poradzi z ciemnymi blond odrostami i..chciala bym dodać tę z Amlą i Jatrophą,żeby były bardziej czerwonawe, ciekawe co z tego wyjdzie

Proszę powiedzcie czy ja mam nałozyć hennę na suche czy mokre włosy? Bo skoro ani tak ani tak nie wyszło to jak ma byc ????

Jak by nie wyszło to mam w pogotowiu( kupione dzis w zielarskim henna Eld Miedz i Chna) ale to tylko jak z Khadi nie wyjdzie, choc mam nadzieje że Khadi tym razem mnie nie zawiedzie i bedzie dla mnie ratunkiem przed chemią.
Eld miedź to nie czysta henna chyba ma w skadzie tylko i wyłącznie Lawsonię to tylko "chna ELD"

Po drugie jak chcesz kolor miedziany to nie kładź henny "khadi z amlą"! Ona da na ciemnym blondzie kolor buraka (wejdź na stronę khadi i zobacz zdjęcia po tej hennie) lub zimnej czerwieni (no chyba, ze taki chcesz), czystą miedź da ci "khadi z amlą i jatrophą" lub "khadi red" czyli czysta henna.

Po trzecie, zamieszałaś, olejek dałaś przed czy na hennę? Nie ma wpływu czy włosy mokre czy suche, byle czyste z silikonów Deszcz też nie wpływa na hennę.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2013-06-11 o 09:27
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 10:06   #965
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
czystą miedź da ci "khadi z amlą i jatrophą" lub "khadi red" czyli czysta henna.
Wszystko zalezy jak rozumiemy "miedz"

Bo na blond wlosach to czysta henna idzie jak dla mnie raczej w marchewke( swoja droga liczna...chcialabym taka)

http://www.khadi.pl/ciemny-miedziany-rudy

Choc dla osoby z opisu to widac miedz Chyba kazdy o czym innym mysli piszac "miedz"

Z tego co patrzylam to ta "ognista" z amla i jatropha dosc podobnie wychodzi zazwyczaj do zwyklej czystej

Ogolnie amla powinna sprawiac, ze bedzie to nieco bardziej isc w braz, niz w rudy i bedzie odrobine ciemniej

Na jasnych blad to raczej nie pojdzie w buraka czyli w czerwien

Patrzac na zdjecia na khadi to raczej idzie w rudy na jasnych wlosach, tylko taki lekko "zlamany" brazem.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Kolor kolorem...miedz, rudy, czerwien... mnie bardziej intryguje czemu ona za tym ostatnim razem tez nie zlapala...
Stary 2013-06-11, 10:14   #966
sylwka37
koci świat

no właśnie - kolor kolorem ale czemu nie złapała też mnie to zastanawia
Stary 2013-06-11, 16:58   #967
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Wszystko zalezy jak rozumiemy "miedz"

Bo na blond wlosach to czysta henna idzie jak dla mnie raczej w marchewke( swoja droga liczna...chcialabym taka)

http://www.khadi.pl/ciemny-miedziany-rudy

Choc dla osoby z opisu to widac miedz Chyba kazdy o czym innym mysli piszac "miedz"

Z tego co patrzylam to ta "ognista" z amla i jatropha dosc podobnie wychodzi zazwyczaj do zwyklej czystej

Ogolnie amla powinna sprawiac, ze bedzie to nieco bardziej isc w braz, niz w rudy i bedzie odrobine ciemniej

Na jasnych blad to raczej nie pojdzie w buraka czyli w czerwien

Patrzac na zdjecia na khadi to raczej idzie w rudy na jasnych wlosach, tylko taki lekko "zlamany" brazem.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Kolor kolorem...miedz, rudy, czerwien... mnie bardziej intryguje czemu ona za tym ostatnim razem tez nie zlapala...
Jak odrost ma ciemny blond to raczej w marchewkę nie pójdzie, bo wiem jak u mnie wychodzi, ja "miedź" rozumiem jako ciemniejszą od marchewki, ale oczywiście można rozumeić również jasne odcienie miedziane jako miedź. Na tych traktowanych chemicznie ewentualnie da marchewkę. Ciemny blond henna przyciemni o dwa tony minimum czyli wyjdzie rudy ekwiwalent szatynki, czyli miedź (jeśli nie kasztan) tak rozumuję

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
no właśnie - kolor kolorem ale czemu nie złapała też mnie to zastanawia
właśnie... tak mi się nasunęło, jak koleżanka wyżej wspominała o deszczu, który ja złąpał, że może nie umyła włosów tuż przed hennowaniem tylko np. dzień/dwa dni przed? Ale i tak by złapało trochę koloru imo
Stary 2013-06-11, 17:53   #968
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Jak odrost ma ciemny blond to raczej w marchewkę nie pójdzie
Ciemny blond tez kazdy inaczej rozumie Ostatnio kumpela wrocila od fryzjera z czyms co niby bylo ciemnym blondem...a dla mnie to byl ciemny braz, a z blondem nie mialo nic wspolnego

Mysle, ze nie ma co gdybac...powinno wyjsc cos ogolnie rudo-brazowego mniej lub bardziej
Cytat:
właśnie... tak mi się nasunęło, jak koleżanka wyżej wspominała o deszczu, który ja złąpał, że może nie umyła włosów tuż przed hennowaniem tylko np. dzień/dwa dni przed? Ale i tak by złapało trochę koloru imo
No ale z tym deszczem i olejem to bylo o drugim podejsciu chyba. Trzecie jak zrozumialam bylo na czyste i suche wlosy i na kilka godzin.

Cytat:
a za trzecim razem rozmieszałam henne dodatkowo z cytryną, zostawiłam na 12 godzin i dopiero nałozyłam na włosy tym razem suche, trzymałam pona 4 godziny i..efekty marne.
Ja juz sie pogubilam ale tak mi sie wydaje

Rosi23 - czy wtedy te wlosy byly takie suche, bezposrednio po myciu? W sensie tylko umyte szamponem i wysuszone? Bez zadnych odzywek ani nic?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

P.s. u mnie henna wlasnie stoi i nabiera mocy...wieczorem farbowanie

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-06-11 o 17:55
Stary 2013-06-11, 18:26   #969
Rosi23
Raczkowanie

Odzywkę dałam tylko przed pierwszym nalożeniem henny , pózniej doczytałam że miała silikony, pózniej juz nie kladłam odzywek. Teraz umyłam włosy szamponem Avea brzozowym , szukałam po sklepach szamponu z Barwy ale znalazłam tylko jajeczny i piwny ( teraz doczytałam że kazdy z barwy był by dobry ), wiec pomyslałam że może jakies nie takie będa tak więc nie kupiłam, mam nadzieje że ten sie sprawdzi.

Swoja droga to faktycznie włosy mi cały czas pachna sianem , nie szkodzi to taki letni, urlopowy zapach

Troszke mnie straszycie tymi buraczkowymi włosami, takich to bym nie chciała

Dostałam informacje ze sklepu Helfy że juz henna została do mnie wysłana, pewnie dojdzie w czwartek to zrobie małą próbę na jednym kosmyku i zobaczę co wyjdzie

Tej henny Eld nie chce nakładać , daje jeszcze jedna szanse Khadi i mam nadzieje że mnie nie
zawiedzie.

Włosy były myte przed kazdym hennowaniem

takie włoski tez sa bardzo ładne

Cytat:
P.s. u mnie henna wlasnie stoi i nabiera mocy...wieczorem farbowanie
A na jaki kolor sie farbujesz ?

A mi sie wydaje że henna nie złapała bo może była stara? albo nie taka etykieta była przyklejona na opakowaniu, na helfah zamówiłam niby te sama henne ale etykieta jest inna. Sklep magiczne Indie nakleja swoje etykiety, wiec prawdopodobna jest tu pomyłka, byc może dostałam Cassie?
Ale to juz moje spekulacje.

Edytowane przez Rosi23
Czas edycji: 2013-06-11 o 18:35
Stary 2013-06-12, 01:02   #970
sylwka37
koci świat

i ta kasja chyba by tu najbardziej pasowała !!!!! Bo ja hennę nakładałam na umyte, nie umyte , hennę odstawioną i nie a jednak zawsze łapało i to wcale nie delikatnie a całkiem mocno. To jest jedyne logiczne wytłumaczenie że to nie była henna
Stary 2013-06-12, 14:04   #971
makiii
Raczkowanie

cześć dziewczyny, zastanawiam się nad przerzuceniem się na farbowanie włosów henną ALE moja mama twierdzi, że henna wypłukuje się przy każdym myciu, co nie ukrywam, trochę mnie zniechęca, czy to prawda?
makiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 15:49   #972
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez makiii Pokaż wiadomość
(...) czy to prawda?
Nie.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 16:35   #973
rousse
BAN stały

Cytat:
Odzywkę dałam tylko przed pierwszym nalożeniem henny , pózniej doczytałam że miała silikony, pózniej juz nie kladłam odzywek. Teraz umyłam włosy szamponem Avea brzozowym , szukałam po sklepach szamponu z Barwy ale znalazłam tylko jajeczny i piwny ( teraz doczytałam że kazdy z barwy był by dobry ), wiec pomyslałam że może jakies nie takie będa tak więc nie kupiłam, mam nadzieje że ten sie sprawdzi.

Swoja droga to faktycznie włosy mi cały czas pachna sianem , nie szkodzi to taki letni, urlopowy zapach

Troszke mnie straszycie tymi buraczkowymi włosami, takich to bym nie chciała

Dostałam informacje ze sklepu Helfy że juz henna została do mnie wysłana, pewnie dojdzie w czwartek to zrobie małą próbę na jednym kosmyku i zobaczę co wyjdzie

Tej henny Eld nie chce nakładać , daje jeszcze jedna szanse Khadi i mam nadzieje że mnie nie
zawiedzie.

Włosy były myte przed kazdym hennowaniem

takie włoski tez sa bardzo ładne

A mi sie wydaje że henna nie złapała bo może była stara? albo nie taka etykieta była przyklejona na opakowaniu, na helfah zamówiłam niby te sama henne ale etykieta jest inna. Sklep magiczne Indie nakleja swoje etykiety, wiec prawdopodobna jest tu pomyłka, byc może dostałam Cassie?
Ale to juz moje spekulacje.
Jak rozrabisz proch i jesli odstawisz go na parę godzin to papka henna powinna się zrobić na powierzchni taka brązowawa... - zauważyłaś coś takiego w tej swojej? Można też spraedzic czy błotko puszcza czerwony barwnik np. husteczką higieniczną, wtedy by było wiadomo czy wina prochu czy włosów.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez argininka Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny

Do Wrocławianek - w sobotę byłam w Marino i znalazłam tam stoisko z naturalnymi kosmetykami, w tym z hennami Khadi Zaopatrzyłam się w hennę z amlą i jak podetnę końcówki to zafarbuję. Jestem ciekawa efektu, bo to będzie moje pierwsze ziołowe farbowanie, wcześniej były tylko szamponetki

Aha, ceny na tym stoisku są identyczne jak na stronie Khadi, czyli 26 zł za hennę w kartoniku (100g), a 29 zł za hennę z amlą w puszeczce (150g).
Fajnie, bo miałam zamawiać, a tu przynajmniej odpadły mi koszty przesyłki.
sorry za odgrzewanie posta, ale byłam w marino i nie znalazłam stoiska gdzie ono jest , lub czy już zlikwidowali? albo jestem ślepa...
Stary 2013-06-12, 18:43   #974
Rosi23
Raczkowanie

Cytat:
Jak rozrabisz proch i jesli odstawisz go na parę godzin to papka henna powinna się zrobić na powierzchni taka brązowawa... - zauważyłaś coś takiego w tej swojej? Można też spraedzic czy błotko puszcza czerwony barwnik np. husteczką higieniczną, wtedy by było wiadomo czy wina prochu czy włosów.
No nie, była raczej bardziej zielona , brązowa raczej nie.

Poleciałam dziś do sklepu zakupić szampon z barwy, kupiłam piwny , pisze na nim jak byk że nie zawiera silikonów, więc tym razem musi sie udac

czy to normalne że jak wczoraj myłam włosy , pierwszy raz po hennie tzn. po 48-godzinach to woda była zółta? pewnie tak bo dzis juz taka nie była

Gdyby henna bardziej chwyciła a moje włosy naturalne były by troszke jasniejsze to by było całkiem niezle ale trudno , nie moge sie już doczekac piatku aby znowu wyglądac jak błotny potwór
Stary 2013-06-12, 19:18   #975
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
i ta kasja chyba by tu najbardziej pasowała !!!!! Bo ja hennę nakładałam na umyte, nie umyte , hennę odstawioną i nie a jednak zawsze łapało i to wcale nie delikatnie a całkiem mocno. To jest jedyne logiczne wytłumaczenie że to nie była henna
No tez mi sie tak wydaje, ze tam bylo cos innego Dobrze, ze nie indygo Swoja droga - dziwne, ze swoje naklejki nalepiaja

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
Henna + kasja pol na pol...zalane mocnym wywarem z rumianku

Podobnie jak http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2642 tylko dalam wiecej kasji

Po weekendzie wrzuce zdjecia

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Cytat:
cześć dziewczyny, zastanawiam się nad przerzuceniem się na farbowanie włosów henną ALE moja mama twierdzi, że henna wypłukuje się przy każdym myciu, co nie ukrywam, trochę mnie zniechęca, czy to prawda?
Ja bym powiedziala, ze tak...podobnie jak farba zwykla z kazdym myciem odrobine sie splukuje/blaknie...ale nie do zera.

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Poleciałam dziś do sklepu zakupić szampon z barwy, kupiłam piwny , pisze na nim jak byk że nie zawiera silikonów, więc tym razem musi sie udac
nie sadze by szampon byl tu problemem tak naprawde
Cytat:
czy to normalne że jak wczoraj myłam włosy , pierwszy raz po hennie tzn. po 48-godzinach to woda była zółta? pewnie tak bo dzis juz taka nie była
To znow wskazuje na kasje... ze leci lekko zolta. U mnie przez 1-2 mycia po henne leci lekko rudo-brazowa
Stary 2013-06-13, 10:54   #976
makiii
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie.
dzięki za odpowiedź, a jak z kryciem siwych włosów? chciałabym celować w jasny-średni brąz, mam pojedyncze siwe włosy, henna raczej je złapie?

Cytat:

Ja bym powiedziala, ze tak...podobnie jak farba zwykla z kazdym myciem odrobine sie splukuje/blaknie...ale nie do zera.

chodziło mi o to czy cały czas przy myciu woda jest zabarwiona farbą, ale z dalszej części Twojej wypowiedzi wynika że nie, więc chyba się skuszę

Edytowane przez makiii
Czas edycji: 2013-06-13 o 11:05
Stary 2013-06-13, 10:58   #977
sylwka37
koci świat

złapie , można dodać też trochę soli żeby lepiej złapało
Stary 2013-06-13, 11:07   #978
makiii
Raczkowanie

muszę przeczytać cały wątek i spisać wszystkie triki w takim razie
Stary 2013-06-13, 18:50   #979
Rosi23
Raczkowanie

Dzis przyszła moja henna, zrobiłam kontrolne pasemko, włosy myłam wczoraj , więc traktuje je jak nie umyte Farbe nałozyłam na 2,5 godziny, zawinełam w sama folię i przypiełam spinka aby sie nie zsuneła, nie zakładałam nic ciepłego bo wiadomo to tylko jedno pasmo. Włosy wyszły poamaranczowo-złote troszkę ostre ale ciesze sie że zadziałało bo..zwyczajnie już zwatpiłam . Jutro myje włosy ( szmponem barwy bez silikonów ), nakładam farbe i siedzę z błotkiem na włosach przez 4-6 godzin na to oczywiście ciepły recznik lub czapka. Ciekawe jak wyjdzie całośc ale mniemam że dobrze i kolor pewnie bedzie bardziej intensywny , ciekawe jak chwyci mi odrost bo tu widac że już cos chwyta
Ciekawa tez jestem jak będzie jutro wygladało moje kontrolne pasemko , napewno będzie ciemniejsze i to mnie cieszy

Co do henny która otrzymałam ze sklepu helfy to jest ona z oryginalna etykietą i pudełko jest całe zafoliowane oraz paczuszka z proszkiem w środku jest oryginalnie zamknieta ( zgrzana)
ta która miałam z magicznych indii była tzn. puszka z polska etykieta , zaklejona tasma klejąca i paczka w środku była tylko zwiazana gumką , więc było faktycznie cos nie tak.

Cytat:
Henna + kasja pol na pol...zalane mocnym wywarem z rumianku
Widziałam Twoje włosy w galerii śliczne

Hej makii
Cytat:
muszę przeczytać cały wątek i spisać wszystkie triki w takim razie
nie zrób tego błędu co ja , czyli kup hennę w zaufanym sklepie tu: helfy , kilkukrotnie umyj włosy szamponem bez silikonów tu: Barwa -do kupienia w sieci Carrefour, żadnych odzywek ani produktów do stylizacji włosów przed hennowaniem pomiędzy myciami i...dalej to juz pewnie wiesz

Edytowane przez Rosi23
Czas edycji: 2013-06-13 o 19:14
Stary 2013-06-14, 09:35   #980
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
helfy to jest ona z oryginalna etykietą i pudełko jest całe zafoliowane oraz paczuszka z proszkiem w środku jest oryginalnie zamknieta ( zgrzana)
ta która miałam z magicznych indii była tzn. puszka z polska etykieta , zaklejona tasma klejąca i paczka w środku była tylko zwiazana gumką , więc było faktycznie cos nie tak.
No to zdecydowanie nalezy ten sklep omijac jak cos bylo tasma i gumka zalepiane.

Ciesze sie, ze nowa prawdziwa henna lapie

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
chodziło mi o to czy cały czas przy myciu woda jest zabarwiona farbą, ale z dalszej części Twojej wypowiedzi wynika że nie, więc chyba się skuszę
U mnie zabarwienie wody znika po 2-3 myciach Pewnie jakby ktos super dokladnie plukal juz za pierwszym razem to moze by i szybciej zniknelo

Co do siwych - u mnie sa zabarwione ale jasniejsze od reszty...takie "refleksy" jakby ale moim zdaniem ok to wyglada

roznica jest taka jakby jeden wlosy byl blond, a drugi ciemny przed farbowaniem....wynikowe kolory sie roznia ale oba maja kolor
Stary 2013-06-14, 16:59   #981
Soph
Organizatorka

dziś farbowałam pierwszy raz ciemnym brązem Khadi, póki co kolor jest nieco ciemniejszy od mojego naturalnego (nakładałam na niefarbowane włosy), zapach do przeżycia, zmywanie też, mam nadzieję, że za kilka dni będę zadowolona z efektów

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 22:00   #982
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Soph ten zapach prawdopodobnie czujesz tylko ty a nasila się podczas mycia no i gdy Ci włosy zmokną/skóra głowy spoci się.
Ja teraz farbowałam jasnym brązem (raz wypróbowałam orzechowy brąz i to nie było to) przed weselem kuzyna i też mam schizy, ze wszyscy wokół czują "zapach mokrego siana". Okazuje się, ze czuję go tylko ja
A tak w ogóle to kolorek fajne chwycił

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 13:39   #983
lusianna
Queen Of Darkness

Hej zafarbowałam ok. miesiąc temu włosy z koloru wyjściowego taki sredni blond na poziomie 8 (wiecie o co chodzi ). Trochę był zielonkawy itp. Zafarbowałam je jasnym brązem. Kolor pierw był brązowo-miedziany teraz już jest miedziany. Wtedy już były odrosty i ich nie złapało ich tak jak tych jaśniejszych. Odrosty mam typowo ciemny blond:/ w zasadzie nic nie ruszyło. I teraz nie wiem jak mam to zrobić, żeby wyszły rudawe. Amlą jatropią czy czystą henną? Bo nie chcę już w ogóle farbować farbami chemicznymi. Nawet po to, aby zaraz nałożyć hennę więc myślę co by tu zrobić, aby kolor był w miarę równomierny i ten sam co na długości. Oto zdjęcie tych na długości, a odrost to taki typowy, mysi blond.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010631.jpg (21,2 KB, 62 załadowań)

http://psychodive.tumblr.com
lusianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 20:40   #984
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
Hej zafarbowałam ok. miesiąc temu włosy z koloru wyjściowego taki sredni blond na poziomie 8 (wiecie o co chodzi ). Trochę był zielonkawy itp. Zafarbowałam je jasnym brązem. Kolor pierw był brązowo-miedziany teraz już jest miedziany. Wtedy już były odrosty i ich nie złapało ich tak jak tych jaśniejszych. Odrosty mam typowo ciemny blond:/ w zasadzie nic nie ruszyło. I teraz nie wiem jak mam to zrobić, żeby wyszły rudawe. Amlą jatropią czy czystą henną? Bo nie chcę już w ogóle farbować farbami chemicznymi. Nawet po to, aby zaraz nałożyć hennę więc myślę co by tu zrobić, aby kolor był w miarę równomierny i ten sam co na długości. Oto zdjęcie tych na długości, a odrost to taki typowy, mysi blond.
ja bym położyła czystą hennę - fajny rudy powinien wyjść
Stary 2013-06-16, 13:00   #985
Rosi23
Raczkowanie

A u mnie wyszło tak:

pierwsze zdjecie jak było wczesniej , kolejne dwa z 4-centymetrowym odrostem, nastepne to po hennie tej przypuszczalnie pomylonej z Cassią i te ostatnie rude to sa terazniejsze

Do henny z amlą dodałam Hnę z firmy Eld dla przyciemnienia koloru a i tak wydaja mi sie jaskrawe
Te włosy które miałam wczesniej rozjasniane widac że sa jasniejsze ale moje naturalne chwyciły duzo ciemniej mam nadzieje że po kolejnym hennowaniu róznica sie wyrówna. Teraz juz jestem 40 godzin po hennie , wiec pewnie kolor juz duzo sie nie zmieni. Przyznam sie że po zmyciu henny włosy były bardzo suche ( mozliwe że od hny z Eldu) bo wczesniej miałam fajne włosy po zmyciu i nałozyłam na 20 minut odzywke i troszke olejku z Amli , wiem miałam tak nie robic ale to juz taki odruch
Przepraszam za jakośc zdjęć ale były robione telefonem komórkowym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0037_BURST002_COVER.jpg (83,6 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0210.jpg (100,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0211.jpg (93,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0209.jpg (99,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0246.jpg (107,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0247.jpg (67,5 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez Rosi23
Czas edycji: 2013-06-16 o 13:08
Stary 2013-06-16, 13:02   #986
sylwka37
koci świat

Rosi23- bardzo ładnie wyszło
Stary 2013-06-16, 19:08   #987
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Do henny z amlą dodałam Hnę z firmy Eld dla przyciemnienia koloru a i tak wydaja mi sie jaskrawe
Dla przyciemnienia? dodalas do henny z amla czysta henne? To masz efekt bardziej rudy i jaskrawy niz po samej hennie z amla

Skad pomysl, ze wiecej czystej henny przyciemni cos?

Zrob nastepnym razem sama henna z amla...albo jak chcesz ciemniej to dosyp jeszcze troche amli, a nie henny

Swoja droga mnie sie kolor bardzo podoba...u mnie nigdy nie chca wyjsc jaskrawe bo oryginalny kolor mam za ciemny

Faktycznie jest roznica, ze naturalne zlapaly u Ciebie ciemniej...ale moim zdaniem bardzo ladnie i naturalnie to wyglada i nie rzuca sie w oczy

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-06-16 o 19:11
Stary 2013-06-16, 20:30   #988
Rosi23
Raczkowanie

Cytat:
Dla przyciemnienia? dodalas do henny z amla czysta henne? To masz efekt bardziej rudy i jaskrawy niz po samej hennie z amla

Skad pomysl, ze wiecej czystej henny przyciemni cos?

Zrob nastepnym razem sama henna z amla...albo jak chcesz ciemniej to dosyp jeszcze troche amli, a nie henny
pomysł pojawił sie gdy po samej hennie z amla włosy były jaskrawo-pomarańczowe i dlatego dodałam tej z firmy Eld bo bynajmniej z próbnika wygladało na to że jest duzo ciemniejszy

wydaje mi sie że w rzeczywistości kolor jest bardziej jaskrawy niż na zdjęciach

teraz zobaczę jak jutro włosy będa wygladały po myciu i jak kolor bedzie sie wypłukiwał

Edytowane przez Rosi23
Czas edycji: 2013-06-16 o 20:33
Stary 2013-06-16, 21:24   #989
quleczka
Zakorzenienie

Probniki nie maja zadnego sensu przy hennie. W koncu henna na kazdych wlosach wychodzi inna.

Chna eld to czysta "lawsonia" czyli to co czysta henna z khadi, bez dodatku amli.
Stary 2013-06-18, 23:07   #990
Rosi23
Raczkowanie

Zdążyłam sie już przyzwyczaic do mojego nowego koloru włosów i zastanawiam sie dlaczego nie miałam takiego wczesniej

Mam wrazenie że włosy mi sie mniej pusza ale nie wiem czy to nie tylko własnie moje wrazenie i zdecydowanie sa bardziej miękkie( oczywiscie po umyciu nałozyłam odzywkę ze spłukiwaniem) i jak by mniej suche, oraz bardziej nawilżone.

Zastanawiam sie równiez czy teraz aby utrzymać ten kolor włosów to powinnam farbowac włosy samą henną ? Czy zamówić tę z amla i jatrophlą- czy to raczej wyjdzie cos bardziej w kierunku czerwieni?
Odpowiedz

Tagi
farby naturalne, henna, khadi

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości