Farby Khadi - opinie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-20, 20:21   #91
Ania09121983
Zadomowienie

Dot.: Farby Khadi - opinie

wiec dla mnie już odpada;/ ale w sumie.... wszelkie rudości w modzie

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 00:16   #92
mitchi
Przyczajenie

też bym właśnie chciała zejść z blondu na brąz ale obawiam się tych rudości.. zamówiłam właśnie jasny brąz khadi i zobaczymy co z tego będzie
mitchi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 08:08   #93
Ania09121983
Zadomowienie

a możesz zamiescic zdjecie swoich włosow? bede sledziła twoje poczynania może mi tez sie uda

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Stary 2012-03-22, 09:54   #94
mitchi
Przyczajenie

nie ma sprawy jak farba mi dojdzie to zamieszczę tutaj porównanie, mam tylko nadzieję, że nie wyjdą niebieskie albo zielone )
Stary 2012-03-26, 13:40   #95
Ania09121983
Zadomowienie

poczekamy, trzymam kciuki
szukałam jakiś zdjęć do porównania jak wychodza po teh hennie bezbarwnej, nigdzie nie moge znależć jedynie na blogu jedna dziewczyna ma.

Stary 2012-03-29, 15:35   #96
mitchi
Przyczajenie

Tak jak obiecałam dodaję porównanie. Nie do końca wyszło tak jak chciałam, bo jest strasznie dużo rudych refleksów, które niezbyt pasują do mojej karnacji, ale zgodnie z opisem, przez dwa dni kolor się zmieni i ściemnieje więc zobaczymy co to będzie : ) Na dodatek włosy są bez mycia, bo wiadomo że po hennie nie powinno się ich myć przez 48 godzin : ) Robiłam wczoraj, trzymałam 1,5godz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0246.jpg (82,6 KB, 342 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0251.jpg (78,3 KB, 498 załadowań)

Edytowane przez mitchi
Czas edycji: 2012-03-29 o 15:39
Stary 2012-03-29, 15:38   #97
mitchi
Przyczajenie

Hmm teraz jak patrze na te zdjęcia to widać jakby były prześwity, ale to wina oświetlenia . Jutro po myciu zrobię nowe zdjęcie w lepszym świetle, kolor na pewno będzie bardziej widoczny

edit:

dodaję zdjęcie po dwóch dniach od farbowania i po myciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0254.jpg (69,2 KB, 496 załadowań)

Edytowane przez mitchi
Czas edycji: 2012-03-30 o 16:46
Stary 2012-03-31, 13:53   #98
Donuś
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mitchi Pokaż wiadomość
Hmm teraz jak patrze na te zdjęcia to widać jakby były prześwity, ale to wina oświetlenia . Jutro po myciu zrobię nowe zdjęcie w lepszym świetle, kolor na pewno będzie bardziej widoczny

edit:

Super wyszło Twoje zdjecia przekonały mnie do zakupu henny

Donuś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 14:53   #99
dreamfield
Raczkowanie

Cześć dziewczyny. Coraz bardziej interesują mnie naturalne sposoby pielęgnacji włosów, stąd i ciągotki do farb khadi.

Mam naturalnie ciemnobrązowe włosy, farbowałam je co pół roku chemicznymi farbami również na ciemny brąz, ot żeby kolor pogłębić i lekko przyciemnić. Farba spłukiwała się niemal całkowicie, więc odrosty były prawie niewidoczne.

Zapragnęłam jednak włosy rozjaśnić i nałożyłam na nie chemiczną blond farbę na poziomie 8.0. Efekt? Odrosty rozjaśniły się do jasnego brązu z rudawym refleksem, a farbowane wcześniej końcówki pozostały bez zmian.

Mam obecnie dwukolorowe włosy, chciałabym to wyrównać. Czy naturalna farba sobie z tym poradzi, czy wyjdzie jeszcze większa mozaika? Nie chcę w ogóle żadnych rudości na głowie, więc podoba mi się odcień orzechowy brąz, który w teorii jest chłodny. macie jakieś doświadczenia w farbowaniu wielokolorowych włosów?

Zapraszam na raczkującego bloga o urodzie. Kosmetyki, recenzje, domowe spa
M.
dreamfield jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 17:12   #100
mitchi
Przyczajenie

Może u mnie na zdjęciu tego nie widać, ale ja tez miałam na głowie niezłą mozaikę : ) do połowy były ciemniejsze, odrosty były ciemnobrązowe , końcówki jasne.. ale przyciemniłam henną i wszystko się ładnie wyrównało, widać troszkę różnicę jeśli chodzi o odrosty, ale bardzo naturalnie to wygląda i widać tylko, gdyby się dokładnie przyjrzeć : ) nie wiem jak Ci wyjdzie orzechowy brąz ale jestem bardzo ciekawa ;d sama chyba zamówię jak przyjdzie czas na kolejne farbowanie : )
Stary 2012-03-31, 21:40   #101
mokka_kk
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 17

mitchi, ciekawy kolor Ci wyszedł, mam wrażenie, że włosy są bardziej nawilżone, niż jak miałaś blond...? czy mi się wydaje? czujesz różnicę w dotyku? łatwiej się rozczesują?

i techniczne pyt: sama sobie farbowałaś włosy, czy ktoś Ci pomógł? nie umazałaś twarzy lub uszów henna? Bo mam wrażenie, że jak się gdzieś już upaprzesz, to będzie to ciężko zmyć...

Pytam, bo moje zamówienie jest w drodze, mam ciemno brązowe włosy, farbowane od czasu do czasu i zamówiłam farbę ciemny brąz, mam nadzieję, że wyjdą mi ciemniejsze niż mam, ale to dopiero za jakiś tydz się przekonam

SB2 dzień 17
włosy: pokrzywa, olejowanie, masaż
mokka_kk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 22:38   #102
dreamfield
Raczkowanie

Cytat:
Może u mnie na zdjęciu tego nie widać, ale ja tez miałam na głowie niezłą mozaikę : ) do połowy były ciemniejsze, odrosty były ciemnobrązowe , końcówki jasne.. ale przyciemniłam henną i wszystko się ładnie wyrównało, widać troszkę różnicę jeśli chodzi o odrosty, ale bardzo naturalnie to wygląda i widać tylko, gdyby się dokładnie przyjrzeć : ) nie wiem jak Ci wyjdzie orzechowy brąz ale jestem bardzo ciekawa ;d sama chyba zamówię jak przyjdzie czas na kolejne farbowanie : )
Obejrzałam Twoje zdjęcia i przepięknie Ci to wyszło, takie w sumie kolorowe pasemka, ale naturalne. Naprawdę, bardzo mi się podoba
Chyba się pokuszę o tą farbę, tylko muszę znaleźć kogoś kto ją zechce nałożyć na włosy za łopatki;/

Ja zrobiłam sobie to kuku na głowie tydzień temu. Miał to być ostatni wyskok, sprawdzenie, czy będzie mi ładnie w jasnych włosach. Nie dość, że mi się nie podoba, to już widzę małe odrosty co cieszy, bo znaczy, że rosną (jupi!) , a z drugiej strony, nie cieszy, bo okropnie to wygląda. Boję się, że będę miała teraz taką jaśniejszą aureolę dookoła głowy, dopóki nie odrośnie całkowicie. Albo rudą (brrr;/)

M.
Stary 2012-04-01, 10:41   #103
mitchi
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mokka_kk Pokaż wiadomość
mitchi, ciekawy kolor Ci wyszedł, mam wrażenie, że włosy są bardziej nawilżone, niż jak miałaś blond...? czy mi się wydaje? czujesz różnicę w dotyku? łatwiej się rozczesują?

i techniczne pyt: sama sobie farbowałaś włosy, czy ktoś Ci pomógł? nie umazałaś twarzy lub uszów henna? Bo mam wrażenie, że jak się gdzieś już upaprzesz, to będzie to ciężko zmyć...
Na początku były strasznie suche, ale już po pierwszym myciu problem się rozwiązał i są w lepszej kondycji niż przed farbowaniem ( nigdy nie pomyślałabym, że będę mogła napisać coś takiego ;D )są mięciutkie i ładnie błyszczą

A co do farbowania to koleżanka mi nałożyła, upaprała mnie przy tym niesamowicie, wszystko miałam zielone ;D ( bo taki kolor miała henna przy nakładaniu ) Ale z ciepłą wodą i wacikiem wszystko ładnie zeszło.
Stary 2012-04-01, 21:00   #104
dreamfield
Raczkowanie

Mitchi, nakładałaś farbę na wcześniej rozjaśniane włosy? Słyszałam, że przy takich eksperymentach może wyjść zielona łączka na głowie, a moje włosy nawet po delikatnym rozjaśnieniu są wciąż brązowe, więc chyba nie powinnam pękać?

Drugie pytanie. Orzechowy brąz to podobno chłodny odcień. Macie jakieś doświadczenie, czy faktycznie wszelkie rudości są zniwelowane?

M.
Stary 2012-04-01, 21:06   #105
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez dreamfield Pokaż wiadomość
Mitchi, nakładałaś farbę na wcześniej rozjaśniane włosy? Słyszałam, że przy takich eksperymentach może wyjść zielona łączka na głowie, a moje włosy nawet po delikatnym rozjaśnieniu są wciąż brązowe, więc chyba nie powinnam pękać?
Nie może wyjść nic zielonego. W hennie ani w indygo nie ma takich barwników. Jakaś zielona poświata może pozostać jedynie po niedokładnym spłukaniu błota z włosów, ale to zniknie po pierwszym myciu.
Cytat:
Drugie pytanie. Orzechowy brąz to podobno chłodny odcień. Macie jakieś doświadczenie, czy faktycznie wszelkie rudości są zniwelowane?
1. Z doświadczeń dziewnyn farbujących Khadi wynika, że brązy mają tendencję do wypłukiwania się z pozostawieniem ciepłego odcienia po hennie, która trzyma się włosów bardziej niż indygo.
2. Wejdź na khadi.pl i poszukaj efektów farbowania. Jest tam masa zdjęć + opisane doświadczenia z farbowania.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 23:05   #106
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie może wyjść nic zielonego. W hennie ani w indygo nie ma takich barwników. Jakaś zielona poświata może pozostać jedynie po niedokładnym spłukaniu błota z włosów, ale to zniknie po pierwszym myciu.
Podejrzewam, że te obawy wynikają z tego, iż chłodny blond + ciepły odcień dają czasami glona na głowie Przynajmniej przy tradycyjnym, chemicznym farbowaniu.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 11:19   #107
mitchi
Przyczajenie

Cytat:
Ja nakładałam na wielokrotnie rozjaśniane włosy i jak widać, nic zielonego nie ma, chociaż też się bałam : )
Stary 2012-04-03, 19:01   #108
dreamfield
Raczkowanie

Wczoraj na ekotargu we Wrocławiu kupiłam Orzechowy Brąz. teraz muszę tylko znaleźć frajera, który mi to zechce położyć.

Jak sprawdzacie temperaturę wody, którą dolewacie do mieszanki? Jakieś termometry kuchenne?

M.
Stary 2012-04-03, 19:12   #109
mosia07
Raczkowanie

Mnie też ostatnio bardzo kusi Khadi i wiem że w końcu którąś kupię Mam tylko dylemat dotyczący koloru... Mam włosy brązowe z taki żółtawym jakby połyskiem , chciałabym je delikatnie przyciemnić ale nie za mocno żeby nie wyszedł mi ciemny brąz... Jak myślicie który odcień bylby dobry? Zastanawiam się nad orzechowym brązem ale boję się że może wyjśc trochę za ciemny

mosia07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 16:39   #110
cymric
Przyczajenie

Cytat:

edit:

Rewelacja, też przyglądam się khadi od jakiegoś czasu, kolor wyjściowy mam podobny, mam nadzieje, że efekt końcowy będzie zbliżony. Bardzo podoba mi się odcień.
Gdybyś jeszcze zdała relacje ile się utrzymał kolor?
cymric jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 16:46   #111
blackmarta
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 4
Smile Dot.: Farby Khadi - opinie

Witam dziewczyny
Ja miałam do czynienia już raz z Khadi - kolor ciemny brąz.
Zrezygnowałam z farbowania farbami drogeryjnymi, ponieważ zaczęły wywoływać u mnie alergię
Tak więc skusiłam się na Khadi, kolor wyjściowy - jasny ciepły brąz, i...
no właśnie i rozmieszanie zielonej, śmierdzącej, pryskającej papki to jakaś tragedia Ledwo to nałożyłąm na włosy, chodziłam z tym 2 godziny... Nie mogłam tej papki za żadne skarby zmyć ziołowym szamponem bez silikonów który dobrze radził sobie z naftą i olejami. Nie domyłam w rezulatcie tego do końca. Efekt? włosy suche, sztywne i matowe. Przyciemnione, no ale czekałam na efekt.
Na drugi dzień włosy były ciemniejsze, na 3 jakby znów zjaśniały... W efekcie niekoniecznie się przyciemniły, może do średniego brązu. I teraz najciekawsze. Farby sklepowe z reguły zaraz po farbowaniu robią cud, aby w ciągu miesiąca wypłowieć, zmatowieć, trageWłosy z każdym myciem coraz lepsze! Do dziś w to nie wierzę, ale mimo wypłukiwania się koloru włosy coraz lepsze, bardziej błyszczące, choć to też na pewno spowodowane odstawieniem chemii. Ale nie chce mi się wracać do niej ze względu na mękę z nakładaniem i noszeniem tego. Uzywam teraz za to odżywki koloryzującej ELD (Kosmetyka Naturalna) kolor Basma, a ostatnio Black Rose zmieszany z Basma i włosy rewelacja, nie uczula mnie tak jak sklepowe farby, mimo, że zawierają np. fenylenodiamny, itd.
Mam nadzieję, że pomogłam choć trochę.
Pozdrawiam!

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:06   #112
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Ja miałam do czynienia już raz z Khadi - kolor ciemny brąz.
Zrezygnowałam z farbowania farbami drogeryjnymi, ponieważ zaczęły wywoływać u mnie alergię
Tak więc skusiłam się na Khadi, kolor wyjściowy - jasny ciepły brąz, i...
no właśnie i rozmieszanie zielonej, śmierdzącej, pryskającej papki to jakaś tragedia Ledwo to nałożyłąm na włosy, chodziłam z tym 2 godziny... Nie mogłam tej papki za żadne skarby zmyć ziołowym szamponem bez silikonów który dobrze radził sobie z naftą i olejami. Nie domyłam w rezulatcie tego do końca. Efekt? włosy suche, sztywne i matowe. Przyciemnione, no ale czekałam na efekt.
Na drugi dzień włosy były ciemniejsze, na 3 jakby znów zjaśniały... W efekcie niekoniecznie się przyciemniły, może do średniego brązu. I teraz najciekawsze. Farby sklepowe z reguły zaraz po farbowaniu robią cud, aby w ciągu miesiąca wypłowieć, zmatowieć, trageWłosy z każdym myciem coraz lepsze! Do dziś w to nie wierzę, ale mimo wypłukiwania się koloru włosy coraz lepsze, bardziej błyszczące, choć to też na pewno spowodowane odstawieniem chemii. Ale nie chce mi się wracać do niej ze względu na mękę z nakładaniem i noszeniem tego. Uzywam teraz za to odżywki koloryzującej ELD (Kosmetyka Naturalna) kolor Basma, a ostatnio Black Rose zmieszany z Basma i włosy rewelacja, nie uczula mnie tak jak sklepowe farby, mimo, że zawierają np. fenylenodiamny, itd.
Mam nadzieję, że pomogłam choć trochę.
Pozdrawiam!
Po farbowaniu ziołowymi farbami nie powinno się myć włosów szamponem, tylko płukać samą wodą. Użycie szamponu jest w tym wypadku bezcelowe jeśli chodzi o ułatwienie zmycia papki, a do tego osłabia kolor.
Zmycie błota ułatwia zanurzenie włosów i skalpu w misce z wodą i pocieranie palcami. Wtedy woda ma dostęp do całej "skorupy" i zmiękcza to, co zdążyło zaschnąć albo się zlepić.
Stary 2012-04-15, 18:15   #113
blackmarta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Po farbowaniu ziołowymi farbami nie powinno się myć włosów szamponem, tylko płukać samą wodą. Użycie szamponu jest w tym wypadku bezcelowe jeśli chodzi o ułatwienie zmycia papki, a do tego osłabia kolor.
Zmycie błota ułatwia zanurzenie włosów i skalpu w misce z wodą i pocieranie palcami. Wtedy woda ma dostęp do całej "skorupy" i zmiękcza to, co zdążyło zaschnąć albo się zlepić.
Nie myłam włosów szamponem... Wybaczcie mi ten błąd. Nie myślałam chyba za dużo pisząc to, bo to było już jakiś czas temu.. Nie wiem, co mi przyszło do głowy, że myłam je szamponem, tej farby tak nie zmywałam. Ale za to nałożyłam odrobinę odżywki choć wiem, że też się nie powinno ale włosy były twarde jak kamień...

dbam o włosy.
Moje włosy
Stary 2012-04-18, 15:52   #114
dreamfield
Raczkowanie

Podobno ta twardość włosów szybko przemija i objawia się odżywienie^^ Było tak? Odżywiło Ci włosy?

I ponawiam pytanie, sprawdzacie jakoś temperaturę wody, zanim zmieszacie ją z farbą? Mi Pani zaleciła dokładnie temperaturę 50stC, żeby bardziej wybiło indygo i wyszedł chłodniejszy odcień. Ponoć jeśli pomieszam to z gorętszą wodą, to wówczas henna się bardziej uaktywni i włosy wyjdą rudziejsze.

M.
Stary 2012-04-18, 20:14   #115
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Nigdy nie sprawdzałam temperatury wody.
Stary 2012-04-18, 22:58   #116
Alassiel
Raczkowanie

Właśnie ja mam teraz na głowie glona, chociaż z jasnego blondu do brązu schodziłam stopniowo : / Typowy glon to może nie jest, bo w cieniu moje włosy wpadają trochę w rudy, na słońcu mają blond poblask, tylko w żarówkowym świetle ten glon wychodzi... Do farb chemicznych na pewno już nie wrócę, bo z moich gęstych, lśniących i zdrowych włosów zrobiły sieczkę, dlatego zastanawiam się nad tymi hennami. Zależałoby mi na odcieniu zbliżonym do tego - http://media.onsugar.com/files/2010/...ra-palvin5.jpg W grę nie wchodzi nic ciemniejszego, bo jestem bardzo blada (dokładnie jak modelka na zdjęciu), a do tego mam jeszcze jasne oczy. Zależy mi też, żeby odcień był chłodny. Zastanawiam się, co byłoby lepsze - jasny brąz czy orzechowy?
Alassiel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 23:02   #117
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Orzechowy. Jasny brąz wychodzi z rudym połyskiem.
Stary 2012-04-18, 23:50   #118
dreamfield
Raczkowanie

No nic, będę mierzyć temperaturę palcem. Jak będzie mocno ciepła, ale nie będzie parzyć to hop do henny i na czajnik

M.
Stary 2012-04-19, 17:35   #119
blackmarta
Raczkowanie

Cytat:
Podobno ta twardość włosów szybko przemija i objawia się odżywienie^^ Było tak? Odżywiło Ci włosy?

I ponawiam pytanie, sprawdzacie jakoś temperaturę wody, zanim zmieszacie ją z farbą? Mi Pani zaleciła dokładnie temperaturę 50stC, żeby bardziej wybiło indygo i wyszedł chłodniejszy odcień. Ponoć jeśli pomieszam to z gorętszą wodą, to wówczas henna się bardziej uaktywni i włosy wyjdą rudziejsze.
Ta twardość po pierwszym olejowaniu, dokładnym zmyciu i nałożeniu maski oczywiście minęła. z każdym kolejnym myciem coraz lepiej było tylko. włosy coraz bardziej błyszczące i wg, zupełnie odwrotnie niż po chemii.
a jeśli chodzi o wodę, to wyczytałam gdzieś w necie, żeby odczekać ileś tam minut (chyba 10) od zagotowania i wtedy woda osiąga 70 stopni i zaczęłam mieszać. odczekałam jeszcze chwilkę, więc może zanim położyłam na włosy to było 50 Ale też słyszałam, że dla indygo lepsza jest chłodniejsza woda.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Zgadzam się, orzechowy będzie lepszy http://khadi.pl/orzechowy-braz-farba-do-wlosow

dbam o włosy.
Moje włosy
Stary 2012-04-20, 18:46   #120
NinaSimone
Zakorzenienie

chcialabym po raz pierwszy zafarbowac wlosy henna. I mysle o hennie khadi. Noje włosy sa b zblizone tego koloru : http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1334733753

Ktora farbe powinnam wybrac? Oczywiscie zrobie test na pasmie włosów, ale chce sie wstrzelic w ton. Dziekuje za odp
NinaSimone jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
farby naturalne, henna, khadi

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości