Farby Khadi - opinie - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-02, 22:24   #1231
zozolka0
Raczkowanie

Dot.: Farby Khadi - opinie

Witajcie. Ja zaczynam dopiero eksperyment z farbą tej firmy. Mam krótkie,zniszczone,cienki e włosięta,które mi na dodatek wypadają. Niestety takie geny Cóż,do tej pory farbowałam zwykłymi farbami z chemią w zakładach fryzjerskich. Ale już dość. Jestem naturalna szatynka i wybrałam orzechowy brąz. Zobaczymy jak wyjdzie. Aha,mam też dużo siwych. Ale dam znać jak wyszło i czy będę zadowolona.
Stary 2014-06-03, 00:34   #1232
6 Gosienka
Przyczajenie

Zozolkao będę trzymała kciuki - ja również mam kiepską kondycję włosów i pewnie zbliżone doświadczenia do Twoich - włoski kiepściutkie, cieniutkie, wiecznie o tej samej długości - ehhh...

Ja jestem 'myszowatą' blondynką, a najczęściej rozjaśnianą z przebojami fryzjerskimi i zawsze dochodziłam do wniosku, że mniej masakry na włosach robiłam sobie sama i za znacznie mniejsze pieniążki -

Zatem, trzymam za Ciebie kciuki, ale nadal pytam o ten mój ciepły miedziany blond - czy mogę uzyskać taki z Khadi lub Herbatint?

TYLKO BEZ CZERWONOŚCI

Może ktoś ma podobne chęci włosowe i doświadczenia
Stary 2014-06-04, 12:26   #1233
zozolka0
Raczkowanie

Kurczaki,Gosieńko...dziś "przyszła" do mnie farba listonoszem,ale jakoś no nie mam odwagi tego ruszyć. Naczytałam się,że nie wolno wdychać proszku pod żadnym pozorem podczas przygotowywania farby,dostałam cynk od znajomej,że farbowała swoje ciemne (prawie czarne włosy),ciemnym brązem,a po orzechowym (takim jak ja kupiłam) wyszły jej rude...Dlatego zastanawiam się czy powinnam to tykać w ogóle. Do teraz Venity balsamu używałam.
Stary 2014-06-04, 13:21   #1234
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez zozolka0 Pokaż wiadomość
Kurczaki,Gosieńko...dziś "przyszła" do mnie farba listonoszem,ale jakoś no nie mam odwagi tego ruszyć. Naczytałam się,że nie wolno wdychać proszku pod żadnym pozorem podczas przygotowywania farby,dostałam cynk od znajomej,że farbowała swoje ciemne (prawie czarne włosy),ciemnym brązem,a po orzechowym (takim jak ja kupiłam) wyszły jej rude...Dlatego zastanawiam się czy powinnam to tykać w ogóle. Do teraz Venity balsamu używałam.
Ciemne włosy nie mogły wyjść rude Najwyżej z czerwonawym pomysłem.
Jeśli tobie wyjdą zbyt czerwone, to możesz potem użyć samego indygo.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 11:08   #1235
6 Gosienka
Przyczajenie

Moja Droga Zozolkao, znam to uczucie... z jednej strony współczuję Ci, a z drugiej trzymam za Ciebie kciuki - Kochana, NIE przejmuj się - w sumie raz kozie śmierć

Wiesz, każdemu i tak inaczej przyjmuje i to KAŻDA farba - więc psu na budę czasami te wszystkie rady - aczkolwiek ja sama też ich poszukuję

Sama przymierzam się do Herbatint albo Khadi jak przysłowiowy pies do jeża - z wiadomych powodów

Chciałabym uzyskać ciepły, jasny rudy MIEDZIANY - bez czerwoności i za diabła nie wiem, co użyć - NIKT mi nie odpowiada ;/

Za Ciebie trzymam kciuki - moooocno - daj znać, jak Ci poszło - fotki mile widziane
Stary 2014-06-05, 11:59   #1236
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez 6 Gosienka Pokaż wiadomość
Chciałabym uzyskać ciepły, jasny rudy MIEDZIANY - bez czerwoności i za diabła nie wiem, co użyć - NIKT mi nie odpowiada ;/
Największe szanse masz z czystą henną +/-cassia (albo cassia +/- henna )

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-06-05 o 12:02
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 15:53   #1237
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Rudy bez czerwieni daje mieszanka cassia+henna. Cassia ma żółty barwnik. Od razu mówię, że nie mam pojęcia jakie są odpowiednie proporcje, bo u każdego wychodzi to inaczej i należy sobie skład mieszanki ustalać samemu pod kątem własnych włosów.
Problem z jasnym rudym jest taki, że przy każdym kolejnym farbowaniu będzie przybywać lawsonu we włosach, więc będą się robić bardziej czerwone (chyba,że farbujemy same odrosty).
Stary 2014-06-06, 00:25   #1238
6 Gosienka
Przyczajenie

Cześć, Lisbeth... dzięki za wieści, ale tego się obawiałam... ;/ właśnie, że kilka razy 'dziabnę' i będę miała czerwień - a tego nie zniosę - już wiele razy eksperymentowałam i zawsze kończyło się tym samym - myślałam, że Khadi albo Herbatint spowodują porządny ładny miedziany rudy...

Ale pewnie nici z tego pomysłu - cóż, może jednak się skuszę... who knows?

Ale może jakieś sugestie ktoś ma... juz próbowałam całą masą szmponetek, farb, barwników etc. - ale zawsze efekt ten sam - czyli czerwień i farbowanie od nowa i powrót do blondu - a chciałabym tego uniknąć
Stary 2014-06-06, 00:27   #1239
Lisbeth
☠ ☢ ☠

A nie możesz farbować samych odrostów?
Stary 2014-06-06, 00:29   #1240
6 Gosienka
Przyczajenie

Droga Rousse... dzięki za radę...

Hmmm... trochę się tego obawiam, bo jeśli będzie przysłowiowa kicha, to znów będzie powrót do blondu, a z tym po Khadi może być problem i... znów sieczka z włosów ;/

A chciałabym dać spokój z farbami - czy ta Khadi - powoduje, że włosy mają nieco lepszą kondycję? moje są cieniutkie o myszowatym (oryginally) kolorku - do tego walczę z Hashimoto, więc ich kondycja jest nieco osłabiona ;/

Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania - bez koloru wyglądam kiepściutko, ehhe
Stary 2014-06-06, 00:29   #1241
Lisbeth
☠ ☢ ☠

No i możesz jeszcze zastosować mix henna+chemia. Tzn co jakiś czas machnąć odrost na jasny blond i potem na to henna. Na jasnych włosach czerwień raczej nie wychodzi, a maksymalne wysycenie kolorem rozjaśnianych włosów wygląda bardziej rudo.
Stary 2014-06-06, 00:34   #1242
6 Gosienka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
A nie możesz farbować samych odrostów?
Wiesz, zawsze mi to kiepsko szło z tymi odrostami - a przy mojej niezbyt oszałamiającej gęstości - i tak zawsze te odrosty = farba na całych włosach

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Cytat:
No i możesz jeszcze zastosować mix henna+chemia. Tzn co jakiś czas machnąć odrost na jasny blond i potem na to henna. Na jasnych włosach czerwień raczej nie wychodzi, a maksymalne wysycenie kolorem rozjaśnianych włosów wygląda bardziej rudo.

Hehehe... czyli kombinacji ciąg dalszy - tyle też wiem

Żebyś Ty wiedziała, czego ja na włosach nie miałam, ehhe

Tyle, że teraz chciałabym przestać szaleć - stąd to moje pytania i poszukwania

Marzy mi się taki naturalny, ciepły blond miedziany...

Ale coś mi nie idzie z tymi poszukiwaniami
Stary 2014-06-06, 00:36   #1243
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Są jeszcze farby roślinne inne niż Khadi (Sante, Logona). Jest na prawdę masa możliwości, bo możesz jeszcze tworzyć własne mieszanki. To tylko kwestia wprawy i doświadczenia w mieszaniu ziółek.
Stary 2014-06-06, 12:52   #1244
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez 6 Gosienka Pokaż wiadomość
Droga Rousse... dzięki za radę...

Hmmm... trochę się tego obawiam, bo jeśli będzie przysłowiowa kicha, to znów będzie powrót do blondu, a z tym po Khadi może być problem i... znów sieczka z włosów ;/

A chciałabym dać spokój z farbami - czy ta Khadi - powoduje, że włosy mają nieco lepszą kondycję? moje są cieniutkie o myszowatym (oryginally) kolorku - do tego walczę z Hashimoto, więc ich kondycja jest nieco osłabiona ;/

Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania - bez koloru wyglądam kiepściutko, ehhe
Piszesz, że masz naturalne średni blond, na takich włosach sama cassia może dać efekt subtelnego przyrudzenia (i oczywiście odżywienia, nabłyszczenia itp.). http://lady-in-braid.blogspot.com/20...raz-drugi.html
Można by sypnąć do cassii łyżkę kurkumy lub henny, żeby jeszcze ocieplić kolor.
Ale pozostaje problem rozjaśnionych końców, na których sama cassia może dać kolor kanarkowy
Oczywiście, że ziółka ogólnie poprawiają kondycję, więc khadi też, ale my na ogół tu polecamy świeże z pola henny

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2014-06-06 o 12:56
rousse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 09:15   #1245
zozolka0
Raczkowanie

Z tego co pamiętam to farby te pogłębiają kolor. Ale nie rozjaśniają. Owszem,moga też wyjść rude,ale podobno nie jaśniejsze. Trzymaj się cieplutko
Stary 2014-06-14, 11:11   #1246
zozolka0
Raczkowanie

Hej,ja już kupiłam,ale sama sobie nie zafarbuję. Mnóstwo pozytywnych opinii słyszałam,więc zdecydowałam się na Khadi. Mam zniszczone,cieniutkie i krótkie włosy. Podobno od tego mi nie wypadną,a wręcz wzmocnią się

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Dzięki,zobaczymy co wyniknie. Znajoma mi nałoży toto na głowę,o ja zafarbowałabym się nie tylko na włosach pewnie
Stary 2014-06-14, 12:26   #1247
201608191619
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez zozolka0 Pokaż wiadomość
Dzięki,zobaczymy co wyniknie. Znajoma mi nałoży toto na głowę,o ja zafarbowałabym się nie tylko na włosach pewnie
Tego to się nie bój- wbrew pozorom zielskiem nie jest tak łatwo zafrabowac wszystko, jak strasza
Ja przykładowo ani do cassi ani teraz dwa razy do Khadi Orzechowy Brąz nie użyłam rękawiczek i wbrew zapowiedzią mam czyste ręce.
Szyi też nie doczyściłam od razu, dopiero przy spłukiwaniu i też czysta etc.

A jakby co to zawsze jest pasta bhp ze ścierniwem
201608191619 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 00:41   #1248
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Dziewczyny!
Mój obecny kolor w załączniku.
Chciałabym przerzucić się na farby khadi (kiedyś farbowałam naturalną henną i byłam zachwycona) jednak boję się rudych refleksów których dość długo się pozbywałam.
Nie chce czarnych włosów bo kompletnie mi nie pasują, szukam chłodnego ciemnego brązu.
Dlatego pytanie: wybrać orzechowy brąz czy ciemny brąz?

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 16:41   #1249
milkawawa
Raczkowanie

dziewczyny, czy któraś z was mieszała kolor red z ciemnym brązem?
ja mam sporo siwych włosów i postępuję zgodnie z instrukcją,najpierw nakładam khadi red i trzymam 5 godzin a potem spłukuję i nakładam ciemny brąz i trzymam jakieś 2 do 3 godzin. Tak więc to cały dzien z farbą na głowie. Chciałabym ten proces skrócić i wymieszać te farby ale nie wiem czy efekt będzie taki sam jak przy farbowaniu dwuetapowym. Jak sądzicie? czy któraś z was tak robiła?
Stary 2014-07-21, 16:56   #1250
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez milkawawa Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy któraś z was mieszała kolor red z ciemnym brązem?
ja mam sporo siwych włosów i postępuję zgodnie z instrukcją,najpierw nakładam khadi red i trzymam 5 godzin a potem spłukuję i nakładam ciemny brąz i trzymam jakieś 2 do 3 godzin. Tak więc to cały dzien z farbą na głowie. Chciałabym ten proces skrócić i wymieszać te farby ale nie wiem czy efekt będzie taki sam jak przy farbowaniu dwuetapowym. Jak sądzicie? czy któraś z was tak robiła?
Nie. To już będzie zupełnie inny efekt. Ciemny brąz jest już mieszanką "red" z "indygo". Przeczytaj skład. Mieszając te dwie farby zmienisz tylko proporcje ziół, a to od tych proporcji zależy efekt, jaki daje 'ciemny brąz'.
Stary 2014-07-21, 17:19   #1251
milkawawa
Raczkowanie

Cytat:
Nie. To już będzie zupełnie inny efekt. Ciemny brąz jest już mieszanką "red" z "indygo". Przeczytaj skład. Mieszając te dwie farby zmienisz tylko proporcje ziół, a to od tych proporcji zależy efekt, jaki daje 'ciemny brąz'.
no to mnie nie pocieszyłaś
Stary 2014-07-21, 22:02   #1252
justmessy
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Mój obecny kolor w załączniku.
Chciałabym przerzucić się na farby khadi (kiedyś farbowałam naturalną henną i byłam zachwycona) jednak boję się rudych refleksów których dość długo się pozbywałam.
Nie chce czarnych włosów bo kompletnie mi nie pasują, szukam chłodnego ciemnego brązu.
Dlatego pytanie: wybrać orzechowy brąz czy ciemny brąz?
Ciemny, ciemny
justmessy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 11:17   #1253
MQ_77
Przyczajenie

Haj dziewczyny , jestem nowa w tej kwestii dlatego mam mega pytanie.
Chciała bym skończyć z farbowaniem chemicznym , bo moje włosy tego już nie wytrzymują, idą garściami ... a dlatego że, mam dużo siwych i muszę prawie 2 razy w miesiącu farbować odrosty.Domyślam się że, dalej będę musiała to robić, ale chociaż niech to nie będzie chemia.
Mój skalp już świeci Dlatego chciał bym zasięgnąć informacji, czy jestem w stanie pokryć siwe włosy naturalną henną...Proszę jeśli którąś z was ma miała podobny problem, proszę o rade za co jestem już wdzięczna
Nakładam maskę keratynową, przed myciem stosuje oleje i myję szamponem bez silikonów bo bez SLS-ów ciężko znaleźć .

Edytowane przez MQ_77
Czas edycji: 2014-09-19 o 13:02
MQ_77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:12   #1254
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Henna farbuje siwe włosy. Będą po niej pomarańczowe.
Stary 2014-11-25, 17:52   #1255
Emilia 25
404 Not Found

Dawno nie hennowałam i mam pytanko.
Po farbowaniu ile czasu nie myć głowy? Dwa dni starczy?
Stary 2014-11-25, 20:46   #1256
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Dawno nie hennowałam i mam pytanko.
Po farbowaniu ile czasu nie myć głowy? Dwa dni starczy?
Starczy

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:47   #1257
Emilia 25
404 Not Found

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
Starczy
Senkju.
Stary 2014-12-10, 13:41   #1258
spielmitmir
Raczkowanie

Od czasu ostatniego farbowania chemia wyszla mi chyba polowa wlosow Ale dzisiaj przyszla zamowiona khadi i jutro po pracy jade Mam nadzieje, ze pojdzie dobrze, trzymajcie kciuki.
Gdzies wyczytalam, ze przed pierwszym myciem po farbowaniu dobrze jest wlosy naolejowac. Co o tym myslicie?
Stary 2015-01-04, 12:12   #1259
wezzie
Przyczajenie

Witam
klika dni temu użyłam henny khadi do farbowania włosow . Kolor amla + henna- miedziany brąz. Jestem mega niezadowolona wyszedł kolor marchewkowy w dodatku inny odcień przy skórze głowy inny na koncach. Koszmar! od lat farbuje włosy farbami chemicznymi pierwszy raz uzyła henny i jestem przerażona zwłaszcza ze od miesiecy zapuszczam wlosy. Nie polecam .... Jurro ide do fryzjera po pomoc. A może ktoś wie jak szybko można po hennie zafarbować włosy normalną farbą. Please HELP
wezzie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 20:47   #1260
alamapsa
Przyczajenie

Hej od jakiegoś czasu chodzi za mną wypróbowanie tych farb. Moje włosy pożegnały się z farbami chemicznymi pół roku temu, więc odrost jest dość duży, ale nie jest jakoś specjalnie rażący ( naturalne - szatynka , odrost - coś w pomiędzy blondem i brązem w ciepłym odcieniu) Generalnie nie przeszkadzałoby mi to jakoś specjalnie, ale mimo młodego wieku ( i genów w spadku) wyszło mi siwe pasemko. Denerwuje mnie to niesamowicie Z jednej strony chciałabym zachować swój naturalny kolor, a z drugiej już nie zapowiada się żeby białe pasmo wróciło do normalnego koloru. Tak więc chciałabym wypróbować Orzechowy brąz i tu pytanie czy na włosy do ramion wystarczy jedno opakowanie ? Czy kolor się szybko spiera ?

Tagi
farby naturalne, henna, khadi

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości