Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Dom, nieruchomości

Notka

Dom, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-17, 18:46   #1
zorajda
Przyczajenie

jaki rozmiar kołdry?

Mam łóżko 140/200 i kołdrę o takim samym wymiarze. Niestety ten rozmiar jest za mały i zamierzam kupić nową kołdrę. Proszę poradźcie jaki rozmiar kołdry byłby najlepszy. Na pewno odpada pomysł z dwoma osobnymi kołdrami, choć wiem, że są osoby preferujące taki pomysł, ale to nie dla nas. Myślę, że 160/200 też nie wiele zmieni, ale teraz proszę o opinie wasze. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
zorajda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 19:02   #2
olala22
Raczkowanie

Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Najlepszym wyjściem dla was będzie kołdra 200x220. Sama mam taką i jestem bardzo zadowolona. Skończyła w końcu się walka o kołdrę . Swoją kupiłam w Jysku za 125 zł ale na pewno są tańsze ponieważ moją jest antyalergiczna
olala22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 21:38   #3
sunshain
Wtajemniczenie

ja mam wszystkie kołdry 200 x 220 cm i sprawdzają się
sunshain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 21:45   #4
zorajda
Przyczajenie

Dziękuję wam za odpowiedzi, teraz to już jestem pewna, że 200/220 będzie najlepsza. Dziś wzięliśmy kołdrę od córeczki i nakryliśmy się w poprzek, czyli właśnie 200 i było super. A jeszcze tak dla pewności spytam 200 to szerokość kołdry czy te 220?
zorajda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 22:03   #5
ollencja
Zakorzenienie

http://www.taniaposciel.pl/pokaz.php...m=484&graf=tak

Jaka jest różnica pomiędzy kołdrą silikonową a antyalergiczną ?
Podejrzewam, że każda z nich nadaje się do prania.

Akurat kołdrę 2x2,2 muszę wymienić na mniejszą.
ollencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 22:26   #6
illuvies
Wtajemniczenie

My mamy 200x220 i jest dla nas... za mała.
Lubię się kołdrą owinąć, nie znoszę mieć odkrytych pleców, gdy się odwrócimy od siebie, no i nie zawsze starcza. To znaczy 220 daje radę, ale jak położymy inaczej, to się wiercimy przez kilka minut zanim któreś z nas wpadnie na pomysł przekręcenia kołdry.
illuvies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 00:44   #7
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
My mamy 200x220 i jest dla nas... za mała.
Lubię się kołdrą owinąć, nie znoszę mieć odkrytych pleców, gdy się odwrócimy od siebie, no i nie zawsze starcza. To znaczy 220 daje radę, ale jak położymy inaczej, to się wiercimy przez kilka minut zanim któreś z nas wpadnie na pomysł przekręcenia kołdry.
Taaa, jak mieliśmy taką dużą kołdrę to mąż spał goły a ja opatulona w ścisły kokon - nie mam pojęcia jak to robiłam w nocy, że zdzierałam z niego kołderkę
teraz na szczęście mamy dwie i już nikt nie marznie.

Polecam zapoznanie się z ofertą poszewek na kołdry, na przykład w Ikei są wyłącznie 200x200cm

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 10:24   #8
oolong
Zakorzenienie

niestety u nas to samo, ja owijam sie szczelnie razem z uszami w kokon, tylko kawałek nosa wystaje. A na dodatek paradoksalnie to on jest zmarzluchem, a jakoś nie umie podświadomie tej kołdry w nocy wywalczyć

mimo że kupiliśmy super kołdrę 2x2m z gęsiego puchu w Ikei (właśnie ze względu tez na to, by tam pościel kupować) to niestety leży w pojemniku pod łóżkiem, bo używamy dwóch standardowych kołder
a samą kołdrę polecam, bardzo leciutka i ciepła, tylko chyba dość drogo nas wyszła ze względu na te gęsi i puch

siabada

oolong jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 14:35   #9
Klaudia 1984
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ollencja Pokaż wiadomość
http://www.taniaposciel.pl/pokaz.php...m=484&graf=tak

Jaka jest różnica pomiędzy kołdrą silikonową a antyalergiczną ?
Podejrzewam, że każda z nich nadaje się do prania.

Akurat kołdrę 2x2,2 muszę wymienić na mniejszą.
Przede wszystkim kołdra silikonowa jest produktem antyalergicznym
Owszem, można prać

Jeżeli chodzi o zakup kołder to polecam sklep http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠. Ostatnio zakupiłam tam pościel dla swojego dziecka i teraz przymierzam się do zakupu kołdry. Jeszcze muszę wyczaić jaka jest różnica między silikonem a granulatem silikonowym. Wie ktoś?
Klaudia 1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 07:07   #10
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7
Smaczny profil zlosliwiec
Smaczne przepisy1
Send a message via Skype™ to zlosliwiec

Cytat:
Napisane przez Klaudia 1984 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim kołdra silikonowa jest produktem antyalergicznym
Owszem, można prać

Jeżeli chodzi o zakup kołder to polecam sklep http://www.**************. Ostatnio zakupiłam tam pościel dla swojego dziecka i teraz przymierzam się do zakupu kołdry. Jeszcze muszę wyczaić jaka jest różnica między silikonem a granulatem silikonowym. Wie ktoś?
już raz banowałem, widzę, że nie dość... więc teraz banuję sklep.
zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 13:36   #11
kasia9
Przyczajenie

Dziewczyny mam bardzo podobny kłopot. A mianowicie kupujemy łóżko dla naszego Synka (1,5 roczku). Łóżko po rozłożeniu ma wymiar 150x185, ale można równie dobrze nie rozkładać - i wtedy ma 75x185. Wiem, że duże łóżko dla tak małego dziecka, no ale cóż... od małego śpi ze mną na 150x195, i ledwo mu przestrzeni starcza Lubi się rozpychać, spychając mnie na sam skraj Śpimy pod kołdrą 200x220, ale już z doświadczenia wiem, że jest za duża i za ciężka/niewygodna dla niego i dla mnie. (a dla mnie i dla męża - za mała )

I taraz mam dopiero pytanko. Jaką pościel kupić dziecku? Wiadomo jak podrośnie, będzie spał sam. Ale póki co śpi ze mną, bo: a to smoczek mu wypadnie, a to pić się chce. Wykończyłabym się latając z jednego pokoju do drugiego kilka razy w nocy.

Czy kupić 1 czy 2 kołdry i w jakich rozmiarach? Tak sobie wymyśliłam, żeby kupić dwie poduszki 70x80 i dwie kołdry 140x200. Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nigdy kołdry w takim rozmiarze ani nie posiadałam, ani nie użytkowałam (np. na wakacjach).

Doradźcie, proszę co byłoby dobre
kasia9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 21:49   #12
Kociara71
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasia9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam bardzo podobny kłopot. A mianowicie kupujemy łóżko dla naszego Synka (1,5 roczku). Łóżko po rozłożeniu ma wymiar 150x185, ale można równie dobrze nie rozkładać - i wtedy ma 75x185. Wiem, że duże łóżko dla tak małego dziecka, no ale cóż... od małego śpi ze mną na 150x195, i ledwo mu przestrzeni starcza Lubi się rozpychać, spychając mnie na sam skraj Śpimy pod kołdrą 200x220, ale już z doświadczenia wiem, że jest za duża i za ciężka/niewygodna dla niego i dla mnie. (a dla mnie i dla męża - za mała )

I taraz mam dopiero pytanko. Jaką pościel kupić dziecku? Wiadomo jak podrośnie, będzie spał sam. Ale póki co śpi ze mną, bo: a to smoczek mu wypadnie, a to pić się chce. Wykończyłabym się latając z jednego pokoju do drugiego kilka razy w nocy.

Czy kupić 1 czy 2 kołdry i w jakich rozmiarach? Tak sobie wymyśliłam, żeby kupić dwie poduszki 70x80 i dwie kołdry 140x200. Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nigdy kołdry w takim rozmiarze ani nie posiadałam, ani nie użytkowałam (np. na wakacjach).

Jeśli z dzieciaczkiem na doczepkę w łóżku, to zdecydowanie 2 kołdry. Kiedy byłam na etapie nocnych wędrówek córek do naszej sypialni, zmieniliśmy kołdrę 200x220 na dwie 155x200. Po pierwsze, jak mała wchodziła pomiędzy nas, a kołdra była jedna - duża, robiło się jej gorąco i starała się wykopać. Nie było to fajne, bo oczywiście kołdrę zdejmowała również z nas. Jak w łóżku pojawiły się dwie kołdry, córcia wchodziła pod jedną z nich, kładła się również na środku łóżka, ale mogła już sobie wystawić nogę i się trochę odkryć.
Co do rozmiaru - zdecydowanie bardziej polecam rozmiar 155x200. Wygodniejsza zdecydowanie, a i pościeli do niej większy wybór w sklepach.

Jeśli chodzi o poduszkę dla synka - pamiętaj, że nie może spać na tak dużej poduszce jak 70x80 - to rozwiązanie fatalne dla małego kręgosłupa - poduszka powinna znajdować się TYLKO pod głową, a nie pod głową i ramionami.
Kociara71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 10:21   #13
Kociara71
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kasia9 Pokaż wiadomość

Jeśli miewacie jeszcze małego gościa nocą, sugeruję dwie kołdry, ale raczej 155x200 (160x200). Kołdry w tym rozmiarze są bardziej komfortowe od kołder 135x200 (140x200), a i wybór pościeli jest zdecydowanie większy w sklepach dla rozmiaru 155x200.
Nawiedzające nocą maluchy kładą się zwykle pomiędzy rodzicami, i spanie pod jedną, nawet bardzo dużą kołdrą jest niezwykle uciążliwe. Dzieciaczek grzeje się nadmiernie, więc próbuje się wykopać spod kołdry, i przez znaczną część nocy trwa walka. Gdy kołdry są dwie, maluch nie przegrzewa się i śpi spokojniej.

Jeśli chodzi o poduszki, to rzeczywiście poduszka w rozmiarze 70x80 jest najbardziej popularną poduszką w Polsce. Niestety nie jest ona zbyt ergonomiczna. Aby zapewnić właściwe podparcie kręgosłupa szyjnego, poduszka powinna znajdować się tylko pod głową, a nie pod głową i ramionami. Dlatego warto przemyśleć zakup poduszek o mniejszym rozmiarze. Oczywiście w większości pościli dostępnej w sklepach mamy poszewki 70x80, i to stanowi pewien kłopot. Osobiście polecam zakup poduszek w rozmiarze 40x80 - można do nich użyć poszewek 70x80 i 80x80. Wkładamy poduszkę do poszewki i nadmiar tkaniny wsuwany do wnętrza, na zasadzie kieszonki.
Stary 2012-08-24, 10:55   #14
kasia9
Przyczajenie

Dzięki Magda. Nie widziałam nigdzie tak wąskich poduszek. Muszę poszukać. Poważnie muszę rozważyć jeszcze tą 160-tkę. Ale wtedy chyba wolałabym jedną 160-tkę i 2 poduszki W sumie sama jako dziecko spałam pod takim kompletem na wersalce - i dobrze mi było
Mam jeszcze ze 2 tygodnie do odbioru nowego spanka i zakupu pościeli...

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Jeszcze chciałam tylko dodać, że to łóżko jest docelowo dla Dziecka (ale jeszcze śpimy razem), z mężem mamy swoje inne - i tam problemu nie ma
kasia9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 11:35   #15
Kociara71
Przyczajenie

Ok, myślałam, że chodzi o Wasze małżeńskie łóżko...
Jeśli chodzi zatem o łóżko synka, to zdecydowanie zapomnij o poduszce 70x80, chcąc mu zapewnić zdrowe plecki na przyszłość

Nowe wątki na forum Dom, nieruchomości

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości