Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-05, 14:32   #1741
Eweninka
Raczkowanie

Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
ja robiłam farba brilance skandynawski blond i wyszlo mi troche jasniej niz tobie... tez słomkowy ale jasnieszy... jeszcze raz raz bede robila za jakies 2 tygodnie...

Te rudawe u mnie, to powiem Ci, że są po poprzedniej farbie Feria Preference z Loreal'a. Także gdyby były wcześniej te nowe Castingi, to na pewno nie zastosowałabym tamtej i nie byłyby takie ciut rudawe. Mimo to, są bardzo ładne .
Eweninka jest offline  
Stary 2010-07-05, 15:56   #1742
xxxcarolxxx
Raczkowanie

Farba rozjaśniająca ciemne odrosty i pokrywająca siwe?

Witam, zwracam się do Was z pytaniem, może któraś będzie umiała mi odpowiedzieć
Moja mama ma z przodu praktycznie wszystkie włosy siwe, a z tyłu bardzo ciemny brąz. Od wielu lat farbuje na blond i nie widzi się w innym kolorze. Fryzjerka używa rozjaśniacza Joanna 9% i potem na to farba firmy Ce-Ce. Problem w tym, że włosy są koszmarnie zniszczone i odnosimy wrażenie, że rozjaśniacz i farba to odrobinę za dużo dla tych siwych włosów na przodzie. Co można by zrobić, żeby zminimalizować niszczące oddziaływanie na te słabsze, siwe włosy? Macie jakieś sprawdzone patenty? A może istnieje jakaś farba, która skutecznie rozjaśniłaby ciemne odrosty i pokryła siwe, nie niszcząc ich tak bardzo?
xxxcarolxxx jest offline  
Stary 2010-07-05, 19:53   #1743
SchokoBons
Raczkowanie

Wink Rozjaśnienie włosów..

Hej
Przez rok rozjaśniałam włosy, były bardzo jasne.. Ale moje włoski były cienkie i zniszczone więc zdecydowałam się je przefarbować na kolor zbliżony do naturalnego..
Niestety farba nie chwyciła tak jak chciałam, wyszły dużo za ciemne (miał być ciemny blond a wyszedł brąz wpadający w rudy).. od tego czasu minęło pół roku, kolor trochę się wypłukał, ale kolor jednak różni się od mojego naturalnego..
Chciałabym je trochę rozjaśnić, tylko nie chcę używać rozjaśniacza, ponieważ one i tak już są zniszczone.. Czy jest sens farbować farbą blond? Chodzi mi o to żeby nie wyszedł mi inny kolor na odrostach a inny a włosach farbowanych... Myślałam też, żeby pójść do fryzjera, zrobić lekkie pasemka (w ostateczności) a dopiero potem farbę blond...
A jeśli nie, to co mogłabym zrobić, żeby je rozjaśnić?? Czytałam o miodzie albo soku z cytryny, tylko nie chcę ich jeszcze bardziej wysuszyć...
Doradzcie coś, proszę..
SchokoBons jest offline  
Stary 2010-07-05, 22:44   #1744
gonia040
Przyczajenie

Dot.: Farba rozjaśniająca ciemne odrosty i pokrywająca siwe?

Polecam farbę loreal paris odcień "Y HOLLYWOOD bardzo jasny blond". doskonale pokrywa siwe włosy. Farba o jeden ton jaśniejsza juz nie pokryje wszystkich siwych. Dodam że farba nie niszczy włosów. Są błyszczące. Kolor ten w rzeczywistosci nie jest jednak bardzo jasny. Raczej cirpły słoneczny odcień.
gonia040 jest offline  
Stary 2010-07-06, 09:49   #1745
kedud86
Raczkowanie

Hej dziewczyny kochane, mam problem więc może Wy mi pomożecie. Otóż mam wesele (nie swoje) pod koniec lipca i przed wypada mi robienie odrostów. Do tej pory robiłam wellatonem 12/1, jednak odrost wychodzi odrobinę żółty, a kondycja włosów też jest nie najlepsza pomimo, że nie przeciągam (już sama nie wiem może to od prostownicy). W każdym razie myślałam o zmianie farby na Loreal Excellence 01 lub Recital Preference 01. Nie chcę popełnić błędu przed imprezą. Jak myślicie będzie mi dobrze?

Edytowane przez kedud86
Czas edycji: 2010-07-07 o 23:37
kedud86 jest offline  
Stary 2010-07-06, 09:55   #1746
Kotka17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kedud86 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny kochane, mam problem więc może Wy mi pomożecie. Otóż mam wesele (nie swoje) pod koniec lipca i przed wypada mi robienie odrostów. Do tej pory robiłam wellatonem 12/1, jednak odrost wychodzi odrobinę żółty, a kondycja włosów też jest nie najlepsza pomimo, że nie przeciągam (już sama nie wiem może to od prostownicy). W każdym razie myślałam o zmianie farby na Loreal Excellence 01 lub Recital Preference 01. Nie chcę popełnić błędu przed imprezą. Jak myślicie będzie mi dobrze?

Loreal zazwyczaj słabo rozjaśnia, bo ma słabą wodę chyba 6% z tego co wyczytałam na forum.... wiecej na temat tej farby wypowiadała się blond bunny,ale wydaje mi sie ze chyba welaton bardziej rozjaśnia...
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-06, 09:59   #1747
blond bunny
Zakorzenienie

Tak Kotka ma rację... jak wellaton nie daje rady z twoimi odrostami to loreal też nie da, niestety...będzie gorzej.
Stary 2010-07-06, 10:00   #1748
Kotka17
Zakorzenienie

Dot.: Rozjaśnienie włosów..

Cytat:
Napisane przez SchokoBons Pokaż wiadomość
Hej
Przez rok rozjaśniałam włosy, były bardzo jasne.. Ale moje włoski były cienkie i zniszczone więc zdecydowałam się je przefarbować na kolor zbliżony do naturalnego..
Niestety farba nie chwyciła tak jak chciałam, wyszły dużo za ciemne (miał być ciemny blond a wyszedł brąz wpadający w rudy).. od tego czasu minęło pół roku, kolor trochę się wypłukał, ale kolor jednak różni się od mojego naturalnego..
Chciałabym je trochę rozjaśnić, tylko nie chcę używać rozjaśniacza, ponieważ one i tak już są zniszczone.. Czy jest sens farbować farbą blond? Chodzi mi o to żeby nie wyszedł mi inny kolor na odrostach a inny a włosach farbowanych... Myślałam też, żeby pójść do fryzjera, zrobić lekkie pasemka (w ostateczności) a dopiero potem farbę blond...
A jeśli nie, to co mogłabym zrobić, żeby je rozjaśnić?? Czytałam o miodzie albo soku z cytryny, tylko nie chcę ich jeszcze bardziej wysuszyć...
Doradzcie coś, proszę..

jesli zrobisz farbą bedziesz łaciata... chyba te pasemka to jedyna nadzieja
a tu wątek o farbach blond

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post20492441

korzystaj z wyszukiwarki
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-06, 10:05   #1749
Kotka17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Tak Kotka ma rację... jak wellaton nie daje rady z twoimi odrostami to loreal też nie da, niestety...będzie gorzej.
a wellaton wode i rozjasniacz czy samą wode???
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-06, 10:07   #1750
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ale recital preference jest na wodzie nie 6 tylko 9 Tak samo exellence 01. Ja bym odradzała dlatego, ze wychodzi bardzo ciepło! Loreal ma w ogole cieplejsza paletę niz Wellaton. Poczytaj jak sobie z tym poradziła Bunny, ona robi palletą.
Stary 2010-07-06, 10:25   #1751
mgielka321
Zadomowienie

dziewczyny pomożecie? Zastanawiam się pomiędzy
Wellaton rozświetlonym blondem 9/0
Wellaton złoty blond 9/3
l'oreal casting świetlisty blond 900
na poprzedniej stronie zdjęcia włosów. Jestem nowa jeśli chodzi o blondy i zupełnie zielona.
mgielka321 jest offline  
Stary 2010-07-06, 10:34   #1752
Kotka17
Zakorzenienie

l'oreal casting świetlisty blond 900
jest cały wątek o tej farbie
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229225
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-06, 10:40   #1753
mgielka321
Zadomowienie

tak czytałam ten wątek, chciałam jednak zapytać Was, doświadczone w wielokrotnych farbowaniach blondami, o opinię czy w moim przypadku lepiej wellaton (który jak czytałam jest mocniejszą farbą, bardziej inwazyjną) czy może casting (w końcu to niby szampon, choć z opisów wynika, że lekko rozjaśnia).
I czy wiecie może ilu procentowy jest wellaton?
mgielka321 jest offline  
Stary 2010-07-06, 11:21   #1754
kitkulka
Zakorzenienie

Też tak miałam. Włos rozjaśniany rozjaśniaczem jest pusty w środku, więc kolor się nie trzyma i rzeczywiście może wychodzić inny niż byśmy tego chciały.
I mnie również wyszedł zbyt ciemny, więc po jakichś 2-3 miesiącach fryzjerka znowu zrobiła mi blond pasemka (oczywiście rozjaśniaczem) i później już spokojnie rozjaśniałam sobie włosy farbą. Nie było żadnego problemu i chwyciła od razu, kolor wyszedł ładny i ciepły. Zupełnie taki jaki sobie wymarzyłam
kitkulka jest offline  
Stary 2010-07-06, 11:54   #1755
blond bunny
Zakorzenienie

mgiełka nie wiem ile % ma wellaton ale myślę że standardowo 9...czyli pojaśni o jakieś 2-3 tony. Ja bym ci zaleciła wszystkie naturalne czyli 8.0, 9.0, 10.0 bo masz rudawe włoski a po dekoloryzacji ta rudość jeszcze jakiś czas będzie z farby wybijać. A jak sobie położysz np. 9.3 to będzie bardzo złoto-rudo więc nie polecam, przynajmniej na razie. Wellaton powinien dać radę z twoim odrostem, w razie co potrzymaj dłużej niż w ulotce. jakieś 20 minut przed końcem przeciągnij farbkę na resztę włosów, na początku pokryj tylko odrost. No i minimum 2 opak. farby bo masz gęste włoski.

kedud prostownica to samo zło, nie wiesz o tym?
Jak dodać do tego jeszcze rozjaśniające farby to śmierć. Pewnie nie używasz niczego do ochrony przed prostowaniem?
Ja na twoim miejscu zrobiłabym tak jeśli nie chcesz żółtego odrostu na wesele- zrób wellatonem tym co zawsze, a potem spłucz. Następnie nałóż palette 219 popielaty blond na mokre włosy i pomasuj nad wanną. Posiedź tak jakieś 10 minut. Zmyj, umyj szamponem, odżywka i gotowe. Włoski powinny nabrać biało-srebrzystego połysku.

kotka wellaton ma samą wodę. Z tego co się orientuję jedynie palette dodaje do niektórych swoich odcieni saszetki z rozjaśniaczem. W żadnej innej sklepowej farbie tego nie widziałam.

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-07-06 o 11:57
blond bunny jest offline  
Stary 2010-07-06, 12:02   #1756
blond bunny
Zakorzenienie

Sorry dziewczyny ale piszecie głupoty i w dodatku chodzicie do lipnych fryzjerów... Jak chce się przyciemnić włosy zwłaszcza po rozjaśniaczu to najpierw fryzjer powinien wykonać repigmentację włosów a dopiero po niej nakładać wybraną farbę podobną do waszych naturalnych włosów. Wtedy efekt jest bardzo dobry i równomierny. I nie wypłukuje się jakoś straszliwie.
Stary 2010-07-06, 12:04   #1757
mgielka321
Zadomowienie

Cytat:
mgiełka nie wiem ile % ma wellaton ale myślę że standardowo 9...czyli pojaśni o jakieś 2-3 tony. Ja bym ci zaleciła wszystkie naturalne czyli 8.0, 9.0, 10.0 bo masz rudawe włoski a po dekoloryzacji ta rudość jeszcze jakiś czas będzie z farby wybijać. A jak sobie położysz np. 9.3 to będzie bardzo złoto-rudo więc nie polecam, przynajmniej na razie. Wellaton powinien dać radę z twoim odrostem, w razie co potrzymaj dłużej niż w ulotce. jakieś 20 minut przed końcem przeciągnij farbkę na resztę włosów, na początku pokryj tylko odrost. No i minimum 2 opak. farby bo masz gęste włoski.
O właśnie o taką radę mi chodziło Dziękuję Ci blond bunny. Włosy chyba tylko wyglądają na gęste, w rzeczywistości nie są jakoś wyjątkowo bujne, zwykle jedno opakowane spokojnie wystarczało na całą głowę. Chyba w takim razie zdecyduję się na 9.0 jeszcze raz dzięki!
mgielka321 jest offline  
Stary 2010-07-06, 14:10   #1758
kedud86
Raczkowanie

Cytat:

kedud prostownica to samo zło, nie wiesz o tym?
Jak dodać do tego jeszcze rozjaśniające farby to śmierć. Pewnie nie używasz niczego do ochrony przed prostowaniem?
Ja na twoim miejscu zrobiłabym tak jeśli nie chcesz żółtego odrostu na wesele- zrób wellatonem tym co zawsze, a potem spłucz. Następnie nałóż palette 219 popielaty blond na mokre włosy i pomasuj nad wanną. Posiedź tak jakieś 10 minut. Zmyj, umyj szamponem, odżywka i gotowe. Włoski powinny nabrać biało-srebrzystego połysku.

.
kochana, mam złe doświadczenia z palette wiec odpada. pomyślałam o tym excellence 01, bo może nada trochę blasku moim strąkom a jeżeli chodzi o odcień to nie musi być biały czy chłodny, byle tylko pomarańcz nie wyszedł. marzy mi się coś takiego, myślicie, że byłoby mi dobrze w tym odcieniu?
kedud86 jest offline  
Stary 2010-07-06, 14:33   #1759
blond bunny
Zakorzenienie

kedud coś takiego jak na focie ci nie wyjdzie...masz teraz zimny odcień, a britney ma wyjątkowo ciepły. Jak zechcesz tak zrobić i nałożyć teraz ciepłą farbę to zieleń jak nic ci wyjdzie.
Stary 2010-07-06, 14:45   #1760
kedud86
Raczkowanie

Cytat:
kedud coś takiego jak na focie ci nie wyjdzie...masz teraz zimny odcień, a britney ma wyjątkowo ciepły. Jak zechcesz tak zrobić i nałożyć teraz ciepłą farbę to zieleń jak nic ci wyjdzie.
ja myślę, że teraz to mam białe włosy bez pigmentu bo wellaton już się dawno wypłukał, odrost jest żółtawy i spód też trochę żółtawy bo był ciemniejszy. myślę, że jakbym nałożyła najpierw na odrost na 30 min i później na całość na 10-20 min to może nie byłoby tak źle. myślisz, że pasowałby mi taki cieplejszy odcień, bo ja już sama nie wiem jaki ten mój blond powinien być
kedud86 jest offline  
Stary 2010-07-06, 20:31   #1761
bencowa
Raczkowanie

Po kilku myciach Kolorek zrobił się cuuuudny ! Farbowne Garnierem Bardzo jasny beżowy blond
Wloski nawet nie zniszczone, wszystko swietnie
POLECAM ;D
bencowa jest offline  
Stary 2010-07-06, 21:55   #1762
LoudCalm
Raczkowanie

Dołączę się do Was jeśli nie macie nic przeciwko.
Otóż mam włosy takie jak na zdjęciu. Po ostatnim równaniu dołu z górą mam o połowę mniej włosów (jak na złość, bo staram się zapuścić włosy po masakrze od fryzjerki...)

Zastanawiam się nad zejściem o 1-2 tony tak by nie było dużego kontrastu z odrostem i żeby odrosty mogły występować większe. Mam zielone oczy, średnią cerę. Co byście mi poleciły? Ciepły odcień jak ifrit czy zimniejszy jak mam? Jasny blond lubię ale kosztem włosów.

Zdjęcie 1 i 2 to obecny kolor
Zdjęcie 3 - włosy do których chyba nie dojdę...
Zdjęcie 4 włosy ifrit (na rozjaśnionych Średni blond farba Essential Color od Schwarzkopf)
Zdjęcie 5 Wymarzone tak samo jak włosy jennifer anistone

LoudCalm jest offline  
Stary 2010-07-06, 22:14   #1763
ToTyLkoJa2
Zadomowienie

GG do ToTyLkoJa2

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
Po kilku myciach Kolorek zrobił się cuuuudny ! Farbowne Garnierem Bardzo jasny beżowy blond
Wloski nawet nie zniszczone, wszystko swietnie
POLECAM ;D
nie doczytałam, ale dokładniej którą farbą malowałaś i na jakie włosy kładłaś bo kolor super
Stary 2010-07-06, 22:17   #1764
pAtiŚ
Zakorzenienie

a ja chyba znalazłam moją ulubioną farbę maluję włosy od jakichś niecałych dwóch lat, zawsze jak brałam się za malwanie - wybierałam za każdym razem inny kolor. zaczynalam od castinga, a teraz, do tej pory używam tylko garniera. i po tej podróży po kolorach trafiłam na garniera bardzo jasny beżowy blond - malowałam nim już włosy 3 razy

pAtiŚ jest offline  
Stary 2010-07-06, 23:51   #1765
xxxcarolxxx
Raczkowanie

Dot.: Farba rozjaśniająca ciemne odrosty i pokrywająca siwe?

Cytat:
Napisane przez gonia040 Pokaż wiadomość
Polecam farbę loreal paris odcień "Y HOLLYWOOD bardzo jasny blond". doskonale pokrywa siwe włosy. Farba o jeden ton jaśniejsza juz nie pokryje wszystkich siwych. Dodam że farba nie niszczy włosów. Są błyszczące. Kolor ten w rzeczywistosci nie jest jednak bardzo jasny. Raczej cirpły słoneczny odcień.
Dziękuję bardzo za wskazówkę tylko co z tymi ciemnymi z tyłu? Da radę?
xxxcarolxxx jest offline  
Stary 2010-07-06, 23:52   #1766
kaska222
Moderator

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
kolorki fajne fryzurka też ale troszkę krótka
nie wiem czy bym się dobrze w takiej czuła, zawsze miałam długie

edit: Kasiu222 mogłabyś zrobić symulację z tymi krótkimi fryurkami? <prosi>
Moim zdaniem troche za krötkie te fryzury do Ciebie,jakos mi sie nie widzisz w nich.Zrobilabym ale Twoje zdjecie sie nie nadaje do symulacji.

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Witam Was po weekendzie Na szczęscie weekendy mam wolne od myślenia o włosach

kaśka, hehe mam synka a nie córcię.. choc nie powiem córcia by się przydała za jakiś tam czas

Z tym wyjazdem wszytsko się własnie poprztykało. Mąz nie dostanie urlopu tak jak sądził. I okaze sie dopiero po 1 sierpnia jak to wyjdzie i czy w ogóle No, ale są weekendy, wiec jak cos to bedziemy robic wypady rowerowe 2-3 dniowe z namiotem po puszczach i rezerwatach, których w okolicy jest od groma.

Z postu tak zrozumialam ze cörke Szybko zleci ten miesiäc zobaczysz......zazdroszcz e czestymi wypadami na rowerach.

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline  
Stary 2010-07-07, 00:11   #1767
LoudCalm
Raczkowanie

I nic? Proszę

LoudCalm jest offline  
Stary 2010-07-07, 11:55   #1768
Kingulina2901
Raczkowanie

Dziewczyny pomocy...
Miałam włosy ciemny brąz farbowane. Już od dawna wymarzyłam sobie blond wiec postanowiłam o niego powalczyc heh. Na dole wstawiam zdjęcia z aktualnym stanem. Zawiodłam się już na moich fryzjerach i postanowiłam spróbować dojść do tego sama... Zaczęłam od dekoloryzatora Chantala. Zabieg podzieliłam sobie na 2 tury bo mam dość krótkie włosy. Wyszło ładnie jednak włosy ściemniały (mimo że farbowałam potem farbą). Po jakimś czasie kupiłam rozjaśniacz Joanna 4-5 tonów, i zrobiłam z jego pomocą 2 kąpiele rozjaśniające. I tych wszystkich zabiegów efekty macie przedstawione niżej. Na górze jasny blond, niżej refleksy ciemne i jasne rude. Zastanawiam się teraz co mam z nimi zrobic żeby osiągnąć... No wystarczy mi jasny brąz taki ciemny blondzik, bo do platyny nie zmierzam . Kupiłam już Londę-Miodowy blond ale chyba jednak zostawię sobie na później. Mam nadzieje że pomożecie laski... Bo potrzebuje rady bardziej doświadczonej osoby w blondach od siebie . Myślałam że może spróbuję Wellatonu 12/1 albo 12/0 na te rude nie ruszając blondu przy głowie? Myślicie że dałoby to coś?

Włoski:

...
36cm=>luty '11
41cm=>wrzesień '11
...
60cm...

Czyli OSTRO dbamy, i OSTRO zapuszczamy
Włosomaniactwo od ~ kwietnia 2010

Kingulina2901 jest offline  
Stary 2010-07-07, 12:16   #1769
ZakkAtak
Rozeznanie

b lo n d b u n n y
tak jak obiecałam zaraz wrzucę foty po farbie

FARBA SUBRINA PROFESSIONAL UNIQUE

lodowy blond

Pozdrawiam i załączam zdjęcia przed farbowaniem robione garnierem 101 - dawno--- jaki mam kolorek

za 1h dodam nowy kolorek
Pozdrowienia Dla ciebie BlondBunny

ZakkAtak jest offline  
Stary 2010-07-07, 12:22   #1770
bencowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
nie doczytałam, ale dokładniej którą farbą malowałaś i na jakie włosy kładłaś bo kolor super
Farba Garnier Bardzo jasny beżowy blond , kładłam na odrosty - brązowe ; farbowane - b. ciepły blond / rudy .
z kolorku jestem bardzo zadowolona
bencowa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
balejaż, blond, brąz, ciemne, color, czarne, farba, farbowanie, garnier, joanna, naturals, odrosty, palette, pasemka, pasemka karmelowe, rozjaśniacz, rozjaśnianie, skandynawski blond, uzyskać blad na brązie, wella koleston, włosy, włosy żółte, zmiana koloru

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości