Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-07, 12:30   #1771
JOANNA16
Zakorzenienie

Dot.: Najlepsze farby Blond-wätek zbiorczy(offtopowo) II

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem troche za krötkie te fryzury do Ciebie,jakos mi sie nie widzisz w nich.Zrobilabym ale Twoje zdjecie sie nie nadaje do symulacji.
Kasiu a czy któreś z tych "starych" zdjęć się nadaje?
(sorki za minę na tym jednym)

aaaa tutaj link do kolorów dobieranych przez jedną wizażankę
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...4&postcount=76

EDIT:
dodaję dwa zdjęcia dzisiaj robione
aktualnie mam takie właśnie włosy nie chciałabym je zbyt dużo rozjaśnić żeby nie mieć problemów z odrostami

aaa co myślicie o tym kolorze z tych zdjęć 3,4,7,8??
edit: dodaję jeszcze dwa zdjęcia, ładny kolorek ale czy nie za jasny byłby dla mnie?

Edytowane przez JOANNA16
Czas edycji: 2010-07-07 o 18:50
JOANNA16 jest offline  
Stary 2010-07-07, 12:37   #1772
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
Po kilku myciach Kolorek zrobił się cuuuudny ! Farbowne Garnierem Bardzo jasny beżowy blond
Wloski nawet nie zniszczone, wszystko swietnie
POLECAM ;D
hehe mówiłam, że ten ciepło rudawy wypłucze się po paru myciach i zrobi bezowy Naprawdę ładnie!!!

Cytat:
Napisane przez Kingulina2901 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy...
Miałam włosy ciemny brąz farbowane. Już od dawna wymarzyłam sobie blond wiec postanowiłam o niego powalczyc heh. Na dole wstawiam zdjęcia z aktualnym stanem. Zawiodłam się już na moich fryzjerach i postanowiłam spróbować dojść do tego sama... Zaczęłam od dekoloryzatora Chantala. Zabieg podzieliłam sobie na 2 tury bo mam dość krótkie włosy. Wyszło ładnie jednak włosy ściemniały (mimo że farbowałam potem farbą). Po jakimś czasie kupiłam rozjaśniacz Joanna 4-5 tonów, i zrobiłam z jego pomocą 2 kąpiele rozjaśniające. I tych wszystkich zabiegów efekty macie przedstawione niżej. Na górze jasny blond, niżej refleksy ciemne i jasne rude. Zastanawiam się teraz co mam z nimi zrobic żeby osiągnąć... No wystarczy mi jasny brąz taki ciemny blondzik, bo do platyny nie zmierzam . Kupiłam już Londę-Miodowy blond ale chyba jednak zostawię sobie na później. Mam nadzieje że pomożecie laski... Bo potrzebuje rady bardziej doświadczonej osoby w blondach od siebie . Myślałam że może spróbuję Wellatonu 12/1 albo 12/0 na te rude nie ruszając blondu przy głowie? Myślicie że dałoby to coś?
Myśle, ze Twoim włosom wystarczy juz jedna farba rozjasniająca typu wellaton 12/1 czy garnier 111 i na to jeszcze zwykła farba z poziomu 8, bo i tak złapie gdzies jak średni/ciemny blond. Bo po samej rozjaśniajacej będzie nieciekawie.

jeśli nie zalezy Ci od razu na mega efekcie koncowym, jestes cierpliwa itp, to wystarczy, że nałozysz 9/1 - jasny blond popielaty- rude zgasi sie do neutralnego odcienia, nasada nie rozjasni jakos szczegolnie, ogół równiez, uzyskasz raczej cos z poziomu średni blond, ciemniejszy nieco na końcach.

Niezaleznie od tego co wybierzesz, musisz nałozyc najpierw na konce, potem na środek, a na koniec na ostatnie 10 minut na nasadę. W przypadku farby zwykłej warto ją przetrzymac, powgryza się lepiej, bardziej zneutralizuje rudy kolor.
Stary 2010-07-07, 13:03   #1773
gg22
Zakorzenienie

cześć Dziewczyny

potrzebuje pilnie rady wiem że pewnie odpowiedź znajdę gdzieś po drodze w tym wątku, ale jest tu tyyyyyle postów, a ja potrzebuje pilnie...
otóż moja Mama właśnie do mnie zadzwoniła załamana że po farbowaniu wyszedł jej zamiast pięknego blondu bliżej nieokreślony rudy:/
no i co z tym zrobić??? wcześniej farbowała Loreal Stockholm jak dobrze pamiętam 9, teraz kupiła sobie też Loreal ale jakąs z mniejszą ilością amoniaku, niestety nie pamięta konkretnie jaką i wyszedł kolor między blondem a marchewką:/
Mama ma bardzo słabe włosy, z przodu lekko siwiejące i nie chciałabym jej proponować czegoś bardzo inwazyjnego.
wiem, że są szampony i maseczki ściągające żółć np. Joanny, ale czy to nie będzie bardzo obciążające? no i ile razy powinna je umyć żeby to dało choć minimalny efekt,a nie zrobiły się też z połyskiem fioletowym? i który szampon najlepiej jej zaproponować?
ja sama używam Joanny z czarnej porzeczki (oczywiście też nie pamiętam konkretnej nazwy) i skatowałabym je ze 3x po rzad żeby mi to zeszło, ale na niej wole nie eksperymoentować i to jeszcze na odległość żeby się nie załamała.
proszę doradźcie i najlepiej coś co można kupić w zielarskim lub w rossamnie, bo w mieście, gdzie mieszka Mama nie ma sklepu z profesjonalymi kosmetykami do włosów.
gg22 jest offline  
Stary 2010-07-07, 13:23   #1774
ZakkAtak
Rozeznanie

WYSZEDŁ BAJECZNIE
Robione z oksydantem 9%

ZakkAtak jest offline  
Stary 2010-07-07, 14:05   #1775
blond bunny
Zakorzenienie

Zakatak świetny kolorek! Tylko on jak lodowy blond mało wygląda, raczej jak beżyk zimny, ale cóż co marka to inna nazwa Dla mnie 9% by nie podołało. Zaraz spojrzę czy ta firma ma ładne popielate blondy

gg22 niestety szampon fioletowy twojej mamie za wiele nie da...on usuwa żółcie a nie rudości. Na rudy pomoże jej farba z popielem lub perłą, loreal tez ma takie odcienie niech poszuka. Pozostaje farbować albo czekać aż kolor lekko się wypłucze i wrócić do sprawdzonej farby.
Stary 2010-07-07, 14:31   #1776
gg22
Zakorzenienie

no wiem że całkiem nie zejdzie, ale miałam nadzieje że chociaż troszkę jej ten kolor złagodzi, a zaraz po farbowaniu robić jeszcze raz to może za bardzo obciążyć włosy
gg22 jest offline  
Stary 2010-07-07, 14:38   #1777
Kotka17
Zakorzenienie

Blond bunny a można zapienic na pare minut rozjaśniacz? bo ja pamietam ze fryzjerka mi tak robila... mi nie chodzi o taki szarawy odcien tylko taki kolorek bardziej jak tu http://ikf.styl.fm/fryzury-grzywki/fryzura679657.htm nawet troche jasniedszy ale nie szary...
http://ikf.styl.fm/fryzury-dlugie/fryzura675314.htm paris ma nawet ładny

a ten jest super blondzik http://ikf.styl.fm/ciuchy/item679178.htm
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-07, 14:47   #1778
bencowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
hehe mówiłam, że ten ciepło rudawy wypłucze się po paru myciach i zrobi bezowy Naprawdę ładnie!!!
Jeszcze myśle zeby myc szamponem filetowym co Ty na to.?
Chyba juz nie chce schodzic nizej, przynajmniej na razie. ten odcien jest idealny ..
bencowa jest offline  
Stary 2010-07-07, 15:01   #1779
blond bunny
Zakorzenienie

Kotka można, pytanie tylko po co?
Kolor paris to taki jak mój dawny bez płukanki, taki rozjaśniaczowy blond.
Są farby w takim kolorze i lepiej zapienić farbę, bo rozjaśniacz moment i może nam zrobić kąpiel rozjaśniającą o jeden ton w górę i potem może być nierówny kolor.
Stary 2010-07-07, 15:35   #1780
Kotka17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Są farby w takim kolorze i lepiej zapienić farbę, bo rozjaśniacz moment i może nam zrobić kąpiel rozjaśniającą o jeden ton w górę i potem może być nierówny kolor.
jakby mi brilance znowu wyszedł slomkowy na odroście to moze jakąś inna farbą zapienić??? tylko jaka nie chce takich szarości wole jasny blondzik, bez slomkwych i rudych refleksów... jaką farbę byś mi poleciła?
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-07, 15:57   #1781
blond bunny
Zakorzenienie

Kotka ale zapienienie farby nie rozjaśni ci odrostu. A odrost dlatego jest słomkowy że farba jest za słaba, powinna mieć dla ciebie wyższy oksydant. Zapienienie farby może dać tylko lepszy połysk, inny odcień, przykryć żółć jeśli blond jest zbyt słoneczny. Na odrost nic ci to nie pomoże.
Stary 2010-07-07, 16:58   #1782
Kingulina2901
Raczkowanie

Mysia m dziękuję Ci bardzo za radę . Posłuchałam Cię i od razu pobiegłam do sklepu po farbę, ponieważ do osób cierpliwych to ja nie należę ;P . Kupiłam Garniera 111, trzymałam ok 40-45 min, i wyszło to tak jak na zdjęciu ponizej: czyli już mniej więcej włosy się wyrównały jednak ciągle widać tą granicę, są bardziej żółte niż rude co mnie jednak zadowala bo mam szampon Joanna niwelujący żółty odcień więć myślę że będzie ok. Jutro zafarbuję je Londą Miodowym blondem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Włoski:

...
36cm=>luty '11
41cm=>wrzesień '11
...
60cm...

Czyli OSTRO dbamy, i OSTRO zapuszczamy
Włosomaniactwo od ~ kwietnia 2010

Kingulina2901 jest offline  
Stary 2010-07-07, 21:09   #1783
milusiaam
Wtajemniczenie

Kingulina chcesz ciemny blond a kupujesz farbe w odcieniu bardzo cieplym -opakowanie farby na zdjeciach wyglada jak kolor rudy. ten rudy ci sie tylko wyrówna ewentualnie ,jesli chcesz zgasic troche ten kolor to musisz kupic jakis popiel a nie miodowy kolor.
taka moja sugestia swoja droga miałam identyczne włosy po kapieli rozjaśniającej ale juz sobie z tym poradziłam i dzisiaj akurat po srebrno -szarej plukance mam siwe włosy
http://www.nigrini.pl/photos/3c3c139...81ad78045e.jpg i zdjecie tej farby tak?
milusiaam jest offline  
Stary 2010-07-07, 22:33   #1784
Kingulina2901
Raczkowanie

Milusiaam jak narazie chodzi mi właśnie o zrównanie koloru, bo chcę je troszkę zregenerować. Jednak dużo w ostatnim czasie przeszły a nie chciałabym przepłacić tego brakiem włosów . Dlatego narazie zrównam tym miodowym, a następne farbowania będą bardziej popielate .
I tak to ta farba, co prawda mam inną dziewczynę na opakowaniu ale odcień ten sam
A zdradź mi tajemnicę co to za srebrno-szara płukanka? Ona niweluje rudy odcień z włosów?

Włoski:

...
36cm=>luty '11
41cm=>wrzesień '11
...
60cm...

Stary 2010-07-07, 23:27   #1785
Adzi07
Zakorzenienie

Cytat:
Witaj moja droga!! Skoro nadal rozdajesz Swoje cenne rady to może i mnie odpowiesz na jedno pytanko? Jak już wiadomo przed farbowaniem robię podkład palett skandynawski blond 100 ale nie stery nie jest mi w tym kolorku do twarzy i na to pokrywam włosy n&y bardzo jasny srebrzysty blond 520.I ta farbkę trzymam na włosach tak dobra godzinę (odrosty robione wcześniej podkładem trzymam ok 50 minut i na resztę przeciągam na 10-15 minut) Jakos tak sobie to ubzdurałam ze jak potrzymam ta farbkę na włosach godzinę to włos ja dobrze naciągnie.I teraz moje pytanie czy spienienie tej farbki i położenie na jakiś czas da taki sam efekt jak malowanie pasemko po pasemku i trzymanie godzinę?Ale czy przez spienienie farbki da mi taki sam kolor na włosach?Ale chodzi mi tu tez o to ze nie chciała bym włosów nie potrzebnie katować.Jeśli znajdziesz chwilkę to czekam na odp.Dziękuje i pozdrawiam.

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30
Adzi07 jest offline  
Stary 2010-07-08, 00:03   #1786
kaska222
Moderator

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
Kasiu a czy któreś z tych "starych" zdjęć się nadaje?
(sorki za minę na tym jednym)

aaaa tutaj link do kolorów dobieranych przez jedną wizażankę
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...4&postcount=76

EDIT:
dodaję dwa zdjęcia dzisiaj robione
aktualnie mam takie właśnie włosy nie chciałabym je zbyt dużo rozjaśnić żeby nie mieć problemów z odrostami

aaa co myślicie o tym kolorze z tych zdjęć 3,4,7,8??
edit: dodaję jeszcze dwa zdjęcia, ładny kolorek ale czy nie za jasny byłby dla mnie?
Asiu musisz miec upiete wszystkie wlosy,inaczej sie nie da,symulacje moge zrobic ci tylko na wätku o komputerowych metamorfozach lub tak jak wczesniej na gg. Po zdjeciach widac ze masz podobny kolor do tych 2-zdjec co zaläczylas w pierwszym rzedzie.Te ostatnie nie za bardzo mi sie w nich widzisz.Moim zdaniem nic nie kombinuj,i zostaw tak jak jest najwyzej dodaj jasne refleksy tylko z göry .

RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline  
Stary 2010-07-08, 08:46   #1787
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
Jeszcze myśle zeby myc szamponem filetowym co Ty na to.?
Chyba juz nie chce schodzic nizej, przynajmniej na razie. ten odcien jest idealny ..
Nizej? chyba wyzej, chodzi Ci o jaśniejszy odcien? Odrobinę będzie jaśniejszy, bo farba sama z siebie jeszcze się dopłucze, ale nie będzie jednolita, porobią ci się takie ładne refleksy. Fioletowy szampon niewiele da na beżyk. Wiem ze swojego doświadczenie. Beż nie wypłukuje się do żółtego, wiec fiolet jest bezpodstawny. Ale mozesz spróbowac, leciutko po paru razach wychłodzi odcien. Ale tak niemal niezauwazalnie, chyba najlepiej bedzie widac roznice na mokrych włosach.. hehe, bo na suchych to nie będzie.

Cytat:
Napisane przez Kingulina2901 Pokaż wiadomość
Mysia m dziękuję Ci bardzo za radę . Posłuchałam Cię i od razu pobiegłam do sklepu po farbę, ponieważ do osób cierpliwych to ja nie należę ;P . Kupiłam Garniera 111, trzymałam ok 40-45 min, i wyszło to tak jak na zdjęciu ponizej: czyli już mniej więcej włosy się wyrównały jednak ciągle widać tą granicę, są bardziej żółte niż rude co mnie jednak zadowala bo mam szampon Joanna niwelujący żółty odcień więć myślę że będzie ok. Jutro zafarbuję je Londą Miodowym blondem i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie ma za co. szybka jestes
dobrze wyszeł ten garnier, ale musisz to stonowac. Nałóz popielaty jasny blond. Tak samo najpierw na konce, środek i na koniec czubek. Po miodowym będziesz miała rude az boli!!! Popiel stonuje do do neutralnego blondu- nie wyjdą szare ani jaśniejsze, tylko odcien sie poprawi.
Stary 2010-07-08, 09:05   #1788
blond bunny
Zakorzenienie

Adzi07 chyba cię nie zrozumiałam, albo jakaś otępiała dziś jestem...
Jeśli chodzi o 100 to nie możesz jej spienić, bo ona musi rozjaśnić ci włosy, czyli trzymamy jak Pan Bóg przykazał jakieś 50min.
Ja dobrze zrozumiałam że ty tą 100 przeciągasz? jej się nie przeciąga na resztę włosków bo ma rozjaśniacz.
Potem kładziesz tą 520. Kładź ją na odrost na jakieś 30-40 minut, i tylko przeciągaj na resztę włosków po 20-30 minutach albo właśnie spieniaj nad wanną i masuj po całości przez 10 minut.
Na odrost musisz dać 520 i ona musi się dobrze weżreć bo inaczej po samym spienianiu wypłucze ci się do skandynawskiego.
Ogółem spienianie jest procesem tonowania i nie daje trwałego efektu- tylko do iluś myć. Używasz srebrzystej popielatej farbki więc efekt może być tym bardziej krótkotrwały...
Innej opcji niestety nie ma...
Pozdrawiam Adzi07!
Stary 2010-07-08, 11:22   #1789
Adzi07
Zakorzenienie

Cytat:
Adzi07 chyba cię nie zrozumiałam, albo jakaś otępiała dziś jestem...
Jeśli chodzi o 100 to nie możesz jej spienić, bo ona musi rozjaśnić ci włosy, czyli trzymamy jak Pan Bóg przykazał jakieś 50min.
Ja dobrze zrozumiałam że ty tą 100 przeciągasz? jej się nie przeciąga na resztę włosków bo ma rozjaśniacz.
Potem kładziesz tą 520. Kładź ją na odrost na jakieś 30-40 minut, i tylko przeciągaj na resztę włosków po 20-30 minutach albo właśnie spieniaj nad wanną i masuj po całości przez 10 minut.
Na odrost musisz dać 520 i ona musi się dobrze weżreć bo inaczej po samym spienianiu wypłucze ci się do skandynawskiego.
Ogółem spienianie jest procesem tonowania i nie daje trwałego efektu- tylko do iluś myć. Używasz srebrzystej popielatej farbki więc efekt może być tym bardziej krótkotrwały...
Innej opcji niestety nie ma...
Pozdrawiam Adzi07!
Kochanie dziękuje Ci bardzo za szybka odpowiedz.Skandynawskim robię tylko odrosty bez przeciągania na całość.Dopiero tym 520 przeciągam pod koniec.Ale i tak odpowiedziałaś na moje pytanie ze spienienie nie da mi takiego efektu jak trzymanie tej farbki godzine na włosach.Dziękuje jeszcze raz.Zawsze można na Ciebie liczyć.Kochana jesteś.Pozdrawiam również i życzę miłego dnia

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30
Adzi07 jest offline  
Stary 2010-07-08, 11:25   #1790
TLU
Zadomowienie

Witam, mam ogromna prosbe do blond bunny - widzialam, ze skutecznie pomagalas dziewczynom przejsc z ciemnego kolru na blond. Moja prosba jest podobna, mam wlosy obecnie dosc ciemne (zalacznik 1) a chcialabym uzyskac efekt koncowy jak w drugim zalaczniku (zdjecie przedstawia wlosy jakiejs przypadkowej osoby znalezionaj przez google). Czekam obecnie na zamowiony produkt do demakijazu, ktory pewnie specjalnie koloru nie rozjasni, bo jest bardzo lagodny, ale troche zakumulowanych barwnikow z rocznego farbowania po jasnym blondzie pewnie usunie. Pytanie brzmi - czego uzyc po demakijazu, zeby uzyskac taki efekt dosc ciemnego bardzo naturalnego blondu? Bardzo zalezy mi zeby byl zblizony do zdjecia ponizej no i zeby zniszczen bylo jak najmniej. Myslalam o jakims Castingu ale jestem juz skolowana i naprawde nie wiem.
TLU jest offline  
Stary 2010-07-08, 11:50   #1791
Kotka17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Witam, mam ogromna prosbe do blond bunny - widzialam, ze skutecznie pomagalas dziewczynom przejsc z ciemnego kolru na blond. Moja prosba jest podobna, mam wlosy obecnie dosc ciemne (zalacznik 1) a chcialabym uzyskac efekt koncowy jak w drugim zalaczniku (zdjecie przedstawia wlosy jakiejs przypadkowej osoby znalezionaj przez google). Czekam obecnie na zamowiony produkt do demakijazu, ktory pewnie specjalnie koloru nie rozjasni, bo jest bardzo lagodny, ale troche zakumulowanych barwnikow z rocznego farbowania po jasnym blondzie pewnie usunie. Pytanie brzmi - czego uzyc po demakijazu, zeby uzyskac taki efekt dosc ciemnego bardzo naturalnego blondu? Bardzo zalezy mi zeby byl zblizony do zdjecia ponizej no i zeby zniszczen bylo jak najmniej. Myslalam o jakims Castingu ale jestem juz skolowana i naprawde nie wiem.
" demakijazu " chyba dekoloru... yyy...

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

P.S na tych zdjeciach co doalaś kolor wlosów jest niemal identyczny
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-08, 11:54   #1792
TLU
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kotka17 Pokaż wiadomość
" demakijazu " chyba dekoloru... yyy...

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

P.S na tych zdjeciach co doalaś kolor wlosów jest niemal identyczny
Tak Kotko17, demakijazu, w sensie dekoloryzacja bardzo nieinwazyjna prawie jak kapiel rozjazniajaca. Hehe, chcialabym, zeby kolor byl prawie identyczny, nawet sie glowie czy nie wykonac jeszcze z 2 kapieli i zobaczyc co wyjdzie, bo juz sporo sie zmylo i schodzi rowno. Nie ma chyba sensu probowac klasc na takie wlosy farby? Czy jest?
TLU jest offline  
Stary 2010-07-08, 12:02   #1793
LoudCalm
Raczkowanie

Ok. To ja spróbuje może inaczej sprecyzować zapytanie
Pytanie i prośba do mysia m lub kogoś kto miał z tym doczynienia

Czy jest szansa zrobić farbę blond żeby z włosów ze zdjęcia 1 i 2 (moje obecne)
zrobić włoski ze zdjęcia nr 3 lub 4 (wiem że się różnią kolorami ale obie opcje mi się podobają)
jakimi kolorami farb one to robią? Jakie to odcienie blondu?
Albo jakim sposobem że odrosty tak ładnie przechodzą w resztę włosów? Czy jest to w ogóle możliwe do osiągnięcia u mnie?
Proszę o pomoc : cmok::c mok:

LoudCalm jest offline  
Stary 2010-07-08, 12:13   #1794
Kotka17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LoudCalm Pokaż wiadomość
Ok. To ja spróbuje może inaczej sprecyzować zapytanie
Pytanie i prośba do mysia m lub kogoś kto miał z tym doczynienia

Czy jest szansa zrobić farbę blond żeby z włosów ze zdjęcia 1 i 2 (moje obecne)
zrobić włoski ze zdjęcia nr 3 lub 4 (wiem że się różnią kolorami ale obie opcje mi się podobają)
jakimi kolorami farb one to robią? Jakie to odcienie blondu?
Albo jakim sposobem że odrosty tak ładnie przechodzą w resztę włosów? Czy jest to w ogóle możliwe do osiągnięcia u mnie?
Proszę o pomoc : cmok::c mok:

ty masz jasniesze wlosy niz dziewczyna na tym zdjeciu http://wizaz.pl/forum/attachment.php...8&d=1278583091 i wydaje mi sie ze ona ma ciepły odcien a ty chlodny...
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline  
Stary 2010-07-08, 12:33   #1795
Kingulina2901
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Nie ma za co. szybka jestes
dobrze wyszeł ten garnier, ale musisz to stonowac. Nałóz popielaty jasny blond. Tak samo najpierw na konce, środek i na koniec czubek. Po miodowym będziesz miała rude az boli!!! Popiel stonuje do do neutralnego blondu- nie wyjdą szare ani jaśniejsze, tylko odcien sie poprawi.

Bo zalezy mi zeby w koncu mieć ładny kolor .
Ale za późno, dziś z rana wzięłam się już i pofarbowałam tym miodkiem. Nie wyszło źle-włosy już prawie całkowicie się zrównały . Nie jest bardzo rudo bo na całości trzymałam dość krótko. Teraz mam zamiar trochę je zregenerować i w przyszłym tygodniu znów coś z nimi zrobić.
I powiedzcie mi czy to będzie dobry pomysł aby położyć na nie szamponetke, żeby ich aż tak nie zniszczyć- myślałam o Joannie Piaskowym albo Perłowym blondzie, żeby chociaż trochę zniwelować tą rudość. A 2 opcja to Joanna Naturia Srebrny pył. Czy może jeszcze coś innego?

Włoski:

...
36cm=>luty '11
41cm=>wrzesień '11
...
60cm...

Stary 2010-07-08, 12:43   #1796
blond bunny
Zakorzenienie

TLU i Loudcalm napiszcie najpierw co było robione z waszymi włoskami bo tak ciężko coś powiedzieć. Od początku cała historia kiedy czym ile razy było farbowane/rozjaśniane? Kiedy ostatnio? Jakie farby nazwy i kolory.
TLU preparaty do demakijażu dają różny efekt. Spotkałam się z dość dobrym efektem z czerni do jasnego brązu ale potrafiły wyjść też łaty i plamy no i końce ciemne do ścięcia. jak już zrobisz ten demakijaż to pokażesz foty i dalej pomyślimy...
Także dziewczyny pisać historie bo rady niet
Loudcalm tym aktorkom włosy ładnie przechodzą od odrostu do końca w kolorze bo mają sztuczne oświetlenie. W takim wieczorowym świetle włosy z różnicą 2 tonów też ładnie wyglądają, a wyjdzie laska na słońce i...brzydal

Ogółem rzecz biorąc- farby na farbę nie kładziemy bo jedna drugiej nie rozjaśni. Zawsze przy zmianie koloru trzeba robić dekoloryzację, bo nic innego farby poprzedniej nie wyciągnie. Jeśli planujemy zmianę w obrębie tonu to można próbować farbą na spraną farbę. Jeśli zmiana ma być drastyczna kilkutonowa to dekor albo odrośnięcie włosów i czekanie.

Laudcalm nie powiem ci jakie to kolory na zdjęciach bo to zielone światło przekłamuje ale jakieś ciepławe piaskowe blondy najpewniej.
Spójrz na tą paletę jaki kolor ci się podoba?

http://www.allegro.pl/item1114586059..._prosalon.html

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-07-08 o 12:50
blond bunny jest offline  
Stary 2010-07-08, 13:32   #1797
TLU
Zadomowienie

Blond bunny - po demakijazu na pewno foty wstawie i napisze tez co w nim bylo, bo skladu nigdzie nie znalazlam, wiec dopiero jak zobacze to sie okaze.
Co do historii wlosow to moze zaczne od zeszlego lata kiedy to byly zupelnie jasne, na poziomie 9/10 ale wtedy nie obylo sie bez zniszczen, bo mialam dekoloryzowane z silna woda. Wlosy byly zniszczone wiec zeby podreperowac wrocilam do koloru zblizonego do naturalnego:
1
. Schwarzkopf Essential colours 220 (ciemny blond)
2
. Excell10 - 5.3 (jasny zloty szatyn)
3
. Excell10 - 4.0 (szatyn)
4
.Garnier Movida - 32 (mrozny kasztan)
5.
Casting - 415 (mrozny kasztan).
Po tym wszystkim oczywiscie wlosy na poziomie 4, ktory jest ciemniejszy niz naturalna baza (sredni szatyn).
Zeby sie przygotowac do blondu zrobilam 3 rozne kapiele rozjasniajace:
1
. lyzeczka proszku, lyzeczka wody 10%, duzo szamponu z silikonami, duzo odzywki (wlosy rozjasnione rownomiernie jeden, pol tonu)
2
. 2 lyzeczki proszku, 1 lyzeczka wody 10%, 1/4 szklanki cieplej wody, 1 lyzeczka odzywki z silikonami, duzo szamponu oczyszczajacego bez silikonow (wlosy spienione i trzymane pod cieplem 15 minut - ton jasniej)
3.
2 aspiryny, 1/3 szklanki cieplej wody, 3 lyzeczki szamponu bez silikonow (wlosy spienione, wymasowane i trzymane pod cieplem 20 minut - efekt jeden, pol tonu jasniej). Tyle zrobilam na razie. Po kapielach wlosy rownomiernie sie rozjasnily do koloru jaki widac. Koncowki sa duzo jasniejsze i zrudziale bo to resztki spalenia w zeszlym roku.
Jak myslisz kontynuowac kapiele, czy zrobic demakijaz? Przyjdzie pewnie w przyszlym tygodniu, wiec mysle, ze pewnie sie nie powstrzymam i cos tam jeszcze zmajstruje :p , chyba ze dostane wyrazny zakaz. Jak z tym kolorem ktory wkleilam jako docelowy - jest to realistyczne?

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-07-08 o 13:33
TLU jest offline  
Stary 2010-07-08, 13:49   #1798
JOANNA16
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Asiu musisz miec upiete wszystkie wlosy,inaczej sie nie da,symulacje moge zrobic ci tylko na wätku o komputerowych metamorfozach lub tak jak wczesniej na gg. Po zdjeciach widac ze masz podobny kolor do tych 2-zdjec co zaläczylas w pierwszym rzedzie.Te ostatnie nie za bardzo mi sie w nich widzisz.Moim zdaniem nic nie kombinuj,i zostaw tak jak jest najwyzej dodaj jasne refleksy tylko z göry .
kochana jak będę miała chwilkę zrobię foto

aaa to mówisz żeby pasemka zrobić tak?
Stary 2010-07-08, 14:30   #1799
blond bunny
Zakorzenienie

TLU ja myślę że jest to jak najbardziej realne...
1 foto to poziom mniej więcej 4,5- 5
2 foto to poziom 6
czyli droga jest bliska. Najlepiej jak przyjdzie ci ten dekolor i przeczytaj dokładnie czy po jego zastosowaniu można kłaść od razu farbę czy trzeba odczekać itp. bo czasem jest tak że tego typu preparaty wyciągają kolor na jakąś dobę a potem włosy jeśli nie dostaną nowego barwnika z farby zaczynają ciemnieć. Wtedy robi się jedno po drugim. No i zakup farbkę z podobnym kolorem jaki chcesz, bo na tej focie to ja bym powiedziała że to jest jakiś czekoladowy brąz jasny Zaproponuj najlepiej jakąś farbę na którą się nastawiłaś a ja ci pomogę wybrać.

Zobacz sobie w linku co wcześniej wkleiłam kolor 5/30 i 6/30 karmel i trufla. To mniej więcej taki kolor jak chcesz.

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-07-08 o 14:34
blond bunny jest offline  
Stary 2010-07-08, 14:37   #1800
d22
Przyczajenie

Przyciemnić i wrównać kolor

hej, chciałabym przyciemnić kolor włosów. Obecnie mam bardzo jasny blond - na górze prawie platyna, a niżej ciemniejszy odcień. Włosy mam dość długie- za ramiona i nieco zniszczone. Chciałabym uzyskac jednolity, ciemniejszy odcień, zbliżony do mojego naturalnego - ciemnego blondu. Myślałam aby zamówić farbę Majirel 7.11 - głęboko popielaty blond. Tylko trochę się boje sama eksperymentować.... W jaki sposób mam nakładac farbe, żeby wyrównac kolor i był jednolity? Czy powinnam ją dłużej trzymać na tych bardziej rozjaśnionych włosach? No i czy w ogóle uda mi sie uzyskać ten kolor z palety czy też spierze się po pierwszym myciu.... Boje się też żeby nie wyszedł jakis zielony odcień czy cos takiego... Do fryzjerów tez się zraziłam, że nałożą mi nie taką farbę jak trzeba a ten odcień 7.11 jest właśnie taki jakbym chciała.. Doradźcie proszę
d22 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
balejaż, blond, brąz, ciemne, color, czarne, farba, farbowanie, garnier, joanna, naturals, odrosty, palette, pasemka, pasemka karmelowe, rozjaśniacz, rozjaśnianie, skandynawski blond, uzyskać blad na brązie, wella koleston, włosy, włosy żółte, zmiana koloru

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości