zbliżające się wakacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-21, 19:37   #1
patik91
Przyczajenie

Question

zbliżające się wakacje

Błagam o pomoc!
Za kilka dni przystępuję do matury... Przez ten rok moje ciało zostało bardzo zaniedbane, w ogóle się nim nie zajmowałam... Bardzo potrzebuję Waszej pomocy.
Po pierwsze nie mam raczej problemów ze swoją figurą. Niestety przez ciągłe siedzenie w domu moja skóra straciła jędrność i blask
Najbardziej przeszkadzają mi krostki na przedramieniach...Mo że jakiś peeling by mógł pomóc?
Potrzebuję super peelingu, intensywnie nawilżającego mleczka lub balsamu, a także odżywczego kremu do twarzy na noc. Moje ciało potrzebuje bomby witaminowej i intensywnej pielęgnacji, więc proszę o pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie... Wyjeżdżam w wakacje w podróż po Rosji... Nie mam pojęcia jak tam ludzie się ubierają... Może mogłybyście mi coś doradzić...

Pozdrawiam serdecznie!!!!:roza :
patik91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:00   #2
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7
Dot.: zbliżające się wakacje

przeniosłem na odpowiedniejsze forum
zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 12:45   #3
shopoholic
Rozeznanie

Peeling - może peeling z kawy? A w miejscach, gdzie masz krostki na ciele myj mydłem siarkowym, resztę ciała możesz myć mydłem bambino, a po kąpieli oliwka HIPP dla dzieci i krem bambino - dobrze nawilży, natłuści . a na blask dobry jest balsam dove silk glow http://znam.to/userfiles/R/020/R020-4a0e0d2.jpg - o taki . Na coś sie tam zdecydujesz. powodzenia
shopoholic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 17:11   #4
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Jeśli ktoś ma maturę na karku, to raczej niechętnie będzie tracił czas na polerowaniu łazienki z resztek peelingu kawowego Ja bym poleciła rękawicę sizalową, stosowaną na mokro (tzn.skóra musi być porzadnie zmoczona i rękawica też). Jest to moim zdaniem o wiele skuteczniejsza metoda niż peeling kawowy, no i nie brudzi łazienki I można ją stosować codziennie, a na peeling kawowy trzeba mieć czas. Co do balsamu, polecam gorąco nawilżające balsamy Babydream (znajdziesz w Rossmanniew dziale kosmetyków dziecięcych): lżejszy z serii niebieskiej (z tonikiem) lub bardziej treściwy z serii nagietkowej (żółtej), w zależności od tego jaką konsystencję lubisz. No i koniecznie wyskocz na spacer od czasu do czasu ) Trzymam kciuki za wszystkich tegorocznych maturzystów
rozważna_i_romantyczna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 22:06   #5
patik91
Przyczajenie

Dziękuję pięknie za rady. Czekam na dalsze wskazówki... Przeczytałam, że mydło siarkowe bardzo wysusza. Zapewne będę je stosowała jedynie do przedramion, ale po zaaplikowaniu tego preparatu konieczne jest dobre nawilżenie. Możecie coś doradzić?
Stary 2010-04-27, 12:30   #6
Kessie71
Raczkowanie

A ja do buzi polecam krem dla dzieci NIVEA BABY - NUTRI SENSITIVE Krem intensywnie nawilżający
Kessie71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 12:48   #7
patik91
Przyczajenie

Question Dot.: zbliżające się wakacje

Jestem bardzo zadowolona rękawicy sizalowej, naprawde czuję, że działa. Poza tym używam do ciała mydełka bambino. Na rękach mam o 70% mniej krostek już po 3 użyciach mydła siarkowego. Jestem przeszczęśliwa! Po wieczornej kąpieli na mokrą skórę nakładam oliwkę dla dzieci. Po porannym prysznicu używam balsamu ziaja, ale z niego nie jestem zadowolona. Do twarzy kupiłam nawilżający krem bandi, ale czuję, że podrażnia moją skórę i chyba skorzystam jednak z bambino Obawiam się tylko, czy nie jest za tłusty dla mojej mieszanej cery.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Kessie71 Pokaż wiadomość
A ja do buzi polecam krem dla dzieci NIVEA BABY - NUTRI SENSITIVE Krem intensywnie nawilżający

Nie jest tłusty? Czy uważasz, że nadaje się do cey mieszanej?
Stary 2010-04-28, 16:17   #8
Filizanka_Cappucino
Raczkowanie

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

[/COLOR]

Nie jest tłusty? Czy uważasz, że nadaje się do cey mieszanej?[/QUOTE]

chyba nie...Mi się tak wydaje, że ten krem będzie za tłusty
A co do Bambiono- dziewczyny, jeśli macie tendencję do wągrów, nie kupujcie. Mi się od tego zrobiły takie białe grudki i dopiero kosmetyczka pomogła.

Domowe przepisy na kosmetyki do makijażu- pudry, szminki, błyszczyki...
http://wizaz.pl/forum/showthread.php
Filizanka_Cappucino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:19   #9
cafe_time
Raczkowanie

GG do cafe_time

A ja właśnie miałam polecić krem bambino- taki zwykły dla niemowlaków- przez zimę miałam okropnie wysuszoną i zniszczoną skórę twarzy- po tym kremie- reaktywacja całkowita- teraz szukam czegoś dobrego na lato...chyba już nawilżającego- polecicie coś?
Stary 2010-04-28, 16:31   #10
Filizanka_Cappucino
Raczkowanie

cafe_time, jaki masz typ cery?
Tak to jest, jednej przypasuje krem, a drugiej...:/
Co do fajnego kremu nawilżającego, o który pytasz, to niestety chyba nie spasujemy się- ja jestem trądzikowcem :/ Ale bardzo polecam ci maseczkę z Biedronki nawilżająca 50ml ok. 6zł. Podobno jest tworzona przez DAXa. Jest naprawdę rewelacyjna.

Domowe przepisy na kosmetyki do makijażu- pudry, szminki, błyszczyki...
http://wizaz.pl/forum/showthread.php
Filizanka_Cappucino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 22:10   #11
patik91
Przyczajenie

Jednak chyba zaryzykuję i na lato zakupię BAMBINO... Nie ma chyba lepszej pielęgnacji niż ta stworzona z myślą o niemowlakach
Stary 2010-05-03, 14:38   #12
Kessie71
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patik91 Pokaż wiadomość

Nie jest tłusty? Czy uważasz, że nadaje się do cey mieszanej?
Ja mam cerę mieszaną i krem NIVEA o którym wspomniałam jest świetny! Idź do Rossmana i wyciśnij sobie na palec - krem ma konsystencję prawie jak woda, jest bardzo lekki, nie zatyka porów. Wyszukaj sobie o nim w KWC. Ja sięgnęłam po ten krem po pozytywnych opiniach, które tam wyczytałam i nie zawiodłam się! Prędzej uznałabym, że krem BAMBINO zatyka pory i nie nadaje się do mieszanej, bo jest ciężki i tłustawy.
Kessie71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 13:25   #13
patik91
Przyczajenie

krem vichy taki w błękitnym opakowaniu jest świetny... bardzo dobrze nawilża, buzia mięciutka wcześniej myję zielonym żelem vichy oczyszającym. Jestem zachwycona...

Potrzebuje czegoś co sprawi ze moje ciało bedzie mieciutkie i delikatne
Stary 2010-05-06, 23:59   #14
ilove_love
Przyczajenie

Post Dot.: zbliżające się wakacje

Jeśli chodzi o peeling, to ja się zgodzę z wizażanką, która wyżej pisała o rękawicy sizalowej....fajnie złuszcza naskórek, ale ja nie przepadam za wkładaniem jej na łapkę więc używam antycellulitowej gąbki Syrena...najlepszy peeling jaki może być Potem na mokra skórę oliwka Hipp i w razie potrzeby większego nawilżenia balsam do ciała Garnier przeciwko wysuszaniu skóry bodajże (taki w różowym opakowaniu). To mój absolutny numer jeden jeśli chodzi o nawilżanie i wygładzanie skóry Powodzenia na maturze!
ilove_love jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 08:27   #15
Śnieżka
Zakorzenienie

ja robie tak:
myje się gąbką syrenką,ostrą częścią na uda i pośladki...potem peeling z kawy albo Joanny ale ten z grubszymi drobinkami,potem masaz rękawicą posladków no i balsam J&J lub oliwka babydream .
Czasem samoopalacz ziaja odrazu skóra ma ładniejszy kolor.
Mam cere mieszaną więc krem humektan za 12zł z apteki ( dopiero zamierzam go kupic bo ma prosty skład i wizażanki go chwalą )a zcasem ziaja żółty lub zielony plant coś tam...żel babydream do mycia,od czasu do czasu peeling również Joanna i jakaś maseczka z saszetki ale zamierzam zrobić z drożdży i kupic glinke zieloną
aha i zanim nałożysz samoopalacz zrób peeling i nałóż zwykły balsam to nie będzie plam potem ja wole samoopalacze np.ziaja bo raz posmaruje i jest efekt i dość długo sie trzyma a te balsamy brązujące to tzrema kilka razy smarowac zeby cos było widać więc wole szybsza akcje z samoopalaczem

Edytowane przez Śnieżka
Czas edycji: 2010-05-07 o 08:31
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:32   #16
patik91
Przyczajenie

Dziewczynyyyyy!! Wyjeżdżam za miesiąc na Majorkę! Jak przygotować ciało na opalanie? i jak zabezpieczyć skórę już na miejscu?
Odpowiedz

Tagi
peeling odżywienie rosja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości