Czym rozjaśnić włosy??? HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-24, 18:57   #1
psyhe666
Zakorzenienie

Czym rozjaśnić włosy??? HELP

Dziewczyny mam problem... Jakiś czas temu byłam na dekoloryzacji u fryzjerki... Z czarnego na dość jasny brąz i właśnie teraz zaczęła się masakra... Tzn. włosy nie są suche i jakieś bardzo zniszczone bo dbam o nie, ale kolor na prawie całej głowie się wypłukał i jest jasny, a włosy na prawym boku są nadal ciemniejsze... Tzn. brązowe, ale ze 2 tony ciemniejsze... Nie chcę już kolejnej fryzjerskiej dekoloryzacji... Czym ew. mogłabym to rozjaśnić? Może jakieś domowe sposoby?
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-04-24, 19:20   #2
Chatul
ma zielone pojęcie

Dot.: Czym rozjaśnić włosy??? HELP

Cytat:
Napisane przez psyhe666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem... Jakiś czas temu byłam na dekoloryzacji u fryzjerki... Z czarnego na dość jasny brąz i właśnie teraz zaczęła się masakra... Tzn. włosy nie są suche i jakieś bardzo zniszczone bo dbam o nie, ale kolor na prawie całej głowie się wypłukał i jest jasny, a włosy na prawym boku są nadal ciemniejsze... Tzn. brązowe, ale ze 2 tony ciemniejsze... Nie chcę już kolejnej fryzjerskiej dekoloryzacji... Czym ew. mogłabym to rozjaśnić? Może jakieś domowe sposoby?
Domowymi sposobami to się chyba nie da... Pozostały już tylko rozjaśniacze i farby rozjaśniające. Ewentualnie lekkie przyciemnienie lewego boku szamponetką.
Stary 2010-04-24, 19:33   #3
psyhe666
Zakorzenienie

Mniej włosów jest do rozjaśniania... Bo lewy bok i tył mam jaśniejsze... A poza tym chcę mieć jasne
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-04-24, 19:50   #4
Lola20
Rozeznanie

Ja miałam podobny problem po dekoloryzacji z czerni - okazało się,że włosy nie odbarwiły się równomiernie i gdzieniegdzie mam "ciapki" ciemniejsze o 1-2 tony. Nie chce Cie martwic, ale od tamtej pory juz kilkukrotnie rozjaśniałam włosy, używałam też róznych farb, ale różnica nadal jest i - choc oczywiście te miejsca sa juz coraz jaśniejsze,ale jednak ciągle kontrast jest trochę widoczny. Nie sądzę, żeby istniały jakies domowe sposoby wyeliminowania problemu, jesli nawet farby rozjaśniające nie potrafiły sobie z tym poradzić może u Ciebie te ciemne pigmenty nie wżarły się tak mocno i np.mycie ciemniejszej strony włosów szamponem przeciwłupiezowym pomoże. Ewentualnie psikanie sprayem rozjasniającym Reflex Blond Joanny (tylko nie przesadź, bo włosy zrobią się rudawe). Możesz też pokryc włosy np szamponem koloryzującym w odcieniu tych ciemniejszychpasm, żeby przyciemnic te jaśniejsze i ujednolicic kolor, ale z tego co piszesz wynika, że chyba nie chcesz przyciemniać
Stary 2010-04-24, 20:08   #5
psyhe666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
Ja miałam podobny problem po dekoloryzacji z czerni - okazało się,że włosy nie odbarwiły się równomiernie i gdzieniegdzie mam "ciapki" ciemniejsze o 1-2 tony. Nie chce Cie martwic, ale od tamtej pory juz kilkukrotnie rozjaśniałam włosy, używałam też róznych farb, ale różnica nadal jest i - choc oczywiście te miejsca sa juz coraz jaśniejsze,ale jednak ciągle kontrast jest trochę widoczny. Nie sądzę, żeby istniały jakies domowe sposoby wyeliminowania problemu, jesli nawet farby rozjaśniające nie potrafiły sobie z tym poradzić może u Ciebie te ciemne pigmenty nie wżarły się tak mocno i np.mycie ciemniejszej strony włosów szamponem przeciwłupiezowym pomoże. Ewentualnie psikanie sprayem rozjasniającym Reflex Blond Joanny (tylko nie przesadź, bo włosy zrobią się rudawe). Możesz też pokryc włosy np szamponem koloryzującym w odcieniu tych ciemniejszychpasm, żeby przyciemnic te jaśniejsze i ujednolicic kolor, ale z tego co piszesz wynika, że chyba nie chcesz przyciemniać
A ja właśnie chcę rudawe żeby potem zmienić kolor na Loreal Mango Ile kosztuje ten spray Joanny?
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-04-24, 20:43   #6
Miluuu
Rozeznanie

"domowymi sposobami" to się raczej nie da
ja sama schodziłam z czarnego na rudy, w sklepie fryzjerskim kupilam pomaranczowy proszek firmy Leo + woda utleniona 9% (w Twoim przypadku wzielabym 6 bo masz jasne juz wlosy) Nie chce zle podawac dlatego najlepiej by bylo jakbys sie spytala w jakim stosunku to mieszac.. co dalej? mieszasz, nakladasz na glowe (najlepiej na chwile.. tzn kilka minut), na Twoim miejscu nalozylabym na cala, zeby potem "ciemniejszy" fragment sprowadzic do reszty.. na to nalozyc farbe i gotowe. (jesli trzymasz ten pomaranczowy rozjasniacz chwilke to wlosy sie nie niszcza, wiec mozna smialo nakladac farbe bez obaw. )
A - no i jeszcze jedno, jesli chwyci Ci z takimi jakby pasemkami gdzieniegdzie to nie boj sie.. efekt jest fajny jesli chcesz farbowac na Mango

Jesli sie boisz sama "eksperymentowac" to niestety musisz udac sie do fryzjera..

Jeszcze jest wyjscie wlasnie rozjasniacz z Joanny (ale osobiscie nie stosowalam go dlatego nie chce sie wypowiadac..:P)

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline  
Stary 2010-04-24, 20:45   #7
psyhe666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miluuu Pokaż wiadomość
"domowymi sposobami" to się raczej nie da
ja sama schodziłam z czarnego na rudy, w sklepie fryzjerskim kupilam pomaranczowy proszek firmy Leo + woda utleniona 9% (w Twoim przypadku wzielabym 6 bo masz jasne juz wlosy) Nie chce zle podawac dlatego najlepiej by bylo jakbys sie spytala w jakim stosunku to mieszac.. co dalej? mieszasz, nakladasz na glowe (najlepiej na chwile.. tzn kilka minut), na Twoim miejscu nalozylabym na cala, zeby potem "ciemniejszy" fragment sprowadzic do reszty.. na to nalozyc farbe i gotowe. (jesli trzymasz ten pomaranczowy rozjasniacz chwilke to wlosy sie nie niszcza, wiec mozna smialo nakladac farbe bez obaw. )
A - no i jeszcze jedno, jesli chwyci Ci z takimi jakby pasemkami gdzieniegdzie to nie boj sie.. efekt jest fajny jesli chcesz farbowac na Mango

Jesli sie boisz sama "eksperymentowac" to niestety musisz udac sie do fryzjera..

Jeszcze jest wyjscie wlasnie rozjasniacz z Joanny (ale osobiscie nie stosowalam go dlatego nie chce sie wypowiadac..:P)
A ile kosztuje ten rozjaśniacz Leo i woda utleniona?
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-04-24, 20:48   #8
Miluuu
Rozeznanie

Cytat:
A ile kosztuje ten rozjaśniacz Leo i woda utleniona?
kupilam 250g tego specyfiku za 35 zl (mialam wtedy wlosy do lopatek, zostalo mi troche ponad polowa opakowania)
woda utleniona (srednia butelka) kolo 10 zl kosztowala, juz nie pamietam dokladnie ale jesli nie planujesz przyszlosciowych zabiegow mysle ze mozesz kupic smialo mniejsza ilosc.

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline  
Stary 2010-04-24, 20:54   #9
psyhe666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miluuu Pokaż wiadomość
kupilam 250g tego specyfiku za 35 zl (mialam wtedy wlosy do lopatek, zostalo mi troche ponad polowa opakowania)
woda utleniona (srednia butelka) kolo 10 zl kosztowala, juz nie pamietam dokladnie ale jesli nie planujesz przyszlosciowych zabiegow mysle ze mozesz kupic smialo mniejsza ilosc.
W sumie na czubek głowy i włosy "od spodu" i lewy bok mogłabym położyć ten odcień Mango, ale prawy bok jest za ciemny! Dzisiaj użyłam kremu rozjaśniającego Delia iii... NIC! nic nie ruszyło...

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Popytam po fryzjerach o ten rozjaśniacz
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-04-24, 21:16   #10
Lola20
Rozeznanie

spray z Joanny kosztuje ok 6-7 zł Jest delikatny dla włosów, działa stopniowo-sama kontrolujesz na bieżąco efekt i decydujesz po ilu uzyciachprzestac psikać Nie jest mocny, ale dzieki temu nie ma strachu, że efekt wyjdzie nieoczekiwany, bo masz nad tym kontrole. Rozjasniaczy nie polecam, zniszczą Citylko włosy, a efekt będzie trudny do przewidzenia. Jeśli już, to spróbuj dekoloryzatora firmy Elgon lub Renee blanche - działa wyłącznie na sztuczne pigmenty w strukturze włosa (te farbowane), nie ruszając przy tym naturalnych, czyli zupełnie inaczej niż typowy rozjasniacz. Taki dekoloryzator wiąże cząsteczki sztucznego barwnika i wypłukuje je z włosa. Może gdybys użyła go na te ciemniejsze pasma, to usunąłby Ci większośc tego ciemnego zabarwienia ( biorąc pod uwagę, że wszystkie farby, nawet czarne mają oksydant zwykle 6%, odzyskanie wyjściowego, naturalnego koloru włosów jest zwykle niemożliwe, bo został on już zmieniony przez działanie utleniaczy z farb, dlatego uzyskany kolor będzie zawsze troche rudawy). Oba te dekoloryzatory ani trochę nie niszczą włosów. Nawt w najmniejszym stopniu. W razie potrzeby można powtórzyc dekoloryzacje tym preparatem na nastepny dzień, równiez bez żadnej szkody dla włosów
Stary 2010-04-24, 21:23   #11
psyhe666
Zakorzenienie

Cytat:
spray z Joanny kosztuje ok 6-7 zł Jest delikatny dla włosów, działa stopniowo-sama kontrolujesz na bieżąco efekt i decydujesz po ilu uzyciachprzestac psikać Nie jest mocny, ale dzieki temu nie ma strachu, że efekt wyjdzie nieoczekiwany, bo masz nad tym kontrole. Rozjasniaczy nie polecam, zniszczą Citylko włosy, a efekt będzie trudny do przewidzenia. Jeśli już, to spróbuj dekoloryzatora firmy Elgon lub Renee blanche - działa wyłącznie na sztuczne pigmenty w strukturze włosa (te farbowane), nie ruszając przy tym naturalnych, czyli zupełnie inaczej niż typowy rozjasniacz. Taki dekoloryzator wiąże cząsteczki sztucznego barwnika i wypłukuje je z włosa. Może gdybys użyła go na te ciemniejsze pasma, to usunąłby Ci większośc tego ciemnego zabarwienia ( biorąc pod uwagę, że wszystkie farby, nawet czarne mają oksydant zwykle 6%, odzyskanie wyjściowego, naturalnego koloru włosów jest zwykle niemożliwe, bo został on już zmieniony przez działanie utleniaczy z farb, dlatego uzyskany kolor będzie zawsze troche rudawy). Oba te dekoloryzatory ani trochę nie niszczą włosów. Nawt w najmniejszym stopniu. W razie potrzeby można powtórzyc dekoloryzacje tym preparatem na nastepny dzień, równiez bez żadnej szkody dla włosów
Buszowałam trochę po necie i Elgon jest dość drogi... A ja chcę rozjaśnić tylko niewielką ilość włosów i trochę szkoda mi kasy... Zwłaszcza, że muszę do tego dodać koszt przesyłki bo Elgon'u nigdzie na moim z a d u p i u nie ma...
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline  
Stary 2010-04-24, 21:58   #12
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Buszowałam trochę po necie i Elgon jest dość drogi... A ja chcę rozjaśnić tylko niewielką ilość włosów i trochę szkoda mi kasy... Zwłaszcza, że muszę do tego dodać koszt przesyłki bo Elgon'u nigdzie na moim z a d u p i u nie ma...
No fakt, z tego co pamiętam, to komplet dekoloryzatora Elgon (dekoloryzator+aktywator) kosztował ok 17 zł (zamawiałam na allegro). Spray z Joanny jest jednak znacznie tańszy i pozwala dokładnie kontrolowac, które partie włosów rozjasniamy. To chyba lepszy wybór w Twoim przypadku efekt jest widoczny tak po 3-4 psiknięciach - niektóre dziewczyny mają efekt już po 1 uzyciu
Stary 2010-04-25, 09:09   #13
Miluuu
Rozeznanie

Cytat:
No fakt, z tego co pamiętam, to komplet dekoloryzatora Elgon (dekoloryzator+aktywator) kosztował ok 17 zł (zamawiałam na allegro). Spray z Joanny jest jednak znacznie tańszy i pozwala dokładnie kontrolowac, które partie włosów rozjasniamy. To chyba lepszy wybór w Twoim przypadku efekt jest widoczny tak po 3-4 psiknięciach - niektóre dziewczyny mają efekt już po 1 uzyciu
nigdy nie uzywalam Joanny, ale z wypowiedzi kolezanki wnioskuje, ze jest to dosc proste, cena jest przyjemna i skutkuje to sprobuj i koniecznie napisz jak wyszlo !
trzymam kciuki

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline  
Stary 2010-04-25, 14:09   #14
buchacz93
Raczkowanie

rozjasniacz delli 6tonowy z ceramidami cudo zero siana za 6,99 w rossmanie
Polecam ;D
buchacz93 jest offline  
Stary 2010-04-27, 12:14   #15
Aranjani
Rozeznanie

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...e-refleksy.htm
Stary 2010-05-06, 13:13   #16
deSireeeee
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

domowymi mozna tylko o 1 2 tony, lepiej rozjasniaczem ale ni9e radze w domu

deSireeeee jest offline  
Stary 2010-05-07, 11:39   #17
srebrna_smuga
Wtajemniczenie

Mam ten sam problem co Ty
Dekoloryzaowałam włosy z brązu farbowany był garnierem, potem farbą bez amoniaku.
Przy twarzy pasma z jednej i drugiej strony zdekoloryzowały się do ciemno rudego, a po jednej stronie jest większa część w takim kolorze.

Zakupiłam ten rozjaśniacz w spray'u i psikam drugi dzień.
Psikałam na noc i rano jak myłam włosy to poleciała ruda woda, więc może coś się rozpuściło
Dąże do blondu więc musze pozbyć się tych nierówności

Najpierw mieliśmy siebie, potem stworzyliśmy Ciebie..teraz mamy wszystko 
Zuzia już na świecie

srebrna_smuga jest offline  
Stary 2010-05-30, 19:29   #18
lilia23
Raczkowanie

hej mam pytanie czy jest szansa rozjasnienia czarnych wlosów z przeswitami brazu tym rozjasniaczem w spray'u ? nie chodzi mi o jakis jasny braz ale chociazby ciemny zeby nie bylo juz tej czerni....
lilia23 jest offline  
Stary 2010-12-07, 15:42   #19
lilia23
Raczkowanie

hej dziewczyny mam czarne włsoy od roku i juz poprostu nie moge na nie patrzec probowalam tam jakies domowe sposoby wiece niby mycie szamponem przeciwłupieżowym i rozjasniacz w spray'u no ale nic to nie dalo. Mam farbowane włosy joanna czarny bez odrosty farbuje na jasniejszy ale wlosy nadal sa czarne zastanawiam sie nad dekoloryzacja ale boje sie zniszczyc włosy bo wiecie susze prostuje itp. No i w sumie nie mam kasy no ale jakos bym sie poswiecila;p Wiec bylam u fryzjera sie zapytac czy zrobi mi dekoloryzacje powiedzila ze nie ma takich produktow bo elgon jest drogi i nie sprowadzaja ze mozna go zamowic i samemu zrobic... jakos mi sie nie wydaje i co włosy mi sie nie zniszcza mam zrobic sama w domu? ktoras z was probowala?
lilia23 jest offline  
Stary 2010-12-15, 19:22   #20
joluska
Raczkowanie

gorco Ci polecam rozjaśniacz z londy lub joanny.
trzymaj 35 m inut i powinien Ci wyjsć ładny blond ja właśnie dziś tak zrobiłam (bo chce niedługo być ruda) i mam teraz taki śliczny ciepły blond, który na pewno złapie każdą inną farbe na przyszłosć jak chcesz brązowe włosy wieć to wybieraj jaśniutkie brązy wręcz ciemne blondy
joluska jest offline  
Stary 2010-12-15, 20:17   #21
epikoo
Raczkowanie

Joluska ! powiedz rozjaśniałaś czarne włosy farbowane czy naturalne ze "łatwo poszlo" ?? jakie masz włosy?
Pozdrawiam
epikoo jest offline  
Stary 2010-12-15, 20:22   #22
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

epikoo, co prawda nie ode mnie oczekiwałaś odpowiedzi, ale powiem Ci, że ja rozjaśniaczem 6 tonów z joanny rozjaśniałam czarne włosy farbowane i były jasno żółte, więc nie wiem czemu ale mocno rozjaśnił i wszystko ok

a joluska co do tych brązów to sie nie zgodzę bo ja farbowałam ostatnio palette średnim brązem i wyszedł średni brąz, po jakimś czasie bardzo jasny brąz się z tego zrobił, ale poprawiłam szamponetką czarną (które mi nie wchodzą nigdy) i się troszkę wyrównało, jest tak jak przedtem i ładny chłodny kolor
Meadow jest offline  
Stary 2010-12-15, 20:43   #23
epikoo
Raczkowanie

Meadow dziekuję za odp jeżeli pozwolisz to zapytam o cos jeszcze mam czarne farbowane castingiem, naturalne mysie szare bardzo gęste.. miałam robiony baleyage połtora m-ca temu, wyszedł taki karmelowy, złoty bląd, delikatne refleksy, wyszło nawet fajnie, ale cały czas jest mi za ciemno na tej mojej główce i tak kusi "szybkie rozjaśnienie".... tylko nie wiem teraz jak te pasemka jasnych by sie odbarwiły i czy wogóle da rade na moich kudłach?
pozdrawiam!
epikoo jest offline  
Stary 2010-12-16, 10:26   #24
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

najwyżej będziesz miała złoto-rudy blond z jaśniejszymi pasemkami, możesz na to jeszcze nałożyć farbę i kolor będzie jaki chcesz, ewentualnie potem płukanka fioletowa nie przejmuj się co może wyjść po rozjaśniaczu, bo farba na to daje radę jeśli masz suche włosy to ostrożnie i nałóż odżywkę przed rozjaśnianiem może, ja mam bardzo tłuste na całej długości także ochrony mam aż za dużo
Meadow jest offline  
Stary 2014-08-12, 14:05   #25
nieszkaa1
Przyczajenie

jak dla mnie super i bezpieczny jest krem rozjaśniający O.L.A cosmetics

"...Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u Twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach…"
nieszkaa1 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości