Depilacja delikatnych miejsc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-07-01, 12:31   #1
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

Depilacja delikatnych miejsc.

Słuchajcie,mam problem.Czy któraś z Was wie może co jest dobre do dokładnego wydepilowania włosków pod pachami.Moja suknia ślubna jest bardzo odkryta a golenie maszynką pozostawia i tak blisko pod skórą włoski co sprawia,że widać nieestetyczny cień.Chciałabym aby to miejsce było nienagannie gładkie przez całą dobę.Trudność polega na tym,że depilacja depilatorem jest nie do pomyślenia bo strasznie boli!!! [img]icons/icon22.gif[/img] Pomóżcie!
Twitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-01, 12:44   #2
Annmi
Raczkowanie

Re: Depilacja delikatnych miejsc.

Wiem, że najlepsze efekty daje depilacja woskiem u sprawdzonej kosmetyczki - i może nie w dniu ślubu .... (spóbuj może wczesniej - jaka jest twoja reakcja na taką depilację, ja gdy robiłam pierwszy raz bikini - wyglądało okropnie - miałam krwiaki).
Ja osobiście u kosemtyczki woskiem depiluję nogi i bikini (boli ale efekt jest b. dobry) na pachy się nie zdecydowałam - depiluję je kremem Veet i wg mnie jest ok.

Najlepsze życzenia z okazji slubu [img]icons/icon33.gif[/img]
Annmi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-01, 13:01   #3
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

Dzięki za życzenia i pomoc.Tak myślałam żeby spróbować tym delikatnym kremem Veet ale nie wiedziałam czy warto.Jakoś wosk mnie przeraża... [img]icons/icon23.gif[/img]
Stary 2002-07-01, 13:35   #4
Annmi
Raczkowanie

Kiedy masz ten ślub????
Spróbuj wcześniej .... Ja używam Veet dla skóry wrażliwej (trzyma się na skórze 6 - 10 min.) Dla mnie jest ok.
Annmi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-01, 14:02   #5
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

10 sierpnia.To już za miesiąc! [img]icons/icon20.gif[/img] Hurra!
Stary 2002-07-01, 22:57   #6
Mgiełka
Rozeznanie

GG do Mgiełka

Gratulacje! Polecam wosk. Ja to robię sama, w domu, ale pewnie nie wszyscy by się na to zdecydowali. Annmi! Jeśli po wizycie u kosmetyczki pozostały Ci siniaki, to nie mogła być sprawdzona kosmetyczka (dobrze, że Cię to nie zniechęciło [img]icons/icon12.gif[/img]! Mi się to raz zdarzyło - pierwszy raz. Teraz wiem, że skóra musi być naciągnięta. Wtedy nie ma siniaków. Radzę wcześniej "przetestować" kometyczkę, albo zapytać się, gdzie jest jakaś dobra. Bo leczyć siniaki przed ślubem... Nie życzę nikomu. Pozdrawiam!!!
Mgiełka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-01, 23:18   #7
guest
Zakorzenienie

Hej,
Dwukrotnie tylko depilowalam woskiem u kosmetyczki pachwiny i dwukrotnie mialam, nie siniaki, ale jak to kosmetyczka nazwala - wybroczyny. Powiedziala, ze taka reakcja jest mozliwa przy bardzo wrazliwej skorze. W zasadzie cztery dni do tygodnia lepiej nie chodzic w stroju kapielowym, ale pozniej jest spokoj przez jakis czas.
Jednak ze wzgledu na, niestety, naczynka teraz po prostu uzywam maszynki. Krem jakos sprawia mi wiecej klopotow, za dlugo to trwa, i zazwyczaj dluzej musze go trzymac, bo inaczej nic z tego, ale skora jest duzo gladsza po nim niz po maszynce, zwlaszcza w rejonach delikatnych miejsc. Jednak radze wyprobowac wczesniej, czy tez np. Cie nie uczuli lub "cos takiego"
I dolaczam sie do gratulacji [img]icons/icon7.gif[/img]
Wiola

A moze Beatka w wolnej chwili powie (czyt. napisze) nam cos wiecej o mozliwych, prawidlowych i nie tylko, reakcjach na depilacje woskiem.
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-02, 09:19   #8
guest
Zakorzenienie

Ja również serdecznie gratuluję, szczególnie, że 10 sierpnia też brałam ślub, tyle, że... sześć lat temu. Dołączam się do grona zwolenniczek kremu VEET, używam go od 9 lat, zawsze na pachy, czasem także na bikini. Nigdy nie było podrażnień, możesz użyć kremu na dobę przed, na pewno będzie OK. Masz jeszcze sporo czasu więć możesz potestować ile czasu trzymać krem na skórze.
Pozdrówki Do
Stary 2002-07-02, 09:47   #9
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

Dzięki wszystkim za życzenia i gratulacje a także za odpowiedzi w sprawie depilacji.Mam nadzieję,że wszystko będzie ok i nie tylko Veet się sprawdzi... [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2002-07-03, 17:57   #10
guest
Zakorzenienie

Mam pytanko do Dorotki,R
Napisz proszę na czym polega stosowanie kremu Veet.Opisz jak się go używa i jak często można.Na czym polega jego działanie. Aha ile kosztuje?
Stary 2002-07-03, 18:39   #11
guest
Zakorzenienie

Ależ bardzo proszę:
Zestaw składa się z tubki z kremem + szpatułka. Teraz robią takie szerokie szpatułki, wygląda to raczej jak łopatka. Ponieważ niezbyt mi pasują [img]icons/icon31.gif[/img] używam starego typu, coś na kształt jak u lekarza. Wyciskam trochę kremu na szpatułkę ("sznurek" długości kilka centymentów) i smaruję na wybrane miejsce. Grubość warstwy zależy od tego jak dużo owłosienia trzeba usunąć, także od grubości włosa - wszystko kwestia wprawy. Załóżmy 1 milimetr. I niech to sobie poleży 7-10 minut. Gazetka w rękę lub maseczka na buzię dla zabicia czasu [img]icons/icon27.gif[/img]. W stosownej chwili można sprawdzić szpatułką, czy włosy się "rozpuściły" (tak, tak, krem działa w taki sposób, że na tyle rozluźnia włosy, że po prostu sciera się je). Dość silnie przyciska się szpatułkę do skóry i zbiera krem. Szpatułkę najlepiej spłukiwać po każdym pociągnięciu pod gorącą bieżącą wodą, natomiast depilowaną skórę płucze się na koniec letnią wodą, by zmyć resztki kremu. Przez parę ładnych godzin nie powinno używać się dezordorantów, a już na pewno nie na alkoholu [img]icons/icon22.gif[/img]. Najlepiej "operację" uskutecznić wieczorkiem. Na ulotce jest bodajże napisane, że najpierw należy wypróbowac krem na niewielkim fragmencie skóry, by sprawdzić czy przypadkiem nie wystąpi jakaś reakcja alergiczna, ale nie słyszałam wśród moich znajomych by coś w tym rodzaju miało miejsce [img]icons/icon20.gif[/img].

Uff, chyba wyczerpałam temat.
Pozdrawiam życząc sukcesów.
Do
Stary 2002-07-03, 18:46   #12
guest
Zakorzenienie

Zapomniałam: stosuje się tak często jak trzeba - co parę tygodni.
Do
Stary 2002-07-03, 23:08   #13
guest
Zakorzenienie

Dzięki Dorota za obszerną odpowiedż. Właśnie to wszystko chciałam wiedzieć.Niezmiernie się cieszę że odpisałaś w tak błyskawicznym tempie. Jutro napewno kupię ten krem. Wiele słyszałam o nim dobrego, ale ty mnie dopiero przekonałaś. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Stary 2002-07-04, 07:21   #14
Twitty
Raczkowanie

GG do Twitty

A tak na marginesie to mówicie cały czas o kremie VEET normalnym czy do depilacji wrażliwych miejsc.Bo chyba jest taki.
Stary 2002-07-04, 08:46   #15
guest
Zakorzenienie

Zawsze używałam zwykłego, myślę że sposób użycia i działanie jest podobne, różnica może polegać na innym składzie kremu.
Do
Stary 2002-08-07, 01:52   #16
guest
Zakorzenienie

Witam!! Wszystko ładnie wygląda w opisie Dorotko.R Używałam kremu do depilacji VEET od około 8 lat i efekt jest taki, że 48 godzin po depilacji odrastają mi włoski z paskudnymi wypryskami. Mój nowy sposób na okolice bikini to: wygodnie usiąść w fotelu i pincetą wyrywać włoski. Efekt, na miesiąc pozbywam się owłosienia.
Stary 2002-08-07, 08:11   #17
guest
Zakorzenienie

A czy po takim "zabiegu" włoski nie wrastają?
Stary 2002-08-07, 09:20   #18
guest
Zakorzenienie

Już nie raz na forum pojawiało się stwierdzenie, że na wrastające włoski najlepszy jest peeling. Oczywiście kosmetyki nie muszą pasować każdemu, przecież dla niemowlaka najlepsza jest marchewka jako pierwszy pokarm po mleku, a też zdarzają się dzieci uczulone na to warzywo.
Do
Stary 2002-08-07, 18:21   #19
guest
Zakorzenienie

Nie, po takim zabiegu włoski nie wrastają.
Stary 2002-08-10, 22:08   #20
guest
Zakorzenienie

NIE MA sposobu depilacji, który usuwałby włoski na KILKA TYGODNI, jak to ktoś wyżej napisał, kompletna bzdura, a na pewno nie jest to krem! po kremie włosy odrastają tak jak po goleniu - po 1 - 2 dniach.
Stary 2002-08-10, 22:44   #21
guest
Zakorzenienie

Jak to nie ma sposobu, żeby się pozbyć włosów na kilka tygodni?? A wosk, depilatory mechaniczne i laser? Ja używam depilatora Philips 1-2 razy na miesiąc i to zupełnie wystarcza. Natomiast jeśli chodzi o kremy depilacyjne, to faktycznie, żaden nie daje takiego efektu, jedynie2-4 dni gładkości [img]icons/icon9.gif[/img]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości