Cellulit/Cellulite/Cellulitis? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-16, 17:04   #1
sasa87
Przyczajenie

Question

Cellulitis z Vita Cell

Czy ktoś stosował te plastry? Co o nich sądzicie? Bo chcę coś kupić skutecznego na cellulit i zmiejszenia troszkę tyłka
sasa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 17:15   #2
rozowaagus8888
Raczkowanie

Talking Cellulit/Cellulite/Cellulitis?

Wczoraj na zajęciach Kosmetologii rozmawialismy o cellulicie, a dokładnie co znaczą pojęcia :

- Cellulit
- Cellulite
- Cellulitis

I każdy mówił coś innego. Wiecie może ze swoich zajęc co znaczą te pojęcia?
Moim zdaniem Cellulit to choroba tkanki podskórnej a Cellulitis to stan chorobowy. Ale Cellulite to nie wiem.
Proszę o odpowiedź.

Konsultantka Oriflame
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:14   #3
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Cellulit/Cellulite/Cellulitis?

cellulit to defekt kosmetyczny, potocznie skórka pomarańczowa, problem prawie wszystkich kobiet

cellulite to angielska nazwa

cellulitis jak sama koncówka słowa wskazuje, to już choroba, zapalenie tkanki podskornej.

dziwna ta Twoja szkola, powaznie, to sa jedne z najbardziej podstawowych pojęc... nie korzystacie z żadnych podręczników np. Kosmetyka stosowana?

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-04-29 o 18:15
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:32   #4
rozowaagus8888
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
cellulit to defekt kosmetyczny, potocznie skórka pomarańczowa, problem prawie wszystkich kobiet

cellulite to angielska nazwa

cellulitis jak sama koncówka słowa wskazuje, to już choroba, zapalenie tkanki podskornej.

dziwna ta Twoja szkola, powaznie, to sa jedne z najbardziej podstawowych pojęc... nie korzystacie z żadnych podręczników np. Kosmetyka stosowana?

Ja mam Kosmetyke stosowaną ale ta starą i w niej jest tylko cellulit. Dziewczyny maja tą nową czerwoną i tam też jest tylko to.
A ja ostatnio wyporzyczyłam od kosmetyki taką co ma chyba z 400str. i tam bylo ze cellulit ro choroba tk.podsk. a cellulitis to stan zapalny, i Pani od Kosmetologi powiedziała, że to jest zle .

Konsultantka Oriflame
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 19:29   #5
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Ja mam Kosmetyke stosowaną ale ta starą i w niej jest tylko cellulit. Dziewczyny maja tą nową czerwoną i tam też jest tylko to.
A ja ostatnio wyporzyczyłam od kosmetyki taką co ma chyba z 400str. i tam bylo ze cellulit ro choroba tk.podsk. a cellulitis to stan zapalny, i Pani od Kosmetologi powiedziała, że to jest zle .
mowisz o "Kosmetyce" Peters? własnie zerknelam i faktycznie tam jest ten sam błąd. tto bardzo dobry podręcznik, ale niestety troche archaiczny.

Cellulit nie ma nic wspolnego z choroba, stanem zapalnym tkanki podskórnej. To zaburzenie w funkcjonowaniu, coś nieprawidlowego, ale jednak nie choroba. Podaj mi swojego maila, to wysle Ci prezentację na temat cellulitu z mojej szkoly, uwazam, ze jest dobra.

Na temat cellulitisu musisz poszukac w ksiazkach do dermatologii, bo tak naprawde kosmetyczka/kosmetolog tym sie nie zajmuje, musi wiedziec co to jest, ale od działania jest lekarz tylko i wyłącznie, bo to choroba, stan zapalny.
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:01   #6
Julka434
Przyczajenie

Cellulit o soby szczupłej !

Mam dopiero 15 lat, jestem bardzo szczupła (aż za bardzo - waże 48kg przy wzroście 174), a mam cellulit. Jak sobie nim poradzić?
Julka434 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 17:19   #7
_Matilde_
Biała Dama

Dot.: Cellulit o soby szczupłej !

Wiesz, ja nie jestem jakaś super szczupła, ale akurat co do nóg nie mam się do czego przyczepić, bo nogi mam dobrze umięśnione, tylko z minimalną ilością tkanki tłuszczowej pod skórą. Ale jak tylko się pojawia tłuszczyk to od razu się układa w ten "deseń" cellulitowy. Chyba kobiety po prostu tak mają, jeśi jest to jakaś zaawansowana faza - wielkie dziury w nogach widoczne na każdym kroku, i żle się z tym czujesz to cóż, walcz z tym za pomocą odpowiednich preparatów i masażu. Ale jeśli tego cellulitu nikt poza Tobą nie dostrzega to go po prostu zaakceptuj i nie przejmuj się

Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 20:30   #8
anna_
Przyczajenie

Ja też jestem szczupła (160 cm - 47 kg) I też ostatnio zauważyłam lekki cellulit, ale nie przejmuje sie tym, jakis balsamik modelujący, wyskoczyc czasem na silownię trzeba i powinno trochę zmaleć..

_Matilde_ ma rację, kobiety jakos chyba juz tak maja z tym cellulitem...
anna_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 21:24   #9
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Z tego, co pamiętam, co mi kiedyś mówili to cellulit bierze się z niewłaściwej diety, więc osoba szczupła też go może mieć jeżeli je g*wniane jedzenie.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 08:32   #10
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cellulit nie wybiera, ma go większość kobiet i nawet te szczupłe. Same balsamy nic nie pomogą, chyba że skórę nawilżą i lekko napną skórę ale to nie jet efekt stały.
Zmniejszyć go już raczej ciężko ale możesz go zatrzymać i zapobiegać powiększaniu się czyli: nie nosić bardzo obcisłych spodni (dla młodej dziewczyny pewnie ciężkie to będzie ), dużo ruchu typu zamiast jeździć windą to chodzić po schodach. Ogólnie być aktywnym fizycznie.
Podczas kąpieli masować nogi szorstką rękawicą/gąbką a po kąpieli robić masaż nóg używając jakiegoś tam balsamu antycelullitowego.
No i takim skutecznym domowym sposobem który naprawdę pomaga jest masaż chińską bańką ale to pracochłonne i na początku bolesne ale skuteczne. Do poczytania o tym w dziale "masaż"
Stary 2012-02-12, 10:43   #11
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Z tego, co pamiętam, co mi kiedyś mówili to cellulit bierze się z niewłaściwej diety, więc osoba szczupła też go może mieć jeżeli je g*wniane jedzenie.
Nie tylko od niewłaściwej diety. Dużą rolę odgrywają geny.
Jestem od paru dobrych lat wegetarianką, a mimo wszystko mam cellulit - tak samo jak moja mama, czy babcia.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 15:24   #12
findsomething
Zadomowienie

cellulit to sprawa zarówno genetyki, jak i hormonów oraz żywności modyfikowanej.

Jeśli jest to początkowa faza - to po prostu uprawiaj dużo sportu i wyeliminuj z odżywiania produkty gotowe.

Kupuj surowe, "gołe" rzeczy i z nich komponuj posiłki.

Dodatkowo, "zbite", wysportowane ciało jest "twardsze" i wygląda znacznie jędrniej w porównaniu do ciała osoby która praktycznie nie ma mięśni.
findsomething jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:42   #13
bankowska
Raczkowanie

Cellulitis+pajączki

Dziewuchy !
Ratujcie... wakacje idą...
i nadszedł czas żeby zadbać o ciało.
Problem jest taki... iż mam cellulit-chyba od zawsze
ale od pół roku pojawiły mi się pajączki na udach mniejsze większe sine i czerwone...
i tu pytanie:
CZY MASAŻE DRENUJĄCE ORAZ SZORSTKIE GĄBKI NIE POGŁĘBIĄ PAJĄCZKÓW?

hmm... pajączków bez zabiegów się nie pozbędę...a cellulit na pewno zredukuję. Co robić?

12.09.2010
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

polski, angielski, matma, biologia, geografia -> MATURA 2011 wita
bankowska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 21:14   #14
Star90
Zakorzenienie

GG do Star90
Dot.: Cellulitis+pajączki

mam ten sam problem okropnosc , z dnia na dzien coraz wiecej uda,łydki szykuje sie na laser ale trzeba tez zlikwidowac przyczyne pajaczków

a szorstka gabka absolutnie,masaze antycellulitowe tez odpadaja,jedynie drenaz limfatyczny

i rzeczywiscie watek ,że zatytułowany bo w wwatku napisałaś cellulit a w tytule wątku celliulitis ,cellulitis to choroba, cellulit to defekt/schorzenie

Edytowane przez Star90
Czas edycji: 2012-03-14 o 07:19
Star90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 23:29   #15
Nicole the Blonde
Raczkowanie

Dot.: Cellulitis+pajączki

cellulit a cellulitis to dwie rozne rzeczy

obecnie - 52cm
wymarzona dlugosc - 70cm
Nicole the Blonde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:57   #16
asqll
Raczkowanie

Celluwell sonic- alternatywa dla liposukcji

Witam wszystkie fanki bez wysiłkowego odchudzania
Chciałabym poznać Wasze opinie aparacie Celluwell Sonic i zabiegach nim wykonywanych.
Ponoć ta maszynka potrafi zdziałać cuda (?)
Producenci zapewniaja o niesamowitym wyszczupleniu i znikaniu cellulitu w mgnieniu oka.
A zabiegi kosztują fortunę, więc trochę strach wyrzucać tyle kasy w bloto jeśli to nie działa...
Czy któraś z Was miała robiony takowy zabieg? czy to naprawdę działa?
asqll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 12:04   #17
MartaKokarda
Przyczajenie

Dot.: Celluwell sonic- alternatywa dla liposukcji

Cuda to potrafi zdziałać lipoliza iniekcyjna (Aqualyx). Tylko trzeba się zdecydować na parę zabiegów w odstępach ok. 3 tygodniowych. Kosztują paręset złotych, ale warto. Ja korzystałam z niej w Krakowie u dr-a Olszewskiego, pracującego w NewU. Po zabiegu odczuwałam delikatny dyskomfort, ale lepsze to niż męczyć się z fałdką na brzuszku, której nie da się pozbyć ćwiczeniami:/
MartaKokarda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 15:33   #18
Milennka03
Zakorzenienie

Dot.: Celluwell sonic- alternatywa dla liposukcji

Cytat:
Napisane przez MartaKokarda Pokaż wiadomość
Cuda to potrafi zdziałać lipoliza iniekcyjna (Aqualyx). Tylko trzeba się zdecydować na parę zabiegów w odstępach ok. 3 tygodniowych. Kosztują paręset złotych, ale warto. Ja korzystałam z niej w Krakowie u dr-a Olszewskiego, pracującego w NewU. Po zabiegu odczuwałam delikatny dyskomfort, ale lepsze to niż męczyć się z fałdką na brzuszku, której nie da się pozbyć ćwiczeniami:/
znowu reklama NewU - i słynnego dr Olszewskiego- na kazdym z wątku ,miałaś chyba juz wszystkie możliwe zabiegi w tym gabinecie... REKLAMA NA WIZAŻU JEST PŁATNA , poprzedni nick AnkaKr33 został Ci zablokowany wlasnie przez reklamę tego gabinetu -ODPUŚĆ
Milennka03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:30   #19
Ciara16
Raczkowanie

Cellulit wodny?

Witam. Od pewnego czasu na mojej pupie i troche ( jak ścisne ) na nogach, pojawil się cellulit. Na pupie jest juz zauwazalny. Mam 20 lat, od roku studiuje i pracuje. Kiedy bylam w LO, reguralnie cwiczylam. Ogolnie tanczylam 12 lat. Nie mialam problemu nigdy z cellulitem. Kiedy przeprowadzilam sie i zaczelam dorosłe zycie, juz bez tanca bo nei bylo na to czasu, pojawil się. Dodam ze mam 162 wzrostu i waze 46kg. Niedawno schudłam 3-4 kg. Tryb zycia, praca 12 h. Jak zaradzic?
Co zasmucają świat, uśmiecham się [...]"

Zmierzchomanka
Bo świat aż pęka z nadmiaru piękna
Ciara16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:38   #20
Kaoru22
Zadomowienie

Dot.: Cellulit wodny?

Cellulit to przede wszystkim zasługa diety, genów, trybu życia i zanieczyszczeń powietrza Co możesz zrobić?

- Peelingi kawowe domowej roboty lub inne - pomogą poprawić krążenie. Świetnie nadaje sie też rękawica sizalowa lub szorstka gąbka.
- Masaż kosmetykiem dowolnego rodzaju np. balsam czy oliwka zależy co Ci odpowiada. Ze swojej strony polecam olejek Sanoflore drenujący który jest co prawda drogi ale możesz używać jakiegokolwiek kosmetyku. Staraj się masować ciało podszczypując delikatnie skórę od łydek w górę oraz łapać łydkę w dłonie i powoli przeciągać skórę aż do uda. Chciałabym zaznaczyc że liczy się technika nie kosmetyk W naszym wieku wystarczy dobry treściwy kosmetyk umożliwiający masaż.
- Dbać o picie odpowiedniej ilości wody mineralnej.
- Ograniczyć kawę, sól, cukier i żywność wysokoprzetworzoną.
- Jeść w miarę możliwości regularnie Pomaga to uniknąć skoków wagi które sprzyjają powstawaniu cellulitu.
- Uprawiać sport Pomaga już sam szybki marsz kilka razy w tygodniu.
- Nie stresować sie zbytnio - stres może nasilić cellulit.

A poza tym przykra prawda - prawie kazda kobieta ma cellulit i to niezależnie od wagi czy wieku
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 17:14   #21
Kikunia2702
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ciara16 Pokaż wiadomość
Witam. Od pewnego czasu na mojej pupie i troche ( jak ścisne ) na nogach, pojawil się cellulit. Na pupie jest juz zauwazalny. Mam 20 lat, od roku studiuje i pracuje. Kiedy bylam w LO, reguralnie cwiczylam. Ogolnie tanczylam 12 lat. Nie mialam problemu nigdy z cellulitem. Kiedy przeprowadzilam sie i zaczelam dorosłe zycie, juz bez tanca bo nei bylo na to czasu, pojawil się. Dodam ze mam 162 wzrostu i waze 46kg. Niedawno schudłam 3-4 kg. Tryb zycia, praca 12 h. Jak zaradzic?
Może zażywasz tabletki antykoncepcyjne? Ja zaczęłam mieć problem z cellulitem od kiedy zaczełam antykoncepcje. Stosowałam różne kremy i żele antycellulitowe. Ostatnio zakupiłam tabletki hydrominum. Jutro biorę ostatnią tabletkę z opakowania i chyba to nawet działa. Chciałam sprawdzić efekty i przestałam stosować kremy i widzę różnicę. Na pewno kupię kolejne opakowanie. Na początku troszkę więcej musiałam do łazienki chodzić ale nie było to bardzo uciążliwe ale chyba właśnie to na tym polega,bo dzięki nim organizm pozbywa się nadmiaru wody z organizmu. A z tego co przeczytałam w innym wątku to cellulit wodny dopada właśnie młode dziewczyny. Powodzienia w walce trzymam kciuki
Kikunia2702 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 22:24   #22
angela2602
Raczkowanie

po co dodatkowo obciążać organizm tabletkami ;/ nie lepiej po prostu zwiększyć ilość wypijanych płynów ? nie ma przecież lepszej drogi do pozbycia się nadmiaru wody niż dostarczenie jej odpowiedniej ilości.
Stary 2013-04-28, 08:45   #23
Kaoru22
Zadomowienie

Niestety niektóre osoby nie reagują zbyt dobrze na picie bardzo dużej ilości wody. Np. u mnie powoduje to wypłukiwanie się magnezu i jeszcze gorsze obrzęki tyle że w okolicy twarzy. Wody trzeba pić tyle ile organizm potrzebuje, przepłukiwanie się na siłę też nie jest dobre Lepiej ograniczyć w diecie substancje zarówno mocno odwadniające jak i te zatrzymujące wodę.
Kaoru22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 20:05   #24
Mniejsza1988
Raczkowanie

Cellulit tylko na łydkach

Witajcie! Mam dosyć dziwny problem bo cellulit jest obecny u mnie tylko na łydkach. Jest go naprawdę sporo, nie muszę ściskać skóry żeby go zobaczyć. Na pośladkach, udach czy brzuchu go nie mam, no może minimalny (widoczny dopiero jak porządnie ścisnę skórę). Pamiętam, że mam go już od ładnych paru lat. Dodam, że odżywiam się zdrowo, nie jem słodyczy ani chipsów (czasem ulegnę pokusie ale jest to jakiś jednorazowy wyskok w miesiącu) ogólnie trzymam dietę i dużo się ruszam. Używam balsamu ujędrniającego.

Dlaczego on jest tylko tam i tak dużo??? Przy zdrowym trybie życia??
Mniejsza1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 13:04   #25
nemesi
BAN stały

Ostatnio bardzo popularny jest detocell aqua na cellulit wodny. Moim zdaniem bez odpowiedniej diety się nie obędzie, trzeba odstawić sól na pewno, kawę itp. produkty które powodują zatrzymywanie się wody w organizmie. No i trochę ruchu. Wodny to chyba pikuś, gorzej z cellulitem tłuszczowym.
nemesi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cellulit wodny

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości