Analiza składów kosmetyków do włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-07-24, 13:35   #31
niepoinformowana
Przyczajenie

Dot.: Zniszczone włosy; analiza produktów

0

Edytowane przez niepoinformowana
Czas edycji: 2013-07-26 o 11:09
niepoinformowana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 14:10   #32
wildclouds
BAN stały

Dot.: Zniszczone włosy; analiza produktów

niepoinformowana, z tym co oni piszą na opakowaniu o składzie, to rożnie bywa. Domieszki różnych substancji nie wymienionych na etykietce są bardzo częste.

Ja mam wrażenie, że mycie i odżywianie włosów to są dwie rożne rzeczy.
Piszesz o oleju kokosowym. W Azji kobiety uzywają różnych naturalnych olejków, by odzywić włosy. Sezamowy, rycynowy i kokosowy są chyba najpopularniejsze. Bywają często łączone w jednym produkcie.

Tutaj więcej o olejkach:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364:

Edytowane przez wildclouds
Czas edycji: 2013-07-24 o 14:14
wildclouds jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:19   #33
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Analiza składów kosmetyków do włosów

na włosowym są już 2 takie wątki...

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 15:51   #34
KZuzz
Przyczajenie

Jeśli chodzi o gotowe kosmetyki do włosów, to tutaj sporą jest napissane.

http://livingnatural.pl/naturalne-ko...ralny-kosmetyk
KZuzz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 01:01   #35
Ano_
Przyczajenie

Która odżywka do włosów z podanych jest najlepsza i dlaczego?

Która z tych odżywek do włosów jest najlepsza, najzdrowsza dla włosów i skóry? Która ma najmniej szkodliwych składników?

1. Skład: Aqua, Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil, Punica Granatum Seed Oil, Ricinus Communis Oil, Punica Granatum Extract, Aloe Barbardensis Extract, Acacia Farnesiana Extract, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Hydroxyethylcellulose, Carthamus Tinctoris Oil, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil
Ascorbyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol, Citral.

2.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Olea Europea (Olive), Fruit Oil, Polyquaternium-10, Panthenol, Cyamopsis, Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Citric Acid, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), CI 19140 (FD&C Yellow No. 5), CI 47005 (FD&C Yellow No. 10), CI (FD&C Red No. 40).

3.

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol*, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Silk, Panthenol, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Eugenol, Citric Acid

4.

Skład: aqua,cetaryl alcohol,elaeis guineensis oil/palm oil,behentrimonium chloride,niacinamide,coco s nucifera oil/coconat oil,saccharum officinarum extract/sugar cane extract,stearamidopropyl dimethylamine,chlorhexidi ne digluconate,limonene,came llia sinensis lat extract,linalool,cynnamyl alcohol,isopropyl alcohol,pyrus malus extract/apple fruit extract,pyridoxine hci,passiflora edulis fruit juice,bisabolol,citrid acid,citronellol,citrus medica limonum peel extract/lemon peel extract,glycerin,parfium/fragrance (fil c53825/1).

Ano_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 08:55   #36
siwcia1807
Przyczajenie

Dot.: Olej arganowy

Witam,
to mój pierwszy wpis na wizażu, aż czuję się lekko stremowana Mam pytanie do Was, doświadczonych włosomaniaczek, bo myślę że wybrałam odpowiednie forum. Chodzi mi o olejek arganowy z Biedrony- GREENelixir Argan oil. Czy któraś z Was go używała? Właśnie go zakupiłam za oszałamiającą kwotę 4,99 , ale nauczyłam się już, że cena rzadko idzie w parze z jakością i pozytywnym wpływem na nasz włos. Co zastanawiające, nie ma o tym specyfiku ani słowa w internecie... Chodzi mi o opinię, czy on przypadkiem nie wyrządzi więcej szkód końcówkom włosów, jak np. Biosilk. Alkoholu w składzie nie ma (wg mnie), 3 pierwsze pozycje to silikony: cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethiconol. I dalej Caprylic Triglyceride, Parfum, Linaool, Limonene, Argania Spinosa Kernel Oil, Benzopheone 3, Simmondsia Chinensis Oil (jojoba seed oil), i jeszcze kilka mniej istotnych rzeczy.
Za wasze opinie będę niezwykle wdzięczna, czy warto go używać, czy lepiej od razu go wyrzucić
Pozdrawiam
siwcia1807 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 20:52   #37
beznazw
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez siwcia1807 Pokaż wiadomość
Witam,
to mój pierwszy wpis na wizażu, aż czuję się lekko stremowana Mam pytanie do Was, doświadczonych włosomaniaczek, bo myślę że wybrałam odpowiednie forum. Chodzi mi o olejek arganowy z Biedrony- GREENelixir Argan oil. Czy któraś z Was go używała? Właśnie go zakupiłam za oszałamiającą kwotę 4,99 , ale nauczyłam się już, że cena rzadko idzie w parze z jakością i pozytywnym wpływem na nasz włos. Co zastanawiające, nie ma o tym specyfiku ani słowa w internecie... Chodzi mi o opinię, czy on przypadkiem nie wyrządzi więcej szkód końcówkom włosów, jak np. Biosilk. Alkoholu w składzie nie ma (wg mnie), 3 pierwsze pozycje to silikony: cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethiconol. I dalej Caprylic Triglyceride, Parfum, Linaool, Limonene, Argania Spinosa Kernel Oil, Benzopheone 3, Simmondsia Chinensis Oil (jojoba seed oil), i jeszcze kilka mniej istotnych rzeczy.
Za wasze opinie będę niezwykle wdzięczna, czy warto go używać, czy lepiej od razu go wyrzucić
Pozdrawiam
Źle szukasz. Też właśnie go kupiłam, na buteleczce jest "bioelixire" i skład identyczny z http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,64...oil-serum.html

ps.to również mój pierszy wpis ;p
beznazw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 09:41   #38
siwcia1807
Przyczajenie

Dziękuję wybawicielko
już wszystko wyczytałam. Wszystko wskazuje na to, że to dobry produkt, więc chyba zrobię zapas. Jedyny mankament to to, że brak w nim pompki, utrudnia to troszkę korzystanie z niego, ale wszystko da się obejść
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
siwcia1807 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 20:48   #39
Kira P
Przyczajenie

Czy opłaca się wydać dużo kasy?

Witam. Zastanawiam się czy warto kupić Essential Care - Gentle herb shampoo. Produkt do tanich nie należy. Jak ktoś używał, będę wdzięczna jeśli wyrazi opinię. Bardzo mało recenzji jest w internecie. Proszę o pomoc.

Oto skład: Aqua, Coco glucoside, Cocos nucifera oil*, Urtica dioica extract*, Equisetum arvense extract*, Lecithin, Rosmarinus officinalis leaf extract*, Aloe barbadensis leaf juice powder*, Levulinic acid, Sodium levulinate, Glycerine, Xantham gum, Usnea barbata extract, Citric acid, Chamomila recutita extract*.
Kira P jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 22:05   #40
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Czy opłaca się wydać dużo kasy?

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość
Witam. Zastanawiam się czy warto kupić Essential Care - Gentle herb shampoo. Produkt do tanich nie należy. Jak ktoś używał, będę wdzięczna jeśli wyrazi opinię. Bardzo mało recenzji jest w internecie. Proszę o pomoc.

Oto skład: Aqua, Coco glucoside, Cocos nucifera oil*, Urtica dioica extract*, Equisetum arvense extract*, Lecithin, Rosmarinus officinalis leaf extract*, Aloe barbadensis leaf juice powder*, Levulinic acid, Sodium levulinate, Glycerine, Xantham gum, Usnea barbata extract, Citric acid, Chamomila recutita extract*.

no skład przyjemny, naturalny, ile kosztuje?

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 08:20   #41
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Czy opłaca się wydać dużo kasy?

Cytat:
Napisane przez Kira P Pokaż wiadomość

To zależy od tego, co lubią Twoje włosy i czego oczekujesz. Jak lubisz łagodne detergenty (Coco Glucoside) i wyciągi to kup.
Ja bym go za darmo nie chciała - olej w szamponie (Cocos nucifera oil) = przyklap przy skórze, nawilżacze (aloes i gliceryna) = puch na wierzchnich pasmach. Ale to na moich włosach, innym może służyć nieźle.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 23:04   #42
tunka123
Przyczajenie

Dobry skład dla loków? ;)

Hej
Mam taki skład
AQUA, ISOBUTANE, POLYQUATERNIUM-68, PROPANE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, TRIDECETH-9, GLYCERIN, BUTANE, PARFUM, SODIUM BENZOATE, PROPYLENE GLYCOL, POLYQUATERNIUM-4/ HYDROXYPROPYL STARCH COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, LACTIC ACID, LINALOOL, CITRONELLOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, ISOEUGENOL, HYDROLYZED KERATIN, PANTHENOL
czy bedzie dobry dla moich loków? Czy mogę go stosowac? jest to pianka to układania loków Dzieki za odpowiedzi
tunka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 23:56   #43
Rikiki
Przyczajenie

Mogę prosić o analizę składu maski bananowej Kallosa?

"Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Olea Europaea Oil, Parfum, Citric Acid, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Propylene Glycol, Musa Sapientium Fruit Extract, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Acsorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltrodextrin Sodium Starch, Octenylsuccinate Silica, Benzyl Alcohol, Methylchloroisoth Iazolinone, Methylisothiaz Olinone."
Rikiki jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
analiza składu, kosmetyki, silikony, szampon, włosy

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości