Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-22, 09:16   #3061
TmargoT
Zakorzenienie

Dot.: Re: Chcę wiedzieć coś o epilacji (depilacji laserowej)

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
light sheer?

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
ee, chyba niemozliwe
inaczej trza byloby nawet pod rajstopy zakladac bloker...

chyba demonizuje troche wplyw slonca^^

jaki bol, toc skora wlasnie odzywa, nie bedac poddawana ciaglemu opalaniu
ja tam wybieram mlodszy wyglad

na szczescie nie
oczywiście wszystko musi mieć swój umiar i opalenizna też.musi być muśnięta slońcem,a nie spalona niczym skwar.
do tej pory musiałam trochę opalac nogi ,bo po depilacji w miejscu wyrwania włosów zostawały mini dziurki,ktore były kolory czerwonego.łydki wyglądały,jak upstrzone czerwonymi piegami.po opaleniu robiły sie białe i gubiły na tle opalonej skóry.
miałam wybór.albo czarne kropki po golarce,albo czerwone plamki po depilacji,albo całe lato w spodniach.wybrałam LASER
TmargoT jest offline  
Stary 2011-03-22, 14:21   #3062
asvr
Zadomowienie

TmargoT jak Ty dałaś rade z taką moca na bikini? O mój Boże
ja miałam koło 22 -26 w zaleznosci od głębokości...
zazdroszcze wytrwałości
za to pachy robię na 32

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

----------
Jeśli chcesz kupować taniej kosmetyki napisz do mnie.
asvr jest offline  
Stary 2011-03-22, 14:53   #3063
Karlain
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
mnie za drugim razem bolalo bardziej. I o ile bikini i wasik zrobilam wieksza moca, to nogi i pachy niestety nizsza, bo nie dalam rady.

I musze sie Wam przyznac, ze przed zabiegiem na lydki polknelam 2 tabletki apapu. Nic nie pomogly, co wiecej - bylam depilowana nawet nizsza moca, bo mi sie skora bardziej nagrzewala. No i o czym juz wspominalam, pozostaly mi dwa slady. Tak sobie lacze fakty i sadze, ze moze to przez ten apap. Glupia bylam i juz nie zamierzam wiecej testowac. Takze nie polecam zadnych przeciwbolowych przed zabiegiem!
mi własnie Pani kosmetolog zabroniła czegokolwiek przyjmować przed depilacją, nie tylko te preparaty światlouczulające....
choć przyznam, że myslałam, że jak się łyknie tabl. p-bólowe to może nie będzie bolało a tu z Twojego doświadczenia wynika, że to nic nie daje :/
Karlain jest offline  
Stary 2011-03-22, 14:54   #3064
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
TmargoT jak Ty dałaś rade z taką moca na bikini? O mój Boże
ja miałam koło 22 -26 w zaleznosci od głębokości...
zazdroszcze wytrwałości
za to pachy robię na 32
determinacja?
nie wiem
TmargoT jest offline  
Stary 2011-03-22, 15:46   #3065
asik123456789
Zakorzenienie

Ja mam jeszcze pytanie co do Emli. Jak posmaruje sobie bikini np. 1.5h przed zabiegiem to pozniej musze to jakosc zmyc. Do gabinetu mam jakies 20 min. Zmyc na miejscu czy w domu? Nie wiem jak to technicznie zrobic, boje sie, ze beda jakies opoznienia i emla przestanie dzialac.
asik123456789 jest offline  
Stary 2011-03-22, 17:07   #3066
Ola_Casolla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asik123456789 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze pytanie co do Emli. Jak posmaruje sobie bikini np. 1.5h przed zabiegiem to pozniej musze to jakosc zmyc. Do gabinetu mam jakies 20 min. Zmyc na miejscu czy w domu? Nie wiem jak to technicznie zrobic, boje sie, ze beda jakies opoznienia i emla przestanie dzialac.
Jesli warunki w gabinecie na to pozwalaja to mozna zmyc w gabinecie. Ale proponuje potrzymac emle ok.2h, wtedy mocne znieczulenie bedzie czuc nawet 3-4h od zmycia a takiego opoznienia chyba nie bedzie w gabinecie :P I najwazniejsze-po nalozeniu emli grubsza warstwa trzeba skore owinac folia spozywcza zeby nie docieralo powietrze
Ola_Casolla jest offline  
Stary 2011-03-22, 17:20   #3067
asik123456789
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ola_Casolla Pokaż wiadomość
Jesli warunki w gabinecie na to pozwalaja to mozna zmyc w gabinecie. Ale proponuje potrzymac emle ok.2h, wtedy mocne znieczulenie bedzie czuc nawet 3-4h od zmycia a takiego opoznienia chyba nie bedzie w gabinecie :P I najwazniejsze-po nalozeniu emli grubsza warstwa trzeba skore owinac folia spozywcza zeby nie docieralo powietrze
Dzieki
asik123456789 jest offline  
Stary 2011-03-22, 18:39   #3068
Mulen
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Niunia690 Pokaż wiadomość
A czy nie macie przypadkiem wrażenia że jak wykonujecie depilacje jednego miejsca to w innych nie depilowanych pojawia się więcej włosków niż było kiedyś?
No wlasnie ja odnosze takie wrazenie tez tak masz?
Mulen jest offline  
Stary 2011-03-22, 18:50   #3069
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mulen Pokaż wiadomość
na pewno nie zauważyłam w krótkim czasie takich zmian.nie w czasie depilacji
wydaje mi sie,że robiąc zabiegi bardziej uczulacie ię na widk włosów i stąd widzicie więcej.
TmargoT jest offline  
Stary 2011-03-22, 19:54   #3070
celka2000
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mulen Pokaż wiadomość
no i tez chodzi o kontrast. W depilowanej czescie jest mniej wlosow to przywykamy do takiego stanu i nam sie wydaje, ze obok rosnie wiecej. A to nie obok rosnie wiecej - tylko w miejscu depilowanym jest ich mniej
celka2000 jest offline  
Stary 2011-03-22, 20:31   #3071
calineczka1990
Przyczajenie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Hej dziewczyny
Mam kilka pytań szczególnie do tych, które korzystały z promocji depilacji w eco plant w Krakowie, ale inne rady też mile widziane
Po pierwsze czy radzicie wziąść bikini czy uda??
bo pisałyście, że jednak nie robią całego bikini i że zostawiają pasek na wargach oraz biorąć same łydki nie obejmuje to kolan, więc można powiedzieć że jest się takim troche "podziubdzianym". Czy w takiej sytuacji nie lepiej jednak wziąść całe nogi, a bikini sobie osobno zrobić w innym salonie??
A drugie pytanie takie może wydać się śmieszne, ale czy robiąc sobie bikini zostawiałyście sobie jakiś paseczek, czy jakieś inne fryzurki ;p i czy jak się robi to bikini to jest się w majteczkach czy bez
byłabym bardzo wdzięczna za opinie
calineczka1990 jest offline  
Stary 2011-03-22, 21:01   #3072
kawuemka
Przyczajenie

Witam, jestem tu nowa, więc wybaczcie potknięcia

W listopadzie nabrałam się na IPL w no+vello, nie ma się co oszukiwać - chodziło o kasę.. Po 3 zabiegach, które niestety nic nie dały, zaczęłam zastanawiać się nad sensem tych zabiegów.

Stanęło na tym, że znalazłam ARS Medicę w Lublinie z promocją -50% i LS duet'em. Zabiegi IPLem robiłam na brodę, teraz kontynuuję je LSem. Miałam już dwa zabiegi na brodę i zaczęłam bikini (ostatni zabieg miałam wczoraj, kolejny czeka mnie w połowie maja).

Starałam się przeczytać cały wątek, choć nie było łatwo, ale cieszę się, że umocniliście mnie w przekonaniu, że IPL nie jest warty zachodu.\

Dodam jeszcze, że miałam robione mocami 9,5 i 45. Nie znieczulałam się niczym.

Edytowane przez kawuemka
Czas edycji: 2011-03-22 o 21:08 Powód: skleroza
kawuemka jest offline  
Stary 2011-03-22, 21:59   #3073
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez calineczka1990 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam kilka pytań szczególnie do tych, które korzystały z promocji depilacji w eco plant w Krakowie, ale inne rady też mile widziane
bo pisałyście, że jednak nie robią całego bikini i że zostawiają pasek na wargach oraz biorąć same łydki nie obejmuje to kolan, więc można powiedzieć że jest się takim troche "podziubdzianym". Czy w takiej sytuacji nie lepiej jednak wziąść całe nogi, a bikini sobie osobno zrobić w innym salonie??
A drugie pytanie takie może wydać się śmieszne, ale czy robiąc sobie bikini zostawiałyście sobie jakiś paseczek, czy jakieś inne fryzurki ;p i czy jak się robi to bikini to jest się w majteczkach czy bez
nie zrozumiałam twoich problemów.
jak można porównac łydki do kolan i bikini do ud,przecież to całkiem różne obszary.
depilując łydki i nawet z pominięciem kolan masz wydepilowany wielki obszar.tak samo,jak bikini ,a uda to całkiem różny obszar.
uda depiluesz wtedy,kiedy masz tam włosy ,a nie myśląc o bikini.wcale nie musi najechac na obszar bikini
nie wiem,jak w tym salonie,ale u mnie pani wyjechała dość daleko w obszar ud robiąc bikini.
ale namieszałam
TmargoT jest offline  
Stary 2011-03-22, 22:04   #3074
kawuemka
Przyczajenie

Sporą część bikini miałam robione dużą głowicą, małą tylko trudno dostępne miejsca. Brodę całą małą końcówką.

Robiłam głębokie bikini (oczywiście bez majtek dla niewtajemniczonych). Pani doktor mnie zagadała i jakoś nie czułam skrępowania, potem tylko mnie instruowała jak mam się przesunąć, by było jej wygodniej. Oczywiście nie robią śluzówki, więc jakieś pojedyncze włosy zostaną. Póki co moje bikini nie wygląda zbyt fajnie, jest kilka strupków i ogólnie widać, ze coś było robione, ale warto pocierpieć - z resztą po każdym typie depilacji mam zapalenie mieszków, ropne krostki i inne przeboje, czas skończyć z tym raz na zawsze

Aaa..zapomniałabym! Za niewielką dopłatę ostrzelała mi również linię białą (w ciąży pojawiło mi się tam ok 7-10 ciemnych włosów)
kawuemka jest offline  
Stary 2011-03-23, 08:22   #3075
celka2000
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez calineczka1990 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Gdybym miala wybierac pomiedzy bikini a udami wybralabym bikini (choc tansze). Z tego powodu, ze chociaz jakas konkretna czesc ciala. Nogi robisz inaczej lub gdzie indziej i tyle. A tak to niby uda wydepilowane, a wlosy wylaza spod majtek i ponizej kolan znowu.
A jesli myslisz o calych nogach to w ogole lepsze rozwiazanie. Ja robie teraz bikini i lydki, to tez takie troche bez sensu podziubdziane...
Ale z drugiej strony zrobic bikini nie tak glebokie jakby sie chcialo, to tez bez sensu.
Takze wniosek jest jeden - trzeba sie zastanowic wczesniej przed zakupem kuponow, czy i co sie chce faktycznie depilowac. (Zeby nie bylo ja tez zaczelam przez kupony).
Mi babka robi bikini w majtkach jednorazowych, ale nie oszukujmy sie, ona i tak wszystko widzi - to jest tylko kwestia komfortu psychicznego.
Ja nie robie pelnego, pozostawiam trojkacik z przodu i nieco na wargach (bo u mnie od wewn ich chyba nie robi).
celka2000 jest offline  
Stary 2011-03-23, 17:33   #3076
Eenn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
... aparat zrobil takie przerazliwe pstryk i poczulam mocniejsze uklucie...
No i patrze wieczorem i mam dwie blizny!!!
Dla mnie to blizna jak od przypalenia zelazkiem, a takie blizny nie schodza u mnie juz nigdy!
Co powinnam teraz z tym robic?? Czyms smarowac? Mam pretparat na blizny contractubex, moze nim??
Tak tylko chcialam napisac ze to na pewno nie jest blizna bo bliznowacenie to proces dlugotrwaly i na pewno na cos tak swiezego nie mozna stosowac contratubexu ani cepanu ani nic na blizny bo jesli sie nie zagoi do konca to moze powstac jeszcze gorsza blizna przerostowa

Cytat:
Napisane przez carolinapescadora Pokaż wiadomość
-śmieszna sprawa tylko z tymi pachami bo minimum przez 3 dni nie można używać antyperspirantów a najlepiej 7.. - nie cieprie na nadpotliwość więc to nie aż taki problem ale trzeba pamiętać żeby odruchowo nie nałożyć .

Czy któraś z Was miała pachy??? jak szybko zaczełyście używać antyperspirant i czy były jakieś podrażnienia??
ja mialam juz 3 zabiegi na pachy na 4 prawdopodobnie ostatni ide 4 kwietnia po 3 cim zabiegu zostalo mi moze 5 cieniutkich wloskow w zasadzie po 1szym goleniu nie musialam sie juz golic bo ich nie widac bylo nawet po 2 tyg
zalecenia sa zeby nie uzywac antyperspirantu ale ja uzywalam od razu delikatnego a po tym 3 cim zabiegu to nawet takiego z alkoholem i mi nic nie bylo
oczywiscie pewnie zalezy od pach

Cytat:
Napisane przez Ola_Casolla Pokaż wiadomość
Mala tubke (5g) powinni sie zlitowac i wydac w prawie kazdej aptece, przynajmniej tak mowia klientki a na Garbarach sprzedaja duza 30g bez Rp Moze inaczej-do tej pory sprzedawali :P
mysle ze lepiej takimi informacjami lepiej wymieniac sie na prw apteka moze dostac kare za wyd lekow na rp bez rp.. moze dlatego juz nie sprzedaja:/

i jesli by kogos to interesowalo to ja robie co 6 tyg bikini i pachy co 8 nogi jestem juz po 3 seriach oczywiscie LS i az boje sie zapeszac bo naprawde efekty sa niezle ale w kazdym miejscu inne
mialam moce pachy od 37-45(!!!)
bikini od 35-40
nogi od 37 do 42
zalezalo od dnia jaka byla moja wrazliwosc i najwieksze podraznienia mialam po 3cim zabiegu na lydkach i to na najmniejszej stosowanej mocy(wydaje mi sie ze jedynym powodem byl "zly dzien") i tylko wtedy strupki utrzymywaly sie az 2 tyg(!!) ale juz znikly bez sladow(na szczescie)
mam nadzieje ze bedzie tak dalej
powodzenia dla Was wszystkich

Edytowane przez Eenn
Czas edycji: 2011-03-23 o 17:53
Eenn jest offline  
Stary 2011-03-23, 18:18   #3077
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eenn Pokaż wiadomość

mysle ze lepiej takimi informacjami lepiej wymieniac sie na prw apteka moze dostac kare za wyd lekow na rp bez rp.. moze dlatego juz nie sprzedaja:/
to nie jest nielegalne.ta małą maść sprzedają jako znieczulenie dla dzieci przed szczepieniem ,tylko to jest malutka maść
TmargoT jest offline  
Stary 2011-03-23, 21:31   #3078
pannanatalia
Rozeznanie

Ja miałam pachy LS robione,bolało jak skurczybyk :P
pannanatalia jest offline  
Stary 2011-03-24, 06:12   #3079
kawuemka
Przyczajenie

Kurcze jak widzę, jakimi mocami miałyście robione, to ja to chyba jakiś mutant jestem
kawuemka jest offline  
Stary 2011-03-24, 07:56   #3080
Beth77
Raczkowanie

hej - ja juz po - ufffff przezyłam!
ale przynam się wam - wzięłam Ketonal... posmarowałam sie emlą i jakos poszło. Nie bolało tak mocno jak za pierwszym razem. Tzn bolało bardzo ale byłam nastawiona psychicznie na większy ból więc odsapnęłam z ulga jak sie skończyło. Ale niestey tak jak za pierwszym razem nie miałam żadnych śladów typu poparzenia siniaki i inne tak teraz mam - na jednym kolanie w miejscach gdzie leaser dotykał skóry mam czerwone tzn juz fioletowe slady i troche mnie boli i porobiły się mi tez takie sinaiczki małe. Ale to chyba dlatego że w tych miejscach nie miała juz tak włosków, a moc większa niz oststnio była i laser nie wyczuł włosa tylko pigment i sie skóra poparzyła ale to mam nadzieje niedługo zejdzie
- pytanie czy któras z was tez tak miała?
Beth77 jest offline  
Stary 2011-03-24, 08:04   #3081
celka2000
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ale przynam się wam - wzięłam Ketonal... posmarowałam sie emlą i jakos poszło. Nie bolało tak mocno jak za pierwszym razem. Tzn bolało bardzo ale byłam nastawiona psychicznie na większy ból więc odsapnęłam z ulga jak sie skończyło. Ale niestey tak jak za pierwszym razem nie miałam żadnych śladów typu poparzenia siniaki i inne tak teraz mam - na jednym kolanie w miejscach gdzie leaser dotykał skóry mam czerwone tzn juz fioletowe slady i troche mnie boli i porobiły się mi tez takie sinaiczki małe. Ale to chyba dlatego że w tych miejscach nie miała juz tak włosków, a moc większa niz oststnio była i laser nie wyczuł włosa tylko pigment i sie skóra poparzyła ale to mam nadzieje niedługo zejdzie
A ja mysle, ze to przez ten ketonal! Ja sie ostatnio nalykalam apapu i tez mam dwa poparzenia. A podczas pozostalych 3 zabiegow nic mi sie nie pojawilo. I wcale nie mialam wyzszej mocy. Nie polecam zadnych tabletek przed!
celka2000 jest offline  
Stary 2011-03-24, 11:00   #3082
Beth77
Raczkowanie

celka ale to by mi wyszło chyba wszedzie a nie tylko na kolanie? ja rozmawiałam z koleżanka która tez tak miała identycznie jak ja po 1 zabiegu i nic nie brała, i jej powiedziała babka że to od tego że laser wziął pigment zamiast cebulki bo cebulki widac w tym miejscu były osłabione
ona nic nie brała i tez tak miała więc ja myśle że to zbieg okoliczności (chyba).................
Beth77 jest offline  
Stary 2011-03-24, 14:00   #3083
Eenn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
to nie jest nielegalne.ta małą maść sprzedają jako znieczulenie dla dzieci przed szczepieniem ,tylko to jest malutka maść
niestety zgodnie z naszym polskim prawem nie wolno tylko plastry Emla sa bez rp tylko ze nie sa dostepne w sprzedaży
Eenn jest offline  
Stary 2011-03-24, 14:02   #3084
kasiunia_84
Raczkowanie

dawno mnie nie było ehhh
to napiszę co u mnie...więc byłam na 2 gim zabiegu z oferty grupona w chorzowie..... ten koreański diodowy DEPILIGHT pisałam wcześniej :p
Pani pytała czy moc mi odpowiada, tzn jakie mam odczucia?? a jak powiedziałam, że może być mocniej!!! bo prawie nic nie czuję a Pani mi na to......"to dopiero drugi zabieg i skóra się musi stopniowo przyzwyczajać"
co za ściema, jestem wściekła, bo prawie nic nie czułam.
Za 1wszym razem miałam bikini (to co wystaje poza bieliznę) przód i między nogami tez a za drugim razem Pani zrobiła tylko od przodu ...... i się upomniałam o pozostały obszar, Pani mi zrobiła resztę ale rozmowa się już nie kleiła i w ogóle się do mnie nie odzywała
Mam do wykorzystania jeszcze 3ci zabieg i oczywiście idę ale jak widzę to co wizyta to gorzej,
Na jesień wezmę się za resztę włosów..... nogi, ręce, bikini do porządku ) tylko już na pewno Light Sheer i sprawdzony salon
pozdrawiam
zapuszczam włosy... ROŚNIJCIE !!!
kasiunia_84 jest offline  
Stary 2011-03-24, 14:07   #3085
Eenn
Raczkowanie

Cytat:
Ja tez odradzam ketonal zwlaszcza ze nawet w ulotce pisze ze MOZE byc fotouczulajacy, ja czesto mialam zaczerwienienia ale tylko w miejscach gdzie byly wlosy jak skora byla lysa to tam zero bolu i zero reakcji skory...
Eenn jest offline  
Stary 2011-03-24, 15:43   #3086
Beth77
Raczkowanie

oki, może faktycznie to od tego - więcej chyba juz nie wezmę.
A jak wyglądaja przebarwienia? ja myslałam że to takie białe placki większe a nie kropki? miała któraś?
Beth77 jest offline  
Stary 2011-03-24, 15:44   #3087
szprotka_mada
Wtajemniczenie

Cytat:
niestety zgodnie z naszym polskim prawem nie wolno tylko plastry Emla sa bez rp tylko ze nie sa dostepne w sprzedaży
Są dostępne w sprzedaży (wiem, bo mam je u siebie w aptece). A z maścią jest tak, że da się ją sprzedać nie naginając zbyt mocno prawa

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł

szprotka_mada jest offline  
Stary 2011-03-24, 17:43   #3088
TmargoT
Zakorzenienie

Cytat:
nie wiem,jak to jest ,ale wątpię ,czy aprteka działałaby wbrew prawu.być może jest luka w przepisach,które można różnie ionterptetować.
TmargoT jest offline  
Stary 2011-03-25, 08:44   #3089
bride7
Przyczajenie

Witam,

tydzień temu zaczęłam swoją przygodę z depilacją laserową w 2 różnych salonach.
Tzn. na pierwszy ogień poszły pachy niestety IPL+RF (oferta groupona).
Dziś minie równo tydzień od zabiegu i jeśli chodzi o wnioski to:
włosy nadal ładnie rosną i nie widać, żeby szykowały się do wypadania. Zgodnie z zaleceniami Pani kosmetyczki ich nie golę, żeby sprawdzić czy faktycznie same odpadną. Jako że cierpliwość jest cnotą poczekam jeszcze tydzień z nadzieją, że włosy się ruszą
Sam zabieg był bardzo krótki, chyba nawet nie zajął 15 minut, ale głowica ipl jest dość duża, a włosy na pachach mam w dość wąskim pasku więc tego się nie czepiam.
Na plus dla salonu (na razie nie wspominając skuteczności): to, że ok 2 tyg wcześniej robią próbę na ręce, aby sprawdzić czy nie ma uczulenia, wywiad był bardzo dokładny, jako spory plus uważam, też, że Pani odradziła mi depilację wąsika/ brody po konsultacjach, gdyż uznała, że nie będzie to miało w moim przypadku żadnych rezultatów.

Drugi zabieg to depilacja głębokiego bikini LS oczywiście w innym gabinecie.
Szczerze powiedziawszy pierwszy kontakt telefoniczny nie wywarł na mnie najlepszego wrażenia, zadzwoniłam już w celu umówienia się na zabieg ale oczywiście zadałam pytanie, czy mogłabym coś na temat samej depilacji usłyszeć... tutaj dostałam bardzo szybką odpowiedź w duuuużym skrócie i został ze mną przeprowadzony baaaardzo szybki wywiad po którym oczywiście okazało się, że nie ma żadnych przeciwskazań i zostałam umówiona na zabieg.
Niestety z przyczyn chwilowej niedyspozycji termin musiałam przełożyć i zabieg odbył się 1,5 tygodnia później...
Na miejscu na szczęście okazało się, że jeszcze raz przeprowadzono ze mną normalny już wywiad, odpowiedziano na wszystkie pytania i poświęcono dużo czasu.
Sam zabieg trwał ok godziny (głębokie bikini), nie należał może do najbardziej komfortowych (bo nie można odczuwać komfortu gdy ktoś strzela laserem pomiędzy pośladkami ) , szczególnie, że w dniu depilacji dostałam okres co spowodowało u mnie podwójny dyskomfort psychiczny, ale wszystko odbywało się profesjonalnie i leżąc tam przez prawie godzinę nie czułam się jakoś wyjątkowo źle .
Do zabiegu dostałam śmieszne papierowe stringii - które miały zapewne zwiększyć poczucie komfortu psychicznego, bo z tego co zauważyłam od strony technicznej przy głębokim bikini bardziej przeszkadzały niż pomagały .
Wracając do zabiegu to ból był całkiem do zniesienia (bez żadnych leków i kremów znieczulających), najbardziej bolała depilacja samego wzgórka łonowego, natomiast np przy wargach bardziej czułam zimną głowicę lasera niż jego ukłucia... ze względu na różny kolor owłosienia jestem umówiona na darmową wizytę kontrolną (w celu depilacji słabszą mocą jaśniejszych włosów) oczywiście za darmo - w cenie poprzedniego zabiegu - więc to na pewno bardzo duży plus.

Co do samych efektów, to oczywiście po 2 dniach nic się nie dzieje, ale podrażnienie już zeszło a ew spalone włoski odpadły i wszystko wygląda bardzo ładnie.

Pewnie będę zdawać relację z dalszych przebiegów depilacji, szczególnie, że przy kontroli zamierzam poprosić dodatkowo o wycenę ud, pośladków i linii białej aby te części ciała mieć już z głowy i przy kolejnym bikinii zrobić wszystkie te partie ciała.

Jak cenowo będzie ok to liczę że za rok uda mi się pójść do ślubu już bez zbędnych włosów
bride7 jest offline  
Stary 2011-03-25, 09:48   #3090
chyży
Raczkowanie

Cytat:
Ale niestey tak jak za pierwszym razem nie miałam żadnych śladów typu poparzenia siniaki i inne tak teraz mam - na jednym kolanie w miejscach gdzie leaser dotykał skóry mam czerwone tzn juz fioletowe slady i troche mnie boli i porobiły się mi tez takie sinaiczki małe. Ale to chyba dlatego że w tych miejscach nie miała juz tak włosków, a moc większa niz oststnio była i laser nie wyczuł włosa tylko pigment i sie skóra poparzyła ale to mam nadzieje niedługo zejdzie
Ja też miałem kilka takich "kropek" po laserze na kolanie i przedramionach w pobliżu kości - niektóre zniknęly mi po 3 miesiącach, inne do 5 tygodniach, kilka jest jeszcze widocznych a właściwie było bo tak strzaskałem się na solarium, że przebarwienia nie są widoczne to chyba kwestia barwnika skóry - ja w trakcie zabiegów byłem wręcz trupioblady i laser mógł w kilku miejsach ją przypalić i tym zamym zabarwić naskórek (?)
chyży jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości