Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-09-16, 15:40   #661
eelmirka
Zadomowienie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

hej dziewczynki, polecacie jakis salon w szczecinie? zastanawiam sie miedzy laser medica, cosmedica a laser studio
eelmirka jest offline  
Stary 2008-09-18, 03:39   #662
szelest5
Raczkowanie

a ja powiem szczerze, że jestem zawiedziona tym całym laserowym usuwaniem owłosienia. Sama nie korzystałam z tego rodzaju zabiegów, ale zastanawiałam sie nad tym poważnie. teraz po przeczytaniu praktycznie całego wątku stwierdzam, że to jedna wielka lipa!!
Miało nie być włosów, a są tak przy najmniej twierdzi większość osób, które wyrażały tutaj swoją opinię. i nie przekonuje mnie gadanie w stylu - bo to zależy od rodzaju włosa, głębokości koloru... ble ble ble.

Kiedy przeglądałam strony internetowe miejsc wykonujących tego rodzaju zabiegi, wszędzie jest napisane, że jest to METODA TRWAŁEGO USUWANIA OWŁOSIENIA. Biorąc pod uwagę cenę tych zabiegów i ilość powtórzeń jakie trzeba dokonać chyba mam prawo oczekiwać wymiernych rezultatów i uważam, że w jakimś procencie (nie wymagam, że w 100%) dany gabinet powiniem mi je zapewnić.

A z tego co przeczytałam na tym forum, jeszcze nikomu się nie udało pozbyć na trwałe więcej niż 50% włosków i to nawet po 6 zabiegach. co więcej jest dobrze dopóki na laser się chodzi - wtedy nogi sa gładkie (euforia), gdyż włos się powoli odradza, ale potem gdy wybierze się całą serie powtórzeń i minie trochę czasu włosy i tak są spowrotem.

Jak dla mnie to zwykłe oszustwo, a szkoda bo już myślałam, że można mieć o jeden problem z głowy.
Stary 2008-09-18, 07:57   #663
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szelest5 Pokaż wiadomość
a ja powiem szczerze, że jestem zawiedziona tym całym laserowym usuwaniem owłosienia. Sama nie korzystałam z tego rodzaju zabiegów, ale zastanawiałam sie nad tym poważnie. teraz po przeczytaniu praktycznie całego wątku stwierdzam, że to jedna wielka lipa!!
Miało nie być włosów, a są tak przy najmniej twierdzi większość osób, które wyrażały tutaj swoją opinię. i nie przekonuje mnie gadanie w stylu - bo to zależy od rodzaju włosa, głębokości koloru... ble ble ble.

Kiedy przeglądałam strony internetowe miejsc wykonujących tego rodzaju zabiegi, wszędzie jest napisane, że jest to METODA TRWAŁEGO USUWANIA OWŁOSIENIA. Biorąc pod uwagę cenę tych zabiegów i ilość powtórzeń jakie trzeba dokonać chyba mam prawo oczekiwać wymiernych rezultatów i uważam, że w jakimś procencie (nie wymagam, że w 100%) dany gabinet powiniem mi je zapewnić.

A z tego co przeczytałam na tym forum, jeszcze nikomu się nie udało pozbyć na trwałe więcej niż 50% włosków i to nawet po 6 zabiegach. co więcej jest dobrze dopóki na laser się chodzi - wtedy nogi sa gładkie (euforia), gdyż włos się powoli odradza, ale potem gdy wybierze się całą serie powtórzeń i minie trochę czasu włosy i tak są spowrotem.

Jak dla mnie to zwykłe oszustwo, a szkoda bo już myślałam, że można mieć o jeden problem z głowy.
Nie masz racji - nawet na stronach internetowych możesz przeczytać, że jaki procent włosów zostaje, i że w ogóle zostaje. Z tą trwałością natomiast bywa różnie i trzeba się z tym liczyć, bo to rzeczywiście zależy od koloru włosa (im ciemniejszy tym lepiej, im jasniejsza skóra tym lepiej), a także głębokości na jakiej jest cebulka. No i od gospodarki hormonalnej, która nie jest u wszystkich taka sama. Decyzja, czy wydac tyle kasy, jest twoim osobistym ryzykiem, pominąwszy to, co faktycznie może spaprać lekarz. Usuwałam mocne włosy laserem i przeszłam dziesięć zabiegów, rzecz jasna słono zapłaciłam, ale po półtora roku od zakończenia serii zostało mi może 5-10% jasnych i niewidocznych włosków. Jestem bardzo zadowolona.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2008-09-25 o 21:24
morelle jest offline  
Stary 2008-09-20, 18:44   #664
amelkagda
Raczkowanie

Ja miałam robione dwa razy nogi laserem, jakieś 2 lata temu. Bardzo widocznej różnicy nie zauważyłam ale to pewnie dlatego, że mam na łydkach dosyć jasne włosy i dałam sobie z nimi spokój. W tym roku postanowiłam zabrać się za okolice bikini i dziś miałam pierwszy zabieg w tym roku.. mam zamiar poddać się co najmniej 4 i wtedy zobaczę czy to na mnie działa czy nie ogólnie nie jestem jakoś poparzona i nie mam rumienia w tym miejscu, zabieg też mnie nie bolał ale to pewnie dlatego że byłam znieczulona maścią
pozdrawiam
amelkagda jest offline  
Stary 2008-09-21, 00:03   #665
Jil Sander
Raczkowanie

Jestem po czterech zabiegach. Traktowane laserem miałam pachy i okolice bikini. W kwestii pach - jest bardzo duża szansa, że na tych czterech zabiegach się skończy. Po każdym z wykonanych włoski odrastały mi coraz cieńsze, jaśniejsze i słabsze. Okolice bikini, natomiast jeszcze pocierpią. Tu włoski mam ciemne i zdecydowanie twardsze - ale laser takie lubi. Po pierwszym zabiegu na okolice bikini miałam mnóstwo strupków i 2 pęcherze. Następne już nie miały takich spektakularnych następstw. Następny zabieg za 6 tygodni.
Stary 2008-09-21, 15:30   #666
tenebra
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ajajk Pokaż wiadomość
hej,
bardzo chcialabym zrobic sobiedepilacje laserowa, moglby mi ktos polecic jakies salon w Warszawie? bylabym bardzo wdzieczna
Ja byłam na razie na jednym zabiegu w Kosmedica przy ul. Mrocznej [naprzeciwko Wola Park]. Jest tam laser diodowy Light Sheer, panie bardzo miłe, pomieszczenia dobrze wyposażone, muzyczka relaksująca w tle - dało to razem przyjemne i fajne wrażenie i mimo tego, że samo 'laserowanie' do przyjemności nie należy mam ochotę tam wrócić. Dodatkowym atutem jest to że często moją różne promocje na różne części ciała. Aaa i z tego co pamiętam to od 5 zabiegu w górę płaci się połowę.
Można sę umówić telefonicznie, mailowo bądź osobiście.

tenebra jest offline  
Stary 2008-09-25, 17:43   #667
szelest5
Raczkowanie

Mam nadzieję, że będziecie zadowolone z efektów dziewczyny.

Morelle jak na razie to jesteś chyba jedyną zadowoloną z efektów osobą na tym forum, biorąc pod uwagę czas po zakończonej depilacji. Moje obawy wyraziłam, ponieważ dziewczyny, które pisały na początku tego wątku też na początku były zadowolone z efektów, dopiero po dłuższym czasie, kiedy włosy zaczęły rosnąć okazywało się, że jednak nie jest to skuteczna metoda.

A twój rezultat 10-15% jest naprawdę imponujący, gdybym miała gwarancję, ze na mnie tak podziała, tez bym się zdecydowała.
Stary 2008-09-25, 21:31   #668
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez szelest5 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że będziecie zadowolone z efektów dziewczyny.

Morelle jak na razie to jesteś chyba jedyną zadowoloną z efektów osobą na tym forum, biorąc pod uwagę czas po zakończonej depilacji. Moje obawy wyraziłam, ponieważ dziewczyny, które pisały na początku tego wątku też na początku były zadowolone z efektów, dopiero po dłuższym czasie, kiedy włosy zaczęły rosnąć okazywało się, że jednak nie jest to skuteczna metoda.

A twój rezultat 10-15% jest naprawdę imponujący, gdybym miała gwarancję, ze na mnie tak podziała, tez bym się zdecydowała.
Tak, bo o laserze zwykle tak się pisało i pisze, że ma to być absolutne remedium - zero włoska na zawsze. I tak też się nastawiamy. Tak naprawdę większą gwarancję daje chyba tylko elektroliza, tyle że bolesna i pozostawiająca ślady. No i pracochłonna. Gdzieś wyżej już napisałam, że warto czasem podpowiedzieć lekarzowi, żeby zastosował wyższą energię - np. nie 38 a 39. O jeden stopień, a w rzeczywistości to ogromna róznica działania. Bo naprawdę włos włosowi nierówny. Ale wiem też i od dermatologa, że panie przychodzą po kilku latach na laserową poprawkę. Pełnej gwarancji tu nie ma, ale i tak nie odrastają na szczęście wszystkie włosy.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-06, 17:03   #669
PlumSykes
Przyczajenie

Ja dzisiaj byłam na pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach w gabinecie Bona Dea w Krakowie.
Bolało jak cholera, myślałam, że tam umrę. Wosk przy tym to jak masaż. Po zabiegu posmarowałam alantanem i jest już ok.
Mam ciemne, mocne włosy, a podobno takie są najlepsze do usuwania, więc mam nadzieję na b.dobre rezultaty.

Aha, płaciłam 100zł.
PlumSykes jest offline  
Stary 2008-10-07, 08:00   #670
milo20
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez PlumSykes Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam na pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach w gabinecie Bona Dea w Krakowie.
Bolało jak cholera, myślałam, że tam umrę. Wosk przy tym to jak masaż. Po zabiegu posmarowałam alantanem i jest już ok.
Mam ciemne, mocne włosy, a podobno takie są najlepsze do usuwania, więc mam nadzieję na b.dobre rezultaty.

Aha, płaciłam 100zł.

zapłaciłaś nie dużo! ja pracowałam na recepcji bardzo dobrego salonu w Lublinie...więc mogę udzielić wam kilka rad... nigdy nie słuchajcie co kosmetyczki wam mówią na temat tego ile razy zabieg trzeba będzie powtórzyć...zawsze powiedzaąze ok 3 razy... tak naprawdę to zależy od od indywidualnych predyspozycji, tego jak ciemne są włosy, jak szybko odrastają i najważniejsze czy uda potraktować włos za 2 czy 3 razem w początkowej fazie wzrostu!, to musisz zaobserwować sama i wtedy pójść na depilacje!
dla kobiet którym wrastają włosy nawet po wosku laser jest super rozwiązaniem, bolesnym ale najlepszym jakie do tej pory wymyślono...
u mnie w salonie pachy od 150-250 zł...
milo20 jest offline  
Stary 2008-10-07, 13:08   #671
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wild_red_rose Pokaż wiadomość
Ja jestem po drugim zabiegu depilacji laserem linii pod pepkiem. Juz po pierwszym razie widac bylo duza poprawe - wloskow bylo mniej, a te ktore od rosly byly duzo jasniejsze. Ogolnie jestem bardzo zadowolona i na jesieni zamierzam zrobic sobie laserem takze lydki.
I to by się zgadzało. z tego miejsca włoski snikają bardzo szybko. Ja wytępiłam je sobie stąd przed laty za pomocą zwykłego depilatora elektrycznego. Po dwóch razach czy trzech nic już tu nie odrastało, może jakieś dwa włoski najwyżej. I do dzisiaj, po kilkunastu latach nic tu nie mam. Do łydek trzeba więcej cierpliwości, przygotuj się na to. Warto jednak wziąć więcej zabiegów, bo z tej części ciała włosy też w miarę szybko znikają.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-07, 20:27   #672
Girly2008Girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Tak, bo o laserze zwykle tak się pisało i pisze, że ma to być absolutne remedium - zero włoska na zawsze. I tak też się nastawiamy[...] Ale wiem też i od dermatologa, że panie przychodzą po kilku latach na laserową poprawkę. Pełnej gwarancji tu nie ma, ale i tak nie odrastają na szczęście wszystkie włosy.
Laser usuwa włoski jedynie w fazie katagenu i tylko ciemne. Nikt nie da 100% gwarancji, że laser usunie na zawsze wszytskie włosy i na zawsze - skąd zatem taka opnia??
Girly2008Girl jest offline  
Stary 2008-10-08, 11:01   #673
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Girly2008Girl Pokaż wiadomość
Laser usuwa włoski jedynie w fazie katagenu i tylko ciemne. Nikt nie da 100% gwarancji, że laser usunie na zawsze wszytskie włosy i na zawsze - skąd zatem taka opnia??
Chyba z marketingu i braku pełnej wiedzy. Poza tym doświadcznia w tej materii gromadzi się przez wiele lat obserwacji.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-08, 18:25   #674
Girly2008Girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Chyba z marketingu i braku pełnej wiedzy. Poza tym doświadcznia w tej materii gromadzi się przez wiele lat obserwacji.
Dokładnie tak ... Wiem, że na temat laserów mozna napisać Baśń 1001 nocy, ale większość tych opinii jest wyssana z palca, gdzieś zasłyszana i przekazana dalej , niekoniecznie w oryginale... albo z praktyki osób, które nie wiadomo gdzie i niewiadomo czym usuwały owłosienie. Jest wielka równica między Light Sheerem a np. laserem Rio za 680zł z Allegro - własnie wyczaiłam taką aukcję buhaha
Stary 2008-10-08, 18:53   #675
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Dokładnie tak ... Wiem, że na temat laserów mozna napisać Baśń 1001 nocy, ale większość tych opinii jest wyssana z palca, gdzieś zasłyszana i przekazana dalej , niekoniecznie w oryginale... albo z praktyki osób, które nie wiadomo gdzie i niewiadomo czym usuwały owłosienie. Jest wielka równica między Light Sheerem a np. laserem Rio za 680zł z Allegro - własnie wyczaiłam taką aukcję buhaha
Kurczę, bałabym się czegoś takiego, normalnie laser kosztuje krocie. Wielu lekarzy pożycza je sobie, bo nie mieliby już na to kasy. Mojej dermatolożce Light Sheer przywozili na zabiegi, więc wyznaczała terminy w soboty, niedziele, a nawet w święto. A tu maszyna za niespełna 700 złotych. Coś tu nie gra.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-08, 21:13   #676
Girly2008Girl
Raczkowanie

No porządny laser to wydatek około 200 tyś zł także jak widać są wynalazki,a potem rozczarowanie i mnożą się opinię, że coś nie działa jak powinno
Stary 2008-10-08, 23:29   #677
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
No porządny laser to wydatek około 200 tyś zł także jak widać są wynalazki,a potem rozczarowanie i mnożą się opinię, że coś nie działa jak powinno
No właśnie.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-10, 14:35   #678
bjum
Przyczajenie

Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałam całego postu. Ale wybieram się na ten zabieg i potrzebuję pomocy. Z tego co się orientuję, to po tych laserach włoski po jakimś czasie odrastają. A czy jest może jakiś sposób by pozbyć się tego problemu raz na zawsze?
bjum jest offline  
Stary 2008-10-10, 20:35   #679
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bjum Pokaż wiadomość
Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałam całego postu. Ale wybieram się na ten zabieg i potrzebuję pomocy. Z tego co się orientuję, to po tych laserach włoski po jakimś czasie odrastają. A czy jest może jakiś sposób by pozbyć się tego problemu raz na zawsze?
niestety nie
Dog-Rose jest offline  
Stary 2008-10-10, 21:09   #680
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Jest, elektroliza, ale może pozostawiać blizenki.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-17, 17:04   #681
gozatha
Przyczajenie

Witam Wizazanki!!
Jestem po pierwszym zabiegu depilacji na wąsik, dzis mija trzeci dzien od zabiegu...laser obszedł sie ze mna baaardzo łagodnie, z tego co czytam to większośc z Was miała ustawioną moc 38, ja natomiast 40...wyszłam z gabinetu oczywiscie z lekko opuchnięta warga i zaczerwieniona jak po poparzeniu. Aby zniwelowac leki obrzek Pani ktora robila mi zabieg kazala mi siedziec okolo pol godziny z Pantenolem na gornej wardze po jego zdjeciu, jakie bylo moje zdziwienie, gdy zobaczylam ze ani zaczerwienienia ani obrzeku juz nie ma!!! posmarowalam sie faktorem 50 i wio do domu czulam jeszcze przez okolo 2 godziny lekkie pieczenie skory, pojawilo mi sie tez okolo 5-6 malutich pecherzykow, jakby pryszczy ale juz znikaja mialam smarowac pantenolem i robic zimne oklady na warge w razie gdyby bylo straszne podraznienie skory ale nic takiego nie widzialam, pogoda tez sprzyja ze nawet mi musze uzywac Faktorow jak wychodze bo slonca to ja nie widzialam od paru dni wiem ze nie powinnam uzywac zadnych masci kremow tonikow z alkoholem tylko wylecialo mi z glowy przez ile? na wszelki wypadek nie nakladalam przez ten czas zadnego make-up'u ani nie stosowalam zeli itp...i tu mam pytanie do Was, myslicie ze juz moge zaczac uzywac pudrow? bo z moim ulubionym tonikiem na bazie alkoholu wiem ze musze sie na razie pozegnac....z gory dziekuje za odpowiedz
gozatha jest offline  
Stary 2008-10-18, 09:58   #682
bjum
Przyczajenie

Uff, ja mam kilka takich mocnych, czarnych włosków koło pępka i podejrzewam, że to właśnie przez hormony. Ale zastanawiam się, czy jak zacznę brać coś na ich uregulowanie, a następnie pójdę na lasery to chyba one nie odrosną tak szybko?
bjum jest offline  
Stary 2008-10-18, 11:18   #683
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Uff, ja mam kilka takich mocnych, czarnych włosków koło pępka i podejrzewam, że to właśnie przez hormony. Ale zastanawiam się, czy jak zacznę brać coś na ich uregulowanie, a następnie pójdę na lasery to chyba one nie odrosną tak szybko?
Dziewczyny, bujne owłosienie wcale nie musi być oznaką zaburzeń hormonalnych. Mozna taką cechę po prostu odziedziczyć. Poza tym u niektórych kobiet mieszki włosowe szybko reagują nawet na relatywnie niewielką dawkę testosteronu. Bjum - w tej okolicy bardzo łatwo sobie poradzić z niechcianymi włoskami. Nie tylko laserem. Ja wykończyłam je zwykłym depilatorem elektrycznym - ze trzy razy użyłam i było po wszystkim. Minęło 18 lat i nadal nic tam nie ma. Gorzej jest z innymi partiami ciała.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-18, 11:43   #684
bjum
Przyczajenie

Morelle, dziękuję za wypowiedź. Od razu poprawiłaś mi humor.
bjum jest offline  
Stary 2008-10-18, 12:36   #685
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Morelle, dziękuję za wypowiedź. Od razu poprawiłaś mi humor.
pewnie! Poza tym jeśli masz w tym miejscu czarne, grube włoski, to laser to przecież uwielbia. A gdybyś spróbowała sposobu z depilatorem, to pamiętaj uzywać go regularnie. I miej porządny z dobrymi obrotami. Wtedy, gdy ja nim usuwałam, nie było oczywiście lasera, a depilatory elektryczne dopiero wchodziły na rynek.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-18, 15:09   #686
pamelka999
Przyczajenie

Witam!
Słuchajcie mam problem. Bylam 3 dni temu u kosmetyczki widepilowac wąsik. Na początku byłam zachwycona, jednak już następnego dnia było widać powoli włoski. Dzisiaj są już widoczne, a najgorsze jest to, że są ciemniejsze(duzo ciemniejsze) i mam wrazenie, ze mocniejsze;/ Kupilam dzisiaj wosk na zimno veet, lecz niestety nie udalo mi sie pozbuyc tych wlosko, lecz mam kilka czerwonych kropeczek i skore, ktora boli;/ Co mam robic? Przeciez nie bede co 3 dni chodzic do kosmetyczki;(
pamelka999 jest offline  
Stary 2008-10-18, 15:48   #687
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pamelka999 Pokaż wiadomość
Witam!
Słuchajcie mam problem. Bylam 3 dni temu u kosmetyczki widepilowac wąsik. Na początku byłam zachwycona, jednak już następnego dnia było widać powoli włoski. Dzisiaj są już widoczne, a najgorsze jest to, że są ciemniejsze(duzo ciemniejsze) i mam wrazenie, ze mocniejsze;/ Kupilam dzisiaj wosk na zimno veet, lecz niestety nie udalo mi sie pozbuyc tych wlosko, lecz mam kilka czerwonych kropeczek i skore, ktora boli;/ Co mam robic? Przeciez nie bede co 3 dni chodzic do kosmetyczki;(
A czym depilowałaś? Jeśli laserem, to normalne - spalone włoski podsuwają się coraz wyżej i stopniowo wypadają. dlatego na drugi dzień jest już szczecinka. Jeśli jednak woskiem, to znaczy, że jest pewien problem. Chyba już wczesniej próbowałaś je usuwać w różnym czasie, a włos też rośnie w różnym czasie (ma swoje fazy wzrostu, jedną śpią, a inne nie). Być może tez masz ich dużo. Powiem ci, że laser, aczkolwiek drogi jest tu jednak najlepszym rozwiązaniem. Te, które odrastają w międzyczasie golisz - nie szkodzi, że wyrosną grubsze, bo i tak laser je potem spali. Wąsik jest bardzo upierdliwy, ciężko się z nim walczy ale to sie da. Odrasta stopniowo coraz mniej włosów, więc i golenie jest z miesiąca na miesiąc coraz mniej uciążliwe. To co zostaje jest cienkie i jasniejsze, o wiele mniej rzuca się w oczy. A poza tym tak cienkie włoski można już usuwać depilatorem elektrycznym lub woskiem. Jest szansa, że i on je wytępi. Nie można jednak wyrywać ich pincetą. Ważne też, aby na pewien czas przed laserem nie depilowac w inny sposób (nie usuwać z cebulkami, golić można). w trakcie, czyli przez rok praktycznie, też nie wyrywac włosów między laserami. To bardzo wazne.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-10-18, 18:10   #688
gremlinka
Przyczajenie

ok to skoro laser nie jest taki super hiper czemu po prostu więcej osób nie decyduje się na skuteczniejsza elektrolizę? ponoć w niektórych krajach, np. Turcja zabiegi usuwania owłosienia elektrolizą to norma. Może warto się wycierpieć skora metoda znacznie skuteczniejsza?
gremlinka jest offline  
Stary 2008-10-18, 20:15   #689
pamelka999
Przyczajenie

Depilowałam woskiem u kosmetyczki, nie laserem. Tylko zamiast odrosnac po miesiacu, tak jak wszystkie dziewczyny mowily, to odrosly po 4 dniach.No i odrosly ciemniejsze i mam wrazenie, ze, mocniejsze. I nie wiem co mam teraz zrobic, bo wydepilowalam woskiem i mam dalej wąsik, i strasznie podrazniona skore.
pamelka999 jest offline  
Stary 2008-10-19, 13:55   #690
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gremlinka Pokaż wiadomość
ok to skoro laser nie jest taki super hiper czemu po prostu więcej osób nie decyduje się na skuteczniejsza elektrolizę? ponoć w niektórych krajach, np. Turcja zabiegi usuwania owłosienia elektrolizą to norma. Może warto się wycierpieć skora metoda znacznie skuteczniejsza?
Gremlinko, tu nie chodzi tylko o cierpienie, bo laser też boli i to porządnie. Chodzi o to, że elektroliza może pozostawiać blizenki. A laser nie jest super hiper, pozwala jednak wydłużyć czas między odrostem włosów. I to już jest wielki sukces w przypadku osób, którym np. włosy odrastają każdego dnia, a nie po 2 tygodniach czy miesiącu. Poza tym większa część włosów jest laserem spokojnie usunięta, a co najmniej osłabiona. Co do elektrolizy, to strasznie długo to trwa przy bujnym owłosieniu. Kosmetyczka musi wkłuć igłę w każdy mieszek osobno i w czasie jednego zabiegu może tego dokonać tylko na iluś tam włoskach. Laserem na raz niszczy się (bywa oczywiście, że niestety tylko przygłusza) włoski na dużym obszarze skóry. Po eletrolizie chodzi się, ponad rok bywa, w czerwonych kropkach, które nie zawsze znikają bez śladu. Nie ma chyba metody idealnej i bez ryzyka.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości