Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-10-24, 12:51   #721
gremlinka
Przyczajenie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez PlumSykes Pokaż wiadomość
3-4 strony wcześniej opisałam wrażenia zaraz po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach w gabinecie BONA DEA w Krakowie.
Dzisiaj od zabiegu minęło ponad 2 tygodnie a ja mam prawie całkiem gładkie pachy.
Nie goliłam ich od tygodnia i nic tam nie wyrasta. Naprawdę jestem bardzo zadowolona i na 100%
pójdę na kolejny zabieg, żeby już całkiem pozbyć się włosków (tym razem na pewno wezmę znieczulenie).
Zastanawiam się też, czy nie iść w listopadzie na pierwszy zabieg na bikini...
Ale suuuper zazdroszcze Czekam na dalsze relacje, ciekawe na ilu zabiegach sie skonczy...
gremlinka jest offline  
Stary 2008-10-26, 12:40   #722
Mary_Q
Zakorzenienie

witam
chcialabym pozbyc sie wloskow raz na zawsze wchodizlam na rozne stronki i widze,ze metody laseru tez sa rozne (zarowno na grube wlosy jak i na te cienke i bardzo jasne-smarowane wczesniej jakas zielona mazia )
ale ale te zabiegi sa i przeprowadzane przez lekarzy dermatologow estetycznych,ale i przez kosmetyczki,kosmetologow. ..
a ja mam jedno baardzo wrazliwe miejsce do epilacji i nie wiem gdzie sie wybrac (interesuja mnie salony z wojwwodztwa kujawsko-pomorskiego)otoz biore leki,ktore niestety maja wplyw hromonalny ;/ i rosna mi wloski na klatce piersiowej i na tulowi oraz na okolo brodawek ;/ nie moge wyrywac ich peseta (chociaz na poczatku tak robilam i nie bylo w ogole problemu)ale po czasie zaczely wrastac mi wloski i nabawilam sie blizn :| sa to tak wrazliwe miejsca,ze boje sie lasera...nie wiem czy to moze np zaowocowac potem rakiem piersi?no moze przesadzam,ale to takie miejsce,ze bardzo sie obawiam...co do reszty ciala...pachy makabra wloski ZAWSZE niezaleznie od specyfikow wrastaja mi obojetnie czy maszynka,czy krem,czy jest peeling i masaz szorstka gabka i potem kremy...poza tym mam bardzo wazliwa skore i sklonnosci do zapalenia mieszka wlosowego (okropnie to sie skonczylo po usuwaniu pesteka wlosow na karku :| mialam okropne zapalenie) ;/ na udach tez mi czesto wychodzilo a i lydki rowniez byly podraznione :| obecnie nie moge ani sie golic,ani wyrywac wloskow -jaka jest roznica miedzy peseta a woskiem?na to samo wychodzi bo tez sie wyrywa prawda...?wiec nie wiem co mam zrobic?panicznie boje sie lasera bo mam skore wrazliwa,alergiczna,sklon nosci do zapalenia mieszka,rogowacenie okolomieszkowe ehh...

wiec jaka depilacja dla mnie?
laser?elektroliza?ultradz wieki?
najbardziej zalezy mi na tych krepujacyh mnie wloskach czyli kark i biust ;( ale i pach...
Mary_Q jest offline  
Stary 2008-10-27, 09:23   #723
kulaczek
Raczkowanie

Aczy moglabys podac adres tego salonu bo chcialabym wybrac sie na depilacje laserem,chodzi o brode.Tez jestem z okolic Krakowa.Wlasciwie mieszkam z agranica i bede w grudniu i odrazu chcialabym pujsc na ten laser po przyjezdzie
kulaczek jest offline  
Stary 2008-10-27, 09:26   #724
kulaczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PlumSykes Pokaż wiadomość
3-4 strony wcześniej opisałam wrażenia zaraz po pierwszym zabiegu depilacji laserowej pach w gabinecie BONA DEA w Krakowie.
Dzisiaj od zabiegu minęło ponad 2 tygodnie a ja mam prawie całkiem gładkie pachy.
Nie goliłam ich od tygodnia i nic tam nie wyrasta. Naprawdę jestem bardzo zadowolona i na 100%
pójdę na kolejny zabieg, żeby już całkiem pozbyć się włosków (tym razem na pewno wezmę znieczulenie).
Zastanawiam się też, czy nie iść w listopadzie na pierwszy zabieg na bikini...
A czy moglabys podac adres albo meila tego salonu w Krakowie?? chcialabym sie umowic na laser a nie ma mnie w Polscce a bede w grudniu.plis
kulaczek jest offline  
Stary 2008-10-27, 19:03   #725
PlumSykes
Przyczajenie

www.bonadea.com.pl

Kiedyś byli na ul.Smoleńsk, ale teraz przenieśli się na Plac Axentowicza.
PlumSykes jest offline  
Stary 2008-11-01, 19:29   #726
Ashmira
Rozeznanie

Witam
Dziewczyny mam do Was kilka pytań. W najbliższym czasie wybieram się na depilację laserową szyji baczków, brody i wąsika. Są to dość delikatne partie ciała i bardzo boję się tego zabiegu. Czy jest możliwość, ze po takim zabiegu zostaną mi blizny, oparzenia? I jak długo widoczne są ślady po depilacji? I najwazniejsze czy mogłybyście polecić mi jakiś sprawdzony salon w krakowie?

06.07.2013
Ashmira jest offline  
Stary 2008-11-01, 19:52   #727
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ashmira Pokaż wiadomość
Witam
Dziewczyny mam do Was kilka pytań. W najbliższym czasie wybieram się na depilację laserową szyji baczków, brody i wąsika. Są to dość delikatne partie ciała i bardzo boję się tego zabiegu. Czy jest możliwość, ze po takim zabiegu zostaną mi blizny, oparzenia? I jak długo widoczne są ślady po depilacji? I najwazniejsze czy mogłybyście polecić mi jakiś sprawdzony salon w krakowie?
Nie bój się, jesli będziesz przestrzegała instrukcji danej przez dermatologa, to będzie w porządku. Oparzenia to własnie najczęściej wynik niestosowania się do niej. Rumień znika szybko. Po laserze blizen nie ma. Jest zaczerwieniona i podrażniona skóra, trzeba ją smarować. Od skóry zalezy ile ten stan potrwa. W ciągu dnia w każdym razie to znika.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016
morelle jest offline  
Stary 2008-11-02, 17:24   #728
tenebra
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Nie bój się, jesli będziesz przestrzegała instrukcji danej przez dermatologa, to będzie w porządku. Oparzenia to własnie najczęściej wynik niestosowania się do niej. Rumień znika szybko. Po laserze blizen nie ma. Jest zaczerwieniona i podrażniona skóra, trzeba ją smarować. Od skóry zalezy ile ten stan potrwa. W ciągu dnia w każdym razie to znika.

Poza tym przy depilacji delikatnych miejsc ustawia się mniejszą moc lasera [zawsze na początku robiona jest próba na małym kawałku skóry, 10 minut przerwy, jak nie ma nic niepokojącego to zabieg jest kontynuowany] Jeśli skóra dobrze 'przyjmuje' laser to następne zabiegi są wykonywane z większą mocą lasera. Zaczerwienienia są czymś jak najbardziej normalnym, ja [miałam robione łydki] z racji tego, że mam bardzo jasną skórę to przy pierwszym zabiegu nie miałam prawie w ogóle rumienia, przy drugim już się pojawił, ale nie duży. Następnego dnia nie było już śladu, jednak skóra przez jakiś czas była bardzo delikatna i podrażniona.

Adresy salonów w Krakowie już padły w tym temacie - poszukaj

tenebra jest offline  
Stary 2008-11-02, 19:48   #729
Ashmira
Rozeznanie

Dzięki musze się w końcu przemóc! Czasem jak słyszę, ze ktoś narzeka, że musi często golić nogi czy bikini itp. to zawsze sobie myślę jak maja dobrze, że nie muszą depilować tego co ja Nie mam tam tak dużo włosków (wyrosły 4 lata temu na skutek zaburzeń hormonalnych), ale zaczęły mi wychodzić się paskudne krosty na szyi. Myślę, że jestem idealną kandydatką na taki zabieg, ponieważ mam typowa urodę królewny Śnieżki :czarne włosy i jasna cerę.

06.07.2013
Ashmira jest offline  
Stary 2008-11-02, 21:00   #730
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ashmira Pokaż wiadomość
Dzięki musze się w końcu przemóc! Czasem jak słyszę, ze ktoś narzeka, że musi często golić nogi czy bikini itp. to zawsze sobie myślę jak maja dobrze, że nie muszą depilować tego co ja Nie mam tam tak dużo włosków (wyrosły 4 lata temu na skutek zaburzeń hormonalnych), ale zaczęły mi wychodzić się paskudne krosty na szyi. Myślę, że jestem idealną kandydatką na taki zabieg, ponieważ mam typowa urodę królewny Śnieżki :czarne włosy i jasna cerę.
Nie łam się, laser naprawdę nie jest taki straszny. Lekarz uprzedzi cię oczywiście o różnych ubocznych skutkach ale pamiętaj, że to raczej skrajne przypadki. Jak słusznie napisała już tenebra, lekarz próbuje najpierw, co skóra wytrzymuje w praktyce. To urządzenie stworzono przecież dla ludzi. Powodzenia!

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2008-11-02 o 21:01
morelle jest offline  
Stary 2008-11-06, 09:33   #731
andziucha1
Przyczajenie

Dot.: Re: depilacja laserowa

Z tego co czytalam na innych stronach to opinie sa bardzo różne. Mi chodzi o kwestie techniczne. Aby wykonać taki zabieg (pachy) nalezy "zapuścić" włos. Czy mozna sie potem ogolic? Czy nalezy czekać az zaczna wypadać, bo trochę przeraża mnie takie chodzenie
andziucha1 jest offline  
Stary 2008-11-06, 15:26   #732
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez andziucha1 Pokaż wiadomość
Z tego co czytalam na innych stronach to opinie sa bardzo różne. Mi chodzi o kwestie techniczne. Aby wykonać taki zabieg (pachy) nalezy "zapuścić" włos. Czy mozna sie potem ogolic? Czy nalezy czekać az zaczna wypadać, bo trochę przeraża mnie takie chodzenie
po zabiegu depilacji laserowej mozna sie golic
Dog-Rose jest offline  
Stary 2008-11-07, 20:02   #733
bjum
Przyczajenie

Posłuchałam się Waszej rady i w grudniu idę do endokrynologa. Na razie jestem bardzoo pozytywnie nastawiona. A mam do Was dziewczyny jeszcze jedno małe pytanie. Jeśli ureguluję hormony, to te włoski, które zdążyły wyrosnąć już zostaną mi na stałe? Czy po jakimś czasie "zrozumieją", że nie powinny w tych miejscach rosnąć i sobie samoistnie wypadną albo też pod wpływem depilatora i/ lub lasera przestaną się pojawiać? Jeśli wiecie, to bardzo proszę o odpowiedź.

Edytowane przez bjum
Czas edycji: 2008-11-07 o 20:07
bjum jest offline  
Stary 2008-11-07, 23:07   #734
bianeczkaa
Zakorzenienie

JA słyszałam, że w Lublinie na ul.Głębokiej, zaraz obok hollybuta, drzwi obok od strony media, są studenckie promocje na laser A bródkę można też usunąć za pomocą prądu nie pamiętam jak to się nazywa. Wkładają w mieszek włosowy igiełkę do cebulki i dają prąd i podobno nie odrasta

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031

bianeczkaa jest offline  
Stary 2008-11-11, 20:12   #735
eelmirka
Zadomowienie

a jaki laser jest lepszy- tak bardzo wychwalany tutaj lightsheer czy moze elos, podobno najnowoczesniejszy.... waham sie miedzy dwoma salonami w moim miescie i one pracuja na tych wlasnie laserach
eelmirka jest offline  
Stary 2008-11-17, 12:20   #736
Kasia Bartczak
BAN stały

Witam
Tak sobie czytam i czytam i widzę że temat depilacji laserowej dostarcza wielu pytań. Jestem kosmetologiem i wykonuję zabiegi depilacji laserowej od ponad dwóch lat.
Jeżeli macie pytania piszcie.. postaram się pomóc
Pozdrawiam
Kasia Bartczak jest offline  
Stary 2008-11-17, 12:43   #737
Kasia Bartczak
BAN stały

Witam .
Wizyta u endokrynologa jest bardzo dobrym pomysłem. Zanim zdecyduje się Pani na zabiegi depiolacji laserowej lepiej jest wiedzieć co jest przyczyną pojawiania się czrnych mocnych włosków. Niestety te włoski które są nawet po kuracji hormonalenej same nie zginą. Te mieszki które powstały można usunąć laserem. Trzeba zadbać aby nie powstawały nowe.
Sytuacja się troszkę komplikuje jeżeli stężenie hormonów jest w normie a nowe włoski i tak powstają wytłumaczeniem jest genetyka warto więc zrobić rekonesans w swojej rodzinie czy podobny problem już kogoś dotyczył. Typowe włoski hormonalne pojawiają się na : twarzy, okolicy mostka, brodawek, i na brzuszku.
Pozdrawiam
Stary 2008-11-17, 16:38   #738
bjum
Przyczajenie

Dziękuję bardzo za odpowiedz. U mnie te włoski pojawiają się na brzuchu (pod pępkiem taka linia), wokół brodawek i kilka na brodzie. Na dodatek towarzyszy temu trądzik, więc jestem prawie pewna, że to hormony.
Więc po użyciu lasera włoski się już nie pojawiają, czy po jakimś czasie i tak odrastają, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam?
bjum jest offline  
Stary 2008-11-17, 16:57   #739
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bjum Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedz. U mnie te włoski pojawiają się na brzuchu (pod pępkiem taka linia), wokół brodawek i kilka na brodzie. Na dodatek towarzyszy temu trądzik, więc jestem prawie pewna, że to hormony.
Więc po użyciu lasera włoski się już nie pojawiają, czy po jakimś czasie i tak odrastają, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam?
Wiesz, z tym chyba różnie bywa. Moja lekarka powiedziała, że w przypadku zaburzeń hormonalnych trzeba połączyć odpowiednie leczenie z laserem.Tak tez pisało w instrukcji, która ona daje przez rozpoczęciem zabiegów. Powodzenia!

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-11-17, 17:07   #740
Kasia Bartczak
BAN stały

W momencie kiedy sytuacja hormonalna będzie uregulowna zabiegi laserem na pewno pomogą.
Sytuacja komplikuje się w momencie gdy hormon cały czas wariuje. Chodzi Pani na zabiegi depilacji a organizm robi "na złość" i produkuje nowe mieszki.
Niestety z włoskiem hormonalnym jest troszkę problemów ale proszę się nie zrażać. Po zabiegach zostają "trzy włoski na krzyż". Kiedy trzy następne w ciągu roku powstaną a niestety mogą proponuje się zabiegi wykańczające.
W profesjonalnych gabinetach zazwyczaj trzy zabiegi są pełnopłatne od czwartego są już niżki. W momencie kiedy byłaby Pani zmuszona odwiedzać gabinet depilacji raz na pół roku powinna Pani otzymać specjalną cenę.
Mam nadzieję że terapia hormonalna odniesie zamieżony skutek i po serii zabiegów nie będzie Pani miała problemów z niechcianymi włoskami.
Pozdrawiam
Stary 2008-11-19, 21:19   #741
eelmirka
Zadomowienie

byłam dzisiaj na pierwszej depilacji robiłam pachy i bikini, w gabinecie było bardzo sympatycznie, trochę pokłuło w trakcie zabiegu ale po przyłożeniu lodu i posmarowaniu bepanthenolem nic już nie boli bardzo jestem ciekawa jakie będą efekty gdy włoski zaczną odrastać mam zamiar zrobić maksymalnie 5 zabiegów i pozbyć się włosków raz na zawsze mam takie pytanie do dziewczyn które robiły bikini, same sobie zostawiacie paseczek? w sensie zaznaczacie? bo moja kosmetyczka była zdziwiona że to zadanie jej powierzyłam....
eelmirka jest offline  
Stary 2008-11-22, 13:09   #742
bjum
Przyczajenie

Morelle, też masz ten problem? Jeśli tak, to powiedz mi proszę jakie są efektu leczenia u Ciebie?

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi!
bjum jest offline  
Stary 2008-11-22, 16:09   #743
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bjum Pokaż wiadomość
Morelle, też masz ten problem? Jeśli tak, to powiedz mi proszę jakie są efektu leczenia u Ciebie?

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi!
U mnie ten problem ma podłoże genetyczne, więc nie miałam leczenia hormonalnego. Bądź dobrej myśli, trzymam mocno kciuki!

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-11-24, 19:37   #744
beatadrozdowska11
Raczkowanie

Witam wczesniej juz pytalam was czy ktoras zna dobry salon w lodzi w ktorym wykonuje sie depilacje laserem ale nie uzyskalam odp jesli ktoras z was mogla by cos polecic to bardzo prosze ??
Mam wloski na brodzie i to bardzo przeszkadza i jest uciazliwe poniewaz do tej pory usowam je peseta slyszalam ze po paru zabiegach laaserem nie odrastaja wogole dodam jeszce ze mam hirsutyzm ???
Stary 2008-11-24, 21:32   #745
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez beatadrozdowska11 Pokaż wiadomość
Witam wczesniej juz pytalam was czy ktoras zna dobry salon w lodzi w ktorym wykonuje sie depilacje laserem ale nie uzyskalam odp jesli ktoras z was mogla by cos polecic to bardzo prosze ??
Mam wloski na brodzie i to bardzo przeszkadza i jest uciazliwe poniewaz do tej pory usowam je peseta slyszalam ze po paru zabiegach laaserem nie odrastaja wogole dodam jeszce ze mam hirsutyzm ???
Laser pomoże, przygotuj sie jednak, że tych zabiegów może być nie parę, ale i z dziesięć (choć oczywiście niekoniecznie). Włos to sprawa indywidualna. Wiele zależy od głębokości cebulki i właściwie dobranej energii. Na brodzie stosunkowo łatwo można włoski wykończyć, a przynajmniej radykalnie osłabić. Stają się w takim przypadku jaśniutkie i cienkie czyli niewidoczne. Sprawdź tylko, czy to sprawa hormonalna. Jeśli tak, to laser trzeba połączyć z kuracją. I ćwicz cierpliwość - skuteczna walka z włosami często trwa do roku.

F.-R. Chateaubriand

morelle jest offline  
Stary 2008-11-25, 14:09   #746
eelmirka
Zadomowienie

hmm.. walka trwa do roku? a kogo na to stać? ja sie przygotowałam na maksymalnie 5 zabiegów, z resztą podpisałam oświadczenie że powinno się zamknąć na czterech....
eelmirka jest offline  
Stary 2008-11-25, 17:18   #747
eelmirka
Zadomowienie

tfu, szesciu
eelmirka jest offline  
Stary 2008-11-25, 18:36   #748
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
tfu, szesciu
Nie jest wykluczone, że rzeczywiście wystarczą nawet i cztery zabiegi. Różnie jednak bywa. Włos jest włosowi nierówny. Zdziwiłaś mnie tym podpisanym oświadczeniem - przecież lekarz nie jest tego w stanie w pełni przewidzieć. Chyba, że włosków masz malutko. Ja życzę ci, żeby to były tylko cztery zabiegi. Dużo zależy od tego także, czy wcześniej wyrywałaś już włoski np. woskiem czy pincetą, bo to zaburza proces wzrostu i wtedy trzeba więcej zabiegów.

F.-R. Chateaubriand

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2008-11-25 o 18:38
morelle jest offline  
Stary 2008-11-25, 23:10   #749
tygrysek 1986
Przyczajenie

tak śie zastanawiam co tu zrobic...jestem z lublina i jestem bardzo owłosiona...z jednego dołka jak ja to nazywam wyrasta mi czsami nawet po 4/5włosków.narazie nie mam pieniędzy na zabiegi laserem ale w moim przypadku to chyba koniecznośc?! co o tym myślicie i gdzie w lublinie zrobią mi to w przystępnej cenie no i przedewszystkim profesjonalnie?POZDRAWIAM
tygrysek 1986 jest offline  
Stary 2008-11-26, 09:23   #750
eelmirka
Zadomowienie

w ogóle to depilowałam, ale od miesiąc przed zabiegiem przestałam, wiem że to mało ale naprawdę trudno wytrzymać i czekać dłużej po pierwszym zabiegu prawdę mówiąc nie widzę efektów ale zauważalne to mają być chyba po trzecim a poza tym mam 30% zniżki na zabiegi, trafiłam na taką fajną promocję więc ewentualna większa ilość zabiegów nie będzie aż tak boleć
eelmirka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości