Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-04-27, 18:55   #931
lukkasz89
Przyczajenie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

powiedzcie prosze czy jest taka mozliwosc ze zabieg byl wykonany cos zle i wloski nie wypadna? minely juz prawie 3 tygodnie od zabiegu a wloski nadal siedza i chyba im tak dobrze... niektore wydaja sie byc dluzsze nawet niz w dniu zabiegu...
lukkasz89 jest offline  
Stary 2009-04-27, 22:49   #932
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lukkasz89 Pokaż wiadomość
powiedzcie prosze czy jest taka mozliwosc ze zabieg byl wykonany cos zle i wloski nie wypadna? minely juz prawie 3 tygodnie od zabiegu a wloski nadal siedza i chyba im tak dobrze... niektore wydaja sie byc dluzsze nawet niz w dniu zabiegu...
Tak, jeżeli energia została nieodpowiednio dobrana w stosunku do "jakości włosa" to fotoepilacja może być zupełnie nieskuteczna lub jej skuteczność może byc niskiej jakości.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
fakt faktem moc jest dwa razy wyższa niż w przypadku wypowiadających się wizażanek
Ciągle nie rozumiem czemu masz z tym taki wielki problem Większość wypowiadających się wizażanek uważa również swoją fotoepilację za nieskuteczną.

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Zrobiłam trzy zabiegi na całe nogi i bikini i na prawdę nie widzę żadnej różnicy.
Ile pacjentów ... tyle opinii. Nawet Light Sheer'em można przeprowadzic epilację nieskutecznie a sztuką jest przeprowadzic ja w taki sposób by była ona skuteczna już po pierwszych 3 zabiegach. Ustawienie parametrów do epilacji nie jest wcale taką prosta i oczywistą sprawą, ale dobrze że istnieje to magiczne 25J na którym pracuje 90% salonów w PL
DevilInside jest offline  
Stary 2009-04-28, 13:09   #933
eelmirka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Ciągle nie rozumiem czemu masz z tym taki wielki problem Większość wypowiadających się wizażanek uważa również swoją fotoepilację za nieskuteczną.
bo uważam że robisz sobie reklamę

ja jestem zadowolona
eelmirka jest offline  
Stary 2009-04-28, 13:11   #934
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:

ja jestem zadowolona
A czy ty robilas FOTOepilacje czy jednak laserowa o ktorej jest mowa w tym watku?
Dog-Rose jest offline  
Stary 2009-04-28, 14:35   #935
Ska
Zadomowienie

przejrzałam wątek, troszkę poczytałam w necie i mam kilka pytań do Was doświadczone Wizażanki
zastanawiam się nad laserową depilacją bikini. znalazłam salon, gdzie jeden zabieg Laser Sheer TM Diode Laser System kosztuje 300zł - to normalna cena?
wymagane jest mniej więcej 3-5 zabiegów, tak? w jakich ostępach czasowych się je robi?

i najważniejsze pytanie - czy to jest naprawdę trwała depilacja? co ile trzeba powtarzać zebiegi?

dziękuję

Edytowane przez Ska
Czas edycji: 2009-04-28 o 14:45
Ska jest offline  
Stary 2009-04-28, 18:06   #936
dusiaaa
Rozeznanie

hej dziewczyny mam troche naiwne pytanie...czy osoba ktora ma na łydkach zapalenie mieszkow wlosowych i blizny po tym moze zastosowac depilacje laserowa? czy ewentualnie IPL moglby cos pomoc na takie problemy? prosze o odpowiedz
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-04-29, 01:00   #937
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dog-Rose Pokaż wiadomość
A czy ty robilas FOTOepilacje czy jednak laserowa o ktorej jest mowa w tym watku?
Fotoepilacja, depilacja laserowa, epilacja laserowa to takie niby synonimy, ale to niby robi wielką różnicę.
Tak naprawdę w sensie rozumowania prawidłowego zabiegów to depilacja odnosi się do nietrwałego usuwania owłosienia (wosk, pasta), epilacja do trwałego ale mamy na myśli elektrolizę i termolizę (epilacja igłowa) natomiast fotoepilacja jaka sama nazwa wskazuje to usuwanie nadmiernego owłosienia przy uzyciu energii świetlnej i cieplnej (czyli i laser i IPL). To tak tylko w ramach wyjasnienia

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:

ja jestem zadowolona
Ahm...tylko jeden komentarz cisnie mi sie na usta... żenujące buhaha Polska mentalność mnie miażdży...

Nie czuje potrzeby robienia sobie reklamy. Radzę dorosnąć ... a nie mierzyć wszytskich SWOJĄ miarą. Proponuję abyś swoje opinie w odniesieniu do mojej osoby zachowała dla siebie bo nie chciałabym być niemiła. Skoro dla Ciebie 25J to hiper moc, którą usuniesz każde owłosienie (nawet nie dociekam jakiej firmy był laser) to uważam, że Twoja znajomość laserów jest rozwinieta porównywalnie do znajomości fizyki kwantowej wśród przeciętnych polaków. Uważam rozmowę za zamkniętą.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
przejrzałam wątek, troszkę poczytałam w necie i mam kilka pytań do Was doświadczone Wizażanki
Ska cena wg mnie jest normalna - jeżeli ta cena nie odnosi się tylko do linii bikini, a obejmuje coś więcej np. hollywood bikini heh i znieczulenie to cena jest wręcz atrakcyjna

Zabiegi to już róznie bywa średnio po 4 zabiegach ( w większości przypadków) otrzymuje sie już b. dobre efekty czyli 90-95% skuteczności w usunięciu niechcianego owłosienia. Nadmienię może, że 100% skueczności jest nieosiągalne Co dalej... Napewno "uczciwy" gabinet daje juz zniżki po 4tym zabiegu czyli na 5,6...itd . Częstotliwość - średnio przyjmuje się, że jest to okres 2-3 mcy, wszytsko zależy od wzrostu włosa.

Trwała... oczywiście że tak. Prawidłowo wykonany zabieg jest trwały. Oczywiście wymagane są zabiegi "przypominające" i to wszytsko zależy od uwarunkowań indywidualnych, średnio co 1-2 lata. Zazwyczaj są to tak niewielkie, śladowe ilości włosów , że ten 1 zabieg wystarcza na kolejnekilka lat.

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam troche naiwne pytanie...czy osoba ktora ma na łydkach zapalenie mieszkow wlosowych i blizny po tym moze zastosowac depilacje laserowa? czy ewentualnie IPL moglby cos pomoc na takie problemy? prosze o odpowiedz
Ale czy zapalenie jest w formie aktywnej czy już ustąpiło? Jeżeli jest w formie aktywnej to oczywiście nie polecam usuwania wówczas owłosienia, jeżeli chwilowo ustapiło to można zabieg wykonać, ale wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że po zabiegu w wyniku reakcji autoimmunologicznych wywołanych energią cieplną lasera pochłonieta wgłąb mieszka włosowego nastąpi obrzęk okołomieszkowy a nastepnie zapaleniem mieszków włosowych. I niestety taki stan może sie utrzymywac nawet 2-4 tygodni co jest bardzo uciążliwe.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-29 o 01:03
DevilInside jest offline  
Stary 2009-04-29, 06:56   #938
dusiaaa
Rozeznanie

no niestety wciaz sie zmagam z zapaleniem aktywnym :/ a czy jest moze jakis zabieg kosmetyczny ktory moglby je zlagodzic, wyleczyc? dermatolodzy rozlozyli rece i nawet juz nie probuja mnie leczyc
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-04-29, 10:45   #939
eelmirka
Zadomowienie

no devilcośtam od początku chcesz polecić "dobre salony pod Warszawą" czyli swój jedyne co sądzę o 25J to to że miało taką parę osób tutaj oprócz jedynej ciebie z 47J na sobie bo oczywiście nie będziesz ujawniać co wyprawiasz ze swoimi pacjentkami. Masz rację skończ tą dyskusję bo jest(eś) żenująca
eelmirka jest offline  
Stary 2009-04-29, 11:31   #940
Ska
Zadomowienie

DevilInside dziękuję!

i jak mogłbyście mi jeszcze polecić jakiś salon w Warszawie. http://www.studiolaser.com.pl/ - tutaj jest ta za 300 zł. chociaż z linią stringów jest za 400 zł.
Stary 2009-04-29, 15:18   #941
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
no devilcośtam od początku chcesz polecić "dobre salony pod Warszawą"
Nagle zapomniałaś jak napisać DevilInside?? bo wcześniej bez problemu zwracałaś się do mnie po niku. Twoje lekceważące formy wypowidzi są na bardzo niskim poziomie.

Chciałabym cos dobitniej napisać, ale kierując się kulturą wypowiedzi obowiązującą na forum wypowiem się tle, że GDYBYŚ POTRAFIŁA czytać to zauważyłabyś, że jestem z Krakowa a nie z Warszawy Pani mądralińska. I nie dywaguj mi tutaj co robię z pacjentkami bo to nie Twój zakichany interes, wątek dotyczy depilacji laserowej i takimi doświadczeniami sie tutaj dzielimy ... a jeśli chcesz sobie pisać swoje wypociny to załóż sobie wątek ze swoimi schorowanymi problemami. Rozumiem, że nie mając żadnego doświadczenia w laseroterapii szukasz sobie pretekstów by popisać na wątku buhaha - przykre.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
DevilInside dziękuję!
Nie ma za co. Jeżeli depilacje wykona ktoś dokładnie to naprawde uwieżcie mi, że lepiej zaplacić więcej bo i tak wyjdziecie na tym lepiej Co do bikini to jeszcze dodam od siebie, że lepiej iść zrobić próbę laserową dzień wcześniej i zobaczyc jak skóra reaguje na dana energię. Na drugi dzień znieczulić sie w domu Emlą 40 min przed zabiegiem i wtedy udać się na laser, komfort znieczulenia przy bikini jak dla mnie jest olbżymi.

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
no niestety wciaz sie zmagam z zapaleniem aktywnym :/ a czy jest moze jakis zabieg kosmetyczny ktory moglby je zlagodzic, wyleczyc? dermatolodzy rozlozyli rece i nawet juz nie probuja mnie leczyc
Dusiaaa może IPL - przyznam się, że musiałabym troszkę poszperać na stronach amerykańskich, jak znajdę chwilkę to pogrzebię, ale możesz mi sie przypomnieć na PW za 1-2 tygodnie

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-29 o 15:21
DevilInside jest offline  
Stary 2009-04-29, 17:54   #942
dusiaaa
Rozeznanie

devil na pewno się p0rzypomne jak juz naucze sie jak sie wysyla PW :P wstyd sie przyznac ale nie umiem, choc dlugo jestem na forum bardzo bylabym wdzieczna za jakies informacje
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-04-29, 19:04   #943
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
devil na pewno się p0rzypomne jak juz naucze sie jak sie wysyla PW :P wstyd sie przyznac ale nie umiem, choc dlugo jestem na forum bardzo bylabym wdzieczna za jakies informacje
Słońce klikasz lewym klawiszem myszki na moją nazwę nad avatarem i wybierasz wiadomość prywatna No mogę zapomnieć bowiem mam sporo rzeczy na głowie tak, że jak napiszesz to wtedy nie zapomnę.
DevilInside jest offline  
Stary 2009-04-29, 19:33   #944
dusiaaa
Rozeznanie

hehe dzieki na forum jestem juz długo ale jakos tak bardziej pasywnie na pewno sie odezwe pozdrawiam
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-05-02, 13:15   #945
Mariposa82
Przyczajenie

Ile czasu powinny wynosić odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami? W gabinecie w którym byłam powiedziano mi o 2-3 miesiącach po 1 zabiegu. Z tym, że to akurat wypada w wakacje i waham się, czy jednak nie zrobić sobie kilku miesięcznej przerwy, bo miesiąc po i przed nie wolno się opalać.
Mariposa82 jest offline  
Stary 2009-05-03, 22:27   #946
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mariposa82 Pokaż wiadomość
Ile czasu powinny wynosić odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami? W gabinecie w którym byłam powiedziano mi o 2-3 miesiącach po 1 zabiegu. Z tym, że to akurat wypada w wakacje i waham się, czy jednak nie zrobić sobie kilku miesięcznej przerwy, bo miesiąc po i przed nie wolno się opalać.
A jaka część ciała? Jeśli okres będzie za długi pomiędzy epilacjami to wówczas może byc ona mniej skuteczna.
DevilInside jest offline  
Stary 2009-05-04, 18:41   #947
Mariposa82
Przyczajenie

Nogi. Sporo włosków już odrosło, ale kosmetyczka powiedziała, żeby jeszcze poczekać do końca maja i potem kolejny miesiąc po depilacji się nie opalać, ze względu na zagrożenie przebarwieniami. Nie widziałam jak zaczynałam zabiegi, że odstępy między zabiegami będą takie długie i tak mi się to przedłuży na wakacje.
Mariposa82 jest offline  
Stary 2009-05-08, 09:16   #948
Llinti
Przyczajenie

Z odstępami między zabiegami jest jakaś dziwna sprawa. Mi powiedziano, że odstęp powinien wynosić na nogach 6 tygodni. Chodziłam co 6 tygodni, jak kosmetyczka przykazała, ale efekty były mniejsze niż oczekiwałam. Chciałam zobaczyć po jakim czasie wychodzą nowe włoski i poczekałam 8 tygodni. W siódmym i ósmym tygodniu wyrosło ich mnóstwo. Zastanawia mnie czy skoro miałam zabiegi co 6 tygodni, kiedy włoski jeszcze nie wyrastały, to czy przez to efekt nie jest gorszy i czy panie w gabinecie po prostu mnie nie naciągały...? Teraz zdecydowanie przedłużę kolejne odstępy.

Llinti jest offline  
Stary 2009-05-08, 22:36   #949
agniesia_ania
Raczkowanie

Witajcie, jestem świeżo po moim pierwszym zabiegu.
W skrócie:
- bikini głębokie,
- moc 22 J/cm2,
- nie bolało za bardzo, bo posmarowałam się obficie Emlą, ale zupełnie bez bólu się nie obyło,
- cały zabieg (bez wstępnego przygotowania) trwał dokładnie 30 min.

Teraz skóra jest mocno zaczerwieniona, trochę boli przy dotyku, zobaczę jutro.
Zabieg nie był w sumie taki nieprzyjemny, jak mi się wydawało. Ból zniosłam, choć bez Emli na pewno nie dałabym rady .

Mam tylko jedną wątpliwość - czy 30 min na bikini (srednio gęste), to nie za krótko? Pytałam się pani kosmetyczki i usłyszałam, że tyle w zupełności wystarczy. Choć miałam cały czas wrażenie, że pani chciała jak najszybciej skończyć i iść do domu (byłam ostatnią klientką).
Stary 2009-05-08, 22:41   #950
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agniesia_ania Pokaż wiadomość
Mam tylko jedną wątpliwość - czy 30 min na bikini (srednio gęste), to nie za krótko? Pytałam się pani kosmetyczki i usłyszałam, że tyle w zupełności wystarczy. Choć miałam cały czas wrażenie, że pani chciała jak najszybciej skończyć i iść do domu (byłam ostatnią klientką).
To jest zupelnie normalny czas - jak ja sobie robilam calkowite bikini, to tez to zajmowalo do 30min i jestem bardzo zadowolona z efektow
Dog-Rose jest offline  
Stary 2009-05-08, 23:05   #951
agniesia_ania
Raczkowanie

Dzięki Dog-Rose

Martwi mnie tylko, że moc lasera była słaba - 22 J
Delikatnie zasugerowałam kosmetyczce zwiększenie mocy, ale ona powiedziała, że taka wystarczy i że lepiej nie zwiększać, bo moge dostać poparzeń...

Cóż, jak już ktoś tu napisał na forum: nie będę uczyć matki dzieci rodzić
Stary 2009-05-10, 21:30   #952
betraa
Przyczajenie

Question Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Witam wszystkich!
Jestem dwa dni po pierwszym zabiegu depilacji laserowej bikini głębokiego i.... nie widzę efektów Włoski dalej rosną i całkiem dobrze się mają. Czytałam tu na forum, że tak się może tylko wydawać, a tak naprawdę włoski są spalone i wypadną. Jednak naprawdę trudno mi w to uwierzyć, skoro łapię włoska pęsetą, lekko ciągnę i czuję, że trzyma się tak jak normalny zdrowy włos (niewielka część z nich, może dosłownie 1% rzeczywiście łatwo wychodzi, co jeszcze potęguje moje wątpliwości co do spalenia pozostałych włosków). Chciałabym zatem zapytać bardziej doświadczonych w tej kwestii, czy to normalne? Dodam, że moje włoski są bardzo mocne, gęste i prawie czarne, skórę mam jasną, czyli niby wszystko na korzyść tej formy depilacji. Aa.. laser był ustawiony na 25J. Podobno standard jak na pierwszy raz...może po prostu zabieg nie został przeprowadzony profesjonalnie? Jeżeli tak, to lepiej od razu zmienić salon, zamiast ładować pieniądze w błoto... Proszę o radę.
betraa jest offline  
Stary 2009-05-11, 22:49   #953
agniesia_ania
Raczkowanie

Witaj Berto ,
mam dokładnie takie same objawy i wrażenia jak Ty.
Jestem 3 dni po laserowej bikini głębokiego. I też widzę, że włoski zaczynają mi odrastać (zwłaszcza głębiej) - w ten sam sposób, jak po zwykłym goleniu maszynką.
Stary 2009-05-12, 09:40   #954
betraa
Przyczajenie

Właśnie właśnie... czas mija, a włoski dalej rosną pozostaje nam chyba tylko mieć nadzieję, że to jednak normalne i że po kolejnym zabiegu będzie dużo lepiej
betraa jest offline  
Stary 2009-05-14, 22:51   #955
Llinti
Przyczajenie

agniesia_ania, betraa - No to ja może trochę Was dziewczyny pocieszę. Jestem już po 5 zabiegu w ogóle, a po 2 zabiegu na bikini głębokim i u mnie włoski zaczynają wypadać po ok. tygodniu - na początek wypada ich niewiele, a najwięcej w przeciągu dwóch tygodni po zabiegu. Także się nie przejmujcie, na pewno zaczną wypadać. Zwłaszcza, że to Wasze pierwsze zabiegi z tego co piszecie.

Llinti jest offline  
Stary 2009-05-15, 20:54   #956
Ashmira
Rozeznanie

Wizazanki mam takie pytanie: jestem po 4 zabiegach depilacji laserowej( szyja broda baki) miedzy kolejnymi zabiegami efekty były świetne, prawie nic nie odrastało i nie musiałam golić. do piątego zabiegu nie doszło, bo sie opaliłam. Umówiłam się z kosmatyczką na jesień. I teraz 1, 5 miesiąca od ostatniej depilacji włoski odrosły. Może 15% tego co było, dużo jasniejsze i cieńsze. Jednak jest to twarz i są one widoczne. Golić ich absolutnie nie chcę. Wiem, że między zabiegami nie wolno depilować, ale jeżeli na jesień planuję co najmniej 2 zabiegi to czy bardzo sobie zaszkodzę depilując te miejsca przez najbliższe miesiace?

06.07.2013
Ashmira jest offline  
Stary 2009-05-16, 10:27   #957
skrytka
Raczkowanie

Ashmira a może je rozjaśnij tylko te włoski, wydaje mi się-bo ekspertem nie jestem- że każda depilacja czy golenie zaburzy cykle wzrostu włosków. Nie będą już jednocześnie wszystkie rosły i obumierały, co przez te kilka zabiegów mogłaś uzyskać, ale podkreślam to jest tylko moje zdanie
A jeśli chodzi o rozjaśnianie to jest przecież preparat sally hansen do twarzy, ja czasem go stosuję też na baki, ale trzymam zdecydowanie krócej, żeby włoski zrobiły się jaśniejsze, ale nie białe, platynowe Takie rozjaśnione mocno błyszczą się w słońcu i to dopiero głupio wygląda
Stary 2009-05-16, 14:46   #958
Ashmira
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez skrytka Pokaż wiadomość
Ashmira a może je rozjaśnij tylko te włoski, wydaje mi się-bo ekspertem nie jestem- że każda depilacja czy golenie zaburzy cykle wzrostu włosków. Nie będą już jednocześnie wszystkie rosły i obumierały, co przez te kilka zabiegów mogłaś uzyskać, ale podkreślam to jest tylko moje zdanie
A jeśli chodzi o rozjaśnianie to jest przecież preparat sally hansen do twarzy, ja czasem go stosuję też na baki, ale trzymam zdecydowanie krócej, żeby włoski zrobiły się jaśniejsze, ale nie białe, platynowe Takie rozjaśnione mocno błyszczą się w słońcu i to dopiero głupio wygląda
Skrytka a czy ten preparat nie odbarwi mi skóry? A potem, z takimi rozjaśnionymi włoskami moge wybrac się na depilacje?

06.07.2013
Ashmira jest offline  
Stary 2009-05-16, 20:33   #959
skrytka
Raczkowanie

Skóra jest troszkę jaśniejsza, ale tylko chwilę po zmyciu, potem wraca do normy. Ja po takim rozjaśnianiu zmywam dokładnie, nakładam normalnie krem i po jakichś 15 min już nic nie widać że cokolwiek kombinowałam zawsze możesz zrobić małą próbę na małej powierzchni, z resztą to będzie dobre też dlatego że zobaczysz czy skóra nie będzie reagowała alergicznie po takim preparacie.

Gdzieś czytałam, czy to już od kosmetyczki wiem, nie pamiętam, że miesiąc przed zabiegiem trzeba się już wstrzymać z rozjaśnianiem.
Stary 2009-05-23, 08:29   #960
fibian
Zadomowienie

GG do fibian

Dziewczyny mam takie pytanie. Chcę zrobić sobie bikini i wew. stronę ud, salon już wybrałam - epicentrum w Wawie. Zastanawiam się tylko czy jest sens zaczynać teraz? Jest już prawie czerwiec, czyli zdąże zrobić pewnie tylko jeden zabieg , a następny dopiero w sierpniu. Czy lepiej poczekać z całą serią do września?
fibian jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości