Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-21, 16:13   #991
Dog-Rose
Zadomowienie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez ladym36 Pokaż wiadomość
Maripossa thz za opinię, ale chodziło mi o coś podpartego jakimś opracowaniem naukowym, sensowną publikacją badań itp.
Mam możliwość iść na laser light sheer albo na IPL z tym, że za IPL zapłacę połowę mniej. Chce się zabrać za usuwanie owłosienia z nóg, przedramion i pach - tak kompleksowo, więc cena też odgrywa znaczenie Tak jak podałam przykład z proscarem i propecia - trzeba uważać. Mi się laser też kojarzy z czymś lepszym niż intensywne źródło światła, ale nie chce pochopnie podjąć decyzji bazując wyłącznie na wyobrażeniu - bo w ten sposób właśnie wielkie koncerny farmaceutyczne robią biznes. Zdrowie i uroda to podobna branża.
Robię się bardziej podejrzliwa bo weszłam na stronę Lumenis - słynny producent Light Sheer. Jak sie okazuję produkują też IPLa. A napisali sami na http://www.aesthetic.lumenis.com/wt/page/hairremoval cytuję: "With both the LightSheer diode lasers and IPL systems for hair removal, physicians are able to: Provide a treatment regimen which results in long lasting hair removal, permanent hair reduction and high patient satisfaction (...)". Czemu nie napisali że IPLem nie ma "long lasting hair removal, permanent hair reduction" tak jak sugerują to niektórzy na tym forum co mają laser? Wyjątkowo podejrzane. Ten sam producent na włosy robi i IPLa i Laser i uważa, że oba są skuteczne. Robiliby sobie syf z marki sprzedając nieskuteczne IPLe i pisząc że są skuteczne na włosy? Po co w ogóle mieliby je produkować jako skuteczne na włosy skoro są podobno na nie nieskuteczne? Nie wystarczyłby im laser?
Na poważnie trzeba zrobić porządne poszukiwania opracowań naukowych bo coś tu nie gra.
Tez mi sie wydaje ze cos tu nie gra, ale jak nie znajdziesz tych badan to moze pojdz latwiejsza droga - po prostu poczytaj opinie doswiadczonych i zrob podsumowanie co jest lepsze - nawet w tym watku jest tego sporo. Ja wlasnie tak zrobilam i zdecydowalam sie na LightSheer czego absolutnie nie zaluje Powodzenia
Dog-Rose jest offline  
Stary 2009-06-21, 16:25   #992
ladym36
Przyczajenie

Niom mnie też ciągnie do LightSheer Gdybym miała więcej pieniędzy albo ceny były bliższe IPL to bym się nie zastanawiała nawet. Swoją drogą dziwne, że Lumenis uważa IPL za dobrą metodę usuwania owłosienia skoro na tym forum ludzie zdecydowanie bardziej chwalą laser. No chyba, że zaczęło się od "laser jest lepszy" i ... i więcej osób poszło na lightsheer a że są efekty to potwierdzają, że laser jest lepszy (choć nie wiedzą jak na prawdę z IPLem by było). Heh ... będę szukała jakichś opracowań w nocy
ladym36 jest offline  
Stary 2009-06-21, 16:29   #993
Dog-Rose
Zadomowienie

Cytat:
Niom mnie też ciągnie do LightSheer Gdybym miała więcej pieniędzy albo ceny były bliższe IPL to bym się nie zastanawiała nawet. Swoją drogą dziwne, że Lumenis uważa IPL za dobrą metodę usuwania owłosienia skoro na tym forum ludzie zdecydowanie bardziej chwalą laser. No chyba, że zaczęło się od "laser jest lepszy" i ... i więcej osób poszło na lightsheer a że są efekty to potwierdzają, że laser jest lepszy (choć nie wiedzą jak na prawdę z IPLem by było). Heh ... będę szukała jakichś opracowań w nocy
to daj znac jak cos znajdziesz
Dog-Rose jest offline  
Stary 2009-06-22, 13:16   #994
Gobo
Raczkowanie

Cytat:
Osobiście jestem przeciwny generalizowaniu... nie ma czegoś takiego jak "laser dobry" "IPL zły". Musimy zdać sobie sprawę, że na rynku jest całe mnóstwo róznych IPL'i. Termin IPL to nazwa technologii a nie konkretnego IPL'a (w przeciwieństwie do LightSheera, który jest konkretnym urządzeniem), niestety większość IPL na naszym rynku to maszyny włoskiej lub co gorsza chińskiej produkcji (często producent nie ma nawe strony internetowej!). Koszt zakupu takiego rządzenia jest czasem dziesięciokrotnie niższy niż zakup LightSheer'a (stąd niższa cena usługi). Firma Lumenis to taki Mercedes w sprzęcie laserowym- jako pierwsza wymyśliła IPL i klinicznie wykorzystała go już 1994 roku (śmieszy mnie jak czasem gabinety piszą że to najnowsza technologia ) jako pierwsza wprowadziła również diodę laserową do depilacji (LightSheer) oraz laser frakcyjny CO2. Jeśli masz do wyboru LightSheera lub dobrego IPL'a różnica w skuteczności nie powinna być druzgocąca (moze być potrzebne jeden lub dwa zabiegi więcej na IPL'u). Problem w tym, że dobry IPL kosztuje tyle co LightSheer, więc cena usługi będzie podoba... i kółko się zamyka- lipiej wybrać LightSheer'a. Zwróć również uwage czym depilują największe i najbardziej liczące się gabinety na rynku (90% to LightSheer)... jak myślisz dlaczego (mimo, że nie ma droższego sprzetu do depilacji)? Czy to o czymś nie świadczy? Słabe IPL'e to alternatywa dla depilacji woskiem, sprzęt dla "Pani Krysi" z osiedla która w swoim gabinecie chce wprowadzić nową usługę- "Depiilację laserową".

Pozdrawiam
Gobo

PS
ladym36- jeśli masz żyłkę naukowca i chciałabyś napisać jakieś opracowanie fachowe... da się zorganizować ... jedna pacha LightSheer'em druga LumenisOne (najśilniejszy IPL na rynku) zrobisz 4 zabiegi i porównasz sama.

Edytowane przez Gobo
Czas edycji: 2009-06-22 o 16:50
Gobo jest offline  
Stary 2009-06-22, 17:08   #995
bjum
Przyczajenie

Dawno, dawno temu pisałam tutaj o moim problemie z nadmiernym owłosieniem i trądzikiem. Dużo czasu od mojego ostatniego postu minęło, gdyż długo musiałam czekać na miejsce w szpitalu, aby wykonać badania hormonalne (ok 6 miesiące). Przez ten czas lekarz kazał zbadać prywatnie testosteron, wyszedł podwyższony. Przepisał jakieś tabletki z małą ilością hormonów, gdyż szkoda było tyle czasu czekać, skoro trądzik na twarzy się pogarszał. Po pewnym czasie okazało się, że miejsce się zwolniło i mogę na badaniach pojawić się wcześniej. Kazano mi odstawić leki i przyjechać, gdy dostanę 2 miesiączkę (nie tą po odstawieniu). Wyszło na to, że tabsy brałam tylko miesiąc. Pojechałam na badania do samej Warszawy i okazało się, że wszystkie hormony mam w normie. :/ Kompletnie tego nie rozumiem. Czy to możliwe, że te leki tak szybko zadziałały? A może gdzieś wystąpiły jakieś nieprawidłowości?

Muszę dodać do tego, że 1 badanie miałam robione pomiędzy 3-6 dniem cyklu (czyli tak jak powinno się wykonywać), a 2 jakoś przed pojawieniem się miesiączki (doktorka mnie tak jakoś ustawiła), więc może to też miało wpływ?

Być może trądzik a owłosienie to 2 różne sprawy. Prawdę powiedziawszy ostatnio jak przyglądałam się mojej mamie to też ma kilka włosków w nieodpowiednich miejscach, ale nie tak silnych jak ja, więc może jest to genetyczne?

Przepraszam za wszelkie błędy w poście i za jego długość, ale naprawde nie wiem co w tym momencie robić i chciałam Was się poradzić.
bjum jest offline  
Stary 2009-06-22, 18:48   #996
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez KiciKici Pokaż wiadomość
czytałam, ze zależy od salonu dlatego pytałam konkretnie o ESTETICA ale zadzwonie jutro i dowiem sie dokładnie.
Daj znać potem jak to dokładnie wygląda cenowo. Ja byłam na wstępnej rozmowie w Kleopatrze, ale wcale nie tak tanio mimo promocji.
Ineso jest offline  
Stary 2009-06-23, 08:26   #997
ladym36
Przyczajenie

A co dokładnie masz? Jak się nazywa?
ladym36 jest offline  
Stary 2009-06-23, 09:03   #998
misiaczek88
Przyczajenie

Laser Rio model Lahr jest prosty w użyciu i działa tak jak te w salonach bo ten mój też jest proponowany do salonów
misiaczek88 jest offline  
Stary 2009-06-23, 10:05   #999
ladym36
Przyczajenie

A tak na poważnie dobre masz tym efekty ? Jeszcze żeby było wiadome ile J/cm2 urządzenie może oferować ... przypuszczalnie niewiele, ale w jakimś stopniu zapewne działa. Ja po poszukiwaniach generalnie jestem sceptycznie nastawiona nawet do droższych od tego metod, ale może o tym nie będę pisać żeby nie dołować nikogo.
ladym36 jest offline  
Stary 2009-06-23, 11:14   #1000
misiaczek88
Przyczajenie

Ja nikogo nie namawiam tylko chce pomoc tym ktorzy nie maja nadmiaru pieniedzy na wizyty u kosmetyczek, nie wciskam komus tego na sile jezeli nikt nie jest zainteresowany to ok przeciez mi nie zalezy na sprzedazy to nie jest majatek mi pomaga i jestem zadowolona bo mam ciemne włoski i nie narzekam
misiaczek88 jest offline  
Stary 2009-06-23, 11:40   #1001
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Maripossa thz za opinię, ale chodziło mi o coś podpartego jakimś opracowaniem naukowym, sensowną publikacją badań itp.
Mam możliwość iść na laser light sheer albo na IPL z tym, że za IPL zapłacę połowę mniej. Chce się zabrać za usuwanie owłosienia z nóg, przedramion i pach - tak kompleksowo, więc cena też odgrywa znaczenie Tak jak podałam przykład z proscarem i propecia - trzeba uważać. Mi się laser też kojarzy z czymś lepszym niż intensywne źródło światła, ale nie chce pochopnie podjąć decyzji bazując wyłącznie na wyobrażeniu - bo w ten sposób właśnie wielkie koncerny farmaceutyczne robią biznes. Zdrowie i uroda to podobna branża.
Robię się bardziej podejrzliwa bo weszłam na stronę Lumenis - słynny producent Light Sheer. Jak sie okazuję produkują też IPLa. A napisali sami na http://www.aesthetic.lumenis.com/wt/page/hairremoval cytuję: "With both the LightSheer diode lasers and IPL systems for hair removal, physicians are able to: Provide a treatment regimen which results in long lasting hair removal, permanent hair reduction and high patient satisfaction (...)". Czemu nie napisali że IPLem nie ma "long lasting hair removal, permanent hair reduction" tak jak sugerują to niektórzy na tym forum co mają laser? Wyjątkowo podejrzane. Ten sam producent na włosy robi i IPLa i Laser i uważa, że oba są skuteczne. Robiliby sobie syf z marki sprzedając nieskuteczne IPLe i pisząc że są skuteczne na włosy? Po co w ogóle mieliby je produkować jako skuteczne na włosy skoro są podobno na nie nieskuteczne? Nie wystarczyłby im laser?
Na poważnie trzeba zrobić porządne poszukiwania opracowań naukowych bo coś tu nie gra.
moje zdanie nie jest "suche", sama go sobie nie wymyslilam a ni tez tego nigdzie nie "zaslyszalam"... wiem to od dermatologa ktory wspolpracowal z salonem w ktorym pracowalam - on naukowe badania
i publikacje zna na wskros oraz wie to z wlasnego lekarskiego doswiadczenia
Nie sadze abym cie tym przekonala...ale czego w takim razie oczekujesz? ze ktos ci np.poda jakas strone w necie albo artykul w gazecie i ty sie wtedy przekonasz? bo to rowniez moga byc bzdury

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-06-23 o 11:42 Powód: dopisek
Maripossa jest offline  
Stary 2009-06-23, 12:31   #1002
misiaczek88
Przyczajenie

Nie wiem o co Ci chodzi?czy Ty sugerujesz ze moj laser jest niebezpieczny?
misiaczek88 jest offline  
Stary 2009-06-24, 09:41   #1003
ladym36
Przyczajenie

Ja nie sugeruje nic, Maripossa też nie
Ja wam mogę tylko powiedzieć, że wszystko jest naciągane.
FDA (rządowa agencja do spraw żywności i leków w USA) zabroniła reklamowania produktów jako permanent hair removal (trwałe - na zawsze). Jak do dzisiaj niektórzy otrzymali prawo używania permanent hair reduction (trwała redukcja owłosienia ale nie trwałe usuwanie). Permanent hair reduction zdefiniowane zostało przez FDA jako długoterminowa, stała redukcja liczby włosów ODRASTAJĄCYCH po zabiegach (treatment regime). Przy czym liczba włosów odrastających w przeciągu PONAD 4 do 12 miesięcy MUSI BYĆ STABILNA (ilość miesięcy zalezy od części ciała). (The number of hairs regrowing must be stable over time greater than the duration of the complete growth cycle of hair follicles, which varies from four to twelve months according to body location.)
A regrow ma jasne znaczenie, "grow anew or continue growth after an injury or interruption" (Wordnet Dictionary). Czyli to co zapewnić mogą niektórzy to stabilny odrost włosów ze zniszczonych mieszków. PO PROSTU RĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ WŁOS STAMTĄD WYRASTA ALE ODROST NIE JEST NATYCHMIASTOWY ZE WSZYSTKICH MIEJSC.
Lumenis używa właśnie tego stwierdzenia którego może, permanent hair reduction i long-lasting hair removal. Stwierdzenia takiego używa odnośnie ich LightSheera i ich IPLa, wiec oba na dzień dzisiejszy według Lumenisa i FDA są porównywalne i oba odrost mają stabilny. Co do innych IPLi nie wiem, ale znalazłam pewną prace sprzed 5 lat, która pokazuje m.in (bo porównano wiele) że IPL z Lumenisa jest gorszy od IPL Ellipse.
Reasumując jednak to co rzuciło mi się w oczy przy poszukiwaniach, nawet przy 10 j/cm2 ludzie maja jakies (choć niespecjalne) efekty :| Wygląda to PRAWIE jak efekt placebo ... wierzysz i działa ... albo może nawet mała moc ma jakiś wpływ, więc to urządzenie z Rio co misiaczek88 ma na sprzedaż też w jakimś stopniu może zredukować owłosienie.
A czy laser diodowy albo aleksandrytowy jest lepszy od IPLa? Przeglądając co nieco wychodzi na to że zależy na jakiej partii i zależy jakiego IPLa, ale generalnie LEPSZY ... tylko, że nie aż tak zbyt wiele. I w jednym i drugim przypadku już zawsze musisz powtarzać zabiegi co jakiś czas, choć przy laserze będą to NIECO rzadsze powtórzenia.
ladym36 jest offline  
Stary 2009-06-24, 13:56   #1004
misiaczek88
Przyczajenie

Każdy ma swój wybór i każdemu pasuje co innego
misiaczek88 jest offline  
Stary 2009-06-26, 21:26   #1005
KiciKici
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Daj znać potem jak to dokładnie wygląda cenowo. Ja byłam na wstępnej rozmowie w Kleopatrze, ale wcale nie tak tanio mimo promocji.
Cenowo wychodzi tak - pełne bikini czyli full opcja ( całość z przodu oraz troche z tyłu jak dla mnie wystarczająco tzn tak, ze do stringów nawet najbardziej wycietych jest idealnie ) kosztuje 600 zł, za pierwszy zabieg płaci sie o 20 % mniej, masc znieczulajaca Emla kosztuje jakies 40 zł czyli w sumie za zabieg pierwszy zaplaciłam 530 zł, konsultacja dermatologiczna jest w cenie zabiegu jak i krem pielegnacyjny. Pozniej kazdy zabieg jest za 600 zł i płaci sie jeszcze za Emla. 4 zabieg jest 50% tańszy ale Pani wykonujaca zabieg powiedziała, ze 3 wystarczą

W estetice robilam u Pani Iwonki super babka zagadywała mnie jak mogła ale i tak WYŁAM Z BÓLU!!! nie sadziłam, ze będzie az tak źle wyrywanie woskiem całosci to przy tym poezja ;( przezywam do dzisiaj

aha chyba Estetica jest mega droga ale jak mam miec to na całe zycie to wole dopłacić. Leżałam wygodnie w ładnym gabinecie z gazetka kawka przez godzine zeby maść Emla zaczeła działac. Fajnie polecam
ps Dziewczyny Was też tak bolalo
KiciKici jest offline  
Stary 2009-06-26, 22:11   #1006
Ineso
Matka Smoka

Faktycznie drogo. Chyba jeszcze rozważę Novomed, bo tam znajome całość miały za 450 całość.
Podobno tą maść można kupić samemu wtedy taniej wychodzi.
Ineso jest offline  
Stary 2009-06-26, 22:18   #1007
KiciKici
Przyczajenie

Tak Ineso ale ona jest na recepte, jest o tym watek na forum Jeżeli maja taki sam laser to można spróbować w Novomedzie. Ja jestem z Estetica zadowolona ale nie mam porównania z innymi gabinetami.
KiciKici jest offline  
Stary 2009-06-26, 22:33   #1008
Ineso
Matka Smoka

W Nowomed jest Light Sheer. Nie wiedziałam, że maść na receptę - one skądś zdobywały, muszę sie dowiedzieć skąd.
Fajnie, że jesteś zadowolona Niestety cena mnie poraża jednak.
Ineso jest offline  
Stary 2009-06-26, 22:45   #1009
KiciKici
Przyczajenie

wiesz jak maja taki sam laser to sądze, ze nie ma znaczenia gdzie zrobisz. http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=depilacja
tu link do maści Emla, ogólnie z tego co wyczytałam to jest ona na receptę ale można ja nabyć innymi sposobami napisz na co sie zdecydowałaś ja własnie czekam na efekty!!
KiciKici jest offline  
Stary 2009-06-28, 00:44   #1010
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
ladym36- jeśli masz żyłkę naukowca i chciałabyś napisać jakieś opracowanie fachowe... da się zorganizować ... jedna pacha LightSheer'em druga LumenisOne (najśilniejszy IPL na rynku) zrobisz 4 zabiegi i porównasz sama.

Tak prostująco chciałabym wtrącić, że Lumenis One to platforma która posiada w swoim składzie 3 urządzenia: IPL do fotoodmładzania (pierwszy od lewej), zamykania naczyń i usuwania przebarwień, laser Nd-Yag (pierwszy od prawej) do zamykania naczyń i Light Sheer'a (środek) jako trzecie urządzenie no i jeszcze ewentualnie Aluma jak czwarty extra element Tak, że przy Lumenisie One usuwasz włosy nie IPL tylko Light Sheerem.
lumen.jpg

W przypadku usuwania owłosienia Lumenis proponuje 3 możliwości:
1.Light Sheer wiadomo laser diodowy.
2.Lumenis One to platforma IPL posiadająca także laser diodowy Light Sheer jako jeden z elementów
3.Quantum HR platforma IPL.

Długość fali emitowanej przez diodę lasera Light Sheer to 800nm
Długość wiązki promieniowania przy IPL Quantum jak podaje producent to promieniowanie podczerwone i bliska podczerwień czyli od 630nm w górę.
Przypomnę tylko, że bezpieczny zakres dla człowieka wynosi 700-1000nm.

Napewno skuteczność lasera i IPL z konkretnej firmy tj.Lumenis będzie bardzo podobna bo jak pisała ladym36 - Lumenis to Mercedes, Aston Martin i Rolls-Royce w jedym hehe

Kiedyś mieliśmy szkolenie z lekarzem z kliniki niemieckiej , która specjalizuje sie tylko w laseroterapii i między innymi z Lumenisa mają wszystskie lasery i IPL. Jego opinia na temat usuwania owłosienia metodą IPL byla taka, że zabieg owszem działa, ale proporcja zabiegowa jest taka, że aby uzyskac efekt przy depilacji Quantum porównywalny z Light Sheerem trzeba wykonać na każdą trójkę zabiegów 1-2 zabiegi więcej.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-06-28 o 00:59
DevilInside jest offline  
Stary 2009-06-28, 01:03   #1011
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
W Nowomed jest Light Sheer. Nie wiedziałam, że maść na receptę - one skądś zdobywały, muszę sie dowiedzieć skąd.
Na receptę ale bez recepty też kupisz Polecam kupić większe opakowanie bo wychodzi znacznie korzystej cenowo. Nie wiem co chcialabyś znieczulać, ale 1 tubka nie zawsze nawet wystarcza na porządne znieczulenie brazylijskiego bikini (jesli jest że tak napiszę obszerne)
DevilInside jest offline  
Stary 2009-06-28, 08:25   #1012
dusiaaa
Rozeznanie

hej dziewczyny juz kiedys tu pisalam mianowicie mam problem z wrastajacymi wloskami i zapaleniem mieszkow wlosowych na lydkach a takze przebarwieniami ktore po nich powstaly...w mojej okolicy znalazlam taki gabinet http://www.mariastudiourody.pl/index...=zabiegi#laser
napisalam tez maila do wlascicielki z opisem mojego problemu i oto co mi odpisala:
witam
Zabieg depilacji laserowej jest wskazany przy stanach zapalnych ,ale są
inne przeciwskazania
proszę sie zapoznać z nimi na stronie depilacja łydek - 500zł ,ale zawsze
są jakies rabaty

co o tym wszystkim myślicie? strasznie sie boje ze jak sie zdecyduje na ten zabieg to zostana mi jakies blizny
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-06-28, 10:56   #1013
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Na receptę ale bez recepty też kupisz Polecam kupić większe opakowanie bo wychodzi znacznie korzystej cenowo. Nie wiem co chcialabyś znieczulać, ale 1 tubka nie zawsze nawet wystarcza na porządne znieczulenie brazylijskiego bikini (jesli jest że tak napiszę obszerne)
A to może zdradzisz gdzie i jak bez recepty? Te znajome kupowały za 80 zł tubkę i podobno starczyła na 3 zabiegi brazylijskiej-może mniej smarowały?

dusiaa - chyba mam podobny problem na bikini. Nawet wczesniej małych białych kropek nie zauważyłam, dopiero podczas wizyty u dermatologa, on mi je wskazał.
Ineso jest offline  
Stary 2009-06-28, 13:14   #1014
dusiaaa
Rozeznanie

ineso ja sie z tym juz mecze od 5 lat i prawde mowiac mam juz dosc ...:/ cale nogi mam zasypane plamami trzeba leczyc i to szybko jak masz jeszcze w malym stopniu
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-06-28, 15:22   #1015
Ineso
Matka Smoka

Czyli chyba laserowa depilacja to dobry wybór- zapalenia mieszków to kolejne wskazanie do tego zabiegu?
Ineso jest offline  
Stary 2009-06-28, 21:08   #1016
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
A to może zdradzisz gdzie i jak bez recepty? Te znajome kupowały za 80 zł tubkę i podobno starczyła na 3 zabiegi brazylijskiej-może mniej smarowały?
No to pojechały po bandzie bardzo oszczędnie Warstwa musi byc odpowiednio gruba bo inaczej znieczulenia odpowiedniego nie będzie...a bikini boooli bardzo

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Czyli chyba laserowa depilacja to dobry wybór- zapalenia mieszków to kolejne wskazanie do tego zabiegu?
Napewno nie w fazie aktywnej. Ja nigdy nie miałam zapalenia mieszków włosowych a po laserze na łydkach dostałam takiego, że leczyłam 4 tygodnie i myślałam, że dostane ... wiecie czego. Teraz od pół roku zwlekam ciagle z trzecim zabiegiem...

Czas edycji: 2009-06-28 o 21:11
DevilInside jest offline  
Stary 2009-06-29, 08:36   #1017
dusiaaa
Rozeznanie

ja juz sama nie wiem opisałąm jej dokladnie jak to wyglada u mnie ze czasem sa krostki, przebarwienia itd... odpowiedz czytalyscie chyba bede musiala sie tam przejechac do niej a co myslicie o gabinecie ze stronki ktora podalam ?ja sie kompletnie na tym nie znam sprzet ktorym dysponuje ta kobieta jest ok?
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-06-29, 11:16   #1018
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
No to pojechały po bandzie bardzo oszczędnie Warstwa musi byc odpowiednio gruba bo inaczej znieczulenia odpowiedniego nie będzie...a bikini boooli bardzo

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Jedna moja koleżanka robi bez jakiegokolwiek znieczulenia i mówi, że wcale bardzo nie boli. Pewnie wszystko zależy od danej osoby.

Cytat:
Napewno nie w fazie aktywnej. Ja nigdy nie miałam zapalenia mieszków włosowych a po laserze na łydkach dostałam takiego, że leczyłam 4 tygodnie i myślałam, że dostane ... wiecie czego. Teraz od pół roku zwlekam ciagle z trzecim zabiegiem...
Tylko ja mam problem, że to jest u mnie ,,stan normalny" Ewentualnie się mogę bardzo ,,zapuścić" do zabiegu i ogolić tuż przed. Co nie zmienia faktu, że mam jeszcze czarne kropki - czyli wrośnięte włoski.
Ineso jest offline  
Stary 2009-06-29, 16:30   #1019
dusiaaa
Rozeznanie

ineso niestety mam podobnie
dusiaaa jest offline  
Stary 2009-06-29, 21:06   #1020
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Ewentualnie się mogę bardzo ,,zapuścić" do zabiegu i ogolić tuż przed. Co nie zmienia faktu, że mam jeszcze czarne kropki - czyli wrośnięte włoski.
Nie musisz się zapuszczać wystarczy, że ogolisz włosy dzień przed zresztą tak jest najlepiej, ale wcześniej idź na konsultacje póki włos będzie widoczny, aby ocenic barwę włosa, jego grubość, kolor skóry, dobrać parametry i zrobic próbę. A jak już będziesz po zabiegu to w razie wypadku lepiej mieć ze sobą receptę na Hydrokortyzon 1%
Gorzej z wrosniętymi włosami bo laser ich nie usunie

Czas edycji: 2009-06-29 o 21:11
DevilInside jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości