Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-29, 16:46   #1081
Kasicka85
Raczkowanie

Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

angellika jak się nazywa ten gabinet do którego masz zamiar chodzić? możesz odpowiedzieć na priva jak nie chcesz tutaj...

www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....
Kasicka85 jest offline  
Stary 2009-09-29, 17:23   #1082
angellika
KRAINA CHICHÓW

Kasicka85 odpisalam na PW, a tak w ogóle to ja już tam chodzę od 1 września,tylko nie na depilacje a mezoterapie injekcyjną i masaże(body shape), co 10 dni ,depilacja to swoją drogą... ,jutro jestem umówiona na depilacje i poważnie się zastanawiam bo po próbie to mam nieżłe strupki,lekarz podobno za dużą moc ustawił.....

Edytowane przez angellika
Czas edycji: 2009-09-29 o 17:50
angellika jest offline  
Stary 2009-09-30, 13:19   #1083
Kasicka85
Raczkowanie

angellika mam nadzieję, że będziesz miała więcej szczęścia niż ja..
tam gdzie ja chodziałam to jakaś porażka totalna..starciłam mnóstwo kasy i zero efektu, a żeby było jeszcze śmieszniej to pani mnie straszyła sądem bo napisałam na forum, że są nic nie warci ehh

Kasicka85 jest offline  
Stary 2009-09-30, 13:47   #1084
Paola28
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Przeklejam z mojego bloga - bedzie szybciej:

Depilacja laserowa może być wykonywana praktycznie w każdej okolicy ciała, jedynym warunkiem do spełnienia jest obecność ciemnych, mocnych, a nawet sztywnych włosów .Jeżeli są mysie, blond, rude czy siwe to światło lasera na nie nie zadziała.

Skuteczność zabiegu jest proporcjonalna do koloru włosów. Skóra opalona nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji, ale należy liczyć się z koniecznością złagodzenia parametrów i tym samym spadku skuteczności zabiegu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć ile sesji laserowych będzie wymaganych u danego pacjenta, jest to sprawa indywidualna, najczęściej jest to od 4 do 10 sesji. Najbardziej wrażliwymi okolicami są pachy i bikini , a zarazem są to miejsca gdzie redukcja owłosienia jest bardzo wysoka.

Owłosienie typu męskiego występujące na brodzie i szyi u kobiet w różnym wieku jest objawem zaburzeń hormonalnych- zwanym hirsutyzmem .W tym przypadku konieczne jest zasięgnięcie porady ginekologa , endokrynologa i ewentualne wdrożenie leczenia hormonalnego, gdyż laser usuwa te cebulki, które są w skórze a nie zabezpiecza przed pojawieniem się nowych pod wpływem stymulacji hormonalnej. Podobny problem występuje u mężczyzn- niestety nie ma możliwości usunięcia włosów , jedynie ich osłabienie bądź przerzedzenie. Wiąże się to z obecnością - stymulacją męskiego hormonu testosteronu, który odpowiada m.in. za wykształcenie się wtórnych cech płciowych (budowa ciała, głos, typ owłosienia).

100% depilacja nie jest możliwa. Z naszych obserwacji wynika, iż po wykonaniu serii 4-5 zabiegów porost włosów zostaje zahamowany na okres około 2-4 lat. Następnie włosy zaczynają powoli odrastać, są jednak cieńsze, jaśniejsze, o wiele rzadsze - tym samym mniej widoczne i rosną znacznie wolniej. Wykonanie w tym okresie pojedynczego zabiegu przypominającego pozwala utrwalić efekt depilacji.

Przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej to m.in.:

• ciąża
• nowotwory
• włosy blond, rude, siwe
• fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
• bielactwo, łuszczyca, padaczka
• skłonność do przebarwień
• skłonność do bliznowców
• cukrzyca
• aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu
• rozrusznik serca
• świeża opalenizna
• skóra podrażniona
• skóra po stosowaniu samoopalaczy
• terapia doustna retinoidami (Roaccutane)
• terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi*
• terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi
• niedawne peelingi
• wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne)
• niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne
• spirala antykoncepcyjna ( przeciwwskazaniem do zabiegu w obrębie okolicy brzucha i bikini)
• choroby autoimmunologiczne.

* leki i zioła fototoksyczne i fotoalergiczne to w szczególności:
- kremy lub maści z Vit. A, retinoidami np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A
- leki doustne z retinoidami np. Roaccutane, Izotek, Aknenormin
- antybiotyki z grupy tetracyklin
- zioła: dziurawiec i nagietek

Zażywając jakikolwiek lek zawsze należy o tym powiadomić lekarza podczas konsultacji przed zabiegiem.

Postępowanie przed zabiegiem depilacji laserowej:

• Seria zabiegów depilacji laserowej poprzedzona jest konsultacją dermatologiczną. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry( wg skali Fitzpatrica) parametrów zabiegowych.
• Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, należy zastosować emolienty (kremy nawilżające, natłuszczająco - kojące) kilka dni wcześniej polecane przez lekarza lub osobę wykonującą zabieg.
• W dniu zabiegu, ew. na dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. skóra powinna być umyta, czysta i niczym nieposmarowana.
• Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
• Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
• Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga min. półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
• Leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata "Figura") wymagają odstawienia min. na 2 tygodnie przed zabiegiem.
• Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
• Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny po ok. 14 dniach
• "Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
• Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 14 dni wcześniej lub 14 dni później.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej:

• Ekspozycja na promienie UV (naturalna lub w solarium) jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UV A i B o wysokich wskaźnikach ochrony - najlepiej 50 lub więcej).
• Nie stosować preparatów samoopalających min. 1 tydzień po zabiegu.
• Kolejne zabiegi - minimum cztery - należy wykonywać w odstępach 4-12 tygodniowych (optymalny termin ustala lekarz w zależności od okolicy). Skrócenie lub wydłużenie zaleconej przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegów.
• Preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
• Ww. leki i zioła, stanowiące przeciwwskazania do zabiegu, można zacząć stosować najwcześniej tydzień po zabiegu.
• Nie wyrywać włosów.

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, najpóźniej do 2-3 dni.

W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
- nie stosować mydła, spirytusu i wszelkich środków zawierających spirytus (dezodorantów i antyperspirantów - jeśli depilacja dotyczyła pach),
- stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen .
- delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
- nie stosować leków i ziół fotouczulających (dziurawca, nagietka).

Skutki uboczne i efekty niepożądane:

• Zabieg depilacji laserowej nie jest zabiegiem bezbolesnym. Większość osób odczuwa w trakcie zabiegu ból porównywany do „strzelania z gumki” (istnieje możliwość znieczulenia kremem Emla wydawaną na receptę).
• Istnieje możliwość wystąpienia rumienia i/lub obrzęku okołomieszkowego. Nasilenie i czas trwania tych objawów jest zwykle krótkotrwałe i ustępuje po 2-3 dniach.
• Wysiewy opryszczki zwykłej nie są zbyt częste, może jednak dojść do ich wystąpienia zwłaszcza u osób cierpiących na częste nawroty tej infekcji oraz poddawania zabiegowi skóry okolicy ust, okolicy łonowej lub rejonu bikini.
• Ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej jest wyjątkowo niskie, jakkolwiek infekcja może pojawić się jako następstwo uszkodzenia naskórka.
U nielicznych osób mogą wystąpić przejściowe zaburzenia barwnikowe w postaci przebarwień i odbarwień i utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni po zabiegu. Występowanie zmian barwnikowych obserwuje się najczęściej u osób z ciemną karnacją i skórą opaloną

Jeżeli są jeszcze jakieś pytania - służę pomocą
Paola28 jest offline  
Stary 2009-09-30, 14:10   #1085
angellika
KRAINA CHICHÓW

Kasicka85,dzięki mam nadzieje ze coś z tego wyjdzie ,za 2 godziny się okaże....
ale w sumie to nieżle że straszyła Cię sądem,czujni są, nawet nie wiadomo co napisać bo szpieg może być wszędzie hihihih
wyliczyłam ze na 5 zabiegów a tyle pewnie będe musiala mieć wydam o zgrozo, do stycznia 4 tysiące
plus koszty mezoterapii ,masazy to wychodzi kooooszmarna suma,nie wiem jak to zrobie, ale jak zaczęlam to skończę........

a jeszcze co do straszenia ,-jeśli nie dostawałaś rachunku za wplacone koszty zabiegu to może tylko sobie gadać,prędzej Oni by do sądu musieli pójśc za nie odprowadzanie podatku od zysku,jeśli to prywatne(wydaje mi się że w większości) to na bank tak robią...

Czas edycji: 2009-09-30 o 14:21
angellika jest offline  
Stary 2009-09-30, 16:53   #1086
Kasicka85
Raczkowanie

Ja byłam na 7 zabiegach (a może i nawet więcej ich było...straciłam rachubę..no i po ponad roku to można zapomnieć) a rezultat taki, że włosy jak były tak są nadal
rachunku nie dostałam ani jednego..raz tylko płaciłam kartą, więc pewnie tylko od tego jednego zapłacili podatek :/
teraz właśnie na jesień się przymierzam do stoczenia walki z moimi włoskami na nogach (bo bikini już więcej chyba nie przeżyję) ale jeszcze nie jestem przekonana gdzie się zapisać...no bo w sumie nie mam tyle kasy, żeby próbować po kolei w każdym gabinecie a takich w jakim byłam poprzednio w łodzi jest dużo
ale jestem dobrej myśli znalazłam już super fryzjera i dentystkę, więc liczę, że i jakiś gabinet medycyny estetycznej też się znajdzie

Kasicka85 jest offline  
Stary 2009-10-02, 12:40   #1087
angellika
KRAINA CHICHÓW

no i jestem już po deplacji nóg,wszystko ok ,zadnych podrażnień ,poparzeń wszystko dobrze,teraz czekam miesiąc i zobaczymy,już pare godzin po zabiegu kilka wlosków wyszło z cebulką a tylko potarłam skóre,wiem że to nie wyznacznik, ale sie zdziwiłam .
w sumie moje włosy nie są grube i ciemne i nie jest ich bardzo dużo to może plus
angellika jest offline  
Stary 2009-10-03, 16:46   #1088
braworka
Zakorzenienie

Paola28 wszystko ca ważne zostało powiedziane

braworka jest offline  
Stary 2009-10-04, 23:43   #1089
wiszer
Raczkowanie

Witam, czy mozecie polecic studio z laserem lightsheer w Zabrzu lub okolicach z dosc strakcyjnymi cenami?
Jesli ktos znajdzie chwilke by napisac na priv to bede wdzieczna.
wiszer jest offline  
Stary 2009-10-05, 12:20   #1090
angellika
KRAINA CHICHÓW

jestem 5 dni po depilacji laserem, zaczynają odrastać, na lydkach i udach ,na lydkach mniej, na udach widać dluższe wlosy ,jak to jest z tym wypadaniem? czytałam że po pierwszym zabiegu włosy normalnie odrastają ,potem zaczynają po 2,3 tygodniach te odrośniete trochę wypadac, następnie 1,5- 2 miesiąca są gładkie nogi, a potem znowu trzeba isć na kolejny zabieg?ale tylko czytalam ,jak jest w praktyce?na razie nie widze efektow ,(wiem,wiem ,jestem strasznie niecierpliwa)ale jak to sie odbywa?

acha i znalazlam link do domowego lasera który namierza do 60 wlosków naraz czy to totalna ściema? podaje link
http://www.riolaserhair.pl/jak-to-dziala.html

Czas edycji: 2009-10-05 o 12:29
angellika jest offline  
Stary 2009-10-08, 08:03   #1091
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Ja też zastanawiam się nad laserem, tylko boje się ze wywalę kasę a efekt nie będzie trwały. Pisałam ostatnio maila do jakiegoś krakowskiego gabinetu medycyny estetycznej. Pani poinformowała mnie ze w 100% można trwale usunąć owłosienie, ale trzeba wykonać 6 zabiegów.
Czy jest tu ktoś z Krakowa, kto skutecznie przeszedł zabieg depilacji laserem i mógł by polecić dobrą klinikę?

PanzerKitty jest offline  
Stary 2009-10-12, 20:18   #1092
goosiass
Przyczajenie

Ja robiłam sobie depilację laserową w 0polu, jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegów, a robiłam prawie wszystko:P
A więc zrobiłam nogi, biczkini, pachy, kark, ręce . Oczywiście Lightsheerem, bo on nie ma sobie równych. Zabiegi wykonywałam wgabinenie kosmetycznym . Właścicielka tego salonu współpracuje z firmą Lafsen. Dwa razy w tygodniu do jej salonu przyjeżdża pani z tej frmy i przez cały dzień wykonuje zabiegi depilacji laserowej i nie tylo( bo jeszcze zamykanie naczyń, fotoodmładzanie). Wiem, że ta firma współpracuje jeszcze z gabinetami kosmetycznymi w innych miastach, takich jak Katowice, Mysłowice, Zielona Góra, w sumie to objeżdżają pół Polski. Zanim zdecydowałam sie na zabiegi, a było to ponad rok temu, dużo czytałam na ten temat, przeglądałam oferty wieć jestem w temacie. Wg. mnie Lafsen ma przystępne ceny, ja w przypadku nóg, bikini i pach korzystałam z promocji, wiec w porównaniu do cen regularnych zapłaciłam naprawdę niewiele. I zawsze jest tak, ze w przypadku gdy po serii 4 zabiegów potrzebny jest 5 i 6 zabieeg, to jest on 50 proc tańczy, a od 7 zabiegu o 70 proc tanszy. Ja dobierałam sobie zabiegi na uda i kolana, bo tam najcięzej schodziły włoski, łydi 5 zabiegów i jest naprawdę super, a pachy i biczkini- 4 zabiegi- i wyrastają mi jakies pojedyncze cienkie gdzieniegdzie
goosiass jest offline  
Stary 2009-10-13, 10:18   #1093
angellika
KRAINA CHICHÓW

Cytat:
Napisane przez goosiass Pokaż wiadomość
Ja robiłam sobie depilację laserową w 0polu, jestem bardzo zadowolona z efektów zabiegów, a robiłam prawie wszystko:P
A więc zrobiłam nogi, biczkini, pachy, kark, ręce . Oczywiście Lightsheerem, bo on nie ma sobie równych. Zabiegi wykonywałam wgabinenie kosmetycznym . Właścicielka tego salonu współpracuje z firmą Lafsen. Dwa razy w tygodniu do jej salonu przyjeżdża pani z tej frmy i przez cały dzień wykonuje zabiegi depilacji laserowej i nie tylo( bo jeszcze zamykanie naczyń, fotoodmładzanie). Wiem, że ta firma współpracuje jeszcze z gabinetami kosmetycznymi w innych miastach, takich jak Katowice, Mysłowice, Zielona Góra, w sumie to objeżdżają pół Polski. Zanim zdecydowałam sie na zabiegi, a było to ponad rok temu, dużo czytałam na ten temat, przeglądałam oferty wieć jestem w temacie. Wg. mnie Lafsen ma przystępne ceny, ja w przypadku nóg, bikini i pach korzystałam z promocji, wiec w porównaniu do cen regularnych zapłaciłam naprawdę niewiele. I zawsze jest tak, ze w przypadku gdy po serii 4 zabiegów potrzebny jest 5 i 6 zabieeg, to jest on 50 proc tańczy, a od 7 zabiegu o 70 proc tanszy. Ja dobierałam sobie zabiegi na uda i kolana, bo tam najcięzej schodziły włoski, łydi 5 zabiegów i jest naprawdę super, a pachy i biczkini- 4 zabiegi- i wyrastają mi jakies pojedyncze cienkie gdzieniegdzie
czyzby reklama???
angellika jest offline  
Stary 2009-10-13, 16:08   #1094
Paola28
Rozeznanie

Bo lightsheer to obecnie najskuteczniejszy laser w dziedzinie depilacji. nie jest to niczym nowym. takie urządzenia ma większość wiodących gabinetów kosmetyczno - dermatologicznych
Paola28 jest offline  
Stary 2009-10-13, 16:52   #1095
elfarran
Przyczajenie

Przymierzam się powoli do depilacji laserowej, ale nie wiem na jaki laser nam się zdecydować. Ceny są obłedne a ja chcę się pozbyć włosów z kilku miejsc (łydki, uda, bikini). Co prawda mam "szczęście" posiadać jasną skórę i ciemne włoski, ale wolę nie ryzykować straty pieniędzy . Możecie mi doradzić i polecić jakiś sprawdzony (i w miarę tani) gabinet w Warszawie? Z góry dzięki .
elfarran jest offline  
Stary 2009-10-14, 02:22   #1096
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Pani poinformowała mnie ze w 100% można trwale usunąć owłosienie, ale trzeba wykonać 6 zabiegów.
No to już kłamstwo Nie ma opcji 100% efektywności w zabiegu dep.laserowej Ponadto skąd akurat pomysł, że potrzeba stricte 6 zabiegów wg. mnie poniosło babinę

---------- Dopisano o 02:22 ---------- Poprzedni post napisano o 02:16 ----------

Cytat:
Napisane przez angellika Pokaż wiadomość
acha i znalazlam link do domowego lasera który namierza do 60 wlosków naraz czy to totalna ściema? podaje link
http://www.riolaserhair.pl/jak-to-dziala.html
Ehhh...ściama to chyba za mało powiedziane ....porównałabym to do reklamy która rozbawiła mnie dzisiaj do łez - spodni modelujących figurę z "pamięcią" Twojej sylwetki - Contoura Jeans z Mango Sklepu - chyba nie zrobiłam błedu w nazwie

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-10-14 o 02:24
DevilInside jest offline  
Stary 2009-10-14, 10:34   #1097
angellika
KRAINA CHICHÓW

Ehhh...ściama to chyba za mało powiedziane ....porównałabym to do reklamy która rozbawiła mnie dzisiaj do łez - spodni modelujących figurę z "pamięcią" Twojej sylwetki - Contoura Jeans z Mango Sklepu - chyba nie zrobiłam błedu w nazwie [/QUOTE]
a no widzisz, też tak podejrzewalam,szkoda..... .
angellika jest offline  
Stary 2009-10-14, 10:37   #1098
Paola28
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość

Ehhh...ściama to chyba za mało powiedziane ....porównałabym to do reklamy która rozbawiła mnie dzisiaj do łez - spodni modelujących figurę z "pamięcią" Twojej sylwetki - Contoura Jeans z Mango Sklepu - chyba nie zrobiłam błedu w nazwie

I takie "cuda" zdarza się sprzedać

Laser domowy nie jest produktem:
1. skutecznym
2. bezpiecznym

Uzywane w salonach lasery np. typu lightsheer - jedne z najskuteczniejszych w medycynie estetycznej -usuwają do 30 procent włosów po pierwszym zabiegu. Nie wierzę więc w efekt 60 % przerzedzenia - chociazby dlatego, że zabieg musiałby byc bardzo inwazyjny co napewno podrażniłoby skórę. Poza tym laser działa tylko na włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu. Dla własnego bezpieczeństwa laseroterapię lepiej wykonywac u specalistów.
Paola28 jest offline  
Stary 2009-10-18, 21:19   #1099
modrzanka
Przyczajenie

ponieważ na depilację laserową zdecydowałam się po opiniach na wizażu, więc dodam swoją

robiłam bikini, w salonie Laser Studio (czy tam Studio Laser) w Warszawie, pierwszy zabieg rok temu. powód był taki, że do szału doprowadzało mnie ciągłe golenie tamtych okolic, a niestety włoski mam takie, że odrastały po 2-3 dniach.

Zrobiłam tylko 3 zabiegi a nie 4, jak sugerowały panie z salonu, bo po prostu nie miałam kasy na czwarty, mimo to efekty są takie, że nie żałuję "górę" mam nadal praktycznie bez włosków, jakieś tam pojedyncze rosną, ale nie ma porównania z tym koszmarem, który dział się wcześniej znacznie bardziej włoski odrastają mi "na dole", czyli hmm.. chciałabym to ładnie i niemedycznie napisać, ale chyba się nie da na wargach choć myślę, że jeszcze 1-2 zabiegi i byłoby po nich.

no i to są plusy. a minus jest taki, że dla mnei ból tego zabiegu był koszmarny!!! podskakiwałam przy każdym dotknięciu laseru pomimo znieczulacza. dla mnei to było identyczne uczucie z przypalaniem rozpalonym metalem :/ aczkolwiek od pań wykonujących zabiegi słyszałam, że są klientki, które bez problemu znoszą ten zabieg bez znieczulania, więc może jestem tam jakoś szczególnie wrażliwa.

drugi minus, to że lubię być lekko opalona na solarium (wiem wiem, że to zabójcze, ale lubię), a dopóki byłam w trakcie zabiegów: czyli 6 miesięcy, bo między jednym a drugim musi minąć 2 miesiące) nie mogłam opalać bikini. no ale jakoś przeżyłam z białym tyłkiem

ogólnie polecam osobom mocno zdeterminowanym na pozbycie się włosków takich, jakie ja miałam: ciemnych i grubych. bo koleżanka miała jasne i delikatne i po 3 zabiegach większość jej odrosła. ale ja jestem bardzo zadowolona i przy nadwyżkach gotówki zrobię sobie jeszcze ze 2 zabiegi, żeby wyplenić toto do końca
modrzanka jest offline  
Stary 2009-10-19, 22:52   #1100
xAxGxAx
Przyczajenie

GG do xAxGxAx

Witam! Jestem z okolic Rybnika. Niedawno otworzyli tam gabinet medycyny estetycznej LIFTMED. W swoich usługach mają m.in. depilację laserową, na którą planuję się zdobyć już od jakichś dwóch lat, no a że teraz miałabym to "pod nosem", to może łatwiej byłoby mi się zdecydować... Ciekawa tylko jestem, czy może któraś z Was słyszała już jakąś opinię o tym gabinecie i o skuteczności ich zabiegów??? Jeśli tak, to proszę o jakąkolwiek wiadomość
xAxGxAx jest offline  
Stary 2009-10-25, 14:22   #1101
emi221
Przyczajenie

hej
siedzę sobie własnie i szukam jakieś tanszego gabinetu ku mojemu zaskoczeniu znalazlam nawet bardzo tani tylko chcialam sie dowiedziec czy ktoraz z Was korzystała z jego uslug?? nie chcialambym wyrzucic pieniedzy w bloto;// piszcie co sadzicie pozdrawiam Emi
oto link
http://www.kriocentrum.com/kosmetyka/index.php?s=7
emi221 jest offline  
Stary 2009-10-26, 09:27   #1102
Olaazozrb
Przyczajenie

Hej. Od roku planuje zrobic sobie epilacje okolic bikini. W koncu sie zdecydowalam, ale chcialam najpierw zrobic sobie badania hormonalne. Wiecie moze ktore hormony powinnam zbadac? No i w ktorym dniu cyklu trzeba dany hormon zbadac. Chodzi mi oczywiscie o hormony zwiazane z nadmiernym owlosieniem.

Pozdrawiam, Ola
Olaazozrb jest offline  
Stary 2009-10-26, 12:24   #1103
Gobo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Olaazozrb Pokaż wiadomość
Wiecie moze ktore hormony powinnam zbadac?
... lepiej zrobisz jak spytasz o to lekarza, a nie ludzi na forum internetowym.

pozdrawiam
Gobo jest offline  
Stary 2009-10-29, 14:56   #1104
engracado
Raczkowanie

Hej dziewczyny, mam do Was prosbe! Jesli ktoras byla na depilacji laserem neodymowo-yagowym albo kilka z Was... zebyscie napisaly recenzje jakie sa efekty, czy warto sie na taki zabieg udac? Oraz czy ktoras korzystala z uslug http://www.livret.org.pl/i1.html ? Bardzo prosze o szczere opinie! Powaznie sie zastanawiam nad udaniem sie do ich salonu, a ceny maja naprawde atrakcyjne... : )
Stary 2009-10-30, 10:53   #1105
pscoua
Raczkowanie

ja też podbijam pytanie poprzedniczki
pscoua jest offline  
Stary 2009-10-30, 13:26   #1106
angellika
KRAINA CHICHÓW

ja byłam na neodymowo-jagowym ,w sumie na razie tylko raz, teraz powinnam pójśc znowu ,efekty po pierwszym razie są znikome,tylko w jednym miejscu po odroście wlosów jest pusto,( byłam miesiąc temu, goliłam nogi już 3 razy )reszta pozostala,ból ,jeśli parametry są dobrane odpowiednio jest minimalny, ale to moje odczucie bo mam wysoki próg bolu,to tyle na razie, sama się zastanawiam czy po 5, 6 razach będe mogla cieszyć sie gładkimi nogami

Czas edycji: 2009-10-30 o 13:27
angellika jest offline  
Stary 2009-10-30, 21:54   #1107
Mrrówcia
BAN stały

a wiecie gdzie w gdańsku można wykonać taką depilacje bikini?
Mrrówcia jest offline  
Stary 2009-11-02, 11:42   #1108
mmm87
Zadomowienie

Witam. Już od dłuższego czasu myślę o depilacji laserowej. Kiedyś goliłam wzgórek łonowy na łyso i włosy strasznie mi się rozrosły (ok. 2 cm w górę i trochę na boki). Jakbym się w porę nie opamiętała, to pewnie doszłyby już do pępka. No i właśnie chcę przede wszystkim usunąć te rozrośnięte w górę kłaki i może te po bokach też, choć one mi aż tak bardzo nie przeszkadzają. Ogólnie to chciałabym jakoś ten trójkat uformować na zdecydowanie mniejszy niż jest i potem go już w ogóle nie ruszać, żeby znowu sie nie rozrosło i co najwyżej przycinać. Przegladam w internecie strony zakłądów kosmetycznych ale tak naprawdę nie wiem, na które ceny mam patrzeć. Podaję tu przykładowe cenniki i powiedzcie, na którą strefę nadaje się mój problem:

Jeden zakład:
bikini - 330 zł
linia stringów - 150 zł
brzuch - 300 zł (jak już pisałam rozrośnięte kłaki włażą mi już niemal na brzuch)

Drugi zakład:
bikini - 400 zł
wzgórek łonowy - 300 zł (zaznaczam, że nie chcę pozbyć sie całego trójkąta na wzgórku)

Na razie zbieram funduszę na ten zabieg, ale nie ma pojęcia, na które ceny mam patrzeć, żeby zorientować się, ile ta "atrakcja" może mnie kosztować.

Marzę też o pachach (które również się rozrastają), ale na razie priorytetem jest tamto owłosienie.
mmm87 jest offline  
Stary 2009-11-02, 11:58   #1109
tynnkaaa
Raczkowanie

Dot.: depilacja laserowa - pytanie

Moim zdaniem nie warto sie bawic w takie zabiegi. Usuwanie wlosow jest to kilka zabiegow poniewaz wlosy mozna usuwac tylko w odleglosci od 1cm do 1,5cm. No i jest to od 10 do 30 włosow w czasie trwania jednego zabiegu. Nastepny zabieg moze odbyc sie po 5-7 dniach. No i jeszcze wam powiem, że jesli juz na prawde zamierzacie sie wybrac na taki zabieg to lepiej do kogos sprawdzonego, bo znam sama przypadek, w ktorym dziewczyna zostala "oszpecona", a bylo to robione w miejscu, w ktorym takie rzeczy nie powinny sie wydarzyc.

Nie lepiej zastosowac wosk?
tynnkaaa jest offline  
Stary 2009-11-03, 09:51   #1110
modrzanka
Przyczajenie

Dot.: depilacja laserowa - pytanie

O czym Ty piszesz, Tynka? jak to do 30 włosów? przecież miałam usuwane całe pachwiny, wzgórek łonowy i wszystkie przyległości.

A wosk się przy tym nie umywa, bo po wosku wszystkie włosy odrastały mi w 2 tygodnie, a po 3 zabiegach laserowych minął rok i w porównaniu z tym co było, to prawie nic mi nie odrasta. wosk może być dobry dla kobiet, które mają delikatne i małe owłosienie i mają czas się bawić w depilację co kilka tygodni...
modrzanka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości