mała podpowiedź - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-14, 23:41   #1
Betta
BAN stały

mała podpowiedź

Witam! Mam kłopocik. Ostatnio zmieniłam fryzurkę i "zrobiłam" sobie grzywkę. Teraz nie wiem czy zapuszczać włosy czy zostać przy grzywce. Proszę o podpowiedź.
Betta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-15, 00:22   #2
Szyszka
Raczkowanie

Re: mała podpowiedź

Zostac przy grzywce!! ZDECYDOWANIE!! Zupelnie nie poznalam Cie na pierwszym zdjeciu, wygladasz cudnie Chociaz bardziej pasowaloby okreslenie zawadiacko, czy... drapieznie Chyba zmienilas jeszcze kolor wlosow. Ten nowy jest duzo lepszy. Wygladasz bardzo ladnie i, wedlug mnie, powinnas pozostac przy nowym wizerunku. A tak na marginesie: Kto scinal Ci wloski?? Moze tez wybiore sie do Twojego fryzjera
Szyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-15, 00:36   #3
Betta
BAN stały

Dziękuję bardzo za komplementy. Fryzurkę znalazłam na stronie internetowej i z wydrukowanym zdjęciem poszłam do fryzjerki (pani Kasi, w której ręce oddaję się bez obaw), mieszkam w Kętach koło Oświęcimia, więc jeśli mieszkasz w pobliżu to polecam panią Kasię z "SALONIKU".
Kolor włosów to ciemny brąz zawsze się na taki farbuję, ale na zdjęciu z grzywką jest trochę "sprany".
Tak na prawdę to pierwsze zdjęcie wyszło na żółto, a drugie na różowo, to chyba zależy od oświetlenia u fotografa.
Stary 2004-02-15, 01:17   #4
Szyszka
Raczkowanie

Mieszkam w Krakowie, wiec calkiem niedaleko Jak pozdaje egzaminy to sie tam wybiore, bo ciagle nie moge znalezc fryzjera, z ktorego bylabym do konca zadowolona. Fryzurka w kazdym razie jest super Moze masz jakies zdjecie w naturalnym swietle?? Lepiej byloby widac kolor wlosow. Wydaje mi sie, ze w ciut jasniejszym brazie byloby Ci lepiej... Ale ladnemu we wszytskim ladnie
Szyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-15, 15:24   #5
shandyy
Raczkowanie

GG do shandyy

hej,mnie tez bardzo podoba sie Twoja fryzurka wygladasz przecudnie i zostan przy fryzurce z grzywkąjestem oczarowana...a jaki jest Twoj naturalny kolor włosów?
shandyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-19, 20:40   #6
Betta
BAN stały

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałam ale nie miałam dostępu do kompa. Bardzo dziękuję za komplementy!
Mój naturalny kolor włosów to rodzynkowy - gdy popatrzy się na rodzynkę sułtańską pod światło. Kolorek bardzo podobny do tego jaki widać na pierwszym zdjęciu. Teraz mam zafarbowane włosy ma ciemną czekoladę (ja znowu o jedzeniu), ale na zdjęciu kolor zawsze wychodzi troszkę inaczej. Pa Pa
Stary 2004-02-19, 20:52   #7
Betta
BAN stały

Może któraś z Wizanek używała nowej farby Feria Color Booster L'Oreal (brązy)? Jaki jest efekt? Czy faktycznie rozjaśnia ciemne włosy (mój obecny kolorek włosów jest tak ciemny jak na drugim zdjęciu). Jak długo farba trzyma się na włosach, bo czytałam KW, że poprzednie kolory z raj serii (rude, czerwone)traciły "blask" po dwóch myciach. Załączam opis producenta i zdjęcie.

"Nowe farby pozwalają na skuteczne rozjaśnienie nawet bardzo ciemnych włosów aż o cztery tony. Dzięki nim nadasz swoim włosom kasztanowy kolor bez uprzedniej dekoloryzacji. W opakowaniu znajdziesz również odżywkę ochronno-pielęgnującą, która nada włosom jedwabisty wygląd i połysk.

Zmienisz się w 30 minut. Nowe odcienie to: P10 jasny beżowy kasztan, P13 jasny złoty kasztan i P15 jasny czerwony kasztan.

Cena 29 zł."

25.08 Odp. Farbowałam się tym cudem przed sesją (P13 jasny złoty kasztan ) i załamałam ręce. Miałam odrosty na czubku głowy, ale niewiele się różniły od ostatniej farby "cienma czekolada" (były prawie niewidoczne ) i te nieszczęsne odrosty zafarbowały się na rudawo, resztw włosów została ciemna. Chyba nie muszę pisać jak wyglądałam. Musiałam iść do sklepu bocznymi ulicami i kupić "swoją" farbę - ciemny brąz.
Podsumuję straciłam czas, dwa opakowania Feria Color Booster L'Oreal - czyli ponad 50 zł i dobry humor.
Może to to jest dobre ale nie dla moich farbowanych włosów.
(Jeszcze w życiu nie widziałam takiego koloru odrostów , koleżanka chciała mi nawet zrobić zdjęcie - była świadkiem tej klęski - ale się nie dałam.)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vsimage_1-copy.jpg (6,6 KB, 20 załadowań)
Stary 2004-02-20, 13:11   #8
lusi
Raczkowanie

jak ślicznie wyglądzasz na pierwszym zdjęciu!!!Aż mi dech zaparło, zupełnie inaczej niz na drugim( nie obraź się)
czy to zdjęcie robił ci profesjonalny fotograf? a makijaż? Sama go zrobiłaś.

Sliczna jesteś.
lusi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 15:50   #9
Charlotte
Wtajemniczenie

GG do Charlotte

Betta, czy to pierwsze zdjęcie jest z jakiejś sesji??? Boskie! Na okładkę normalnie!

Jak Ci się udało zrobić taką różnicę między pierwszym a drugim zdjęciem? Czy malowała Cię wizażystka? Śliczna jesteś stanowczo zostań przy grzywce!!!
Charlotte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-20, 19:09   #10
Betta
BAN stały

Dzięki za miłe słowa! Pierwsza zdjęcie z sesji u fotografa (gra światło-cień, odpowiednie tło itp.), Drugie zdjęcie (też u fotografa) było do paszportu, dlatego widać uszko. Osobiście uważam, że makijaż wyszedł (1. zdjęcie) nieciekawie, moje oczy+jasno zielony cień = efekt jakbym miała je podbite. Pozatym na drudim zdjęciu mam większe oczy (czarna konturówka pod dolną linią rzęs, a nie w wewnętrznym kąciku oka). Makijaż 1. to rzadna fliozofia ( podkład, jasno zielony cień, błyszczyk, konturówka, róż), a zdjęcie jest lekko prześwietlone (nie widać niedoskonałości twarzy, tak robią przy zdjęciach na okładki kolorowych czasopism i nawet B. Spears wygląda ładnie
Stary 2004-08-25, 00:22   #11
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

a gdzie wy widzicie to zdjecie? bo ja nie widze
Stary 2004-08-25, 01:38   #12
Betta
BAN stały

Re: mała podpowiedź - REAKTYWACJA

Dosłownie wczoraj usunełam zdjęcia, bo myślałam, że nikt nie będzie już przeglądał takich staroci. Gdybym wiedziała, że bedzie je Pani przeglądać to bym zostawiła i czekała na werdykt eksperta. A fryzurka jest już dawno nie aktualna bo mi druciaki (włosy) odrosły, a z grzywką to już na pewno nie będę eksperymentować, bo źle się w niej czuję. Znowu aktualne jest zdjęcie bez grzywki (mój stary, niezmienny styl). Teraz mam ochotę na fryzurkę Cindy. Albo którąś z tych. Może jakaś sugestia. Kolorek włosów mam "ciema czekolada", zastanawiam się nad pasemkami lub balejażem (jak to się pisze?), ale z drugiej strony mam bardzo ciemne swoje włosy i po 3 tygodniach mam ponad centymetrowe odrosty (szybko rośnie mi szczecina na głowie), a w roku akademickim nie mam czasu "na fryzjera".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6007_crawfo66618542.jpg (68,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blond9.jpg (17,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 98T651.jpg (25,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lang_4.jpg (12,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg la80.jpg (21,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28.jpg (52,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg carmen_z6.jpg (70,7 KB, 3 załadowań)
Stary 2004-08-26, 00:49   #13
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga
Re: mała podpowiedź - REAKTYWACJA

Betta! sorki! wybacz!
ale nie jestes podobna na tych zdjaciech, inny kształt twarzy i nawet oczu , powiek, czy to mozna zarysowac kredka/ sorki jezeli nie jest tak
ale ja mam do czynienia z przemianami i owszem .. no moze sie myle
ale fakt z grzywka i pazurkami doolkola twazry byloby ci dobrze
Stary 2004-08-26, 10:05   #14
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Ja jestem za grzywką
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 11:06   #15
sttasia
Przyczajenie

zależy w jakich włosach było ci lepiej, ale ja bym na razie zostawiła ta grzywkę, po jakimś czasie znowy zapuściła na dłuższą i następnie ścięła, ja lubie zmiany, nie wiem jak ty...
sttasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 16:54   #16
Betta
BAN stały

Pani Grażynko drugie zdjęcie jest zrobione gdy miałam 18 lat (do pasportu), a dałam je dlatego, że fryzura na nim jest aktualna (bardzo lubię takie cięcie, bo mogę włosy związać w kitkę albo nosić rozpuszczone i dobrze się w tym czuję). Pierwsze zdjęcie jest z sesji i z bólem przyznam, że jest trochę "poprawione", mam drobne zmarszczki mimiczne koło oczu i mimo make up było je widać, więc znajomy zaproponował, że poprawi to troszkę, potem jeszcze skorygował linię brwi i jeszcze tu troszkę tam troszkę i wyszła moja "idealna wersja. Zdjęcia nie wysyłałam na żaden casting, ani do banku twarzy, to było małe oszustwo na urzytek prywatny, bo jak już robię sobie "profesjonalną sesję" to czemu nie poprawić troszkę urody? W końcu sesje do magazynów kobiecych też są poprawiane i pracuje przy tym sztab ludzi, a ja pewnie tylko raz w życiu zafundowałam sobie taką przyjemność.

Niestety nie mam aparaty cyfrowego ani skanera (na czas wakacji) więc nie mogę wkleić mojej zwykłej fotki. Obecnie mam włosy do połowy pleców (jakieś 7-10cm pod linią łopatek-ja to potrafię obrazowo wytłumaczyć ), a "grzywka" sięga do lini ust - więc to nie jest już grzywka. Grzywki nie chcę już mieć, przynajmniej na razie, bo mam przetłuszczającą się cerę i ciężkie włosy więc pod koniec dnia grzywa jest klapnięta i tłusta (fee feee), a na jaj układanie traciłam rano trochę czasu - a efekty były marne. Więc grzywce mówię zdecydowanie NIE. Teraz jakaś fryzurka bez grzywki.
A jeszcze jedno pytanie i to chyba do pani Grażynki. U mnie w mieście jest nowy zakład fryzjerski i tam obcinają włosy "na sucho": myją głowę, suszę włosy i obcinają. Czy moje włosy (grube, gęste i ciężkie) lepiej obciąć na mokro (zawsze tak robiłam)czy na sucho, żeby był lepszy efekt?
Stary 2004-09-02, 21:34   #17
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

no wiec retusz jednak zrobil swoje i dlatego tak barzdo sie roznicie,
powyzej masz fotki bez gzrywek , jak nie ich niechcesz
co do obcinania wlosow na sucho, ja jestem na nie, ale sa rozne szkoly..
Stary 2004-09-02, 21:34   #18
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

no wiec retusz jednak zrobil swoje i dlatego tak barzdo sie roznicie,
powyzej masz fotki bez gzrywek , jak nie ich niechcesz
co do obcinania wlosow na sucho, ja jestem na nie, ale sa rozne szkoly..

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości