Jasny podkład - zbiorczy - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-24, 15:05   #3121
rousse
BAN stały

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
wklejam zdjęcia tego no name musu, ciężko go sfotografować, jak się nabierze to zdaje się lekko pomarańczowy ale po roztarciu robi się o wiele jaśniejszy. Strasznie przyjemna rzecz ech, tylko kto wie co to jest
Ja znalazłam na ich stronie fotki produktów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (40,8 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (43,5 KB, 64 załadowań)
rousse jest offline  
Stary 2011-02-24, 16:41   #3122
milk
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
A może w Drogerii Natura bo jak tak, to tam też dostałam próbkę jakiegoś podkladu w musie, ale on nie miał firmy, taki jakiś bez nazwy
jeszcze gdzie indziej jednak, w realu
co do swatchy to zaczęłam robić na twarzy bo zauważyłam, że na ręku strasznie ciemnieją pewnie kwestia skóry. Obadałam dziś Golden rose i mimo, ze konsystencja miła widać, że nawilżający całkiem to niestety dla mnie ciemny
rousse to widziałam ale po wklepaniu potem tej nazwy (jak rozumiem for you) dalej nic nie znalazłam:/

Edytowane przez milk
Czas edycji: 2011-02-24 o 16:42
milk jest offline  
Stary 2011-02-24, 17:01   #3123
fiasco
Wtajemniczenie

widziałam dzisiaj tego Lumene w kompakcie, ale nie mieli testerów. Kolor wydawał się jasny, i taki raczej neutralny, ale bałam się ryzykować. Może w innych drogeriach są testery?
Stary 2011-02-24, 18:26   #3124
19agusia91
Zakorzenienie

oglądałam go dziś. Kolorystycznie bardzo podobny do Lumene matującego, ale bardziej żółty, na moje oko i ciut jasniejszy. Cena taka sama-30 zł. Na pewno bardziej kryjący.
Na pierwszym miejscu w skąłdzie talk, parafiny, gliceryny i tójglicerydów nie zawuażyłam.

Jak to jest z tym talkiem? Destabilizuje filtry wszytskie, czy te oparte na parsolu, czy jak? talk zapycha?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-02-24, 19:04   #3125
fiasco
Wtajemniczenie

talk może zapchać, ale wiadomo, to sprawa indywidualna. ponoć destabilizuje Parsol, ale stabilnych filtrów, jak Tinosorby czy Mexoryle, nie
naprawdę jaśniejszy? ale sprawdzałaś tylko "na oko", czy maziałaś się testerem? bo ja to bym chętnie się w coś takiego zaopatrzyła, ale wole nie ufać drogeryjnym światłom i nierzetelnym porównaniom Ja tylko przykładałam go do dłoni wysmarowanej najjaśniejszymi moimi podkładami i wyglądał niby podobnie, ale... Jestem nieufna
Stary 2011-02-24, 19:20   #3126
19agusia91
Zakorzenienie

smarowałam na dłoni,a obok posmarowała matującym.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-02-24, 19:40   #3127
quench
Are you talking to me?!

Ranka, byłam dzisiaj w ZT i porównałam dla Ciebie Clarinsa i MAC-a. I pierwsze wrażenia są takie, że Clarins nie ma odpowiednika 20 NC MAC-a. Najbliżej tego koloru jest 105 Nude. 103 i 104 mają już inną głębię koloru i zupełnie odmienną tonację... 105 też na początku wygląda zupełnie inaczej, ale na szczęście utlenił się i w sztucznym świetle wygląda podobnie (co nie znaczy że tak samo). MAC jest po prostu bardziej żółty, a Clarins wpada w dziwną brzoskwinię czy nawet pomarańcz.
Wrzucam swatche (przepraszam za kiepską jakość ale nic lepszego nie udało mi się zdziałać). Porownuję MAC-a 20 z Clarinsem 105, 107 i 109. Specjalnie wzięłam ciemniejsze kolorki by pokazać, że 105 nie będzie za jasny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0390.jpg (43,3 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0386.jpg (45,0 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0388.jpg (41,7 KB, 44 załadowań)
Stary 2011-02-24, 19:43   #3128
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
smarowałam na dłoni,a obok posmarowała matującym.
to... jutro po szkole idę go kupić
a co do Parsolu, to polecam ten artykuł: http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
obala ten mit, że Parsol nie jest stabilny Więc mogę używać filtr Evy
Stary 2011-02-24, 20:39   #3129
19agusia91
Zakorzenienie

Mnie też bardzo kusi ten podkład zdaj relację po zkaupie
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-02-25, 09:46   #3130
milk
Rozeznanie

na allegro ktos sprzedaje te musy tez w formie takich małych po 5ml jako firmy beauty.com, ale niestety tylko odcień naturalny, będę musiała do nich napisać bo to najlepszy podkład jaki miałam, idealnie dobrany
milk jest offline  
Stary 2011-02-25, 10:51   #3131
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
na allegro ktos sprzedaje te musy tez w formie takich małych po 5ml jako firmy beauty.com, ale niestety tylko odcień naturalny, będę musiała do nich napisać bo to najlepszy podkład jaki miałam, idealnie dobrany
A jak się ma do nyx-a?
Stary 2011-02-25, 12:43   #3132
ranka
Kici kici miau miau

quench dzieki wielkie. postanowilam ze teraz jeszcze potestuje Bobbi Brown w roznych wariacjah

a potem zobacze.
Clarins jednak ma jakies dziwne te odcienie - mam teraz probaska 110 Wheat i jest ciemny, ale generalnie dzialanjie mi srednio odpowiada.
wole MAC
ranka jest offline  
Stary 2011-02-25, 16:04   #3133
Kotek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Wiesz co, to lepiej sprawdź w drogerii, bo 20 z pro long wear jest kolorkiem dość ciemnym - w przypadku tej serii podkłady są co najmniej ton ciemniejsze niż w pozostałych seriach (i nie tylko ja to zauważyłam). Nie chcę Cię więc wprowadzić w błąd...

Kotek, chodzi Ci o to:http://theimaginariumofmakeup.blogsp...tion-rate.html ?

Tak. Dziękuję Ci bardzo
Kotek jest offline  
Stary 2011-02-25, 19:10   #3134
Lenlen
Przyczajenie

Testowałam ostatnio podkład Coastal Scents Undercover i niestety po pierwszych falach zachwytu nad kolorem przyszło rozczarowanie nad konsystencją . Bardzo podkreśla suche skórki (taki sam efekt miałam po Inglocie LW 100) przynajmniej na mojej suchej skórze. Wyglądam jakbym wytarzała się w mące. Nakładam podkład silikonową gąbką.

Mam do was pytanie. Czy jest jakaś szansa, że nakładanie podkładu (podkreślającego suche skórki) pędzlem do makijażu coś pomoże ? (w kwestii pędzli jestem zielona).
Lenlen jest offline  
Stary 2011-02-25, 19:19   #3135
lemka
Zakorzenienie

Jestem po próbach HM 51 i in jest minimalnie jaśniejszy od Inglota LW200 i mniej żółty. Zaskoczyło mnie podobieństwo tych 2 podkładów szkoda że oba zostawiają takie skórki na skórze.
Stary 2011-02-25, 19:21   #3136
milk
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A jak się ma do nyx-a?
jutro zrobię zdjęcie. Jest bardziej neutralny - bardzo jasny beż. Delikatnie kryje ale o dziwo skutecznie, daje matowe wykończenie i jest mocno wydajny. Nigdy nie miałam podkładu w musie bo wiadomo kolory
milk jest offline  
Stary 2011-02-25, 21:23   #3137
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Oglądałam dziś podkłady w musie Essence i... rozczarowanie. Co prawda, nie wierzyłam specjalnie, że najjaśniejszy będzie jasny, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Okazało się, że ma nienaturalny kolor, taki, hm, łososiowaty?
Stary 2011-02-25, 21:34   #3138
aniser
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Oglądałam dziś podkłady w musie Essence i... rozczarowanie. Co prawda, nie wierzyłam specjalnie, że najjaśniejszy będzie jasny, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Okazało się, że ma nienaturalny kolor, taki, hm, łososiowaty?
Bylam dzis po lakier do paznokci w Naturze i przy okazji tez postanowilam obadac musy Essence... dziarsko chwycilam za 1, maznelam, zapobiegawczo, na reku i....sprawdzilam czy czasem testera nie pomylilam
Jak dla mnie to 1 nijak jasna nie jest, natomiast tak jak piszesz ma duzo wspolnego z lososiem (i nie chodzi mi o zapach...)

edit: orientujecie sie moze czy w Sephorze jest Bourjois? A dokladnie podklady Bio Detox?
W ogole mam teraz powazny dylemat Bio Detox 51 za niecale 40 zl (ryzyko,ze okaze sie niewypalem gratis) czy (sprawdzony) Ecru DW Estee Lauder za jakies 130 po znizce...heh...

Edytowane przez aniser
Czas edycji: 2011-02-25 o 21:38
aniser jest offline  
Stary 2011-02-25, 21:55   #3139
pamfilia
Zakorzenienie

Z musów Essence numer 4 jest najjaśniejszy! 1 jest dla mulatek
pamfilia jest offline  
Stary 2011-02-25, 21:56   #3140
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez aniser Pokaż wiadomość
Bylam dzis po lakier do paznokci w Naturze i przy okazji tez postanowilam obadac musy Essence... dziarsko chwycilam za 1, maznelam, zapobiegawczo, na reku i....sprawdzilam czy czasem testera nie pomylilam
Jak dla mnie to 1 nijak jasna nie jest, natomiast tak jak piszesz ma duzo wspolnego z lososiem (i nie chodzi mi o zapach...)

edit: orientujecie sie moze czy w Sephorze jest Bourjois? A dokladnie podklady Bio Detox?
W ogole mam teraz powazny dylemat Bio Detox 51 za niecale 40 zl (ryzyko,ze okaze sie niewypalem gratis) czy (sprawdzony) Ecru DW Estee Lauder za jakies 130 po znizce...heh...
Najjaśniejszy jest, jak się okazuje, nr 4 Jakoś to dziwnie ponumerowali, w każdym razie ani "czwórka", ani "jedynka" nie spełniły moich oczekiwań. A mój podkład się nieubłaganie kończy i czas nagli
Zastanawiam się nad Porcelain Gosha, ale na allegro jest coś drogi

Aha, w Sephorze raczej nie ma Bourjois, ale to zależy chyba od punktu. W K-cach np. w jednej nie ma, a w drugiej- w Silesii, mam wrażenie, że widziałam. Od czego to zależy, nie wiem.

Edytowane przez Lukrecja_Borgia
Czas edycji: 2011-02-25 o 21:57
Lukrecja_Borgia jest offline  
Stary 2011-02-25, 21:58   #3141
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Najjaśniejszy jest, jak się okazuje, nr 4 Jakoś to dziwnie ponumerowali, w każdym razie ani "czwórka", ani "jedynka" nie spełniły moich oczekiwań. A mój podkład się nieubłaganie kończy i czas nagli
bo najpierw były odcienie 1-3, a 4 wprowadzili niedawno. Musieliby chyba dać 0 aby było czytelnie Pocieszenie jest takie, że będzie kilka nowości podkładowych z Catrice (podobno mają być jasne) i Essence, z musów E. ma być 6 kolorów czyli dojdą dwa nowe, być może jeszcze jaśniejsze

Dodatkowo nie mogę się doczekać tego Maybelline FIT ME, najjaśniejsze odcienie na stronie wydają się obiecujące...
pamfilia jest offline  
Stary 2011-02-25, 22:05   #3142
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

a do mnie ten mus się dopasowuje (chyba, że za dużo nałożę, ale to inna sprawa) , chociaż na ręku w domu też zachwycona nie byłam... i tak jak mówią dziewczyny-najjaśniejsza jest 4, bo go dopiero potem 'doprodukowali' a póki co robię sobie 'bana' na kupowanie podkładów, bo mieć podkłady na każdy dzień tyg inny, to już przesada

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2011-02-25 o 22:14
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-02-25, 22:07   #3143
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
bo najpierw były odcienie 1-3, a 4 wprowadzili niedawno. Musieliby chyba dać 0 aby było czytelnie Pocieszenie jest takie, że będzie kilka nowości podkładowych z Catrice (podobno mają być jasne) i Essence, z musów E. ma być 6 kolorów czyli dojdą dwa nowe, być może jeszcze jaśniejsze

Dodatkowo nie mogę się doczekać tego Maybelline FIT ME, najjaśniejsze odcienie na stronie wydają się obiecujące...
a ja optymistycznie zakładam, że dadzą odcienie dla opalonych mulatek i mocno opalonych mulatek

zadam głupie pytanie, ale niezmiernie mnie to ciekawi. Gdzie można kupić kosmetyki Catrice? ciekawią mnie, a nigdzie ich nie widziałam...
Stary 2011-02-25, 22:11   #3144
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
a ja optymistycznie zakładam, że dadzą odcienie dla opalonych mulatek i mocno opalonych mulatek

zadam głupie pytanie, ale niezmiernie mnie to ciekawi. Gdzie można kupić kosmetyki Catrice? ciekawią mnie, a nigdzie ich nie widziałam...

Catrice są w niektórych Naturach, niestety słaba dystrybucja jest w Polsce a szkoda bo to fajne kosmetyki na wątku Catrice jest lista szaf w Polsce (w pierwszym poście) ale chyba niepełna
pamfilia jest offline  
Stary 2011-02-25, 22:18   #3145
aniser
Zakorzenienie

Cytat:

Aha, w Sephorze raczej nie ma Bourjois, ale to zależy chyba od punktu. W K-cach np. w jednej nie ma, a w drugiej- w Silesii, mam wrażenie, że widziałam. Od czego to zależy, nie wiem.
No to juz sie nie dziwie czemu 1 taka ciemna byla ale do glowy mi nie przyszlo,ze 4 to taki numerek- niespodzianka i nawet na niego nie zerknelam...

Dzieki za info o Sephorze tez cos mi switalo,ze w jednej widzialam kosmetyki Bourjois i w takim razie to nie musialo byc zludzenie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
i nazwa "kosc sloniowa" jak w AA
Stary 2011-02-25, 22:19   #3146
quench
Are you talking to me?!

Tak, Catrice jest w niektórych Naturach. Zwykle w tych większych. Ale i tak wiele limitowanek, które wychodzą w Niemczech nie trafia do naszych sklepów

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2011-02-25 o 22:21
quench jest offline  
Stary 2011-02-25, 22:22   #3147
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

W ogóle w Polsce nie dość, że okrojone odcienie, firmy to jeszcze czasami w ogóle inna linia produkcyjna może z pół roku temu dopiero się dowiedziałam, że nivea też ma kolorówkę (bo oczywiście tutaj jej nie ma ) oO
Stary 2011-02-25, 22:28   #3148
quench
Are you talking to me?!

Widziałam tusz do rzęs marki nivea dołączony do kremu nivea (DNA coś tam). Szkoda mi jednak było kasy bo krem kosztował prawie 40 zł
W swoim czasie na allegro było sporo podkładów nivea. Szykowałam się do kupna, ale dziewczyny na forach pisały, że najjaśniejszy odcień nie nadaje się do jasnej karnacji a do średniej.
Stary 2011-02-25, 23:43   #3149
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

ja nie widziałam nic takiego, ale ogólnie to był tylko przykład pewnie nawet nie jestem świadoma ogromu kosmetyków, które do nas nie dochodzą... bo co tam Polska..
Stary 2011-02-26, 00:38   #3150
tiramisu_
Wtajemniczenie

Ja widziałam ogormne szafy Nivea z kolorówką za granicą
tiramisu_ jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości