Jasny podkład - zbiorczy - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-03-11, 21:55   #3331
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

pamfilia, obawiam się że catrice jest ciemniejszy niż bourjois Obecnie mam przy sobie tylko dwa inne podkłady do porównania - Undercover Coastal Scents (ST-02) i YSL Perfect Touch (01 ivory) i Catrice jest ciemniejszy od nich.
Stary 2011-03-11, 21:58   #3332
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
pamfilia, obawiam się że catrice jest ciemniejszy niż bourjois Obecnie mam przy sobie tylko dwa inne podkłady do porównania - Undercover Coastal Scents (ST-02) i YSL Perfect Touch (01 ivory) i Catrice jest ciemniejszy od nich.
No nie ale może się wtopi... niektóre podkłady mają na mnie taką magiczną zdolność

Ahhh, udało mi się dorwać podkład Flormaru - ten sheer cośtam w odcieniu 31 Light champagne, na początku przeżyłam zawał bo po wyciśnięciu z tubki był w kolorze miąższu brzoskwini, ale magiczna sztuczka - po rozsmarowaniu na buzi robi się bardzo jaśniutki!
pamfilia jest offline  
Stary 2011-03-11, 22:08   #3333
quench
Are you talking to me?!

Jutro umaluję się na próbę tym Catrice i zdam relację... Ale cudu nie oczekuję, bo nawet w marnym sztucznym świetle na przegubie mam szaro-beżową plamę, bo podkład się utlenił.
Inna kwestia, że mam bardzo jasną skórę i jestem przeczulona na punkcie ciemniejącego podkładu, więc to może moja obsesja daje się we znaki
Stary 2011-03-11, 23:14   #3334
pamfilia
Zakorzenienie

chyba znalazłam fajny puder sypki dla bladziochów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0338.jpg (33,9 KB, 65 załadowań)
pamfilia jest offline  
Stary 2011-03-11, 23:29   #3335
19agusia91
Zakorzenienie

to My Secret?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2011-03-11, 23:35   #3336
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
to My Secret?
Kobo
pamfilia jest offline  
Stary 2011-03-12, 08:27   #3337
tiramisu_
Wtajemniczenie

Cytat:
Jutro umaluję się na próbę tym Catrice i zdam relację... Ale cudu nie oczekuję, bo nawet w marnym sztucznym świetle na przegubie mam szaro-beżową plamę, bo podkład się utlenił.
Inna kwestia, że mam bardzo jasną skórę i jestem przeczulona na punkcie ciemniejącego podkładu, więc to może moja obsesja daje się we znaki
Quench, co polecasz bardziej pod względem trwałości i kolorystyki (jasny, nie ciemnieje): HM Bourjois czy ten Golden Rose?
tiramisu_ jest offline  
Stary 2011-03-12, 12:01   #3338
quench
Are you talking to me?!

Obecnie ciężko mi coś konkretnego napisać, bo Golden Rose miałam tylko raz na twarzy i pojawiło się na niej uczulenie. Nie wiem czy to wina podkładu, czy tego, że tego dnia akurat nie wzięłam leków p-histaminowych. No i Golden Rose zmienił barwę na dziwną - taką żółtą, a poblaskiem różu i szarości (i to spowodowało, że odcinał mi się od skóry, bo ta jest chłodna, różowawa). Ale to może być indywidualna reakcja podkładu na skórze. Paradoksalnie sam podkład (pomijając dziwną i za ciemną barwę) wygląda na mojej skórze zadziwiająco dobrze. Krycie jest niskie/ średnie, buzia jest lekko zmatowiona a koloryt wyrównany. Nie zaobserwowałam warzenia czy ścierania się.
Natomiast HM tylko trochę się utleniał i ostatecznie kolorystycznie znacznie lepiej wyglądał na buzi. Kolorystycznie - bo po paru godzinach warzył się, ścierał i makijaż domagał się poprawki. A w zasadzie zmycia i nałożenia na nowo.
Tak więc nie mogę dać konkretnej odpowiedzi, bo oba podkłady mają dla mnie istotne wady. Ale jeśli uwzględni się jeszcze cenę obu kosmetyków (HM jest 3x droższy od GR) to przewagę zyskuję GR.
Tylko podkreślam - to moja osobista opinia; a większość podkładów które w KWC zdobywają same pochwały w moim przypadku okazuje się jakimś niewypałem
Stary 2011-03-12, 12:22   #3339
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Jak dal mnie Bourjois HM jest pomarańczowy, ALE mam chłodną karnację i stąd ten efekt. Po prostu odcień tego podkładu jest owszem dość jasny, ale tonacja jest dość ciepło- pomarańczowa.
u mnie to samo.
Nie piszcie że HM jest dla bladolicych bo nie jest. Jak ktoś jest naprawdę blady to HM będzie wyglądał bardzo ciemno

Mam i HM i 10HS i przy swatchowaniu na ręce HM JEST o ton ciemniejszy
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.

Edytowane przez aanneett
Czas edycji: 2011-03-12 o 12:23
aanneett jest offline  
Stary 2011-03-12, 12:27   #3340
marynka42
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
u mnie to samo.
Nie piszcie że HM jest dla bladolicych bo nie jest. Jak ktoś jest naprawdę blady to HM będzie wyglądał bardzo ciemno

Mam i HM i 10HS i przy swatchowaniu na ręce HM JEST o ton ciemniejszy
a u mnie to własnie HS wypada ciemniej - mam z obu najjasniejsze odcienie
marynka42 jest offline  
Stary 2011-03-12, 13:18   #3341
pineczka166
Raczkowanie

GG do pineczka166

a czy wiecie coś o podkładzie Bell ? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ch.html&next=1 o ten mi chodzi.. niektorzy piszą że jest naprawde jasny. Czy któraś z was go testowała?

CODZIENNIE

Zapuszczam włosy

pineczka166 jest offline  
Stary 2011-03-12, 13:25   #3342
quench
Are you talking to me?!

A wiecie, że czasami podejrzewam producenta o kombinowanie z odcieniami? Kto wie, może jedna partia jest jakoś bardziej napigmentowana, a inna mniej
Dla mnie podkłady te są takie same, aczkolwiek jak byłam w Superpharm ostatnio i wymazałam się testerami to po raz pierwszy 10 HSE wydał mi się ciemniejszy niż HM (zawsze wydawał mi się minimalnie jaśniejszy przez swoje właściwości rozświetlające). Obarczyłam winą zanieczyszczony tester - ktoś mógł pomylić łopatki i np. łopatkę z ciemniejszym podkładem włożył do łopatki z jaśniejszym i kolory się wymieszały albo coś w tym guście.
Stary 2011-03-12, 13:39   #3343
milk
Rozeznanie

pamfilia a może spróbuj tego bella? chociaz musiałabyś go pomacać boon bardziej brzoskwinia, pineczka166 pisałam o nim i wrzucałam zdjęcia stronę lub dwie temu
milk jest offline  
Stary 2011-03-12, 13:54   #3344
pineczka166
Raczkowanie

GG do pineczka166

a to zobacze bo nie miałam czasu czytać całego wątku chociaż mogłam poszukać (przepraszam już nie będe)

CODZIENNIE

Zapuszczam włosy

pineczka166 jest offline  
Stary 2011-03-12, 14:03   #3345
quench
Are you talking to me?!

Wrzucam swatche podkładu Catrice. Dla mnie stanowczo za ciemny. Dodatkowo w ciągu dnia ciemnieje i po 3 h gubi obiecany mat. Zdjęcie trzecie najlepiej oddaje jego kolor. Coastal Scents jest od niego co najmniej ton jaśniejszy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0473.jpg (37,7 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0483.jpg (41,1 KB, 180 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0471.jpg (63,5 KB, 107 załadowań)
Stary 2011-03-12, 14:18   #3346
raneczka
Przyczajenie

ja posiadam vichy aera teint pure w kolorze 12 trés clair opal i jest BARDZO jasny. wspolgra swietnie z cera mieszana, jest superlekki
jak dluzej potestuje to zbiore sie i napisze o nim jakas recenzje czy cos..

--
fakt ze jest troszke drozszy, ale za to wydajny i mysle ze i tak bardziej oplaca sie zainwestowac raz na pare miesiecy na dobry produkt, niz wydawac mniej co pare tygodni na produkt sredniej jakosci..

Edytowane przez raneczka
Czas edycji: 2011-03-12 o 14:20 Powód: przypomnialo mi sie cos! :D
raneczka jest offline  
Stary 2011-03-12, 14:26   #3347
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
pamfilia a może spróbuj tego bella? chociaz musiałabyś go pomacać boon bardziej brzoskwinia, pineczka166 pisałam o nim i wrzucałam zdjęcia stronę lub dwie temu
ja? czemu ja?
na razie czaję się tylko na Catrice i jestem podkładowo zaspokojona

Cytat:
Wrzucam swatche podkładu Catrice. Dla mnie stanowczo za ciemny. Dodatkowo w ciągu dnia ciemnieje i po 3 h gubi obiecany mat. Zdjęcie trzecie najlepiej oddaje jego kolor. Coastal Scents jest od niego co najmniej ton jaśniejszy.

No cóż. Ja jestem na pewno mniej blada od Ciebie bo mi pasuje Burżuj, a Golden Rose minimalnie za jasny, więc może mi akurat Catrice będzie pasował
pamfilia jest offline  
Stary 2011-03-12, 14:34   #3348
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez raneczka Pokaż wiadomość
ja posiadam vichy aera teint pure w kolorze 12 trés clair opal i jest BARDZO jasny. wspolgra swietnie z cera mieszana, jest superlekki
jak dluzej potestuje to zbiore sie i napisze o nim jakas recenzje czy cos..

--
fakt ze jest troszke drozszy, ale za to wydajny i mysle ze i tak bardziej oplaca sie zainwestowac raz na pare miesiecy na dobry produkt, niz wydawac mniej co pare tygodni na produkt sredniej jakosci..
Hmnn... Wersja do cery tłustej (miałam obie - do cery suchej i tłustej) ciemnieje w kierunku brzoskwini, przez co Bourjois HM51 i 10HSE w odcieniu odpowiednio 51 i 71 wypada korzystniej - kolory początkowo mają niemal identyczne z tym, że Vichy ma tony typowo brzoskwiniowe a Bourjois jest neutralny.
Dodatkowo od Vichy jaśniejszy jest choćby Revlon SC Ivory, CS Underover HD, ST-01 i ST-02, NYX LF "Pale", YSL Teint Radiance i Perfect Touch 01- Ivory, Illamasqua RF 100, 105, 115, Laurendor Stage Line odcień PC, Armani Face Fabric 08 White, Luminous Silk i Lasting Silk 02, L'oreal True Match (amerykański) W1, N1 czy nawet wspominany Golden Rose Classic 101...
Co nie zmienia faktu, że Vichy wciąż jest podkładem godnym uwagi.
Stary 2011-03-12, 14:58   #3349
marynka42
Zakorzenienie

Cytat:
Hmnn... Wersja do cery tłustej (miałam obie - do cery suchej i tłustej) ciemnieje w kierunku brzoskwini, przez co Bourjois HM51 i 10HSE w odcieniu odpowiednio 51 i 71 wypada korzystniej - kolory początkowo mają niemal identyczne z tym, że Vichy ma tony typowo brzoskwiniowe a Bourjois jest neutralny.
Dodatkowo od Vichy jaśniejszy jest choćby Revlon SC Ivory, CS Underover HD, ST-01 i ST-02, NYX LF "Pale", YSL Teint Radiance i Perfect Touch 01- Ivory, Illamasqua RF 100, 105, 115, Laurendor Stage Line odcień PC, Armani Face Fabric 08 White, Luminous Silk i Lasting Silk 02, L'oreal True Match (amerykański) W1, N1 czy nawet wspominany Golden Rose Classic 101...
Co nie zmienia faktu, że Vichy wciąż jest podkładem godnym uwagi.
a na tym swatchu vichy wydaje się nawet jasnyM51 to lipa ;( a ja własnie szukam czegos jasniejszego od HM 51 i sie zastanawiam nad tym golden rose(ale watpie, ze go gdzies dostane), nad calvinem kleinem i goshem i nie wiem który a w revlonie odstrasza mnie widmo zapchania i chemiczny odorek
marynka42 jest offline  
Stary 2011-03-12, 15:14   #3350
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

porównanie. Po lewej stronie HM a po prawej 10HS
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC13548.jpg (41,8 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC13549.jpg (42,7 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC13550.jpg (43,5 KB, 60 załadowań)
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2011-03-12, 20:46   #3351
leffnui
Przyczajenie

Hmm.. byłam wczoraj w douglasie i jedyne co pani mogła mi zaoproponować -matujące, jasne i nieznikające szybko to Shiseido dual bal. I20 wzięłam próbkę, ale jeszcze nie spróbowałąm.

Dzisiaj przeżyłam szok bo użyłam vichy aera teint pure w kolorze 12 trés clair opal /od bratowej/, do cery suchej i jak na razie trzyma się bez zarzutu :/ kolor jest bardzo jasny, mój ideał, jeszcze tak jasnego nie widziałam. Tylko zupełnie nie rozumiem dlaczego tak się trzyma -czy można żyć w nieswiadomości, że jednak ma się skórę suchą nie mieszaną?
leffnui jest offline  
Stary 2011-03-12, 20:56   #3352
raneczka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez leffnui Pokaż wiadomość
Hmm.. byłam wczoraj w douglasie i jedyne co pani mogła mi zaoproponować -matujące, jasne i nieznikające szybko to Shiseido dual bal. I20 wzięłam próbkę, ale jeszcze nie spróbowałąm.

Dzisiaj przeżyłam szok bo użyłam vichy aera teint pure w kolorze 12 trés clair opal /od bratowej/, do cery suchej i jak na razie trzyma się bez zarzutu :/ kolor jest bardzo jasny, mój ideał, jeszcze tak jasnego nie widziałam. Tylko zupełnie nie rozumiem dlaczego tak się trzyma -czy można żyć w nieswiadomości, że jednak ma się skórę suchą nie mieszaną?
bo on tak wtapia sie w skore i jest strasznie lekki, jakby sie wchlanial i trzyma sie i-de-al-nie <3 jestem nim zachwycona, odkad go mam, czyli jakis niecalych 2 tyg
Stary 2011-03-12, 21:21   #3353
quench
Are you talking to me?!

Co ciekawe, wersja do skóry suchej trzymała się u mnie lepiej niż ta do tłustej, a mam cerę mieszaną. Dodatkowo podkład ten nie ulegał oksydacji, czego nie można powiedzieć o wersji do cery tłustej - ta ciemnieje co najmniej o jeden ton.
Stary 2011-03-13, 19:55   #3354
leffnui
Przyczajenie

Szkoda, że nie przeczytalam tego wcześniej bo kupiłąm już ten do cery normalnej i mieszanej, ale.. zobaczę jak się sprawdza
leffnui jest offline  
Stary 2011-03-13, 20:26   #3355
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez leffnui Pokaż wiadomość
Szkoda, że nie przeczytalam tego wcześniej bo kupiłąm już ten do cery normalnej i mieszanej, ale.. zobaczę jak się sprawdza
Dobór podkładu i tuszu do rzęs, to bardzo indywidualna sprawa. Kto wie, może w Twoim przypadku ten Vichy będzie strzałem w dziesiątkę
Stary 2011-03-13, 22:36   #3356
denq
Raczkowanie

mnie szczerze zachęciło burberry i się skuszę zwłaszcza, że mimo, że cena kosmetyku zabójcza, to przynajmniej za darmo shipp'ują do Polski tylko moja karta musi pocztą przyjść w tym tygodniu
Stary 2011-03-13, 22:53   #3357
quench
Are you talking to me?!

Czekam wobec tego na relację Ciekawe jak się ma do Armaniego 02.
Ja na razie rezygnuje z poszukiwań - w tym tygodniu dostanę Illę RF 105 i będę ją miksować z całym tym arsenałem ciemnych podkładów, które zalegają mi w domu (bodajże 6 buteleczek)...
Stary 2011-03-14, 00:42   #3358
denq
Raczkowanie

nie zdziwiłabym się, jakby się okazało, że z niczym nie miksujesz bo sama z siebie Ci odpowiada dla mnie niestety byłaby za chłodna. też się nie mogę doczekać, zwłaszcza jestem ciekawa porównania z CK, strasznie by mnie psychicznie uspokoiło, jakbym mu wreszcie następcę znalazła... tak sobie jeszcze myślę... ich kosmetyki nie są przypadkiem dostępne w Niemczech? Bo bym wymacała wtedy... koleżanka jedzie na kurs na kilka tygodni, i bym ją odwiedziła XD tylko muszę się dowiedzieć, zanim karta przyjdzie, bo jak nie, to się nie obejrzę i już będzie w drodze strasznie mi obiecująco na tym swatchu wyglądała...

czego Ty już znowu po remanencie nazbierałaś 6 buteleczek? ( )
Stary 2011-03-14, 11:58   #3359
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
Czekam wobec tego na relację Ciekawe jak się ma do Armaniego 02.
Ja na razie rezygnuje z poszukiwań - w tym tygodniu dostanę Illę RF 105 i będę ją miksować z całym tym arsenałem ciemnych podkładów, które zalegają mi w domu (bodajże 6 buteleczek)...
Illa LF podkreśliła mi skórki. I ledwo ujednoliciła...
Niestety.

Może RF jest lepsza w tym względzie? Bo w sumie to już niemalże kamuflaż...

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

A dostępny u nas Bobbi Alabaster?
Stary 2011-03-14, 15:44   #3360
Maqda
Zakorzenienie

GG do Maqda Send a message via Skype™ to Maqda

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Illa LF podkreśliła mi skórki. I ledwo ujednoliciła...
Niestety.

Może RF jest lepsza w tym względzie? Bo w sumie to już niemalże kamuflaż...[COLOR="Silver"]
U mnie RF podkreśla skórki, ale przynajmniej mobilizuje mnie do regularnego peelingu, bo miałam z tym problemy Nie wiem jak porównanie z LF, chcoć kusi mnie żeby kupić ten trochę ciemniejszy z ciepłymi podtonami w tej formule i mieszać...

Przetestowałam catrice najjaśniejszy - ściemniał do pomarańczu. Oj jak dobrze, że zanjoma wcześniej kupiła, bo bym znowu kasę w błoto wywaliła...

Serialowo:
Obsesyjnie powtarzając: Sherlock
Na bieżąco: AHS, VD, Boardwalk Empire, Dexter, OUaT, Arrow, Elementary, TBBT, Merlin, Downton Abbey, Fringe, Hunted.
Nadrabiając: The Hour, The Prisoner
Maqda jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości