Jasny podkład - zbiorczy - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-26, 12:05   #3631
LadyElfiee
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Polecam Misshę 13
Mam i wielbię Choć dumam nad wersją Signature na lato
szkoda, ze tę 13stkę tak ciężko dostać

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline  
Stary 2011-04-26, 12:05   #3632
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
szkoda, ze tę 13stkę tak ciężko dostać
Na ebayu nie wychodzą tak drogo. Jutro AgaBil robi zamówienie można wziąć próbeczke.
virtual_reality jest offline  
Stary 2011-04-26, 12:59   #3633
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dawno nic nie pisalam, wiec pochwale sie, ze znalazlam podklad odpowiednio jasny i zolty Coastal Scents ST-03, HM 51 wyglada przy nim na ciemny rozowo-pomaranczowy bez

Szkoda tylko, ze mimo filtru SPF 50 twarz mi sie tak opalila na nartach, ze nie moge go uzywac, przez pierwsze 2 tygodnie kwietnia nawet HM byl sporo za jasny
Mogłabyś zrobić swatcha porównawczego?
Stary 2011-04-26, 13:20   #3634
Unendlichkeit
Raczkowanie

znalazlam swatch tego Coastal Scents Undercover. Kolorystyka wyglada obiecujaco ale co z innymi wlasciwosciami?

i czy ten Bourjouis Healthy Mix serio tak szybko schodzi z twarzy i nic nie kryje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CCUndercoverHDFoundationwwwsirvinya.jpg (35,3 KB, 109 załadowań)
Stary 2011-04-26, 13:30   #3635
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mystica23 Pokaż wiadomość
jaki śliczny kolor chyba zamówię próbkę, bo jest za drogi żeby ryzykowac od razu kupno jednak sto złotych piechotą nie chodzi. Ale poza tym to kurcze, kusiii
150 zł? mówisz o misshy??? kup na ebay a nie na allegro, bo na alle nakładają sobie 200% marży

btw. co do Coastal Scents, to załączam mojego swatcha - już kiedyś gdzieś go załączałam wcześniej ale to było parę tron tamu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF17361.jpg (87,4 KB, 74 załadowań)
Stary 2011-04-26, 13:33   #3636
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Jakieś takie dziwne te kolory, takie... zielonkawe
HM jest całkiem fajny. Krycie ma dosyć słabe, ale buzia po nim ładnie wygląda. Trwałość może nie powalająca, ale jeśli ktoś prowadzi spokojny tryb życia powinien być ok Mój dzień jest bardzo długi i najlepiej by było, gdyby podkład wytrzymywał co najmniej 10 h, a najlepiej więcej Tylko ten kolor... Ja potrzebuję czegoś bardziej beżowego i jasnego...

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Dzięki Chyba najlepiej będzie, jak zamówię na All trzy najjaśniejsze próbki...
Stary 2011-04-26, 14:15   #3637
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
Chodzi o ten bb cream perfect coverage?
W sumie, wydaje się fajny.. jasny, kryjący, no i SPF !
Miałyście z nim do czynienia?
Tak.
Umiarkowane krycie, ładny kolor, wykończenie dające lekki "glow"... Jak dla mnie na razie ok,z tym, że mam tylko próbkę. Minusem jest to, że na mnie krótko się utrzymuje i podobno niektórych zapycha.
Jak skończę inne podkłady to chyba zamówię właśnie Misshe. Aktualnie kończę NYXa Pale, co idzie mi ciężko, bo wolę moją Illamasque () lub minerały.
Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Polecam Misshę 13
Mam i wielbię Choć dumam nad wersją Signature na lato
Ale przecież ona jest "bogatsza" składowo, cięższa... I bardziej "zimowa" w porównaniu z wersją PC.
Poza tym ponawiam moje pytania o podkłady w kompakcie... Testowała któraś z Was coś jasnego???
Szabik jest offline  
Stary 2011-04-26, 14:22   #3638
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Tak.
Umiarkowane krycie, ładny kolor, wykończenie dające lekki "glow"... Jak dla mnie na razie ok,z tym, że mam tylko próbkę. Minusem jest to, że na mnie krótko się utrzymuje i podobno niektórych zapycha.
Jak skończę inne podkłady to chyba zamówię właśnie Misshe. Aktualnie kończę NYXa Pale, co idzie mi ciężko, bo wolę moją Illamasque () lub minerały.
Ale przecież ona jest "bogatsza" składowo, cięższa... I bardziej "zimowa" w porównaniu z wersją PC.
Poza tym ponawiam moje pytania o podkłady w kompakcie... Testowała któraś z Was coś jasnego???
Mam próbkę Siganture tylko ze 21 i wcale nie jest cięższa. Daje mniejsze krycie, bardziej podkładowe niż PC (ta jest bardziej kremowa). I troche bym powiedziała że nawet matuje Takie jest moje zdanie ofkors.
virtual_reality jest offline  
Stary 2011-04-26, 14:47   #3639
Mystica23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Poza tym jest bardzo tani (okolo 30 zl), wiec warto sprobowac.
no jasne! taka rozbieżnośc cenowa dobrze ze pytam; czyli mam się zaprzyjaznic z ebayem ugh no dooooobra
Is an act with consequences

...szczęśliwa
Mystica23 jest offline  
Stary 2011-04-26, 18:23   #3640
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Probowalam kiedys RBR. Nie jest superjasny. Krycie pratycznie zerowe. Szalu nie bylo. Zwlaszcza za te pieniadze.
Przechodzilam kiedys przez faze Perfect Touch. Rowniez za ciemny, niemniej nie rozwartswial sie .
"Moim" podkladem jest Face Fabric. Naklada sie idealnie w krotki czasie.
btw: polecam pedzel do podkladu z MUFE (ten mniejszy). Jest doskonaly .

edit: ja Illi nie mialam. Bardzo chcialam sprobowac chocby probki. Mam juz podkladowa traume pt "zapcha i za ciemne", wiec boje sie kupowac cale opakowania w ciemno.
He he... FF 08 white używam z przerwami już od ponad roku, może nawet dłużej (jest bardzo wydajny). Ale moja skóra ma go dość i stanowczo odmawia z nim współpracy, a czyni to w sposób nader sprytny - tylko naniosę na nią face fabric a ona produkuje dzikie ilości sebum. Podkład po pół godzinie się warzy, wygląda niechlujnie, jakbym wysmarowała się jakimś badziewiem...
Stary 2011-04-26, 18:38   #3641
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
He he... FF 08 white używam z przerwami już od ponad roku, może nawet dłużej (jest bardzo wydajny). Ale moja skóra ma go dość i stanowczo odmawia z nim współpracy, a czyni to w sposób nader sprytny - tylko naniosę na nią face fabric a ona produkuje dzikie ilości sebum. Podkład po pół godzinie się warzy, wygląda niechlujnie, jakbym wysmarowała się jakimś badziewiem...
Na mnie dobrze wspolgra z sypkim Kanebo.
Stary 2011-04-26, 18:40   #3642
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak.
ja mam kompakt Lumene, prawie biały, i raczej neutralny/żółty ton, z tym że nie mogę powiedzieć, ze go testowałam - za każdym razem, jak go nałożyłam, musiałam go od razu zmyć, bo masakrycznie podkreślał suche skórki, których mam dużo (leczę trądzik). może w końcu szczelę jakiegoś słocza i zamieszczę tu, bo kolor ma świetny
Stary 2011-04-26, 19:02   #3643
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Na mnie dobrze wspolgra z sypkim Kanebo.
Piszesz oczywiście o tym: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...se-powder.html ?
Możesz coś więcej o nim napisać? Po nieudanej przygodzie z pryzmami Givenchy bardzo ostrożnie podchodzę do wszelkiej maści sypańców. Zwłaszcza takich, których cena oscyluje w granicach 200 PLN.
Stary 2011-04-26, 19:04   #3644
marynka42
Zakorzenienie

w jakims watku o hitach kosmetycznych wizazu wspominano o sypanym z my secret ... tylko nie wiem, czy sa jasne odcienie ;(
marynka42 jest offline  
Stary 2011-04-26, 19:58   #3645
LadyElfiee
Raczkowanie

Cytat:
Piszesz oczywiście o tym: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...se-powder.html ?
Możesz coś więcej o nim napisać? Po nieudanej przygodzie z pryzmami Givenchy bardzo ostrożnie podchodzę do wszelkiej maści sypańców. Zwłaszcza takich, których cena oscyluje w granicach 200 PLN.
A co Ci nie podpasowało w pryzmach? Ja się już szykuję, żeby kupić, ale się waham, bo właśnie drożyzna..

LadyElfiee jest offline  
Stary 2011-04-26, 19:58   #3646
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
Tak, to ten.
Pryzmy moim zdaniem byly marne. Mialam 01. Musialam zakleic cala rozowa kostke i czesciowa niebieska i zielona. Uzywalam praktycznie tylko bialej. KRycie bylo zerowe, ale robily ze mnie prosiaka.
Kanebiak kryje troche lepiej niz pryzmy. Nie kryje mocno, ale w porownaniu do pryzm widac roznice.
Nie podkresla suchych skorek i nie wysusza w przeciwienstwie do Cristalline Chanela. Matuje niezle. O wiele lepiej niz "pryszcze" Guerlain".
To najlepszy sypaniec jaki mam w swoich zbiorach.
Stary 2011-04-26, 20:03   #3647
LadyElfiee
Raczkowanie

Cytat:
Tak.
Jak skończę inne podkłady to chyba zamówię właśnie Misshe
. Aktualnie kończę NYXa Pale, co idzie mi ciężko, bo wolę moją Illamasque () lub minerały.
Może trzeba utrwalić czymś? Ja już napisałam do sprzedawcy na allegro, czy mógłby sprowadzić mi tę 13stkę, a niech stracę. A z ebayem się jeszcze nie zaprzyjaźniłam

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Cytat:
Tak, to ten.
KRycie bylo zerowe, ale robily ze mnie prosiaka.
Kanebiak kryje troche lepiej niz pryzmy. Nie kryje mocno, ale w porownaniu do pryzm widac roznice.
Nie podkresla suchych skorek i nie wysusza w przeciwienstwie do Cristalline Chanela. Matuje niezle. O wiele lepiej niz "pryszcze" Guerlain".
To chyba dam sobie spokój z Givenchym, a Kanebo jest transparentny? Jeśli matuje i nie wysusza, to po niego lecę :P

LadyElfiee jest offline  
Stary 2011-04-26, 20:07   #3648
fiasco
Wtajemniczenie

swatch! złapałam resztke słońca przed zachodem

kolory są jakby trochę przekłamane, bo rękę mam wysmarowaną balsamem, dzięki czemu nie ściemniał mi Dermacol (zawsze mi na ręce ciemnieje o dobre 2 tony), za to ten kompakt lumene na twarzy wychodzi jaśniej, pewnie przez to, że jest taki pudrowy.

1. Lumene, Natural Code, Skin Perfector, Zero Fault Makeup (kompakt)
2. Elemong
3. Lumene, Natural Code, Matt Makeup (płynny)
4. Dermacol 208

coś się nie chce zdjęcie dodać spróbuję później, tymczasem zdjęcie w linku:
https://lh3.googleusercontent.com/_0...nedermacol.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swatchlumeneelemonglumenedermacol.jpg (10,5 KB, 97 załadowań)

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-04-26 o 20:12
fiasco jest offline  
Stary 2011-04-26, 20:11   #3649
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:

To chyba dam sobie spokój z Givenchym, a Kanebo jest transparentny? Jeśli matuje i nie wysusza, to po niego lecę :P
Jest jasnobezowy, bardzo delikatnie kryje.
Stary 2011-04-26, 20:15   #3650
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
w jakims watku o hitach kosmetycznych wizazu wspominano o sypanym z my secret ... tylko nie wiem, czy sa jasne odcienie ;(
ten z my secret jest transparentny wygląda tak w opakowaniu, mogę Ci jutro zrobić zdj na ręku jak chcesz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC0694111.jpg (17,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06942222.jpg (33,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (68,6 KB, 33 załadowań)
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-04-26, 20:44   #3651
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Tak, to ten.
Pryzmy moim zdaniem byly marne. Mialam 01. Musialam zakleic cala rozowa kostke i czesciowa niebieska i zielona. Uzywalam praktycznie tylko bialej. KRycie bylo zerowe, ale robily ze mnie prosiaka.
U mnie było bardzo podobnie! Mam cerę różowawą, ale ten róż dziwnie się wybijał. Miałam go używać niby pod oczy, ale też się nie sprawdził. Używałam więc pozostałych trzech kolorów, ale nie powiem by mnie jakoś zachwyciły. Cera tylko przez godzinę wyglądała dobrze i to tylko w specyficznym rozproszonym świetle (była taka jakby hmnn...kremowa). A później puder znikał ze strefy T, właził w zmarszki mimiczne (nawet nie byłam świadoma, że mam ich tyle), podkreślal moje pory wielkości kraterów, wynajdował suche skórki... O jakimś specjalnym blasku też nie było mowy. Słowem - nic specjalnego.

Co do sypańca My Secret - miałam go. W sumie jest fajny, właszcza jak na cenę oscylującą w granicach 10 zł.
Stary 2011-04-26, 21:02   #3652
jamestown
Avada kedavra.

Cytat:
U mnie było bardzo podobnie! Mam cerę różowawą, ale ten róż dziwnie się wybijał. Miałam go używać niby pod oczy, ale też się nie sprawdził. Używałam więc pozostałych trzech kolorów, ale nie powiem by mnie jakoś zachwyciły. Cera tylko przez godzinę wyglądała dobrze i to tylko w specyficznym rozproszonym świetle (była taka jakby hmnn...kremowa). A później puder znikał ze strefy T, właził w zmarszki mimiczne (nawet nie byłam świadoma, że mam ich tyle), podkreślal moje pory wielkości kraterów, wynajdował suche skórki... O jakimś specjalnym blasku też nie było mowy. Słowem - nic specjalnego.
Sprobuj Kanebiaka zatem .
btw: probowalas podkladu NYXa Pale? Jest naprawde jasny. Moge sie podzielic .
Stary 2011-04-26, 21:33   #3653
Szabik
Rozeznanie

Fiasco, dziękuje!!! Oglądałam dziś ten kompakt, ale jakoś nie kupiłam, nie było testerów etc... Teraz trochę żałuje.
Virtual, ja właśnie testowałam kiedyś Misshe 21 Signature i świeciłam się straszliwie, w ogóle była "cięższa" i bardziej wyczuwalna na cerze niż Bobbi Brown w sticku. 13 PC dużo bardziej mi odpowiada.
Szabik jest offline  
Stary 2011-04-26, 22:22   #3654
wiolusia00
Zakorzenienie

Cytat:
Może trzeba utrwalić czymś? Ja już napisałam do sprzedawcy na allegro, czy mógłby sprowadzić mi tę 13stkę, a niech stracę. A z ebayem się jeszcze nie zaprzyjaźniłam

Zawsze możesz poprosić jakąś dziewczyn z wątku na którym rozbierane są bb cream, żeby Ci zamówiła całe opakowanie kremiku Po co przepłacać tyle na allegro?
wiolusia00 jest offline  
Stary 2011-04-28, 12:02   #3655
truskawkowawiosna
Moderator

zrobiłam porowanie amerykanskiego i europejskiego True Match Loreala odcienia W1, amerykanski jest oczywiscie jasniejszy

europejski wydaje sie pomaranczowy, ale na twarzy wyglada niezle, szkoda tylko, ze nie ma wiecej zoltych tonow
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w1.jpg (34,0 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w1 2.jpg (15,4 KB, 21 załadowań)
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2011-04-28, 12:34   #3656
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zrobiłam porowanie amerykanskiego i europejskiego True Match Loreala odcienia W1, amerykanski jest oczywiscie jasniejszy

europejski wydaje sie pomaranczowy, ale na twarzy wyglada niezle, szkoda tylko, ze nie ma wiecej zoltych tonow
Różnica po prostu powala Toż to jest co najmniej jeden ton!
Stary 2011-04-28, 13:07   #3657
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Różnica po prostu powala Toż to jest co najmniej jeden ton!
roznia sie nie tylko poziomem jasnosci, ale takze tonacja
- W1 amerykanski (porcelain) wpada bardziej w chlodne/neutralne tony, nie ciemnieje zbytnio
-w1 europejski (golden beige) na samy poczatku wpada w zolto-brzoskwiniowy, niestety znacznie ciemnieje, w dodatku w kierunku mandarynki

jezeli chodzi o konsystencje, uzytkowanie, ogolnie jakosc, lepiej wypada wersja europejska, niestety podraznia moje oczy tak samo jak healthy mix

na szczescie kupilam tylko 3x10 ml, dalam 18 zl za 30 ml, wiec niewielka strata.

szukam dalej, szkoda, ze mineraly sie szybko warza na mojej skorze, mozna bylo je idealnie dopasowac kolorystycznie
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2011-04-28, 13:31   #3658
quench
Are you talking to me?!

U mnie jest niestety tak samo z minerałami. Próbowałam, próbowałam i dużo lepiej wypadają u mnie tradycyjne fluidy.

Co do utleniania, to właśnie podkłady ciepłe bardziej ciemnieją niż te neutralne i chłodne a to za sprawą żółtych tlenków żelaza
Stary 2011-04-28, 20:14   #3659
LadyElfiee
Raczkowanie

Też żałuję, że minerałki mi nie podpasowały.. wysuszały, podkreślały wszystko, co chciałam właśnie ukryć.. a szkoda, bo tam tyle odcieni przeróżnych i dużo odpowiednich dla bladolicych. Ja jutro idę rzucić okiem na kompakt Diora, bo poczytałam recenzje i podobno jest tam coś dla bladolicych, ale jakoś idę z nastawieniem, że się zawiodę

LadyElfiee jest offline  
Stary 2011-04-29, 14:09   #3660
Lenlen
Przyczajenie

Wiecie może, czy w galerii w Bielsku lub Krakowie można dostać podkład Nars Sheer Glow w kolorze Siberia?
Lenlen jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości