Jasny podkład - zbiorczy - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-13, 09:17   #3751
beeets
Zakorzenienie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja go testowałam zaraz po tym jak pojawił się na naszym rynku. I niestety, jest dla mnie duużo, dużo za ciemny. W dodatku utlenia się w kierunku żółci, co mi w ogóle się nie podoba
ten podkład to koszmarek Utlenił mi się po 40 minutach od nałożeniu i dawno w żadnym podkładzie tak źle nie wyglądałam. I za takie coś chcą w Sephorze 185 zł Aż żal mi każdej kobitki, która to kupi w ciemno bez testów, bo nie wart jest nawet 10 zł

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2011-05-13, 10:16   #3752
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ten podkład to koszmarek Utlenił mi się po 40 minutach od nałożeniu i dawno w żadnym podkładzie tak źle nie wyglądałam. I za takie coś chcą w Sephorze 185 zł Aż żal mi każdej kobitki, która to kupi w ciemno bez testów, bo nie wart jest nawet 10 zł
Osobiście byłam w szoku, że Givenchy wypuściło na rynek taki bubel. Starsza wersja jest zdecydowanie lepsza, zarówno kolorystycznie jak i jakościowo.
Stary 2011-05-13, 14:12   #3753
rousse
BAN stały

Cytat:
U mnie jest to samo... Cera kaprysi strasznie... Po tygodniu bez podkładów w płynie ma się już lepiej... Czyli chyba czas na minerały i dalsze poszukiwania tych najlepszych
ja też już widzę różnicę po odstawieniu zwykłych kremów już pierwszego dnia cera była mniej zaczerwieniona (czyli bledsza ) , nawet spojówki mam mniej zaczerwienione (myślałam, że to z niedospania , a to jakis syf w kremach mnie uczulał ) Mam nadzeiję, ze to tylko kremy , i że podkałdy płynne będę mogła dalej używać...
rousse jest offline  
Stary 2011-05-13, 14:23   #3754
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

a ja kupiłam sobie dzisiaj korektor z bell, ten mineralny w płynie zobaczymy jak się będzie sprawował.. jeśli nie to wezmę jaśniejszego maybellina, bo dobrze się sprawuje i w sumie dopasowuje się do podkładów, nie wiem jak noo i chciałam sobie kupić pędzel do pudru/różu z essence.. w domu okazało się, że wzięłam z my secret, bo też taki biało-różowy więc z essence chyba nawet nie ma go u mnie..
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2011-05-13, 14:49   #3755
ciriness
Zadomowienie

Dziewczyny a jak ocenicie HM Bourjois 51 ten nowy i ten starszy?
Jest jakaś różnica?

Który lepszy ?
ciriness jest offline  
Stary 2011-05-13, 15:03   #3756
Festris
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez dalenia Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy ktoś już wymieniał - ja polecam z pharmaceris'a. Teraz ostatnio weszła taka seria "F" właśnie z fluidami. Co prawda do wyboru tylko 3 odcienie, ale dla jasnej cery (ja sama taką mam) zdecydowanie polecam ten najjaśniejszy! Jest nieco "ciężkawy", ale kiedy sie wchłonie, to efekt jest naprawde ok, taki bardzo naturalny. A nie kosztuje dużo - ja dałam chyba coś ponad 30 zł. Do tej pory używałam astora matującego (który gówno matował, ale to inszy temat ) i dawałam za niego 50, a był nic nie wart.
Kupiłam go niedawno, faktycznie całkiem jasny i do tego bardzo dobrze kryje, ale
1. kolor bardzo brzoskwiniowy, od neutralnej szyi bardzo się odcina, a przy mojej zimnej karnacji wymagał wręcz oprószenia szyi i dekoltu różem
2. co prawda ładnie się rozprowadza (nie smuży zbytnio) i nie robi tynku jak się nie przesadzi, ale wejdzie we wszystkie załamania (pod oczami) i zroluje się (na powiekach). Do tego podkreśla wszystkie trójwymiarowe niedoskonalości, widać każdą najmniejszą krostę czy nierówność - w przypadku kosmetyku "do cer problematycznych" to jakieś nieporozumienie
3. Twarz świeci się niemiłosiernie. Ja rozumiem, że wbudowany filtr itd, ale żeby błyszczeć się po godzinie? Nie pomaga tu też jego ciężkość, skóra pod nim po prostu się poci i tłuści.

4. ZAPYCHA. Możnaby myśleć, że apteczny podkład z zapewnieniem "niekomedogenny" na opakowaniu będzie bezpieczny - a skąd! Używałam go tydzień, zachwycona że wreszcie znalazłam odpowiednio jasny podkład, zanim zorientowałam się, że chyba bez wizyty u dermatologa się nie obędzie. Minęło półtora miesiąca i dopiero mogę powiedzieć, że w miarę pozbyłam się masakry którą mi zafundował.

Poleciłabym go tylko kobietom o ciepłym typie urody i suchej cerze bez niespodzianek, na mieszanej o neutralnym kolorze (moja mama), ani tym bardziej tłustej o zimnym odcieniu (ja) absolutnie się nie sprawdza. Tak to ma przyjemną higieniczną pompkę, niezłą cenę (35zł), dostepny w większości aptek, nie ściera się i nie brudzi ubrań. I świetnie kryje! Chociaż w zasadzie nie wiem, co jest do krycia na bezproblemowych cerach

cel 2: 50cm do końca 2012
Festris jest offline  
Stary 2011-05-13, 15:32   #3757
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Festris Pokaż wiadomość
Kupiłam go niedawno, faktycznie całkiem jasny i do tego bardzo dobrze kryje, ale
1. kolor bardzo brzoskwiniowy, od neutralnej szyi bardzo się odcina, a przy mojej zimnej karnacji wymagał wręcz oprószenia szyi i dekoltu różem
2. co prawda ładnie się rozprowadza (nie smuży zbytnio) i nie robi tynku jak się nie przesadzi, ale wejdzie we wszystkie załamania (pod oczami) i zroluje się (na powiekach). Do tego podkreśla wszystkie trójwymiarowe niedoskonalości, widać każdą najmniejszą krostę czy nierówność - w przypadku kosmetyku "do cer problematycznych" to jakieś nieporozumienie
3. Twarz świeci się niemiłosiernie. Ja rozumiem, że wbudowany filtr itd, ale żeby błyszczeć się po godzinie? Nie pomaga tu też jego ciężkość, skóra pod nim po prostu się poci i tłuści.

4. ZAPYCHA. Możnaby myśleć, że apteczny podkład z zapewnieniem "niekomedogenny" na opakowaniu będzie bezpieczny - a skąd! Używałam go tydzień, zachwycona że wreszcie znalazłam odpowiednio jasny podkład, zanim zorientowałam się, że chyba bez wizyty u dermatologa się nie obędzie. Minęło półtora miesiąca i dopiero mogę powiedzieć, że w miarę pozbyłam się masakry którą mi zafundował.

Poleciłabym go tylko kobietom o ciepłym typie urody i suchej cerze bez niespodzianek, na mieszanej o neutralnym kolorze (moja mama), ani tym bardziej tłustej o zimnym odcieniu (ja) absolutnie się nie sprawdza. Tak to ma przyjemną higieniczną pompkę, niezłą cenę (35zł), dostepny w większości aptek, nie ściera się i nie brudzi ubrań. I świetnie kryje! Chociaż w zasadzie nie wiem, co jest do krycia na bezproblemowych cerach
Popieram. Tylko ja dostrzegam w nim różowy pigment (albo inaczej: dostrzegałam - kupiłam go jak tylko pojawił się na rynku, a producent mógł do tego czasu nieco zmienić odcień). Dla mnie podkład masakra - tłusty, rolujący się, eksponujący to co powinien zakryć. Nie, ten specyfik nie jest dla mnie

ciriness, HM serum jest bardziej wodniste od swojego starszego brata, pół tonu ciemniejsze i mniej kryje. Ale przynajmniej u mnie lepiej stapia się ze skórą, nie warzy się i wygląda mimo wszystko korzystniej. Wolę więc wersję serum.

rousse, ja także zauważyłam poprawę jak odstawiłam wszystkie mazidła. Przecieram skórę tonikiem Nivea i jest bardzo ok. Dzisiaj kupiłam krem Alterra; co prawda do skóry dojrzałej ale zobaczę jak się będzie zachowywał nakładany na noc.
Stary 2011-05-13, 15:42   #3758
phenomena
Zakorzenienie

a czy któras z was miała do czynienia z tym podkładem? o ile sie nie mylę jest to jakas nowosc od lirene. sprawdzałam dzisiaj odcień najjasniejszy, porównałam z bourjois HM i wydał mi się nawet od niego jasniejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Perfekcyjny_makijaz_nowej_5240239.jpg (32,3 KB, 36 załadowań)
phenomena jest offline  
Stary 2011-05-13, 15:52   #3759
leila_
Raczkowanie

Dot.: podklad dla cery tlustej

Dziewczyny, naprawdę proszę o pomoc :

Cytat:
Napisane przez leila_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Przeczytalam mase tego watku, ale i tak w sumie nic nie wiem. :/
Mam bardzo jasna skore, np. wszystkie rimmle sa dla mnie duzo, duzo za ciemne.
Aktualnie kupilam poder Clinique (almost powder make up) w najjasniejszym odcieniu i mi pasuje (chociaz pani w sephorze oczywiscie probowala mi wcisnac ciemniejszy i popatrzyla z politowaniem jak powiedzialam, ze jednak wezme 01, eh).
Spisuje sie on bardzo dobrze (uzywam na mokro), nie podkresla skorek ani nic i lekko kryje, jednak to dla mnie niewystarczajace - potrzebuje czegos pod spod co bedzie jednak troche trwalsze (ten Clinique niby jest ok, niby twarz w dobrym stanie po kilku godzinach, ale mimo wszystko podklady spisywaly sie lepiej...).
Aktualnie mam dosc ograniczone fundusze, czyli szukam czegos do ok 50-60 zl i najlepiej, zeby mozna bylo wyprobowac w jakiejs drogerii, a nie zamawiac na slepo w necie, chociaz jesli nie bedzie mozna inaczej to moze sie zdecyduje. Mam skore normalna w strone suchej, wciaz nie moge sie uporac z nieco zniszczonym przez pewnego inglota nosem i czolem - tak strasznie mi przesuszyl, skora odchodzila mi platami.
Jesli to cos pomoze, jest to inglot AMC odcien LW 200 i byl on dla mnie *idealny*.

Z gory dziekuje za pomoc, bo juz nic nie moge wymyslic, a nie mam czasu zeby poprawiac makijaz co 4 godziny.
leila_ jest offline  
Stary 2011-05-13, 16:59   #3760
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
a czy któras z was miała do czynienia z tym podkładem? o ile sie nie mylę jest to jakas nowosc od lirene. sprawdzałam dzisiaj odcień najjasniejszy, porównałam z bourjois HM i wydał mi się nawet od niego jasniejszy
Ja go macałam w Naturze (ale to brzmi...) i faktycznie - jest jasny. Ale i treściwy. W sumie bardzo podobny do Pharmaceris'a. Dlatego nie zdecydowałam się na kupno
Stary 2011-05-13, 17:46   #3761
fiasco
Wtajemniczenie

może trochę nie w temacie, ale: nie kojarzycie, jaki z niedrogich (do 50zł) podkładów ma odcień może nie mega jasny, ale oliwkowy? inglot, ten rozświetlający, na swatchach wygląda na taki oliwkowożółty, a nie wiecie, jak z innych serii, np ten dla młodej skóry (YSM)? przydałoby mi się coś w takim kolorze na lato, kiedy mimo filtrowania szyja mi się opali (na taką brudną oliwkę właśnie). Niestety, zlikwidowali mi jedyne stoisko Inglota (wchodzę do galerii, kieruję się do wyspy inglota, a tam stoisko z mięsem), dlatego zanim pojadę w świat w celu zakupu, wolałabym coś wiedzieć
Stary 2011-05-13, 18:06   #3762
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
może trochę nie w temacie, ale: nie kojarzycie, jaki z niedrogich (do 50zł) podkładów ma odcień może nie mega jasny, ale oliwkowy? inglot, ten rozświetlający, na swatchach wygląda na taki oliwkowożółty, a nie wiecie, jak z innych serii, np ten dla młodej skóry (YSM)? przydałoby mi się coś w takim kolorze na lato, kiedy mimo filtrowania szyja mi się opali (na taką brudną oliwkę właśnie). Niestety, zlikwidowali mi jedyne stoisko Inglota (wchodzę do galerii, kieruję się do wyspy inglota, a tam stoisko z mięsem), dlatego zanim pojadę w świat w celu zakupu, wolałabym coś wiedzieć
Miałam ten YSM i jeszcze jakiś w białej tubie jak baza inglota. One są zdecydowanie ciemniejsze od LW100 i mniej oliwkowe. Wpadają bardziej w neutralny beż.
Stary 2011-05-13, 18:54   #3763
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Miałam ten YSM i jeszcze jakiś w białej tubie jak baza inglota. One są zdecydowanie ciemniejsze od LW100 i mniej oliwkowe. Wpadają bardziej w neutralny beż.
dzięki za odpowiedź nawet jeśli mnie nie pocieszyła eh, a znacie coś innego oliwkowożółtego? jak pisałam, wybitnie jasne to nie musi być
Stary 2011-05-13, 20:26   #3764
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

dodaję swatch korektora z bell, mineralnego, w testerze wydawał się jaśniejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bell, Multi Mineral, Anti - Age Concealer kolor 1.jpg (20,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bell, Multi Mineral, Anti - Age Concealer kolor 1 (2).jpg (23,5 KB, 29 załadowań)
Stary 2011-05-13, 20:40   #3765
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
dodaję swatch korektora z bell, mineralnego, w testerze wydawał się jaśniejszy
Dlaczego właśnie testery zawsze wydają się jaśniejsze od pełnowymiarówek Czasami aż podejrzewam producentów o spisek
Stary 2011-05-13, 21:06   #3766
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Właśnie nie wiem ;/ był jaśniutki w testerze i nie wiem dlaczego tu tak wygląda... liczę właściwie tylko na rozświetlenie, rozjaśnienie i lekkie krycie w dobrym kolorze, nie takie duże wymagania a trudno znaleźć..może cudownie się rozjaśni jak maybelline pod oczami, bo tylko tam go chcę. No nic, następnym razem wypróbuję jeszcze loreal magique i jak się nie spr to wracam do jaśniejszego maybellina
Stary 2011-05-13, 21:29   #3767
iamsolucky
Wtajemniczenie

mam ten korektor ale jest sporo jaśniejszy niż na zdjęciu
aż się wierzyć nie chce że to odcień 1 u mnie na buzi jaśnieje do tego>>znaczy pod oczami bo tylko tam go nakładam
czasem zdarzało się że na kosmetykach: szminkach, podkładach była zła numeracja jeśli chodzi o odcienie numerki pełno wymiarówek często nie zgadzały się z numeracją testerów
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-05-13, 21:31   #3768
arrachnee
Zakorzenienie

Cytat:

Cytat:
Popieram. Tylko ja dostrzegam w nim różowy pigment (albo inaczej: dostrzegałam - kupiłam go jak tylko pojawił się na rynku, a producent mógł do tego czasu nieco zmienić odcień).
po pierwszym macaniu dałam sobie spokój - na mojej, jasnożółtej cerze, jest bardzo różowy

podejrzewam, że on jest raczej nakierowany na maskowanie przebarwień

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline  
Stary 2011-05-13, 22:02   #3769
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
mam ten korektor ale jest sporo jaśniejszy niż na zdjęciu
aż się wierzyć nie chce że to odcień 1 u mnie na buzi jaśnieje do tego>>znaczy pod oczami bo tylko tam go nakładam
czasem zdarzało się że na kosmetykach: szminkach, podkładach była zła numeracja jeśli chodzi o odcienie numerki pełno wymiarówek często nie zgadzały się z numeracją testerów
to znaczy, że trafiłam na jakiś zły produkt ? nie wiem otwierany, czy coś ? ale testery też przecież są wielokrotnie otwierane.. chyba mam pecha, co miały być jasne to jakieś ciemne się okazuje dodaję kolejne zdj, słabe i robione tel, ale może istnieje jeszcze jakiś inny kolor, inaczej zapisany? albo mówimy o innych korektorach? bo ten jak widać do najjaśniejszych nie należy.. już bym chyba biały wolała, ale też nie idzie takiego znaleźć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 201105132023.jpg (125,4 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201105132026.jpg (89,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201105132034.jpg (130,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 201105132036.jpg (104,1 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2011-05-13 o 22:44
Stary 2011-05-13, 22:49   #3770
iamsolucky
Wtajemniczenie

może mój monitor przekłamuje koloryna buzi i tak jaśnieje jeszcze
nie wiem sama, mam odcień 1 i był samo jasny jak tester ale na zdjęciach te swache różnie wychodzą.
Zawsze trzeba jeszcze sprawdzać czy kolory kosmetyków rzeczywiście się zgadzają z testerami.
Kiedyś kupiłam szminkę-na podstawie numerka testera, szminka była w zafoliowanym pudełeczku, na nim był numerek z testera, w domu okazało się że to zupełnie inny kolor

Fotki w sztucznym świetle to kolor wyszedł ciemniejszy,mam ten sam korektor, ciemno wyglada na tej pacynce tylko ale to wina oświetlenia też jest

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2011-05-13 o 22:51 Powód: dopisek
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-05-13, 22:57   #3771
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

no oświetlenie oświetleniem, ale poprzednie zdj były w świetle dziennym i robione lustrzanką, zresztą widziałam co miałam na ręku i było to ciemne nigdzie na nim też nie widzę daty ważności, więc też może, a może rzeczywiście tester z korektorem się nie zgadza, bo na pewno był jaśniejszy
Stary 2011-05-13, 22:59   #3772
iamsolucky
Wtajemniczenie

no super jasny to on nie jest ale czy są takie w drogeriach
nie wiem jak na buzi,na policzkach na przykład się sprawuje ale jesli chodzi o cienie(a mam ciemne) i powieki to rozjaśnia je i dość nieźle maskuje lecz niestety troche mnie wysusza i na mnie jest raczej zimny/neutralny, a wydawał się żółtawy ale to też na każdym inaczej oksyduje
iamsolucky jest offline  
Stary 2011-05-13, 23:02   #3773
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

pewnie nie znajdę nic super jasnego, ale będę szukać chociaż mi na kryciu aż tak bardzo nie zależy pod oczami, a na rozświetleniu/rozjaśnieniu, bo cieni za bardzo nie mam, może małe worki no nic, trzeba będzie próbować nakładać, a jak nie to pewnie zawsze mogę oddać kuzynce, ona używa revlonu CS 220, więc powinien być ok
Stary 2011-05-14, 04:00   #3774
Festris
Przyczajenie

Cytat:
Popieram. Tylko ja dostrzegam w nim różowy pigment (albo inaczej: dostrzegałam - kupiłam go jak tylko pojawił się na rynku, a producent mógł do tego czasu nieco zmienić odcień). Dla mnie podkład masakra - tłusty, rolujący się, eksponujący to co powinien zakryć. Nie, ten specyfik nie jest dla mnie
Możliwe, że jest jednocześnie różowy. Na mnie wyglądał dosłownie jak brzoskwiniowa farba do ścian - ale to pewnie zależy od nosiciela. Mimo swojej bladości mam karnację ziemisto-oliwkową i może u mnie wybijają się inne podtony. W każdym razie Pharmaceris jest po prostu jaskrawy

Cytat:
Napisane przez phenomena
Lirene to ten sam producent co Pharmaceris, zarówno opakowanie jak i charakterystyke ("co cery wrażliwej" + filtr) toto ma wręcz bliźniacze do Pharmacerisa, ja bym nie brała, bo to pewnie prawie to samo

Cytat:
Napisane przez fiasco
Do najjaśniejszego YSM ostatnio pokornie wróciłam, kończę drugie opakowanie i chyba nie ostatnie. Jest całkiem jasny jak na drogeryjną skalę, może nie tak jasny jak moja biała szyja, ale właśnie przez swój odcień nie odcina się za bardzo. Dla mnie wpada w oliwkę, czy może w taką szarość. Może być neutralny, bo nie kryje mocno, tylko wyrównuje koloryt i powierzchnię. Całkiem nieźle się utrzymuje i nawet bardzo nie błyszczy (moja zmora). Taki no-makeup. A i nie zapycha nic a nic, co u mnie graniczy z cudem.
Niestety ma trzy zasadnicze wady: robi smugi, wymagając naprawdę dobrego oświetlenia przy malowaniu się. Jest dość "suchy", przez co podkreśla skórki i dziwni się na włoskach na górze brwi i lubi ciemnieć, uwaga - jeszcze W OPAKOWANIU

Niemniej polecam. Ale suchą skórę może zasuszyć

cel 2: 50cm do końca 2012

Edytowane przez Festris
Czas edycji: 2011-05-14 o 04:04
Festris jest offline  
Stary 2011-05-14, 17:49   #3775
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Możliwe, że jest jednocześnie różowy. Na mnie wyglądał dosłownie jak brzoskwiniowa farba do ścian - ale to pewnie zależy od nosiciela. Mimo swojej bladości mam karnację ziemisto-oliwkową i może u mnie wybijają się inne podtony. W każdym razie Pharmaceris jest po prostu jaskrawy

Lirene to ten sam producent co Pharmaceris, zarówno opakowanie jak i charakterystyke ("co cery wrażliwej" + filtr) toto ma wręcz bliźniacze do Pharmacerisa, ja bym nie brała, bo to pewnie prawie to samo

Do najjaśniejszego YSM ostatnio pokornie wróciłam, kończę drugie opakowanie i chyba nie ostatnie. Jest całkiem jasny jak na drogeryjną skalę, może nie tak jasny jak moja biała szyja, ale właśnie przez swój odcień nie odcina się za bardzo. Dla mnie wpada w oliwkę, czy może w taką szarość. Może być neutralny, bo nie kryje mocno, tylko wyrównuje koloryt i powierzchnię. Całkiem nieźle się utrzymuje i nawet bardzo nie błyszczy (moja zmora). Taki no-makeup. A i nie zapycha nic a nic, co u mnie graniczy z cudem.
Niestety ma trzy zasadnicze wady: robi smugi, wymagając naprawdę dobrego oświetlenia przy malowaniu się. Jest dość "suchy", przez co podkreśla skórki i dziwni się na włoskach na górze brwi i lubi ciemnieć, uwaga - jeszcze W OPAKOWANIU

Niemniej polecam. Ale suchą skórę może zasuszyć
dzieki za odpowiedź o ile na większości twarzy mam skórę szaroróżową, o tyle opalenizna na szyi u mnie jest taka właśnie ziemista, oliwkowa, i większość podkładów u mnie wygląda jaskrawo. przeraziłaś mnie troche tym ciemnieneim, bo na mnie wszystko co możliwe ciemnieje i ta suchość... Dzisiaj kupiłam sobie własnie Synergena (krem koloryzujący), kolor, ze tak powiem, ciekawy - taki syfiaście żółty może mi pasować, jak się opalę, ale rozsmarować to-to okazało się niemożliwością - zrobiły mi się takie suche placki na policzku, jak grudy ciemnego pudru. w dodatku policzki mam białoróżowe, praktycznie bez koloru, więc ta żółć wyglądała wręcz obleśnie poczekam na te przykrą chwilę, kiedy dostrzegę więcej opalenizny na szyi, wtedy albo pomyślę znowu nad YSM albo będę kombinować z Synergenem.
Stary 2011-05-15, 14:24   #3776
enn_
Zakorzenienie

Hej dziewczyny.
Wczoraj, zmęczona długimi poszukiwaniami, kupiłam sobie nowy podkład max factor w najjaśniejszym odcieniu (ten, który ma dawać, bodajże, satynowy efekt). Nałożyłam go na twarz, wyszłam do światła dziennego i wydawało mi się, że wszystko jest ok, więc go wzięłam.
Dzisiaj już sama nie wiem. Chyba jest dla mnie ciut za różowy (macie jakieś sposoby jak coś z tym zrobić? Sprawdzony puder który mógłby to zneutralizować? Cokolwiek!). Zastanawiam się też czy sam w sobie nie jest za ciemny i nie umiem nic wymyślić - odcina mi się nieco od szyi (i tak mniej niż wszystko to, co nabyłam wcześniej), tylko, że z drugiej strony wydaje mi się, że (przynajmniej moja) twarz zawsze ma nieco ciemniejszy kolor niż szyja. No ale efektu porcelanowej laleczki nie ma.

Szczerze mówiąc jestem zdezorientowana i nieco załamana, bo ile można szukać i wydawać pieniędzy na rzeczy, które w efekcie okazują się być bublami? :/

Z góry dzięki za pomoc.
enn_ jest offline  
Stary 2011-05-15, 16:21   #3777
neath
Zakorzenienie

Może jakiś żółty puder? U mnie Clinique Redness Solution "naprawia" czasem zbyt różowy podkład.
Stary 2011-05-15, 16:24   #3778
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

max factory chyba tak mają kupiłam sobie najjaśniejszy z serii xperience i musiałam oddać mamie, bo robił ze mnie świnkę.. próbowałam też go pudrami zneutralizować, nawet kryjącym rimmelem, ale wszystko wyszło na wierzch i tak
Stary 2011-05-15, 16:59   #3779
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Może jakiś żółty puder? U mnie Clinique Redness Solution "naprawia" czasem zbyt różowy podkład.
Szczerze mówiąc jeśli mam wydać ok 100 zł do takiego celu to wolę kupić nowy podkład, biorąc pod uwagę, że za ten dałam 40 zł.
Swoją drogą, mam jeden puder Clinique w odcieniu bardzo dobrym do mojej twarzy i nawet lekko neutralizuje ten róż, ale to nie to.

Teraz już sama nie wiem co zrobić, kolejny niewypał (chociaż i tak nie aż taki jak poprzednie, tym jednak mogę się malować i wyjść w miarę bez obciachu).
Ajj.

Edit: Skłaniam się ku zakupowi Very Me z Oriflame, ale w recenzjach KWC nie przeczytałam o nim zbyt wiele dobrego. :/

Edit 2: A w ogóle to mi szkoda bardzo, że ten podkład jest różowawy, bo poza kolorem wygląda naprawdę świetnie na twarzy.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2011-05-15 o 17:15
enn_ jest offline  
Stary 2011-05-17, 22:46   #3780
gogo4444
Raczkowanie

w koncu udalo mi sie natrafic na odpowiedni dla mnie watek.

ostatnio mialam duzo problemow z podkladami. mac mnie uczuli, a chyba jakos jedyny mial odpowiedni dla mnie kolor. najjasniejszy oczywiscie:P teraz kupilam bourjois healthy mix serum, oczywiscie najjasniejszy odcien, ale niestety, stanowczo za ciemny.
narazie go pouzywam, chociaz troche mi wstyd;] ale koniecznie musze sie za czyms innym rozejrzej.
wyczytalam ze max factor lasting performance ma jasne kolory i gosh tez. wiec musze wybrac sie do drogerii koniecznie po probki.
gogo4444 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości