Jasny podkład - zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-07-01, 13:44   #511
annemon
Zadomowienie

Dot.: najjaśniejszy podkład - proszę, pomóżcie!

Nie szkodzi, domyśliłam się, że chodziło Ci o jakiś inny z Matte w nazwie. Ja ze swojej strony dodam jeszcze 1 odcień b. jasny - Smooth Result Maybelline, odcień Fair. Nie wiem tylko, czy nadal jest dostępny w sprzedaży, bo ostatnio widziałam podkład podobny do niego, ale odcienia Fair tam nie było. Może któraś z wizażanek widziała gdzieś ten odcień?
annemon jest offline  
Stary 2006-07-01, 13:47   #512
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Gosh ma jasny odcień, ale poleciłabym sprawdzić nie Porcelain( dla mnie za ciemny, dla Ciebie pewnie też będzie, skoro używasz LP 100), a jaśniejszy, bodajże Ivory, nr 11? A "setkę" LP widuję w drogeriach
Stary 2006-07-01, 14:31   #513
annemon
Zadomowienie

Lukrecjo, nr 11 to właśnie Porcelain.
annemon jest offline  
Stary 2006-07-01, 19:00   #514
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Ach, to przepraszam Wbiło mi się do głowy, że mam Porcelain, a tymczasem to Natural
Stary 2006-07-02, 09:23   #515
annemon
Zadomowienie

Dodam jeszcze do listy Colorstay, odcień Ivory, niestety nie zawsze dostępny w drogeriach.
annemon jest offline  
Stary 2006-08-15, 12:59   #516
pearlania
Zadomowienie

GG do pearlania
Dot.: dobry, tani podkład...

Z taniutkich podkladow polecam jeszcze:
- vipera satin look - kosztuje ok 7 zl
- vibo lovely - podklad rozswietlajacy - zaplacilam za niego 4,50zl
pearlania jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:19   #517
elmilinden
Raczkowanie

Z jasnymi podkładami zawsze jest problem, niezależnie od ceny Najgorzej jest w tzw. średniej półce cenowej- MF, Loreal, Bourjois itd. wszystkie podkłady mają żółte albo pomarańczowe Jeszcze nigdy nie udało mi się znaleźć nic dla siebie. Więc nie używałam podkładów wcale Miejscowo, jako korektora, używałam jakiegoś jasnego podkładu Manhattan. Teraz używam Clinique, ale nie jest tani.

A z tanich podkładów dobry jest Rimmel Recover. Wbrew temu, co można przeczytać na jego temamt jest dość kryjący jak na niekryjący podkład, lekki, ładnie wyglada na buzi, ma taki złocisty kolorek, nie żółty i nie różowy. Trochę matuje skórę i ją rozświetla. Używałam latem i bardzo polubiłam Mam kolor 100 Ivory, ale obawiam się, że zimą będzie już za ciemny... A ja jednak jestem popisowo blada Ten podkład byłby idealny, bo jest taki "maślany" Tzn. Ma lekką, taką maślaną konsystencję, ładnie i równo pokrywa twarz, wyrównuje koloryt, odbija światło, nie robi zacieków, a jak się go zmywa, nie spływa z twarzy takie pomarańczowe coś, jak w przypadku Loreali... Za to też lubię Clinique, ich podkłady też sa takie jakby "maślane". Jak złapie mnie deszcz, to spokojnie mogę się zamoczyć bez ryzyka, że będę miała na twarzy wyżłobione po kroplach dziury w podkładzie. Trudno to opisać, te podkłady są po prostu fajne, jakby ich nie było Tylko Rimmel ma jedną wadę- podkreśla such skórki. Gdyby nie to, chyba bym się na niego przerzuciła, bo cena (ok. 25zł) jest bardzo korzystna w stosunku do jakości. Ale jednak zostanę przy Clinique
elmilinden jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:27   #518
elmilinden
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez madzialenka$
Ja obecnie używam podkładu rimmela Natural Sensation. Nie jest drogi, a łatwo się go rozprowadza, utrzymuje się dość długo, średniokryjący.A ja ostatnio zainterosowałam sie podkładem infaillible i sie zastanawiam czy warto w niego zainwestowac...??jeśli jest ktos kto go ma to może napisze mi o nim kilka słów??
Moim zdaniem żaden z odcieni Loreala nie nadaje się dla bladej osoby. I nie lubie tych podkładów. Są cieżkie, maskowate i dziwne. Tworzą taką kolorową powłokę na twarzy, która po deszczu spływa, a nawet wystarczy jak sie podrapiesz... Moja koleżanka używa tego podkładu i dosłownie jak się podrapie po brodzie, to już widać ślady Moim zdaniem podkłady Loreala są kiepskie. Sama miałam tylko próbkę tego "cuda". Moje wrażenia- matowa, podkreślająca pory, których normalnie nie widać, pomarańczowa, okropna maska. Załamka. 50 razy lepiej wygląda skóra bez makijażu. I jeszcze coś, czego nienawidzę- przypomina mi jak jako 13-14 latka z pryszczami używałam tanich podkładów do maskowania pryszczy, które te 10 lat temu były jeszcze gorsze niż teraz- spływająca woda była cała pomarańczowa! Coś takiego nigdy nie zdarza się przy dobrych jakościowo podkładach.
elmilinden jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:35   #519
kamilak
Zadomowienie

Uważam, że bardzo dobre są podkłady Hean. Są 2 rodzaje - matujący i nawilżający, mi bardziej pasuje nawilżający, ale zużyłam kilka opakowań matującego i też się świetnie spisywał, tylko jest do tłustej cery. Z czasem moją mieszaną wiecznie przesuszoną za bardzo ściągał.
Z jasnych są 2 kolory: pastelowy i naturalny. Naturalny to taki ładny delikatny beż, a pastelowy jest jaśniutki bez żółtego czy różowego odcienia. Po prostu jasny beż. Polecam obejrzenie
Cena to 8 zł, a jakość naprawdę dobra, chyba że się nie znam na podkładach i te za 40 zł by mnie zaszokowały komfortem, jaki dają. Jednak mi Hean w zupełności wystarczał i jakoś nie czuję potrzeby sięgania po coś innego
kamilak jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:54   #520
annemon
Zadomowienie

[QUOTE=elmilinden]Z jasnymi podkładami zawsze jest problem, niezależnie od ceny Najgorzej jest w tzw. średniej półce cenowej- MF, Loreal, Bourjois itd. wszystkie podkłady mają żółte albo pomarańczowe Jeszcze nigdy nie udało mi się znaleźć nic dla siebie. Więc nie używałam podkładów wcale Miejscowo, jako korektora, używałam jakiegoś jasnego podkładu Manhattan. Teraz używam Clinique, ale nie jest tani.

Elmilinden, a jaki to podkład Clinique'a? Możesz podać odcień, jakiego używasz? Ja też mam problem ze znalezieniem b. jasnych podkładów. Jak na razie bardzo odpowiada mi True Match, odcień C1, ale chętnie wypróbuję coś z Clinique'a.

Edytowane przez annemon
Czas edycji: 2006-08-15 o 15:47
annemon jest offline  
Stary 2006-08-15, 13:59   #521
Sovilo
Zakorzenienie

Soraya matujacy, ok.11 zł, tez niezły
Stary 2006-08-15, 13:59   #522
smerfeta01
Zakorzenienie

polecam podkład Erisa City Matt - ok.18zł. odcień Ivory jest dość jasny.
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-08-15, 14:15   #523
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

ja z tych tanszych tez polecam Lirene City Matt, chociaż i tak moim faworytem jest Dream Matte Mousse Maybelline kosztuje ok 30zł ale warto
nie polecam natomiast Vipery matującej, maska gwarantowana a kolory zdecydowanie szare i ciemne

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2006-08-15, 15:06   #524
lir391
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pearlania
Ostatnio odkrylam swietny podklad. Soraya antybakteryjny. Ladnie matuje, pozostawia taka delikatna aksamitna powloczke na skorze, dosc dobrze kryje i slicznie pachnie. Naprawde nie sadzilam ze moze mi to wszystko dac podklad za 9,99zl. Uwielbiam go
Taa, jest super - tez go bardzo lubie

'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/

lir391 jest offline  
Stary 2006-08-15, 15:33   #525
drum_girl
Raczkowanie

Ja polecm serie AA używam jej cały czas i jestem naprawde zadowolona.Jest matujący i rozświetlający.Ostatnio kupiłam go w naturze w promocji za 11.99 a normalnie kosztuje okolo15zl.
drum_girl jest offline  
Stary 2006-08-15, 16:09   #526
elmilinden
Raczkowanie

[quote=annemon]
Cytat:
Napisane przez elmilinden
Z jasnymi podkładami zawsze jest problem, niezależnie od ceny Najgorzej jest w tzw. średniej półce cenowej- MF, Loreal, Bourjois itd. wszystkie podkłady mają żółte albo pomarańczowe Jeszcze nigdy nie udało mi się znaleźć nic dla siebie. Więc nie używałam podkładów wcale Miejscowo, jako korektora, używałam jakiegoś jasnego podkładu Manhattan. Teraz używam Clinique, ale nie jest tani.

Elmilinden, a jaki to podkład Clinique'a? Możesz podać odcień, jakiego używasz? Ja też mam problem ze znalezieniem b. jasnych podkładów. Jak na razie bardzo odpowiada mi True Match, odcień C1, ale chętnie wypróbuję coś z Clinique'a.
Ja używam podkładu Stay True kolor 27 stay nude. Ale są pewnie jeszcze jaśniejsze Ten jest taki średni, ale ani zimą ani latem się nie odznacza na twarzy, a stosuję go tylko na policzki i nos (takie zboczenie- nigdy nie maluje czoła, brodę bardzo rzadko) Po prostu nie widać, że jestem umalowana. Ale ja używam bardzo niewielkie ilości podkładów. 30ml Clinique'a starcza mi na ponad rok A maluję się codziennie.
elmilinden jest offline  
Stary 2006-08-15, 16:24   #527
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ellebox
może jakieś pokłady w cenie ok 10 zł ?? i mniej i troche wiecej
Soraya Antybakteryjny-to dla cery mieszanej ze skłonnością do wyprysków.Są 4 kolorki.Cena 10-15zł w zależności od sklepu.
Stary 2006-08-15, 16:31   #528
Thalia2006
Raczkowanie

Ja też bym poleciła Rimmel Recover, wtapia się w skórę, nie tworzy maski..
Stary 2006-08-15, 17:41   #529
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez elmilinden

Ja używam podkładu Stay True kolor 27 stay nude. Ale są pewnie jeszcze jaśniejsze Ten jest taki średni, ale ani zimą ani latem się nie odznacza na twarzy, a stosuję go tylko na policzki i nos (takie zboczenie- nigdy nie maluje czoła, brodę bardzo rzadko) Po prostu nie widać, że jestem umalowana. Ale ja używam bardzo niewielkie ilości podkładów. 30ml Clinique'a starcza mi na ponad rok A maluję się codziennie.
Dzięki za odpowiedź, wypróbuję ten podkład, a może nawet ten odcień.
annemon jest offline  
Stary 2006-08-15, 23:54   #530
rambo
Zakorzenienie

GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo

Rimmel Recover - przede wszystkim nie wysusza Mogę jeszcze polecić Astor Anti Stress & Lift (ok. 35zł). I to wszystko z niskiej co mi do gustu przypadło niestety...
Stary 2006-08-16, 14:27   #531
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rambo
Rimmel Recover - przede wszystkim nie wysusza Mogę jeszcze polecić Astor Anti Stress & Lift (ok. 35zł). I to wszystko z niskiej co mi do gustu przypadło niestety...
Ale to już chyba średnia,a nie niska półka
Stary 2006-08-18, 10:39   #532
Blondzia
Raczkowanie

Dot.: Jasny podkład do cery z trądzikiem

Podobnie jak Asiulka123 polecam do cer trądzikowych podkład Sorai Antybakteryjny ) Używam już drugiego opakowania, a to w moim przypadku rekord, bo rzaaadko kiedy kupuję 2X ten sam kosmetyk. Podkład ten jest lekki, nie zatyka porów, zawiera wyciąg z trawy cytrynowej, ma dość jasne kolorki i śliczny, aczkolwiek mocny zapach.

Coco Chanel
Blondzia jest offline  
Stary 2006-08-18, 18:45   #533
lir391
Zakorzenienie

Dot.: Jasny podkład do cery z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez Blondzia
Podobnie jak Asiulka123 polecam do cer trądzikowych podkład Sorai Antybakteryjny ) Używam już drugiego opakowania, a to w moim przypadku rekord, bo rzaaadko kiedy kupuję 2X ten sam kosmetyk. Podkład ten jest lekki, nie zatyka porów, zawiera wyciąg z trawy cytrynowej, ma dość jasne kolorki i śliczny, aczkolwiek mocny zapach.
Tez go bardzo lubie, niedawno mi sie skonczyl i planuje go znow kupic. Zapach boski

'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/

lir391 jest offline  
Stary 2006-08-25, 19:01   #534
Anuska77
Zadomowienie

kolor podkladu

Witam,
Mam problem z doborem wlasciwego koloru podkladu. Chodzi mi o Revlon color stay (natural stay), ten z pompka. Mam jasna karnacje z kilkoma piegami. Mam tez co nieco do ukrycia na buzi ;-). Mimo jasnej cery nie chce podkladu, ktorego kolor jest porcelanowy, lub z odcieniem rozowego. Kolor powinien byc raczej naturalny z lekkim odcieniem bezu. Jeszcze nigdy nie trafilam na odpowiedni dla siebie odcien.Chcialabym wyprobowac teraz ten podklad, bo ma mnostwo pozytywnych komentarzy, wiec mysle ze bylby dla mnie ok, tylko ten ciagly problem z kolorem. Moze ktoras z was ma podobny odcien cery i juz wyprobowala jakis dobry kolorek. Prosze o porady. Pozdrawiam
Anuska77 jest offline  
Stary 2006-08-28, 21:44   #535
Anahstasia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 19
Dot.: kolor podkladu

Spróbuj Buff - to właśnie taki jasny beż, bardzo naturalny. Ładnie wtapia się w karnację, podkreśla naturalne piękno skóry. Powinien być dla Ciebie odpowiedni.
Niemniej jednak zanim zakupisz podkład sprawdź ten odcień na testerze. Ciężko dobrać kolor podkładu przez internet, nie widząc nawet zdjęcia skóry

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline  
Stary 2006-09-04, 16:26   #536
Anuska77
Zadomowienie

Dot.: kolor podkladu

Dziękuję za poradę . Faktycznie kolor buff jest dla mnie idealny. Pierwszy kolorek, który świetnie dopasował się do mojej karnacji. Pozdrawiam ciepło
Anuska77 jest offline  
Stary 2006-09-07, 22:55   #537
gamaa
Zakorzenienie

Podkład matujący, nierobiący maski i mający jasne odcienie.

Tak jak w temacie, szukam podkładu matującego, który nie tworzy maski na twarzy a do tego ma w palecie kolorow jakis jasny...Bo mam cere jasna, jak to zwykle blondynki... Prosze o propozycje i opinie na temat danych podkladow.
Stary 2006-09-07, 23:06   #538
pearlania
Zadomowienie

GG do pearlania
Dot.: Podkład matujący, nierobiący maski i mający jasne odcienie.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy do DMM i Wonder Finish (ten daje delikatniejszy efekt) z maybelline.

Poza tym watków na takie i podobne tematy było całe mnóstwo!!!

Edytowane przez pearlania
Czas edycji: 2006-09-08 o 12:01
pearlania jest offline  
Stary 2006-09-07, 23:20   #539
annemon
Zadomowienie

Powtórzę moje propozycje z wielu podobnych wątków: True Match (odcień C1), Lasting Performance (nr 100 i 101), Colorstay (Ivory) i Lumene w sprayu (odcień Vanilla). Najcięższy z nich jest Colorstay, ale przy umiarkowanej ilości i odpowiednim rozprowadzaniu wygląda naturalnie.
annemon jest offline  
Stary 2006-09-08, 00:27   #540
iceflower
Przyjaciółka KWC

Może MF Colour Adapt? Tylko nie wiem, jak z kolorami, bo ja jakims strasznym bledziuchem nie jestem.
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości