Jasny podkład - zbiorczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-11-10, 13:13   #871
opolanka
Rozeznanie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

a ja mam do wymiany podkłam Mary Kay nr 200 Połkryjący, kto chce?
opolanka jest offline  
Stary 2007-11-11, 23:35   #872
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Wczoraj właśnie wyprbowałam ten podkąłd - wersja do cery suchej - odcień najjaśniejszy 01. Powiem tak...sam kolor rzeczywiście b. jasny...ale dla mnie ten podkład się jednak nie nadaje bo daje bardzo matowy efekt... a ja przy mojej suchej skórze ani nie potrzebuję krycia ani matowienie nie jest mi potrzebne... Ale myślę że wiele dziewczyn może być z niego zadowolonych...
W ogóle ostatnio zbieram szczęke z podłogi - jak często polskie podkłady za grosze przewyższają te wysokopółkowe...
Fakt, jak na podkład do cery suchej to matuje całkiem nieźle. No i w ogóle jest fajny, na pewno wart wypróbowania

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dobrze że wspomniałyście o podkładach MK swego czasu zamierzałam kupić ale prawdę mówiąc zapomniałam, nie wiem dlaczego. Na all widziałam po ok. 36-37 zł, nawet za 28 zł są, zarówno średnio kryjące dla cery mieszanej jak i mocno dla cery suchej.
Tylko czy sprawdzi się na mojej skórze-po trzydziestce, z niespodziankami, przetłuszczająca się i bardzo jasna (ale nie wpada w róż tylko w żółć)
Spróbuj upolować odcień 100, on jest naprawdę jaśniutki i bardziej w kierunku żółci, na pewno nie różu. Sama go mam, używałam z powodzeniem rok temu, a teraz co go nałożę to mnie wkurza podkreślaniem porów Nie wiem co jest grane, ale póki co jeszcze go nie skreśliłam, bo kolor i krycie to mi się w nim podobało
MagJa jest offline  
Stary 2007-11-12, 01:02   #873
CzarnyElf
Zakorzenienie

A mnie Mary Kay zaczal niestety zapychac(mam 100 ivory).Czasami uzywam go jako korektor ale na cala twarz

Przeszlam teraz na lekkie podklady:

EL Lucidity 06-jest b jasny i daje efekt super rozswietlonej cery
Testuje tez podklady mineralne EveryDay Minerals-odcien Fair neutral i Sandy Fair sa b jasne i nadaja sie do skory jasnej(bardziej w kierunku zolci niz rozu)
Stary 2007-11-12, 09:29   #874
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Ja też jestem zadowolona z pudru Lucidity Estee Lauder, właśnie z tego koloru 06.

Ciekawa jestem tego podkładu z aukcji, kolor 0, na stronie producenta Collistar niestety nie ma tego koloru w palecie
http://www.allegro.pl/item262903618_...oundation.html

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2007-11-12, 13:02   #875
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez lola23 Pokaż wiadomość
mam Full Coverage - mocniej kryjący
czyli wersja do cery normalnej i suchej...hmmm- a przy cerze która się świeci sprawdzi się? Może lepiej ten drugi choć z kolei on słabiej kryje
Co do odcieni...100 nie widziałam na all, bywają?

agabil1 jest offline  
Stary 2007-11-12, 13:09   #876
kaledonia
Zakorzenienie

A ja zamówiłam podkład Oriflame w kolorze porcelain Mam nadzieję,że jest naprawdę jasny i nie będzie ciemniał!
http://www.oriflame.pl/prod/catalog/...=false&noMenu=
Stary 2007-11-12, 13:21   #877
pasywno-agresywna
Zakorzenienie

GG do pasywno-agresywna

kaledonia, używałam wszystkich trzech podkładów z serii Oriflame colour i z matującego niestety byłam najmniej zadowolona (mimo tłustej cery), jednak wszystkie trzy są dobrej jakości, nie zauważyłam, żeby ciemniały. Kolor porcelain jest naprawdę jaśniutki. Latem bywa dla mnie za jasny (a żadko cokolwiek jest dla mnie za jasne), ale teraz jest dobrze, choć jakby był jaśniejszy, byłoby jeszcze lepiej. Teraz używam podkładu Flawless z tej serii i sprawdza się świetnie. Generalnie Oriflame ma jaśniutkie odcienie podkładów, czym zyskało sobie moją spora sympatię. Podkład Visions choć średniej jakości, kolor Lucy ma bardzo, bardzo jasny.
pasywno-agresywna jest offline  
Stary 2007-11-12, 13:41   #878
kaledonia
Zakorzenienie

Ufff...nie boję się,że będzie za jasny Cera w odcieniu ivory Revlonu więc za jasny być nie będzie
następny będzie ten visions w odcieniu lucy
Stary 2007-11-12, 15:17   #879
gosik.s
Wtajemniczenie

Z cyklu Analiza porównawcza najjaśniejszych odcieni:

Kupiłam właśnie Burżuja 10 Hours Sleep nr 71 i kolorem jestem zachwycona - stopień jasności taki sam, jak Gosh 11, ale odcień jest tak ładnym, neutralnym odcieniem beżu, że niby-neutralny Gosh przy nim to prosiaczek.

Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline  
Stary 2007-11-12, 15:34   #880
bluegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość

Kupiłam właśnie Burżuja 10 Hours Sleep nr 71 i kolorem jestem zachwycona - stopień jasności taki sam, jak Gosh 11, ale odcień jest tak ładnym, neutralnym odcieniem beżu, że niby-neutralny Gosh przy nim to prosiaczek.
A wpada w róż, żółć?
A jak kolor 72? bo właśnie ciekawił mnie ten podkład

bluegirl jest offline  
Stary 2007-11-12, 15:54   #881
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
A wpada w róż, żółć?
A jak kolor 72? bo właśnie ciekawił mnie ten podkład
Właśnie nie. W NIC nie wpada Czysty, neutralny beż bez jakichkolwiek domieszek. Łaaaaadny

72 niestety nie maziałam, bo testera nie było.

gosik.s jest offline  
Stary 2007-11-12, 18:40   #882
annemon
Zadomowienie

Cytat:

Dobrze wiedzieć. A czy testowałaś ten podkład pod kątem krycia i trwałości?
annemon jest offline  
Stary 2007-11-12, 19:12   #883
moren
Wtajemniczenie

GG do moren

Ja juz chyba wiem,dlaczego ostatnio tak ladnie podkaldy stapiaja mi sie ze skora i nawet te odrobinke za ciemne dobrze wygladaja.To efekt picia soczkow z marchewka Chyba troche zżółkłam Ale nie narzekam,teraz mam mniejszy problem z podkładami i pozużywam te za żółte lub za ciemne
moren jest offline  
Stary 2007-11-12, 19:27   #884
Jula84
Wtajemniczenie

Miałam okazje przetestować ten podkład Bourjois - 10 Hours sleep effect zarówno w kolorze 71, 72 i 73
I tak:

-71 jest naprawdę bardzo jasny, dla mnie okazał sie nawet za jasny, więc dla bladolicych bedzie super i rzeczywiscie jest to idealny beżyk - bez żadnej domieszki różu, czy jakiejś żółci. Jest po prostu beżowy

- 72 okazała się dla mnie idealna. Odrobinkę - dosłownie odrobinkę ciemniejszy od 71 ale tez beżowy (nie ma nic z różu)

- 73 o pół tonu ciemniejszy od 72 i to samo co z 71 i 72 - idealny leciutk opalony beżyk

Coś mi się wydaje ze w palecie kolorów tego podkładu w ogóle nie ma odcienia wpadającego w róz.
Jula84 jest offline  
Stary 2007-11-13, 08:10   #885
bluegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez annemon Pokaż wiadomość
Gdzieś w innym wątku czytałam że jest to raczej podkład dla idealnych cer, krycia nie należy się po nim spodziewać.
Ciekawa jestem kolejnych opinii o nim.

bluegirl jest offline  
Stary 2007-11-13, 09:00   #886
keira24
Zadomowienie

Witam .

Proszę Was dziewczyny o radę lub jakies sugestie .

Też mam bladą cerę, ale... Moja twarz jest w raczej lekko różowej tonacji (tak mi się wydaje ), natomiast reszta ciala też jest bardzo jasna, ale w tonacji żółtej .

Mam cerę mieszaną. Policzki i broda mają skłonnośc do przesuszeń, natomiast czolo i nos bardzo się przetluszczają. Mam rozszerzone pory, czasem coś mi wyskoczy, ale generalnie najbardziej zależy mi na wyrównaniu kolorytu twarzy i matowej buzi . Obecnie używam Lasting Performance odcień Fair, ktory jednak trochę ciemnieje w ciągu dnia. Niezły podklad, ale nie czuję matowienia, chyba, że na początku . Zastanawialam i\się nad Revlonem Color Stay, ale zupełnie nie wiem, czy najjaśniejszy odcień Ivory jest rzeczywiście jasny.

Jeśli zadaję pytanie w złym watku to wybaczcie .
Pozdrawiam serdecznie.
Stary 2007-11-13, 12:00   #887
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Gdzieś w innym wątku czytałam że jest to raczej podkład dla idealnych cer, krycia nie należy się po nim spodziewać.
Ciekawa jestem kolejnych opinii o nim.
Też mi się wydawało, że on dla idealnych cer tylko, bo jak sama go testowałam, to nie zauważyłam jakichś specjalnych efektów poza tym, że cera wyglądała naprawdę świeżo i naturalnie. Ale jak dałam siostrze próbkę odcienia 74 i użyła jej po nocce spędzonej w pracy za barem, kiedy to naprawdę wyglądała jak zombie podkład rewelacyjnie zatuszował zmęczenie Aż obie byłyśmy w lekkim szoku No i moja siostra - imprezowiczka stwierdziła, że następny podkład to będzie właśnie ten.
Co zaś się tyczy odcieni to sama testowałam 73 i był dla mnie ciut za ciemny, aczkolwiek ładnie się wtapiał w cerę. 72 byłby ok, gdyby nie wpadał w róż, bo 71 jest już za jasny, no i beżowy, a ja wolę lekko żółtawe odcienie, jak ten 73 właśnie.
MagJa jest offline  
Stary 2007-11-13, 12:07   #888
bluegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Też mi się wydawało, że on dla idealnych cer tylko, bo jak sama go testowałam, to nie zauważyłam jakichś specjalnych efektów poza tym, że cera wyglądała naprawdę świeżo i naturalnie. Ale jak dałam siostrze próbkę odcienia 74 i użyła jej po nocce spędzonej w pracy za barem, kiedy to naprawdę wyglądała jak zombie podkład rewelacyjnie zatuszował zmęczenie Aż obie byłyśmy w lekkim szoku No i moja siostra - imprezowiczka stwierdziła, że następny podkład to będzie właśnie ten.
Co zaś się tyczy odcieni to sama testowałam 73 i był dla mnie ciut za ciemny, aczkolwiek ładnie się wtapiał w cerę. 72 byłby ok, gdyby nie wpadał w róż, bo 71 jest już za jasny, no i beżowy, a ja wolę lekko żółtawe odcienie, jak ten 73 właśnie.
I takie opinie rujnują moją kieszeń, muszę się rozejrzeć za tym podkładem numer 71 myślę że byłby dobry dla mnie. Zwłaszcza że ja zawsze marudzę że moja cera wygląda na szarą, zmęczoną.

bluegirl jest offline  
Stary 2007-11-13, 14:21   #889
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez annemon Pokaż wiadomość
No cóż, kryjący to on jednak nie jest. Ale podpisuję się pod wcześniejszą opinią MagJi. Sama bynajmniej nie jestem posiadaczką cery idealnej, choć jej stan ostatnio bardzo się poprawił (odpukać!) po Acnedermie. Ale twarz jakoś zyskuje wizualnie po jego użyciu, jest jakby rozświetlona i ujednolicona, po prostu ładniejsza.
Niemniej na jakieś widoczniejsze niedoskonałości trzeba użyć korektora.

Trwałość całkiem przyzwoita, aczkolwiek u mnie nic nie wytrzymuje całego dnia w pracy i ten podkład też nie jest wyjątkiem od tej reguły. Ale nie jest też mniej wytrzymały od innych.
A że ma bardzo delikatny, ładny zapach, jak na tę chwilę jest moim faworytem i zdetronizował IsaDorę, (jak dla mnie) pachnącą dość szpetnie.

Keiro, Ivory Revlona CS jest jasny i raczej różowawy niż żółtawy czy neutralny, powinien więc być dla Ciebie odpowiedni, jeśli jesteś bardzo blada (zaznaczam, że nie znam tego odcienia LP, jakiego używasz).

gosik.s jest offline  
Stary 2007-11-13, 14:41   #890
bluegirl
Zakorzenienie

Poszperałam na stronie Bourjois
http://www.bourjois.co.uk/face/foundation/104
tam 71 wygląda zółto, przynajmniej na moim monitorze
72 jakby wpadała w róż
i tu mam zagwozdkę, a do Douglass 50km

Najczęsciej kupuję podkład pierwszy w palecie, i bliżej mi do różowości, żółci unikam.
Piszecie że nie ma w nich żółci, a czy 71, i 72 któryś ma więcej pigmentu różowego? 72 pół tonu z tego co wyczytałam ciemniejszy więc do 71 bym się skłaniała.

Ciekawe jakby podkład się sprawował do mieszania go z innym, bardziej kryjącym.

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2007-11-13 o 15:01
bluegirl jest offline  
Stary 2007-11-13, 14:57   #891
pakosta
Wtajemniczenie

Cytat:
72 jakby wpadała w róż

Najczęsciej kupuję podkład pierwszy w palecie, i bliżej mi do różowości, żółci unikam.
Piszecie że nie ma w nich żółci, a czy 71, i 72 któryś ma więcej pigmentu różowego? &2 pół tonu z tego co wyczytałam ciemniejszy więc do 71 bym się skłaniała.

Blue, moge Ci wysłać próbkę numeru 72

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline  
Stary 2007-11-13, 14:58   #892
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
72 jakby wpadała w róż

Piszecie że nie ma w nich żółci, a czy 71, i 72 któryś ma więcej pigmentu różowego? &2 pół tonu z tego co wyczytałam ciemniejszy więc do 71 bym się skłaniała.

jak dla mnie sama nazwa odcienia 72 wskazuje na jego różowość natomiast 71 powinien być żółtawy
Reese jest offline  
Stary 2007-11-13, 15:03   #893
bluegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Blue, moge Ci wysłać próbkę numeru 72
Byłabym przeogromnie wdzięczna, mogłabym w rewanżu wysłać próbkę Chanel Mat Lumiere 20 Clair

bluegirl jest offline  
Stary 2007-11-13, 15:14   #894
pakosta
Wtajemniczenie

Nie ma probemu Blue, PW

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline  
Stary 2007-11-13, 16:31   #895
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez keira24 Pokaż wiadomość
Witam .

Proszę Was dziewczyny o radę lub jakies sugestie .

Też mam bladą cerę, ale... Moja twarz jest w raczej lekko różowej tonacji (tak mi się wydaje ), natomiast reszta ciala też jest bardzo jasna, ale w tonacji żółtej .

Mam cerę mieszaną. Policzki i broda mają skłonnośc do przesuszeń, natomiast czolo i nos bardzo się przetluszczają. Mam rozszerzone pory, czasem coś mi wyskoczy, ale generalnie najbardziej zależy mi na wyrównaniu kolorytu twarzy i matowej buzi . Obecnie używam Lasting Performance odcień Fair, ktory jednak trochę ciemnieje w ciągu dnia. Niezły podklad, ale nie czuję matowienia, chyba, że na początku . Zastanawialam i\się nad Revlonem Color Stay, ale zupełnie nie wiem, czy najjaśniejszy odcień Ivory jest rzeczywiście jasny.

Jeśli zadaję pytanie w złym watku to wybaczcie .
Pozdrawiam serdecznie.
ja bym Ci poleciła unikać podkładów w tonacji różu bo podkreślą tylko różnice między twarzą a szyją i resztą ciała

agabil1 jest offline  
Stary 2007-11-13, 18:36   #896
keira24
Zadomowienie

Cytat:
Keiro, Ivory Revlona CS jest jasny i raczej różowawy niż żółtawy czy neutralny, powinien więc być dla Ciebie odpowiedni, jeśli jesteś bardzo blada (zaznaczam, że nie znam tego odcienia LP, jakiego używasz).
Gosik.s dziękuję za odpowiedź . A czy akurat wg Twojej opinii dobrze on matowi ??

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ja bym Ci poleciła unikać podkładów w tonacji różu bo podkreślą tylko różnice między twarzą a szyją i resztą ciała
Agabil ja zawsze nakładam podkład na twarz i szyję, również dekolt, jeśli mam strój, który tego wymaga . Tylko w takim razie, co mi pozostaje ?? Nakładać podkład w odcieniu żółtym, żeby względnie zgrać go z szyją ?? Mam jeszcze najjaśniejszy odcień Lasting Finish Rimmela (ivory) i on jest wg mnie w tonacji żóltej. Owszem, stapia się nieźle ze skórą szyi, ale nie bardzo mi pasuje i ciemnieje jednak. Oczywiście nie matowi też odpowiednio . Nie bardzo wiem, co teraz zrobić .
Stary 2007-11-13, 19:36   #897
Mary_Q
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
a czy znacie podklad jasniejszy od porcelain oriflame? nadajacy sie do suchej i wrazliwej skory?ktora szybko sie czerwieni? i kolory ivory daja prosiaczkowy efekt ;/
Mary_Q jest offline  
Stary 2007-11-13, 20:53   #898
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

jeśli nakładasz tez na szyję to nie ma aż takiego problemu tylko podkład nigdy w 100% nie pokrywa skóry więc inaczej wyjdzie na różowawej twarzy a inaczej na żółtawej szyi

agabil1 jest offline  
Stary 2007-11-13, 21:21   #899
annemon
Zadomowienie

Bluegirl, MagJa i Gosik.s - dzięki za odpowiedzi na moje pytanie.
annemon jest offline  
Stary 2007-11-13, 21:41   #900
tulipanna.
Zakorzenienie

Podczas ostatnich zakupow panie z Sephory zaproponowaly mi Burzuja. Ten z najnizsza cyferka moim zdaniem jest bezowawo-zoltawy, ale z przewaga bezu. Coz, przydalby sie jeszcze troche jasniejszy, ale pogodzilam sie juz z mysla, ze jasniejszej tonacji moge szukac tylko wsrod pudrow. Mam nadzieje, ze kiedys to sie zmieni. Na razie postanowilam przestac zaprzatac sobie glowe podkladem i oszczedzam na pobielajaca baze Chanela.
tulipanna. jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości