Jasny podkład - zbiorczy - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-01, 23:29   #2251
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Upsss, sorry mój błąd. Ten chlodny kolor wziął mi się stąd że Revlon w odcieniu Buff ciemniał mojej siostrze na twarzy w kierunku różowawego (!) koloru, takiego ... szynkowatego.
quench jest teraz online  
Stary 2010-08-03, 00:04   #2252
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Inglot z serii AMC Cream Foundation-odcień LW100 jest prawie biały
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35...-do-twarzy.htm
dzis go oglądałam, co prawda w kiepskim świetle , ale LW100 na mojeje skórze jest wyraźnie beżowy...,owszem dość jasny, ale do bieli mu było daleko, choć bardzo bym chciała , wydaje mi się, ze to coś jak M.A.C. NW 115 (któy w realu jest też okazał się ciemneijszy niż na stronie producenta)
a moze ja jednak jakimś odmieńcem jestem
rousse jest offline  
Stary 2010-08-05, 00:05   #2253
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Istnieje podkład, w granicach 60zł, o kolorze jaśniejszym, niż najjaśniejszy odcień Bourjois?
(ewentualnie o równym odcieniu)

Zapewne się powtórzę, ale cóż to za dyskryminacja, dlaczego nie wpuszczą na rynek jasnych, mlecznych podkładów w przyzwoitej cenie? Karmelowych, pomarańczowych, brązowych, miodowych jest, za przeproszeniem, od cholery, a tych najjaśniejszych.. niestety niewiele, i w większości przypadków, nie na moją kieszeń.
Przepraszam, musiałam się wyładować. ;p
Leora jest offline  
Stary 2010-08-06, 18:45   #2254
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Istnieje podkład, w granicach 60zł, o kolorze jaśniejszym, niż najjaśniejszy odcień Bourjois?
(ewentualnie o równym odcieniu)
chyba nie, dosć jasny był Maybelline Dream matte ivory light 0, ale juz go nie ma...
a propos czy ktoś próbował tego?:
http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...porcellan.html
rousse jest offline  
Stary 2010-08-06, 20:10   #2255
anioljutra
Przyczajenie

Witam Drogie Wizażanki.
Od dłuższego czasu przeszukuje różne wątki w celu znalezienia dobrego podkładu.
Ostatnio kupiłam podkład Inglot AMC LW100 w sumie przez przypadek. We wcześniejszych poszukiwaniach wyeliminowałam go sądząc, że będzie za ciemny. Kolor pasuje mi genialnie . Niestety konsystencja tego podkładu nie sprzyja mojej suchej skórze, podkreśla suche skórki :/ (może powinnam go nakładać gąbką...może to moja nieumiejętność ,jednak szkoda mi go spisywać na straty) Tak się ucieszyłam, że wreszcie trafiłam na odpowiedni podkład, a tu lipa. Więc jeśli, któraś z was zna podkłady koniecznie do cery suchej średnio lub mocno kryjące podobne do Inglota w kolorze jasno żółtym to byłabym wdzięczna za propozycje . Może okaże się że jakiś przeoczyłam.
anioljutra jest offline  
Stary 2010-08-06, 22:56   #2256
denq
Raczkowanie

a mi się marzy coś równie jasnego, jak armani 08 white, tylko żółtego... czemu żadna najwyższa producencka instancja nie chce mnie wysłuchać? swoją drogą po wstępnej rozpaczy, że mnie opaliło trochę, przynajmniej mam luz przy szykowaniu się rano, bo dobre dla mnie w sensie odcienia stały się LRP Toleriane 10 Ivory i MUFE Mat Velvet + 20 Ivory //EDIT: i Vichy Norma Teint 15 Opal- akurat perfekcyjny dla mnie obecnie kolor i tonacją, i odcieniem, niestety//. Co prawda oba nieco nie pasują tonacją, za pomarańczowe, ale ciut, i przy uwędzonej skórze nie jest to taki duży zgrzyt. Swoją drogą z różowych mogę też polecić MUFE Mat Velvet + 15 Alabaster.

smutne jest to, że już zdecydowałam się na minerałki, a znowu muszę odłożyć testy do czasu, aż wyblaknę ;P

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2010-08-15 o 03:32
denq jest offline  
Stary 2010-08-07, 11:28   #2257
quench
Are you talking to me?!

Przyznam szczerze, że mi już ręce opadają. Dochodzę do wniosku że w naszych drogeriach po prostu nie ma podkładu na tyle jasnego by w pełni mnie zadowolić (no może poza FF 08 white) i o własnościach, które by mi pasowały (krycie średnie i matowienie). I tu już nawet nie chodzi o kwestie finansowe - bo przetestowałam podkłady zarówno z niskiej półki, jak średniej i wysokiej.
Ach, nie wiem czy piasałam ale ten podkład z Make Up Store ciemnieje - i to na tyle, że robi się ciemniejszy od Inglota. I jeszcze jedno - źle współpracuje z filtrami - próbowałam nakładać go na filtry z Ducraya i niestety - produkty nie polubiły się.
quench jest teraz online  
Stary 2010-08-08, 01:34   #2258
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez anioljutra Pokaż wiadomość
Niestety konsystencja tego podkładu nie sprzyja mojej suchej skórze, podkreśla suche skórki :/ (może powinnam go nakładać gąbką...może to moja nieumiejętność ,jednak szkoda mi go spisywać na straty)
nie on prawdopodobnie wysusza, ja mam co prawda tylko bazę i korektory z inglota, ale wszystkie wysuszają... W przypadku korektorów to mała wada, bo ich stosuje niewielką ilość, a są bardzo jasne więc ujdą
Białą bazę inglota też chciałam spisac na straty, taka była wysuszająca, ale wpadłam na pomysł, zeby ją rozcieńczyc, i dodaję mikrokropelkę moisturizera ( ELF ivory, który też chciałam wyrzucić bo jest za tłusty , i buzia sie po nim świeci jak choinka) i otrzymałam idealną konsytsencję i kolor i nawet robi za podkład
rousse jest offline  
Stary 2010-08-08, 17:35   #2259
quench
Are you talking to me?!

Mi AMC akurat żadnej krzywdy nie robi, więc się cieszę Natomiast białą bazę inglota wywaliłam do kosza, bo mnie zaczęła w pewnym momencie niemiłosiernie zapychać. A szkoda, bo taki zabielacz jest super rozwiązaniem jeśli chodzi o podkłady. Kto wie, może to i jest sposób - kupić jakąś dobrą białą bazę i po prostu rozjasniać nią podkłady?
quench jest teraz online  
Stary 2010-08-23, 22:47   #2260
truskawkowawiosna
Moderator

niedawno tutaj jęczałam, ze nie mam sie czym malowac musze sie podzielic nowym nabytkiem, z ktorego jestem niezmiernie zadowolona. kupilam jako korektor pod oczy, a nadaje sie takze idealnie jako podklad calkiem niezle kryjacy
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...r-pod-oczy.htm

kupilam za 12 zl na allegro, odebralam osobiscie, jak dla mnie taniocha. wzielam odcien Light i jest naprawde bardzo jasniutki, wpada w zolty odcien, na pewno nie w roz. wydaje mi sie, ze jest jasniejszy od najjasniejszego Gosha (porcelain) i nie ciemnieje tak bardzo. utrwalilam go tylko delikatnie mineralnym podkladem, zeby sie nie blyszczec, wytrzymal bardzo dlugo, nie zwazyl sie, jestem zachwycona. tylko nakladalam go bardziej jak korektor, lekko wklepujac, tapety absolutnie nie bylo.

pod oczy super, dokladnie jak w recenzjach na KWC. dobrze, ze nie wzielam Fair, bo pewnie wpada w roz i by sie odznaczal

jak ktoras szuka korektora pod oczka, to warto sprobowac, a nuż do twarzy tez sie nadal. buteleczka ma 11 ml, ale jest wydajny.

na tlustej cerze raczej sie nie sprawdzi, bo daje lekki glow

bede testowac dalej

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-08-23 o 22:51
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2010-08-25, 23:13   #2261
quench
Are you talking to me?!

truskawkowawiosna, super że znalazłaś coś, co Cię zadowala. Ja tymczasem ostrzę sobie kły na minerały z edem (sandy fair i fair neutral) albo kolorowkę armaniego, a ściśle luminous silk w odcieniu 0 porcelain/alabaster który jest po prostu biały. Biały podkład to może brzmieć dziwnie, ale po pierwsze - może posłużyć do miksowania z innymi podkładami, po drugie często zdarzało mi się w zimie że miałam na buzi tylko biała inglotową bazę i tak wtapiała się w skórę, że nic nie było widać. Toteż myślę że luminous też może tak czynić. Tylko ta cena... straszna...
Stary 2010-08-26, 00:58   #2262
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
truskawkowawiosna, super że znalazłaś coś, co Cię zadowala. Ja tymczasem ostrzę sobie kły na minerały z edem (sandy fair i fair neutral) albo kolorowkę armaniego, a ściśle luminous silk w odcieniu 0 porcelain/alabaster który jest po prostu biały. Biały podkład to może brzmieć dziwnie, ale po pierwsze - może posłużyć do miksowania z innymi podkładami, po drugie często zdarzało mi się w zimie że miałam na buzi tylko biała inglotową bazę i tak wtapiała się w skórę, że nic nie było widać. Toteż myślę że luminous też może tak czynić. Tylko ta cena... straszna...
ideal to jednak nie jest- nie jest rozowy, ale troche za malo cieply dla mnie jednak na razie to dla mnie najgenialniejszy korektor pod oczy jaki mialam, do zaczerwienionych skrzydelek nosa tez jak znalazl a z mineralkami swietnie wspolpracuje

a co do EDMu: strasznie szkoda, ze dopiero teraz sie za nie zabierasz EDM calkiem niedawno zlikwidowalo przesylke do PL, koniec ze wspolnymi zakupami, gdzie opakowanie podkladu z przesylka bylo tansze niz 30 zeta pelnowymiarowe opakowania na Allegro beda teraz drozsze albo tylko wybrane kolory. chcialam ostatnio upolowac Golden Fair matte dla siostry- bezskutecznie

dla mnie wersja matte z EDM jest najlepsza.

jak Ci nie podejdą EDMki to koniecznie sprobuj Lumiere, maja moim zdaniem jasniejsze odcienie niz najjasniejsze EDM (fair neutral, sandy fair) i fajniej sie stapiaja z twarza. znam tylko formule veena velvet i te moge polecic, podobno FF jeszcze jasniejsze

Pixie Cosmetics tez warto sprobowac, chociaz mi takie bardzo kremowe formuly chyba jednak nie sluza, kolorkow wiele, cos na pewno dobrac mozna.

a najjasniejsze, zbyt jasne dla mnie byly niektore EGM, mam nawet jeszcze kilka probek, podklad w formule Cover Me nie sluzyl mi

grunt to dobrac swoja tonacje, w zlej (nawet majac odpowiednio jasny) bedziemy wygladac blado i niezdrowo, w dobrej bardzo jasno i zdrowo niestety producenci podkladow plynnych uparli sie, ze kobieta musi byc albo rozowa albo intensywnie zolta czy pomaranczowa, a przeciez zdecydowana wiekszosc nas jest po prostu bezowa i zwykle ten bezyk jest zoltawy

Czas edycji: 2010-08-26 o 01:00
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2010-08-26, 15:15   #2263
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Witajcie, jestem tu w zasadzie nowa dla mnie też większość podkładów jest za ciemnych ;( ogólnie nie chciałabym się wtrącać w wasze wybory, ale próbowałyście może dermacolu 208? ten odcień jest prawie biały, choć ja używam go tylko na wielkie wyjścia bo tworzą mi się po nim wulkany oO ;/
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2010-08-26, 19:20   #2264
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem tu w zasadzie nowa dla mnie też większość podkładów jest za ciemnych ;( ogólnie nie chciałabym się wtrącać w wasze wybory, ale próbowałyście może dermacolu 208? ten odcień jest prawie biały, choć ja używam go tylko na wielkie wyjścia bo tworzą mi się po nim wulkany oO ;/
przez kilka miesięcy używałam go jako podkładu ale, co dziwne, nie robił mi krzywdy, a mam cerę trądzikową. jedyne co mu mogę zarzucić to to, że po paru godzinach, gdy zaczynałam się świecić, podkład nasiąkał sebum i robił się taki rzadki, że byle dotknięcie zmywało go z twarzy, poza tym czasem się warzył... Przeszłam na minerały, ale nadal go mam, czasem (rzadko) używam, zdarzało mi się rozjaśniać nim ciemniejsze podkłady - nadawał się wprost idealnie

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-26 o 19:21
fiasco jest offline  
Stary 2010-08-26, 21:20   #2265
quench
Are you talking to me?!

Tak z EDM jest już problem, bo nie tak dawno nigdzie nie mogłam znaleść fair neutral (nawet w sklepie internetowym). Dopiero na dniach pojawiły się na allegro i na polskiej stronce EDM.
W ogóle ubolewam nad tym, że w naszym kraju jest tak mało firm, które produkują kosmetyki mineralne. Koszty nie są duże, a zainteresowanie byłoby ogromne.
A teraz mam pytanie - oglądałam co prawda swatche na forum mineralnym, ale wiadomo, że zdjęcia przekłamują kolory - jak bardzo jasny jest fair neutral z EDM-u? Czy można go porównać do jakiegoś drogeryjnego, płynnego podkładu? Sandy fair kojarzę, miałam próbeczkę wyludzoną od koleżanki, ale kolor był jednak trochę za ciemny. Jak się do tego ma więc fair neutral? Nie wiem, czy pakować w niego pieniążki, czy rozejrzeć się za czymś innym...
Stary 2010-08-26, 21:30   #2266
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
A teraz mam pytanie - oglądałam co prawda swatche na forum mineralnym, ale wiadomo, że zdjęcia przekłamują kolory - jak bardzo jasny jest fair neutral z EDM-u? Czy można go porównać do jakiegoś drogeryjnego, płynnego podkładu? Sandy fair kojarzę, miałam próbeczkę wyludzoną od koleżanki, ale kolor był jednak trochę za ciemny. Jak się do tego ma więc fair neutral? Nie wiem, czy pakować w niego pieniążki, czy rozejrzeć się za czymś innym...
z tego co pamietam, fair neutral jest jasniejszy od sandy, ktore jest wyraznie rozowawe. fair neutral uderza bardziej w ziemiste tony. jezeli sandy fair byl za ciemny odrobine, to mysle, ze jasnoscia fair neutral moglby byc ok dla Ciebie ja nie spotkalam sie z plynnym podkladem w takim odcieniu, najjasniejszy jaki chyba mialam to amerykanski W1 true match, ale on bardziej w zolty wpadal

jednak jasniejsze i tak oceniam EGM i Lumiere Veena Velvet fair beige

a moze popytaj dziewczyn, moze moglyby wyslac mala probeczkę, wiem, ze sporo uzywa tego odcienia. ja niestety nie mam juz, a chetnie bym sie podzielila

Czas edycji: 2010-08-26 o 21:31
mikroREKLAMA

Stary 2010-08-26, 21:51   #2267
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
z tego co pamietam, fair neutral jest jasniejszy od sandy, ktore jest wyraznie rozowawe. fair neutral uderza bardziej w ziemiste tony. jezeli sandy fair byl za ciemny odrobine, to mysle, ze jasnoscia fair neutral moglby byc ok dla Ciebie ja nie spotkalam sie z plynnym podkladem w takim odcieniu, najjasniejszy jaki chyba mialam to amerykanski W1 true match, ale on bardziej w zolty wpadal

jednak jasniejsze i tak oceniam EGM i Lumiere Veena Velvet fair beige

a moze popytaj dziewczyn, moze moglyby wyslac mala probeczkę, wiem, ze sporo uzywa tego odcienia. ja niestety nie mam juz, a chetnie bym sie podzielila
Dziękuję bardzo za porady Doszłam do wniosku, że zakupię całe opakowanie, bo myślę, że jeśli fair neutral jest jaśniejszy, to spokojnie się nada I bardzo cieszy mnie fakt, że neutral jest bardziej ziemisty, bo tego mi trzeba.
Ale mi robisz smaka na EGM i Lumiere U mnie na hasło: jasny podkład włącza się lampka w głowie i myślenie "muszę go mieć. Muszę! Muszę!"
Stary 2010-08-26, 22:39   #2268
Maqua
Zakorzenienie

jak jasny (czy jak ciemny ) jest Bourjois Healthy Mix 52?
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-26, 23:10   #2269
quench
Are you talking to me?!

Powiem tak, 51 jest najjaśniejszy i winien się nadać dla kobiet o jasnej karnacji (jasnej, nie bardzo jasnej). 52 jest ciut ciemniejszy (może tak z pół tonu) i taki... bardziej beżowy. Różnica kolosalna nie jest ale da się ją zauważyć.
Tutaj wklejam link do fotki z 51:

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...9&d=1272299903
Stary 2010-08-26, 23:14   #2270
Maqua
Zakorzenienie

dzięki quench. pytam, bo mam dostać ten nowy podkład Bio detox, a podobno kolory takie same jak HM, tylko zaczynają się od 52. zastanawiam się, czy w ogóle będę mogła nim 'operować', czy rozjaśnię wystarczająco...
Maqua jest offline  
Stary 2010-09-05, 17:29   #2271
quench
Are you talking to me?!

Wrzucam nowego swatcha
Dzisiaj podkłady w wersji rozświetlającej : Photogenic Lumessence (Lancome) i Luminous Silk (Giorgio Armani).
Parę słów odnośnie koloru - oba kolory to najjaśniejsze kolorki dostępne w Polsce (Luminous ma także odcień 0, ale ja go nie znalazłam w drogeriach, numeracja zaczynała się od 02 chociaż teoretycznie powinna od 0 - ów 0 to kolor biały, bez domeszek innych pigmentów; zaś Lancome w wersji amerykańskiej gamę ma o wiele bardziej obszerną z wyraźnym podziałem na tonacje; w Polsce <podobnie jak w Wielkiej Brytanii;innych krajów europejskich nie sprawdzałam> kolorystyka została bardzo, bardzo zubożona. Pokazuję Wam odcień 01, przy czym zaznaczam, że kolorówka amerykańska oferuje odcienie jaśniejsze przynajmniej o jeden ton). Na zdjęciu podkłady nie wyglądają na wybitnie jasne, ale należy pamiętać, że one załamują światło, więc rozprowadzone na buzi wyglądają na jaśniejsze.

Edit: Ponieważ zrobiłam porządki w kosmetyczce i pozbyłam się większości fluidów, dodaje swatcha "pamiątkowego" - takie drobne podsumowanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0003_1.jpg (47,1 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0053.jpg (52,4 KB, 149 załadowań)

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-12-04 o 13:03 Powód: ponowno dodanie zdjęć utraconych na skutek awarii serwerów
quench jest teraz online  
Stary 2010-09-15, 15:25   #2272
rousse
BAN stały

swatche podkładów (i jednej bazy)
od nadgarstka:
Inglot baza korekcyjna rozjaśniająca...??:hahaha :
Illamasqua Light Liquid Foundation 115
M.A.C. Studio Fix NW15
minerały:
MEOW 0-inquisitive Persian
Aromaleigh Glissade Alabaster
Aromaleigh Glissade Ghost (biały)
rousse jest offline  
Stary 2010-09-16, 21:55   #2273
quench
Are you talking to me?!

Rousse, ty diablico! Gdzie dorwałaś podkład Illamasqua? Oglądałam z jakieś 3 miesiące temu swatche w interenecie, znalazłam nawet firmę która przerzuciłaby mi podkład do Polski, ale się w końcu wycofałam... Napisz mi coś o nim, ok? Jak wygląda na skórze, czy się utlenia, jakie daje wykończenie i jak z kryciem?
Znalazłam na allegro podkład anny sui 00B i E99 i nie mogę spać... Bardzo mnie korci by sobie zamówić któryś z tych dwóch kolorów, tylko po co mi kolejny podkład?
Stary 2010-09-16, 22:35   #2274
SylwUu$ka
Raczkowanie

Cześć!
Mam do sprzedania nowiuteńki podkład Revlon Colorstay odcień buff. Ewentualnie moge się wymienić za odcień ciemniejszy, czyli sand beige. Zainteresowane zapraszam na PW.
SylwUu$ka jest offline  
Stary 2010-09-17, 18:29   #2275
kaledonia
Zakorzenienie

Ja ostatnio maziam się podkładem w sztyfcie Oriflame i jeśli chodzi o kolor to on jest biały (porcelain), ale niestety strasznie podkreśla suche skórki. Nie wiem jak go można poleceć do suchej skóry, ja mam mieszaną i wysusza...

Miałam Inglota AMC i nic takiego nie zaobserwowałam, gdyby był tańszy kupiłabym go ponownie
Cytat:
Napisane przez SylwUu$ka Pokaż wiadomość
Cześć!
Mam do sprzedania nowiuteńki podkład Revlon Colorstay odcień buff. Ewentualnie moge się wymienić za odcień ciemniejszy, czyli sand beige. Zainteresowane zapraszam na PW.
buff jasnym odcieniem
Stary 2010-09-17, 20:19   #2276
quench
Are you talking to me?!

Producent pewnie wykombinował, że podkład w sztyfcie jest treściwy, a jak coś jest treściwe, to suchej skórze nie zaszkodzi
Stary 2010-09-18, 08:10   #2277
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anioljutra Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki.
Od dłuższego czasu przeszukuje różne wątki w celu znalezienia dobrego podkładu.
Ostatnio kupiłam podkład Inglot AMC LW100 w sumie przez przypadek. We wcześniejszych poszukiwaniach wyeliminowałam go sądząc, że będzie za ciemny. Kolor pasuje mi genialnie . Niestety konsystencja tego podkładu nie sprzyja mojej suchej skórze, podkreśla suche skórki :/ (może powinnam go nakładać gąbką...może to moja nieumiejętność ,jednak szkoda mi go spisywać na straty) Tak się ucieszyłam, że wreszcie trafiłam na odpowiedni podkład, a tu lipa. Więc jeśli, któraś z was zna podkłady koniecznie do cery suchej średnio lub mocno kryjące podobne do Inglota w kolorze jasno żółtym to byłabym wdzięczna za propozycje . Może okaże się że jakiś przeoczyłam.
To jest kolejny problem Polek...
Alabastrowych Polek jest coraz więcej na ulicy....A tych jasnych -naprawdę jasnych podkładów jak na lekarstwo..i pozostają zakupy na All albo wydanie kolosalnej kwoty w np. douglasie. A niekażdą na to stać.
No ale nawet jak jakimś cudem dorwiemy "dość jasny " podkład to już nie możemy wybrzydzać tylko rzucamy się na niego. ja tak mam...
jak widze "dość jasny" podkład to chwytam i już nie myślę czy do cery tłustej, młodej, trądzikowej czy starczej..BYLE DOŚĆ JASNY
I przez to nie jeden raz miałampodkład dobrze dobrany kolorystycznie ale źle jeżeli chodzi o właściwości i przesuszał mi cerę, albo powodował niespodzianki albo z kolei podkreślał suche skórki..NO masakra

Obecnie mam Bourjois 51 i jest dobvry dla mnie kolrystycznie... Ale znika z twarzy w szybkim tempie

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2010-09-18, 15:01   #2278
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
Alabastrowych Polek jest coraz więcej na ulicy....A tych jasnych -naprawdę jasnych podkładów jak na lekarstwo..i pozostają zakupy na All albo wydanie kolosalnej kwoty w np. douglasie. A niekażdą na to stać.
No ale nawet jak jakimś cudem dorwiemy "dość jasny " podkład to już nie możemy wybrzydzać tylko rzucamy się na niego. ja tak mam...
jak widze "dość jasny" podkład to chwytam i już nie myślę czy do cery tłustej, młodej, trądzikowej czy starczej..BYLE DOŚĆ JASNY
I przez to nie jeden raz miałampodkład dobrze dobrany kolorystycznie ale źle jeżeli chodzi o właściwości i przesuszał mi cerę, albo powodował niespodzianki albo z kolei podkreślał suche skórki..NO masakra

Obecnie mam Bourjois 51 i jest dobvry dla mnie kolrystycznie... Ale znika z twarzy w szybkim tempie

Szczerze, to nawet wysokopółkowe kolorówki w Polsce nie oferują bardzo jasnych podkładów. Przerobiłam większość najjaśniejszych górnopółkowców ( brałam próbki albo pełnowymiarowe opakowania) i uważam to za startę masy pieniędzy. Bo po prostu w naszym kraju nie ma, po prostu nie ma podkładu do mlecznych, porcelanowych cer. Można znaleść jasne, owszem, ale nie bardzo jasne. Tak na dobrą sprawę to żenujące. Klimat umiarkowany, omieszkam sądzić że przez większą część roku niebo zasnute chmurami, ale kolorówka jak dla mieszkańców Kalifornii. Brawo.
Stary 2010-09-18, 19:29   #2279
rousse
BAN stały

Cytat:
Rousse, ty diablico! Gdzie dorwałaś podkład Illamasqua? Oglądałam z jakieś 3 miesiące temu swatche w interenecie, znalazłam nawet firmę która przerzuciłaby mi podkład do Polski, ale się w końcu wycofałam... Napisz mi coś o nim, ok? Jak wygląda na skórze, czy się utlenia, jakie daje wykończenie i jak z kryciem?
Znalazłam na allegro podkład anny sui 00B i E99 i nie mogę spać... Bardzo mnie korci by sobie zamówić któryś z tych dwóch kolorów, tylko po co mi kolejny podkład?
niestety dorwany w uk
Jest bardzo lekki kremowy, jedwabisty i na pewno nie ciemnieje nałożony na baze silikonową lub krem z silikonami jest wrecz super . Krycie jest średnie.
A więcej o nim piszę w wątku o illamasqua
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=440766&page=2

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2010-09-18 o 19:42
rousse jest offline  
Stary 2010-09-18, 23:44   #2280
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Producent pewnie wykombinował, że podkład w sztyfcie jest treściwy, a jak coś jest treściwe, to suchej skórze nie zaszkodzi
Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość

Podkłady Oriflame są jasne, tylko jakością mnie jeszcze żaden ani trwałością nie zachwycił. Miałam T-balance(chyba już go nie ma), jakiegoś Giordani gold i ten w sztyfcie.
Z górnopółkowych nie widziałam jasnych odcieni- w zeszły weekend konsultantka próbowała mi wcisnąć odcień "naturalny" co wywołało wręcz śmiech u mojej mamy. Obie jesteśmy porcelanowe, mama o pół tonu ciemniejsza

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości