Jasny podkład - zbiorczy - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-19, 00:50   #2281
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
niestety dorwany w uk
Jest bardzo lekki kremowy, jedwabisty i na pewno nie ciemnieje nałożony na baze silikonową lub krem z silikonami jest wrecz super . Krycie jest średnie.
O rany... Kusisz mnie dziewczyno
W ogóle muszę uzupełnić zapasy Aramniego Face Fabric 08. Doszłam do wniosku, że w Polsce nie ma jaśniejszego, płynnego podkładu o tak przyzwoitych własnościach.

Kaledonia, żałuję że nie widziałam tej sceny w drogerii z wciskaniem podkładu.
Mi jakiś miesiąc temu konsultantka w Sephorze wciskała jakiś ciemny Clinique. No słuchajcie - jeśli Fair Neutral jest dla mnie w lato idealny, to jakiś beige ma mi niby pasować...Kurczę, no bez przesady
Stary 2010-09-19, 08:54   #2282
Sweet_Jelly
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Szczerze, to nawet wysokopółkowe kolorówki w Polsce nie oferują bardzo jasnych podkładów. Przerobiłam większość najjaśniejszych górnopółkowców ( brałam próbki albo pełnowymiarowe opakowania) i uważam to za startę masy pieniędzy. Bo po prostu w naszym kraju nie ma, po prostu nie ma podkładu do mlecznych, porcelanowych cer. Można znaleść jasne, owszem, ale nie bardzo jasne. Tak na dobrą sprawę to żenujące. Klimat umiarkowany, omieszkam sądzić że przez większą część roku niebo zasnute chmurami, ale kolorówka jak dla mieszkańców Kalifornii. Brawo.
no niestety... ten bourjois 51 też nie jest idealnyy jakby tak na mnie patrzeć. ALe nie wyglądam w nim źle (czyt. jak oparzona)...No ale jak nic innego jasnego nie mam pod ręką? Maż powtarza że jestem biała jak kościotrup A takich chyba nie robią podkładów
Ale mój największy problem to znaleźć jasny podkład i... odpowiedni co do właściwości.
Jaśniejszy od bourjois jest astor matutude nr 1.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
w zeszły weekend konsultantka próbowała mi wcisnąć odcień "naturalny" co wywołało wręcz śmiech u mojej mamy. Obie jesteśmy porcelanowe, mama o pół tonu ciemniejsza
Mi w zeszłym roku w superpharmie kobieta próbowała wcisnąć jakiś podkład z Maybellina o 2-3 tony za ciemny..Jeszcze bezczelnie rozsmarowała mi go na policzku..
Ja do niej "a nie sądzi pani że jest za ciemny i za żółty" (z ironią) a ona "nie...podkład musi być widać na buzi" i ja się pytam "Kto ją rekrutował????"

Sweet_Jelly jest offline  
Stary 2010-09-19, 10:04   #2283
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
W ogóle muszę uzupełnić zapasy Aramniego Face Fabric 08. Doszłam do wniosku, że w Polsce nie ma jaśniejszego, płynnego podkładu o tak przyzwoitych własnościach.
a ile kosztuje podkład Armaniego? pewnie tyle co wynosi mój półroczny budżet
Maqua jest offline  
Stary 2010-09-19, 15:24   #2284
rousse
BAN stały

Cytat:

Quench Ty też skutecznie kusisz nawet się napaliłam na tego białego Armaniego, ale za późno, bo wygląda na to, że go wycofali
rousse jest offline  
Stary 2010-09-19, 18:39   #2285
quench
Are you talking to me?!

Face Fabric'a widziałam jeszcze z 3 tygodnie temu. I uwaga - on nie jest do końca biały. Ma domieszki pigmentów, ale bardzo delikatne. Całkowicie biały był Luminous Silk i faktycznie - jego już nie można dostać (przynajmniej w Złotych Tarasach, nie wiem jak. np w Arkadii). Co ciekawe - na stronie producenta ciągle widnieje ten kolor, więc obowiam się że jego nieobecność wynika z niskiej sprzedaży w naszym latynoskim* kraju.
No i podkreślam jeszcze raz - FF jest podkładem absolutnie niekryjącym, on tylko i wyłącznie wyrównuje fakturę i koloryt skóry i ją rozświetla. Nie ma mowy o korekcji przebarwień, maskowaniu pryszczy czy czegokolwiek. Nie taka jego funkcja.
Aaa, cena faktycznie ogromna - za 40 ml ponad 195 zł. Z drugiej strony ja przez 7 miesięcy zużyłam niecałe pół opakowania; sądze że tuba starczy mi spokojnie do końca roku, co po przeliczeniu daje miesięczną kwotę 19,5 zł.

*żeby nie było że moje wypowiedzi mają charakter rasistowski. Używając terminów "latynoski", bądź "murzynowo" pragnę tylko ironicznie wyrazić swoje zdumienie nad faktem, że w kraju gdzie większość osób ma jasną cerę, sprzedawane są fluidy odpowiednie dla ludzi o IV, V i VI fototypie skóry (według klasyfikacji Fitzpatricka).

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-09-19 o 18:44
quench jest offline  
Stary 2010-09-19, 18:57   #2286
denq
Raczkowanie

gdzie na stronie producenta widnieje? bo ja już nigdzie nie mogę znaleźć info, również na oficjalnej stronie, więc byłam pewna, że wycofali...

Aaa! Bo jest na stronie UK, na AM już nie ma, widocznie w AM wycofali... Warto więc uważać i pilnować, i zapasy w na miarę konfliktu nuklearnego robić, jak i tu zniknie... więc zależy, gdzie się nasze Douglasy zaopatrują, trzeba podpytać, ale trzeba też uważać, bo na stronie głównej już jak są u dołu posegregowane odcieniami, to nie figuruje, tylko, jak się wejdzie w stronę samego podkładu i nie chcę siać paniki, ale identycznie było zanim całkowicie zniknął ze strony AM.
denq jest offline  
Stary 2010-09-19, 19:24   #2287
quench
Are you talking to me?!

Przepraszam, ale ciągle wywala mi linki do strony Armaniego i nie mogę Wam ich podać!
Ważne by patrzeć na stronie międzynarodowej - tak mi powiedziała pani w Douglasie, że strona ta prezentuje ofertę dostępną w Polsce.
Ale zapasy sobie zrobię - w miarę możliwości portfela (więc chyba porzucę pomysł z podkładem Anny Sui - najbardziej irytuje mnie fakt że nie mogę znaleść na youtube filmu ze swatchami 00 i 99). Nawet jedno opakowanie to ratunek na kolejny rok Kto wie, może przez ten czas odkryjemy coś nowego.

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-09-19 o 19:30
quench jest offline  
Stary 2010-09-19, 20:51   #2288
denq
Raczkowanie

a mnie, po tym, jak jeden wydałam... kusi, żeby kupić drugi i może mieszać z mac studio sculpt, który podobno jest jaśniejszy niż inne maca... tak się właśnie rozglądam, co by tu z domu sprzedać na nie ...braku którego telewizora rodzina nie dostrzeże, albo przynajmniej dostrzeże najpóźniej, na moje potrzeby przydałby się największy, ale pozostawiłby po sobie najdotkliwszą pustkę... ja potrzebuje pomocy, ale jedna wizyta u terapeuty, pół podkładu, więc się nie opłaca
denq jest offline  
Stary 2010-09-19, 22:09   #2289
rousse
BAN stały

Cytat:
*żeby nie było że moje wypowiedzi mają charakter rasistowski. Używając terminów "latynoski", bądź "murzynowo" pragnę tylko ironicznie wyrazić swoje zdumienie nad faktem, że w kraju gdzie większość osób ma jasną cerę, sprzedawane są fluidy odpowiednie dla ludzi o IV, V i VI fototypie skóry (według klasyfikacji Fitzpatricka).
kiedys też mnie to zastanowiało i doszłam do wniosku, ze to pewnie zasługa seriali brazylijskich , co niektórych gazet i teledysków .
Ale upodabnianie się na siłę za pomocą solarium/smażenia się 2 tyg na plaży/tapety/tabletek na opalanie to przesada. Bo w ogóle ostatnio latem widziałam sporo kobiet szpanujących dziwną (na prawdę dziwną....) opalenizną, jakąs żółtą i wyraźnie sztuczną... nie wiem na pewno, ale może to te "cudowne" tabletki przyśpieszające opalanie?
rousse jest offline  
Stary 2010-09-19, 23:20   #2290
quench
Are you talking to me?!

Może to być też zasługa coraz bardziej popularnego opalania natryskowego. Mam koleżankę (nie, koleżanka to za duże określenie - to bardziej znajoma), która ma kręćka na punkcie brązowej skóry, i właśnie w tym roku zaczęła łazić na to "farbowanie". Jest bardzo dumna z siebie, bo unika promieni UV a jest "apetycznie brązowiutka", jak to określa. Może i jest brązowa, ale wygląda to bardzo sztucznie - zwłaszcza jak dostrzeże się jej skórę głowy - totalnie białą, tandetnie kontrastującą z żółtą szyją i karmelowobrązowymi przedramionami.

A wracając do podkładów - Rousse te swatche Illamasqua wyglądają bardzo obiecująco. I teraz pytanie - czy w Polsce uświadczymy podkład równie jasny? Bo zastanawiam się czy go nie zamówić...
denq, hah, ja też uważam że przydałaby mi się terpia, bo mam już obsesję. Poszukiwania odpowiednio jasnego podkładu mogę już dodać do swoich celów życiowych. Pocieszające jest też to, że znalazłam przynajmniej punkt odniesienia - w sensie kolor. Jest im fair neutral EDM. Mój podkład mógłby być o pół tonu - ton jaśniejszy (uwzględniam oksydację). Tak więc to już znaczący krok w moich badaniach Tylko że szukam, szukam, szukam i nic!

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-09-19 o 23:23
quench jest offline  
Stary 2010-09-19, 23:45   #2291
rousse
BAN stały

Quench: wiele z tych co Ty masz nie próbowałam jeszcze więc nie porównam...
Choć chciałabym wszystkie Ech, chyba też muszę pójść na odwyk...
rousse jest offline  
Stary 2010-09-23, 13:01   #2292
kaledonia
Zakorzenienie

Czy któraś z porcelanek testowała Affinitone od Maybelline?
http://www.maybelline.pl/PRODUKTY/Tw...ffinitone.aspx
Przyglądałam się w Rossmann odcieniom 3 i 9 i wydają się być całkiem jasne(jak na drogeryjne podkłady). Oby tylko nie ciemniał
Stary 2010-09-23, 13:31   #2293
ama09
Zakorzenienie

Dziewczyny a jaki puder jeśli używam Revlon Colorstay Ivory 110 ? Może któraś z Was też ma coś godnego polecenia?
ama09 jest offline  
Stary 2010-09-23, 14:19   #2294
susceptancja
Raczkowanie

DO mojej jasne cery najbardziej znośnym podkładem był od Loeara. Na to jasny puder i jest ok
susceptancja jest offline  
Stary 2010-09-23, 14:26   #2295
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Czy któraś z porcelanek testowała Affinitone od Maybelline?
http://www.maybelline.pl/PRODUKTY/Tw...ffinitone.aspx
Przyglądałam się w Rossmann odcieniom 3 i 9 i wydają się być całkiem jasne(jak na drogeryjne podkłady). Oby tylko nie ciemniał
Ja mam affinitone 03, mogę Ci zrobić zdj podkładu na ręku jak chcesz
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2010-09-23, 14:32   #2296
kaledonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chochlik kornwalijski Pokaż wiadomość
Ja mam affinitone 03, mogę Ci zrobić zdj podkładu na ręku jak chcesz
No jasne
Stary 2010-09-23, 15:51   #2297
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Więc mam te zdj już ogólnie na ręku wydaje się pomarańczowy, ale potem są zdjęcia z roztartym podkładem na ręku i widać, że jest w sumie niewidoczny no i na sam koniec dałam jeszcze zdj takiego tylko trochę roztartego na moim kartofelku Wtapia się w skórę nawet dobrze
chochlik kornwalijski jest offline  
Stary 2010-09-23, 21:02   #2298
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Wizażanki, a co z pudrem rimmel stay matte? jasny, czy kolejna, drogeryjna pomarańcza?
Leora jest offline  
Stary 2010-09-23, 21:35   #2299
pierniczek_
Rozeznanie

Leora, jeśli pytasz o pudry prasowane, to Transparent jest naprawdę super, nawet trochę rozjaśnia podkład, więc nie do końca jest transparentny.

A co do podkładów Stay Matte, to Ivory i True Ivory są średnio jasne w tonacji żółtej, na pewno ciemniejsze od najjaśniejszego Burżuja Healthy Mix i za ciemne dla porcelanowej cery.

Edytowane przez pierniczek_
Czas edycji: 2010-09-23 o 21:36
pierniczek_ jest offline  
Stary 2010-09-23, 21:37   #2300
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Wizażanki, a co z pudrem rimmel stay matte? jasny, czy kolejna, drogeryjna pomarańcza?
Poprzednia wersja była raczej jasna, nie wiem, jak z tą nowszą.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2010-09-23, 21:42   #2301
Leora
Rozeznanie

GG do Leora

Dziękuję ogromnie. Przymierzam się do kupna jakiegoś pudru, coby makijaż był trwalszy, no ale nie chcę mieć pomarańczowej tapety na twarzy.
Zobaczę jutro w rossmanie ten puder ; )
Leora jest offline  
Stary 2010-09-28, 13:53   #2302
viki1988
Zakorzenienie

Dorzucam swacha podkładu Coastal scents HD undercover mam próbki i bardzo mi się on podoba, daje matowe wykończenie i nie czuć go na twarzy, pełnowymiarowe opakowanie kosztuje 16,95 $ , mozna kupić go tu : www.coastalscents.com

Dziewczyny, a z burżuja najjaśniejszy jets ten Heathy Mix? bo ja ostatnio sobie swachowałam na ręce wszystkie najjaśniejsze podkłady ( HM - 10 H sleep- BD) i wydawało mi się ze 10 h sleep jest najjaśniejszy...
Stary 2010-09-29, 09:13   #2303
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a z burżuja najjaśniejszy jets ten Heathy Mix? bo ja ostatnio sobie swachowałam na ręce wszystkie najjaśniejsze podkłady ( HM - 10 H sleep- BD) i wydawało mi się ze 10 h sleep jest najjaśniejszy...
A wiesz, że mi też te "10 godzin snu" wydaje się jaśniejsze? Może dlatego, że jest on typowo rozświetlający - chociaż drobin w nim nie widać - i inaczej załamuje światło. Tak ma np. Photogenic Lumessence Lancome'a, jest niby ciemny, ale nałożony na buzię nie odcina się drastycznie od koloru skóry, a przecież powinien
Stary 2010-09-29, 14:03   #2304
MgielkaM
Zakorzenienie

Dot.: podklad dla cery tlustej

http://www.paese.pl/forum/index.php?topic=1817.0

taki watek zalozylam na forum kosmetykow ktore ja w sumie lubie. A podklady ich sa naprawde jak dla mnie fajne... i postuluje o kolor moze akurat gdyby bylo nas tam wiecej firma zdecyduje ze warto... Rozwijaja sie, wprowadzaj mnostwo nowych produktow.. I jest to polska firma ktorej zalezy na klientach. To nie rimmel czy inna marka ktora nie uslyszy glosu biednych Polek. Moj faworyt to Podklad specjalistyczny matujacy - fajny, tyle moge powiedziec. Gdyby odcien byl jasniejszy, naprawde moj KWC. Moze ktoras z was zechce wesprzec moj malutki apel na forum firmy PAESE.

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!

...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,

and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline  
Stary 2010-09-29, 14:16   #2305
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
A wiesz, że mi też te "10 godzin snu" wydaje się jaśniejsze? Może dlatego, że jest on typowo rozświetlający - chociaż drobin w nim nie widać - i inaczej załamuje światło. Tak ma np. Photogenic Lumessence Lancome'a, jest niby ciemny, ale nałożony na buzię nie odcina się drastycznie od koloru skóry, a przecież powinien
No właśnie, zdziwłam się ze w tym watku króluje HM ... myślałam że może mam coś z oczami ale chyba nie skoro Ty również odnosisz takie wrażenie
Stary 2010-09-30, 14:17   #2306
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: podklad dla cery tlustej

Cytat:
Napisane przez MgielkaM Pokaż wiadomość
http://www.paese.pl/forum/index.php?topic=1817.0

taki watek zalozylam na forum kosmetykow ktore ja w sumie lubie. A podklady ich sa naprawde jak dla mnie fajne... i postuluje o kolor moze akurat gdyby bylo nas tam wiecej firma zdecyduje ze warto... Rozwijaja sie, wprowadzaj mnostwo nowych produktow.. I jest to polska firma ktorej zalezy na klientach. To nie rimmel czy inna marka ktora nie uslyszy glosu biednych Polek. Moj faworyt to Podklad specjalistyczny matujacy - fajny, tyle moge powiedziec. Gdyby odcien byl jasniejszy, naprawde moj KWC. Moze ktoras z was zechce wesprzec moj malutki apel na forum firmy PAESE.
do dla mnie trochę chore, że najjaśniejszy odcień to 'ciepły beż' lubie cienie tej firmy, moja koleżanka ma właśnie któryś z podkładów i jest bardzo zadowolona (i wygląda bardzo ładnie )... ale te kolory
Stary 2010-09-30, 22:14   #2307
quench
Are you talking to me?!

Z tego co pamiętam te podkłady miały być alternatywą dla revlona. Moja siostra miała ten ciepły beż. Mi przydałoby się coś co najmniej dwa - trzy tony jaśniejszego!

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2010-09-30 o 22:17
quench jest offline  
Stary 2010-09-30, 23:00   #2308
susceptancja
Raczkowanie

A co dziewczyny myślicie o podkładach vishy? Z tego co widziałam w aptece najjaśniejszy jest że tak powiem ;p naprawde jasny a do tego zapobiega niedoskonałościa :P hmmm... ???
susceptancja jest offline  
Stary 2010-10-01, 19:24   #2309
MgielkaM
Zakorzenienie

fiasco pisz na stronce forum Paese - moze nam stworza nasz wymarzony podklad. Ten ich Long cover fluid jest nie dla tlustej i mieszanej cery (zwlaszcza bez pudru matujacego). ale nowy matujacy specjalistyczny (tak ma jakos na opakowaniu) jest duzo duzo lepszy

It is NOT an addiction - It's a hobby!!!

...

And when your heart begins to bleed
You're dead, and dead,

and dead -- indeed.
MgielkaM jest offline  
Stary 2010-10-01, 22:47   #2310
quench
Are you talking to me?!

Dziewczyny, pragnę Wam zaprezentować naprawdę jasny podkład, jaki nabyłam w wymiance z jedną z Wizażystek. Przed Wami nawilżający Stage Line o kolorku PC

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości