Jasny podkład - zbiorczy - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-06, 13:10   #2401
hdfgk
Przyczajenie

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Kochane Wizażanki, a poleciłybyście może jakiś dobry korektor (oczywiście dla bladolicej), do 30 zł? Czy takiego nie uświadczę?
korektor maybelline pure cover mineral kolor 2 (1 jest ciemniejszy) około 27 zł. jest lekki lecz bardzo dobrze kryje cienie pod oczami. : )
hdfgk jest offline  
Stary 2010-11-07, 19:27   #2402
emma__
Raczkowanie

Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

Sygeren mam aktualnie odcien o1 , ale tylko dlatego ze nie bylo o2 ;D I jednak ten o2 jest lepszy . ale ten tez daje rady. w ogole nie jest różowy . zdecydowanie zołty.
emma__ jest offline  
Stary 2010-11-07, 23:15   #2403
honey pie
Raczkowanie

właśnie przeszukuję internet w temacie oliwkowej cery, a tu widzę wątek akurat się rozwija. Z przyjemnością dołączam
Cytat:
Napisane przez Alexisss Pokaż wiadomość
Też mam ten problem, ogromny problem, bo praktycznie wszystkie podkłady są nie wiadomo dlaczego różowawe lub pomarańczowe, albo jeszcze nie wiadomo jakieś siwe W drogerii wygląda ok, ale jak wyjdę na zewnątrz - to okrutne światło dzienne - omg, pożal się Boże..

Próbowałam różnych, np. AA - miód, maybelline dream satin liquid - nude, miss sporty so clear 02.. itp. itd... usłyszałam o revlonie colorstay, ktorego wszyscy chwalą. Zamówiłam próbkę w necie odcień Buff, no i klops. Za jaaasny... ale nic to , ratuję się mieszając go z podkładem AA - miód i jest nie najgorzej Teraz mam zamiar przesiedzieć cały dzień w drogerii i wybrać najbardziej ŻÓŁTY podkład świata (myślę o Revlonie colorstay) Trzymajcie kciuki
czy miałabyś możliwość wrzucenia swatcha tego colorstaya?
Ja poszukuję właśnie jasnego koloru. Staram się raczej rozjaśniać cerę, a nie przyciemniać. Największy problem tkwi jak dla mnie w odcieniu a nie jasności/ciemności
Szukam czegoś z ewidentną domieszką zieleni. Nie żółtego bo nie do końca o to chodzi

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline  
Stary 2010-11-08, 08:09   #2404
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

jak ktos ma duży problem z wyszukaniem dla siebie odcienia to może przerzucić sie na minerały? Te prawdziwe? One mają mnóstwo odcieni, w każdej firmie po kilkanaście, kilkadsisiąt odcieni do wyboru
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=306835

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2010-11-08 o 08:10
gothika jest offline  
Stary 2010-11-08, 08:28   #2405
honey pie
Raczkowanie

Wiesz, ja na przykład próbowałam Lumiere. Ale mam taki problem ze skórą, że nie "wtapiają" się w nią kosmetyki. Może jeszcze wrócę kiedyś do minerałów ale wydaje mi się, że płynna formuła jest lepsza. Mniej widać kosmetyk na twarzy.

Salma <3 26/40
honey pie jest offline  
Stary 2010-11-08, 09:38   #2406
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

ja znowu jestem zachwycona minerałami, i własnie mam odwrotne wrażenie - minerałów nie widać na twarzy, może nie trafiłaś na odopowiednią firme lub formułę? Zreszta ja tez cały czas szukam
gothika jest offline  
Stary 2010-11-08, 10:20   #2407
honey pie
Raczkowanie

a możliwe możliwe
Dlatego nie wykluczam, że się jeszcze z nimi przeproszę

Salma <3 26/40
honey pie jest offline  
Stary 2010-11-08, 20:25   #2408
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Czy lumene można gdzieś kupić w PL w drogeriach? Kojażę te kosmetyki z dzieciństwa, ale dawno ich nie widziałam na półkach...
Nie wiem na ile te informacje są aktualne, ale byłam w sierpniu w hurtowni kosmetycznej, gdzie była szafa Lumene. Panie poinformowały mnie, że Lumene teraz wraca, ale bardzo okrojone. Mówiły, że jakiś czas nie było ich nigdzie. Najwięcej widziałam lakierów do paznokci, a sama kolorówka - bardzo bardzo okrojona. Pytałam wtedy o bazę pod cienie, którą uwielbiam, ale jej nie było w ofercie (wtedy).
Dodam, że nie wiem jak jest teraz.
Stary 2010-11-08, 21:53   #2409
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez malutka86 Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile te informacje są aktualne, ale byłam w sierpniu w hurtowni kosmetycznej, gdzie była szafa Lumene. Panie poinformowały mnie, że Lumene teraz wraca, ale bardzo okrojone. Mówiły, że jakiś czas nie było ich nigdzie. Najwięcej widziałam lakierów do paznokci, a sama kolorówka - bardzo bardzo okrojona. Pytałam wtedy o bazę pod cienie, którą uwielbiam, ale jej nie było w ofercie (wtedy).
Dodam, że nie wiem jak jest teraz.
Kurcze, no chętnie bym kupiła ich podkładzik, ale niespecjalnie chce mi się bawić w zamawianie przez all lub internet (marża!)

Rousse
, i jak się sprawuje Illamasqua? I miałam juz o to wczesniej zapytać (ach ta skleroza!) jak tam Morgana?
Stary 2010-11-09, 14:02   #2410
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość

Rousse
, i jak się sprawuje Illamasqua? I miałam juz o to wczesniej zapytać (ach ta skleroza!) jak tam Morgana?
super jeszcze kombinuję, z czym najlepiej go łączyć, żeby trochę przełamać biel ( skinny dipper z meow na policzki nieźle sięsprawdza)
z Morgany używam veila i też super.
rousse jest offline  
Stary 2010-11-09, 21:00   #2411
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
super jeszcze kombinuję, z czym najlepiej go łączyć, żeby trochę przełamać biel ( skinny dipper z meow na policzki nieźle sięsprawdza)
z Morgany używam veila i też super.
No to teraz mam dylemat. Zamawiać podkłady z morgany, czy ten podkład illamasqua
Stary 2010-11-09, 21:23   #2412
rousse
BAN stały

Quench, z tych dwóch na pewno lepsza illa , z morgany podkłądy nie różnią się od mineralnych, kolory też bez szału... No i sypkie więc kapryśne jedynie veile mi się spodobały
rousse jest offline  
Stary 2010-11-14, 14:57   #2413
Wenress
Zakorzenienie

Hej czasem przeglądam ten wątek, ale gubię się bo nie jestem zbytnio zorientowana w firmach kosmetycznych... moje pytanie pewnie gdzieś już było ale nie mogę znaleźć odpowiedzi - w jaki sposób nakładać podkłady EDM? Widzę, że mają jasne odcienie, na all można kupić próbki ale one są sypkie, nakłada się je normalnie pędzlem jak puder? Kryją dobrze?
W ogóle jestem załamana, bo moja skóra jest bardzo jasna ale wydaję mi się, że w żółtym odcieniu, jednak twarz jest wiecznie zaróżowiona i ostatecznie nie wiem jaką tonację wybrać...

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:19   #2414
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Hej czasem przeglądam ten wątek, ale gubię się bo nie jestem zbytnio zorientowana w firmach kosmetycznych... moje pytanie pewnie gdzieś już było ale nie mogę znaleźć odpowiedzi - w jaki sposób nakładać podkłady EDM? Widzę, że mają jasne odcienie, na all można kupić próbki ale one są sypkie, nakłada się je normalnie pędzlem jak puder? Kryją dobrze?
W ogóle jestem załamana, bo moja skóra jest bardzo jasna ale wydaję mi się, że w żółtym odcieniu, jednak twarz jest wiecznie zaróżowiona i ostatecznie nie wiem jaką tonację wybrać...
Po pierwsze zajrzyj na podforum mineralne tam jest wątek o EDM.
Tak, mineralne są w 99% sypkie, nakładasz gęstym pędzlem, np kabuki(na youtube masz wiele samouczków ).
Po drugie oceniaj kolor cery w świetle dziennym najlepiej w białym pokoju lub na dworze. Energooszczędne żarówki, swietlówki przekłamują kolory...
rousse jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:30   #2415
Wenress
Zakorzenienie

Dzięki wielkie za odpowiedź Zaraz zabieram się za czytanie tamtego wątku

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2010-11-14, 15:32   #2416
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Po pierwsze zajrzyj na podforum mineralne tam jest wątek o EDM.
Tak, mineralne są w 99% sypkie, nakładasz gęstym pędzlem, np kabuki(na youtube masz wiele samouczków ).
Po drugie oceniaj kolor cery w świetle dziennym najlepiej w białym pokoju lub na dworze. Energooszczędne żarówki, swietlówki przekłamują kolory...
Dokładnie. Dobry do nakładania jest jeszcze flat top, super rozprowadza minerały i pięknie kryje. Ogólnie minerałki nabierasz na pędzel i kolistymi ruchami wcierasz w buzię, troszkę tak jakbyś chciała ją wypolerować. Można je nakładać też na mokro np. spryskując twarz lub pędzel hydrolatem czy tam tonikiem. Ogólnie są różne szkoły nakładania minerałów, a ty musisz wypracować swoją metodę.
Co do doboru odcienia ja radziłabym dobrać go bardziej pod szyję. Też mam inny kolor skóry na buzi (ziemisty z odcieniem różu) inny szyi a jeszcze inny przedramion. Najlepiej pasuje mi fair neutral wymieszany z sandy fair - kompromis pomiędzy twarzą a szyją, ale taki kolor odcina się on np od przedramion - te są bardziej oliwkowe.
No i koniecznie przejrzyj wątki o minerałach.
Stary 2010-11-26, 11:08   #2417
rousse
BAN stały

Illamasqua PF 105 vs MAC Studio Fix NW 15
Dziś słońce jest trochę ostre, na żywo widać większą różnicę kolorów...
Co do illa to PF 105 jest jaśniutki , maczyste różowe tony - róż nie jest niczym przełamany! co moze niektórym przeszkadzać. Jak dla mnie ma dość dużo tych różowych tonów...może za dużo, na pewno wiecej niż RF 105 Krycie medium, można stopniować. Generalnie nie przepadam za podkładami w pudrze prasowanymi, wolę płynne i ten nie zmienił mojego zdania, ale wypada na tle innych całkiem nieźle na pewno nie wysusza jak MAC. Więcej o illa napiszę w wątku o illamasqua.
rousse jest offline  
Stary 2010-11-27, 13:52   #2418
quench
Are you talking to me?!

A jak z wtapainiem w cerę? Nie tworzy białej (białoróżowej) maski? I ogólnie jak stosujesz obie 105? Widziałam w necie swatche i dziewczynie o bardzo jasnej skórze, chyba nawet jaśniejszej niż moja jednak tworzył różowawą maskę. Mieszasz (przynajmniej wersję płynną) z innymi podkladami?
I mam jeszcze pytanie do 115 płynnej. Ona jest jaśniejsza czy ciemniejsza od ogólnie dostępnych podkladów dajmy na to 02 armaniego, najjaśniejszego boujoisa, ivory revlona etc.?
Stary 2010-12-02, 00:37   #2419
kaledonia
Zakorzenienie

Nabyłam kilka dni temu Colorstaya Mousse Mineral w odcieniu 010 fair.
Kolorek biały jak ściana, podkład dobrze się trzyma,ale nic nie kryje. A gdzie ja znajdę tak jasny korektor do buzi Mam Inglota w tubce,ale on ciemniejszy dużo i różowy...
Stary 2010-12-02, 12:34   #2420
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
A jak z wtapainiem w cerę? Nie tworzy białej (białoróżowej) maski? I ogólnie jak stosujesz obie 105? Widziałam w necie swatche i dziewczynie o bardzo jasnej skórze, chyba nawet jaśniejszej niż moja jednak tworzył różowawą maskę. Mieszasz (przynajmniej wersję płynną) z innymi podkladami?
I mam jeszcze pytanie do 115 płynnej. Ona jest jaśniejsza czy ciemniejsza od ogólnie dostępnych podkladów dajmy na to 02 armaniego, najjaśniejszego boujoisa, ivory revlona etc.?
Podkłady w kompakcie nie należą do moich ulubionych, bo własnie trudno je nałożyć ładnie bez maski czy pudrowego efektu, ale dla wygody np w torebce lub w podróży ten nabylam... Ale wolę efekt płynnego mimo wszystko
Ten w pudrze nakładam gąbeczką cieńką warstwę, potem biorę pędzelek z pudrem sypkim transparentnym (diamentowym lub veilem) i opruszam twarz, wtedy nadmiar podkładu tam gdzie było za grubo nałożone się zmiecie Muszę wypróbować nakładanie go pędzlem jak minerału... ale pewnei nei na stałe tą metodę będę stosować, do tego mam minerały a ten wzięłam ze względu na poręcznosć.
Efekt ewentualnej różowej maski zależy od światła - w świetle dziennym wygląda naturalnie, przy normalnej żarówce czy halogenie też ok, a przy tych koszmarnych świetlówkach energooszczędnych kolor ten moze wygladać prosiaczkowo . 105 w kompakcie ma rzeczywiscie (za) dużo różu niczym nie przełamanego, nie zaszkodziłoby mu dodanie odrobiny neutralnych tonow
Ze 105 w płynie efekt moze byc rewelacyjny, nawet nie rozcienczając -ale zalezy od wprawy i zręcznosci ręki , nakładając grubą warstwę (nawet pojedyńczą ze wzgledu na mocne krycie ) efekt kolorystyczny może być prawie biały. Więc uwaga-tym kolorem można wykonać nawet makijaż gotycki... Dla mnie takie nałożenie, żeby wyglądał bardziej naturalnie, to nie problem bo trenowałam nawet z białymi podkładami On wygląda prawie jak biały ale bardziej naturalnie- choć różowe tony są bardzo subtelne. Róż na policzkach też może zdziałać cuda, jeśli nie chcesz wyglądać zbyt gotycko, lub ciemniejszy puder wykańczający. Nadaje się też do "zabielania" innych podkładów (a raczej ze wzgledu na krycie to illa bedzie główną gwiazdą, a kropelka ciemniejszego ewentualnie dodatkiem koloryzującym
Kolor jest ekstremalny wiec polecam tylko dziewczynom, które miały doświadczenie nawet z białymi podkładami. Ja jestem zadowolona
115 - zależy jaka formuła, bo z tego co widzę każda formuła nawet ten sam numer różni się u illa (pewnie robią je w innych fabrykach)...Np korektor 105 jest prawie biały (jak kość słoniowa, lub biała czekolada) a kompakt w pudrze juz intensywnie różowy... RF niestety nie próbowałam w kolorze 115 jeszcze, a LF jest jaśniejszy od każdego revlona, armaniego 02 nie miałam, ale z fotek jakie dawałaś to kolory zbliżone lub illa trochę jasniejsza... od bourjois jest jaśniejszy na oko chos nie mam obecnie bourjouis żeby swatcha porównać. Ale po upalnym lecie mój Lf wydaje mi sie nabrał trochę cieplejszych tonów (?) albo ja zbladłam... albo tylko mi się wydaje w porównaniu z 105...
rousse jest offline  
Stary 2010-12-02, 17:17   #2421
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
115 - zależy jaka formuła, bo z tego co widzę każda formuła nawet ten sam numer różni się u illa (pewnie robią je w innych fabrykach)...Np korektor 105 jest prawie biały (jak kość słoniowa, lub biała czekolada) a kompakt w pudrze juz intensywnie różowy... RF niestety nie próbowałam w kolorze 115 jeszcze, a LF jest jaśniejszy od każdego revlona, armaniego 02 nie miałam, ale z fotek jakie dawałaś to kolory zbliżone lub illa trochę jasniejsza... od bourjois jest jaśniejszy na oko chos nie mam obecnie bourjouis żeby swatcha porównać. Ale po upalnym lecie mój Lf wydaje mi sie nabrał trochę cieplejszych tonów (?) albo ja zbladłam... albo tylko mi się wydaje w porównaniu z 105...
Czyli raczej do rozjaśnienia Bourjois Healthy Mix 51 się nie nada? A czy jest od niego mniej żółty? Bo chciała bym coś, czym rozjaśnię i zneutralizuje HM51, bo dla mnie jest zdecydowanie zbyt pomarańczowo-żółty... I myślałam właśnie o Illii 115, ale wg. Twojego opisu chyba powinnam wybrać 105...
Szabik jest offline  
Stary 2010-12-02, 18:32   #2422
rousse
BAN stały

Szabik - raczej 105, ale bardziej sie oplaca kupić białą bazę inglota i sprawdzić czy da się rozjaśnić i ochłodzić tego bourjois.
Aha -Quench, daj link do bloga tej dziewczyny jak pamiętasz pamietasz
rousse jest offline  
Stary 2010-12-02, 19:51   #2423
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
Szabik - raczej 105, ale bardziej sie oplaca kupić białą bazę inglota i sprawdzić czy da się rozjaśnić i ochłodzić tego bourjois.
Ta baza jak dla mnie nie nadaje się do użytku w żaden sposów. Przestałam jej używać 3 lata temu, bo mnie zapychała, była widoczna, rolowała się... Do dziś nie wiem jak zużyłam 2 lub 3 tubki, później miałam długą przerwę i dopiero ostatniej zimy wróciłam do podkładów tylko po to, żeby okazało się, że poza minerałami chyba nic jasnego chyba nie produkują. ;(
Szabik jest offline  
Stary 2010-12-02, 20:02   #2424
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Aha -Quench, daj link do bloga tej dziewczyny jak pamiętasz pamietasz
Ok. Tu blog do dziewczyny która wrzuca swatche jasnych podkładów - nie jest ona może urodziwa, ale dzięki niej uniknęłam kilku wpadek podkładowych:
http://confessionsofazydrateaddict.b...oxidation.html
A tu blog dziewuszki która właśnie testowała illa: http://www.hey-dollface.com/2009/11/...d-rf120.html:D
Stary 2010-12-02, 20:53   #2425
rousse
BAN stały

dzięki oba blogi się przydadzą
rousse jest offline  
Stary 2010-12-02, 21:10   #2426
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
dzięki oba blogi się przydadzą
Proszę bardzo
Stary 2010-12-04, 15:05   #2427
ckin2u
Zakorzenienie

a ja szukam podkladu ktory jest jasny.. ale jednak ma w sobie cieply odcien, zeby ta buzie tak ozywil, jestem dosc jasna ale jak pomaluje sie takim bladym podkladem to wygladam jeszce gorzej niz bez niego :/
ckin2u jest offline  
Stary 2010-12-04, 15:51   #2428
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a ja szukam podkladu ktory jest jasny.. ale jednak ma w sobie cieply odcien, zeby ta buzie tak ozywil, jestem dosc jasna ale jak pomaluje sie takim bladym podkladem to wygladam jeszce gorzej niz bez niego :/
Podkład winien być w kolorze skóry, nie jaśniejszy,ciemniejszy, cieplejszy, zimniejszy czy jaki tam jeszcze. Do modelowania twarzy, rozświetlania, ożywiania, poprawiania konturów najlepiej użyć rozświetlacza, różu czy bronzera
Stary 2010-12-04, 19:26   #2429
Lavenda_
Zadomowienie

Jedny z najjaśniejszych podkładów drogeryjnych jakie znam to podkład Essence soft&natural numer 01 Ivory .
Dziś zakupiłam również jasny kolorek , który ma ciepł odcień z firmy Catrice Natural Touch nr.010 natural light.
Jaśny jest też podkład p2 so perfekt nr. 01

NAKARM PSA http://szerlok.pl/nakarm_psa/ranking/
Lavenda_ jest offline  
Stary 2010-12-04, 19:33   #2430
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lavenda_ Pokaż wiadomość
Jedny z najjaśniejszych podkładów drogeryjnych jakie znam to podkład Essence soft&natural numer 01 Ivory .
Dziś zakupiłam również jasny kolorek , który ma ciepł odcień z firmy Catrice Natural Touch nr.010 natural light.
Jaśny jest też podkład p2 so perfekt nr. 01

Nie jest taki jasny ja jestem blada ale umiarkowanie i dla mnie jest mocno za ciemny.
Za to obadałam wczoraj dwie nowości - Astor Mattitute HD, i ich odcień 1 jest naprawdę jasny testowałam na dłoni.
Drugi był Lirene Natural Look 2 w 1 z bazą, i odcień najjaśniejszy również przyzwoicie jasny, jaśniejszy niż zwykle drogeryjne + żółty odcień
pamfilia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości