Jasny podkład - zbiorczy - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-07, 13:27   #2761
rousse
BAN stały

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

swatche rozświetlaczy cd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled.jpg (50,9 KB, 105 załadowań)
rousse jest offline  
Stary 2011-02-07, 13:34   #2762
lemka
Zakorzenienie

rousse, dziękujemy za swatche. Mogłabyś jeszcze coś napisać o tych rozświetlaczach? Bo na zdjęciach zainteresował mnie właśnie Body Shop, Vipera i Inglot.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-02-07 o 13:35
lemka jest offline  
Stary 2011-02-07, 13:48   #2763
rousse
BAN stały

Inglot jest bardzo błyszczący (ten płynny) na twarz samego go nei stosuję bo za bardzo się świeci , można go natomiast mieszać z podkładem, lub stosować na ciało latem, lub mieszając z balsamem mam jeszcze AMC bialy rozświetlacz w pudrze i on trochę mniej się błyszczy, miejscowo można na twarz.
ELF shimmering facial whip jest bardzo podobny do AMC płynnego, tylko glow ma może odrobinkę mniej "tłusty" i ma mniej chemii w sobie
Viperę to jako róż na policzki przyjemna w użyciu, jak na tę cenę TBS mam niedługo, ale jest dość fajny i można go stosować na twarz.
Rozświetlacz z illa ma pędzelek jak błyszczyk, nadaje się wiec do precyzyjnego punktowego rozświetlania,szybko zasycha, nie jest tłusty, można też na usta, powieki np. Nie da sie go zmieszac z podkładem bo jest z pędzelkiem

Żeby nie offtopowac, opowiem o metodzie stosowania podkładu Illamasqua w formule RF, żeby się łatwo rozprowadzał, i nei zasychał za szybko, otóż mieszam go 1:2 z kremem (L'oreal jakiś za 20 PLN ) efekt fotoshopowy

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-02-07 o 13:56 Powód: dopiska
rousse jest offline  
Stary 2011-02-07, 15:50   #2764
hammerhead
Rozeznanie

A ja mam suchą cerę, jestem dość blada, ale bez przesady.
Nie ważne jaki podkład kupię, to po nałożeniu go jestem cała pomarańczowa na twarzy. Chciałabym mieć po nałożeniu podkładu idealnie gładką, bladą cerę.
Problem w tym, że kupuję różne podkłady i to w najjaśniejszych odcieniach, ale żaden nie okazuje się dobry.
Ostatnio zainwestowałam w podkład Maybelline Super Stay 24h odcień 020 CAMEO czyli najjaśniejszy jaki był i wydawał się naprawdę blady, nakładam go na twarz i klapa, jestem zupełnie pomarańczowa.
Próbowałam też podkładów REVLON i wielu innych i wszystkie okazują się pomarańczowe.
Stary 2011-02-08, 11:15   #2765
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez hammerhead Pokaż wiadomość
A ja mam suchą cerę, jestem dość blada, ale bez przesady.
Nie ważne jaki podkład kupię, to po nałożeniu go jestem cała pomarańczowa na twarzy. Chciałabym mieć po nałożeniu podkładu idealnie gładką, bladą cerę.
Problem w tym, że kupuję różne podkłady i to w najjaśniejszych odcieniach, ale żaden nie okazuje się dobry.
Ostatnio zainwestowałam w podkład Maybelline Super Stay 24h odcień 020 CAMEO czyli najjaśniejszy jaki był i wydawał się naprawdę blady, nakładam go na twarz i klapa, jestem zupełnie pomarańczowa.
Próbowałam też podkładów REVLON i wielu innych i wszystkie okazują się pomarańczowe.
A jaką masz tonację skóry? Ciepłą, wpadającą w żółć , czy bardziej różową? Bo duże znaczenie ma dobór tonacji...
Co do maybelline to ujmę to tak - w polskich drogeriach kolory tych podkładów nie są jasne. Moja siostra używa cameo i on jest ohydnie pomarańczowy z jakimś dodatkowym różowym podtonem - producent chyba chciał wyprodukować odcień brzoskwiniowy Tak, czy siak nie nadaje się to dla osób z jasną skórą.
Najlepiej będzie jak pójdziesz do drogerii i zaopatrzysz się w zestaw próbek. Proponuję revlona: buff i ivory - niezłe rozwiązanie na sam początek by się jakoś połapać w tonacjach... Bourjois HM 51 - neutralny jasny beż - jak tonacja podpasuje można grzebać już w kolorach - czy jaśniejszy czy ciemniejszy. Inglot AMC -100LW (neutralny) i AMC200LW (żółty), też nieźle nadadzą się do określenia tonacji. No i oczywiście MAC
Stary 2011-02-08, 13:58   #2766
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Inglot jest bardzo błyszczący (ten płynny) na twarz samego go nei stosuję bo za bardzo się świeci , można go natomiast mieszać z podkładem, lub stosować na ciało latem, lub mieszając z balsamem mam jeszcze AMC bialy rozświetlacz w pudrze i on trochę mniej się błyszczy, miejscowo można na twarz.
ELF shimmering facial whip jest bardzo podobny do AMC płynnego, tylko glow ma może odrobinkę mniej "tłusty" i ma mniej chemii w sobie
Viperę to jako róż na policzki przyjemna w użyciu, jak na tę cenę TBS mam niedługo, ale jest dość fajny i można go stosować na twarz.
Rozświetlacz z illa ma pędzelek jak błyszczyk, nadaje się wiec do precyzyjnego punktowego rozświetlania,szybko zasycha, nie jest tłusty, można też na usta, powieki np. Nie da sie go zmieszac z podkładem bo jest z pędzelkiem

Żeby nie offtopowac, opowiem o metodzie stosowania podkładu Illamasqua w formule RF, żeby się łatwo rozprowadzał, i nei zasychał za szybko, otóż mieszam go 1:2 z kremem (L'oreal jakiś za 20 PLN ) efekt fotoshopowy
A ten z Vipery to jest kolor różowy czy brązowy?
Stary 2011-02-08, 15:58   #2767
lilianatoja2
Rozeznanie

Dziewczyny znalazłam gdzieś próbkę CS-02 i wklejam porównanie z tym, co kilka postów wyżej #2732 - z Elemong i MUFA HD 115

I chyba Elemong pasuje mi najbardziej (?)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg placki.jpg (22,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SC 02, MUFA HD 115, Elemong.jpg (22,4 KB, 70 załadowań)
lilianatoja2 jest offline  
Stary 2011-02-08, 17:28   #2768
rocki
Wtajemniczenie

Czy ktoras z was widziala na zywo kolor nr 51 burzujowego Detoxa? Jest dostepny na allegro, a na ponizszym zdjeciu wyglada calkiem jasno. Tylko szkoda, ze juz nie tak zolto, jak np. 53

http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...w=1229&bih=518

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 14:04
rocki jest offline  
Stary 2011-02-08, 17:40   #2769
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
A ten z Vipery to jest kolor różowy czy brązowy?
różowy
rousse jest offline  
Stary 2011-02-08, 17:56   #2770
masia93
Raczkowanie

[QUOTE=rocki;24945070]Czy ktoras z was widziala na zywo kolor nr 51 burzujowego Detoxa? Jest dostepny na allegro, a na ponizszym zdjeciu wyglada calkiem jasno. Tylko szkoda, ze juz nie tak zolto, jak np. 53

ja mam detoxa 51 i jest troszke jasniejszy od HM 51
masia93 jest offline  
Stary 2011-02-08, 18:09   #2771
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez masia93 Pokaż wiadomość

ja mam detoxa 51 i jest troszke jasniejszy od HM 51
O, dzieki A czy on jest bardziej neutralny, czy zolty (bo mam nadzieje, ze nie rozowy...)? I czy faktycznie jest tak beznadziejny, jak mowi KWC?
rocki jest offline  
Stary 2011-02-08, 21:38   #2772
masia93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
O, dzieki A czy on jest bardziej neutralny, czy zolty (bo mam nadzieje, ze nie rozowy...)? I czy faktycznie jest tak beznadziejny, jak mowi KWC?
Różowy nie jest (z tego co słyszałam Bourjois wogóle nie ma różówych tonów tylko nie wiem czy to pewne) według mnie jest zdecydowanie neutralny. Jak dla mnie jest to najlepszy podkład jaki miałam do tej pory. Jeśli w ciągu dnia uważa się żeby nie dotykać twarzy rękoma to nawet sie trzyma. Ja mam cerę tłustą (ale nie bardzo) więc po nałożeniu używam jeszcze pudru sypkiego matującego i jest dobrze przez jakieś 5/6 godz ale nie poprawiam w ciągu dnia bo nie mam takiej potrzeby. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, spróbuję ci pomóc
masia93 jest offline  
Stary 2011-02-08, 21:48   #2773
rocki
Wtajemniczenie

Masia, dzieki, to juz ostatnie pytanie A czy moglabys go porownac zoltoscia do HM 51 i Detoxa 52?
rocki jest offline  
Stary 2011-02-09, 18:02   #2774
lemka
Zakorzenienie

Byłam dzisiaj oglądać podkłady w Inglocie i dla mnie nadaje się chyba LW200, zastanawiam się jeszcze czy jakiś o ton ciemniejszy nie byłby lepszy. Bardzo ładny kolor, jasny pozbawiony tonów różowych, ale jego konsystencja mnie nie zachwyciła niestety.
Stary 2011-02-09, 18:22   #2775
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
Byłam dzisiaj oglądać podkłady w Inglocie i dla mnie nadaje się chyba LW200, zastanawiam się jeszcze czy jakiś o ton ciemniejszy nie byłby lepszy. Bardzo ładny kolor, jasny pozbawiony tonów różowych, ale jego konsystencja mnie nie zachwyciła niestety.
inglot jest fajny tylko, że na mocno nawilżoną buzię.
lw 200 jest super żółty, przynajmniej w ich oświetleniu- ale jako jasny podkład chyba za ciemny jednak.
Stary 2011-02-09, 18:37   #2776
lemka
Zakorzenienie

chaigata, dla mnie kolor chyba będzie dobry, może nie jest biały ale takiego kolory w innych podkładach nie widziałam. Ja mam problemy z suchymi skórkami, więc obawiam się że mi wszystko podkreśli.
Stary 2011-02-09, 18:42   #2777
Chaigata
Zakorzenienie

Cytat:
chaigata, dla mnie kolor chyba będzie dobry, może nie jest biały ale takiego kolory w innych podkładach nie widziałam. Ja mam problemy z suchymi skórkami, więc obawiam się że mi wszystko podkreśli.
mi niestety podkreślił. Sam podkład jest na prawdę dobry, ale jak ktoś ma buzię bez skórek. Dlatego ja go odstawiłam na czas podleczenia twarzy, albo smaruję jakimś treściwym kremem- i tak wszystko pudruję, więc mogę sobie na to pozwolić.
Stary 2011-02-09, 19:26   #2778
lemka
Zakorzenienie

Ja używam filtrów do twarzy, ale mimo to przez stosowanie retinoidów skórki się zdarzają. Jak znacie jakieś inne podkłady w kolorze LW200 z Inglota, to dajcie koniecznie znać.

Dzisiaj oglądałam podkłady Isadory i nie wiem, czy nie wycofali z Douglasach tych najajśniejszych kolorów. Oglądałam też podkład z Pupy i był jasny kolorek Ivory, ale w sztucznym świetle trudno ocenić, czy jaśniejszy od Inglota.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2011-02-09 o 19:29
lemka jest offline  
Stary 2011-02-10, 15:24   #2779
masia93
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Masia, dzieki, to juz ostatnie pytanie A czy moglabys go porownac zoltoscia do HM 51 i Detoxa 52?

wrzucam zdj (robione przy świetle dziennym)

wiem, że te 'plamy' wyszły bardzo pomarańczowo/żółto ale po roztarciu są duużo jaśniejsze.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09653.jpg (79,3 KB, 107 załadowań)
masia93 jest offline  
Stary 2011-02-10, 16:46   #2780
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

dziewczyny a jak z podkładami clinique ? Jak z ich odcieniami, slysze pozytywne opinie, ale nie wiem jak z kolorem.
Nadal nie znalazlam podkladu, lece na mineralach, ale przyjdzie 5 rano, wstawac do szkoly to jak ja sie wymaluje mineralami po ciemku, jak cala moja twarz w zylkach, przebarwieniach? porazka...

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2011-02-10, 19:00   #2781
quench
Are you talking to me?!

Clinique ma niestety ciemne odcienie podkładów. Ogromna szkoda, bo dla mojej cery podkłady tej marki bardzo odpowiadają... W Polsce kolorówka jest dość ograniczona (zwykle kolory zaczynające się od "naturalny") ale nawet odcienie alabaster czy porcelain nie mają nic wspólnego z jaśniutkim, mlecznym kolorem. Dla mnie to taka dwudziestka MAC-a (NC20, NW20). I nie ma jaśniejszych - nawet w USA. Podobno któryś z nich miał odcień 'breeze', który jest jasny ale jakoś ciężko na niego natrafić. Clinique jakoś bardzo kuleje z tymi odcieniami podkładów. I szkoda, bo według mnie podkłady mają potencjał. Trzeba tylko dobrać ten właściwy (bo nic mnie nie wkurza jak głupie jęczenie, że np. podkład z kwasami wysusza skórę <w końcu kwasy lekko wysuszają i złuszczają skórę>)...
Stary 2011-02-10, 20:30   #2782
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

A najgorsze jest to, ze powoli zaczynam zastanawiac sie nad jakims kremem brazujacym, bo inaczej nie znajde nic odpowiedniego caly tydzien szukam podkladu, w dodatku sciagneli z pólek rimmel lasting finish 16, wlasciwie to byl za rozowya mnie, ale z tanszych podkladkow tylko ten mnie ratowal

Edytowane przez DagmaraRose2000
Czas edycji: 2011-02-10 o 20:31 Powód: bardzo bardzo niewyobrazalny błąd ort. :D
Stary 2011-02-10, 21:00   #2783
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A najgorsze jest to, ze powoli zaczynam zastanawiac sie nad jakims kremem brazujacym, bo inaczej nie znajde nic odpowiedniego caly tydzien szukam podkladu, w dodatku sciagneli z pólek rimmel lasting finish 16, wlasciwie to byl za rozowya mnie, ale z tanszych podkladkow tylko ten mnie ratowal
Nie wiem czy to dobry pomysł z kremem bo jednak skóra na głowie i tak będzie jaśniejsza, podobnie jak uszy, dekolt, przedramiona....
Jeśli nie jesteś jakoś ekstremalnie jasna, to myślę że możesz jeszcze poszperać wśród np. Nouba, Pupa (najjaśniejsze odcienie - porcelain i ivory), E.L.F. , Estee Lauder Double Wear (kolor Sheel), L'Oreal True Match (ale tylko wersja amerykańska), Neutrogena Healthy Skin (classic ivory), NYX Liquid Foundation (pale i ivory), Calvin Klein Infinite Matte (porcelain), Coastal Scents Undercover HD (st-01 i st-02), Maybelline SuperStay 24HR (porcelain ivory), Nivea Beaute Natural Matt (ivory)...
Stary 2011-02-11, 02:00   #2784
milk
Rozeznanie

DagmaraRose2000 a czego już używałaś? czy pisałaś wcześniej to spojrzę, powinnam to zrobić zanim spytam zresztą sporo używałam to może pomogę, chociaż quench ma większa wiedzę
milk jest offline  
Stary 2011-02-11, 08:53   #2785
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

superstay ? O matko, ale jestem zacofana, myslalam, ze nie mamy jeszcze tego na półkach w PL. Patrze tak na tym kwc i patrze i kompletnie nie poznaje. A w rossmanach bywalam swego czasu bardzo czesto.
Uzywalam max factora 100 lasting finish? chodzi mi o ten kryjacy, konsystencja - MIODZIK - szkoda, ze nikt mi nie powiedzial jak potwornie odcina mi sie twarz od szyi, jak swinka pigi badz gorzej;
revlon colorstay - super, konsystencja kiepsko, ja malolata zbytnio nie wiedzialam jak idealnie rozprowadzic, zeby nie porobil smug, ROZOWY!
ja wpadam w zolte tony od szi w dol, na twarzy w sumie tez, ale to taki brudny zolty kolor, nie jakis mleko + cytrynka, bardziej mleko + piasek z piaskownicy
potem mialam rimmel lasting finish (czy cos ) tego 16h, I ON TEŻ był za różowy, ale fajnie krył, szyje sie upaćkało pudrem brazujacym czy owinelo szalikiem i był luz, choc to i tak nie byl szczyt marzen.
Nastepnie mialam manhattan costam cover (wybaczcie dziewczyny, ale czasem pamiec mam jak stary dziadek) generalnie czarne opakowanie, bardzo wporzadku, zachwycona w drogerii bylam, bo najjasniejszy kolor byl fajnie zolty, moze bylam wtedy opalona, ze go wzielam? Potem zbladlam i mialam zolta twarz i biala szyje.
Myslalam nad EL Double wear, ale obecnie moje fundusze mi na niego nie pozwalaja, a wiedzialam! Mialam robote - trza bylo kupic! Najlepiej zapas.
Od podkladu nie wymagam jakiejs super szpachli; pokrycia bo odkad podleczylam twarz kwasami, plamki wyplowialy, niektore zniknely, choc wiadomo rewelacji jeszcze nie ma, ale - szukam czegos na miare krycia z manhattanu, tresciwy podklad, nie zapychal, nie robil maski, ale ukrywal elegancko to co powinien <-- wlasnie opisalam cud podklad , no i nie zalezy mi na tym czy bede sie swiecic, mam suchawa skore ostatnio, wiec wszelkie maty ja tylko dobiją. A! I jeszcze jedno, bardzo mnie intryguje tru match, ale wyczytalam ze ulatnia sie z twarzy arcyszybko! A zalezy mi, zeby zostac w ładzie do pozna, w szkole bardzo nie lubie poprawiac makijazu.

Stary 2011-02-11, 14:37   #2786
fiasco
Wtajemniczenie

czy ktoś miał do czynienia z podkładami firmy Delia? tu wygląda jaśniutko: http://img04.allegroimg.pl/photos/or.../10/1438631022 (to jest akurat jakiś matujący, tester)
Stary 2011-02-11, 14:52   #2787
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

fiasco delia jest ciemna, ponoc bardzo fajna, ale ciemna
moja bratowa uzywa, ale ma ciemna skore

Stary 2011-02-11, 15:01   #2788
rocki
Wtajemniczenie

Zaczelam sie mazac po reku roznymi podkladami, wiec stwierdzilam ze zrobie wam od razu w prezencie swatcha

Niestety jakosc fatalna, bo z komorki i w dodatku jest paskudne szare niebo bez slonca...

Moja reka jest w rzeczywistosci zolta (nie rozowa, zeby nie bylo watpliwosci ), a wszystkie podklady wygladajace zolto sa w rzeczywistosci pomaranczowe. Elemonga moge uzywac zamiast rozu w kremie, utlenil sie do calkiem przyjemnego sredniego rozu Prawdziwe kolory podkladow to bardziej te z drugiego zdjecia (pod wzgledem jasnosci, a raczej ciemnosci ).

Nie wiem dlaczego Inglot wyszedl na ciemniejszy od W1, w rzeczywistosci jest troche jasniejszy (i mniej bezczelnie pomaranczowy). Clarins 103 wcale nei jest zolty, tylko bezowy, a po utlenieniu - ma kolor dokladnie jak Lioele z 2 zdjecia

BB kremy definitywnie sie dla nas nie nadaja, najlepszy jest Lioele
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podklady.jpg (95,8 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podklady2.jpg (74,4 KB, 51 załadowań)

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-02-11 o 15:03
rocki jest offline  
Stary 2011-02-11, 15:28   #2789
Chaigata
Zakorzenienie

Już dopisuję- O to było Skin79 Oriental Gold chyba to chyba ten "jakiś bb"

Ja nie mam nic jaśniejszego, nie wiem czy nie kupić Illamasqua w końcu

A ja też jestem żółta, a na zdjęciach różowa

Edytowane przez Chaigata
Czas edycji: 2011-02-11 o 15:30
Chaigata jest offline  
Stary 2011-02-11, 15:47   #2790
rocki
Wtajemniczenie

Ja zeczelam kombinowac, ze skoro jest jeden niesamowicie jasny korektor Maybelline pod oczy, to moze mozna by uzywac jako podkladu? Da sie tak, jak myslicie?
rocki jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości