Jasny podkład - zbiorczy - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-02-11, 15:49   #2791
quench
Are you talking to me?!

Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chaigata Pokaż wiadomość
Już dopisuję- O to było Skin79 Oriental Gold chyba to chyba ten "jakiś bb"

Ja nie mam nic jaśniejszego, nie wiem czy nie kupić Illamasqua w końcu

A ja też jestem żółta, a na zdjęciach różowa
Ja też. Tylko szczerze mówiąc skąpie 150 zł. A w grę wchodzi tylko RF 105
Stary 2011-02-11, 15:51   #2792
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

A ja mam dla Was revlona photoready 001 ivory myślałam, że będzie jaśniejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC0254777777.jpg (63,6 KB, 64 załadowań)
chochlik kornwalijski jest teraz online  
Stary 2011-02-11, 16:16   #2793
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ja zeczelam kombinowac, ze skoro jest jeden niesamowicie jasny korektor Maybelline pod oczy, to moze mozna by uzywac jako podkladu? Da sie tak, jak myslicie?
myślę, ze jak to pod oczy, to może zapchać

Dzięki Dagmara za odpowiedź co do Delii
Stary 2011-02-11, 16:21   #2794
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Ja też. Tylko szczerze mówiąc skąpie 150 zł. A w grę wchodzi tylko RF 105
130 a do mnie jedzie wreszcie Face Fabric "biały" ciekawe czy GLS dostarcza w sobotę może będzie na walentynki.. Przyczajam się na Luminousa.
rousse jest offline  
Stary 2011-02-11, 17:33   #2795
Lili99
Zadomowienie

Wybrałam się dzisiaj na rajd w poszukiwaniu podkładu idealnego, czyli jaśniutkiego i żółtego. O ile jeszcze w tym koszmarnym, sklepowym świetle coś może wyglądać obiecująco to na zewnątrz porażka - ciemne, w większości pomarańczowe plamy, a ręka i tak mam o jakiejś 2 tony ciemniejszą niż twarz i szyję Nadziei narobił mi Dior Nude 010, wydawało mi się, że ślicznie się stopił ze skórą, ale w świetle dziennym wyszły z niego różowe tony
Znalazłam swój minerałowy ideał, który nie ciemnieje i dobrze wygląda na Antheliosie, ale mimo wszystko marzę o czymś płynnym, niestety nie zawsze mam czas albo warunki by bawić się minerałami.
Chyba zamówię Illamasque 115, zwłaszcza, że teraz jest zniżka 15% na FB, 120 zł z przesyłką można przeżyć Tylko zastanawiam się między LF a RF. Miała któraś z Was oba i mogłaby porównać
Lili99 jest offline  
Stary 2011-02-11, 17:41   #2796
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zeczelam kombinowac, ze skoro jest jeden niesamowicie jasny korektor Maybelline pod oczy, to moze mozna by uzywac jako podkladu? Da sie tak, jak myslicie?
skoro niektórzy walą dermacol na całą twarz to i pewnie korektor jakoś się przyjmie
Stary 2011-02-11, 17:54   #2797
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
130 a do mnie jedzie wreszcie Face Fabric "biały" ciekawe czy GLS dostarcza w sobotę może będzie na walentynki.. Przyczajam się na Luminousa.
Ja się nad nim zastanawiam od pół roku i nie mogę się zdecydować... Niby te podkłady są ok, ale brakuje mi w nich czegoś... Niby ładnie trzymają się buzi, a jednak brudzą niesamowicie. Niemniej na okres zima - wiosna powinien być super.
Face fabric mi się znudził. Albo inaczej - moja skóra ma go dość i nie ma zamiaru się z nim dogadać. Co go nałożę, to warzy mi się i wygląda jakoś nieświeżo A podkład jest masakrycznie wydajny. Mam go już blisko rok (kupiony w marcu 2010) i dalej mam 1/3 opakowania. I wcale nie żałowałam go sobie...
Aaa i jeszcze jedno. Badałam uważnie kolorówkę Armaniego i 02 Lasting Silk jest odrobinę jaśniejsze niż 02 luminous silk. Niby nic, ale biorąc pod uwagę fakt że Luminous ciemnieje, różnica może być istotna.

Co do illa, to ekspertem jest to rousse, która ma pełnowymiarówki. Ale na podstawie próbek mogę powiedzieć, że mi bardziej odpowiada RF. Jest jakby bardziej napigmentowany, daje zdecydowanie lepsze krycie i ładniejsze wykończenie... LF dla mnie słabo kryje, daje zbyt satynowe wykończenie (ja nie lubię takiego; wolę mat lub półmat) i po paru godzinach wygląda nieciekawie. Za to bosko łączy się z RF i po wymieszaniu ma się wspaniały podkład

chochliku, też myślałam że 001 jest jaśniejszy. Teraz zabieliłam go Lucy i taka kombinacja jest bardzo dobra. Po pierwsze kolor jest o ton jaśniejszy, a po drugie znacznie poprawiło się krycie i trwałość
Stary 2011-02-11, 18:01   #2798
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

u mnie trwałość jest ok, przynajmniej na bazie (mam soraye silikonową) i przykryte odrobiną puderku (muszę nim zmatowić te drobinki, wolę mat). Nie wiem jak bez bazy bo dziś miałam go pierwszy dzień, ale to się sprawdzi w niedzielę, kiedy nic się nie stanie jak spłynie po 2h i chyba spróbuję tego oriflame'u ;d
Stary 2011-02-11, 18:05   #2799
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Lili99 Pokaż wiadomość
Chyba zamówię Illamasque 115, zwłaszcza, że teraz jest zniżka 15% na FB, 120 zł z przesyłką można przeżyć Tylko zastanawiam się między LF a RF. Miała któraś z Was oba i mogłaby porównać
Jest wątek o illa tam są opisane ze szczegółami i swatchami RF zdecydowanie wolę od LF, ale to moja opinia, są też inne formuły jak kompakt/krem, których nie probowałam.
A ta zniżka na FB dolicza się do lojalościowej 10% ?
rousse jest offline  
Stary 2011-02-11, 18:12   #2800
Lili99
Zadomowienie

Cytat:
Jest wątek o illa tam są opisane ze szczegółami i swatchami RF zdecydowanie wolę od LF, ale to moja opinia, są też inne formuły jak kompakt/krem, których nie probowałam.
A ta zniżka na FB dolicza się do lojalościowej 10% ?
Dzięki, idę szukać wątku
A wiesz, że nie mam pojęcia, fajnie jakby się doliczała
Lili99 jest offline  
Stary 2011-02-11, 19:59   #2801
quench
Are you talking to me?!

Szczerze - to bym się bardzo zdziwiła gdyby się sumowało. Zwykle zachłanni producenci nie robią takich akcji
Stary 2011-02-11, 20:37   #2802
rousse
BAN stały

Quench , nie tylko białego Luminousa nie ma w Douglasie w Polsce, w GLS okazuje się, że ten biały FF (zamawiany w Douglasie) leci do mnie z Niemiec... Też tak miałaś?
rousse jest offline  
Stary 2011-02-11, 22:56   #2803
milk
Rozeznanie

DagmaraRose2000 mam jakąś zawiechę umysłową dziś ale postaram się przypomnieć sobie co tam pamiętam żółtego. tylko mi się dużo wydaje żółte a dziewczyny piszą, ze ich zdaniem nie jest. Sama unikam żółtawych.
milk jest offline  
Stary 2011-02-12, 02:40   #2804
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
niesamowicie jasny (light) to on nie jest, ale troche jasniejszy od HM 51. fair od light jasniejszy raczej nie jest, wpada wyraznie w roz i to jest glowna roznica. ja kilka razy uzywalam tego korektora zamiast podkladu, jest bardzo lekki, plynny, nie kryje jak typowy korektor, nadaje sie jednak bardziej do suchej cery
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2011-02-12, 11:53   #2805
quench
Are you talking to me?!

Cytat:
Quench , nie tylko białego Luminousa nie ma w Douglasie w Polsce, w GLS okazuje się, że ten biały FF (zamawiany w Douglasie) leci do mnie z Niemiec... Też tak miałaś?
Face Fabric kupowałam w Złotych Tarasach. I dalej jest tam dostępny, przynajmniej był na początku lutego, bo pani z obsługi mi go wciskała
Z Luminous to była dziwna historia. Kliknęłam go w sklepie internetowym Douglasa (towar był dostępny), a później okazało się że go nie ma ale mogą sprowadzić... Więc zrezygnowałam z zakupu...
Stary 2011-02-12, 12:05   #2806
fiasco
Wtajemniczenie

Dziewczyny, mam dla was wstępną relację z testów podkładu matującego Flormar Kolor: 308 Fair Ivory
jak go wczoraj wieczorem miałam w łapkach, byłam zachwycona! żółtawy kolor, ładnie sie rozprowadza, fajnie kryje (tylko cuchnie babcinymi kosmetykami, taki duszący, mdły zapach). Dzisiaj rano już nie było tak kolorowo... Dopiero w świetle dziennym zauważyłam, jaka to brzoskwinka Jasna, nawet bardzo, ale tonacja tragiczna. A chciałam coś żółtego, albo chociaż neutralnego, żeby wyrównać różową twarz z oliwkowożółtą szyją... No trudno. Nałożyłam cieniutką warstwę. kryje bardzo dobrze, korektora musiałam użyć jedynie pod oczy i na te bardziej czerwone krosty. nie zasycha zbyt szybko, to mi pasuje Jasność jest w porządku, cienka warstwa się ładnie wtapia w skórę.
Na drugim miejscu w składzie jest jakiś silikon, więc może zapchać. pożyjemy, zobaczymy. Nie uda mi się zrobić zdjęcia składu, bo jest taki długi, że zajmuje pół obwodu butelki nie powiem, aby mi się to podobało...
Daję swatcha. Znowu zrobiłam coś głupiego i nawaliłam tak grubą warstwę, że strasznie ściemniało, bo aż taka pomarańcza to to nie jest, naprawdę. Od lewej: Elemong, Dermacol, Flormar, Lumene
Edit: zapomniałam, że i tak podpisałam je na zdjęciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swatchelemongdermacolflormarlumene.jpg (29,2 KB, 151 załadowań)

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-02-12 o 12:07
fiasco jest offline  
Stary 2011-02-12, 12:20   #2807
quench
Are you talking to me?!

O, faktycznie Flomar to brzoskwinka
Dziewczyny, bo już pamięć mnie zawodzi - co jest jaśniejsze najjaśniejszy Bourjois (71, 51) czy Inglot AMC 100LW?
Stary 2011-02-12, 12:22   #2808
lemka
Zakorzenienie

fiasco, Flormar rzeczywiście pomarańczowy,zwłaszcza w porównaniu z Lumene. A nie jesteś z tego Lumene zadowolona? Pamiętam, że właśnie Lumene miało jasne kolory w swoich podkładach tylko u mnie nigdzie nie widuję tej firmy.
Stary 2011-02-12, 13:08   #2809
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
fiasco, Flormar rzeczywiście pomarańczowy,zwłaszcza w porównaniu z Lumene. A nie jesteś z tego Lumene zadowolona? Pamiętam, że właśnie Lumene miało jasne kolory w swoich podkładach tylko u mnie nigdzie nie widuję tej firmy.
Lumene jest jasny i żółty raczej (przynajmniej na mnie zdecydowanie wybija się żółć), ale dość słabo kryje, za to dobrze matuje
Stary 2011-02-12, 13:24   #2810
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
O, faktycznie Flomar to brzoskwinka
Dziewczyny, bo już pamięć mnie zawodzi - co jest jaśniejsze najjaśniejszy Bourjois (71, 51) czy Inglot AMC 100LW?
Mam HM 51 i Inglot jest jaśniejszy
pamfilia jest offline  
Stary 2011-02-12, 15:07   #2811
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

fisco ten dermacol to jest najjasniejsyz odcien!? Bo cos oczom nie wierze, ze wyglada bezowo/zolto na twojej rece, a na mnie zostawia rozowe placki podczas tuszowania plamek.
Milk, wporzadku wporzadku... glosno mysle nad tru matchem

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2011-02-12, 15:22   #2812
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

To pewnie zależy od Twoich ustawień monitora itp ja w dermacolu różowe tony zauważyłam właściwie pół roku po zakupie z tym , że użyłam go parę razy, minimalną ilość i to tylko jako korektor. Ja z kolei zamówiłam oriflame

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2011-02-12 o 19:24
Stary 2011-02-12, 15:37   #2813
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

kurcze, ten oriflame tez mnie morduje, ale on napewno jest rozowy tak?
btw. znalazlam aukcje na allegro gdzie jest true match W1 i C1, ale zapomnialam ktory jest zolty i jasniejszy w - warm, c - cold tak?
tylko ze ja wygladam jakbym z miesiac w piaskownicy przelazala.
Zdziwilam sie w ogole, bo sadzilam ze Inglota na allegro dostane a tam jakies cuda matujace itd, nic poza tym lw100

Stary 2011-02-12, 15:46   #2814
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
kurcze, ten oriflame tez mnie morduje, ale on napewno jest rozowy tak?
btw. znalazlam aukcje na allegro gdzie jest true match W1 i C1, ale zapomnialam ktory jest zolty i jasniejszy w - warm, c - cold tak?
tylko ze ja wygladam jakbym z miesiac w piaskownicy przelazala.
Zdziwilam sie w ogole, bo sadzilam ze Inglota na allegro dostane a tam jakies cuda matujace itd, nic poza tym lw100
Na poprzedniej stronei wkleilam zdjecia W1. On jest po prostu pomaranczowy i w dodatku okropnie sie utlenia, absolutnie nie dla zoltych osob
rocki jest offline  
Stary 2011-02-12, 15:53   #2815
chochlik kornwalijski
Zakorzenienie

co z tego, że może być różowy, skoro i tak jest właściwie biały (przynajmniej na zdj stronę-parę stron temu) .. A nawet jeśli to trochę beżowego puderku i jazda (może się wyrówna)

w sumie przerzuciłam sobie dzisiaj zdj z telefonu z tym moim max factorem xperience i mimo, że wpada w róż nie wygląda aż tak źle na mojej twarzy

Edytowane przez chochlik kornwalijski
Czas edycji: 2011-02-12 o 19:24
Stary 2011-02-12, 15:54   #2816
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

tak tak, wlasnie przegladalam strony wstecz - skleroza, bardzo dziekuje rocki za swatcha
a C1? choc C1 nazywaja rose ivory, kojarzy mi sie to z rozem
szkoda, ze inglota nie widze.
Strasznie mnie intryguje ten photoready, bo kolor na swatchu jest fantastyczny, choc moglby byc ciutke bardziej oliwkowy.

Stary 2011-02-12, 20:36   #2817
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
fisco ten dermacol to jest najjasniejsyz odcien!? Bo cos oczom nie wierze, ze wyglada bezowo/zolto na twojej rece, a na mnie zostawia rozowe placki podczas tuszowania plamek.
Milk, wporzadku wporzadku... glosno mysle nad tru matchem
u mnie na swatchach na ręce zawsze wygląda żółciej niż na twarzy, nie wiem, dlaczego
Stary 2011-02-12, 20:49   #2818
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
niesamowicie jasny (light) to on nie jest, ale troche jasniejszy od HM 51. fair od light jasniejszy raczej nie jest, wpada wyraznie w roz i to jest glowna roznica. ja kilka razy uzywalam tego korektora zamiast podkladu, jest bardzo lekki, plynny, nie kryje jak typowy korektor, nadaje sie jednak bardziej do suchej cery
Dzieki za odpowiedz

Tak myslalam, ze jednak nie mozna wierzyc recenzjom na KWC pod katem oceny jasnosci

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-08 o 12:36
rocki jest offline  
Stary 2011-02-12, 21:13   #2819
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Ja się jeszcze wepcham ze swoimi frustracjami, znalazlam na kafeterii swatche lirene natural look 2w1 i powiem szczerze, ze jak na taki podklad to odcien ivory jest dosc jasny... intrygujace
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg slocze.jpg (8,5 KB, 94 załadowań)

Stary 2011-02-12, 21:17   #2820
Chaigata
Zakorzenienie

Eh- ja dziś w Inglocie Jest fajny, w sumie jasny jak na nasze podkłady.

Ale to jeszcze nie ta bladość... a od dzisiaj żem ruda, właściwie od wczorajszej nocy

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości